P. Mulleman krijgt lintje Kb Lintje voor G.W. Oussoren Truus Fahrner-van Os is benoemd tot Ridder Ton van Doorn (48) deder! i Voo/j Jeugdmarathon van reddingsbrigades ED REUSKEN I aCTIEMAAnD ng voor Werken Onderscheiding voor J.W. van de Werken 1 Hanging basket GroenRijk De Bosrand Def kt en allej&ndere tfijnliefhebbers F 'K J Studeren Wa-O'i'Ó vrijdag 15% korting op gordijnen en vitrage 15% korting op tapijt 10% korting op parket en laminaat 10% kprting op marmoleum G7OEN7|J< veen inneemt te continueren en in de toekomst nog verder uit te breiden. Kenmerkend voor de sfeer in Huize Souburgh is dat de me dewerkers bij het 30-ajrig be staan (november 1996) heb ben afgezien van een groot personeelsfeest en het geld dat daarvoor was uitgetrok ken, beschikbaar hebben ge steld voor een nieuwe binnen tuin achter het huis. In deze aan te leggen beslo ten binnentuin kunnen bewo ners, bezoekers, personeel, familie en vrienden elkaar straks ontmoeten in een rus tige en veilige omgeving. In 1997 is gestart met de bouw van 100 seniorenappar- WADDINXVEEN - P.C. Mulleman is ter gelegenheid van Koniginnedag benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. Hij heeft de versierselen bij deze koninklijke WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveen- se gemeentehuis heeft A. van Doorn (Alpherwetering) door burgemeester Fedde Jonkman de versierselen op gespeld gekregen die behoren bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau. s b e o tk JJ o tk b e o De 48-jarige Ton van Doorn heeft zich geruime tijd op di verse terreinen verdienstelijk gemaakt voor de gemeen schap. Zowel op het terrein van de politiek en voor de kerk als in het jeugdwelzijns- werk. «S tb 1993), kaderlid van de vak bond CFO (1993), secretaris van de ondernemingsraad van de Bestuursdienst Delft (1996) en scriba van de wijk- kerkenraad van de Centraal Hervormde Gemeente (1994), in welke functie hij tevens deel uitmaakt van de Centra le Kerkenraad en voorzitter is van de Jeugdraad. (18 juli 1996) is Truus Fahr- ner officieel aangesteld in de functie van zorgmanager bij Huize Souburgh. Vanuit haar grote ervaring Gedeputeerde heeft de Waddinxveense zich ingezet voor vernieuwingen WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener G.W. Ous- soren (Zuidplaslaan), die ter gelegenheid van Koning innedag is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas sau, kreeg zijn koninklijke onderscheiding in Gouda opgespeld door burgemeester drs. J.H. Boone. overheidsbeleid daarover was geformuleerd. De Waddinxveense is van mening dat een moderne or ganisatie nieuwe ontwikke lingen op de voet moet blijven volgen en met name in de zorgsector. Al jaren is in de zorgsector het thema ‘kwali teitszorg1 onderwerp van ge sprek. Truus Fahmer vond Souburgh steeds moeilij- de voortgang in dit proces echter te traag. Haar volgen de grote project bestond dan weest van het Nederlands Centrale Inkoopbureau van de Nederlandse Meubelin dustrie. Ook is Peet Mulleman mede oprichter en aansluitend be stuurslid (van 1984 tot 1990) geweest van de Stichting Meubelstad Waddinxveen. In de periode van 1986 tot 1991 was hij eerst twee jaar bestuurslid van de ondeme- merskring Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW) en daarna lid van de ballotage commissie. Mede door zijn bestuurlijke bijdragen is het ledenaantal van het ICW gegroeid van 50 leden bij aanvang naar 100 leden in 1990. Ook voor de rooms-katholieke St. Victorparochie is Peet Mulleman actief geweest. In de jaren vijftig maakte hij in zijn vrije tijd al kerkbanken en collectebakjes. In de afgelopen vijftien jaar heeft hij voor de St. Victor- kerk aan de Zuidkade een al taar voor de dagkapel en een preekstoel gemaakt. In verband met de staat van onderhoud van de kerk is een bestuur voor Restauratie en Behoud van de St. Victorkerk opgericht. Vanaf 1990 is Peet Mulleman lid van dit be stuur. Daarnaast is hij een aantal jaren lid geweest van de Vic tor Activiteiten Commissie. Deze commissie heeft een groot aantal initiatieven