Verona Clubprijzen bij De Gouwe Streek naar Rusland Jantje Smit zoent W'veense turnsters PvdA-leden stemmen in met het wethouderschap Gea Kok blonk uit bij Flyers Be Fair-voetbal houdt kans op nacompetitie 1 Klaverjassen Eieren als prijs op Dialezing over vogels P. de Louw snelste schaker van WSV-leden Brons voor Gerrit Verwaal Geslaagden A-diploma Volleybalsters verliezen van koploper Gto Hengelen op 14 mei Hockeytitels binnen bereik Korbis aan kop Jeuqd Korbis het veld Verlies voor koplopers PAGINA 31 WOENSDAG 15 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid zal de ko- Kans Den Kampioenschap ES" Marco de Knikker, 3. Andre Rijkaart; dames: 1. Elisa van Leijenhorst, 2. Rianne van Dijk; 3. Vanja Mathot. ‘Het collegeprogramma heeft geen nieuwe visie opgeleverd. In de onderhandelingen werd niet gezocht naar gezamenlij ke nieuwe wegen,het leek vaak meer op rekenen1. ‘Het gevolg daarvan is een programma op hoofdlijnen met veel vrije kwesties1, al dus lijstaanvoerder en wet- houderskandidaat drs. Aad van Holsteijn. set was met 12-15 voor het sterk spelende Cito. verdeelster Cora Bos zette een ijzersterk blok neer. Cito kwam nog even op set point maar Be Fair wist, met behulp van het juichende publiek, de set naar zich toe te trekken met 16-14. De derde set stond Liesbeth partijen, 2 remisepartijen en 2 verloren partijen. Op de derde plaats kwam L. Wille men met 7 gewonnen partij en, 1 remisepartij en 2 verlo ren partijen. Achtervolgers Roodt (9) en T. van Nieuker- ke (10). Hekkesluiter van de avond werd J. Ponsioen. Op het eind van de avond bleek echter één van de riva len hem toch gepasseerd te de de Waddinxveense Verona van der Leur zich met een ze vende plaats (34.325 punten: sprong 9.025, brug 8.4, balk 7.9, vloer 9.0). is er ook eremetaal. De prij zen worden direct na de wedstrijd uitgereikt aan de waterkant. Het team bestaande uit Thea Springer, Henry van Wageningen en Jopie Hulskamp wist ook drie wedstrijden te winnen en klom daarmee naar de vierde plaats met zes ge wonnen wedstrijden en - 16. helft kreeg Be Fair nog enke le goede kansen maar de stand bleef tot de rust onge wijzigd. In de tweede helft hadden de gastheren de wind in de rug en zetten direct de Waddinxveense verdediging onder druk. WADDINXVEEN - De veld- competitie is bij de jeugd van Korbis-korfbal volop aan de gang. Na de warme zaal was het even wennen, maar frisse lucht kan ook goed zijn voor de prestaties. Voor de meeste teams is de nieuwe competi tie overigens met succes be gonnen. In één van de wedstrijden was een schitterend doel punt, uit een afstandschot, te bewonderen van Maijolein Visser, die nu al werd uitge roepen tot speelster van het nieuwe seizoen. In de eerste helft zijn voor het binnenhalen van de winst voldoende mogelijkheden ge weest. De keeper van de thuisclub moest al na tien mi nuten handelend optreden na een schot van Martin van Tol. Maar de bezoekers waren na twintig minuten wel succes vol, toen een vrije schop van Arnold Noorlander door Gert Jan van Heemst met een kop bal doeltreffend werd afgeslo ten. In het vervolg van deze eerste Er waren deze keer 38 kandi- daatjes die allen zijn ge slaagd. De geslaagden zijn Gina Nagelhout, Saskia Vin- ke, Mylene Zerlini, Tessa Gutker, Tjalling Bos, Luuk Hogenelst, Joey Moerings, Alexander de Lange, Jorinde de Bruin, Lichelle Fisser, Lie- ke van Dijk, Tommy Kenne dy, Robin Mak, Jeroen van Wijk, Laura Hofstee, Jochem Ramp, Anita Oosterom, Huib de Wit, Mike Kalmeijer, Mai- co Burger, Maarten Reehuis, Roald van der Akker, Suzan ne - - - nout Pieters, Maikel Slieren- drecht, Erik Cammeraat, Nicky van Dam, korps) meedoen. Een korps bestaat uit vijf deelnemers, bijvoorbeeld van dezelfde vereniging, hetzelfde be drijf, uit dezelfde straat of van één familie. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per persoon, te voldoen bij de inschrijving. Voor korpsen is geen extra in schrijfgeld verschuldigd. Aanmelden tot en met zon dag 10 mei bij M. Reichard, WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers- basketbal heeft de uitwedstrijd tegen Argon gewonnen. Jongens-junioren 1 verloren de sleutelwedstrijd tegen Team Ten Dreamers. Ook de meisjes-adspiranten 1 ver loren. Winst was er voor jongens-adspiranten 2. ’voorwaarde’ voor de aanleg van het Bentwoud genoemd. dit seizoen, als B-junior, twee senioren-clubrecords per gesteld. Prestaties Hij gaf een toelichting op de onderhandelingen die hij en drs. Marjan Stoffers namens de PvdA hebben gevoerd. ‘Te gelijk geven de vrije kwesties en veel nog in te vullen zaken geven ons ook een kans1. Als winstpunten voor de Pv dA zag hij de aandacht voor de sociale sector, armoede en duurzaamheid. ‘Maar in de sector verkeer hebben wij WADDINXVEEN - In de voorlaatste wedstrijd tegen Si- veo (Zegveld) hebben de voetballers Be Fair verzuimd de volle winst te behalen. Toch is er nog een kans op het spelen in de nacompetitie. VOLENDAM - Vier Waddinxveense turnsters hebben tijdens één van de voorwedstrijden voor het Neder lands kampioenschap B-lijn en C-lijn in Volendam suc ces behaald. Ze kregen een zoen van het Volendamse zanger Jantje Smit. WADDINXVEEN - Het W2 jeugteam van Korbis-korfbal staat na twee wedstrijden in de veldcompetitie aan kop. Ze wonnen thuis met 21-15 van OZC en met 20-17 gewonnen van Nieuwerkerk. W1 verloor met 19-32 van dezelfee club. Al won met 10-7 van Weide vogels en A2 versloeg met 8-5 Kapellen. BI speelde met 6-6 gelijk tegen Maassluis. C2 speelde gelijk tegen achter eenvolgens Ten Donck (2-2) en tegen Nieuwerkerk (1-1). er een schepje bovenop en toen kon Dunkinn het niet meer bijbenen en een ruime overwinning werd in de boe ken bijgeschreven. Uitslag 51-38. Topscoorder was Niels Scheps met 19 punten. Spannend van het begin tot het eind was het bij meisjes- adspiranten tegen Forwo- dians. Beide teams gaven el kaar geen duimbreed toe en zo ontstond er een levendige strijd waarbij Flyers de eer- tie, waarvoor ook de tegen- ste helft in het voordeel was, maar Forwodians in de twee de helft orde op zaken stelde en - ondanks de zes punten van Tosca Heijink in de laat ste minuut - de overwinning mee naar huis nam. Uitslag 48-51. Topscoorster was Mi chelle Kars met 16 punten. tand werd Marjoleine Verwe- ij tweede met 32.15 punten: sprong 7.7, brug 6.4, balk 8.8, vloer 9.25. Een prachtige prestatie in het eerste jaar B- lijn. De medailles werden met zoe nen uitgereikt door zanger Jantje Smit uit Volendam. Een succesvolle turnwed- strijd voor deze vier lenige en krachtige meisjes uit Wad dinxveen. 