morgana slaapkamers Kuikentjes in broedmachine op basisschool (10 jaar Morgana^ Hooge Burch zoekt tuinman en diverse vrijwilligers VOOR OPGAVE KINDERMARKT 1 998 paar ill Snelbussen een maanden voordeliger Nog één week voor opgave kindermarkt hl De Sperwer Muziekavond amateur-musici Camera's in streekbussen Gehandicapten sporters houden weer collecte Zaterdag weer rommelmarkt op de Dreef 't Praethuis vennootschap onder firma College wil glasbakken ondergronds ueen maand droomvoordeel —.J Info-avond over orgaandonatie in De Hoeksteen N PAGINA 15 WOENSDAG 15 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN eieren in de nieuwe broedmachine. Ik doe graag mee aan de kindermarkt: - het verzoek is het oprichten van een vennootschap onder firma (VOF) met ingang van 1 januari 1998. De deelne mers aan deze VOF zijn A.C. Berkhout, zijn echtgenote en hun dochter. Naam:.... Leeftijd:. Adres:.... Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - uiterlijk woensdag 22 april 1998 - inleveren bij: - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bernhard- laan 65, Waddinxveen. - J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, Waddinxveen. - J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. O Ik kom alleen O Ik kom samen met:. lijkse kindermarkt weer een uitgelezen kans op een echte markt te staan en allerlei spulletjes te verkopen. WADDINXVEEN - De kleuters van de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof) hebben in de da gen voor Pasen uitgekeken naar het uitkomen van de WADDINXVEEN - Erfpach ter A.C. Berkhout van café- restaurant ’t Praethuis in ’t VAN DER LINDE ’Hoe meer deelnemers er zijn, hoe gezelliger het wordt’, al dus de organisatoren, en hoe groter de opbrengst voor de door de Lions Club Waddinx veen geadopteerde SOS-kin- deren. Voor de jongens en meisjes in Waddinxveen vormt de jaar- van de broedmachine in de gang van het hoofdgebouw. Naast de broedmachine staat een grote opklapkooi, waarin een bruine kip rondscharrelt. In de school is er verder een veen-Zuid is een nieuw com municatieplan opgesteld dat voorziet in welkomstborden bij het dagrecreatiegebied en interne bewegwijzering in het gebied zelf. Soms is er gelegenheid om producten te proeven en na tuurlijk kunnen er vragen worden gesteld. Na afloop van de demonstratie krijgen de deelnemers de brochure dat zij voor een aantal activi teiten nog aangewezen zijn op de ondersteuning van een ander', aldus Fred Kofman van Hooge Burch. ‘Het is bij voorbeeld nog moeilijk om al leen te gaan zwemmen, of een wandelingetje te maken in de omgeving, terwijl de groeps- begeleiding niet altijd in de gelegenheid is om mee te gaan'. Vrijwilligers kunnen deze activiteiten mogelijk maken. Om deze reden zoekt Hooge Burch spelvrijwilli- gers, zwemvrijwilligers en een tuinman. De spelvrijwil- ligers zijn voor het doen van spelletjes. Maar ook voor een eindje fietsen of wandelen wordt voor drie van de vier sociowoningen gezocht naar mensen die ’gezellig* zijn en (Ook voor- en achternaam van de andere kin deren invullen). (Het rondje goed zwart maken). In ons land beoefenen ruim 25.000 mensen met een licha melijke, zintuigelijke of ver standelijke handicap een 40- tal takken van aangepaste sporten. Maar voorzieningen en de be geleiding bij aangepaste spor ten zijn duur. Er is veel geld nodig. Geld voor meer en be tere aangepaste sportaccom modaties, meer aangepaste materialen, meer begeleiders en geschoolde vrijwilligers, meer vervoer- en transportfa ciliteiten en meer locale spor tevenementen. ZEVENHUIZEN - Vanavond - woensdag 15 april - van acht uur tot half tien wordt in de supermarkt C1000 aan de Burgemeester Boerstraat in Zevenhuizen een gratis ’goede voeding’-demonstratie gegeven. WADDINXVEEN - Als het aan het nieuwe college van Burgemeester en Wethou ders ligt komt er een einde aan de