ont plooid voor fondsenwerving voor de restauratie. Peet Mulleman heeft een groot aandeel geleverd aan deze commissie. Verder heeft hij met zijn kennis en kunde de vrijwilligers ondersteund die het grootste deel van de restauratie van het interieur van de St. Victorkerk hebben verricht. Gijsbert Willem Oussoren, een oud-onderwijsman, kwam in het begin van de ja ren zeventig in contact met de Goudse Ren- en Tourclub Excelsior. Sinds 1978 heeft hij voor deze vereniging ononderbroken bestuursfuncties vervuld. In het begin als secretaris en een jaar later (1979) als voor zitter. In deze functie heeft de heer Oussoren tevens zitting De Waddinxvener is één van de initiatiefnemers voor de begeleiding van hervormde jongeren die elders studeren. Kortgeleden richtte hij de ‘Kom Inn‘ op, een opvang van jongeren op de zaterdag avond. Tevens zet hij zich in voor het ‘open1 jeugdwerk, waaraan ook buitenlandse jongeren deelnemen. Verder is hij se cretaris van de Hervormde Mannenvereniging ‘Onder zoekt de Schriften1 (sinds in de Goudse Sportraad (VG- SO). De laatste jaren combi neert hij het voorzitterschap bij Excelsior met de functie van secretaris. De gedeco reerde schrijft wekelijks wed strijdverslagen voor de Goud- sche Courant en heeft weke lijks een vaste column bij Radio Gouwe Stad. In d eperiode van zijn voorzit terschap heeft de heer Ous soren een eigen wielerpar cours in de Goudse Poort en een crossparcours rond de Groenheuvel tot stand ge bracht. De Goudse Ren- en Tourclub Excelsior kende een ledengroei van ongeveer 50 leden in de jaren zeventig tot 300 leden nu. Ook heeft hij zich steeds bijzonder ingezet voor het realiseren van een eigen clubgebouw, dat uitein delijk in 1992 in gebruik kon worden genomen. De heer Oussoren heeft hier aan veel tijd en energie be steed. Zonder zijn inzet was het clubhuis er zeer waar schijnlijk nooit gekomen. Verder hielp hij mee veel lo cale en regionale toerritten en wedstrijden te organise ren. In 1996 was hij nauw be trokken bij de start van de wielerprofronde van Neder land vanaf de Goudse Markt. Op het ogenblik speelt de heer Oussoren een actieve rol in de onderhandelingen over een nieuw te bouwen club huis met een parcours op de locatie Goudse Hout. Sinds het begin van de jaren tachtig fungeert de konink lijk onderscheiden Waddinx vener als voorzitter van het wielerdistrict Zuid-Holland I van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KN- WU). Als zodanig vertegen woordigt hij de in het district gevestigde wielrenverenigin- gen bij de KNWU. Ook neemt hij jaarlijks deel aan het ’voorzittersoverleg1. Van 1991 tot 1994 was de heer Oussoren voorzitter van de opleidingscommissie bin nen de KNWU. Op verzoek van het sectiebestuur ver zorgt deze commissie diverse opleidingen voor bijvoorbeeld jurylid en trainer. De 65-jarige meubelmaker Peet Mulleman (Mercurius- weg) is in 1957 gestart met een eenmanszaak. Dit bedrijf is uitgegroeid tot twee meu belfabrieken met in totaal 80 vaste medewerkers. Naast zijn werkzaamheden in zijn bedrijf heeft Peet Mul leman zich op diverse terrei nen ingezet voor de gemeen schap. In de periode van 1966 tot 1970 was hij lid van de ou- dercommissie van de St.Jo- zelfschool. Van 1972 tot 1978 is de Wad dinxvener in diverse functies bestuurslid geweest van de tementen voor het woonzorg- voetbalvereniging WSE. Voor complex, die met een over dekte gang met Huize Sou burgh worden verbonden. naar behoefte zorg ontvangen legenheid vanuit het zorgcentrum. De bouw van de seniorenwonin gen vormt het sluitstuk van de door Truus Fahmer inge zette zorgvernieuwingen. 