3. Sven Viergever; 8-9 jaar: 1. Jeroen van der Helm, 2. Tom van Berkel, 3. Ruud Emonds; 10-11 jaar: 1. Bas Drost, 2. Nico van der Loo, 3. Jimmy de Lange; 12-13 jaar: 1. Se- bastiaan van Hattum, 2. El- dert de Redelijkheid. De Gouwe Streekin Haag: WADDINXVEEN - In de eer ste klasse leidt Jan Kersber gen bij de sjoelvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) met 1448 punten. Op de tweede plaats staat André van Gemeren (1385), derde T. Valenkamp (1363), vierde Dirk Jan van Drunen (1360), vijfde Henk van Beek (1350), zesde Frans Bouw meester (1329) en zevende Dick Dros 1305. Klasse B: 1. Pascal van Gils 1349, 2. Bas Koppenaal 1333, 3. Ed den Drijver 1332, 4. T. van Leeuwen 1329, 5. G. Re- nesse 1326, 6. C. Slingerland jr. 1314, 7. Peter van Leeu wen 1304, 8. Frans Botger 1289, 9. M. Renesse 1281,10. Cor Faay 1274, 11. Gerard Vos 1269, 12. Teus Visser 1261, 13. Adrie Faas 1243, 14. Trudi van Dam 1242, 15. Cor van Herk 1225. Klasse C: 1. Asha den Drijver 1233, 2. J, Ridder 1214, 3. l van Beek 1182, 5. C. van Wijk 1177, 6. W. Slingerland sr. 1176, 7. Cor van Gils 1173, 8. Floor van Abshoven 1156, 9. Dirk Faas 1153, 10. Marius Kersbergen 1149, 11. Simon den Oude 1145, 12. O. Supu- sepa 1136, 13. R. van Wijk 1128, 14. Sjaan. Faay 1089, 15. Cor Kersbergen 1068. Klasse D: 1. Ben den Ouden 1073, 2. Ronald Meijer 1068, 3. A. Warmelink 1031, 4. Ma- duurzaamheid en interactief rie van Herk 1025,5. F. Feen- besturen. stra 1021, 6. M.C. Taktor 1012, 7. Jeannette Kersber gen 1001, 8. Corry ’t Hart 995, 9. G. Loef 933,10. Simon Supusepa 932, 11. Dick Es- veldt 922. kers werd nu P. de Louw met 7 gewonnen partijen, 2 remi separtijen en 1 verliespartij. Hij werd gevolgd door H. van petitie op het programma. In Woudenberg met 6 gewonnen deze wedstrijd zal de beslis sing vallen of Be Fair zich zal plaatsen voor de nacompeti- deelname aan het college bij de invulling en op de winst punten: sociale infrastruc tuur en de de begrippen van Cito lag hoog en Be Fair kon dat net niet bijhouden Gras op de plaats van Anne ke Marek. Cito was in deze set de betere ploeg. Ondanks de snelle en harde aanvallen van Jacqueline v.d. Ruit en een goede servicedruk slaag de Be Fair er niet in om deze set te winnen (13-15). meer dere malen uit en wist Be Fair elke keer weer terug te vechten. Maar dit was niet Dames 1 had de vorm weer te pakken en was veel te sterk voor Argon. Vanaf het begin- signaal werd het wedstrijd- beeld door de Waddinxveen- sen bepaald. Met goed samenspel werd de zone-verdediging van de te genstander teniet gedaan. Bij de rust had Flyers reeds een comfortabele voorsprong van 18-30. De tweede helft gingen de Waddinxveense dames - met Gea Kok als uitblinkster - on vervaard verder en werd er een ruime overwinning ge boekt. Uitslag 34-56. Tops coorder was Gea Kok met 16 punten. Jongens-junioren waren - vooral in de eerste helft - to taal van slag. Tot de twaalfde minuut bleef de score redelijk in evenwicht, maar dit was vooral te danken aan de te genstander. Hierna begon Team Ten Dre amers wel te scoren en met twintig punten op rij voordat Flyers kon scoren, werd de eerste helft afgesloten met een 16-33 stand. In de rust zal wel een hartig woordje gesproken zijn, want in de tweede helft kon Flyers wel bijblijven en werd er zelfs nog iets van de achterstand ingelopen. Uitslag 51-63. Topscoorder was Richard Ha geman met 18 punten. Jongens-adspiranten 2 be haalde een ruime overwin ning. In het begin zag het er niet naar uit, want de eerste helft was spannend en Dun kinn ging met een kleine voorsprong de rust in. De tweede helft deed Flyers Op de slotavond werden ook de trainers niet vergeten. Met een bloemenhulde wer den ze in het zonnetje gezet. Zij