Gemeente komt met onafhankelijke klachtencommissie woningzoekenden Plaats in ballon voor 500 gulden De Vierstroom is WVG-contract met Waddinxveen kwijtgeraakt Nieuw college gaat zes ton bezuinigen Nieuwe stichting wil houtakkers en waterplassen 7 'dni g 'Invictus' met feest van start Bob de Ruiter nieuwe HV-man Info-avond over verbouwing oud- politiebureau PAGINA 25 WOENSDAG 15 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r het op te zetten aan de slag5 als het spoorboekje voor de komende zit tingsperiode van vier jaar (1998-2002). M Op Koninginnedag zal er op het WSE- Afspraken van om Klachtencommissie In januari hebben verschillende groepen mensen onbedoeld een lager netto-inkomen ontvangen dan in 1997. Die achteruitgang werd veroorzaakt door een samenloop van premie- en belastingmaatregelen. Inmiddels heeft de regering aangekondigd dat zij maatregelen heeft genomen om deze achteruitgang met ingang van april te compenseren. Voor algemene informatie over de inkomensmaatregelen is er een informatieblad beschikbaar. U kunt dit informatie blad bestellen via telefoonnummer 0800-8051 (gratis). Specifieke informatie over de uitvoering van de maatregelen en de uitwerking per groep wordt gegeven door de uitvoerende instanties. Mededeling voor mensen met AOW, met AOW en pensioen, met een werkloosheids- of arbeidsongeschikt heidsuitkering en Vutters. Wilt u meer informatie over de verschillende maandbedragen, uw pensioenfonds of verzekeraar. hiervan bedragen f 500,- per persoon. Een ballonvaart duurt ongeveer 25 mi nuten. Nieuwe zaken die zich de ko mende periode zullen aan sproken dat per jaar voor 1 miljoen wordt geïnvesteerd in de uitvoering van het ver keerscirculatieplan (VCP). Voorts zal dé eerste jaren een extra bedrag van 4,5 miljoen gulden worden geïn vesteerd in verkeersmaatre- kandidaten en gaat tot aan bieding van de woning over. Tevens wordt door Woon- partners Midden-Holland de huisvestingsvergunning af gegeven en de leges geïnd. Ook voor het aanvragen van een zogenaamde urgentie- verklaring kunnen woning zoekenden voortaan terecht bij Woonpartners Midden- Holland. Bij de beoordeling van de aanvraag wordt advies inge wonnen bij door de gemeente aangewezen onafhankelijke instanties, te weten de GGD Midden-Holland en de Vier- stroom. De OZB (onroerende zaak belasting), de belangrijkste gemeentelijke belasting, zal - Verzelfstandiging van het Gouwebad ’de Sniep’ zal worden nagestreefd terwijl met de kerngroep geopend; - Onderzoek zal worden in- Alle partijen zijn tevreden met deze nieuwe taakverde ling. Naar het oordeel van wethouder Maria Wientjens- van der Velden (VVD) wordt met dit systeem van woning- uitgifte een woningzoekende op de meest efficiënte wijze bediend. een eenmalige financiële bij drage worden verleend van 25.000,-. jaar in 2002, alsmede een malig bedragen van in to taal 192.000,-; - Een bedrag van 100.000,- eenmalig voor een extra im puls in het armoedebeleid; - Het maken van een onder wijsachterstandenplan waarvoor met gebruikma king van rijksgelden gedu rende 4 jaar een bedrag van 570.000,- beschikbaar J. van der Werf voor de vee- houderijbelangen en P. Hui- tema als vertegenwoordiger van de Rabobank. Daarnaast is het waterschap ’De Gouwelanden’ verzocht een bestuursplaats in te vul- Hierin is ook aangegeven hoe de nieuwe uitgaven zul len worden gedekt. Er is een sluitend meerjarenperspec tief gepresenteerd. Het collegeprogramma 1998-2002 is een program ma op hoofdlijnen. Hiervoor is gekozen om meer ruimte te hebben voor politiek de bat, maar vooral om vorm te kunnen geven aan een inter actieve invulling van het be leid. Dit houdt in dat het gemeen tebestuur in samenspraak met burgers en bedrijven het nieuwe beleid wil ont wikkelen. Om deze reden is aan het collegeprogramma voor het eerst het motto meegegeven ‘Samen aan