E^l Warnaarplantsoen krijgt bliif met bezoel Geef richting aan op rotonde Lente-expositie van Kunst Kring een nieuw dierenverblijf met bezoekerscentrum Culinaire tour langs vijf restaurants l I R B 3 f C Ballet op muziek Ook de volgende Waddinxveen. 100 jaar staan we midden in Flessenactie van scouting Collecte voor Hartstichting laaf hart spreken op Hartweek' Aanrijding Ophalen huisvuil Opbrengst collecte Drukke weken voor 'Da Capo' PAGINA 17 WOENSDAG 15 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Restaurant 'Bibelot' aan de Limaweg van Ton en Caroline De bemanning kade. (Foto: Ar Ververs. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). Het Warnaarplantsoen krijgt een opknapbeurt. Het groen wordt opgefrist, er komt een nieuw dierenverblijf en er wordt gewerkt aan een bezoekerscentrum. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). GtoeNRik HET nieuwd. Het groen wordt op geknapt, er komt een nieuwe kinderboerderij annex bezoe kerscentrum. De herten krij- W.M.TERRA verkeerskundige Heggewinde 4 Waddinxveen 6 s o l> dag 18 april van 11.00-17.00 uur en zondag 19 april van 11.00-17.00 uur. De toegang is vrij. R LEZERS SCHRIJVEN gehaald. In de week van maandag 4 tot en met vrijdag 8 mei wordt het huisvuil (grijze container) maandag, dins- jen vrijdag normaal opgehaald. Het afvalstation aan de Zui delijke Rondweg is op Ko ninginnedag, Dodenherden king en op Bevrijdingsdag ge sloten. Op deze dagen zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. ZEVENHUIZEN - Kleine en grote ballerina’s van Nancy Tamminga, balletdocente bij de culturele stichting De Ze- GroenRijk de Bosrand WADDINXVEEN - Woens dag 8 april rond 10.00 uur heeft een aanrijding plaats gevonden op het Noordeinde. Een jongen van 16 jaar moest met beenletsel naar het zie kenhuis in Zoetermeer.De Zoetermeerse jongen reed over het fietspad in de rich ting van Waddinxveen. Bij de kruising met het Noordeinde lette hij niet goed op, waarbij een 39-jarige vrouw uit Moer- kapelle hem niet meer kon ontwijken. hebben in dorpshuis Swanla gedanst op live-muziek van een aantal pianoleerlingene van Rita Boshart. Er werd onder andere gedanst op rock-and-roll-muziek. pleinen. Per gemeente of wegbeheer- der kan dit verschillen het geen tot juist onveilige situ aties kan leiden. Kortgeleden zijn er landelijke afspraken gemaakt om dit éénduidig te regelen. De in Waddinxveen gebruike lijke vormgeving (fietsver- keer gescheiden van autover keer) en voorrangssituatie (verkeer op de rotonde heeft voorrang en het verkeer dat de rotonde afrijdt heeft voor rang op het overstekend fiets- verkeer) heeft de voorkeur. Met name de voorrang bij het afrijden is belangrijk omdat vooral vrachtwagens en bus- sen door een grotere dode hoek geen zicht hebben op het fietsverkeer. Bovendien blokkeert stilstaand verkeer op de rotonde al snel alle we gen naar die rotonde. Wie zich nog de oude situatie kan herinneren van het kruispunt Sniepweg-Es- doornlaan-Dreef weet ook dat het soms lang wachten was alvorens er een gaatje gevon den was om komend vanaf het Gouwebad linksaf te slaan richting Zuidplas. WADDINXVEEN - Het War naarplantsoen en het dieren parkje zullen opnieuw wor den heringericht en ver gen elders in ons land een nieuwe verblijfplaats omdat hun kamp gaat verdwijnen. De technische voorbereidin gen voor de nieuwe kinder boerderij verlopen volgens plan. Aan de hand van een aantal randvoorwaarden, hebben twee gespecialiseerde bedrijven concept-offertes ge maakt voor het nieuwe com plex op het terrein van in to taal 3.860 vierkante meter. Het te verlaten dierenverblijf heeft na een prijsvraag als nieuwe bestemming gekre gen een onderkomen voor scouting, een horeca-bestem- ming en een atelier voor een kunstenaar. Wat het precies gaat