Kreater wil Nieuw kantoor Woonpartners Midden-Holland uitbreiding van bestuur Concordia cjaat naar Pelhrimov Kringloopwinkel komt aan Tweede Bloksweg Gewond bij aanrijding Expositie bij Artique SGP-Tiidrede in Moerkapelle NCVB-avond Paaszangdienst Oranjeavond Sieraden vermist Avond over beleggen 'Morgana' tien jaar Cursus over spelmateriaal Theo den Boon op kunstbeurs Kabouters bij Markus Expositie Peter Zwaan Rowah-ieugd klopt Oliveo Middag over orgaandonatie Opnamen van ÉO-radio in Waddinxveen Hulpdienst zoekt handige vrijwilligers PAGINA 23 WOENSDAG 8 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kwaliteit red Gereedschap, die allerlei In een redelijk gevulde Ont- succes MOERKAPELLE - Op Ko- niek onder leiding van Ben Verminnen (Dreischor). Marija van Klaveren expo- WADDINXVEEN - Het meis jes B2-team van de Waddinx- veense Rowah won zaterdag in de standschoten van Kim van Stel, tweemaal Annemarie Voor de rust kwam Rowah er nagenoeg niet aan te pas: 7-0. Na de pauze gaf Rowah beter tegenstand. Mede door de en- troffen. De regen viel met bakken uit de lucht, zodat de wist Wendy van Velzen de spreekwoordelijke eer te red den. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot stonden de cijfers 9-1 op het bord. ‘Kreater heeft behoefte aan een bestuur, dat een afspie- len vrijwilligers, dat SOW er genast op is, dat vanuit de personeelsbezetting, de In de Lokale Agenda 21, het programma dat door de ge meente Waddinxveen in dia loog met een groot aantal maatschappelijke organisa ties werd opgesteld, is de kringloopwinkel als project opgenomen. ‘Dat is terecht', zegt mevrouw deelte waar de kantoorruim ten worden ondergebracht, krijgt een strakke stenen ge vel met veel raamkozijnen. vaart aan een muziekweek- einde in Noordwijk deelne- de muziekschool uit Pelhri- mov. Alle instrumenten wer den mechanisch verstrekt, hetgeen soms wat te veel vo lume gaf. De muzikanten gaven er ech ter blijk van dat zij met deze moderne muziek wel raad weten. Een leuke geste was dat zij het stuk ’James Last op klompen’ ook weer speel den in deze big-band setting. Concordia kreeg de uitnodi ging volgend jaar naar Pelh- rimov te komen. Misschien is dat ook iets voor het oplei- dingsorkest. Het opleidingsorkest zal vrij- traden voor de pauze achter eenvolgens op het Krea-or- kest, de balletschool ’Marcel la’ en de balletgroepen uit Tsjechië. Na de pauze was het podium voor het opleidingsorkest van Concordia. Dirigent Pieter WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 april verleende het opleidingsorkest van de 100-jarige muziekvereniging Concordia haar medewerking aan het uitwisselings programma van muziek- en balletleerlingen uit Wad- Hier wonen de bakkers van Bambilië. Ze gingen eens een kijkje ne- auto achter de aangereden auto. Op dat moment reed de man weer achteruit en reed aan de orde hoe je kinderen kunt leren hun eigen spelma teriaal te ontwerpen. De cursus wordt gegeven in gebouw Kreater (Kerkstraat) op woensdag 20 en 27 mei, 3, 10 en 17 juni van 9.30-11.00 uur. Voor vrijwilligers bij scholen en buurt- en speel- Wad dinxveen is deze cursus gra tis. Voor andere geïnteres seerden is de deelnemers bijdrage ƒ50,-. forceerd. Er worden voorna melijk sieraden vermist. Zondag 5 april is ingebroken in een bedrijf aan Bredeweg. Een raam is geforceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. GOUDA/WADDINXVEEN - In de Bloedbank aan de Gro- ningerweg in Gouda expo seert oud-Waddinxvener Pe ter Zwaan, leerling van het Coenecoop College, schilderij en, etsen, ’kijkkasten’ en pop art. Peter Zwaan (1968) is een