Nieuw voertuig voor gemeente WSE 50 Jaarvergadering van 'Concordia' P. de Louw velt WSV-koploper WOENSDAG 22 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Sparta De voorbereidingen voor de Carolus zikaal worden omlijst. Die voor Nieuwe activiteiten dinsdag 14 juli, 19.00 uur: Ik doe graag mee aan de kindermarkt: Of de internationals Giovan- Naam: en O Ik kom alleen O Ik kom samen met: toezeggingen Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - uiterlijk deze .week - inleveren bij: Leeftijd: Adres: (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart maken). Het jaarplan 1998 brengt weer nieuwe aktiviteiten met zich mee die tevens ook in het teken zullen staan van het 100-jarig bestaan van Con cordia. Naast de vaste optre dens een optreden op Koning innedag in de Zuidplas en in Huize Souburgh, de Doden herdenking staat er op 22 en 23 mei een studieweekeinde in Noordwijk op het program ma voor leden van Concordia gepland in de wijk Zuidplas. Om 10.00 uur zal de harmo nie een aubade geven voor openbare ruimte). De Mitsubishi L300 is de eer ste auto die dit jaar gaat rij- als lid, vrijwilliger of wat dan ook zal worden uitgenodigd om deze dag op te luisteren. Aan het senioren 7 tegen 7 toernooi dat dan op stapel staat zullen naar verwach- het Koningin Wilhelmina- plein die dag ook een vrij markt voor kinderen worden gehouden. J ub ileumtoernooi dag 30 april) zal het ballon nenfestijn worden geprolon geerd. Bij de organisatie van dit evenement is de voetbal club nauw betrokken. WSE organiseert in ieder ge val een aantal aansprekende extra activiteiten op het par keerterrein bij supermarkt dinxveen Voormalig sen de regionale selectie en respectievelijk over 50 jaar WSE officieel worden overhandigd en zal Kalou uit Ivoorkust zal er ze ker bij zijn. Excelsior folder) in café’s, dierentui nen, bedijfsopheffingen, sauna’s, theaters, blusboten, Gala’s of the Year, hengel- sportverenigingen en zelfs bij mensen thuis. Het direkt contact met het publiek staat voorop en daar om mijden deze ras-artiesten menselijke oceanen, megadis- co’s en popfestivals. gen. Binnenkort kunnen ook de gaderden. Plannen werden gemaakt, gewijzigd en inge trokken. Lang leek er weinig schot in te komen, maar uiteindelijk komt de commissie met een ping komen. De relatie met Feyenoord komt ook tot uitdrukking in de personele bezetting van de technische staf van Excelsior. Trainer Adrie Koster wordt geassisteerd door John Met- god. Mario Been is hoofd Op leidingen. Een van de spelers van Excel sior zal een soort thuiswed strijd spelen. Verdediger Mi- chiel Sol is Waddinxvener van geboorte, speelde in zijn jeugd bij Waddinxveen en WSE en kwam, hoe kan het anders, via Feyenoord bij Ex celsior terecht. van de regionale sportpers fungeren min of meer als keuzeheren. enkele nieuwe aanwinsten van Feyenoord in Waddinx veen voor het eerst hun kun- trum Zuidplas, gevolgd door een klein concer. Rond 11.30 uur zal Concordia wat mar sen spelen bij Huize Sou burgh. PAGINA 25.) verslag door de penningmees ter en het verslag van de kas commissie, en de benoeming van diverse commissies volg de de bestuursverkiezing. De voorzitter Bram van Rut- ten was aftredend en niet herkiesbaar Jan Romijn werd voor deze fuctie voorgedragen en benoemd. Aftredend en herkiesbaar was Aart van Ringelenstein, hij werd tij dens deze vergadering herko zen. Tussentijds aftredend en niet herkiesbaar was Henny Nieswaag. Voor de ontstane 2 vakante plaatsen waren Joke Bouman en Rene Mulders kandidaat gesteld, vanaf nu nemen zij dan ook zitting in het be stuur. Er was weinig nieuws te mel den over de ontwikkelingen omtrent nieuwe huisvesting voor Concordia. Het huidige