Beatrixschool wint in Telekids Politie neemt weer centrale plaats in Elke ochtend... Corrie de Bakker voelt zich een soort wegwijzer Notaris staat midden in de maatschappij Skeelertocht van politie Belasting aanslagen zijn te hoog Opvoedcursus 'De Vierstroom' in Waddinxveen Aanrijding met snovel Jeugdtheater- schooltreedt op in Gouda Darten in De Paddestoel Rijn en Gouwe Golfles voor voetballers I I I I I I I I I PAGINA A Dienstverlening dinxveen. (Foto: Rabobank Waddinxveen). de bovenbouw. op Rijn en Gouwe. EASY WATERBEDDEN a Notaris mr. P.L. van der Meulen van het notariskantoor 'Van der Meulen, Kock Wichman' aan de Limaweg in Wad- het invullen van een formu lier. De derde wil hulp bij het schrijven van een bezwaar schrift tegen afgewezen stu diefinanciering, huursubsidie of bijstand. I I I I I I I I I I een alcoholpromillage van l'.Ö te hebben. dere het beoefenen van de swing, putten en chippen. Al 10jaar dé waterbedden speciaalzaak (0182) 51 20 98 Nieuwe Haven 219 - Gouda r Wees er als ’n Paashaas bij: Easy waterbedden heeft een speciale aanbieding: SOFT SIDER compleet slaapklaar incl. plaatsen 1.795,- *2e Paasdag niet geopend Corrie de Bakker heeft vier ochtenden per week spreek uur en werkt ’s middags op afspraak. Steeds meer men sen dienstverlening, die gratis, onafhankelijk en strikt ver trouwelijk is. Lag het aantal cliënten het eerste jaar onder de 500, te genwoordig schommelt het rond de 1.200. De toegeno men drukte is onder meer veroorzaakt door veranderin gen bij het Buro voor Rechts hulp. Het werk in Waddinxveen geeft Corrie de Bakker vol doening en ook de vele con tacten en de afwisseling hou den het boeiend. Sinds kort heeft ze vaste ad ministratieve ondersteuning. Misschien krijgt ze daardoor weer tijd om, zoals tot een paar jaar geleden, in het Weekblad voor Waddinxveen af en toe over actuele thema’s te schrijven. Op enkele .basisscholen in Waddinxveen draait ’Doe effe normaal’. Scholieren in de groepen 7 en 8 krijgen door middel van lesbrieven infor matie over normen en waar den, drugs, alcohol, verkeer. Bij de overstap naar het voortgezet onderwijs hebben ze een ordner vol nuttige ken nis verzameld. Iedere school heeft zijn ’eigen’ agent. Op het Coenecoop College, met 1.500 leerlingen, draait ’De veilige school’. Dit omvat onder meer een anti-vanda- lismeproject in de onderbouw Politie, directie en leerkrach ten werken samen aan het voorkomen van overlast bin nen en rondom de scholenge meenschap: ‘Op termijn zal dit soort projecten bijdragen aan het algemene veilig heidsgevoel binnen de ge meente', verwacht Twigt. Altijd droog beurt, dat vind ik het aan trekkelijke van dit beroep'. ging willen regelen. Zulke zaken moeten tot in de finesses worden vastgelegd en de deskundigheid van de notaris speelt daarbij een be langrijke rol. ‘Ondernemers komen hier vaak met hun ac countant en belastingadvi seur, met wie ze hun plannen al doorgenomen hebben. We zoeken dan samen de beste vorm', vertelt mr. Leo van der Meulen. “Veel ondernemers handelen vanuit fiscale mo tieven en fiscalisten zijn ge neigd om dat aspect alles overheersend te maken. De notaris kan soms bepaalde nadelen hiervan beter in schatten en op andere punten van de week' werd Gijs Sta- verman het hemd van het lijf gevraagd. In het alles beslis sende spel ‘de Movierace' ble ken Joshua en Christien dui delijk veel te weten over de hedendaagse films. Alleen het blijven zitten op 'Harry' de snelbewegende hengst viel niet mee en na een tiental seconden vielen ze er dan ook af. De Koningin Beatrixschool won alle onderdelen van de spelletjes en werd beloond met een gratis bioscoopkaart je voor elke leerling. Vermoeid en voldaan werden de kinderen door de ouders en leerkrachten, die in de kantine van de studio hadden toegekeken, met