op alle fronten BON VOOR OPGAVE KINDERMARKT 1998 Gouwestaete wint LEIDEN^ y Recreatiegymnastiek bij TOOS op Tweede Paasdag Koploper WSV opnieuw te sterk Zwemmers presteren maar matig I 'Maak kennis met tennis' Kaartavond Mime-groep bij baptisten CROENOORDHALLEN /-'>i wiellerronde Vrij-uit spreken Actie tegen overtreders parkeerregels ES i ste zes. Dames Ik doe graag mee aan de kindermarkt: EASY WATERBEDDEN BV, is voorbereid door een co mité dat bestaat uit Hans Moons (voorzitter), Jaco v.d. Eijk (secretaris), Piet Ver- De organisatoren hopen op mooi weer. Om de wielerron de tot een succes te maken wordt er vanaf twaalf uur een braderie gehouden op het parkeerterrein Groensvoor- de. Er zal daar ook een optre den zijn van de ’Eldorado Country Dancers’. (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - uiterlijk woensdag 22 april 1998 - inleveren bij: - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, Waddinxveen. - J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, Waddinxveen. - J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. met 36,20 pnt. Maandag 30 maart was het nog de beurt voor de meisjes I (leeftijd 6-8 jaar). Eerste werd Steffy Geertsen met 37,20 pnt gevolgd door Deb bie Verkley met 36,80 pnt. meente Ichthus. Spreker in deze dienst is H. Wulffraat. Een mime-groep zal mede werking verlenen, om zo op eigentijdse wijze het evange lie uit te beelden. De muzikale begeleiding tij dens deze dienst wordt ver zorgd door een eigen combo. Er zal ook ruime gelegenheid tot samenzang zijn. die Coevert WADDINXVÉEN - Zondag avond 12 april (Eerste Paas dag) om half zeven wordt er in Kreater (Kerkstraat) weer een EEN FIGUUR ZOALS U DAT WENST? Waddinxveen - zater dag speelden de waterpo- loteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. Heren 1 moest minimaal een punt halen om zeker te zijn van handhaving in de eerste APRIL APRIL O Ik kom alleen O Ik kom samen met:.. ••••••••••••••••••••••••••a* SOFT SIDER compleet slaapklaar incl. plaatsen 1.795,- sluis (penningmeester), Wim Rip, Leon de Kok en Han An ders. Bij de elite neo-ama- teurs, de hoofdmoot van het programma, hebben mannen als Ronald Roos, Theo Akker- mans, Eric de Crom en Mi chel Duinmayer hun interes se voor de Waddinxveense ronde kenbaar gemaakt. sen BZ&PC en PSV. BZ&PC wist deze wedstrijd met 7-6 te winnen en is kampioen ge worden. Maar voor Gouwe staete waren de belangen ook zeer groot. De ploeg van trai- ner-coach Jan Middendorp moest nog één wedstrijd win nen om zeker te zijn van handhaving in de eerste klas se. Gouwestaete’s tegenstan der, De Zijl-LGB, is er echter een van formaat. In tegen stelling tot veel voorgaande Aansluitend waren de adspi- ranten dames nog aan de beurt. Eerste werd Marije de derde periode liep Gouwe staete verder uit naar 6-3 door doelpunten van Kim Middendorp en Astrid Corne lissen (fraaie boog). In de vierde periode bracht Elly Middendorp de stand op 7-3, waarna De Zijl-LGB de eind stand bepaalde op 7-4. van tennistrainer Frank v.d. Berg. Ze mochten hun energie botvieren op een spelle- tjescircuit met prijsjes, waarna ook een mini- clinic en een wedstrijdje tegen de tennisleraar of een van diens assisten ten (selectiejeugd) volg- 1 enthousiast. Veel deel nemers kregen een goe de indruk van de ten nissport en zullen wel licht in de toekomst gaan tennissen. Behalve de prijzen die er per categorie te verdienen waren, waren er ook nog twee wissel- bekers te verdienen. De klasse. Zij wonnen zeer verdiend met 10-6 van De Zijl-LGB 1. Dames 1 moest de laatste wedstrijd win nen om zeker te zijn van de play-offs. Zij wonnen met 20-3 van De Ham 1. Maar ook de inbreng van ren ners uit de regio mag er zijn. Hierbij gaat het om Edwin Hofstee en de Excelsior-ren- ners Lennart van Drimme- len, Kees Slingerland en kop man