Noodzaak van rondweg is geen kiezersbedrog Christenen mogen Charles Wijnen niet tegenhouden Natuurwandelingen in het 'Gouwebos' gaat er voor. En u De regeringsleiders zijn er uit. Rabobank Waddinxveen Ina. Bart van der Roest bij jeugd in koffiebar De Sperwer Fietstocht Open Cirkel Kennismaken met cursussen in 'Kreater' PCW-raadslid in kerkuitzending Stratenteams bij Korbis 'Babybeurs' in Het Zuidhonk Plantenmarkt Korbis-korfbal Concert van Jeugdorkest in Ontmoetingskerk 8 PAGINA 25 WOENSDAG 6 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN an Stc PvdA). Kinderopvang mr. kund te hebben. Vooral voor de actieve beleggers én internationaal opererende bedrijven en ondernemingen heeft de invoering van de euro de nodige gevolgen. Immers, vanaf 1 januari 1999 noteert de Amsterdamse beurs de aandelenkoersen in euro’s en kan er giraal in euro’s worden betaald. Met een goede voorbereiding en deskundige begeleiding kan de overgang van gulden naar euro soepel verlopen. De Rabobank werkt samen met haar klanten aan de beste oplossingen op financieel gebied, dus ook wat de euro betreft. Wilt u meer weten over de euro Pak dan de telefoon (Euro Infodesk: 030 - 216 40 00), raadpleeg Internet (http://www.tref.nl/waddinxveen) of loop gewoon even bij ons binnen. Rabobank Waddinxveen Kerkweg Oost 161 telefoon: (0182) 62 53 00 winkel te sluiten. Het oud-ge- meenteraadslid gaf aan de zondag als rustdag van groot gesloten met een gezamenlij ke fietstocht. De deelnemers worden om één uur verwacht bij koffie bar ‘De Schaapskooi1 (Nesse). Daar kan men voordat er ge fietst gaat worden koffie, thee stukje Zuid-Holland. De fietsers gaan via Zeven- WADDINXVEEN - Komende zondagmorgen verzorgt de Gereformeerde Kerk (Vrijge- De eerste natuurwandeling op vrijdagavond 15 mei wordt ter niet eerder dan nadat wij belangrijke onderdelen uit de sociale infrastructuur zeker zers hun voorkeur hebben ge geven aan een college waar aan ook de PvdA deelneemt en dat de combinatie VVD, PCW en PvdA de meest brede steun van de kiezers heeft', oordeelt Marjan Stoffers. Zij noemt overigens het feit dat de kiezersopkomst 5% la ger lag dan in 1994 veront rustend. ‘Deze afhemende be- PvdA-fractievoorzitster Mar ian Stoffers. (Foto: Archief - raadsperiode. Het is een pro gramma op hoofdlijnen. In het korte document krijgen jeugd- en jongeren, armoede, moeten groeien en zal, op ba sis van een zich ontwikkelen de visie, de integrale afwe ging moeten plaatsvinden*, denkt ze. sen man en vrouw. In de poli tiek zijn deze gelijk. In de brief aan de Galaten schrijft onderscheid is tussen slaaf en vrije, tussen man en vrouw*. Dat de RPF actief is in aller lei politieke verbanden vloeit een of ander manier wel zo is*. 9 12 34 36 38 44 50 57 60 62 63 80 87 89 97 103 106 108 112; R.A. van der Made 11 32 Vanaf de dijk in het Gouweb- os heeft men een mooi uit zicht over het gebied en kan men genieten van de vogels met hun jongen. Als men een verrekijker meeneemt is bij helder weer een en ander goed waarneembaar. Rottemeren tussen Bleiswijk en Zevenhuizen. Onderweg zijn enkele stops ingelast om uit te rusten en voor het nut tigen van een drankje of een Maijan Stoffers wil daarom de komende tijd de mouwen opstropen en aan de slag gaan om de actiepunten te re aliseren. ‘Gaandeweg en al gestaan en daarmee dat christenen in verlangen uit mogen zien naar Zijn weder komst*. ‘Daarom wil de RPF PvdA-fractievoorzitster. Toch kende haar partij de nieuwe rondweg in eerste in stantie geen prioriteit toe ge zien de schaduwkanten ervan voor de oplossing van de ver keersproblematiek, het mi lieu en het landschap. Maijan Stoffers: ‘Al onze ar gumenten zijn nog steeds le gitiem en leven nog binnen de PvdA. Tijdens de college-on- derhandelingen vonden ze echter totaal geen weerklank, de de WADDINXVEEN - Oud-PvdA-gemeenteraadslid Char les Wijnen heeft op een bijeenkomst van de SGP-stu- dievereniging ‘Jongerenperspectief zijn visie gegeven op het bedrijven van politiek door christenen. In een boeiende confrontatie werden sociaal-democratische en christelijke principes tegen het licht gehouden. zijn ’zijn’ door de principes van christenen werd fel be kritiseerd. Want wie beknot wie als de sociaal-democraten hun be ginselen eveneens zouden willen zien uitgevoerd? Charles Wijnen betreurde de verzakelijking in de gemeen- vallen dat christelijke politici tepolitiek en de verschraling van de inhoud. Hij betoogde dat er meer