clubgebouw is in zeer slechte staat. Men is nog steeds zoe kende naar een geschikte lo- katie. De club uit Spangen maakt een goed seizoen door. Onder leiding van trainer Hans van der Zee en assistent Adri van Tiggelen is lang meegedon gen naar een van de plaatsen op de ranglijst die recht geeft op Europees voetbal. Uitein delijk zal de club genoegen moeten nemen met een plaatsje in de middenmoot. De belangrijkste troef van de Rotterdammers is de flegma tieke spits Dennis de Nooyer. De Spartanen beschikken so wieso over een gevaarlijke voorhoede. Ook bijvoorbeeld Dennis Krijgsman, weet het doel van tegenstander regel matig te vinden. Jubileumcommissie In april en i het jeugdbestuur van WSE een reeks doordeweekse wed strijden tegen de jeugd van een aantal clubs uit het be taalde voetbal. De eerste helft van de maand mei wordt vrijgehouden voor een jubileumtoemooi waar van de jaarlijke pupillen sportdagen waarbij toenter tijd een grote groep kinderen van Vietnamese bootvluchte lingen te gast was. Zes Ip’s later werd ook het 40- ce) en de televisie zijn ze wel wel regelmatig te horen. In het begin van hun bestaan zongen de Stroopwafels nog wel eens Engelse teksten, maar anno nu is hun hele re- daar op Woudestein tot rij- pertoire Nederlandstalig. WADDINXVEEN - In het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg werd dinsdagavond 14 april door de 100-jarige bestaande muziekvereniging Concordia hun jaarvergadering gehouden. en voor de D-, E- en F-pupil- len en ook voor de C-junioren. Maandag 18 mei vindt in de Tot slot is de vereniging druk avonduren op het WSE-com- bezig met de voorbereidingen plex de landelijke finale voor het Promconcert wat ge- houden zal gaan worden op zaterdag 7 november. Na de rondvraag werd deze jaarver gadering om 22.30 uur beein- benaderd om mee te spelen. Uiteraard zal dat in goed overleg met de clubs van de betrokken spelers gebeuren. Deze week is een groot aantal Argentijn Julio Ricardo Cruz, clubs aangeschreven met het De rijzende ster Bonaventura De zondag staat in het teken verzoek om medewerking te van een reünie. Iedereen die in het heden of verleden bij damse supertrio op het pro gramma. Daarna breekt een rustigere periode aan. Eind december zal het jubileum jaar worden afgesloten met zaalvoetbaltoernooien C- en A-junioren. aan alle senioren en dames- Topvoetbal voetballers van Be Fair, Wad dinxveen en WSE meedoen. De jubileumcommissie van de wafels. Ook deze dag zal jarige voetbalclub heeft een spectaculair programma ge presenteerd, met zoals dat Voetballiefhebbers uit Wad dinxveen en omgeving hoe ven komende zomer niet naar Frankrijk af te reizen om top- voetballers in actie te zien. In juli en augustus komen clubs van naam en faam naar het WSE-complex om zich voor te bereiden op de start van de' nieuwe competitie. De jubileumcommissie programma-on- receptie De derde Rotterdamse club in co’s en popfestivals. het betaald voetbal fungeert Op de radio (ieder jaar tour- al jaren als een zogenaamde artiest in radio Tour de Fran- satelliet-club van Feyenoord- ce) en de televisie zijn ze wel wordt gegaan dat er veel pu- voor de regio unieke voetbalevene- ment. Daarnaast is het de bedoeling dat sponsors een belangrijk deel van de kosten voor hun rekening gaan nemen. De ju- gen voor de grote reünie, bileum- en sponsorcommissie De lijsten zijn helaas nog niet van WSE zijn gestart met een compleet en veel adresgege- intensieve wervingscampag ne. Verschillende meente Waddinxveen de on derhoudsbeurt ten behoeve van het hoofdveld naar voren halen. De prijzen kunnen zo vrien delijk zijn omdat er vanuit programma voor het voetlicht dat er zeker mag zijn. Op het prikbord in de kantine van WSE