'Vox Jubilans' zingt m de Goudse St. Janskerk AZC blijft vier jaar langer in W'veen gevestigd 'In 't Veen Advocaten' willen betrokken en deskundig zijn Vier workshops over de euro ssss GRANDIOZE PAASSHOW met hoge kortingen opjEonnebanken/*hemels jan Hielema (CDA) kriiqt koninklijke onderscheiding 'J Theatergroep op slotavond Concert door Kerkkoor Milieuparkjes ondergronds in Waddinxveen VBOK-avond in kerkgebouw Zieke vrouw (39) jaagt inbrekers de deur uit Leen van Dijke in Waddinxveen Voorwaarden aan komst van het Bentwoud Avond NCVB 16.95 150. GROENOORDHALLEN /■-'>! leiden/: V P' WOENSDAG 8 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA E I vertegenwoordiger benoemd tot lid in de Orde van Oranje- programmaboekje I (Stations- ZATERDAG 2e Paasdag De Rabobank Waddinxveen hield vier workshops over de euro. (Foto: Rabobank Waddinx- veen). 2e Paasdag geopend! KRAAMVERHUUR 0164-257521 INFO 0164-235916 en toegelicht door de eurocon- sultants. Vanaf 19.15 uur is de kerk voor het publiek geopend. in kantoor Betrokken, omdat het kan toor zich op de Goudse regio vocaten is dat het kantoor in vrijwel elk soort recht een specialist binnen de gelede ren heeft. In Waddinxveen houdt mr. Quint zich bijvoorbeeld bezig met familierecht, mr. Jacobs met huurrecht, arbeidsrecht nodig en komt advies vragen. Dan gaan we kijken wat erin zit, of er activiteiten afgesto- gezien gingen de drie man nen er als een haas vandoor. Het betreft volgens de politie drie mannen met een Noord- er twee ongeveer 18 a 19 jaar zijn en een rond de 40 jaar. veen. om thuis was, maar de 39-jarige bewoonster die ziek op bed cees zijn welkom tegen bet aling van f 7,50. APRIL APRIL Dat staat in het collegepro gramma ’Samen aan de slag’ van WD, PCW en PvdA. De voor deze ondergrondse mi lieuparkjes te maken kosten kunnen worden gedekt door de inzet van eenmalige gel den, terwijl de structurele kosten in de afvalstoffen en het kistorgel. De liturgie wordt gelezen door Koos de Wilde en het geheel staat on der leiding van Stephan Dijk huizen. Het volledige pro gramma wordt aan de ingang van de kerk uitgereikt. De toegang is gratis; wel is er een collecte aan de uitgang. Aanvang 20.00 uur, deuren open 19.30 uur. Bel nu 0800-0230353 Let op: ’s avonds geopend MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagavond 15 april om kwart voor acht haar slotavond van dit seizoen in dorpshuis ‘Swanla‘ in Zevenhuizen. Op deze avond zal theater groep ‘De Sprong' uit Bodegraven optreden met het zelfge schreven programma ‘Door van dirigent Pieter Stolk, die alweer 17 jaar de vaste diri gent is van “Vox Jubilans'. Onder zijn stimulerende en bezielende leiding worden door het koor jaarlijks vele optredens in heel het land gegeven, zoals (woensdag 8 april) in Kat- hij onder andere mee aan di verse optredens en opnames van de Waddinxveense ko ren. Zaterdagavond gaat hij het bij “Vox Jubilans' voor de eerste maal solistisch probe ren. Jeugdkoor-dirigent Jan Mul der, die als vaste begeleider van ‘Vox Jubilans' aanwezig ondersteunen. De Waddinxveense works hops vormden een proefpro ject. Bij voldoende belangstel ling en positieve respons zou den ze een vervolg krijgen. ‘Dat gaat zeker gebeuren, want de middagen waren een groot succes. Juist de prakti sche insteek bleek een schot in de roos', aldus de Waddinx veense bankdirecteur. Op de workshops hielden F. Kousen en R. van Hees, bei den euroconsultants van Ra bobank Nederland, ’s mor gens een inleiding, ’s Mid dags bogen de aanwezigen zich in kleine groepen over de Rabo Euroscan: een lijst vra gen die inzicht moeten geven Op de passie- en paasstonde laat Vox Jubilans’ zich mu zikaal ondersteunen door Ar tur Trajko (cello), Dik van Doom (comet) en Jan Mul- spoedig tot de top Beide afdelingen tellen te genwoordig ieder vijf advoca ten en de groei gaat door. Aan toegevoegd welke zich dient het begin van de zomer