Canadese Liberation Choir in Goudse St. Janskerk CDA vindt dat PvdA veel moest inleveren t e o Vluchtelingenwerk in Waddinxveen in de knel Koopzondag 1^1 1 Inbraak in bibliotheek Twee broers exposeren in bibliotheek GroenRijk De Bosrand Heren van Gouwestaete verliezen onnodig 26 april van 10.00 tot 17.00 uur IS Macht over stuur kwijt Fietspuzzel tocht Schutse Klaverjassen in Sportweek CroeSRik iuasite Fax (0182) 61 6g38 HARWA (2 straten achter sr «RW i RWW PAGINA 17 WOENSDAG 22 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Op de achtergrond de Canadees-Nederlandse organist Willem van Suydam met naast hem Praise Him o Kussens Kandelaars Vazen Schalen Smeedwerk etc, etc. de Woerdense organist Martin Mans. Ze bespelen een orgel in Canada. (Foto: Martin Mans). WADDINXVEEN - Wanneer er op korte termijn geen nieuwe vrijwilligers bijkomen, dan wordt de begelei ding van vluchtelingen in Waddinxveen en omstreken een probleem. 6 o o 0 o e o o v a. K J e Ie v e k nada’. Ook deze worden op donderdag 30 april in Gouda gezongen. De nieuwe cd is verkrijgbaar tijdens het con cert voor f 35,-. GOUDA/WADDINXVEEN - Op Koninginnedag (donder dag 30 april) zal in de Goudse St. Janskerk een Oranje- concert worden gegeven door het Canadese Liberation Choir (Bevrijdingskoor) dat onder leiding staat van de Canadese Nederlander Willem van Suydam. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond 14 april werd in de raadzaal van het gemeentehuis (Raadhuis plein) de nieuwe gemeenteraad voor de periode 1998- 2002 geïnstalleerd. Er zijn 10 nieuwe gezichten. (bij Toronto) en de leden ko men vanuit heel Ontario om de repetities bij te wonen. Sommige leden reizen daar voor maar liefst 400 kilome ter. Met muziekcassettes gaan de leden huiswaarts om daar het repertoire zelfstan dig in te studeren. Het resul taat mag er wezen en het ni veau is niet gering. Werken van Handel, Cesar Franck, Bach en Haydn zijn onlangs op hun tweede cd verschenen. Muziekstukken die niet eenvoudig zijn maar die door de gedisciplineeerde leden tot een zuivere uitvoe ring worden gebracht. Het koor bestaat uit 170 zin gende leden waarvan er op deze tournee 120 aanwezig zijn. Tweede cd De werken die in Gouda op het programma staan zijn on der andere ’Now thank we all our God’ van Bach, ’Panis An gelicas’ van Franck, ’King all glorious’ van Vail, ’Tollite Hostias’ van Saint-Saëns en ’Edelweiss’ van Rodgers. Deze werken zijn uitgebracht op de tweede cd van het Libe ration Choir die is opgeno men in de Holy Trinity Church in Toronto. Het koor wordt hierop begeleid door Martin Mans die speciaal voor de opname naar Canada reisde. De nieuwe schijf is in januari van dit jaar in Canada ver schenen en wordt nu in Ne derland aan het publiek ge presenteerd. De eerste cd van het koor, die in 1995 in Ne derland werd gepresenteerd, bevat een geheel ander reper toire namelijk volks- en va derlandse liederen zoals ’Wil- hemus van Nassauwe’, ’O Ca nada’, ’Something to sing about’ en ’They all call it Ca- Dat zegt Gerda van Leeuwen, coördinator vluchtelingen werk in Waddinxveen, Bo skoop, Moerkapelle en Zeven huizen. Zowel een goede be geleiding bij aankomst en verblijf in een asielzoekers centrum (AZC) aan de Zuide lijke Rondweg als bij de ver dere integratie (wonen, vol gen van opleidingen en werk In 1995, bij de viering van 50 jaar bevrijding, hebben dit zangkoor en Willem van Suy dam voor het eerst in Neder land een succesvolle tournee gemaakt. Dit jaar komen zij voor de tweede keer over de Atlantische Oceaan. De tour nee begint in de langste kerk van Nederland in Gouda. Zij zingen zowel Nederlandse als Canadese volks- en vader landse liederen zoals ’O Ca nada’ en het ’Wilhelmus’. Te