5 - t» De oud-Boskoopse SGP-wet- houder bekleedde een lange lijst van functies, zoals leider van de -16 jeugdclub ‘Benja min1 van de Gereformeerde Gemeente te Boskoop (1973- 1982), lid van de commissie ‘Meer informatie Voor Ons1 (MIVO) van de Landelijke Jeugdbond van de Gerefor meerde Gemeente (1975- 1982), welke commissie toe- rustingsmateriaal verzorgde voor de leid(st)ers van de jeugdclubs, lid van het sectie bestuur -16 van de Landelij ke Jeugdbond van de Gere formeerde Gemeente (1977- 1981), voorzitter van de SGP-kiesvereniging BOAZ te Boskoop (1980-1984), lid van de gemeenteraad van Bo skoop namens de SGP (1983- 1989), waarvan twee jaar van wethouder, en secretaris van de medezeggenschapsraad van de Bestuursdienst Delft. Ton van Doom is sinds 1990 jeugdouderling van wijkge- meente Oost van de Centraal Hervormde Gemeente te Waddinxveen. Als zodanig is hij betrokken bij de coördinatie en uitvoe ring van tal van activiteiten in verenigingen en clubs bin nen de kerk. Stichting en Instandhouding van de Nederlandse Her vormde Christelijke Scholen te Waddinxveen. Vanaf 1976 is hij (vrijwillig) reisleider van Amicitia Rei zen, een interkerkelijke reis organisatie. Ook is hij (sinds 1987) lid van de Raad van Toezicht van het Reformato risch Dagblad. Verder is Wim van de Werken vanaf 1989 bestuurslid van de ds. N.H. Beversluisschool voor (Voort gezet) Speciaal Onderwijs voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen te Gouda, waarvan sinds 1991 als secretaris. Vanaf 1997 is de koninklijk onderscheiden Waddinxve ner lid van de Statenkring SGP Zuid-Holland. In het verleden heeft hij ook deel uitgemaakt van de Kerken raad van de Centraal Her vormde Gemeente te Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Ter gele genheid van Koninginnedag is J.W. van de Werken be noemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De koninklij ke onderscheiding werd hem in de raadzaal van het ge meentehuis door Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman op de revers ge speld. De 61-jarige Wim van de Werken (Spireaweide) heeft zich, naast zijn werk als do cent, op diverse terreinen in de smaenleving verdienste lijk gemaakt. In de periode van 1959-1960 was hij be stuurslid van de jeugdvereni ging te Gameren en als zoda nig ook mede-oprichter van de plaatselijke bibliotheek. In het begin van de jaren ze stig heeft de Waddinxvener gedurende ruim twee jaar de functie bekleed van bestuurs lid van de jeugdvereniging te Sprang-Capelle. Van 1971 tot 1994 was hij be stuurslid van de Stichting voor Hervormd Kleuteron derwijs te Waddinxveen. Aansluitend aan een fusie die in het onderwijs plaats vond heeft Wim van de Werken tot 1994 gefungeerd als secreta ris van de Vereniging tot financiële steun van de pro vincie Zuid-Holland en de ge meente Waddinxveen heeft zij een energievriendelijke en efficiënte keuken gereali seerd die na de renovatie ook een restaurantfunctie heeft gekregen voor Waddinxveen se ouderen. De keuken voor ziet nu in maaltijden voor de eigen bewoners, de bezoekers van de dagopvang en de deel nemers aan de dagverzorging en het flankerend ouderenbe leid, allemaal afgestemd op de wensen en diëten van de gebruikers. Met de uitbrei ding en vernieuwing van de keuken in Huize Souburgh werd de te krappe en ouder wetse keuken in het dienst- verleningscentrum Anne Frank gesloten. Naast de le vering van maaltijden aan dit centrum, verzorgt Souburgh sinds de renovatie ook de ThuisDiners. Een team van vrijwilligers bezorgt ze overal in Waddinxveen. Een enquête onder de afne mers getuigt van tevreden klanten (‘een meer dan gewo ne hap, iedere dag vers, een hoogtepunt van de dag1). Met de vernieuwing van de keuken heeft Truus Fahrner een goede slag geslagen: com mercieel opgezet, energie vriendelijk, kwaliteitsvoe- voor een kwetsbare groep en tevreden mensen. In 1994 heeft de Waddinx- Het leven van de 63-jarige Truus Fahmer (Mauritslaan) staat geheel in het teken van de verpleging en de verzor ging van anderen. Op 15 september 1952 begon zij haar loopbaan als leerling Z-verpleging in de dr. W. v.d. Bergstichting in Noordwijk. Van 1 oktober 1953 tot 1 ok tober 1955 vervolgt de Wad dinxveense haar opleiding als A-verpleegster in het Park- ziekenhuis te Rotterdam. Aansluitend trad Truus Fahrner als leerling A-ver- pleging in dienst van het toenmalige Bethelziekenhuis (sinds de fusie Reinier de Graaf Gasthuis) te Delft, waar zij op 28 november 1957 haar diploma