de slag4. GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom heeft in het kader van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG) geen contract meer met Wad dinxveen en andere gemeen ten in Midden-Holland. Vier jaar heeft de Stichting De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening) voor Waddinxveen enn andere gemeenten in de Goudse streek de hulpmidde len in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicap- venaar van De Vierstroom. ‘Bij het inwerking treden van de WVG in 1994 kozen de ge meenten met overtuiging voor een regionale aanpak. Het grote voordeel hiervan was en is, dat de levering van hulpmiddelen vanuit een en dezelfde plaats gebeurt'. ‘Deze samenhang wordt nu helaas doorbroken, hetgeen door ons niet bepaald als winst wordt gezien voor de hulpvragers. Naast de WVG bestaat immers ook aan spraak op hulpmiddelen van wege de AWBZ en vanwege het ziekenfonds of de particu liere verzekering'. ‘Doordat is gekozen voor een Europese aanbesteding op re gionale schaal, is het accent in de beoordeling meer ko men te liggen op de kosten voor de hulpmiddelen op zich en minder op de gevolgen voor de dienstverlening aan hulpvragers in het algemeen'. ‘De Vierstroom blijft dan ook streven naar een zo goed mo gelijke samenhang in het aanbod van zowel zorgvoor zieningen als hulpmiddelen', beloogt de stichting. De contractwijziging heeft vooralsnog geen consequen ties voor alle reeds toegeken de voorzieningen die bij men sen thuis staan. De huidige individuele overeenkomsten voor bruikleen en onderhoud De Vierstroom laat in een toelichting weten dat het be sluit van de gemeenten van zelfsprekend wordt gerespec teerd. ‘Desondanks betreuren we het besluit1, aldus ma- Zoetermeer. De Stichting Molenkolk on derhoudt tevens contacten met natuurorganisaties. Zij ziet het Platform Natuur en Vooral voor mensen die behalve een AOW ook een pensioen uitkering hebben, zal het inkomen in april eenmalig hoger zijn dan in de maanden ervoor en erna. Want in de meeste gevallen krijgt u in april behalve de april-uitkering ook de phen aan den Rijn, Gouda en compensatie over het eerste kwartaal met terugwerkende kracht ineens uitbetaald. Met ingang van mei ontvangt u dan het nieuwe maandbedrag. Dit maandbedrag is hoger dan het inkomen dat u de eerste drie maanden ontving. Recreatie als mogelijk be- Het is echter een lager bedrag dan in april omdat u in april immers de compensatie met terugwerkende kracht over de eerste drie maanden in één keer erbij krijgt. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Stichting boomkweke- rijbelangen sierteeltcentrum (STIBOS) heeft een stich ting opgericht voor de landschappelijke herstructure ring in het gebied in en rond Boskoop en Waddinxveen. complex weer een festijn van hete- luchtballonnen worden gehouden met 30 heteluchtballonnen en 90 tot 100 passagiers. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Wad dinxveen, Woonpartners Midden-Holland en de drie plaatselijke woning bouwcorporaties hebben een overeenkomst gete kend over de uitvoering van de woonruimteverde ling in het Gouwedorp. penkaart voor jongeren; - Een beleidsnotitie brand weer zal worden vervaar- meer aandacht wordt besteed aan de verdere professionalise ring van de brandweer; - Het in de gemeentelijke or- blijven gelden voor de afge sproken looptijd van het con tract. Dat betekent tevens dat be staande klanten de vertrouw de service blijven ontvangen. Alle klanten hebben een per soonlijke brief gekregen, waarin alles uitgebreid wordt toegelicht. Het wegvallen van het con tract heeft volgens De Vier stroom geen enkel gevolg voor het nakomen van de con tracten met zorgverzekeraars voor het leveren van zorg- hulpmiddelen. WADDINXVEEN - In het ge meentehuis wordt vanavond (woensdag 15 april) om half negen een informatiebijeen