milieuparkjes bij de winkelcentrum zoals we die nu kennen. In het collegeprogramma ’Samen aan de slag*, dat in de gemeenteraadsvergade ring van dinsdagavond offi cieel door VVD, PCW en Pv- INSCHRIJFFORMULIER voor de kinder markt op Koninginnedag 1998 (donderdag 30 april van 10.00-12.30 uur) van de Lions Club Waddinxveen op het parkeerterrein Beuken hof. De actie dient meerdere doe len: nieuwe reizigers bekend laten maken met Interliner, bestaande reizigers in de dal uren vaker laten reizen en spitsreizigers overhalen om in de daluren te gaan reizen. Als in de actieperiode per In terliner 2.500 reizigers extra vervoerd worden dan is de ac tie geslaagd. De derving aan inkomsten (bestaande reizi gers in de dal kunnen goedko per gaan reizen) en gemaakte promotiekosten zijn dan te rugverdiend. Uit onderzoek tijdens de actie moet blijken of de extra reizigers ook daadwerkelijk nieuwe reizi gers zijn. Toen de eerste piepgeluidjes waren te horen bleven de kleuters voortdurend de piep- gen de leerlingen les verse i geboren kuikentjes - die wor den overgenomen door een tentoonstelling over de ont wikkeling van het ei en krij- a aan de in de schoolomgeving hand van een leskist over de BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het reizen met de Interli ner tijdens daluren is in deze maanden goedkoper. Op die manier wordt geprobeerd meer reizigers te laten profiteren van de snelbusdiensten in het Groene Hart. ’Goede voeding, wat let je?’ en diverse productfolders, zodat men thuis op zijn gemak alles nog eens kan nalezen. wordt vanwege de Centrale Hervormde Gemeente van rondleiding Waddinxveen in het wijkge- bouw ’De Hoeksteen’ (Es- doomlaan) een informatie avond gehouden over orgaan donatie voor het nemen van een weloverwogen beslissing hierover. Onderstaande in te vullen bon moet vóór woensdag 22 april bij de aangegeven adressen zijn ingeleverd. BOSKOOP/WADDINX VEEN - Busmaatschap pij ZWN, onderdeel van staatsbedrijf VSN, gaat 400 van zijn 950 bussen voorzien van videocame ra’s. Uit een vorig jaar gehou den proef bleek dat dat leidt tot minder vandalis me en een groter gevoel van veiligheid bij de rei- zigers. Het aanbrengen van de camera’s kost zo’n 250.000 gulden. Gewone bussen krijgen twee camera’s, de harmo- nicabussen hebben er drie nodig. De camera’s zijn geen hulpmiddel voor de chauffeur, maar maken opnamen op vi deoband. Als later blijkt dat zich een incident op de bus heeft voorgedaan, bekij ken ZWN-mede werkers die zijn beëdigd tot bij zonder opsporingsambte naar de band. Als er niets is gebeurd, wist de ZWN de band. De met camera’s bewaak te bussen zullen vanaf mei rijden in Zeeland en Rotterdam en wijde om geving. Wellicht krijgen in een later stadium nog meer bussen camera’s. ZWN gaat binnenkort fu seren met collega-bedrij- ven van VSN tot één be drijf voor de Randstad, Zeeland en Gelderland. 10 11 18 24 25 26 27 29 31 34 45 38 43 45 53 57 66 71 74 75 77 78 79 91 93 95 97; D. Hee- ren 2 46 47 94; C.G. Hofman 6; P. Noorlander Zn. 8 58 65 87; M. Tollenaar Zn.<*9 21 22 23 39 40 44 50 60 72 81 85 90 103; R.A. van der Made 12 13 19 30 36 5154 55 80; W. Breedijk 14 28 33 41 61; J. Jansen Zn. 15 16 20 62 76 88; Davy Hofman 17 67 70 96 100; W. Hofman 32 37 64 68 101; C.A. Bode 42; H. Metse laar 48 82 83 92; mevrouw E.J. de Wit 49; H. Vink 52; C. Smitskamp 56; J. Toor 59 86 89; E. van Beek 63 73 102; M. Hofman 69 84; T.H. Twigt Weegje heeft van het natuur- Zn. 98; M. Verbeek 99. en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving toe stemming gekregen om de te naamstelling van de destijds gesloten erfpachtovereen- komst voor de grond ten be hoeve van het café-restau- rant en woonhuis te mogen ZEVENHUIZEN - De cultu- wijzigen. De achtergrond van rele stichting De Zeven Mu zen heeft vooor de 14e maal een muziekavond voor en door amateur-musici