applaus ont vangen. Om ongeveer kwart over één was men terug in het Gouwe- dorp. Het werd door de kinde ren een gebeurtenis om nooit meer te vergeten. ‘Zo proberen we die Waddinx- veense diender dus heel dicht naar de klant te brengen', zegt hij. Die filosofie is ook te rug te vinden in het nieuwe bureau: daar zal de burger nooit tevergeefts aankloppen. ‘De voordeur is altijd los. Hoe ellendig je je ook voelt, welke vervelende gebeurtenisje ook hebt meegemaakt, bij ons kan je altijd droog en warm staan', besluit A. Twigt. WOENSDAG 8 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ‘Centraal gelegen en makke lijk te vinden. Een mooiere lo catie kan niet', aldus groeps chef A. Twigt in het kwar taalblad ’Rabo Kring Nieuws’ over de nieuwe centrale plaats van de politie in het Groepschef A. Twigt aan - dinxveen). WADDINXVEEN - In het nieuwe politiebureau van het district IJssel en Gouwe aan de Limaweg zijn sinds au gustus vorig jaar alle ondersteunende politiediensten ondergebracht. Het is tevens de thuisbasis van de plaatselijke politie. ‘Dat werkte vroeger geheel gratis, nu moeten de klanten betalen. Daardoor komen ze eerder naar mij. Bovendien verwijst het bureau tegen- doen een beroep op haar woordig veel hulpvragen uit Waddinxveen naar mij door'. De ene cliënt komt om uitleg over regelgeving. De andere heeft moeite met ‘Ik ben al lang van plan om dat weer op te pakken. Want veel mensen weten me te vin den, maar er zijn er nog ge noeg die niet weten dat Wad dinxveen een sociaal raads vrouw heeft', besluit drs. Corrie de Bakker. Diverse projecten bewijzen het succes van deze nieuwe aanpak. Zo is de politie part ner in een beveiligingspro- ject, samen met de gemeente en Woningspartners Wad dinxveen. Twigt: ‘Die corporatie gaat de komende zes jaar 4.200 huur woningen uitvoeren met het Keurmerk Bestaande Bouw. Hang- en sluitwerk verbete ren, centrale entrees herin- richten'. Wij adviseren en geven een bewijs af dat de woning aan de eisen voldoet. Hiermee on dernemen we iets ter preven tie, in plaats van alleen te re ageren op inbraken achteraf. Wat dat laatste betreft wordt binnenkort de ’woninginbra- ken-map’ geïntroduceerd. Dit is een checklist, waarmee de agent het slachtoffer thuis helpt bij de afhandeling van een inbraak. De getroffene, vaak emotioneel geraakt, krijgt persoonlijke aandacht en advies. De jeugdproblematiek aan pakken en tegelijkertijd een positiever beeld van de politie schetsen. Met die inzet is de WADDINXVEEN - Donder dagavond 2 april rond half elf Gouwedorp. heeft een aanrijding plaats ‘Ook in de gevonden op de Noordkade. Een 29-jarige man uit Wad dinxveen reed met een shovel uit een uitrit en vergat een 34-jarige man uit Waddinx veen met zijn auto voorrang te verlenen. De bestuurder van de perso nenauto bleek bij een blaas- Drs. Corrie de Bakker is sinds 1987 sociaal raads vrouw voor de Waddinxve- ners in het Waddinxveense gemeentehuis aan het Raad huisplein. (Foto: Rabobank Waddinxveen). Zoveel mogelijk vragen han delt Corrie dé Bakker zelf af. Daarbij overlegt ze regelma tig met het Buro voor Rechts hulp en advocaten. Ook ver wijst ze mensen door. ‘Ik ben vaak een soort wegwijzer', zegt ze in een vraaggesprek met het kwartaalblad ’Rabo Kring Nieuws’. In december 1987 verruilde drs. Corrie de Bakker haar functie als ombudsvrouw in Den Haag voor die van soci aal raadsvrouw in Waddinx veen. ‘Het college van B. en W. wil de iets doen om de inwoners van deze gemeente, vooral de minder draagkrachtigen, wegwijs te maken in de rege lingen en voorzieningen waar ze recht op hebben. Ik vond het leuk om dat op te zetten. En het vervolg is ook zeer de moeite waard gebleken', ver telt ze. WADDINXVEEN/GOU DA - Zaterdag 18 april doen de Waddinxveense leerlingen van de jeugd- theaterschool Zuid-Hol- land