Piet Eikelenboom. De renners zullen de koers op voorhand keihard maken, want bij winst in Waddinx veen is een aanzet gemaakt voor het regionale Kringkoop Klassement. Kringkoop is een tuinbouw- toeleveringsorganisatie. Dit klassement telt mee over zes koersen in Waddinxveen, Gouda, Bleiswijk, Bergschen- hoek, Pijnacker en Berkel. De winnaar krijgt duizend gul- re het niet dat zijn teenstan der in tijdnood de fatale zet door zijn handen liet glippen, zodat uiteindelijk een pun- tendeling het gevolg was. In de kelder van de schaakdi- visie knap spel van E. Hilde brand, die tegenstander G. Torenbeek op remise wist te houden. Opnieuw verlies voor een ontmoetingsdienst ge- T. Bronk, die nu na een blun- houden door de baptistenge- der tegen J. v.d. Haven zijn pot verkwanselde en de rode lantaarndrager tot op één plaats is genaderd. J. Ponsioen kroop wat om hoog door winst op hekkeslui- ter L. Coevert en A. Bos smaakte het ongenoegen van een nederlaag, die door schaakcollega V. werd opgediend. HZEUBALANCE westaete scoren en liep het verder uit naar 17-2 door WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ’De Gou we Rijders’ houdt donderdag avond 9 april om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is welkom. Bij de recreatie-interclubren- ners hebben zo’n 65 renners zich gemeld, onder wie Ar nold Heemskerk, Arie Jonge- jan, Artur Pereira, Henk Re- horst, Gerard Hazebroek (po litieman uit Waddinxveen), André Razenberg, Henni van de Sloot, Peter van de Velde (fïetsspecialist uit Bergam bacht). Verder is er nog de dames- koers. Deze rensters hebben nog geen contract van een fa- brieksteam in hun zak. Dus hebben zij er alle belang bij om in een van de eerste koer sen van het jaar hun beste beentje voor te zetten, daar belangstelling van een ploeg kan leiden tot een contract. Dames als Corina Griep, vriendin van Henk Lubber- ding, Henri 'ette van Grim bergen, Maroesja Berkhout, Martine Smits, Marjolein Hinfelaar uit Leeuwarden en Patricia Moons uit Waddinx veen zullen in hun koers tot het uiterste gaan. De verscherpte controle zal door Steffy Geertsen. De hoofdzakelijk uitgevoerd wor den tijdens de normale sur veillance en zal niet het ka rakter hebben van een hek senjacht. De gebieden waar verscherp te controle zal plaatsvinden zijn onder andere de Passage, Juliana van Stolberglaan, Kanaalstraat, Kerkweg-Oost en in de woonwijk Zuidplas. In de Zuidplas heeft een ged oogsituatie bestaan en daar om zal daar tot Koninginne- dag (donderdag 30 april) al- zijn grootste rivaal W. Hen- leen gewaarschuwd worden. nink z’n puntenvoorsprong zelfs te vergroten. INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt op Koninginnedag 1998 (donderdag 30 april van 10.00- 12.30 uur) van de Lions Club Waddinxveen op het parkeerterrein Beukenhof. cyclosportieven honderd renners ingeschreven onder wie Johnny Broers, Adrie Grootveld, Martien Hendrix, Roger Korevaar en Ton Swirs maar ook de regio-renners van Excelsior André Kraan, Ronald Hofman, Shane ter Hennepe, Paul Lugten en de fïetsspecialist uit Haastrecht Ad Slingerland. Voor de top-10 dus een win nende koploper L. Willemen, die met de zwarte stukken N. Dannis wist te verslaan. B. Jansen (3) herstelde zich van mindere prestaties van de laatste weken en pakte nu wel de volle winst ten koste van H. de Roodt (7). Eveneens een winnende H. van Woudenberg, die A. van Nieukerke op een nulletje wist te zetten. Verder leverde W. v.d. Hoek een knappe prestatie door P. de Louw te verslaan. In de subtop positieve uitsla gen door L. Ellers tegen H. v.d. Borh en A. Prins tegen J. Markus. In de grote midden groep waren de verliezers J. van Oort, A. Versluis, J. Stam, M. Moerland en A. Hennink tegen respectieve lijk T. Goor, H. Smitskamp, B. David, D.J. van Offeren en T. Kuiper. Voor een punten- deling