hebben er voor gezorgd dat de trainingen plezierig zijn verlopen en dat de leden grote vooruitgang in presta ties konden boeken. De Waddinxveense turnster Verona van de Leur. plaats stond, verloor drie wedstrijden en staat nu op de zevende plaats. De derde plaats wordt be zet door Wim van Boc- kom Maas, Nel Oudijk en Norbert Schifferling. Zij sloten alle drie wedstrij den winnend af, hebben zeven wedstrijden ge- wonnen en een saldo van +33. Naast dit algemene kam pioenschap werden er ook per leeftijdscategorie prijzen ver deeld. De jongste kinderen hadden hiervoor op zaterdag 14 maart hun wedstrijden ge houden in de Menkenhal in Leiden. De oudere jeugd had, samen met de senioren, op zaterdag 28 februari hun kampioenschap verreden in De Uithof te Den Haag. De Gouwe Streek kent ook nog twee bijzondere prijzen: de Martin de Jong-trofee en de Jan de Redelijkheid-bo- kaal. De Martin de Jong-tro- fee is een jeugdprijs, die wordt gegeven aan het kind dat het beste scoort op de ge bieden schaatsvordering, in zet en enthousiasme. De win nares van dit seizoen was Wendy Monster. Basjan van Leijenhorst heeft de Jan de Redelijkheid-bo- kaal gekregen. Deze prijs is hem toegekend omdat hij, naast zijn inzet en enthou siasme, enorme prestaties heeft geleverd. Zo heeft hij in scher- duidelijk een veer moeten la ten. Met name de aanleg van de westelijke rondweg is een verliespunt1, zei Aad van Hol steijn. Door de aanwezigen werd het In de conclusies wijst de Pv- onderhandelingsresultaat als dA verder op het belang van koel en weinig inspirerend betiteld, maar in z’n alge meenheid vond men het on derhandelingsresultaat een aanvaardbaar compromis. Er was duidelijk tevreden heid dat de PvdA na acht jaar weer in het dagelijks bestuur Voorgedragen kan komen. ‘Met compromis sen, maar wel zelfbewust en met opgeheven hoofd1, aldus afdelingsvoorzitter drs. Dirk Lont. Het langst werd stilge- den voorgedragen. Hij gaat staan bij de westelijke rond weg. In het PvdA-verkie- zingsprogramma heeft de aanleg ’geen prioriteit’. In het Degene met het hoogste vangstgewicht wordt ’hen- gelkampioen van Waddinx- veen’ en ontvangt voor een A jaar de wisseltrofee. Voor de hoogst eindigende korpsen i o z-»v» zvzvIt- nvAmnfa ol rvv’Ti- WADDINXVEEN - De kla- verjasvereniging ’t Spoor heeft voor het eerst een kop- pelklaverj asmarathon gehou den in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). De hoofdprijs werd gevormd door 10 staatsloten. stander, het Schiedamse PPSC, zich zou kunnen kwa lificeren. Achtervolgers verder H. De aanvang van deze belang- Smitskamp (4), E. Philipse rijke wedstrijd is om half drie (5), E. Ellers (6), R. Dannis in het Warnaarplantsoen. Be (7), J. v.d. Bom (8), H. de Fair kan de steun van een groot publiek hierbij goed ge bruiken. Meisjes-pupillen: 1. Elisa van Leijenhorst, 2. Ingrid de Lan ge; junioren C: 1. Rianne van Dijk, 2. Vanja Mathot; junio ren B: 1. Annemieke Croes: jongens-junioren C: 1. Terry Uittenbroek, 2. Sander Rij kaart; junioren B: 1. Lex Steenland, 2. Arjan van Cruijningen, 3. Teco Broer; dames-senioren: 1. Leonie Voorberg, 2. Inge ten Kate; heren-neosenioren: 1. Stef Rijkaart, 2. Peter Rijkaart; senioren: 1. Adriaan Rij kaart, 2. Marco de Knikker, 3. Andre Rijkaart; veteranen: 1. Klaas de Redelijkheid, 2. Wout Huizer, 3. Bas Rijkaart. Algemeen Kampioenschap: heren: 1. Adriaan Rijkaart, 2. A WADDINXVEEN - De vol leybalsters van Keukencen