worden is nog in onder zoek. De ingediende bouwsommen van de twee aannemers kwa men overigens redelijk met elkaar overeen met de eerder- gemaakte kostenraming van het gemeentebestuur. Het verschil tussen beide offertes is echter van dien aard dat waarschijnlijk met de goed koopste aannemer zaken zul len worden gedaan. Tijdens een door de gemeente georganiseerd bezoek aan dit bedrijf is afgesproken, aan de hand van de eerder ingedien de prijsstelling, nog vier al ternatieve offertes te laten maken. De alternatieven hebben be trekking op de grootte en de vormgeving van het onderko men voor de dieren. Binnen kort wordt overlegd met de direct betrokkenen en zal een definitieve keuze worden ge maakt. Gelet op heel recente ontwik kelingen, zoals brandstich ting en vernielingen bij diver se kinderboerderijen, zal er ook in Waddinxveen speciale aandacht worden besteed aan s rants in Waddinxveen en Gouda voor een amuse, een viergangenmenu (inclusief wijn) en muzikale omlijsting vervoerd in een luxe touring car. De afsluiting is in ’De Boeg’. De kosten bedragen f150,- per persoon. Met de opbrengst van de culinaire tour wil de Tafelronde Wad dinxveen financiële steun verlenen aan de dit jaar vijf jaar bestaande Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen (HGW). Volgens de organisatoren is de culinaire tour bij uitstek de gelegenheid om op één avond meerdere eetgelegen heden te bezoeken en kennis te maken met het beste dat TUINLEVEN WADDINXVEEN - Vrijdag 17 en zaterdag 18 april gaan de jongste speltakken van Scouting St. Victor op pad om de Waddinxveners te verlos sen van hun statiegeldfles- sen. Vrijdagavond van half zeven tot half negen komen de be vers en esta’s langs in de Oranjewijk (omgeving Luifel- baan) en in Groenswaard 2 en 3. Zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur gaan de kabouters en welpen op pad in de Zuid plas, Groenswaard 1 en Oranjewijk (omgeving Passa ge). Zij zullen de flessen met sta tiegeld inleveren bij de super markten. De opbrengst van deze actie is bestemd voor een nieuw clubhuis. Scouting St. Victor is nu nog gevestigd in een oud houten clubhuis aan de J.W. Friso- weg dat 30 jaar geleden is neergezet als noodkerk (voor malige Ontmoetingskerk). Dit gebouw is inmiddels eco nomisch en vooral technisch afgeschreven. Er is inmiddels al aardig wat geld verdiend met acties en via fondsenwer ving, maar dit is nog lang niet genoeg. De opening van de driedaag se tentoonstelling is vrijdag avond 17 april om acht uur door oud-notaris J. in ’t Hol. Te zien zijn aquarellen, olie verfschilderijen, etsen, kera miek, textielwerkvorming en beeldhouwwerken. Het zijn in totaal meer dan 60 werkstukken van Waddinx- veense vrijetijds kunstenaars die zijn aangesloten bij de Waddinxveense Kunst Kring. Direct na de officiële opening, zal de Haagse dirigent en or ganist Aries Smit een kort klankbeeld geven op het pit toreske pijporgel van het mo numentale remonstrantse ’schuilkerkje’. De openingstijden van de ex positie zijn vrijdag 17 april van 19.30-22.00 uur, zater- WADDINXVEEN - De jaarlijkse lente-expositie van de Waddinxveense Kunst Kring wordt in de Remonstrant se Kerk (Zuidkade) gehouden op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 april. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Boskoopse zanggroep ’Da Capo’, in november aanwezig bij het jubileumconcert van het Waddinxveense ’Concor dia’, werkt in deze weken een druk programma af. Op Eerste Paasdag (zondag 12 april) brachten zij in de Gereformeerde Kerk in het kwekersdorp ’The Young Messiah’ ten gehore. Deze dienst werd geleid door ds. J. Langelaar. Nadat Da Capo in november 1994 The Young Messiah voor de eerste keer uitvoerde heeft het zangkoor dit mu ziekwerk verschillende keren ten gehore gebracht. Op Bevrijdingsdag (dinsdag 5 mei) werkt Da Capo mee aan het Bevrijdingsconcert in de Gereformeerde Kerk te Bo skoop. De Boskopers hopen met een gevarieerd program ma het vrijheidsgevoel zin gend uit te kunnen dragen. Zondagavond 10 mei om half zeven werkt Da Capo mee aan een jëugddienst in de Ge reformeerde Kerk te Bo skoop. Het laatste optreden voor de zomervakantie is zon dagavond 17 mei om half ze ven bij de baptistengemeente in Alphen aan den Rijn. Daarna gaan zij hard repete ren voor hun optreden tijdens het jubileumconcert van de 100-jarige muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen op zaterdagavond 7 novem ber. Da Capo wordt gedirigeerd en muzikaal begeleid door Ben Kramer. Verder werken aan de optredens mee Mirjam v.d. Burg-Oskam (dwarsfluit) en Rene van Vliet (drums). Een soortgelijke situatie was vanaf de Chopinlaan linksaf de Beethovenlaan op. Juist deze moeilijke linksaf bewe gingen met veel oponthoud komen door deze verkeers pleinen bijna niet meer voor omdat alle toeleidende wegen gelijk aan elkaar zijn gewor den. Veel verwarring is er over het gebruik van de richtingaan wijzer op de rotonde. Wan neer moet linksaf of rechtsaf aangegeven worden? Zoals blijkt uit de praktijk worstelen veel automobilis ten met deze vraag. De oplos sing is simpel. De rotonde zelf wordt beschouwd als een on eindig lange ’rechte’ weg. Dus links afslaan is niet mo gelijk, tenzij de auto in het middenperk geparkeerd moet worden. De richtingaanwij zer linksaf laten aangeven is derhalve overbodig en scheelt de koks uit deze regio te bie den hebben. De culinaire tour streeft niet alleen amusement na, maar wil ook een goed doel onder steunen. Met de opbrengst zal een jubileumboek worden bekostigd dat dit jaar door het Historisch Genootschap wordt uitgegeven. De bedoeling is om mede door deze extra aandacht voor de werkzaamheden van het Historisch Genootschap, de reeds lange tijd bij deze vereniging op het verlang lijstje staande eigen exposi tieruimte te realiseren. Aangezien de kosten van de culinaire tour door de vele sponsorbijdragen laag kun- WADDINXVEEN - ’Wat bleekjes zat hij op het la te middagspreekuur bij de dokter. Druk op de borst. Het zat er eigenlijk al dagen, af en aan. Het trok omhoog naar zijn kaken en maakte hem misselijk. Het zou wel weer overgaan. ‘Niets bijzonders', had hij zich zelf en en zijn vrouw voorgehouden. Hollandse nuchterheid in het Groe ne Hart. Wij Nederlanders ’staan erom bekend: gewoon doen, passen op jezelf en op je centen. En toch kunnen we gul geven. Ze ker als dat wordt opge merkt. Week na week trekken allerhande collectebus sen en gironummers langs onze huisdeuren en beeldschermen. En toch worden we er niet moe van. De Nationale Hartweek van volgende week biedt ons weer een goede gele- i genheid ons hart te laten i spreken, diep in de buidel te tasten en onze gulheid te tonen. Want reken maar dat het wordt opge- merkt. Hart- en vaatziekten zijn in onze samenleving nog steeds volksziekte num mer één. Jaarlijks ster ven er 52.000 mensen aan. Vele tienduizenden mensen leven dagelijks met de gevolgen van hart- en vaatziekten. De Nederlandse Hart stichting geeft financiële I steun aan wetenschappe- lijk onderzoek naar de oorzaken ervan, naar een optimale behandeling, maar ook aan reanima- I tiecursussen, aan pre ventie, aan voorlichting en nazorg voor patiënten. De Hartstichting is voor haar werk volledig af- hankelijk van de giften van de Nederlandse be volking. Er zijn levens mee gemoeid. Levens van de mensen om ons heen. Mensen naast ons. Wij zelf. En dat blijft niet on opgemerkt. C. VROOM, huisarts voorzitter van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Hartstichting WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gehouden