w Elke ochtend... Voor de achtste maal zomerschaaktoemooi Jongerenconcert in De Morgenster Gemeente Waddinxveen betaalt onterecht twee bijklussende wethouders Diploma voor 23 jeugdige hengelaars Praise-avond Controles van politie Autodief aangehouden Rijn en Gouwe Zon bleef weg op feestelijke Koninainnedag Waddinxveen Avondvierdaags! in Zevenhuizen Inloopmiddag borstkanker Voorlichting zwangeren in ziekenhuis Duitsers bij jeu de boulers Duizendste klantenkaart Stoere Maatjes I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I IK PAGINA WOENSDAG 6 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN f "X 30 APRIL Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS I I wenen vuui reven uui iri uc uui. vuui ucz.c vrijblijvende kennismaking betaalt u f 14.25. LEZERS SCHRIJVEN De duizendste klanten kaart van Stoere Maatjes was voor mevrouw S. van Leeuwen uit Zevenhuizen, hier op de foto met haar kinderen. (Foto: Stoere Maatjes). Voor de vierde maal werd ter gelegenheid van Koninginnedag op het voetbakomplex van WSE een ballonfestijn gehou den. Zo'n dertig heteluchtballonnen kozen vanaf donderdagavond het luchtruim. (Foto: Sjaak Noteboom). ÉÉR Él'AS WtfJDINXVEEN op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: J A ‘Inderdaad, dit wordt de eer ste keer at wij een concert in Waddinxveen geven', zegt di rigent Peter Burger. ‘Maar wij hebben inmiddels behoor- Ik heb er alle vertrouwen in dat het een mooi concert gaat worden. We hebben goede muzikanten en het koor is erg enthousiast. Dus dat moet lukken'. programma van de 50-jarige voetbalvereniging WSE op het parkeerterrein van Al bert Heijn (Koningin Wilhel- minaplein). lijk wat ervaring opgedaan in het geven van uitvoeringen'. ‘Toch blijft het best spannend om voor eigen publiek te zin gen, want op zo’n avond wil je toch wat neerzetten. Koninginnedag was voor de leden van scouting St. Victor een mooie gelegenheid om zo wel bij de Oranjefestiviteiten in de woonwijk Zuidplas als bij het ballonfestijn met de WADDINXVEEN - Vrijdag 24 april is een 19-jarige man uit Gouda aangehouden op verdenking van autodiefstal in Waddinxveen. De diefstal is gepleegd in de nacht van zaterdag 11 op zon dag 12 april in de Passage. De man werd in de buurt van het voertuig gesignaleerd toen deze was achtergelaten in Gouda. De verdachte ontkent echter elke betrokkenheid. Omdat hij nog 11 weken in de cel bleek te moeten zitten wordt hij die periode vastgehouden. Vrijdag 24 april is ingebroken in een auto die geparkeerd stond op het Koningin Wil- helminaplein. Een ruit is in geslagen en er wordt een mo biele telefoon vermist. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in’ een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe. Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. (Deze ingezonden brief heb ik op persoonlijke ti tel geschreven. Ter toe lichting: ik ben door het CDA voorgedragen als lid van de raadscommissie ruimtelijke ordening en sociale zaken, maar het CDA heeft ingestemd met de bovengeschetste situ atie. Belangrijkste argu ment hierbij was dat het CDA in de vorige raadspe riode heeft ingestemd met het ’bijklussen’ van PCW- wethouder Joop Neele). deelnemers een aantal avon den moeten missen door bij voorbeeld vakantie. De kosten voor deelname aan het zomerschaaktoemooi be dragen f 10,- voor senioren en f 7,50 voor jongeren tot 16 jaar. Ook thuisschakers en mensen die eens wat nader kennis willen maken met de schaaksport zijn van harte welkom op dit toernooi. Inschrijven kan telefonisch bij Henk Stam (tel. 0182- 619630) of bij Ton van Nieu- kerke (tel. 0182-630594). Er kunnen maximaal 70 scha kers meedoen. TJITTE PRINS Heuvelhof 12 Waddinxveen Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 nn Diin om Cmixva Postcode: In heel het land kregen 1.535 mensen een koninklijke on derscheiding. De ’lintjesre gen’ kwam voor een kwart neer op de schouders van vrouwen. Heel bijzonder was dat