hangen inmiddels lijsten met honderden, zo niet duizenden namen van perso nen die de jubileumcommis sie graag zou willen uitnodi- leden van start gegaan. Al in november 1995 kwam een zeskoppige commissie van voorzitters en oud-voorzitters speciaal voor dit doel bij el- Wim Verhoef, Freek Hart, Frits Leenen, Jan Janssens, André Moons, en Gert-Jan licht zijn voor het grote werk worden door Feyenoord uit- aan eerste-divisio- nist Excelsior en kunnen W addinxveen/St. Montfoor en Excelsior Bo skoop. Tijdens deze 2 dagen is er naast het instuderen van muziekwerken ook een activiteitenprogramma, repetities staan o.l.v. de diri gent Pieter Boer. Op 6 juni Van Dorp). Tot slot zal er op geeft Concordia een concert tijdens de braderie in de Dorpsstraat. Tevens zal Con cordia met een kraampje op de braderie staan. Naast in formatie over Concordia zal ook de herdenkingspenning (voor het 100-jarig jubileum) te koop liggen (de nikkele penning bedraagt ƒ15,- en de zilveren penning ƒ75,-). Tijdens de intocht van de avondvierdaagse in Wad dinxveen op vrijdag 12 juni zal Concordia een concertje geven en tevens ook met een kraampje vertegenwoordigd zijn. De jubileumcommissie heeft voor zaterdag 13 juni een dag Verder deze maand toemooi- uit georganiseerd wat voor de leden van Concordia nog een verrassing is. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen heeft een nieuwe Mitsubishi L300 in gebruik genomen. Deze wagen is voorzien van een open laadbak voor het legen van de papierbakken, het verwijderen van zwerf- en veegvuil en alle andere voor komende werkzaamheden. B. Angenent, bestuurder van de nieuwe Mitsubishi L300, was in zijn nopjes met de mo derne bedrijfswagen die door L. Wallaart van automobiel bedrijf Boonstoppel Jr. Wad dinxveen BV afgeleverd werd aan C. Blanken (beheerder tractie openbare ruimte) en L. Ettema (afdelingshoofd vens zijn niet meer up-to-da- te. Via het clubblad is de ach- uitgekiende terban opgeroepen correcties sponsorpakketten moeten het en aanvullingen aan te bren- lokale en regionale bedrijfsle ven ’verleiden’ tot royale bij dragen aan de organisatie- gebruikers van de digitale snelweg zich op de hoogte stellen en houden van alle nieuwtjes over het WSE-jubi- leum. De Rabobank Waddinxveen heeft WSE aangeboden om gebruik te maken van inter- net-site TrefPunt Waddinx veen en de club zal daar dankbaar gebruik van ma ken. Spoedig zal WSE zijn in- gezel- trede doen in cyberspace. Twee keer eerder traden de Amazing Stroopwafels bij WSE op. In 1980 verzorgden de muzikale Rotterdammers in de WSE-kantine zelfs het van de boekte laag voor H. van Erk te gen J. Ponsioen en als laatste vermelding een I snelle winstpartij voor T. Bronk tegen hekkenslui- J ter L. Coevert. INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt op Koninginnedag 1998 (donderdag 30 april van 10.00-12.30 uur) van de Lions Club Waddinxveen op het parkeerterrein Beukenhof. - Apotheek D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 65, Waddinxveen. - J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, Waddinxveen. - J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. asielzoekers en vluchtelingen uit heel Nederland wacht die dag bij WSE een gastvrij ont haal. Een uniek multi-cultureel voetbal-evenement. Twee jaar geleden kwam staatsse cretaris Erica Terpstra van team op de been brengen kan wel eens een probleem zijn. Om die reden, én omdat het wel zo aardig is om de betrok ken clubs enige tegenstand te in zal gaan. Maar voor het zo- Sport nog in eigen persoon de kunnen bieden, is ervoor ge- aftrap verrichten. kozen om niet met het eerste elftal van WSE maar met een Grote reünie regionale selectie de sportie ve strijd