Feestelijk slot landenproject Dick Brunaschool naar Postbesteller bedankt W'veners voor cadeaus 1 I PCW over zondag Leen van Dijke vindt paars II geen goed idee Wim den Hertog titelstrijd Bouiv van 'de Passage is nog niet begonnen Toi Toi speelt komedie 'Jaloezieën' CDA bekritiseert ZonnebankenZ-hemels met hoge kortingen op o.a. diverse showroommodellen J 26 april Hervormden bij RTW-radio to 5 Activiteiten De Zonnebloem Jongen (16) mishandeld Scouting haalt 1.622 flessen op Drukte op fancy fair Politiek café De Schaapskooi Themadienst en lezing Het alledaagse Japanse leven dé zonwering- specialist! Vijf illegale Polen uitgezet Rommelmarkt brengt ruim 57 mille op 16.95 150. Xe L WOENSDAG 22 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 1 en 2 van de openbare Brunaschool (tel. r RENÉ DE BRUIJN VAN DEN BERG O de Dorpstraat. ’Franse’ kin deren van de Essengaarde gingen donderdag naar de ken met het vernieuwen van het lekriool. Dit karwei is noodzakelijk om de waterhuishouding in deze wijk op orde te brengen. Dit zijn dus werkzaamheden van de gemeente, niet van de projectontwikkelaar. Wij als omwonenden kregen de indruk dat iedereen dacht dat er met de start was begonnen met het te bouwen winkelcen trum. Dit is dus niet zo. Voor ’de Passage’ loopt nog een bewa renprocedure. Zoals u vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen heeft kunnen lezen, stappen wij als omwonenden naar de rechter om onze bezwaren erkend te krijgen. begonnen met de bouw van het hoofdwinkelcentrum ’de Pas sage’. In Nieuwegein wordt ook een demonstratie natuursteenbe- JAN VINK postbesteller Wat was het een grandioze dag, mijn laatste werkdag als post besteller in mijn wijk in Waddinxveen. Al die mensen die mij persoonlijk aan de deur stonden op te wachten met bloemen, kaarten en cadeaus en - als zij niet thuis waren - iets aan de deur hadden bevestigd. Het was overweldigend en ik was er erg van onder de indruk. Ik wil u allen heel erg. hartelijk bedanken. U heeft er voor gezorgd dat deze laatste dag voor mij een van de mooiste uit mijn loopbaan is geworden. Bel nu 0800-0230353 Let op: 's avonds geopend mens niet vergeten. Zo kon men in Frankrijk genieten van een sneetje stokbrood met kaas, saté in China, thee uit India en yakkaas uit Ti bet. Dat alles werd natuur lijk aangevuld met een Hol lands kopje koffie of thee en een glaasje limonade voor de ouders en kinderen. Aan de grote drukte en het enthousiasme van ouders en kinderen was te merken dat het een geslaagd project met een goede slotavond was. CDA snapt de opstellng van de PCW in het nieuw college programma dan ook geheel niet. LEZERS SCHRIJVEN WADDINXVEEN - Zater dag 18 april is de fancy fair op de openbare Dick Bru naschool een groot succes geworden. Meteen na de opening om tien uur stroomden de lokalen met de rommelmarkt vol. Daarna waren de spelle tjes aan de beurt. Veel mensen slapen kennelijk toch even uit op zaterdag, want tegen half twaalf liep het storm. De plankjes van het rad van avontuur werden in vijf minuten verkocht en de plaatselijke midden stand had zoveel materi aal gratis beschikbaar ge steld dat er achter elkaar aan gedraaid moest wor den. Bij de grabbelton stond soms een hele rijd en ook het springkussen was een succes. Even na drie uur konden de organisatoren, de ou ders en teamleden van de drie vestigingen, die sa men dit feest georgani seerd hadden, de op brengst globaal vaststellen op ruim ƒ3.000,-. Aan de landelijke titelstrijd nemen zes kandidaten bouw- timmeren, zes metselaars en