actueel onderwerp om dat iedere volwassene van de overheid een formulier heeft ontvangen waarop kan wor den ingevuld of men wel of geen donor wil zijn. Veel mensen zitten met vragen en vinden het moeilijk een be slissing te nemen. Daarom zal een seniorenvoorlichtster op deze informatiemiddag het een en ander vertellen over orgaandonatie en vragen van de mensen beantwoorden. Dergelijke hulp betekent erg veel voor de mensen die af hankelijk zijn van vrijwilli gers omdat zij niet kunnen terugvallen op familie of ken nissen. Het is echter nog niet gelukt om mensen te vinden die kunnen helpen met kleine J---1 - -!--1 1-1-TT_J- -j. daarbij bijvoorbeeld om een kastje ophangen of een stek ker te repareren. Wie bereid is een handje te helpen of meer informatie wil kan contact opnemen met Jan Oomes, telefoon 0182- 615555 of 0182-631932. deed, gingen de ploegen met een 2-3 voorsprong voor Ro wah naar de welverdiende (warme) thee. Met af en toe de glimpen van WADDINXVEEN - Zaterdag 4 april rond 12.30 uur ge beurde een aanrijding op de Nesse. Een 35-jarige man uit Waddinxveen reed op een onverzekerde motor in de richting van de Zuidkade, terwijl een 67-jarige man uit Dongen in zijn auto onder de hefbrug in de richting van de Nesse reed. De Dongenaar stopte, waar na ook de Waddinxvener pro beerde te stoppen. Hij kwam hierbij echter ten val en had last van zijn been en zijn nek. Hij is overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zieken huis. Zondag 5 april botste rond 18.00 uur een 50-jarige man uit Waddinxveen met zijn auto op een geparkeerde au to. Een politiemedewerker, die daar in zijn vrije tijd was, zag het gebeuren en wilde de man hierop aanspreken. men, samen met jeugdleden van Sint Carolus te Montf- oort. Onder leiding van Pieter Boer wordt er aan een twee daags programma deelgeno men, waarin muziekmaken de boventoon voert, maar waar ook plaats zal zijn voor diverse andere gezellige acti viteiten. nu vijf leden. Het is de bedoeling dit aan tal uit te breiden tot elf, zegt de voorzitter van het bestuur Puck van Leeuwen. dat ze weer in bruikbare toe stand kunnen worden ver kocht. En voor speciale appa raten zal contact worden ‘Mensen met bestuurlijke kwaliteiten, die willen mee denken en die, wellicht via hun netwerk of achterban, zaken in beweging kunnen zetten of houden1. Met een aantal medewerkers van Woonpartners Midden- Holland, dat nu nog aan de bouwen naast het gebouw Mercuriusweg is gevestigd, is van de Gasunie op het bedrij- het ontwerp meerdere malen venpark Coenecoop. Begin doorgesproken en waar nodig zelf volgend jaar moet het com plex er staan. Het ontwerp voor het kan toorpand, waarvoor de bouw dit voorjaar begint, is ge- zichtbare driedeling. Het ge maakt door het architecten bureau Naarding, Straessen en Van der Linden uit Am sterdam. kantoor van Nationale Ne derlanden te Rotterdam en bij Ned Lloyd te Rotterdam. De verhuizing van haar gezin vanuit Zeeland naar Schie dam heeft er mede toe bijge dragen dat Marija van Klave ren zich is gaan toeleggene op de techniek van het werken met pastelkrijt. ’Morgana gingen aan de Dorpstraat zal worden'. “We verwachten er financieel goed uit te springen, en heb ben de gemeente dan ook niet om een subsidie gevraagd. De haalbaarheidssstudie van de denktank is de gemeente aangeboden en daarin is, be halve verlening van de ver gunning, als enige relatie met beurt aan het dansorkest van de gemeente het huurcon- - - tract opgenomen van een loods aan de Tweede Bloks weg'. Is dat niet wat ver weg voor een kringloopwinkel? ‘De lo catie heeft een nadeel, want