in Waddinxveen in de Garenspinnerij te Gouda mee aan de voor stelling ’Het huis van Marie’, gebaseerd op het gelijknamige boek van Clara Linders met mu ziek van Peter de Ko- ning (bekend van de hit ’Het is altijd lente in de ogen van de tandartsas sistente’). De Waddinxveense meisjes en jongens spe len in de zaterdagvoor- stelling samen met leer lingen van de jeugd- theaterschool uit Capelie aan den IJssel en Gouda. Deze voor stelling wordt driemaal gespeeld: om 13.00, 14.30 en 16.00 uur. De toegangskaartjes kosten f 7,50 per stuk en kunnen gereserveerd worden op telefoonnum mer 0182-584877. Bij de voorstelling is een klei ne tentoonstelling van de prenten van Geerten ten Bosch, gemaakt bij het boek ’Het huis van Marie’. Voor wie geïnteresseerd is in de lessen van de jeugdtheaterschool Zuid-Holland in het cen trum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat), is er een infor matiestand met over de lessen in het volgende seizoen. so ciale zekerheidsstelsel. ‘Dat is binnen korte tijd helemaal veranderd. Zoiets geeft on rust, omdat mensen zich di rect aangetast voelen in de zekerheid van hun bestaan'. Sommige problemen zijn veelomvattend. Als voorbeeld noemt Corrie de Bakker een vrouw die gaat scheiden en te weinig inko men heeft om van te leven. ‘Het kan zijn dat ik haar moet uitleggen hoe ze aan een bij standsuitkering komt, aan een huurwoning, huursubsi die, kwijtschelding van belas tingen en heffingen, een tege moetkoming in de studiekos ten voor haar kinderen'. Doorverwijzing naar een ad vocaat is vaak een kwestie van inschatten, zoals bij het aanvechten van een ontslag. ‘Ik wil best een keer met de werkgever gaan praten, maar als er geen onderhandelings ruimte is, kan een advocaat er misschien meer uitslepen'. Voldoening 1 van het politiedistrict IJssel en Gouwe de Limaweg m Waddinxveen. (Foto: Rabobank Wad- WADDINXVEEN/GOU DA - Ouders en verzor gers van kinderen in de leeftijd van 1,5 tot 3,5 jaar kunnen vanaf don derdag 7 mei bij ’De Vierstroom’ (kruis werk en maatschappelij ke dienstverlening) in Waddinxveen terecht voor een cursus van vijf bijeenkomsten rondom opvoeding. Naast onderwerpen die de deelnemers zelf in brengen is er in de cur sus ’Opvoeden een kunst’ aandacht voor de ont wikkeling en de opvoe ding van de peuter, ei gen wil ontdekken, zin delijkheid, eten, slapen en drift. De bijeenkomsten, die worden geleid door een opvoedingsvoorlichtster en een wijkverpleegkun dige van de ouder- en kindzorg van De Vierstroom, worden gehouden in het wijkge- bouw aan de Stations straat in Waddinxveen van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten voor de gehele cursus bedragen voor le den van De Vierstroom f 25,00 en voor niet-leden f 97,50. WADDINXVEEN/GOUDA - De Goudse Politie Sport en Ontspanningsvereniging houdt in het kader van haar 75-jarig bestaan op zaterdag 2 mei een skeelertocht van 100 km (vier ronden van 25 km). Er wordt gereden in een ge sloten peloton met vaste voor- rrijders. De start is om 10.00 uur bij de Goudse sporthal ’De Mammoet’. Daar is ook de inschrijving. WADDINXVEEN - Bij de berekening van de aan slagen gemeentelijke be lastingen 1998, die vorige week zijn verzonden, is een fout gemaakt, zo heeft het college van Bur gemeester en Wethouders laten weten. Bij de berekening van het aanslagbedrag voor de on roerende zaakbelasting is namelijk vergeten de af ronding naar beneden te laten plaatsvinden. Dit betekent concreet dat maximaal 12,- per aan slag te veel berekend kan zijn. De gemeente onder neemt actie om die aan slagen te corrigeren. Hoe dat precies in zijn werk gaat en wanneer dat plaatsvindt is nog ondui delijk. Het aanslagbedrag wordt berekend aan de hand van het tarief per ƒ5.000,- economische waarde. Daarbij wordt naar bene den afgerond. Aanslagen