komst gehouden over het ver bouwen van het voormalige politiebureau aan de Mozart- laan. Burgemeester en Wet houders hebben twee bouw- aanvragen ontvangen, die be trekking hebben op het creëren van kantoorruimten op het perceel Mozartlaan 46. Voorheen was op deze locatie het politiebureau gevestigd. Naast een interne verbou wing ligt het in de bedoeling het huidige gebouw in weste lijke richting uit te breiden. Het bouwplan is echter in strijd met het bestemmings plan Groenswaard I en II ’94. Alvorens de gemeenteraad voor te stellen een voorberei- dingsbesluit te nemen, wordt er eerst een informatiebijeen komst gehouden. De gemeente Waddinxveen stelt een onafhankelijke klachtencommissie in, die klachten van woningzoeken den over de uitvoering van de woonruimteverdeling in behandeling zal nemen. WADDINXVEEN - Bob de Ruiter (59) van de J.W. Frisoweg is de nieuwe ver tegenwoordiger in Wad dinxveen van het Human- stisch Verbond Midden- Holland (HV). Het Humanistisch Ver bond, dat actief is in onge veer 30 gemeenten in de Goudse streek, heeft in tal van gemeenten plaatselij ke vertegenwoordigers. Bob de Ruiter is getrouwd, heeft twee kinderen en twee kleinkinderen. Hij is in het dagelijks leven als senior-adviseur techni- sche constructies werk zaam op het ingenieursbu- reau van Gemeentewer ken Rotterdam. De Waddinxvener is, naar zijn zeggen, enige jaren geleden lid geworden van het Humantisch Verbond omdat hij de behoefte voelde zich levensbe- schouwelijk te oriënteren en het HV het best aan sloot bij zijn opvattingen. Ook de dienstverlening van het HV was een be langrijk argument. En dan met name de huma nistische geestelijke ver zorging in de Goudse zie ken- en verpleeghuizen. Bob de Ruiter is dagelijks na 19.00 uur te bereiken onder tel. 0182-613754. te Waddinxveen verzorgen. Uitgangspunt van de over eenkomst is dat de woon ruimteverdeling in de Wad- dinxveenn een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van corporaties en gemeente. Er zijn duidelijke afspraken gemaakt over de taakverde ling en de verantwoordelijk heden. De gemeente blijft eindverantwoordelijk voor het woonruimteverdelings- beleid, maar de uitvoering van dit beleid wordt namens de drie corporaties verzorgd door Woonpartners Midden- Holland. De nieuwe stichting, die zich presenteert onder de naam Stichting Molenkolk, zal de uitvoering van de land- schapscompensatieregelin- gen op zich nemen. De bedoeling is om hierdoor nieuwe landschapselementen len. Een dergelijk verzoek zal ook gericht worden aan het waterschap ’Meer en Woude’, alsmede aan de provincie Zuid-Holland. Als adviseurs van het be stuur zijn het waterschap ’De Gouwelanden’ en het natuur- activiteitencentrum ’de Wa- Tevens ligt het bouwplan ge durende een termijn van twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu (geo pend op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur). In het collegeprogramma ’Samen aan de slag’ is het te voeren beleid voor de nieuwe raadsperiode vastgelegd, voorzien van een financiële uitwerking voor zowel de structurele als de eenmalige uitgaven. Woningzoekenden kunnen op vrijkomende woningen, die worden gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinx veen, reageren door invul ling van de gepubliceerde woonbon. Op basis van de gemeentelij ke huisvestingsverordening bepaalt Woonpartners Mid den-Holland de volgorde van WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft sinds dinsdag- ken; avond 14 april een nieuw college van Burgemeester en - Voor maatregelen in het Wethouders dat wordt gevormd door WD (Maria kader van het op te zetten Wientjens-van der Velden), PCW (Joop Neele) en Pv- integraal veiligheidsbeleid dA (drs. Aad van Holsteijn). In de nieuw geïnstalleer- zal in 4 jaar 325.000,- be de gemeenteraad geldt het collegeprogramma ’Samen schikbaar worden