ver huist de Waddinxveense ves tiging naar een grotere loca tie binnen de gemeente. De kracht van In ’t Veen Ad- WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van zijn afscheid is wethouder Jan Hielema (CDA) benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De koninglijke onderschei ding werd hem dinsdagmiddag tijdens een bijzondere gemeenteraadsvergadering door burgemeester Fedde Jonkman op de revers gespeld. WADDINXVEEN/GOUDA - De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans' uit Waddinxveen zingt met haar jeugdkoor komende zaterdagavond 11 april traditiegetrouw in de Grote- of St. Janskerk te Gouda. WADDINXVEEN - Betrokken bij cliënten en deskundi gen. Dat zijn twee sleutelbegrippen bij Tn ’t Veen Advo caten’ aan de Kastanjelaan in Waddinxveen. zaken, woonruimte, bedrijf sterreinen, milieuzaken, fi nanciën, onderwijs, perso neelszaken en sociaal-cultu- reel werk. Jan Hielema is tevens voor zitter geweest van de raads commissies economische za ken, sport, recreatie en emancipatiezaken en van fi nanciën. Sinds 1993 is de christen-de- mocraat bovendien wethou der. Als wethouder beheerde hij de portefeuilles financiën, in de positie van een bedrijf ten opzichte van de euro. Wie de vragen invult, weet hoe het met de voorbereiding in het bedrijf is gesteld en wat er allemaal nog moet ge beuren. De lijst behandelt al lerlei aspecten van strategie WADDINXVEEN week woensdagavond 1 april werd in het kerkgebouw van de Christelijke Afgescheiden Gemeente aan de Dorpstraat een avond gehouden door de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). Deze vereniging heeft als doel ongewenst zwangere vrouwen en meisjes en hun kind hulp te bieden. Deze hulp varieert van psychische hulp en gesprekken met maatschappelijk werkers tot praktische hulp, zoals het re gelen van uitzet, huisvesting richt, dus weet wat er leeft, Tijdens deze informatiebij eenkomst zal verantwoorde lijk wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden (WD) in het kort uitleggen waar om en hoe de verlenging tot stand gekomen is. Van het asielzoekerscen trum zijn directeur H. van Dijk, mevrouw C. van Den deren, mevrouw Adri Manu- sima en enkele anderen aan wezig om over verschillende activiteiten van en binnen het AZC te vertellen. Aan de orde komen onder andere de toekomstplannen van het asielzoekerscen- WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen (Kerk- weg-Oost) heeft vier works hops over de euro gehouden voor ondernemers, accoun tants en administratiekanto ren. ‘Dat de euro eraan komt en dat je je daar als ondernemer op moet voorbereiden, is alge meen bekend. Maar vaak houdt de bood schap daarmee op‘, aldus Ra- bobank-directeur A.J. Am- merlaan. Vandaar dat de Rabobank Waddinxveen ondernemers die willen weten hoe hun be drijf er met het oog op de euro voorstaat met een stukje praktische hulp heeft willen de Oranjelaan. Jan Hielema is ruim 16 jaar gemeenteraadslid van Wad dinxveen geweest. Sinds 1993 is hij wethouder, in wel- én het vinden van een baan. De avond werd ingeleid door drs. G.J. Pruim, hoofd afde ling voorlichting VBOK. In de pauze een verkooptafel van plaatselijke werkgroep. Na de pauze was er gelegen heid tot het stellen van vra gen waar ook redelijk gebruik van gemaakt werd. De gehou den collecte aan het eind van de avond bracht 600,- op. te ontwikkelen tot een duur- zaamheidtoets. Met de werk groep Duurzaam Waddinx veen wordt dit afgestemd. - Gestreefd wordt naar een verdere differentiatie van de afvalstoffenheffing met als doel onder andere beperking van de afvalstromen. - Met de gescheiden inzame ling - al dan niet ondergronds - van afval afkomstig van flats wordt een begin ge maakt. - De gemeente heeft een voor beeldfunctie bij het energie beleid. Initiatieven zullen worden genomen om deze voorbeeldfunctie inhoud te geven. Goede voorlichting is hierbij onontbeerlijk. zonnehemel