je moet autokilometers ma ken om er te komen en daar mee is een duurzame ontwik keling natuurlijk niet ge diend', aldus mevrouw De Moor. ‘Maar aan de andere kant medewerking leert de ervaring in andere gemeenten dat bij bezoek aan een kringloopwinkel er vrij wel altijd een auto wordt ge bruikt. Of om spullen te bren- dag en zaterdag na Hemel- Judy Zielhuis. De organist is gen, of om spullen mee te ne- Ike Zintel. men'. gereedschap voor hergebruik in ontwikkelingslanden repa reert'. De netto-opbrengsten van de kringloopwinkel komen tebn goede aan goede doelen. ‘Wij denken daarbij aan zowel kerkelijke als maatschappe- Hij parkeerde daarom zijn lijke doelen, een patroon dat ook wordt gevolgd bij de rom melmarkten'. In gemeentekringen wordt al tegen de auto van de politie medewerker. Politiemensen die ter plaatse kwamen lieten de man bla zen, waarbij bleek dat hij on der invloed van alcohol ver keerde. met een totale vloeropper vlakte van 2.500 vierkante meter. De kantoorruimten op de begane grond en de eerste verdieping zullen door Woon partners Midden-Holland worden gebruikt. De tweede etage zal worden verhuurd. Woonpartners Midden-Hol land verwacht begin volgend jaar over een kantoorruimte te beschikken, waar de klan ten op een comfortabele wijze kunnen worden ontvangen en te woord worden gestaan. WADDINXVEEN - De hulp dienst van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW), die in januari van start is gegaan, zoekt handi ge vrijwilligers. Coördinator Jan Oomes heeft inmiddels diverse hulpvra- aan de wensen van Woon partners Midden-Holland aangepast. Het gebouw heeft qua constructie een duidelijk WADDINXVEEN - Zaterdag 4 april zijn de kabouters van scouting Sint Victor tijdens hun reis door Bambilië (fan tasieland van de kabouters) Zwaan (1968) op bezoek geweest in het woont en werkt in Den Haag, dorpje Haverhoek. Hij studeerde in 1992 af aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den haag. Reeds tijdens zijn oplei- men hoe alles gaat in een ech- ding nam hij deel aan diverse exposities. Peter Zwaan maakt schilderijen, etsen en ‘2,5 dimensionale schilderij en', een soort kijkkasten be staande uit verschillende la gen. Naast de geschilderde delen, gebruikt hij hierin bij voorbeeld ook spiegels. Beïn- ken, vloed door zowel de oude Grieken als ’The Bold en the Beautiful’, maakt hij schilde rijen over mensen en de ’soap’ van het leven. Zo streeft hij ernaar om met alle middelen die hij heeft de meest fantas- alles wat met stroopwafels te tische dingen te maken. maken heeft. 8.. Door de afwezigheid rian Gerards en de acryltech- keepster moesten Kim van Stel en Kim Hof fmans ieder een helft het doel seerde eerder op de bloemen- verdedigen. veiling Naaldwijk, in het Lange tijd bleef de brilstand op het scorebord. Met een goedgerichte strafworp open de Kim Hoffmans de score voor Rowah. Lang duurde de feestvreugde niet. Met goed uitgevoerde counters ver schenen de Oliveo voorwaart- sen keer op keer gevaarlijk voor de Waddinxveense kooi. Doordat Kim Hoffmans voor rust nog tweemaal iets terug gen van senioren kunnen ho noreren. Er blijken in Wad dinxveen gelukkig veel men sen bereid te zijn een ander te helpen. Het lukt dan ook goed om een weldadig vooijaarszonne- vrijwilligers te vinden die tje, kwam er na rust ook meer hulp bieden door een wande- WADDINXVEEN - De Vink lijn in het spel. Door mooie af- Groep Waddinxveen (finan ciële dienstverlening, admi nistraties, houdt woensdagavond 22 april om acht uur in restau rant Bibelot (Limaweg) een informatieavond over beleg gen. De toegang is vrij en het kopje koffie is gratis. van Elise Demeijer opbouwspeelsters ZEVENHUIZEN - Zondag avond 12 april om zeven uur (Eerste Paasdag) zal er een paaszangdienst gehouden worden in de Hervormde Kerk te Zevenhuizen. De dienst is voorbereid door mensen van vier verschillen de kerkgenootschappen in Zevenhuizen-Moerkapelle Voorganger is ds. R. Thieme uit Gouda. Muzikale wordt verleend door het oecu menisch gelegenheidskoor o.l.v. Peter Lelieveld en mu ziek met de kinderen o.l.v. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Theo den Boon is tot en met dinsdag 14 april aanwezig op de zesde editie van de Na tionale Kunstbeurs Holland Art Fair in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag. Theo den Boon laat op kringloopwinkel een de populaire Haagse beurs met kunst van 1900 tot he den in een eigen stand te midden van keramiek van Anne Hulleman en Lidy Kooman zijn meest recente werk zien. 4 april is ingebroken in een woning aan de Onderweg. Een raam en een deur zijn ge- werking van Jan Flikweert (orgel), Bastiaan van der Knijff (trompet), een lezing tuinverenigingen in van W. Büdgen en een sa menzang. De toegang is gratis. Bij de uitgang is er een collecte voor Woord Daad. werkgroep vormen. Daarnaast heeft Kreater be hoefte aan andere vrijwilli gers, die activiteiten begelei den, af en toe een bardienst draaien en hand- en span diensten verrichten bij eve- Bestuurs- en werkgroeple- den zullen derhalve vooral als ’denktank’ functioneren. Vrijwilligers kunnen aangeven welke werkzaam heden zij willen doen. ‘Een telefoontje voor meer informatie of een afspraak verplicht tot niets', aldus Aad Koremans. ‘Kreater heeft cursisten vanaf baby’s tot in de leeftijd der zeer sterken. Door samenwerking met SWW, het onderwijs, de ge meente en tal van verenigin- handbalvereniging gen in Waddinxveen, hebben wij direct of indirect te ma ken met duizenden. Die brede kring willen wij graag bestuurlijk en werk- matig opnemen in Kreater'. Het nieuwe kantoorpand op het bedrijvenpark Coenecoop van Woonpartners Midden-Holland. (Tekening: Architectenbureau Naarding, Straessen en Van der Linden, Amsterdam). MOERKAPELLE - Marija van Klaveren exposeert pas telwerken en aquarellen in ’Artique’ aan het Kerkewater in Moerkapelle. De kunstenares heeft in ver schillende technieken les ge- stromende regen haar compe- had van Kees v.d. Wetering titieduel in Pijnacker tegen (Zierikzee). Later heeft zij de het plaatselijke Oliveo met 6- aquarelleertechniek uitge diept onder leiding van Ma- ‘Bovendien komt de kring loopwinkel vlak naast het af- valstation met als voordeel dat tegelijk met de niet meer bruikbare goederen ook de herbruikbare kunnen worden vervoerd*. ‘Indien mogelijk zullen kleine reparaties aan aangeleverde De Moor, ‘want de doelstellin- goederen worden verricht, zo gen van een kringloopwinkel passen in het denken over een duurzame ontwikkeling. Hergebruik leidt tot bespa ring van grond-, hulpstoffen gelegd met de Stichting Ge en energie en is een middel, hoe bescheiden ook, om de wegwerpeconomie tegen te gaan*. De Waddinxveense is secre taris van de Denktank Sa men op Weg (SOW), een over legorgaan van kerken in Waddinxveen, dat de voor stellen voor een kringloop winkel heeft uitgewerkt. De winkel zal in de vorm van een stichting worden opgezet en geheel worden geleid door vrijwilligers. ‘Deze aanpak is dinxveens Tsjechische zustergemeente Pelhrimov. gekozen om de kosten laag te houden en het garandeert bo vendien een groot draagvlak moetingskerk (Groensvoorde) in de Waddinxveense ge meenschap. Want voor de be zetting zijn 