zorgden J. v.d. Heiden en A. v.d. Starre. P. van Offe ren kwam te kort tegen C. As- scheman. Een hektische par tij werd geleverd door H. Ver waal en J. van Sandijk, waarbij na een ijzersterke opening van de witspeler zijn rivaal zich tot het uiterste de fensief moest inspannen om niet overrompeld te worden. In het eindspel moest H. Ver waal eigenlijk verliezen, wa- (leeftijd 10-12 jaar). Deze wedstrijd werd gewonnen door Karien van Bergen met een puntentotaal van 36,10 pnt. Tweede werd Mathilde van Eijk met een puntento taal van 35,60 pnt. Tegelijkertijd was het de beurt voor TOOS-jongens. Bij de jongens I (6-8 jaar) ging Bas Verhoek met de eerste prijs naar huis met een totaal aantal van 34,30 pnt. Tweede werd Jasper van de Zwan. Bij de jongens II (8-10 jr) werd Coen van de Harst eer ste met 36,10 pnt. Verdiend tweede werd Peter Kluif- hooft. Bij de jongens III (10- 12 jr) werd Arne Wolters eer ste met 34,30 pnt. Thijmen van Buuren werd tweede met 34,10 pnt. WADDINXVEEN - De afgelo pen twee weken zijn in drie dagen tijd in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) de onderlinge wedstrijden ge houden van de Waddinxveen se gymnastiekvereniging TOOS. Zo’n 150 jongens, meisjes, da mes en heren hebben in hun recreatiewedstrijden laten zien wat ze het afgelopen sei zoen hebben geleerd. Woensdag 25 maart begon het met de wedstrijd van de meisjes II (8 tot en met 10 jaar). Deze wedstrijd werd gewonnen door Johanna Ver meulen met 37,00 pnt. Met een achterstand van 0,30 pnt werd Monique Nobel tweede. Vrijdag 27 maart was het de beurt voor de meisjes III WADDINXVEEN - Op Eerste Paasdag (zondag 12 april) zal de wekelijke keruitzending van de lo ft- cale RTW-radio worden verzorgd door de Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). Van 09.00-09.30 uur is er - een kinderverhaal en muziek te horen. Van 09.30 tot ongeveer 10.45 uur vanuit de Kruiskerk aan 1 de Passage uitgezonden worden. Voorganger is ds. E. Brink. Van 10.45- 12.00 uur volgt een pro gramma vanuit de RTW- - studio waarin gedichten, meditatie en muziek te horen zijn. Het geheel Het wielerevenement, met zal in het teken van het als hoofdsponsor Auto Baas paasfeest staan. Vanaf twaalf uur gaat de RTW verder met klassieke muziek. WADDINXVEEN - On der het motto ‘Maak kennis met tennis1 hield de tennisvereniging Waddinxveen een ge slaagde instuif op het tennispark De Woerd (Alberdingk Thijm- laan). Er waren ruim 40 deelnemers komen op dagen. De 18-jarigen en ouder kwam Alliance wederom op g kregen een tennisclinic gelijke hoogte (3-3), doch één minuut voor tijd verzilverde Marc Faber een viermeter en bracht daarmee de eindstand op 4-3. Dames 2 kwam wat traag uit de startblokken te gen De Zijl-LGB 1. Halverwege de eerste periode kwam Gouwestaete op een 0- 1 achterstand, welke aan het eind weer teniet werd gedaan den. De reacties waren door Kim Middendorp (1-1). In de tweede periode kwamen de dames pas echt los. Via Erika Vlasman (2) en Nancy van der Hoek werd het 4-2. In Met deze laatste wedstrijd te gen De Ham uit Wormerveer, welke royaal met 20-3 werd gewonnen, hebben de dames van Gouwesatete hun doel stelling voor dit seizoen, een plek bij de eerste zes, meer dan waar gemaakt. Het is zelfs een vierde plek geworden. Gouwestaete speelt daarom in het week end van 25 en 26 april play- WADDINXVEEN - In de voorlaatste wedstrijd van de landelijke zwemcompetitie heeft de zwemafdeling van Gouwestaete minder goed ge presteerd dan in de voorgaan de edities. Met 4827,0 punten kwam de ploeg van trainster Trudy Vermeulen niet verder dan de 12e plaats. Het lag bepaald niet aan Kim Middendorp die maar liefst driemaal goud haalde in het Haagse zwembad ‘De Watert- hor‘. Op de 100 m rugslag bij de meisjes onder 16 jaar ver beterde Kim met 1.08.2 haar eigen clubrecord. De 