met de profclubs aan In juni gaan de activiteiten te gaan. Deze selectie zal na- en festiviteiten onverdroten tuurlijk wel een duidelijke allereerste oefenwedstrijden verder. Op Tweede Pinkster- WSE-inbreng kennen. van het nieuwe seizoen gaat Kerkhof (contrabas, toetsen, dag (maandag 1 juni) staat Vertegenwoordigers van de zou het best kunnen zijn dat zang, schrijft teksten en mu- het Hofman-toemooi voor se nioren gepland. Het weekeinde van zaterdag Zij zullen de beste voetballers van Midden-Holland (het ge- sten gaan vertonen, bied rond de as Gouda-Wad- i aan den Rijn) aanwijzen die vervol- Het internationale schap uit Rotterdam-Zuid maakt een matig seizoen door. Met de komst van trai ner Leo Beenhakker zijn de 6 en zondag 7 juni belooft een topper te worden waarin jong, oud en ouder met,veel dinxveen-Alphen plezier aan zal terugdenken. P’j Op zaterdag komt vooral de gens door WSE zullen worden jeugd aan bod. Voor enkele juniorenteams staan wed strijden tegen profclubs op het programma. De dag zal worden afgesloten met een barbecue en disco. in juli en augustus op het WSE-complex in de Oranje- wijk van een regionale selec tie tegen achtereenvolgens Feyenoord, Excelsior en Sparta. Profweek De aftrap zal worden gegeven in de week rond Koninginne- digden. dag. Dan zal voor de jeugd De ju- een speciale jubileum-prof- bi- week worden gehouden. Niet leum- alleen de eigen WSE-jeugd maar ook de voetbalminnen- de jeugd van Waddinxveen zal daarbij aan zijn trekken den voor de gemeente Wad- komen. dinxveen. Later in dit jaar Op Koninginnedag (donder- zullen een Daf 55 als huis- vuilwagen, een Scania 94 als container-kraanwagen en een nieuwe veegwagen inge zet worden. nes (overwegend zitplaatsen) worden omzoomd. Daardoor kunnen meer dan 5.000 toe schouwers getuige zijn van het voetbalspektakel. Om al in juli een goede gras- Wijsman vergaderden en ver taak is toebedacht aan de jon- mat te garanderen zal de ge- ge pianist Michiel Eberson. Vrijdag 12 juni vinden de laatste trekkingen van de ju- bileumloterij plaats. Ook daaromheen wordt natuur lijk weer een feestje gebouwd. In juli en augustus staan de mei organiseert wedstrijden tegen het Rotter- bliek zal afkomen op dit WADDINXVEEN - De 29e ronde (van de 36) van de huishoudelijke competitie van Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) bracht de spanning aan de I top helemaal terug. Door het verlies van de koploper en de overwin- I ningen van de drie achter volgers en met nog zeven wedstrijden voor de boeg is de strijd om het kam pioenschap enigszins on verwacht toch nog spring levend. I In deze ronde vonden 21 partijen plaats, waarvan slechts 3 partijen een re- miseuitslag opleverden. I De partij van deze ronde was die tussen koploper L. Willemen met de witte stukken en P. de Louw (7). Een sterk opererende De Louw, die al snel het spel naar zich toetrok en zelfs twee pionnen wist te vero- veren, waar de koploper niets tegenover wist te jj stellen. I Nadat ook nog een stuk van het witte veld ver- I dween, was de nederlaag snel een feit en het gat met de achtervolgers flink I verkleind. Grootste rivaal W. Hen- nink (2), slechts éénmaal verloren dit seizoen, deed goede zaken door met de zwarte stukken W. v.d. Hoek (8) te verslaan. B. Jansen (3) komt ook in de slotfase van de compe titie goed terug door winst op L. v.d. Haven, verder een uitstekend in de top 10 zich handhavende H. de Roodt (9), die nu posi tief van zich deed spreken i door knap J. van Wouden- berg (4) op een nederlaag te zetten. Als laatste in de top 10 E. Philipse (5), die door winst op A. Kardol (7) zijn tegenstander naar l de subtop wist te spelen. In de subtop knap spel van N. Dannis, die