120 tot 150 vrij willigers nodig'. ‘Dat lijkt veel, maar de ker- kunstenaar ken hebben bij het organise ren van rommelmarkten zo veel ervaring opgedaan met het werken met grote aantal- Boer kondigde als eerste aan - ’YMCA’ van ’The Village Pe ople’ dat met enthousiasme werd gespeeld. Daarna volgde ’Blues, prome nade and happy tunes’, waar in de warme klankkleur van de harmonie goed tot haar recht kwam. Als derde werk werd ’River city ramble’ ge speeld ter afsluiting van de bijdrage van het opleidings orkest. Na dit optreden was het de WADDINXVEEN - Woon partners Midden-Holland gaat een nieuw kantoorpand mers zegt lang te hebben gezocht naar een passen- de tractatie bij de 10e verjaardag. ‘Niet ieder een zit te wachten op een goedkope tv of crossfiets. Wij geven liever écht voordeel waar elke klant iets aan heeft: tot en met zaterdag 2 mei 10% kor ting op onze hele collec tie'. WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat) heeft zijn activiteiten sterk uitgebreid. De cursussen in de sectoren muziek en beel dend zijn aanzienlijk gegroeid. Daarnaast nam Kreater de een organisatie van de kamer muziekconcerten van de ge meente Waddinxveen over. Begonnen is dit jaar met een eigen Filmhuis en met film voorstellingen voor de jeugd. ‘Het algemeen bestuur heeft nementen'. Kreater heeft het aantal cur sisten de afgelopen twee jaar explosief zien stijgen. Met het basis- en voortgezet on derwijs is een goede samen werking opgebouwd. Het Kreater-gebouw aan de Kerkstraat heeft de SWW als vaste huurder. Tal van verenigingen en organisaties geling is van de Waddinx- gebruiken de lokalen van de oude lagere school met een grote regelmaat. Directeur Aad Koremans staat aan het hoofd van een aantal medewerkers, die de administratie en de dagelijk se gang van zaken uitste kend regelen. ‘Voor de Kamermuziekcon- Denktank certen is een werkgroep ge vormd die uitstekend func tioneert', vult Aad Kore mans, de directeur van Kreater, aan. ‘#Voor de films, zowel voor volwassenen als voor de jeugd, willen we eveneens WADDINXVEEN - De Evangelische Omroep (EO) houdt woensdag avond 22 april om acht uur een koor- en samen zangavond in de her vormde kerk De Morgen ster aan de Sterrenlaan in Waddinxveen. Van de avond worden op namen gemaakt voor het radioprogramma ’Laat ons de rustdag wijden’. De Waddinxveense predi kant ds. M. van Campen verzorgt de meditatie. De samenzang wordt af gewisseld door een optre den van de Hervormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans’ onder leiding van Pieter Stolk en orgelmuziek van Jan Mulder. Op het program ma staan vooral geliefde en bekende geestelijke liederen. Iedereen is van harte welkom. De toe gang is vrij. Het pro gramma ’Laat ons de rustdag’ wijden wordt ie dere zaterdagavond uit gezonden via Radio 5. De uitzending is met name bedoeld als voorbereiding op de zondag. te bakkerij en brachten een bezoek aan stroopwafelbak- kerij Markus (Staringlaan). Eén van de bakkers zorgde voor een rondleiding. Verteld werd uit welke ingre diënten een stroopwafel be staat. Ook oven werd beke- waama de lekkere stroopwafels werden ge proefd. Hierna gingen de kabouters terug naar het clubhuis waar ze een spelletje levend kwar tet speelden met als namen ling te maken met mensen in een rolstoel, te begeleiden naar een ziekenhuis of te hel- belastingzaken) Coevert en Moniek Hoefnagel pen met boodschappen doen. liep Rowah uit tot 3-7. Nog eenmaal kon angstgeg- ner Oliveo terug in de wed strijd komen en naderde tot 6-7. Na enkele tactische om zettingen vanaf de bank en een mooi dubbelsprongschot- doelpunt