vier tegelzetters deel. Alle leerlingen volgen een oplei ding in de beroepsbegeleiden de leerweg (leerlingwezen, werken en leren). De Nederlandse kampioenen en de nummers twee in ieder de vreemdelingenpolitie in beroep plaatsen zich voor de eerste Europese beroepen wedstrijden EuroSkills, die van woensdag 28 tot en met denkt u van een avondreisje van Zambia via Burkina Fa so en Frankrijk naar China? jeu de boulebaan (Alber- Uiteraard werd de inwendige dingk Thijmlaan). - Voorts kregen de kinderen van groep 3 aan de Zuidplas- hof bezoek van een echte piz zabakker uit Italië. De kleu ters die Turkije op het pro gramma hadden gingen naar de moskee. In alle schoolvestigingen was een aardig reisje om de we reld mogelijk. Waar kun je op één avond van Zwitserland via India en Israël naar Tibet of van Spanje via België naar de Verenigde Staten. Wat tot en met vrijdag 8 mei deel aan de nationale SVB-be- roepenwedstrijden in de bouw voor bouwtimmeren, metselen en tegelzetten in Nieuwegein. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 april om acht uur is er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) een politiek café. Vertegenwoordigers van de RPF, de SGP en het CDA zul len aanwezig zijn om ant woord te geven op alle vragen die jongelui hebben met be trekking tot de politiek. naast muziek en poëzie 1 Waddinxve- WADDINXVEEN - Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van vorige week dinsdagavond 14 april heeft CDA- fractievoorzitster Dorenda Gerts afstand genomen van het nieuwe collegeprogramma ’Samen aan de slag’ van WD, PCW en PvdA voor wat betreft de openstelling van winkels op zondag. ontwikkeling en ligt het open. Het CDA is hier mordicus te gen. Meer openstelling van winkels dan er nu is vindt het CDA ongewenst. De christen democraten sluit zich dan ook volledig aan bij de actie die de kerken nu houden tegen openstelling op zondag. ‘Er dient ruimte te zijn voor een zekere flexibilisering van arbeidstijden, maar dit mag niet ten koste gaan van de so ciale samenhang in de maat schappij. Het leven is meer dan consumeren en economi sche bedrijvigheid1, aldus Do renda Gerts. Het CDA hecht veel waarde aan de eerbiediging van de LEZING- In de kerk van de Vrijz. Prot. geloofsgemeen schap wordt dinsdag 28 april een lezing gehou den over ’de bijbel als toetssteen of struikel blok’. De lezing wordt verzorgd door ds. Mart- he de Vries, remonst rants predikant uit Rot terdam. Sinds de ver schijning van het boek ’Het verhaal gaat...’ (Ni co ter Linden) staat de bijbel weer midden in de belangstelling en de om vang van de canon ter discussie. Toch horen de bijbelse verhalen tot de funda menten van de christe lijke religie. Aanvang 20.00 uur, van af 19.45 uur koffie. BOSKOOP - ’Geloven in deze tijd... kom nou toch’! Dat is het thema van een welkomstdienst op 26 april in de Gere formeerde kerk aan de Zijde, geleid door J. van ’t Hoff. In deze snelle tijd en de jacht naar ma teriële zaken willen veel mensen nog wel eens vergeten dat het be staan hier op aarde tij dig is. Over dit onder werp wordt gesproken. Ook niet-kerkelijken zijn welkom. Medewer king verleent het koor Sound of Celebration en organist Ben Kramer. Aanvang 18.30 uur, sa menzang vanaf 18.20 uur. samenwerking met de ar beidsinspectie gecontroleerd. Er werden vijf personen met de Poolse nationaliteit aange- zaterdag 31 oktober in Gro- troffen die illegaal aan het ningen worden gehouden, werk waren. Ze werden naar het land van herkomst uitge zet. De 1.622 lege flessen met sta tiegeld