vens brengen zij repertoire van hun nieuwste cd ten ge hore die ze tijdens hun tour nee in Nederland presente ren. Medewerking aan dit concert wordt verleend door de Cana dese sopraan Colleen Greida- nus, het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor ’Praise Him’ onder leiding van Mar tin Zonnenberg en aan het or gel zit de bekende organist Martin Mans uit Woerden, dirigent van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’. De aanvang van het concert is om acht uur en de toegang bedraagt f 12,50. Kinderen onder de 12 jaar betalen slechts f 5,-. Kaarten zijn aan de deur verkrijgbaar. Liberation Choir ding garanderen. Het zal heel pijnlijk zijn wanneer we hen de noodzakelijke begeleiding niet meer kunnen geven. Vandaar dat we dringend meer vrijwilligers nodig heb ben’. “We hebben daarvoor een wervingscampagne in gang gezet, waarbij we ieder een die hiervoor tijd kan vrij maken (zowel jong als oud) willen bereiken. Vooral men sen die gestopt zijn met wer ken en die him ervaring wil len gebruiken voor een actie ve en zinvolle invulling van een gedeelte van hun vrije tijd, zijn van harte welkom*. ‘Begeleiding is en blijft de kern van het werk. Maar ook zijn mensen welkom die acti viteiten kunnen verrichten de gemeente hierin een voor waardenscheppende taak heeft, in de zin van: hoe ge ven we in Waddinxveen vorm aan kinderopvang. Wat de stijging van de onroe rende zaak belasting COZB) in verband met de kwijtschel ding betreft is het CDA van mening dat de OZB niet ver hoogd moet worden met meer dan de inflatiecorrectie. ‘Kwijtschelding van de OZB voor minderdraagkrachtigen is minimabeleid, uiteraard van essentieel belang, maar zou dan bijvoorbeeld via het social en cultureelfonds moe ten*. Wat het CDA echter het meest zorgen baart is niet wat er wel in het collegepro gramma staat, maar wat er niet in staat. In de geest van het programma mist het CDA zorg, solidariteit, warmte voor elkaar. ‘Het programma is technocra tisch. In de inleiding van het programma bij interactief be sturen staan bijvoorbeeld niet de maatschappelijke or ganisaties en verenigingen genoemd, alleen met burgers en bedrijfsleven gaan college, gemeenteraad en de gemeen telijke organisatie zich inzet ten voor een Waddinxveen waar het goed wonen, werken en recreeren is*. Het collegeprogramma biedt volgens de christen-democra- ten weinig ruimte voor nieuw beleid en met name het socia le gezicht van het college zal nog vorm moeten krijgen. Aanzetten zijn er wel. Het CDA is benieuwd naar de uit werking. Het collegeprogramma biedt echter het CDA de kans om vanuit een opbouwende poli tieke opstelling en in contact met de inwoners van Wad dinxveen voorstellen te doen en inbreng te hebben bij colle gevoorstellen zoals het CDA dat in het verleden heeft ge daan bijvoorbeeld bij de inte grale veiligheid en zoals de partij dat wil gaan doen over de toestand van het openbaar groen. WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag speelden de waterpoloteams van Gou westaete, met uitzondering van dames 1, de laatste competitiewedstrijden van het seizoen 1997-1998. In de uitwedstrijden speel de heren 1 tegen Alliance in Zaandam en verloor onno dig met 12-10. Heren 2 speelde eveneens in Zaan dam, doch won wel. Tegen het laaggeplaaste ZWV/Nereus 3 werd het 16- 4. Dames 2 reisde af naar Alkmaar voor de wedstrijd tegen Proface/DAW 1 en moest helaas de punten in Alkmaar laten. De Wad- dinxveensen verlorenmet 3-1. De laatste wedstrijd van de competitie moesten de heren uitspelen tegen Alliance in Zaandam. Gou- westaeteheren waren zeker van handhaving in de eer ste klasse en hadden zelfs uitzicht op de zesde plaats. Tegenstander Alliance