waarop de economische waarde deelbaar is door 5.000,- zijn correct bere kend. Voor het automatisch ver rekenen van de zoge noemde ’Zalmsnip’ is spe ciale software aange schaft. Na installatie van die software is vergeten de code voor afronding in te voeren. Daardoor zijn de belastingbedragen pre cies berekend in plaats van naar beneden afge rond. Bij de aanslag gemeente lijke belastingen is een bijsluiter gevoegd die wijst op de mogelijkheid van het aanvragen van kwijtschelding. In het beleidsplan 1998- 2001 is afgesproken om de kwijtscheldingsnorm te verhogen naar 100%. Dit betekent dat iedereen met een inkomen op bij standsniveau in aanmer king komt voor gehele of gedeeltelijke kwijtschel ding. Om vragen hierover te be antwoorden is gedurende de maand april een loket ingericht in de publieks- balie van het gemeente huis (Raadhuisplein). Daar kan iedereen met vragen over kwijtschel ding en de aanslag te recht. Het loket is geopend iede re werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. De Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) won alle onderdelen van de spelletjes in het pop ulaire RTL-4-kinderprogramma 'Telekids'. (Foto: Koningin Beatrixschool) WADDINXVEEN - Wijkver- eniging ’De Paddestoel’ (Lijs terbesstraat) houdt zondag 18 april een darttoernooi. Men kan zichzelf die dag van af 12.00 uur opgeven. Het toernooi begint in het wijkge- bouw om 13.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ7,50 per persoon. Er kunnen maximaal 48 deelnemers worden ingeschreven. Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad Voorinschrijving is mogelijk bij Verzijl Sport te Gouda, Waddinxveen en Alphen aan den Rijn. Nadere informatie is te verkrijgen bij J. Verkaik en J. Kijk in de Vegte, tel. 0182-693336, 0182-587697, 0182-524412. ‘Ook in de samenleving neemt de politie weer een centrale plaats in', consta teert Twigt tevreden. Hij geeft leiding aan de groep basispolitiezorg Waddinx veen. Dit team bestaat uit 18 agen ten die de dagelijkse politiet aken uitvoeren, aangevuld en een anti-agressieproject in met vijf geüniformeerde en twee administratieve krach ten op de politiepost in het asielzoekerscentrum. Twigt en zijn groep streven ernaar om de afstand tussen politie en burger te verklei nen. Daarnaast pakken zij problemen steeds vaker aan in samenwerking met part ners binnen de gemeente. Preventie wijzen'. Het familierecht moet voor iedereen toeganke lijk zijn, is van oudsher het uitgangspunt. Vandaar dat test te veel alcohol gedronken de notariskosten voor het op- te hebben en werd overge- stellen van huwelijksvoor- bracht naar het politiebureau waarden of een testament aan de Limaweg voor een laag blijven. Het familierecht ademanalyse. Daar bleek hij vergt echter steeds meer tijd en denkwerk. Zo wordt er va ker dan voorheen getrouwd op huwelijksvoorwaarden, die, net als samenlevingscon tracten, voor iedereen kun nen verschillen. Ook het op stellen van een testament kan lastig zijn. ‘Mensen zijn voor de tweede of derde keer getrouwd, hebben uit ieder huwelijk kinderen en willen in hun testament niemand tekort doen. Het valt dan soms niet mee om een gepas te oplossing te vinden. Om dezelfde reden kan de behan deling van nalatenschap heel gecompliceerd zijn'. Al is familierecht niet altijd kostendekkend, het blijft tot de kernactiviteiten van het kantoor behoren, verzekert mr. Leo van der Meulen. ‘Dat strookt met onze beroeps ethiek'. Een notaris staat midden in de maatschappij. Trends op de huizenmarkt, ontwikkelingen in het be drijfsleven, de invoering van het geregistreerd partner schap: dergelijke veranderin gen zijn meteen merkbaar binnen het notariaat. Dat geldt ook op kleinere schaal. ‘Je leeft soms met hele gene raties mee', zegt mr. Leo van der Meulen. ‘Mensen