werden verzameld in vuilniszakken, die al snel be hoorlijk zwaar werden. Er reed een busje door de wijken die limonade bracht en de flessen overnam. Zaterdag om twaalf uur werd de actie beëindigd. De opge haalde flessen konden bij de Plusmarkt (Zuidplaslaan) worden ingeleverd. De op brengst werd door de eige naar van de supermarkt naar boven afgerond op een rond bedrag. Samen met de financiële bij dragen die de scoutingleden tijdens de actie hebben ont vangen, werd in korte tijd 1.400 gulden verdiend voor een nieuw clubhuis in de Oranje wijk. werken georganiseerd. Het publiek heeft op de vier wed strijddagen in Nieuwegein gratis toegang. Er is ook in formatie over de opleidingen in de bouw. De prijsuitreiking is vrijdag 8 mei om 14.00 uur. Woensdag 6 en donderdag 7 mei wordt er van 18.00 tot 20.00 uur een speciale ontvangst voor leer meesters in de bouw gehou den. Zij kunnen deelnemen aan een wedstrijd. Hoofdprijs is een geheel verzorgd weekein de voor twee personen naar EuroSkills in Groningen. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Zonnebloem kijkt terug op een aantal geslaagde activi teiten. Zo werd met 30 gasten de ont- spanningsmiddag in Reeuw- ijk bezocht waar Ernst Da- niël Smid en Lucy de Lange optraden, hebben 52 gasten en medewerkers deelgeno men aan de koopochtend in het overdekte winkelcentrum Bloemendaal in Gouda en na men 70 gasten deel aan de ge heel verzorgde dagboottocht met de Geulvallei naar het Braassemermeer. De boottocht werd ook meege maakt door burgemeesters vrouw Betty Jonkman-Koot- je. Ondersteunende leden van De Zonnebloem kunnen zich altijd voor activiteiten aan melden. Dat kan bij mevrouw Van Wageningen (tel. 0182- 618257) of bij mevrouw Heemskerk (tel. 0182- 614147). een verrassende wending met kostelijke en absurde situ aties. Ook een toneelrecen sent wordt ongewild of is het juist gewild deelgenoot van het privéleven van deze top actrice. Kitty Schrever, Bert Klijn, Mieke Bruining en Henk Keuken geven bij Toi-Toi in vulling aan de rollen. De pro ductie is in handen van Jo han de Vries. De voorstellingen zijn op vrij dag 24, zaterdag 25 en zon- De regie en het decorontwerp van deze boeiende en vlot ge schreven komedie is in han den van de alom in de Goudse regio bekende Goudse regis seur Paul Segaar. ’Jaloezieën’ geeft een kijkje in de toneelwereld van top-ac- trice Rosa en haar man en ro manschrijver Charel. De stress van een op handen zijnde première loopt hoog op. Wanneer Rosa’s moeder op bezoek komt krijgt het stuk WADDINXVEEN - Met het oog op de Tweede Kamer verkiezingen van woensdag 6 mei hield de afdeling Waddinxveen van de Reformatorische Politieke Fede ratie (RPF) vorige week woensdagavond in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) een verkiezingsbijeenkomst met Leen van Dijke, RPF-fractievoorzitter in de Twee de Kamer. BOSKOOP - Op uitnodiging van de Ned. Ver. van Huis vrouwen komt mevrouw Ku- rokawa op dinsdag 28 april vertellen over het alledaagse leven van een Japans gezin, thuis, op school en het werk. Ook zaken als godsdienst, vrijetijdsbesteding, eten en drinken en de rol van de Ja panse vrouw in de samenle ving komen aan bod. De avond wordt gehouden in De Brug en begint om 20.00 uur. Niet-leden betalen 5 gulden entree. WADDINXVEEN/NIEUWEGEIN - Leerling-timmerman Zonnenberg. Na de kerkdienst, om onge veer tien voor elf, wordt de i vervolgd met een pro- WADDINXVEEN - De Waddinxveense toneelvereniging ’Toi-Toi’ is klaar voor de opvoering gedurende drie avonden van de theaterproductie ’Jaloezieën’ van de bekende Nederlandse toneelschrijver en acteur Haye van der Heyden. werd gesproken over de speerpunten uit het verkie zingsprogramma van de RPF naar aanleiding van de stel ling ‘Paars II, geen goed idee1, gelijk door te geven en het Deze stelling werd door Leen christelijk sociale geluid in de van Dijke onderbouwd aan de samenleving uit te dragen, hand van voorbeelden die het nadelige effect aantonen van het door het eerste paarse ka binet gevoerde beleid. Leen van Dijke noemde onder andere de kaalslag in de so ciale zekerheid, zoals de nadelige gevolgen van de aanpassingen van de kinder bijslag, de WAO, de nabe staandenwet en de privatise ring van de ziektewet. Verder sprak de RPF-fractie voorzitter over de afbreuk van het sociale leven door de ruimere winkelopeningstij- den, de flexibilisering van ar beid en de 24-uurs economie. Volgens hem zorgt paars I er voor dat er een maatschappij ontstaat die alleen financieel- economisch gestuurd wordt. ‘De markt vraagt erom1 is het motto waarmee alle normen en waarden overboord ge gooid worden en waaraan de leefbaarheid van de ons toe vertrouwde aarde wordt op geofferd. RPF-voorman Leen van Dijke stelde daarom een alternatief beleid voor waardoor de on derlinge samenhorigheid en solidariteit weer terug komt in de maatschappij. Een maatschappij waarin de mensen weer oog krijgen voor elkaar. Een maatschappij die als rentmeester met het mi lieu omgaat. Het christelijk sociale verkiezingsprogram ma, waarmee de RPF aan de verkiezingen deelneemt, heeft dan ook als motto ’Een hart voor mensen’. Na de pauze was er in Het Nieuwe Trefpunt volop gele genheid met Leen van Dijke in discussie te gaan. De za ken die in de discussie naar voren kwamen waren hadden te maken met de vluchtingen- Wim den Hertog neemt voor de Stichting Vakopleiding problematiek, de immorali- Bouwbedrijf (Maarten Schoutenstraat) van dinsdag 5 teit van de markteconomie, - de samenwerking tussen GPV en RPF, de relatie met de SGP, de voorstellen van de RPF om het autogebruik te WADDINXVEEN - Een be drijf in Waddinxveen is door WADDINXVEEN - De jong ste speltakken van de scou tinggroep St. Victor zijn vrij dagavond en zaterdagmorgen op pad gegaan om huis aan huis lege statiegeldflessen op te halen. Onder het motto ’Spring voor scouting in de bres’ werden 1.107 petflessen en 515 bier flesjes ingezameld. Zwaar Volgens het programma wordt het huidige beleid ten aanzien van de openstelling van detailhandel op zon- en feestdagen gehandhaafd. Indien zich nieuwe ontwikke lingen op dit terrein voordoen kan een nadere afweging plaatsvinden. Partijen hou den zich in dat geval het recht voor om op basis van hun afweging een eigen standpunt in te nemen. Zoals het in het collegepro gramma staat is het dus een geheel vrije kwestie gewor den. Als de winkeliers van ’de Passage’ straks komen vra gen om openstelling op zon dag, dan is dat een nieuwe WADDINXVEEN Zondagmorgen 26 april zal de wekelijkse ker- kuitzending van de lo cale RTW-radio ver zorgd worden door de Centraal Hervormde Gemeente. Om negen uur wordt het programma geo pend met een uitzen ding voor de kinderen. Om half tien schakelt men over naar de her vormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) voor AANBIEDING Alisun EGS 10 zondag als dag van rust, be zinning en ontmoeting. Het op het voorverkoopadres I Wingerd 111 te Waddinx- veen, tel. 0182-617634. Te- vens op de avonden van de voorstellingen vanaf 19.30 uur aan de zaal. WADDINXVEEN - Vrijdag avond was er een