daarentegen was nog niet zeker en had de punten hard nodig. Slechte start Dorenda Gerts: ‘De komende vier jaar kan van het CDA een positieve en opbouwende houding verwacht worden. De bedoeling daarvan is zo veel mogelijk uit het CDA- verkiezingsprogramma gere aliseerd te krijgen en weer te rug te keren in het college*. v. b zoeken) in onze maatschap pij, is voor vluchtelingen van levensbelang. “Vluchten is verschrikkelijk. Dat doe je niet voor je plezier. Huis en haard verlaten om dat je je leven niet meer zeker bent. Omdat je vervolgd wordt voor je politieke over tuiging, je geloof, je ras of om dat je behoort tot een minder heidsgroep in je land. Of om dat er een burgeroorlog in je land aan de gang is, die de ene groep burgers tegen de andere opzet*, aldus Gerda van Leeuwen. Vluchtelingen zijn beschadig de en gekwetste mensen die in arren moede vluchten naar een vreemd land en dan on dermeer in onze plaatsen te recht komen. Dergelijke mensen hebben, als hen een status is ver leend, gerichte steun en per soonlijke begeleiding nodig om hier een nieuw leven op te bouwen. Vluchtelingenwerk is altijd principieel vrijwilligerswerk geweest, al zijn er per werk groep meestal één of twee be taalde krachten die het werk coördineren. De vrijwilligers in Waddinx veen en omstreken worden geschoold en getraind tot des kundige begeleiders op het gebied van juridische, maat schappelijke en sociaal-cultu- rele begeleiding. Ook het geven van onderwijs in de Nederlandse taal en het inrichten van een woning be horen tot de activiteiten van vrijwilligers. Binnen de vluchtelingen werkgroep van Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle en Ze venhuizen is op dit moment een groot tekort aan vrijwilli gers. ‘Als Vluchtelingenwerk wil len we‘, zegt Gerda van Leeu wen, ‘de individuele begelei- llll ||H liii Het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor ’Praise Him’ is opgericht in januari 1993 en staat sindsdien on der leiding van Martin Zon nenberg. Het koor telt 350 leden en is daarmee uniek in haar om vang. Dit laat zich verklaren door de vakkundige leiding van de dirigent en het feit dat het koor regelmatig buiten landse concertreizen onder neemt waaraan de leden met groot enthousiasme deelne men. Zij treden op in speciale rode toga’s die deze grote groep zangers en zangeressen tot een bijzonder geheel maken. Het repertoire dat zij in Gouda ten gehore brengen bestaat onder andere uit ’Christ the Lord’ van Johns on, ’Gloria’ van Vivaldi, ’Lob und Preis’ van Bach en diver se bewerkingen van Martin Zonnenberg zoals ’Die Him mel erzahlen’, ’Ik geloof en ’Psalm 96’ in Engelse stijl. HAZERSWOUDE - Koffiebar De Schutse organiseert op Koninginnedag weer de tra ditionele fietspuzzeltocht. De opbrengst van de tocht is voor het nieuwe gebouw dat ver moedelijk in september wordt geopend. Start en finish zijn bij het verenigingsgebouw op het Raadhuisplein, starten kan van 13.00 tot 14.00 uur. GOSPEL - Vrijdag 24 april is er een gospeltheekavond van Lightning Cross in het ge bouw aan de Korenmolenlaan in Hazerswoude-dorp. Er wordt muziek gedraaid en vooruit gekeken naar het Fle- vo Totaal festival. Aanvang 21.00 uur. WADDINXVEEN - Tussen woensdag 8 en donderdag 9 april is ingebroken bij een be drijf aan de Kanaalstraat. Een deur is geforceerd en er worden audio-apparatuur en een geldbedrag vermist. Vrijdag 10 april is ingebroken bij de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Een ruit is ge forceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Tussen donderdag 9 en vrij dag 10 april is ingebroken bij een school aan de Peter Zuid- laan. Een deur is geforceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Tussen