I van I - - - van 12.00-17.00 uur WADDINXVEEN - Donderdagavond 9 april om acht uur wordt in het gemeentehuis (Raadhuisplein) op initiatief van het college van Burgemeester en Wet houders een informatie-avond gehouden over de voortzetting van vier jaar van het asielzoekerscen trum (AZC) aan de Zuidelijke Rondweg. trum, de kookunits, het ’vrij willig’ werken in het AZC en verblijven op het ACZ. Voor Waddinxveen heeft de voortzetting van het asiel- zoekerscnetrum een grote impact. Uit een eerste evalu atie vorig jaar bleek dat het asielzoekerscentrum een breed maatschappelijk draagvlak heeft. Daarom heeft het college van B. en W. tot deze infor matie-avond besloten. B. en W. hebben op gerichte wijze belangengroepen uitgeno digd, maar iedereen is van harte welkom. De Waddinxveense gemeen teraad heeft in zijn vergade ring van dinsdagavond 31 maart besloten de vestiging van het asielzoekerscentrum tot 1 augustus 2002 te ver lengen. De investering die het AZC pleegt voor het aanbouwen van kookunits aan de be staande units zal zeker zijn rendement opleveren, zo wordt gezegd. Bewoners zijn dan in de ge legenheid hun eigen voedsel te bereiden en kunnen hun eigen inkopen doen. Op de informatiebijeenkomst zal worden verteld waarom kookunits van belang zijn. WADDINXVEEN RPF-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Leen van Dijke, houdt woens- naar ons land voor verdere studie. Hier geeft hij wekelijks con certen en werkt hij mee aan opnames voor radio en tele visie. Tijdens het concert in Gouda begeleidt hij niet alleen de zang van Vox Jubilans' en het jeugdkoor, maar is hij ook solistisch te beluisteren. De cornettist Dik van Doorn vanavond is bij Vox Jubilans' geen on- grondbedrijf, personeel, orga nisatie en automatisering, economische zaken (inclusief markt en uitbreiding hoofd winkelcentrum) en het inter gemeentelijk samenwer kingsorgaan Midden-Holland (ISMH). Uit hoofde van zijn wethou derschap heeft Jan Hielema ook zitting gehad in tal van locale en regionale overlegor ganen, waaronder de Water leidingmaatschappij Zuid- Holland Oost, het Regionaal Economische Overleg, de Commissie voor Georgani seerd Overleg, de Commissie voor het Marktwezen, het Be- drijvenschap regio Gouda en de Stichting Leerbedrijf voor de Tuinbouw. PEGEZEUIGSTE ROWAElMARkT VAN NEPERIANP (woensdag 8 april) in Kat- bekende. wijk en op Tweede Paasdag Deeluitmakend van het Rijn- (maandag 13 april) in Maas- mond Brass Quartet werkte sluis. Vox Jubilans' prijst zich ge lukkig met de muzikale me dewerking van de cellist Ar tur Trajko. Deze jonge musi cus - die met recht een natuurtalent genoemd mag worden - is geboren en geto gen in Albanië. Al op zijn zesde jaar bespeel de hij de cello. Hij behoorde is, behoeft geen nadere toe- 1 y van zijn lichting. Zijn virtueuze spel - der (orgel en vleugel). Het land. In het begin van de ja- geheel staat onder leiding ren negentig verhuisde hij WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 1 april rond vier uur is geprobeerd in te bre ken in een woning aan de taak ruwweg neer op ’de puinhoop opruimen’, vertelt hij. ‘Je behartigt de belangen van de schuldeiser, dus je pro- welke bril kijkt u?‘ Introdu- beert nog zoveel mogelijk te gelde te maken. Bij BVs on derzoek je of de directeuren zich wel aan de regels hebben gehouden'. ‘Het leeuwendeel van de fail lissementen ontstaat door ad ministratieve tekortkomin gen. Dat is vaak het zie lige met een manszaken'. ‘Die mensen werken zich een ongeluk, leveren een perfect pro duct, maar de boekhouding loopt bijvoor beeld jaren achter. Daar om: zorg voor een goede ac countant, een goede bank, en informeer tevoren bij een advocaat of notaris over de juiste op zet'. Wie voor sur seance van betaling bij de advocaat bin nenstapt, is eigenlijk al te laat. Een fase eerder ingrijpen, door middel van schuldsanering, is meest al beter. ‘Er