400 m vrij werd afgelegd in een nieuwe persoonlijke recordtijd van 4.36.0, en ook op de 100 m vrije slag bij de meisjes onder 18 jaar zwom zij de concurrentie met een tijd van 1.00.5 op afstand. Inge v.d. Schrier werd tweede op de 200 m wisselslag bij de dames (2.24.7) en haalde met een tijd van 2.08.6 tevens zil ver op de 200 m vrije slag. Sandra Berckenkamp tikte op dit laatste nummer aan na 2.14.4 en pakte het brons. Bij de jongens onder 18 jaar deed Marcel Zijderhand het voortreffelijk met eerste plaatsen op de 100 m rugslag, in 1.03.0, en op de 200 m wis selslag, in 2.20.7. Op de 400 m vrije slag bij de jongens on der 20 jaar haalde Marcel zil ver met een nieuw persoon lijk record van 4.20.5. Joost Krommenhoek zege vierde op de 100 m vrije slag bij de jongens onder 16 jaar (57.7). De 100 m vlinderslag werd in een tijd van 1.06.6 af gelegd en leverde brons op. In zijn eigen leeftijdsgroep, die van de jongens onder 14 jaar, zwom Joost de 100 m rugslag met als resultaat een tijd van 1.07.5 en een zilveren medaille. Jan Willem v.d. Hoek kan nog niet worden gemist bij de heren. Met een tijd van 1.02.8 greep hij het zilver op de 100 m vlinderslag. Zilver was er ook voor Mark v.d. Schrier die de 100 m rugslag bij de jongens onder 20 jaar met een tijd van 1.04.1 beëindigde. Met een tijd van 2.25.8 veroverde Vik tor Terlaky zilver op de 200 m wisselslag bij de jongens on der 18 jaar. Zaterdag 25 april vindt de grote finale van de zwemcom petitie plaats in het Utrecht se zwembad ‘De Kwakel'. Alle 15 ploegen uit de hoogste af deling strijden dan onder de zelfde omstandigheden in het met twee bassins uitgeruste domstedelijke zwempaleis. De laatste kans voor Gouwe staete om een topprestatie te leveren. april) wordt weer de jaarlijk se wielerronde van Waddinx veen gehouden, ditmaal op het parcours Dorpstraat, Kerkweg-West, Chopinlaan en Beethovenlaan. zal de kerkdienst Op het programma staat een .•x J. -S braderie op het parkeerter rein Groensvoorde, de darnes- koers om 12.00 uur, de recre- atierenners over 50 km om 13.30 uur, de cyclosportieven om 14.30 uur en de elite neo- amateurs om 16.00 uur. De meditatie en muziek te finish is rond 18.00 uur. horen zijn. Het geheel Het wielerevenement, Naam:.. Leeftijd:.. Adres: Heren 2 moest tegen Alliance geeft op een plaats bij de eer- 2 dat bij winst kans behield op het kampioenschap in de reserve 2e klasse B. Maar he ren 2 won met 4-3 en maakt hierdoor zelf nog kans op een vierde plek. Dames 2 won met 7-4 van De Zijl-LGB 1 en houdt hiermee zicht op een plaats bij de top vier. Het einde van de competitie is in zicht voor de Gouwestae- te-heren. Zaterdag speelden ze hun laatste thuiswed strijd. Dit weekeinde moest de beslissing brengen over handhaving in de eerste klas se. Tevens werd op 20 km af- off-wedstrijden tegen Keiler stand in Bodegraven de kam- Keukens-Donk uit Gouda, pioenswedstrijd gespeeld tus- Gouwestaete begon tegen De Ham voortvarend.In de eer ste periode was het .al 8-1 door Gillian van den Berg, Marion van Hooft, Mirjam Overdam en Sandra Bercken kamp die ieder tweemaal scoorden. In de tweede perio de werd het vervolgens 12-1 door Mirjam Over dam, Ingrid van Veen, Heike Koglin en Gillian van den Berg. Keep- ster Hellen Boering had een makkie en ondanks dat trai- ner-coach Martin Pronk naar wedstrijden begonnen de he- hartelust wisselde bleef Gou- ren zeer geconcentreerd aan de wedstrijd en zorgden Rem- ko Overdam (2) en Mare Mommers voor een stand van 3-2 aan het einde van de eer ste periode. Het spel van de Gouwestaete-heren bood per spectief. De Zijl-LGB was niet in grootste doen en de Gouwestaete-heren wilden duidelijk laten zien dat Gou westaete thuis hoort in de eerste klasse. In de tweede periode waren het Jaco de Jong en Marc Faber die de voorsprong op 5-2 