donderdag 9 en maandag 13 april is ingebroken bij een in stelling aan de Stations straat. Een deur is geforceerd en er wordt een geldbedrag vermist. Tussen maandag 13 en en woensdag 14 april zijn goederen gestolen uit een kwekerij aan de G. van Dort Kroonweg. Het is niet bekend hoe men is binnne gekomen, maar er worden een aantal Deense karren vermist en een aantal planten en plan tenbakjes. Het koor is opgericht in 1993 met het doel een concertreis naar Nederland te maken rond de bevrijdingsfeesten in 1995. Initiatiefnemer voor dit grootse evenement is de diri gent en organist Willem van Suydam. Van geboorte is hij Nederlander en na zijn emi gratie in 1986 heeft hij inten sieve banden met de Neder landse muziekwereld onder houden. Het koor repeteert één keer per 14 dagen in Brampton Gouwestaete ging slecht van start. Binnen drie mi nuten stond de ploeg van trainer/coach Jan Midden dorp achter met 3-0 en zat Jaco de Jong met drie per soonlijke fouten op de kant. Maar Gouwestaeteheren is lopende het seizoen sterker geworden en toonde veer kracht, want nog voor het verstrijken van deze perio de was de stand alweer ge lijk getrokken. Door doel punten van Remko Over dam (2x) en Mare Mommers (2x) was de stand na de eerste periode 4-4. Langzaam maar zeker werd Gouwestaete sterker en kregen ze meer grip op de wedstrijd. Marcel Rib- bens en Remko Overdam zorgden voor een tussen stand van 5-6 halverwege de wedstrijd. De derde pe riode leek een vervolg te worden van de tweede pe riode. Gouwestaete was de betere ploeg en Jeroen van Tol en Marcel Ribbens brachten de marge naar twee doelpunten. Voor het einde van de derde periode ging Rodi Visser in de fout en moest het water verlaten. Hierdoor moesten de heren de laatste periode met een man-minder spe len. In de regel een kanslo ze situatie. Gouwestaete gaf zich zeker niet gewon nen en wist Alliance nog de stuipen op het lijf te jagen, maar uiteindelijk trokken de Gouwestaeteheren twee minuten voor het einde aan het kortste eind en wist Al liance langzij te komen en de wedstrijd uiteindelijk te winnen met 12-10. Voor Gouwestaete scoorde in de ze laatste periode Remko Overdam (2). Met dit resul taat zijn de heren op een ze vende plaats geëindigd en krijgen de heren hun ver diende rustperiode. Tweede teams: Heren 2 had geen kind aan het laagge plaatste ZWV/Nereus 3 en wist met 16-4 te winnen. Dames 2 wist net als heren 1 hun laatste wedstrijd niet in winst om te zetten en verloor nipt met 3-1 in Alk maar tegen Proface/DAW 1. De enige treffer aan Gou- westaetezijde werd ge maakt door Elly Midden dorp. Dames 1 van Gouwestaete heeft afgelopen seizoen ver rassend goed gepresteerd en wist hierdoor op de vier de plaats te eindigen. Door dit resultaat kan deelgeno men worden aan de play-of fs. Aanstaande weekend 25 en 26 april gaat dat gebeu ren. Voor de dames is dit de tweede keer in het bestaan van Gouwestaete. Zij moe ten aantreden tegen, het dit jaar ongenaakbare, Kei ler Keukens/Donk 1, waar bij Gouwestaete eerst thuis speelt. Deze wedstrijd vindt plaats op zaterdag avond 25 april om 21.00 uur in het sfeervolle Gou- webad T)e Sniep’. De re turn in Gouda vindt plaats op zondagavond 26 april in zwembad ’De Tobbe’ te Gouda en zal aanvangen om 18.45 uur. Gezien de re sultaten van het afgelopen seizoen, zal voor menigeen de uitkomst wel vaststaan. Immers, Gouwestaete verl oor thuis met 7-4 en uit werd het zelfs 14-5. Maar de Waddinxveensen zullen zich niet zomaar gewonnen geven, want als dames 1 echt móet ligt een verras sing altijd voorhanden. WADDINXVEEN - Vrijdag 10 april gebeurde een aanrij ding op de kruising Staring- laan-Noordkade. Een 19-jarige man uit Wad dinxveen kwam vanuit