gesteld; - Voor instandhouding, van bruggen, duikers, be schoeiingen en verkeersre- gelinstallaties wordt meer te realiseren in de vorm van houtakkers en waterplassen. De Stichting Molenkolk is met het waterschap ’De Gou welanden’ overeengekomen dat deze het beheer van de ’Waterpool’ van Stibos over zal nemen. Met deze ’waterpool’ kunnen tersnip’ benaderd, inwoners in het gebied van het waterschap ’De Gouwe landen’ compensatiewater kopen. Dit is bijvoorbeeld no dig als elders in het gebied een sloot gedemd wordt. De doelstelling van de Stich ting Molenkolk is om dit zo natuurvriendelijk mogelijk te doen. Dat betekent dat bij het graven van nieuwe waterpar tijen zoveel mogelijk houtak kers, plas-dras situaties en eilandjes gerealiseerd zullen worden. Hierdoor krijgt het landschap een grotere na tuurwaarde. Bij de uitvoering van deze werkzaamheden zal de stich ting alleen gebruik maken van bedrijven die onder een ECO-keur werken. Ter uit breiding van de activiteiten is de Stichting Molenkolk van plan ook een rol te gaan ver vullen in andere compensa tieregelingen. De stichting wil zich inzetten voor een nuttige en zinvolle besteding van de gelden die beschikbaar komen. Voorts bestaan er plannen om het werkgebied van de stichting uit te breiden tot de gebieden van de waterschap pen ’De Gouwelanden’ en ’Meer en Woude’. Deze vor men samen de driehoek Al- De verantwoordelijkheden van de gemeente en Woon partners Midden-Holland kennen een scheiding tussen beleid en uitvoering, waarbij de gemeente middels kwar taalrapportages en ambte lijk overleg een controleren de taak behoudt. Volgens directeur René Mas- cini passen de nieuwe taken goed in de klantgerichte doelstelling van Woonpart ners Midden-Holland. ‘Door de nieuwe werkwijze hebben kandidaat-huurders nog maar met 'eén instantie te maken, hetgeen de duide lijkheid en snelheid van han delen bevordert. Dit is een ten verzorgd. Dat- gebeurde in nauwe sa menwerking met de Thuis- zorgwinkel-Meditheek en met de twee bekende leveran ciers Doove Rolstoelen en Beenhakker Rotterdam BV. nager L.M. van Kasteren-Ha- Met ingang van deze maand is echter de bestaande over eenkomst afgelopen, omdat de gemeenten in Midden-Hol land vooral om prijstechni- sche redenen hebben besloten met een andere leverancier in zee te gaan. VVD, PCW en PvdA hebben elkaar gevonden in een nieuw collegeprogramma op hooflijnen en met veel ruim te voor vrije kwesties dat ook door de niet-collegepar- tijen CDA en D66 nagenoeg geheel wordt onderschreven. In de gemeenteraad, waar van de helft nieuw is, is dus voor het nieuwe college van B. en W. brede steun aanwe zig. De raadsleden hebben Maria Wientjens-vander Velden (VVD) en Joop Neele (PCW) als wethouder herko zen. Drs. Aad van Holsteijn (PvdA) is het nieuwe college lid. Naast de toewijzing van huurwoningen zal Woon partners Midden-Holland ook de afgifte van huisves- tingsvergunningen voor koopwoningen in de gemeen- WADDINXVEEN - Zaterdag middag en -avond 4 april hielden de leden van de opge heven Waddinxveense bad mintonverenigingen Aeolus en Florida in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) een groots fusie-feest. Beide sportverenigingen zijn opgegaan in de nieuwe bad mintonvereniging Invictus. De fusie is sinds woensdag 1 april een feit. Daarom was er reden voor reden voor een groot feest. De activiteiten begonnen al om drie uur ’s middags. Er was een badmin tonclinic voor de jeugd geor ganiseerd, die werd verzorgd door Dennis Tjin Asjoe en zijn broer. Nadat de clinic was af gerond werd er nog een de- monstratiewedstrijd gespeeld door de beide broers Tjin As joe, Dennis Steenland en Joe- ri Kraayestein. Deze twee laatste zijn lid van Invictus. In dit oefenpartijtje lieten de badmintonners vooral zien hoe leuk en grappig badmin ton ook kan zijn. Er werd op hoog niveau