in Waddinxveen op de zelfde dag echtpaar Lies en Marcel Toebak-Voskuilen een schouderklopje kregen van de jarige vorstin. van het Groene Hart Zieker huis (tel. 0182-566445). O dit zelfde telefoonnummer i meer informatie over dez voorlichtingsavond te verkri gen. van het LCB1 (Landelijk Contactorgaan Be geleiding Borstkankerpatien ten) aanwezig. WADDINXVEEN - Vrijdag middag 24 april tussen vier en vijf uur is er door de politie een autogordelcontrole ge houden op de Beijerincklaan. Er zijn vijf bekeuringen uit geschreven, maar de meeste bestuurders en hun passa giers droegen hun gordel. In de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 april zijn op de Tweede Bloksweg tien auto mobilisten gecontroleerd op het rijden onder invloed van alcohol. Geen van hen had te veel gedronken. Neele betekent dit een ver lenging van de bestaande si tuatie. Ik herinner me nog dat de tijd dat Waddinxveen minder dan 25.000 inwoners had en de wethouders betaald kregen voor 32 uur. Toen werd er vreselijk op afgegeven: want hoe moesten de wethouders een baan voor een dag in de week vinden? Nu onze saaie gemeente zo’n 26.000 inwoners heeft, krij gen de wethouders een wedde die is gebaseerd op een vijf daagse werkweek. Ik kan het zo gauw niet vinden in de ge meentebegroting, maar deze wedde bedraagt al gauw ƒ100.000,- bruto per jaar, plus nog een aantal belas tingvrije voorzieningen. In dien men dat te weinig vindt dan moet men gewoon geen wethouder worden. Iedereen, die in de politiek actief is klaagt erover dat dit zoveel tijd kost. Ik kan het simpelweg niet geloven dat een goede invulling van het wethouderschap in vier da gen kan worden gedaan. En als deze wethouders er de nodige tijd in steken, dan kan men zich afvragen of de ge meente geen extra risico loopt in verband met overbe lasting van de wethouders. Joop Neele en drs. Aad van Holsteijn zouden de oproep van de PvdA-minister Marga- GOUDAWADDINXVEEN Woensdagavond 13 mei wo: den er in het Goudse Groei Hart Ziekenhuis (Jozefloc; tie) voorlichtingsavonden g< houden voor zwangeren e hun partners. De avond duurt ongevec twee uur en start om ha acht voor de eerste groep e om half negen voor een twei de groep. De toegang is gr; tis. Tijdens de beide avonde wordt met een videofilm g< toond hoe de gang van zake is rond een bevalling op de a deling verloskunde van ht Groene Hart Ziekenhuis. Aansluitend zal een verpleeg kundige vertellen over ht verblijf op de afdeling verlof kunde. Ook zal een med< werkster van de kruisveren ging en het kraamcentrui ingaan op de periode na d bevalling. Naast deze presentaties i een aantal kramen ingericl met informatie over borstvoe ding, flesvoeding, diverse bz byverzorgingsprodukten, lu erservice en kraamzorg. Ook zijn een verloskundig en verpleegkundigen van d afdeling verloskunde aanwt zig. Tijdens dit gedeelte va de avond is er volop geleger heid tot het stellen van vre gen. Aanmelden voor deze grati voorlichtingsavond kan telt fonisch tussen 9.00-12.00 uu Van donderdag 25 juni tot en met donderdag 13 augustus wordt er iedere donderdag avond vanaf acht uur gestre den om de wisselbeker, die vorig jaar in het bezit kwam van Jan Evengroen. Iedere deelnemer speelt twee partijen per avond met een speeltempo van 30 minuten voor de eerste 30 zetten, waarna de partij volgens de snelschaakregels in de 10 mi nuten extra tijd moet worden beslist. De puntentoekenning is zo danig dat er niet te veel scha de wordt opgelopen als de BOSKOOP - Zaterdagavom I 9 mei van acht tot tien uu I wordt er voor de derde kees I een praise-avond gehoudei I in ‘De Loods1 in Boskoop (ach I ter de Gereformeerde Kerk). Deze avond wordt verzorgt door “The Praiseband1. Op he programma staan vrolijk; meezingers en rustige aan biddingsnummers, voorna melijk afkomstig uit de Op +29. De Duitsers legden wekkingsbundel. De toegang is gratis. retha de Boer ter harte moe ten nemen om te onthaasten. Het lesgeven van Joop