valt een grote klant weg, WADDINXVEEN - Het nieu we college van B. en W. wil proberen de milieuparkjes in gonnen. winkelcentra geleidelijk on- 1 tot in- en verkoopprocessen dergronds aan te leggen, en van automatisering tot ju- ridische en fiscale consequen ties. Om te oefenen kregen de aan wezigen een fictieve casus voorgelegd waarop ze de Eu roscan konden toepassen. Dit leverde een levendige discus sie op. De uitkomsten werden vervolgens plenair besproken heffing worden verwerkt. Andere punten uit het hoofd stuk ’volksgezondheid en mi lieu’ in het nieuwe collegepro gramma zijn: - Ter bestrijding van versla- Mr. John Vermeulen van 'In 't Veen Advocaten' aan de Kas- vindt de helft tanjelaan in Waddinxveen. (Foto: Rabobank Waddinxveen). van het kan toor zich in die plaats, terwijl de andere helft in Waddinxveen is ge vestigd. ving (roken, gokken, alcohol BadkuipiïlOOrd en drugs) wordt een op pre ventie gericht beleid gevoerd. - Aan de ambtelijke advise ring wordt een milieutoets dagavond 15 april om acht uur een spreek- beurt in Het Nieuwe Trefpunt straat). Met het oog op de ko- mende Kanmerverkie- zingen spreekt Leen van Dijke over het thema ’Een hart voor mensen’. Hij presenteert de poli- tieke speerpunten van l de RPF. De RPF-voorman pro- testeert tegen de 24- f uurs economie. Hij stelt de geloofwaardigheid van de rijksoverheid in l het gesprek over nor- g men en waarden ter dis- J cussie. Leen van Dijke bepleit een verbod op het klo- nen van mensen en die- ren. Ook wil hij een rechtvaardiger belas- g tingstelsel. Na de toe- j spraak is er volop gele- j genheid om met de RPF’er in discussie te gaan. van de was er de en incasso’s en mr. Scharloo vooral met strafrecht en de meer algemene praktijk. De bekendste is wellicht mr. Groen, de strafpleiter die de het bedrijf heeft ademruimte krant haalde vanwege zijn in zet bij de ’Goudse badkuip- moord’ en de dubbele moord in Reeuwijk enkele jaren ge- ten moeten worden, of het be leden. Voor mr. John Vermeu len vormen faillissements- recht, ondernemingsrecht en arbeidsrecht de hoofdmoot. Bij faillissementen komt zijn de mensen en de mentaliteit kent. Deskundig, omdat de advocaten die er werken elk hun specifieke werkterrein hebben. ‘We proberen ons steeds meer te spe cialiseren en zo een brok kwaliteit te leveren', zegt advocaat mr. John Vermeu len in het kwartaalblad ’Rabo Kring Nieuws’. Mr. John Ver meulen is één van de vier advocaten die 1990 het be- De maatschap was een voort zetting van het kantoor van mr. J.G.B. in ’t Veen te Al- phen aan den Rijn. Nog altijd be- A1 voor de 24e maal wordt op Stille Zaterdag in de Goudse St. Janskerk door het Wad dinxveense koor op de avond voor Pasen een passie- en paasstonde gehouden. Deze avond trekt ieder jaar weer vele honderden bezoe kers. Ook ditmaal hebben de ruim 200 koorleden weer een prachtig passie- en paaspro- gramma ingestudeerd, waar van weer verschillende liede ren binnenkort op cd worden opgenomen. Ondersteunen WADDINXVEEN - VVD, PCW en PvdA hebben in het nieuwe collegepro- I gramma ’Samen aan de I slag’ afgesproken dat al- g leen onder bepaalde voor- I waarden aan de realise- I ring van het Bentwoud zal worden meegewerkt. J Zo moet de gemeente zich kunnen vinden in de be- sluiten van Gedëputeer- de Staten van Zuid-Hol- I land of van het rijk ten j aanzien van de financiële I consequenties voor Wad dinxveen, in de beheers- vorm en de verdeling van de beheerslasten. J Voorts moet de aanleg I van de westelijke rond weg zijn verzekerd, zowel juridisch, planologisch als financieel. 