brachten. De Waddinxveners bleven ge concentreerd spelen en bouw den langzaam de voorsprong op. Marc Faber en Remko Overdam brachten hun ploeg in de derde periode op 7-4. Deze voorsprong mochten de heren niet meer uit handen geven. In de laatste periode kregen de heren zelfs vleu gels en waren het de Gouwe staete-heren die nog een aan tal zeer fraaie goals mochten scoren. Uiteindelijk waren het Marc Faber, Wouter Stel ler en Mare Mommers die de eindstand bepaalden op 10-6. Een zeer verdiende overwin- KIO»L ning die nu zelfs uitzicht geboden tijdens de training doelpunten van Cindy de Geus, Marion van Hooft (2), Wendy de Frankrijker en Sandra Berckenkamp. De vierde periode van het zelfde laken en pak. Via Ing rid van Veen en Wendy de Frankrijker werd het 19-2, waarna Sandra Bercken kamp de eindstand op 20-3 bepaalde. Heren 2 had aan runner-up Alliance 2 echt geen makkie. Maar coach Ro nald Schens ’predikte’ vooraf een degelijke pressing, waar mee Alliance het kaas van het brood werd gegeten. Alliance kwam in de tweede periode nog wel met 0-1 voor, maar in de derde periode kwam ook Gouwestaete tot scoren. Michel Jongejan maakte 1-1 (man-meer) en Johan Sloof 2-1. Nadat Al liance op 2-2 was gekomen schoot Michel Jongejan in de laatste seconde Gouwestaete naar 3-2. In de vierde periode WADDINXVEEN - Op Twee- c*en' Bij cycl°sPortiev de Paasdag (maandag 13 RTW~rodiO bÜ hebben meer dan honde WADDINXVEEN - Tweede Paasdag (maandag 13 april) zal de locale RTW-radio rechtstreeks verslag doen van de jaarlijkse wiellerronde van Waddinxveen. In een extra uitzending zul len diverse presentatoren aanwezig zijn bij de finishlijn aan de Dorpstraat. Vanaf elf uur ’s ochtends kunnen de luisteraars de verrichtingen van zowel de renners als de medewerkers van de organi satie volgen. WADDINXVEEN - MPC gaat in Waddinxveen en Boskoop op dinsdagavond 12 mei een cursus vrij-uit spreken begin nen waarin bij de deelnemers aandacht wordt besteed aan het versterken van het zelf vertrouwen, helder formule ren, voor jezelf opkomen, kri tiek geven zonder anderen te kwetsen en actief aan ge sprekken deelnemen. De cursus neemt 5 lesavon den van circa 2 uur in beslag en is praktijkgericht. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om hun van Buuren met 36,90 pnt ge- gedachten vrij en onbevan- volgd door Mirjam Hoefnagel gen te verwoorden. waddinxveen -Met in gang van deze maand zal de politie verscherpt toezicht te verdienen. De houden op de naleving van de jeugdbeker (voor tunmers be- parkeerregels, neden 13 jaar) werd gewon- nen Jacobeker (voor turners bo ven 13 jaar) ging naar Marije van Buuren. WADDINXVEEN - Tijdens de 28e ronde van de onder linge competitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV bleef L. Willemen stevig aan kop. Hij wist door de afwezigheid van i Bij de onderlinge wedstrijden rerreatiegym van TOOS werden goede resultaten getoond. ZATERDAG 2e Paasdag Mil! Berg. (Foto: Waddinxveen-tennis). KRAANVERHUUR 0164-257521 INFO 0164-235916 Al 10 jaar dé waterbedden speciaalzaak (0182)51 20 98 Nieuwe Haven 219 - Gouda 10.00 TOT 17.00 uur 9.00 TOT 17.00 uur DAT IS GEEN DROOM! (Bel nu voor een ofspraokl) F Wees er als ’n Paashaas bij: Easy waterbedden heeft een speciale aanbieding: *2e Paasdag niet geopend i PAGINA 17 KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182) 51 34 15 FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Jklêiff PE GEZELLIGSTE ROMMELMARKT VAN NEPERLANP (Foto: Evert Hardendood). ^gestreden tennisjeugd krijgt bij tennisvereniging Waddinxveen een drankje aan- ffffiÈNèDAG 8 APRÏÜÏ998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ^DTlAf J* Weer wielerronde op RTW-radio iü _1\ «-J4- rlzx iao-rliilr- I ronnore ir» (TOQrlrrovPn 011(1 iss KR

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31