L. El lers op een nulletje zette, verder een sterke periode van T. van Nieukerke, die door de winst op A. Prins, de top 10 nu goed in vizier heeft. T. Goor kon het uit eindelijk niet bolwerken tegen H. Smitskamp en F. Ritter en J. Smit kwamen remise overeen, J. van Oort bleek te sterk voor B. David. In de grote mid dengroep kwamen A. Ver sluis en A. v.d. Starre re mise overeen. P.J. van Of feren zakte verder weg verlenen. Van diverse clubs zijn al WSE betrokken is (geweest) mondelinge binnen. Niet alleen gerenommeerde clubs, ook scheidsrechters van naam kunnen in Wad- worden begroet, topscheidsrech- Jonge talenten die nog te ting ook heel veel oud-leden ters John Blankenstein en Ig- gaan deelnemen. In de mid- nace van Swieten hebben toe- dag is er in de buitenlucht gezegd de ontmoetingen tus- geleend een spetterend optreden van de bekende Amazing Stroop- Feyenoord, *3$ WADDINXVEEN - Dinsdag 9 juni bestaat de Waddinx veense Sportvereniging Excelsior (WSE) 50 jaar. Met een reeks activiteiten en festiviteiten wordt bij dit hal ve eeuwfeest stilgestaan. I wor den afgesloten met een bar becue en muziek. De voetjes kunnen van de vloer op de betaamt bij dit soort gelegen- muziek van For You, een heu- heden, voor elk wat wils. se dixieland-band. Het onbetwiste hoogtepunt Dinsdagavond 9 juni, als wordt een serie wedstrijden WSE op de kop af 50 jaar be staat, volgt een iets minder lichtvoetig derdeel: de voor notabelen, bestuurders van zuster- A verenigin gen en andere geno- ziek) en Rien de Bruin (gitaar en accordeon, zang, goed hu meur) meestal bijgestaan door Arie van der Graaf op elektrische gitaar. ni van Bronckhorst en Jean- Ze spelen altijd met veel en- Paul van Gastel half juli van thousiasme op straten de partij zullen zijn hangt pleinen (nog steeds), maar sterk af van de verrichtingen ook (zo meldt hun promotie- van Oranje in Frankrijk. Diezelfde onzekerheid be staat over de komst van de com missie is van planer alles aan doen om van de’on vermijdelij ke’ receptie geen obligate bij eenkomst te maken waar saaie spee ches de boventoon voeren. Albert Heijn. Daar zal ’s mid- Tijdens de receptie dags een verkeerstuin voor kleuters worden ingericht en zal de oudere jeugd (tot 15 jaar) zich uitleven op een tri- ke-circuit. Tijdens deze matig bezochte avond werden er diverse on derwerpen besproken over het afgelopen jaar als ook over het komende jaar. De vergadering werd geopend door de voorzitter, Bram van Rutten. Vervolgens werden het ver slag van de vorige vergade ring en het jaarverslag van 1997 behandeld en goedge keurd. De harmonie en het oplei- dingsorkest hebben weer een druk jaar achter zich met daarin het voorjaarsconcert, een optreden tijdens Koning innedag, buitenoptredens bij speeltuinverening De Over kant en bij winkelcentrum de Luifelbaan een uitwisselings- concert met St. Carolus uit Montfoort, een gezamenlijk concert met Krea Musica en Kreater, concert in Huize Souburgh en een kerstcon cert in Huize St. Ichtus in Ca- pelle aan den IJssel en een concert tijdens het levend kerststal in de St. Victorkerk. In 1997 in Concordia ook gaan samenwerken met Kre ater. Dit houdt in dat alle leerlingen bij Kreater les krij gen. Zodra de leerlingen klaar zijn voor het orkest stromen zij door. In maart 1998 zijn de eerste activitei ten rondom het 100-jarig be staan van Concordia van start gegaan met een jubi leumconcert en receptie/reu- nie. Na de bespreking en goed keuring van het financieel k zal worde kosten. In het kader van een uitge breide publiciteitscampagne zal aan het begin van de zo mer bij meer dan 100.000 adressen in de regio huis- aan-huis een informatieve profclubs te contracteren krant worden