verpleegkunde behaalde. Op 26 september 1958 slaagde ze voor haar di ploma kraamverpleging en op 1 oktober 1960 rondde ze haar opleiding operatiever- pleegkundige af. Op 1.decem ber 1960 heeft zij vervolgens promotie gemaakt tot hoofd van de operatiekamer. In de periode van augustus 1961 tot en met mei 1969 heeft Truus Fahmer in Wad dinxveen gewerkt als particu lier verpleegster. In mei 1969 tot 1981 werd zij aangesteld als avondverpleegkundige in Huize Souburgh. Van 1981 tot 1991 is zij hier ding hoofd verpleging en verzor ging, tevens adjunct-direc- teur. Aansluitend is zij in mei veense 20 verpleeghuisplaat sen in Huize Souburgh gere aliseerd. In feite liep zij hier mee vooruit op de verzor- 1991 aangesteld als directeur van dit verzorgingshuis. Sinds de fusie van de Prote- mee vooruit stants-Christelijke Stichting ‘verpleegunit1 in het Bejaardenhuis Waddinxveen gingshuis. met de Stichting Zorgcentra In het integraal plan verzor- voor de regio Midden-Holland ging en verpleging Zuid-Hol land voor de periode 1997- 2001, ‘Modernisering oude renzorg in Zuid-Hollands perspectief, vastgesteld door Staten van Zuid-Holland, wordt voorzien in de komst van verpleegu- in de zorgsector. Vooral dank nits in verzorgingshuizen. In 1997 is op grond van dit plan toestemming verleend tot uitbreiding van de unit tot 30 plaatsen. Truus Fahrner ’1 om een zo belangrijke transformatie binnen Huize Souburgh te la- Deze samenwerking kreeg ten plaatsvinden nog voor het onder meer gestalte via het medisch adviseurschap. Een verpleeghuisarts van De Riethoek begeleidde en advi seerde het management van het verzorgingshuis Sou burgh. Door allerlei landelijke ont wikkelingen in de gezond heidszorg en het ouderenbe leid werd het voor de directie van F ker de instelling financieel gezond te houden en stond haar voortbestaan ter discus sie. Na haar aantreden als direc teur, in mei 1991, heeft Truus Farhner de zaken stevig aan gepakt. In 1992 heeft zij de psychogeriatrisch dagverzor ging in haar zorgpakket opge nomen. Zowel bewoners van Souburgh als thuiswonende verpleeghuis geïndiceerde ouderen kwamen voor deze dagverzorging in aanmer king. Deze afdeling draagt er toe bij dat opname in een ver pleeghuis wordt voorkomen, althans uitgesteld. Deze vorm van opvang was vrij nieuw. Alleen in een pilot- groep in een ander verzor gingshuis was daar enige er varing mee opgedaan. In 1993 heeft Truus Fahrner de renovatie van de keuken onder handen genomen. Met zij haar bestaat vanaf 1989 (toen vanuit haar functie van adjunct-directeur) samen werking tussen het verzor gingshuis Souburgh en het heeft het aangedurfd verpleeghuis De Riethoek te Gouda. ook uit het - al pionierend - opzetten van een kwaliteits systeem. Waarschijnlijk was Huize Souburgh het eerste zorgcentrum in ons land dat op 8 september 1995 gecerti ficeerd werd volgens de kwa liteitsnorm ISO-9002. Dat is een kwaliteitshand boek met daarin een beschrij ving van procedures en werk instructies, halijaarlijkse kwaliteitsonderzoeken, eens per drie jaar een groot scheeps onderzoek en onmid- delijke implementatie van nieuwe regels. Veel aandacht van medewer kers en betrokkenen bewa ken de kwaliteitshandhaving in Huize Souburgh. De con trole vindt plaats door een ex tern bureau. Op 1 april 1996 trad de Kwa liteitswet Zorginstellingen in werking. De gerichte manier waarop aan kwaliteit is ge werkt, heeft vervolgens weer gevolgen gehad voor de con tacten en de samenwerking met de Waddinxveense huis artsen. Zo zijn de afspraken die de huisartsen en de verpleeg huisarts gemaakt hebben, vastgelegd in een protocol. ‘Het Waddinxveense model1 is in januari 1997 als één van de landelijke modellen gepre senteerd aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen. Het daaropvolgende grote project was de fusie van de Protestants-Christelijke Stichting Bejaardentehuis Waddinxveen en de Stichting Zorgcentra voor de regio Mid den-Holland. Met de onderte kening van het fusiebesluit op 18 juli 1996 zijn alle be voegdheden overgegaan naar de Stichting Zorgcentra voor de regio Midden-Holland. De stichting heeft zich ver plicht de eigen plaats die Huize Souburgh in Waddinx- onderscheiding in de raadzaal van het gemeentehuis ontvangen uit handen van Waddinxveeens burgemees ter Fedde Jonkman. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 1 mei hield de ac tiviteitencommissie van de Waddinxveense Reddings brigade (WRB) in het Gou- webad ’de Sniep’ een jeugd marathon. Meisjes en jongens van één team moesten in tien mi nuten om de beurt zo veel mogelijk banen zwemmen. Er was een wedstrijdklas- sement en een recreanten klassement. Het team dat aan het einde van de avond de meeste meters had ge zwommen was de winnaar. De WRB nam met drie teams deel aan het wed- strijdklassement, maar er waren geen prijzen voor ze weggelegd. De brigades van Gouda, Krimpen aan den IJssel en Schiedam waren direct aan de kop te vinden. Wedstrijdklassement: 1. Krimpen aan den IJssel 8.100 meter; 2. Schiedamse Reddingsbrigade 7.825 me ter; 3. Goudse Reddingsbri gade 2 7.700 meter; 7. WRB 1 7.100 meter; 11. WRB 2 6.725 meter; 13. WRB 3 5.950 meter. Recreatieklassement: 1. De Ploegmaatjes 6.550 meter; 2. Alblasserdamse Red dingsbrigade 2 5.900 me ter; 3. De Kanjers 5.700 meter; 4. Repelsteeltje 5.650 meter. de meubelbranche is hij van 1980 tot 1984 bestuurslid ge- iDiJ.Vk*- WADDINXVEEN - Mevrouw G. Fahrner-van Os, zorg manager van Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan), is ter gelegenheid van Koninginnedag benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg de versier selen bij deze onderscheiding in de raadzaal van het gemeentehuis uitgereikt door Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman. S'- t PAGINA 17 WOENSDAG 6 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN p de foto) werd ter gelegenheid burgemeester Fedde Jonkman Uw specialist op het gebied van: A Z »T«TïI*- A 'M 9 mei t/m 16 mei 1998 18 mei t/m 23 mei 1998 25 mei t/m 30 mei 1998 1 juni t/m 6 juni 1998 r Li Openingstijden: di. t/m vrij, vrijdagavond zaterdag 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Galerij 2 (tegenover de hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 o ■A *0 O u ■J r. •9 d XJ Xj 6 Sk n. XJ XJ o 0 O U o Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe winkel te Boskoop hebben wij gedurende 1 maand de volgende acties: ige Waddinxvener kreeg G.W. Oussoren, op de foto in ris aan de Zuidplaslaan, zijn koninklijke ft’ i't.v WONING PROJEKTSTOFFERING 95. F C. Wim van de Werken werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Terwijl zijn echtgenote toekijkt wordt hij gefeliciterd door burgemeester Fedde Jonk man. (Foto: Sjaak Note- boom). Als enige Waddinxvener kreeg G.W. Oussoren, op de foto in zijn huis aan de Zuidplaslaan, zijn koninklijke onderschei ding in Gouda uitgereikt. (Foto: Sjaak Noteboom). 1 Met tranen in haar ogen kreeg Truus Fahrner-van Os, zorgmanager van Huize Souburgh, ter gelegenheid van Koninginnedag het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau door burgemeester Fedde Jonkman opgespeld, terwijl haar echtgenoot toekijkt. (Foto: Sjaak No- teboom). Ton van Doorn (links op de foto) werd ter gelegenheid van Koninginnedag door burgemeester Fedde Jonkman be noemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. In het midden kijkt zijn echtgenote tevreden toe. (Foto: Sjaak Noteboom). Onderscheiding voor HET RIJKE TUINLEVEN Elke zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur kunt u advies inwinnen bij onze tuinontwerper Horst Nalbach De*ze"bewöners kunnen* dan Peet Mulleman werd ter ge- I van Koninginne- da”g benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Rechts zijn echtgenote en links burgemeester Fedde Jonkman. (Foto: Sjaak Note- boom). Hangende minituinen voor een zomer- lang bloemenplezier. Regelmatig mest en water zorgen voor het succes. U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen a/d Rijn Telefoon (0172)4752 99, Fax (0172)495251 c-o- i-, L -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17