gespeeld en het publiek waardeerde dit met applaus. Om half negen be gon het feest zelf. Er was een live-band aanwezig (Four Bourbons) die voor een gezel lige sfeer zorgde. Er werd ge danst en de hapjes en drank jes waren in overvloed aan wezig. Er werd ook nog een toespraakje gehouden door voorzitter Nic de Vries. Hij vatte nog even de totstandko ming van de fusie kort sa men. Ook werd het nieuwe lo go van Invictus bekend ge maakt. Na dit officiële moment begon de band weer met spelen en werd er ge danst en gelachen tot in de kleine uurtjes. Zaterdag 18 en zondag 19 april zal in De Duikelaar beslist worden wie de eerste klubkampioenen van Invictus worden. Op beide dagen wordt er om 9.00 uur begonnen met spe-. len. Het einde van de dag is rond een uur of vijf. Er zijn in totaal 65 inschrijvingen voor de enkel en 38 inschrijvingen voor de mix-dubbel. Er wordt in twee verschillende klassen gespeeld. heerder van de landschaps elementen voor het Boskoops gebied. Het dagelijks bestuur van de stichting bestaat uit H. van der Smit (voorzitter), H. Bak ker (secretaris) en P.L. Trimp (penningmeester). Het bestuur bestaat verder dan kunt u terecht bij uit L.Th.A. Vergeer voor de boomkwkerij sector, mevrouw J. van den Bas-Roodbol voor de belangen op natuurgebied, Na zeven vergaderingen werd overeenstemming be reikt over een collegepro gramma 1998-2002 ’Samen aan de slag’. WD-lijstaan- voerster Maria Wientjens- van der Velden was voorzit ster van het politiek overleg dat in bijzonder goede sfeer verliep. Door dedriemansfractie van het CDA is aantekening ge vraagd, omdat de christen democraten het niet eens zijn met de afspraken op het gebied van het coffeeshopbe- leid, de winkeltijden op zon dag, de kinderopvang en over 0,5% verhoging van de onroerend zaakbelasting (OZB) in verband met de kwijtscheldingsregeling in het kader van het minima beleid. Door D66 is eveneens be zwaar aangetekend tegen de afspraken over de winkeltij den op zondag, de kinderop vang en over de OZB-verho- ging, zij het deels op andere gronden, alsmede tegen de rol van de raadscommissie voor de bezwaar- en be roepschriften als mogelijke onafhankelijke klachten commissie. een multifunctioneel ge bouw, waarin in elke geval een jongerencentrum zal worden opgenomen; - Extra geld voor jeugdbe- krachtigen te kunnen op leid, namelijk een bedrag vangen. oplopend tot ƒ90.000 per Een aantal punten waarover ook afspraken zijn gemaakt: - Er komt een meeijarig in vesteringsplan; - Milieuparkjes in winkel centra zullen geleidelijk on dergronds worden aange legd; - De toegankelijkheid van openbare gebouwen voor mindervaliden en gehandi capten zal worden verbe- 570.000,- beschikbaar terd; hiervoor zullen gelden komt; worden beschikbaar gesteld - Het uittrekken van ten laste van de WVG-bud- 25.000,- per jaar voor maat- getten; regelen in het kader van de - Verzelfstandiging van het te vervaardigen nota oude renbeleid; - 10.000,- per jaar voor onderzocht wordt of verkoop vrijwilligersbeleid. mogelijk is; - De Kerngroep Ontwikke- Gemeentewerf lingssamenwerking Wad dinxveen zal meer aandacht Verder is er besloten om moeten gaan besteden haar voor de volgende onderwer- primaire taak: bewustwor- pen in de komende 4 jaar de den. Hierover wordt overleg volgende uitgaven te doen, deels ter verhoging van be staande begrotingsbedragen gesteld naar een sportstrip- en deels voor nieuw beleid: - De gemeentewerf aan de Noordkade zal worden ge moderniseerd. Ook wordt digd waarin onder onderzocht of verplaatsing van de werf naar het door de gemeente aangekochte ge deelte van het Volvo-com- plex op het bedrijvenpark ganisatie ingezette proces Coenecoop de voorkeur ver- dat moet leiden tot een meer dient. Dit laatste is afhanke- bedrijfsmatig en efficiënt lijk van de financiën; werkende organisatie zal - Voor de gemeentelijke