verspreid, voor evenzoveel attractieve voetbalduels. Deze zomerse Feyenoord wedstrijdenreeks vormt het van ver is zal Waddinxveen wor den aangedaan. Feyenoord zal met de comple- jarig jubileum van WSE door te selectie acte de présence de groep opgeleukt. Tien jaar geven bij WSE. en 9 cd’s later zijn ze weer En omdat het om een van de van de partij. De groep bestaat uit Wim Sparta te komen leiden. Wie het derde duel in goede banen zal gaan leiden is nog niet be kend. Clubs uit het betaald voetbal komen niet voor niks, dat is algemeen bekend. Toch zul len de kosten voor de voetbal liefhebber die deze wedstrij den wil zien, binnen de per ken blijven. In de voorverkoop zullen pas se-partouts aan de man wor den gebracht voor ƒ25. WSE- pupillen zullen zelfs voor ƒ15 alle drie de wedstrijden kunnen bij wonen. Losse entree- kaarten zul- Z~~ 7 len uitslui- W tend op de /K wedstrijd- V dagen zelf worden ver kocht k en zul- I len re ft latief I bo ft ger I ge- prijsd 1 zijn. Om Feye noord in actie te kunnen zien zal ƒ20 moeten worden betaald. Voor Sparta en Excel- zal het eerste exem- sior ƒ10, respectievelijk ƒ5. plaar van een jubileumboek Om alle toeschouwers opti- maaj te ontvangen en de wed- jubileumviering zijn lang ge- strijden in een aardige am- ook de jubileumtentoonstel- biance te laten verlopen zal Iedereen met een bèetje schot ling, die in de komende het hoofdveld van WSE aan in de benen wordt die middag maanden langzaamaan drie zijden tijdelijk met tribu- uitgedaagd om zijn of haar wordt opgebouwd in de vitri- schotkracht te meten. Er nes in de kantine, in zijn de- kunnen penalties worden ge- finitieve vorm worden gepre- nomen op een doel zonder senteerd. De keeper, maar mét snelheids- Uiteraard zal de receptie mu- meter (bekend van Barend en door een nederlaag tegen I J. v.d. Heiden. T. Kuiper liep na lange tijd weer te gen een nederlaag op in de strijd tegen H. van Offe ren. Een supersnelle ne derlaag werd M. Moerland I bezorgd door H. Stam, op nieuw een nulletje voor H. Verwaal tegen C. Klaas- sen en verder ging J. van Sandijk door een taktisch verdedigingsfoutje de teil in tegen A. Hennink. In de kelder schaakdivisie nieuwkomer E. Hilde- brand een dikverdiende puntendeling in de strijd tegen P. van Offeren en opnieuw een nederlaag voor J. v. d. Haven, ge pleegd door G. Torenbeek. Een verrassende neder- plaats van de NKS-toernooi- en voor B-junioren. WSE is van oudsher een rooms-ka- tholieke vereniging en als zo- De jubileumcommissie van danig aangesloten bij de Ne- WSE is erin geslaagd om drie digd. De harmonie is nu bezig derlandse Katholieke Sport- profclubs te met de voorbereidingen voor federatie, een van de drie Koninginnedag. Voor ’s och- levensbeschouwelijke sport- tends staat er een optreden koepels in Nederland. Zondag 24 mei wordt alweer onbetwiste hoogtepunt voor de vijfde keer op het het jubileumprogramma. WSE-complex een landelijk Het programma ziet er zo uit: scholieren bij het winkelcen- vluchtelingen-voetbal toer nooi gehouden. Balvaardige Feyenoord; zaterdag 25 juli, 16.00 uur: Excelsior; dinsdag resultaten bij Feyenoord be- 4 augustus, 19.00 uur: Sparta ter geworden, maar eigenlijk eerste geboekte optreden in Midden in de zomer een sterk is dit seizoen al opgegeven en hun bestaan. is alle hoop al weer gevestigd Dat deden zij bij gelegenheid op het nieuwe seizoen. Vast staat inmiddels wel dat Feyenoord opnieuw Europa De aflevering van de Mit subishi L300 aan de ge meente Waddinxveen door automobielbedrijf Boonstoppel Jr. Waddinx- u I f J IMftlRift l speelt tegen topclubs t 8 i BON VOOR OPGAVE KINDERMARKT 1998 i Voetbalselectie WSE ■h, e I f

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25