Bo skoop over de Noordkade. Hij reed vermoedelijk met hoge snelheid en raakte de macht over het voertuig kwijt. Hierna wilde hij rechtsaf de Staringlaan op gaan, maar daar stond een auto met daarin twee broers uit Gouda. De 19-jarige bestuur der reed tegen deze auto aan en sloeg over de kop en kwam in een tuin tot stilstand. Deze auto is total loss, maar won der boven wonder raakte er niemand gewond. Donderdag 16 april rond 8.30 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de Zuidelijke Rond weg. Hierbij vielen twee ge wonden. Door nog onbekende oorzaak raakte een 28-jarige vrouw uit Waddinxveen met haar auto op de verkeerde weghelft. Ze botste daardoor frontaal op een tegemoetko mende auto die bestuurd werd door een 56-jarige man uit Gouda. Beide auto’s raak ten zwaar beschadigd en het portier van de auto van de 28- i vrouw kon niet geo pend worden. De brandweer is ter plaatse gekomen en heeft de deur eruit gehaald. De vrouw is met nek- en borstletsel overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zie kenhuis en ook de man is met nekletsel overgebracht naar hetzelfde ziekenhuis. De poli tie heeft de weg gedurende een uur afgesloten. ’Oppositiepartij’ CDA, die niet meer in het colege van B. en W. is vertegenwoordigd, verklaarde bij monde van fractievoorzitster Dorenda Gerts het te betreuren dat het oude college van CDA, VVD en PCW niet is voortge zet, ondanks de zetelwinst voor het oude college. Aan de andere kant erkende het CDA het gegeven dat het op drie raadszetels is uitgeko men (één minder) en vanuit die realiteit heeft het CDA de poging van de drie grootste partijen onderschreven om tot een nieuw college te ko men. ‘Uiteraard vindt het CDA het jammer niet meer in het col lege vertegenwoordigd te zijn*, aldus Dorenda Gerts. Het verloop van de college onderhandelingen werd door de christen-democraten als constructief ervaren. Wel is het CDA van mening dat de PvdA vanuit het eigen verkie- zingsprogramma veel heeft moeten inleveren om deel te kunnen nemen aan het colle ge. Met name de onderschrijving van de totstandkoming van de westelijke rondweg en de storting van 500.000 gulden per jaar voor deze weg staan naar de mening van het CDA haaks op het PvdA- verkie zingsprogramma. ‘In ruil daarvoor is heel wei nig teruggekregen: 100.000 gulden eenmalig voor armoe debeleid in het jaar 2000. Ui teraard was het CDA daar op zichzelf over verheugd. Het geld voor onderwijsachters tandenbeleid en jeugd- en jongerenwerk is gewoon het doorsluizen van rijksover- heidsgeld*. Daarnaast vindt het CDA de combinatie PCW-PvdA op merkelijk. In feite vormen de ze partijen de extremen bin nen de Waddinxveense Raad. Dorenda Gerts is dan ook be nieuwd hoe gezien de grote principiële- en cultuurver schillen beide partijen de uit daging om samen te werken gaan uitwerken. Een goede samenwerking is voor een college immers van essentieel belang. Ook opmerkelijk is de getals verhouding binnen het colle- WADDINXVEEN - In mei worden bronzen beelden en foto’s geëxposeerd in de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan). De bronzen beelden zijn vervaardigd door Erik van Eldik, die uit Ede afkomstig is. Elk beeld waar in de emoties van de kunste naar gestold zijn vertelt een eigen verhaal. De geëxposeer de foto’s zijn van zijn broer Theo, woonachtig in Wad dinxveen. De foto’s vormen ieder een karakteristieke ver beelding van de bronzen beel den die op posterformaat hun eigen leven gaan leiden. De bronzen beelden en foto’s van de beide broers zijn tij dens de openingstijden van de Openbare Bibliotheek Waddinxveen te bezichtigen. ge: VVD 6 zetels, PCW 5 ze tels en PvdA 5 zetels. Hier door kan dus telkens met een