gehou den in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het program ma bestond uit voornamelijk Voor T Weegje in Waddinx- (licht) klassieke muziek die door amateur-musici op pro fessionele wijze werd ge bracht. Er werd muziek ge maakt en gezongen in alle denkbare combinaties: solo, duo, trio, kwartet en grotere groepen. Zo speelde een blokfluittrio muziek van Hans Keuning, een piano-duo speelde stuk ken van Mozart en er was nog veel meer te horen en te zien. S" I H ■MHHHUMMK Milieuparkjes, zoals^hier op hel Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen,^zuilen in de met de bewoners aan de slag willen. Zij zullen met de be woners een spelletje gaan doen, een lekker blokje om lo pen of een kopje koffie drin ken met ’een goed gesprek’. Een deel van de activiteiten zal binnenkort worden ge bundeld in een club. Voor een flinke groep mensen zal er dan wekelijks door een aantal vrijwilligers een avond wor den georganiseerd met knut selen, spelletjes, een speur tocht of zelf koekjes bakken. Voor sommige van de bewo ners is het het leukst om dit in een groep te doen, anderen gaan liever met hun ’eigen’ vrijwilligers op stap. Voor een achttal bewoners zijn verder zwemvrijwilliger onontbeerlijk om wekelijks naar het Gouwebad ’de Sniep’ te kunnen gaan en zich eens lekker uit te leven in het war me water of op de glijbaan. Soms gaat het om echt zwem men en soms staat het spelen in het water centraal. Tot slot vinden de bewoners het best leuk om zelf de tuin bij te houden, maar de des kundigheid ontbreekt nog wel eens. Als er regelmatig iemand langs komt met enig verstand van tuinieren, dan kan dit onderhoud uitgroeien tot een leuke activiteit. Als een van deze beschrijvin gen voor vrijwilligers iemand aanspreekt en hij of zij heeft nog wat vrije tijd over, dan worden zij verzocht contact op te nemen met Irma Koet sier of een van haar collega’s van Antares 2 (tel. 0182- 610960). De Interliners 370, 380 en 382 nemen steeds meer pas sagiers mee. De snelbussen hebben in vorig jaar ruim 10% meer reizigers vervoerd dan in 1996. Deze groei lijkt dit jaar door te zetten en concentreert zich met name in de ochtend- en middagspitsuren. Tijdens de daluren en wat Interliner 370 betreft ook in het weekeinde zijn de ritten minder goed be zet. De openbaar vervoer-bedrij- ven NZH en ZWN gaan dan ook deze maand en in mei en juni actie voeren om op deze ritten meer reizigers te trek ken. Onder het motto ‘Interliner. Vol comfort, halve prijs' kun nen reizigers in deze maan den terug reizen voor de prijs van een enkeltje. Dat is een gemiddelde korting van 40%. De actievorm kenmerkt zich door eenvoud: na 9.00 uur worden geen retourtjes meer verkocht, doch enkel enkel tjes. Op vertoon van dit en keltje krijgt de reiziger een gratis kaartje voor de retour- rit. Het voordeel voor de reiziger is gemiddeld 40%. Een re tourtje Amsterdam met inter liner 370 (vanuit Alphen aan den Rijn) kost maar fll,- in plaats van f17,50. Van Alphen aan den Rijn naar Den Haag (Interliner 380) kost een retourtje na 9.00 uur tijdelijk f9,25 in plaats van f15,50. Vanuit Waddinxveen betaalt de rei ziger voor hetzelfde retourtje naar Den Haag f7,25 in plaats van f12,25. Het voordeel wordt alleen maar groter wanneer daarbij wordt opgeteld dat geen auto kosten worden gemaakt voor het rijden en het parkeren in Amsterdam of Den Haag. Het retour voor de prijs van een enkeltje is op werkdagen na 9.00 uur (en op Interliner 370 ook in het weekeinde) al leen te koop bij de chauffeur. In deze actieperiode wordt geen korting op korting gege ven. Op de voordeelurenkaart en de jaartrajectkaart krijgt men al korting en is de dal urenactie niet van toepas sing. Uiteraard blijven de In- terliner-kaartsoorten gewoon geldig. WADDINXVEEN - De Stich ting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG), de Nederlandse Bond voor Aan gepaste Sporten (NEBAS) en de Nederlandse Sportbond voor mensen met een ver standelijke handicap (NSG) collecteren deze week in Waddinxveen voor de gehan dicaptensport. De successen van de Neder landse paralympische ploeg en de vele nationale en Euro pese prijzen bieden de gehan dicaptensporters onschatbare nieuwe levensvreugde. Ook voor mensen met een handicap valt sport niet weg te denken uit het dagelijks le ven. Zowel voor topsporters als voor de vele duizenden re creatieve sporters. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duf fel. Weersgesteldheid noord westenwind. Afstand 108 km. In concours 140 duiven. Ge lost om 8.25 uur. Aankomst eerste duif 9.39 uur. Laatste duif 9.50 uur. Snelheid eerste duif 1.437 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 13 4 5 7 langrijk dat kinderen op jon ge leeftijd in aanraking ko men met de natuur. Voor de rest van dit schooljaar staan er nog drie natuurprojecten gepland: kikkerdril, vlinders kweken en slootjesbak. voor te maken kosten kun nen volgens het college wor den gedekt door inzet van eenmalige gelden, terwijl de structurele kosten in de af valstoffenheffing worden verwerkt. Om de milieu parkjes bij de Waddinxveen- se winkelcentra voorlopig een beter aanzien te geven zijn ze kortgeleden in aange paste kleuren uitgevoerd. Eerder was zo’n demonstratie in de Waddinxveense super markten Albert Heijn (Ko ningin Wilhelminaplein) en Plusmarkt (Zuidplaslaan), waarbij de deelnemers (maxi maal 15) kans maken op twee minuten gratis winkelen. Tijdens de ’goede voeding’-de- monstraties - een initiatief van de Nederlandse Hart stichting - kunnen de deelne mers van een voedingsdes kundige in korte tijd veel te weten komen over goede voe ding. Het doel van de campagne is de consument erop te wijzen dat het belangrijk is meer producten te eten als brood, aardappelen, rijst, pasta, groenten en fruit en minder (verzadigd) vet. In de supermarkt verschijnen voortdurend nieuwe produc ten en het wordt steeds moei- lijker een verstandige keuze te maken. Meestal staan op de verpakking de ingrediën ten en de voedingswaarde vermeld. De voedingsdeskundige ver telt de deelnemers van de de monstratie wat termen ris verzadigd en onverzadigd vet, koolhydraten en voe dingsvezel betekenen. Ook kip. Een maand geleden wer den er ongeveer 20 bevruchte kinderboerderij in Den Haag eieren ingelegd. De broedma- - bewonderen. Dankzij de bemiddeling van één van de ouders van de Kardinaal Alfrinkschool heeft Shell Nederland BV vo rig jaar duizend gulden ge- Deze glasbakken aan de oostkant van het winkelcentrum 'de Passage' zullen in de toe* komst ondergronds worden aangelegd. (Foto:Evert Hardendood). WADDINXVEEN - Komende zaterdag 18 april van negen tot vier uur zal voor de 24e maal de jaarlijkse grote rom melmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente wor den gehouden op het evene mententerrein aan de Dreef. Het aanbod aan tweedehands goederen is weer zeer uiteen lopend. Naast meubilair, lampen en wit- en bruingoed, ook weer veel curiosa, leder waren, boeken en speelgoed. Alles wordt overzichtelijk op gesteld. Aan de Dreef is ook weer een grote collectie bo men, struiken en planten te vinden. ’s Middags is het rad van avontuur aanwezig met prachtige prijzen. Ook honge rige mensen komen aan hun trekken want er zijn diverse soorten vis, oliebollen, slaat jes, kipsaté, broodjes kroket, patat en stroopwafels te ver krijgen De kinderen hoeven zich niet te vervelen. Op veler verzoek is het weer mogelijk een ritje op een pony te maken. Verder is er haar invlechten, schmin ken, enveloppen trekken, ba- lonnenwedstrijd en diverse nieuwe spelletjes waaronder een haakse sjoelbak en een koppenkraam. Gekochte meubels en andere spullen kunnen door de be zorgdienst tegen een redelij ke prijs worden thuisbezorgd. De