1 De ruimtelijke ontwikke ling van Waddinxveen is I vastgelegd in de Struc- g tuurschets Waddinxveen 2015 waarin de bebou- wingscontouren van het streekplan Zuid-Holland Oost worden aangegeven. I ‘De structuurschets moet een formele status krij- gen, inclusief een tracé- keuze voor de westelijke rondweg', vinden de drie collegepartijen. Andere punten uit het j hoofdstuk ’ruimtelijke or dening en volkshuisves- ting’ zijn: - Met behulp van planolo- instrumenten veel mogelijk HAZERSWOUDE - Het Her vormd Kerkkoor gaat op 11 april aanstaande, ’stille za terdag’, de Passiemuziek naar het Evangelie van Mar cus, geschreven door Hans BOSKOOP - Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de NCVB, op donderdag 16 april in De Loods, geeft M. v.d. Vorm uit Moerkapelle een dialezing over een wan deling langs de Rotte. Hij is verbonden aan de na tuur- en vogelwacht Rotta. De avond begint om 20.00 uur. Wethouder Jan Hielema is voor zijn verdiensten als volks- op orgel en vleugel - is inmid- Nassau. (Foto: S|aak Noteboom), dels tot ver buiten onze Dr. P.J.Visser, predikant in IU ook een korte meditatie. De avond begint om acht uur. Boelee in de Hervormde kerk van Hazerswoude uitvoeren. Als solisten werken mee Ella Dijkhuizen-sopraan, Mar griet Andriessen-alt, Ries Lindhout-tenor, Frans van Rooijen-bas en Arjan Liesker- bariton. Thom Hesseling en Martin v.d. Zwam bespelen respectievelijk het hoofdorgel Een volledig programma boekje, dat tevens dient als bewijs van toegang, is aan de ingang van de kerk a ƒ7,50 verkrijgbaar. Kinderen tot ke functie hij destijds partij en met 12 jaar hebben gratis genoot Paul van Schie opvolg- entree. de. ,fc„ hmi Vanaf 1981 heeft Jan Hiele ma namens het CDA zitting gehad in de raadscommissies voor sociale zaken, volksge zondheid, welzijnszaken, ruimtelijke ontwikkeling, Vorige openbare werken en bedrij ven, algemeen bestuurlijke gische moet zo voorkomen worden dat verkeersaantrekkende bedrijven zich vestigen in het centrum. - In bestemmingsplannen moet de mogelijkheid tot functiewijziging worden opgenomen voor leegge komen (agrarische) be- I drijfsgebouwen. -■ Bij de uitvoering van het volkshuisvestings- I plan dient met name voorrang gegeven te wor- I den aan de huisvesting van senioren, jongeren en gehandicapten. Ook is aandacht nodig voor ge differentieerde bouw in nieuwe en bestaande wij- I ken. I - De financiering van so- I ciale woningbouw is een gezamenlijke verant- woordelijkheid van ge- meente, woningcorpora ties en marktpartijen. Daarvoor kan een fonds of een reserve worden ge- vormd.- Onderzocht wordt of het mogelijk is om de uit gangspunten van duur- I zaam bouwen ook toe te passen op de bestaande bouw. - Studie zal worden verricht naar een kwali- tatief goede ruimtelijke inrichting van het cen- I trumgebied gelegen tus- sen de vernieuwde Passa ge, de Stationsstraat i (oostzijde) de Gouwe en drijf met minder personeel toe kan, maar ook of schuldei sers met een percentage ge noegen willen nemen. Als men eerder aanklopt, is vaak nog redding mogelijk1. Vergeleken met vroeger ko men de mensen al makkelij- Zuidplaslaan in Waddinx- ker naar de advocaat, zegt veen. Eerst werd aangebeld mr. John Vermeulen. ‘Dat om te kijken of er iemand zien we bij particulieren, die vaker huwelijksvoorwaarden of een samenlevingscontract lag deed niet open. laten opstellen'. Vervolgens probeerden de da- ‘Dat zien we ook in het be- ders via een raam de woning drijfsleven, waar sneller alge- in te komen. Toen zij werden mene voorwaarden, leve ringsvoorwaarden, arbeids overeenkomsten, grote contracten en dergelijke wor den vastgelegd. Verstandig, Afrikaans uiterlijk, van wie dan weten alle partijen waar ze aan toe zijn'. '7 L-11' Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 I zaterdag van 10.00-17.30 GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur uur 9.00 TOT 17.00 uur 10.00 TOT 17.00 uur De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze leaseplanbrochure gratis aan! Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds) UVA snelbruinings- lampen vanaf NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts 5 I nü voor ƒ1295, SWUFFtt i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21