trum Waddinxveen Be Fair hebben met 3-1 van koploper en kampioen Cito verloren. De wedstrijd werd op het scherpst van de snede uitge vochten. Trainer-coach Paul van Ype- ren begon met Antoinette Wijker, Cora Bos, Jac queline v.d. Ruit, Marcella Bos, Marjolein Hameetman en Annemarie de Rooy in de basis. Liesbeth Gras en de zieke Anneke Marck zaten op de bank. Beide ploegen begonnen sterk. Cito en Be Fair waren verdedigend en aanvallend aan elkaar gewaagd. Vooral Annemarie de Rooy had veel mooie aanvallen. Het tempo Besloten werd tot deelname aan het college. Daarvoor zal drs. Aad van Holsteijn wor- .1 _1 T T X onderwijs, sport, welzijn, cul tuur en volksgezondheid doen. Maijan Stoffers wordt de nieuwe PvdA-fractievoorzit- ter. De fractie bestaat verder uit Rob van Hoek, Bep Ver- meij en Teus Twigt. De duo- raadsleden zijn Bert Simonis, Lottie v.d. Berg en Maarten v.d. Broek. Aan het eind van de vergade ring werd stilgestaan bij het vertrek van Charles Wijnen als gemeenteraadslid. Er werden hem 16 rode rozen aangeboden, een voor ieder jaar dat hij raadslid is ge weest. WADDINXVEEN - Titel kandidaat meisjes Dl van hockeyclub Wad dinxveen (Sniepweg) heeft gewonnen van kop loper Oude Maas (2-1). Het eerste doelpunt werd gescoord door Gyane van Kinderen. Oude Maas maakte er 1-1 van. In de tweede helft scoorde Arianne Rip een heel mooi punt en dat bleef de eindstand. Het ongeslagen jongens Bl won met 3-1 van Spij- kenisse. De doelpunten waren van Alberd Schuur, Rense Vogelaar en Guillaume Petit. Woensdag 22 april is de laatste wedtsrijd en wordt het kampioen schap gevierd. Jongens Al verloor bij Kieviten op gras waardoor alle kans op het kampioenschap verloren lijkt. Dinsdag 31 maart was er een Engels meisjeshoc keyteam in Waddinxveen op bezoek. Zij speelden tegen meisjes Cl, maar die waren een maatje te groot voor de Engelse meisjes. HCW won met 9- 1. Na afloop was er een lun ch bij de hockeyclub. Er werden vaantjes uitge wisseld en de Engelsen kregen een HCW-mok ter herinnering mee naar huis. (12-15). In de tweede set stond Anne ke Marck in de basis op de plek van Marjolein Hameet man. In deze set kwamen de Waddinxveensen op een ach terstand van 4-7. Door een goede servicebeurt De vierde set liep Cito van Antoinette Wijker ston- J >- den de volleybalsters weer op een voorsprong (10-7). Be Fair bleef goed spelen. Ook genoeg. De vierde en laatste blokkerend was men goed bezig. Zelfs de kleine spel- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek heeft het schaatsseizoen traditio- Jansen, Jeffrey Sloof, Rei- neel afgesloten met een feest- T'‘' 1 -1 1 rn-avond waarop de prijzen wer- Erik Cammeraat, den uitgereikt van de club- van Dam, Ronald kampioenschappen. Markc, Dennis Duyvestijn, Op deze drukbezochte avond Jonathan Weerheim, Roy memoreerde- voorzitter Bob Straver, Tim van Es, Sietske van der Toom dat er in dit Iken, Lisa van Dijk, Jouke seizoen goede prestaties zijn Ypma, Erwin Langelaar en geleverd, zowel door de jeugd Job van der Zwan. als door de senioren. Zo zijn er diverse clubrecords gevestigd en werden door de leden van De Gouwe Streek ook groot aantal persoonlijke records scherper gesteld. Algemeen kampioen bij de heren werd Adriaan Rijk aard. Hit volgt daarmee Mar co de Knikker op, die de afge lopen vier jaar de titel in de wacht had gesleept. Bij de dames werd voor het eerst in de geschiedenis van De Gouwe Streek een kam