Neele in Gouda kan, zo is in de praktijk gebleken n<5g rede lijk worden ingepast. Voor drs. Aad van Holsteijn is dat anders. Op maandag verblijft hij de hele dag in Den Haag. Dit heeft de nodige gevolgen: zo dienen de vergaderstuk ken voor de B&W-vergade- ring reeds op vrijdag om 12.00 uur gereed te zijn. Ten slotte is er het argument van de ongelijkheid: de VVD-wet- houder Maria Wientjens-van der Velden moet gewoon vijf dagen werken voor haar wet- houderswedde. Drs. Aad van Holsteijn, het valt mij van u als PvdA-lijst- trekker tegen dat u met een dergelijke constructie in stemt: is dat nu de rechtvaar dige spreiding van inkomen die uw partij voorstaat? Anderhalf inkomen voor 1,0 baan: als dat een rechtvaar- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- k plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Stel u gaat werken bij een nieuwe baas, terwijl u nog een dag in de week bij uw ou de baas in dienst blijft. Maar u wilt bij deze nieuwe baas wel voor vijf dagen betaald worden. Hoeveel bazen zullen dat doen denkt u? En hoe lang zullen dergelijke bedrij ven bestaan denkt u? De gemeente Waddinxveen is echter zo’n baas. De wethou ders Joop Neele (PCW) en drs. Aad van Holsteijn (vol gens het B&W-verslag van 15 april jl. wil hij in officiële cor respondentie met drs. worden aangeschreven) hebben met instemming van de gemeen teraad bedongen dat zij naast hun wethoudersschap nog een dag in de week respectie velijk als leraar aan het Drie star College en als ambte naar van de gemeente Den Haag actief mogen zijn. Voor deze bijbanen krijgen de wethouders gewoon betaald en dit wordt niet gekort op hun wethouderswedde (sala- WADDINXVEEN - Het Christelijk Jongerenkoor Wad dinxveen geeft zaterdagavond 16 mei om half negen een concert in de hervormde kerk De Morgenster (Ster renlaan). Dit wordt het eerste concert dat het jonge renkoor op eigen bodem geeft. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen zes gulden en voor kinderen f 2,50. ZEVENHUIZEN - De jas lijkse avondvierdaagse vo Zevenhuizen en omgevii wordt gehouden van maa dag 8 tot en met vrijdag 12 j ni. Naar vrije keuze kan één avond worden overgesl gen. Er zijn routes uitgezet van en 7,5 kilometer. Er wordt i dere avond tussen 18.15 f 18.30 gestart op het Dorp plein in Zevenhuizen. Op laatste avond wordt er g wandeld onder begeleidii van de muziekvereniging T Kleine Trompetter’. Voor alle wandelaars ligt het eindpunt een medail klaar. Verder is er een aant prijzen te winnen. Het org niserende comité biedt op laatste avond ook de mog lijkheid kinderen van 0 tot jaar in de kinderwagen of ec buggy mee te laten doen. De voorinschrijving voor c avondvierdaagse is zaterds 6 juni van 10.00-14.00 uur c het Dorpsplein in Zevenht zen. Bij de inschrijving on vangt men een informatr boekje, waarin de routes zi opgenomen. De kosten bij de voorinschri ving bedragen 4,-. Daarr bedragen de kosten voor dee name 5,- per persoon. De ii schrijving voor de kleintj; dige spreiding is... Met die bedraagt 2,50. rechtvaardige spreiding van kennis zit het ook al niet goed als die drs-titel met zoveel nadruk wordt gevoerd. U betrekt de PvdA-leus ’Ie dereen telt’ wel heel letterlijk op uzelf. Als de PCW- en Pv- dA-wethouders ook zo ge haaid zijn voor hun gemeente dan ziet het er goed voor ons uit. Daar staat tegenover dat on ze pasgekozen gemeenteraad zich gemakkelijk een oor aan laat naaien en dat belooft niet veel goeds. Kortom, gemeenteraad kom terug op uw besluit, wees zui nig met onze centen en zorg dat we niet worden bestuurd door bijklussende wethou ders. Maandagavond 4 mei zong het jongerenkoor nog enkele liederen tijdens de Dodenher denking bij het oorlogsmonu ment aan het Stationsplein. Eerder gaf het al uitvoerin gen in Hazerswoude en in Al phen aan den Rijn. Het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen staat onder lei ding van dirigent Peter Bur ger en wil in Waddinxveen een afwisselend