vechtpartij op de Dreef. Het slachtoffer, een 16-jarige inwoner uit Waddinxveen, kreeg van drie jongeren klappen. De politie heeft inmiddels drie verdachten, allen 15 jaar Anders dan de indruk die wordt gewekt is er beslist nog niet oud en afkomstig uit Wad dinxveen en ’s Gravenhage, gehoord. De juiste toedracht De daar nu aan de gang zijnde werkzaamheden hebben te ma- is nog niet duidelijk en wordt nader onderzocht. Op deze verkiezingsavond beperken en de Betuweroute. -j -1---1 over je By afsiuiting van de bij eenkomst riep Leen van Dij ke de aanwezigen op om het RPF gedachtegoed zoveel mo- dag 26 april om acht uur in het knusse zoldertheater van wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg (St. Victorwijk). Kaarten a ƒ10,- (tot en met 15 jaar ƒ7,50) zijn verkrijg baar of telefonisch te reserve ren WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 15 april was het in de drie gebouwen van de openbare Dick Bruna school een drukte van be lang. Op die avond konden de ouders en andere belang stellenden zien wat de leer lingen in het kader van het landenproject hadden ge maakt. In de afgelopen weken had den de meisjes en jongens zich bezig gehouden met een land en daarover werkstuk ken gemaakt. Uiteraard waren er op de feestelijke slotavond van het landenproject heel wat hand- Een spelmoment met Mieke Bruining uit de voorstelling Jaloe zieën' van de Waddinx veense toneelvereniging Toi-Toi. (Foto: Evert Har- dendood). de uitzending van de kerkdienst. Voorganger is ds. C.D. voor elf, uitzending In dit programma zal naast muziek en poëzie ook een interview op genomen zijn met een bekende U._L_ ner over zijn ervarin gen in de oorlogsjaren. Om twaalf uur sluit dit programma. CDA-fractievoorzitster Do renda Gerts. (Foto: CDA). Leerlingen van groep 1 en 2 van de openbai maakten een Pandaaos. (Foto: Brunaschool). Kleuters van de openbare Brunaschool maakten de Londen- se Towerbridge na. (Foto: Brunaschool). vaardigheidproducten en werkstukken te zien, maar was er ook een wandkrant te lezen. In een kleutergroep werd de Londense Towerbridge nage maakt van beschilderde melkdozen, terwijl die dozen in China de basis vormden voor een tafel vol etende Chi nese kinderen, aangekleed door de kleuters uit groep 1 en 2. Ook was er buiten de school gekeken. De kinderen die China op het programma hadden brachten een bezoek aan Chinees-Indische res taurants aan de Passage enn - - - ajeWiWKwaïnKr&pu WADDINXVEEN - De zaterdag aan de Dreef ge houden jaarlijkse rom melmarkt van de Cen traal Hervormde Ge meente van Waddinxveen heeft ƒ57.430,- opgebracht. Dat is iets minder dan een jaar geleden. Het onverwachte goede weer, waarbij zelfs de zon zich regelmatig liet zien, was daar zeker debet aan. Ook burgemeester Fedde Jonkman kwam een kijkje nemen. De organisatoren kunnen terug zien op een sfeer volle dag. Volgend jaar zal de rommelmarkt voor de 25e maal gehouden worden. Met de op brengst worden verschil lende jeugd- en evangeli- satieprojecten in binnen- en buitenland onder steund. r I I M qg; - -jag .1 4 -J| Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze t leaseplan brochure r gratis aan! Lid van Profzon en Sanezo (erkenddoor K.W.F. en Huidfonds). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. i rolluik- en Julianastraat 24, Boskoop Telefoon: (0172) 21 38 90 UVA snelbruinings- lampen vanaf NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts aon nrn. gramma rond de vie ring van 4 en 5 mei. /F pi

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13