pioenstitel vergeven. Deze ging naar Elisa van Leijen horst. Na ongeveer vijf minuten zag de, overigens goed leidende, scheidsrechter als een van de weinigen dat Arnold Noorlan der hands maakte binnen de beruchte lijnen. Hij bestrafte dit met een gele kaart voor de Be Fair-speler en gaf bovendien een straf schop aan de thuisclub. De aanvoerder van Siveo wist wel raad met dit buitenkans je en gaf Arjan van Erk geen schijn van kans. Laatstgenoemde kreeg ver volgens nog enkele keren de gelegenheid om zijn niet ge ringe kunnen te vertonen en wist dus zijn doel schoon te houden. ning der snelschakers zou categorie pupil 1 B en behaal- Ook de gasten kregen aan het worden. de met een goede constante eind van deze tweede helft Op het eind van de avond wedstrijd een bronzen me- nog enkele goede kansen om bleek echter één van de riva- daille. Haar totaal was 29.85 alsnog de volle winst te pak- len hem toch gepasseerd te punten: sprong 7.15, brug ken via een paar uitvallen, hebben. Koning der snelscha- 7.95, balk 7.05 en vloer 7.70. maar ook deze leverden niets kers werd nu P. de Louw met Berlinda en Marjoleine Ver- op. 7 gewonnen partijen, 2 remi- weij turnden bij de junioren Zaterdag 18 april staat de separtijen en 1 verliespartij. B. Berlinda behaalde goud laatste wedstrijd van de com- Hij werd gevolgd door H. van met 32.20 punten: sprong 7.8, brug 8.10, balk 7.75, vloer 8.95. Op slechts 0.05 punt achters- RIJSWIJK - Op het badmin- tontoemooi voor mensen met een handicap in Rijswijk wist het Goudse ISV-Ottocar vijf prijzen in de wacht te slepen. Toernooiwinnaar Walther Donk slaagde er met Wad- dinxvener Gerrit Verwaal in de derde plaats te veroveren. Marrie Verwaal (nog reva liderend in het Sophia Reva lidatiecentrum) bracht in de recreatieklasse de toernooize ge op haar naam. WADDINXVEEN - Roy Hulskamp, Hans Cam meraat en Marco van Wageningen van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan) hebben hun eerste verlies moe- 1 'i ten incasseren. De veroorzakers hiervan waren Toos Wubben, Elly Nieuwland en Wout Ver sluis die hiermee hun tweede plaats verstevig- den. Zij staan nu met I acht gewonnen wedstrij den op acht gewonnen en een puntensaldo van +35. De koplopers hebben ne- j gen wedstrijden gewon- nen en +64. Het team Van Dijken, dat op derde Uitslagen clubkampioen- schappen De Gouwe Streek in Leiden: Meisjes 6-7 jaar: 1. Jetske Wiersma, 2. Wendy Monster, 3. Floortje Drissen; 8-9 jaar: 1. Nienke Hoondert, 2. Maai ke de Boer; 10-11 jaar: 1. Ouden, Maantje van der Pijl, 2. Maar- Gemeren, Jan tje ten Barge, 3. Ingrid Glas beek; 12-13 jaar: 1. Nicole de Kluiver, 2. Madeleine Potuyt. Jongens 6-7 jaar: 1. Bouke Wiersma, 2. Mark van Wijk, WADDINXVEEN - Vissen is één van de activiteiten tij dens de Waddinxveense Sportweek 1998 op donder dagavond 14 mei van zeven uur tot half tien in het Gou- wekanaal aan de Broekweg tussen Waddinxveen en Gouda. I De organisatie van dit on derdeel is traditiegetrouw in handen van de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) en het Spor- tweekcomité. Aan de viswedstrijd kan men zowel individueel als in groepsverband (met een WADDINXVEEN - In ver band met Pasen gingen de le den van de sjoelvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) met eieren voor elke gespeelde ronde naar huis. De prijzen gingen naar Dirk Jan van Drunen, Henk van Beek, Jan Kersbergen, Tine Valenkamp, Teus Visseer, Peter van