programma brengen. De muzikale begeleiding is in handen van Daniëlle van Laar (dwarsfluit) en Chris Stellaard (piano). Deze muzi kanten zullen ook voor de muzikale intermezzo’s zor gen. In De Morgenster zal diezelf de avond ook het dubbelman nenkwartet Resonans optre den. Dit mannenensemble, eveneens ondere leiding van Peter Burger, zingt a capella een zeer gevarieerd repertoi re. Zo zullen zij zowel negrospiri tuals als Gregoriaanse gezan gen ten gehore brengen. Ds. P. Vermaat zal een korte me ditatie houden. Een maand geleden hield het 92 leden tellende koor een le denvergadering waarin onder andere het afgelopen jaar werd besproken. Uit het verslag daarvan blijkt dat het Christelijk Jongeren koor Waddinxveen nog nooit in Waddinxveen een concert heeft gegeven. aan zijn geliefde Judith v.d. Berg, met wie hij al zeven en een halfjaar aan de Zuidpla- slaan samenwoont. Op het moment dat de speciale Smurfenballon het luchtruim inging werd op de begane grond het spandoek met de tekst ’Juut wil je met me trouwen’ onthuld. Het ballonfestijn omvatte een extra muzikaal en sportief jeugd spelparachute te spe len. ’s Morgens werd door de scoutingleden aan de weg ge timmerd met een mini-survi- valbaan en spijkerbroekhan gen. De opbrengst van de ver koop van poffertjes en stroopwafels gaat in de kas voor de bouw van een nieuw clubhuis. De wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel (Lijster besstraat) hield vorige week donderdag de trekking van de loterij. De kleurentelevisie is gevallen op lotnummer 756, de tuinset op lotnummer 584 en de walkman op lotnummer 242. De prijzen zijn op te ha len bij C. Noorlander, Lijster besstraat 49, tel. 0182- 617669. De drie hervormde basisscho len hielden ondanks de korte schoolvakantie op de ochtend van Koninginnedag toch een Oranjefeest. Ruim 600 leerlingen kwamen naar de Bethelschool, Eben Haëzerschool en Rehoboth- school om op de schoolpleinen urenlang mee te doen aan al lerlei spelletjes. Terzijde gestaan door en thousiaste leden van de 100- jarige muziekvereniging Con cordia, die ook acte de présen- ce gaf bij de aubade in de woonwijk Zuidplas en in zorgcentrum Souburgh (Prins Bemhardlaan), begon- WADDINXVEEN - Bij ’Stoere Maatjes Kinderkle ding* (Groensvoorde) is de duizendste vaste klanten kaart uitgereikt aan me vrouw S. van Leeuwen uit Zevenhuizen. Zij ontving uit handen van de eigenaressen Jeannine Ferweda en Mary Stelling een verrassingspakket met diverse geschenken. Met de klantenkaart van Stoere Maatjes kan worden geprofiteerd van allerlei voordelen en kortingen. Daarvoor worden alle aan kopen op de computer bijge houden. Bij het behalen van een bepaald aantal punten kan een leuk cadeau wor den opgehaald. Stoere Maatjes verkoopt kinder kleding van de merken Rags, BoDean, Oliver Twist, Timberland en Elle. De vooijaars- en zomerkle ding is verkrijgbaar in de maten 56-188. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Schaakvereni ging WSV houdt deze zomer in samenwerking met de bij de afdeling verloskund Stichting Wijkwerk De Zuidplas voor de achtste maal het zomerschaaktoemooi in Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan). WADDINXVEEN - Koningin nedag 1998 in Waddinxveen heeft het - net als elders in het land - ook zonder het Oranjezonnetje moeten doen, ’s Avonds om half zeven, toen zo’n dertig ballonvaarders zich gereed maakten voor vertrek op het voetbalcom- plex van WSE in Waddinx- veen-Noord, brak de zon even door. Hoewel donderdag 30 april dus fris was bleef het geluk kig wel droog, zodat alle eve nementen in de buiten lucht konden doorgaan. Vooral in de woonwijken was dat het geval. Hoogtepunt van de dag was ongetwijfeld het ballonfestijn dat voor de vierde maal is ge houden op initiatief van de Stichting Nationale Feestda gen Waddinxveen. Dertig ballonvaarders gingen met tientallen Waddinxveners aan boord vanaf tien over ze ven in de richting van de Krimpenerwaard. Ze