opbrengst van de rommel markt wordt voor verschillen de projecten op het gebied van jeugd- en evangelisatie werk gebruikt. dA is onderschreven, staat aangegeven dat de glas-, pa- piei> en textielbakken gelei delijk ondergronds zullen worden aangelegd. De hier- De nieuwe bewoners werken veelal in het activiteitencen trum ’Klasswerk’ van Hooge Burch aan de Herman Heijer- manslaan in Waddinxveen- Noord. Zij wonen met veel plezier in het Gouwedorp en zijn erg tevreden over hun nieuwe huis. Het wonen in Zuidplas maakt de bewoners een stukje zelfstandiger, maar in hun vrije tijd is het nog wel eens moeilijk om zichzelf te vermaken. ‘Het probleem ligt in het feit, Van 6 april t/m 2 mei krijgt u 10% droomvoordeel op al uw aankopen uit het assortiment van Morgana Slaapkamers. chine is voorzien van een au tomatische keerinrichting, zodat de eiere±. automatisch worden gedraaid. Dat scheelt twee keer naar school lopen om de eieren te keren. De schonken voor de aanschaf temperatuur en de luchtvoch- tigheid worden in de broed machine dagelijks gecontro leerd, want dat is heel bepa lend voor het uitkomen van de eieren. De Kardinaal Alf rinkschool organiseert jaar lijks tientallen natuurprojec ten voor de kinderen van de onderbouw. De laatste jaren worden de natuurprojecten financieel ondersteund door verschillende ondernemers. Met deze betrokkenheid van ook het plaatselijke bedrijfs leven bij natuurprojecten is de basisschool bijzonder inge nomen. ‘Op die manier kan de kwaliteit van de projecten worden verbeterd en andere onderwerpen uit te proberen', aldus coördinator Ruud Baar- dolf. Iedereen vindt het be- Sinds vorig jaar wonen er in de sociowoningen aan Ster renlaan en Antares 32 nieu- omschrijvingen als light, we mensen. Zij wonen er in dieet, mager en halfvol ko- groepen van acht. men aan bod. De ’goede voeding’-demon stratie bestaat uit een aantal onderdelen. Eerst houdt de voedingsdeskundige een in leiding in de kantine waarbij aan de hand van posters tekst en uitleg wordt gegeven over goede voeding. Alle deelnemers krijgen een WADDINXVEEN - Dinsdag- handig loepje cadeau voor het avond 21 april om acht uur lezen van de kleine lettertjes op het etiket en vervolgens begint er een langs de schappen. Er wordt aandacht besteed aan diverse productgroepen, bijvoorbeeld zuivel, groenten en fruit, de koekjes, sauzen, deegwaren. Bij elk schap krij gen de deelnemers informatie Orgaandonatie is op dit mo- en worden diverse producten ment bijzonder actureel, daar vergeleken. iedereen van 18 jaar en ouder van de overheid de vraag voorgelegd krijgt of men or ganen wil afstaan na het overlijden. De spreker op deze avond is prof.dr. W.H. Velema uit Apeldoorn. Hij zal vanuit een ’Kopen Kiezen’, de folder christelijke visie over dit on derwerp spreken, waarbij ook de ethische kant van orgaan donatie aan de orde zal ko men. WADDINXVEEN/ZWAMMERDAM - Onder het motto ’Vrijwilligerswerk doe je niet voor niets’ zoekt het christelijk centrum voor mensen met een verstandelij ke handicap ’Hooge Burch’ spel- en zwemvrijwilligers en een tuinman voor ontspanningsactiviteiten van de nieuwe bewoners van de nieuwe sociowoningen aan Sterrenlaan en Antares in de woonwijk Zuidplas ’90. WADDINXVEEN - Er hebben zich al heel wat kinderen opgegeven voor de SOS-Kindermarkt, die door de Lions Club Waddinxveen op Koninginnedag (donder dag 30 apeil) van 10.00-12.30 uur wordt gehouden op het parkeerterrein Beukenhof. c I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i I I I I I I I I I I L Dorpstraat 38, Waddinxveen, 0182 - 61 80 90 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 0172 - 21 29 65 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Internet: www.morgana.com IH8SKSSK»'S33S8UK Adviezen over 'goede voeding' in Zevenhuizen G

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 15