Leeuwen, Guus van Renesse, Pascal van Gils, Floor van Abshoven, Cor van Gils, Wim Slingerland sr., Dirk Faas, Ronald Meijer, Ben den Ouden, G. Loef en Jeanette Kersbergen. de rpijzen in de tweede ronde gingen naar Marius Kersber gen, Simon den André van C Olie, Jan van Beek, Fokke Feenstra, Jaap Ridder, Ceron van Beek en Mien van Renes se. OLDENZAAL/WAD DINXVEEN - De Waddinxveense turnster Verona van de Leur (Wingerd) heeft zich, na twee kwalificatiewedstrij den in Oldenzaal, geplaatst voor de Europese kampioen schappen. Deze turntitelstrijd voor dames wordt gehouden van zon dag 26 april tot en met maandag 4 mei in Rusland. Verona van de Leur traint 27 uur per week bij het Zoeter- meerse ’Pro Patria’. Zij is met haar 12 jaar de jongste deel neemster die Neder land zal vertegen woordigen op deze Europese kampioen schappen. In Olden zaal veroverde de Waddinxveense met 33.825 punten een vijfde plaats. Ze be haalde met haar oe fening op sprong 8.825 punten, brug 8.150 punten, balk 8.200 punten en vloer 8.650 punten. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniep weg) is dinsdag 7 april weer gezwommen voor het A-diplo ma. De beoordelingscommis sie bestond uit Wim van Min nen, Erwin Arnold en Cock Slagter. Namens de Nationa le Raad was mevrouw A. v.d. Sloot-Blijleven als afgevaar digde aanwezig. collegeprogramma wordt de mende vier jaar deelnemen aan'het dagelijks bestuur aanleg ’noodzakelijk’ en als van de gemeente Waddinxveen. Tijdens de ledenverga dering van donderdagavond 7 april werd het college programma besproken en hebben de leden het licht op De leden spraken uit dat deze Jan Olie 1213, 4. Jan groen gezet. twee standpunten wel ver van elkaar afliggen, maar dat in de eindafweging van het totaal het verschil geen breekpunt is. Nadrukkelijk werd gesteld dat hier geen sprake is van kiezersbedrog. WADDINXVEEN - In het ’wandelcafé’ van het NIVON houdt F.H. Fockens (oud- voorzitter van de landelijke vereniging voor veldbiologie KNNV) een dialezing over de vogels rondom het Reeuwijk- se Plassengebied. Na de pau ze komt zijn fietsvakantie in Hongarije aan de beurt. De avond wordt gehouden op donderdag 23 april om acht uur in het buurtcentrum ‘De Boog1 (C. Huygenslaan). De toegangsprijs bedraagt f3,-. Zondag 26 april zal door het NIVON een dotterbloem wan deling worden gehouden in het gebied tussen Hoogvliet en Barendrecht. Voor meer inlichtingen kan men bellen ■met tel. 0182-615848 of 0182- 616078. WADDINXVEEN - Traditio- Bovendien konden de turn- neel op de donderdagavond sters in de A-lijn in Volendam voor Pasen was er bij de Wad- deelnemen aan een kwalifica- dinxveense Schaakvereni- tie wedstrijd voor de Europese ging (WSV) in het Anne jeugdkampioenschappen van Frank-centrum (Jan van Bij- begin mei in Sint Petersburg, nenpad) geen huishoudelijke In deze wedstrijd kwalificeer- schaakronde, maar een avondje snelschaak voor jong en oud. Bij een flinke opkomst van 45 schakers werden tien ronden van vijf minuten per persoon gespeeld. Lange tijd leek het Verona’s zusje Denise (Satur- of H. van Woudenberg de ko- nia Bleiswijk) deed mee in de ning der snelschakers zou Wingerd 7 in Waddinxveen KfiFSborgGR (tel. 0182-617119), onder Ipiflt cifip|pi*€ opgave van naam en - bij in- IvlUl 3|Uvlvl 9 schrijving van een korps - l tevens de naam van dat f korps en de daarvan deel uitmakende vissers. o 0 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31