van Kim van Stel, stelde Rowah de twee punten technische klusjes. Het gaat veilig. Met hard werken was een welverdiende overwin ning behaald (6-8). De meisjes C hadden het in WADDINXVEEN - De Stich- hun wedstrijd tegen Unitas ting Waddinxveens Welzijns- 63 (Maassluis) met het weer, werk (SWW) houdt maandag- zo mogelijk nog slechter ge- middag 11 mei van half drie - - tot vier uur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- bal glad en loodzwaar werd, nenpad) in samenwerking -- - - - - met het cursusbureau van De Vierstroom een informatie middag voor senioren over or gaandonatie. Orgaandonatie thousiaste aanmoedigingen van het meegereisde publiek, WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveense Wel zijnswerk (SWW) gaat de praktische cursus ’Spelmate riaal ontwerpen’ houden. De ze cursus is een ondersteu ning voor diegenen die activi teiten organiseren in de buurt of op school. De cursisten leren met ver schillende technieken zelf spelmateriaal te maken dat meerdere malen kan worden ninginnedag (donderdag 30 gebruikt. Bovendien komt april) is er ’s avonds om half acht in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Kerkstraat in Moerka- WADDINXVEEN - Zaterdag pelle een Oranjeavond. Er is sprake van een geva rieerd programma met mede- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woens dagavond 15 april om kwart voor zeven haar maandelijkse vergade ring in De Hoeksteen (Esdoornlaan). Op deze avond zal een medewerker van het Prinses Beatrixfonds spreken over het werk van deze instelling. Het Prinses Beatrixfonds za melt geld in voor onder zoek naar de bestrijding van spierziekten. heel lang gepraat over een kringloopwinkel. De besluit vorming is nu in een versnel ling gekomen. ‘Ten eerste heeft SOW zijn huiswerk gemaakt, ten twee de vragen wij geen geld aan Op het politiebureau aan de de gemeente en ten derde Limaweg wees een adem- hebben twee van de drie par- analyse uit dat de man een tijen die aan het college deel- alcoholpromillage van 2,1 had. Het rijbewijs van hem is ingenomen. WADDINXVEEN/ BOSKOOP - ’M Slaapkamers’, met vesti gingen aan de Dorpstraat in Waddinxveen en Zijde in Boskoop, bestaat deze maand 10 jaar. Ter viering van het twee de lustrum krijgt elke klant in de komende we ken 10% voordeel op het volledige aankoopbedrag bij Morgana Slaapka mers. Kees van der Linde van Morgana Slaapka- veense samenleving en van MOERKAPELLE - Woens- de kwaliteit die ons activitei- dagavond 22 april om half tenprogramma biedt', acht wordt door de SGP-afde ling Zevenhuizen-Moerkapel le een tijdrede gehouden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente te Moerkapelle. Spreker van deze avond is ds. G.J. Capellen, christelijk ge reformeerd predikant te Scheveningen. Het thema van deze avond is ’Noachs da gen, onze dagen?’ Het deel waar zich onder an dere de publieksfuncties en de afdeling Woondiensten be vinden, wordt gekenmerkt door veel glas in de gevel. Dit symboliseert de openheid in de manier van werken die Woonpartners Midden-Hol land voorstaat. Aan de achterzijde van het gebouw is de werkplaats gesi tueerd. De gevel van dit stuk van het gebouw bestaat uit plaatmateriaal. Het nieuwe gebouw telt drie bouwlagen, WADDINXVEEN - Na mislukte pogingen in het verle den wordt de kringloopwinkel in Waddinxveen, dank zij kerkelijk initiatief, nieuw leven ingeblazen op een locate aan de Tweede Bloksweg, vlak bij het gemeente lijk afvalstation. MU' MM 'll MM MMMM 8lnHMMaaNKMX(8a!!WS9NI8MMBMMMUUNnHMMMNMMBMM8iaMMMK

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 37