na tionale collecte van de 25 jaar bestaande christelijke hulp organisatie ZOA-Vluchtelin genzorg te Apeldoorn heeft 6840,80 opgebracht. Alle collectanten en gevers worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Hun me dewerking draagt bij aan de realisatie van ZOA-program- ma’s voor de hulp aan vluch telingen in Azië en Afrika on geacht ras of geloof. De collecte werd gehouden onder het motto ‘Er is niet veel voor nodig om vluchte ling te worden. Je ras of ge loof is al genoeg...1. nen worden gehouden, is een belangrijke bijdrage ten be hoeve van het goede doel mo gelijk. Meedoen aan de culinaire tour is voor iedereen moge lijk. Voor ƒ150,- per persoon ontvangt men een deelname- kaart en steunt men op een aangename wijze een goed doel. Ook dit jaar verwacht de or ganisatie weer een gróte op komst. Men kan kaarten be stellen - en meer informatie aanvragen - bij mr. J. Ver meulen van de Tafelronde Waddinxveen, op het specia le telefoonnummer 06- 51770924 of postbus 46, 2740 AA Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vol gende week tijdens de Na tionale Hartweek houden de Vrienden van de Hart stichting in Waddinxveen de jaarlijkse collecte voor de Nederlandse Hart- stichting. In het Gouwedorp gaan dan 100 collectanten op pad om huis-aan-huis te collecteren. De financiële steun die wordt gevraagd is bedoeld voor het bestrij den van hart- en vaatziek ten. De Nederlandse Hart stichting kan elk jaar re kenen op de steun en waardering van de Neder landse bevolking. De op brengst van de collecte wordt besteed aan onder zoek, patiëntenzorg, pre ventie en voorlichting. Hart- en vaatziekten zijn in ons land nog steeds volksziekte nummer één. Jaarlijks sterven er 52.000 mensen aan. Vele tienduizenden mensen moeten leven met de dage lijkse gevolgen van een hart- of vaatziekte. Daar om blijft de Hartstichting zich hiervoor inzetten. dinxveen. In de week van maandag 27 april tot en met eerstgenoemde bedrijf vrijdag 1 mei wordt het huis- 1 x 1 - vuil (groene container) maan dag, dinsdag en woensdag normaal opgehaald. Donderdag 30 april wordt geen huisvuil opgehaald. WADDINXVEEEN- In ver band met Koninginnedag (donderdag 30 april), Doden herdenking (maandag 4 mei) en Bevrijdingsdag (dinsdag 5 mei) is er een aantal wijzigin gen in het rooster van de Rotondes (of meer in vakter men verkeerspleinen) schie ten ook in Waddinxveen en directe omgeving als padden stoelen uit de grond. Er zijn er nu 6 in Waddinx veen, 2 in aanleg op het Noor deinde en ongeveer 4 in de ge meentelijke ’plannenkoker’. Tot zover niets nieuws. Het aanleggen van verkeers pleinen dient twee doelen: verhoging van de verkeers veiligheid en een betere ver keersafwikkeling (of in goed Nederlands minder opont houd op de kruispunten). Een juist rijgedrag op deze roton des is van belang om deze doelen optimaal te bereiken. Landelijk onderzoek heeft uitgewezen dat na de intro ductie van deze nieuwe kruis puntvorm het aantal ongeval len is afgenomen. Onduide lijk is soms nog de voorrangssituatie van de (brom)fietsers op de verkeers- weer een handeling. Des te belangrijker is het om tijdig rechts afslaan aan te geven. Hoewel de beweging tegennatuurlijk is, immers de stuurbeweging is naar links terwijl de richtingaanwijzer naar rechts moet, is het van groot belang voor de ver keersveiligheid en de vlotte doorstroming. Verkeersdeelnemers antici peren op de signalen die wor den afgegeven. Een fietser heeft de neiging over te ste ken als een automobilist niet te kennen geeft de rotonde te willen verlaten. Op z’n minst is ergernis het gevolg, een on geluk kan ook. Hetzelfde geldt voor de auto mobilist die de rotonde wil oprijden. Op- en afrijden bij dezelfde straat is gelijktijdig mogelijk mits tijdig richting aangegeven wordt bij het ver laten van de rotonde. De doorstroming wordt bevor derd en onnodig wachten en een hoop ergernis vermeden. van restaurant 'de Gouwe Dis' aan de Zuid kade. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Op woensdag 29 april - de avond voor Koninginnedag 1998 - wordt in Waddinx veen en Gouda weer een culi naire tour gehouden. De organisatie hiérvan is voor het tweede achtereen volgende jaar in handen van de serviceclub Tafelronde 143 Waddinxveen. Aan de culinaire tour mét amuse ment werken mee de vijf res taurants ’de Gouwe Dis’ (Zuidkade), ’Brunei’ (Gouda), l’Etoile’ (Gouda), ’Bibelot’ (Limaweg) en ’De Boeg’ (Zuidkade). De deelnemers worden tus sen zes en twaalf uur voor hun. bezoek aan de restau- de beveiliging door het aan brengen van een alarm en luiken voor de ramen. Dit wordt een financiële te genvaller. Meevallers zijn er echter ook, want nieuwe nutsaansluitingen voor water ven Muzen in Zevenhuizen, en electriciteit zijn niet nodig. Achteraf gezien blijken ze toch aanwezig te zijn op het nieuw in te richten terrein. Ook de tijdsduur van het pro ject biedt voordelen. Boven dien komen de kosten voor het graven van een dure tele foonaansluiting door het park te vervallen. Er kan tegen woordig namelijk worden ge kozen voor een mobiele ver binding met een chipcard. Nieuwe sponsors Het nieuwe project heeft in middels weer twee nieuwe sponsors opgeleverd. Dat zijn het aannemingsbedrijf Gebr. Van Vliet en hoveniersbedrijf huisvuilophaaldienst in Wad- H. van Vliet (beiden aan de Onderweg). Het - - •- neemt een deel van het hei werk voor het gebouwtje voor haar rekening. Het andere bedrijf gaat voor vijf mille bij dragen aan de groenaanleg geen huisvuil en de verharding rondom het Vrijdag 1 mei wordt het huis- nieuwe bezoekerscentrum. vuil van vrijdag 1 mei alsme- Van het college van Burge- de van donderdag 30 april op- meester en Wethouders kre gen beide Waddinxveense be drijven een bedankbriefje als bevestiging voor de financiële bijdrage aan het project. In verband met de verdwij- dag, woensdag, donderdag ning van het hertenkamp is -------1-1 1J er contact geweest met de Waddinxvener G. Rehorst. Hij heeft destijds als direc teur van Rehorst Bouw, de herten en hun onderkomen destijds geschonken. Met de nieuwe plannen in het War naarplantsoen stemde hij in. i xt u en dat zal de komende 100 jaar ook zo blijven. Rabobank Waddinxveen Kerkweg Oost 161tel. (0182) 62 53 00 •o ■o r» V Rabobank Midden in de samenleving h, CX. c' Sn S •4 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wei ge- l plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. j Prinsen Schouw 1. 2394 CX Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99. Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP-station Kerk en Zanen Elke zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur kunt u advies Rond 1898 werden de eerste Rabobanken gesticht. Die banken waren de voorlopers van de lokale, coöperatieve Rabobanken die we nu nog steeds kennen. Banken van en voor mensen die willen samenwerken en banken waar het belang van de klant vooropstaat. Want bij de Rabobank zijn we voortdurend geïnteresseerd in alles waar onze klanten waarde aan hechten. Zoals zelfstandigheid, samenwerking en duurzaamheid. Die waarden vindt u direct terug in ons beleid. Omdat bij de Rabobank de klanten lid kunnen worden. En deze leden beslissen wie er in het bestuur zitten en dus wat het beleid is.Zo wérkt de Rabobank al 100 jaar, inwinnen bij onze tuinontwerper Horst Nalbach <r- 4 HET RIJKE BLCMENERDk POTGROND 4 IER RL AU UNIVE Florabella voordeel Bij aankoop va een zak Florabella- potgrond van 50 liter 5.00 korting op een struikmargriet jf. (zonder sierpot).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17