werden daarbij gadegesla gen door 10.000 tot 15.000 be zoekers. Dat waren er even veel als in voorgaande jaren, zodat gezegd kan worden dat dit evenement wortel heeft geschoten in Waddinxveen en wijde omgeving. Bijzonder was het huwelijks aanzoek dat Wilco Krijgsman tussen hemel en aarde deed nen de festiviteiten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. De voor de 19e maal door de Lions Club Waddinxveen ge houden kindermarkt op het parkeerterrein Beukenhof kon worden afgesloten met ris). Voor wethouder Joop een opbrengst van 12.000 gulden voor de SOS-kinder- dorpen. Er was sprake van een gezellige en kooplustige sfeer. Aan de vooravond van Ko ninginnedag - woensdagmor gen 29 april - werden zeven Waddinxveners koninklijk onderscheiden. In de raad zaal van het gemeentehuis werd Truus Fahmer-van Os (’Ik ben gewoonweg sprake loos’) benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en Ton van Doom (’Het is voor een verdiende bekroning voor al mijn vrijwilligers werk’), Peet Mulleman (’Ik ben gelukkig net op tijd terug uit Amerika’), Lies en Marcel Toebak-Voskuilen (’Geweldig dat wij samen koninklijk zijn onderscheiden’) en Wim van de Werken (’Ik ben maar een onnutte dienstknecht in het Koninkrijk des Heeren’) tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. In Gouda werd de Waddinxvener G.W. Ous- soren koninklijk onderschei den. goed werd gevangen. De eerste prijs, tevens een re- - cord, is gewonnen door Floyd Hoogendoom. Hij is 10 jaar oud en ving een to tale vislengte van 515 cm. De tweede prijs ging naar Paul van den Bos. Hij is 9 jaar oud en ving een totale vislengte van 276 cm. De derde prijs ging naar Men no van Hulst (8). Hij ving een lengte van 193 cm. De grootste vis is gevangen door Ronald de Bruin (9). Hij ving een vis (brasem) van 27 cm. Na afloop kregen alle cur sisten een diploma uitge reikt. De viscursus wordt financieel mogelijk ge maakt door Hoodie Fauna land (Luifelbaan) en hen gelsport en dierenspeciaal zaak Het Buitencentrum (Alphen aan den Rijn). GOUDA/WADDINXVEEN Woensdagmiddag 13 mei va twee tot vier uur is er wee een inloopmiddag voor borst kankerpatiënten in het pa tiëntenservicrbureau van he Goudse Groene Hartzieken huis (Jozef-locatie). Veel vrouwen hebben op he moment dat er borstkanke wordt geconstateerd, of tij dens of na de behandeling vragen of problemen. Tijden de inloopmiddag kunnen zi hierover met lotgenoten spre ken en van gedachten wisse WADDINXVEEN - Onder len. Voor het geven van infoi slechte weersomstandighe- matie, het beantwoorden vai den is het lentetoemooi van vragen of een gesprek zijl de jeu de boulesvereniging Noortje van Wel en Cob; Waddinxveen (Alber dingk Schuiling Thijmlaan) gespeeld. Voor het eerst deed ook een equipe uit Duitsland mee. De overige 25 teams kwamen voornamelijk uit de Rand stad. Het Waddinxveense team, bestaande uit moeder en zoon Toos Wubben en Stephan Tabben, hebben het toernooi gewonnen door alle vijf wed strijden winnend af te sluiten met een puntensaldo van +37. Het team Van Buren uit Woerden werd tweede met vijf gewonnen wedstrijden en +30. De derde plaats werd veroverd door de equipe Re- neman uit Nieuwegein met vier gewonnen wedstrijden en - - beslag op de vijfde plaats. WADDINXVEEN - In de afgelopen twee maanden heeft de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidplas voor de zesde maal een succesvolle vis cursus voor de jeugd van 8- 12 jaar gehouden. Zes begeleiders (ervaren sportvissers) hebben in acht bijeenkomsten in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) op een boeiende manier niet alleen de vistechniek aan de 23 jonge cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke dieren en planten er nog meer in en rond het water leven. Met behulp van dia’s is de jeugd begrip en respect bijge bracht voor de natuur. De cursus is afgesloten met een viswedstrijd, waar zeer

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13