bij- met kracht worden voortge- drage in de verbetering van zet. de huisvesting van de regio- Aan dit proces wordt - gelet nale brandweer te Gouda op het grote belang voor het wordt een bedrag van welslagen daarvan - hoge 50.000,- per jaar uitgetrok- prioriteit toegekend. dienen en waarover niets is geregeld worden als vrije geld uitgetrokken. In totaal kwesties beschouwd. Dit be- gaat het in deze raadsperio- tekent dat besluiten met de om een bedrag van wisselende meerderheden 1.169.000,-; tot stand kunnen komen. - Voor de huisvesting van de Het collegeprogramma heeft Vereniging Historisch Ge- twee belangrijke accenten, nootschap Waddinxveen zal te weten verkeersinfrastruc tuur en de sociale infrast ructuur. Voor wat betreft de ver keersinfrastructuur is afge- Bezuinigingen. In de overeenkomst is vast gelegd dat Woonpartners Midden-Holland de uitvoe rende werkzaamheden rond- om de woonruimteverdeling van de gemeente heeft over genomen. Het betreft de huurwonin gen van Stichting SSW en Woningstichting Waddinx veen, die Woonpartners Mid den-Holland in beheer heeft. Ook de Stichting Waddinx veense Bejaardenhuisves ting heeft besloten dat Woonpartners Midden-Hol land voor haar woningen de uitvoering van woonruimte verdeling zal verzorgen. Om de financiële gevolgen van het nieuwe beleid te kunnen opvangen zijn uiter aard ook bezuinigingen noodzakelijk. De belangrijk ste bezuiniging zal worden gevonden door een bedrag gelen in het centrumgebied van 200.000,- respectieve- aansluitend op de bouw- lijk 300.000,- te bezuini- werkzaamheden voor de uit- gen op de ambtelijke organi- breiding van hoofdwinkel- satie in 2001 en 2002 door centrum ’de Passage’. efficiencyverbetering. Ook is afgesproken dat de Daarnaast wordt 100.000,- westelijke rondweg zal wor- gevonden doordat het nieu- den aangelegd en dat hier- we meerjarencontract aan- voor een bedrag van een half koop hulpmiddelen WVG miljoen per jaar in een in te (Wet Voorzieningen Gehan- stellen reserve wordt ge- dicapten) een structureel stort. voordeel oplevert. Met betrekking tot de socia le infrastructuur is overeen gekomen: - De bereidheid om een be drag van ongeveer 4 miljoen met niet meer dan het infla- gulden beschikbaar te stel- tiepercentage worden ver- len voor de realisering van hoogd, behalve een kleine multifunctioneel ge- tariefverhoging (0,5%) om de financiële gevolgen van de kwijtscheldingsregeling OZB voor minder draag- voordeel van alle woningzoe kenden'. Met deze vorm van samen werking wordt ingespeeld op landelijke ontwikkelingen in de volkshuisvesting, name lijk overdracht van gemeen telijke diensten naar de ver huurder. In september vorig jaar heeft de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle de uitvoe ring van de woonruimtever deling overgedragen aan Woonpartners Midden-Ho- land. Kortgeleden heeft ook aan nemingsbedrijf Groen en Bregman uit Hazerswoude besloten de verdeling van hun huurwoningen in Ze- venhuizen-Moerkapelle uit te besteden aan Woonpart ners- Midden-Holland. Nu de uitvoering van de woonruimteverdeling aan Woonpartners Midden-Hol land is overgedragen, is op de afdeling Woondiensten een nieuwe medewerkster aangetrokken. Annelies Arentsen-van de Hoef is naast Teus de Beer verantwoordelijk voor de woonruimteverdeling en aansluitende verhuur van woningen. WADDINX VEEN - Op Ko ninginnedag (donderdag 30 april) wordt er op het WSE- complex in Waddinxveen- Noord weer een festival met he teluchtballon nen gehouden. Dit gebeurt voor de vierde maal op initia tief van de Stichting Na tionale Feest dagen Wad dinxveen. Er zullen aan de vooravond van die dag 30 heteluchtballonnen het luchtruim kiezen. Ditmaal kunnen ook particulieren een ballonvaart boeken. In totaal zullen 90 tot 100 mensen gaan ’varen’. De kosten

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25