wisselende meerderheid ge werkt worden en dat zou een collegiale samenwerking kunnen bemoeilijken. Wat het resultaat van de on- derhandelingen betreft: er is volgens het CDA een college programma op hoofdlijnen tot stand gekomen met grote ac centen op financiën en ver keer. Ook in het CDA-verkie- zingsprogramma waren beide zaken van belang. Dorenda Gerts: ‘Een pro gramma op hoofdlijnen is voor het CDA niet moeilijk om te steunen. Er blijft vol doende ruimte over voor CDA-inbreng. Het CDA zal het college dan ook meer gaan beoordelen op haar da den dan op het collegepro gramma, want in feite is er weinig geregeld'. De punten uit het collegepro gram waar het CDA niet ach ter kan staan zijn is onder andere het softdrugsbeleid. In het programma staat dat invulling wordt gegeven aan gemeentelijk softdrugsbeleid nadat de resultaten van het GGD-onderzoek bekend zijn. Vooralsnog wordt de huidige situatie waarin geen coffees hop wordt toegestaan ge handhaafd. ‘Met deze formulering wordt in feite de deur op een kier gezet voor een coffeeshop in Waddinxveen. Het CDA wil een luid en duidelijk nee la ten horen tegen de komst van een coffeeshop in Waddinx veen. Het CDA verbaast zich over de opstelling van WD en PCW die toch in hun eigen verkiezingsprogramma dit duidelijke nee ook hebben la ten horen*, vond Dorenda Gerts. Een ander punt is de open stelling op zondag. Het CDA is mordicus tegen meer win- kelopenstelling op zondag en begrijpt het standpunt van de PCW niet. Het derde punt betreft de kinderopvang. Zoals in het collegeprogramma geformu leerd staat, is kinderopvang in Waddinxveen slechts een zaak van doorschuiven van rijksgelden, meer niet. Het CDA is van mening dat WADDINXVEEN - In het kader van de 53e Spor tweek Waddinxveenn houdt het Sportweekco- mité Waddinxveen in sa menwerking met hotel- café-restaurant T)e Unie’ (Kerkweg-Oost) zaterdag 13 juni een groots koppel- klaveijastoemooi met mooie prijzen. Het evenement begint om 11.00 uur en eindigt omst reeks 17.00 uur. Er wor den vijf partijen gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt f 40,- per koppel. Hierin is begrepen de deel name, alsmede per per soon 1 kop koffie, 1 con sumptie, 1 kop soep en 2 broodjes. Tijdens het toer nooi worden loten ver kocht, waarmee men waardebonnen en andere aantrekkelijke en nuttige prijzen kan winnen. Belangstellenden kunnen zich voor 1 juni opgeven bij de voorzitter van het Spor- tweekcomité Waddinx veen, Arie Boer, Stekel- baarssloot 16, 2724 AS Zoetermeer, telefoon 079- 3315205 (avond) of 079- 3304343 (overdag). Men kan zich ook opgeven bij ’De Unie’. zoals het geven van voorlich ting en huiswerkbegeleiding en kunnen helpen bij het in richten van een huis*. Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omstreken orga niseert in de week van maan dag 11 tot en met vrijdag 15 mei informatiebijeenkomsten jarige voor potentiële vrijwilligers in Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen. Meer informatie over vluch telingenwerk is te verkrijgen bij het bureau Vluchtelingen werk in Waddinxveen, tel. 0182-611780. Wie belangstel ling heeft kan contact opne men met de coördinator me vrouw Gerda van Leeuwen of met de trajectbegeleider Rombout Colijn. TUIN LEVEN •Ww.gq 'y'V •j -j 'w rs rs o u V ft ft ‘4 O tl vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zonen. Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen a/d Rijn i Telefoon (0172)47 52 99, Fax (0172)4952 51 Kom rustig genieten van het rijke groen bij GroenRijk. Profiteer van de scherpe prijzen. Nu ook sierbestrating. r e Rijnlandstraat 4, f 2741 HZ Waddinxveen het gemeentehuis) HET RIJKE •si -o

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17