komen hier als ze gaan trouwen, be ginnen een onderneming, krijgen kinderen; die gaan ook weer trouwen, nemen het bedrijf over. De sterke voe ling met wat er om je heen ge- werd les gegeven in onder an- politie projecten met de ge meente en schooldirecties ge start. werden de leerlingen in de kantine geïnstrueerd over de gang van zaken tijdens de li- ve-uitzending. Tegen tien mi nuten voor negen toog men, toch wel zenuwachtig, naar de studio. Bij het openingsnummer de den Melissa, Diahann en Lin da mee aan de 'ochtendgym nastiek'. Nadat de populaire presentatoren Carlo Bosz- hardt en Irene Moors de bei de scholen aan het publiek hadden voorgesteld, volgde er een afwisselende show. Bij de 'lipstick-show' bleken Alwin en Linda elkaar als stel iets beter te kennen dan het stel van de andere school. Bij het onderdeel “Wij zijn be ter', waarbij de jongens van beide scholen het tegen de meisjes op moesten nemen, bleken de meisjes onder lei ding van Mayke meer te we ten dan de jongens. Als ‘vraag-maar-raakgast Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Uitkeringen, studiefinanciering, Veel vragen gaan over het huursubsidie, echtscheiding, arbeids-en juridische za- <i ken. De folders in het kantoor van drs. Corrie de Bak ker geven een goed beeld van de onderwerpen waar mee de inwoners van Waddinxveen bij de sociaal raadsvrouw in het gemeenteehuis (Raadhuisplein) te recht kunnen. WADDINXVEEN - Het enige notariskantoor voor Wad dinxveen en omgeving be staat al sinds de vorige eeuw. Heel lang was één notaris voldoende, tot er in 1980 in het Gouwedorp een tweede werd benoemd en in 1995 een derde. Van der Meulen, Koek Wichman’ vermeldt nu het bord naast de ingang van het nieuwe en met donkere ra men uitgevoerde notariskan toor aan de Limaweg. “We hebben een zeer algeme ne praktijk met zo’n 25 mede werkers', vertelt notaris mr. Leo van der Meulen in het kwartaalblad ’Rabo Kring Nieuws’. Hij kwam er in 1980 als medewerker van oud-no- taris Jacob in ’t Hol bij. ‘Alle drie de notarissen be handelen het hele pakket: on roerend goed, ondernemings recht en familierecht. Wel is er een accentverschil: de een doet wat meer familierecht, de ander wat meer onderne mingsrecht'. ‘Zoals bij alle notariskanto ren vormt de onroerend-goed- praktijk een belangrijke fi nanciële basis, waarmee eventuele tekorten in de fa- miliepraktijk worden opge vangen' ‘Wij hebben een ge zonde mix, waarin onze on- dememingspraktijk van wezenlijk belang is', zegt mr. Leo van der Meulen. Twee eenmanszaken die fuseren. Een maatschap die splitst. Een vennootschap onder fir ma die een BV wordt. Vader en zoon die de bedrijfsopvol- WADDINXVEEN - Groep 8 van de protestants-christelij- ke Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) heeft meege daan aan het populaire kin derprogramma ’Telekids’ van RTL-4. De Waddinxveense scholieren gingen met de hoogste eer strijken en kre gen een bioscoopkaartje. In het tv-programma strijden twee scholen tegen elkaar in diverse spelletjes. De tegen stander van de Waddinx veense school was basisschool ‘De Dromedaris' uit Beunin- gen bij Nijmegen. Zaterdagmorgen om zeven uur werd er verzameld bij sportzaal ‘De Duikelaar' (Zuidplaslaan). Iedereen was op tijd uit de veren. Nage zwaaid door achterblijvende (nog slaperige) familieleden werd in twaalf auto’s koers gezet naar de tv-studio’s in Hilversum. Op tijd daar aangekomen, GOUDA - Dinsdagmiddag 7 april is de selectie van voet balclub Excelsior uit Rotter dam aanwezig geweest op de Golfbaan IJssel weide te Gouda. De selectie maakte na de ont vangst kennis met de golf- sport. Door een aantal golf- professionals van IJsselweide 1 Sd "4 d i Naam: Adres: Plaats: Postcode: Tel.: (voor controle op de bezorging) k

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17