een inhoudelijke dan een financiële discussie gevoerd zou moeten worden. Tot slot gaf hij met een lach toe aan zijn christelijke colle- inneringen te hebben. Hij kon geeft bedjes, autostoeltjes, wiegjes, ledikantjes en wandelwa gens. De artikelen zijn mo dern, heel en schoon. Er is geen inname van speelgoed. Ook wordt er geen kleding in gezameld. Daarvoor worden later in het jaar andere beur zen opgezet. Wat niet wordt afgehaald komt ten goede aan de organisatie van de beurs. koperen blaasinstrumenten en cello. In de afdeling beeldende vor ming zijn er cursussen teke nen en schilderen van zowel Aleid Abels (’s ochtends) als van Ton van Steenbergen en beeldhouwen-boetseren door Josiah Onemu. Half mei is de brochure voor het seizoen 1998-1999 van Kreater klaar. Daarin is het totale cursusaanbod opgeno men, dat een vervolg kan zijn voor deelnemers aan de ken nismaking cursussen. Tijdens het open huis van Kreater op zaterdag 6 juni van 10.00 tot 16.00 uur zullen de docenten aanwezig zijn voor gewenste toelichting. Op het secretariaat kan men zich inschrijven voor de opleidin gen in het nieuwe seizoen. Voor nadere inlichtingen en opgaven voor de korte cursus sen kan men bellen naar of een bezoek brengen aan het secretariaat van Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen, telefoon 0182-614422. dinxveense werkgroep Na tuur- en Milieu-Educatie (NME). De start is om half acht op het Wilgenlaantje bij het Noordeinde. De tweede natuurwandeling op zondagmiddag 17 mei is van de IVN (Vereniging voor natuur- en milieu-eudcatie, afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken). De start is om twee uur op het fietspad bij de Linnaeusweg in Boskoop. In het frisgroene jonge pol- derbos zijn veel zangvogels te beluisteren zoals merel, zanglijster, fitis, tjiftjaf, zwartkop kleine zangers. De meeste van deze zangvo gels hebben de winter in Afri- zijn ook de rugstreeppadden ‘Bovendien gaat de spaarpot te horen. Ook wordt er boven aan de dijk naar vogels geke ken. Het weidegebied, met bloei ende planten als fluitekruid, boterbloem en koolzaad, is op zich uniek door de aanwezig heid van de veel weidevogels die er broeden en hun jongen grootbrengen. Zo broeden er de grutto, kievit, tureluur, scholekster, visdief en slo beend. beheer veel aandacht. ‘Het collegeprogramma mag bogen op een brede steun bin nen de gemeenteraad en het is het resultaat van een in tensief onderhandelingspro ces waaraan alle partijen tot aan het einde toe volop heb ben meegedaan*, aldus Mar jan Stoffers. Dat er hard gewerkt gaat worden aan ’interactief be sturen’ en ’duurzaamheid’ vindt ze belangrijk. De PvdA- fractie zal er op toezien dat dit daadwerkelijk gebeurt. Ook bij de ontwikkeling van de duurzaamheidstoets zul len de sociaal-democraten de vinger stevig aan de pols hou den. clubhuis aan de Dreef de jaarlijkse plantenmarkt. Bij het korfbalcomplex kan een keus gemaakt worden uit een groot en veelkleurig as sortiment tuinplanten, dat rechtstreeks betrokken wordt van de kweker. Het assortiment bestaat uit hang- en stekgeraniums, fuchsia’s, lobelia’s, vlijtige hesjes, afrikaantjes en bego nia’s. De klantenkring van deze tweedaagse planten markt wordt elk jaar groter. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 5 juni houdt Korbis- korfbal het jaarlijkse straten- korfbaltoemooi op het eigen complex aan de Dreef. Aan dit evenement kan wor den deelgenomen door teams van bedrijven, buurtvereni gingen, straten, families en scholen. Voor velen is dit toernooi de gelegenheid om (opnieuw) kennis te maken met de korfbalsport. In de aanloop naar het toer nooi bestaat de mogelijkheid op het korfbalcomplex een aantal trainingen te volgen. Voor verdere informatie over dit toernooi en voor inschrij ving van teams kan contact opgenomen worden met Mark van den Brink, tel. 0182-610514. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Me nen. Weersgesteldheid kalme maakt) het wekelijkse kerk- west-zuid-westelijke wind, programma van de locale Afstand 176 km. In concours 454 duiven. Gelost om 11.30 uur. Aankomst eerste duif 13.21 uur. Laatste duif 13.30 uur. Snelheid eerste duif 1.569 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 12 3 5 6 8 10 13 15 16 17 22 24 25 27 40 42 45 52 58 61 68 69 82 90 94 96: J. Jansen Zn. 4 14 53 66 100 104 107 109; J. Troost Korte kennismakingscursus- sen bij Kreater hebben tal van kinderen volwassenen doen besluiten een jaarcur sus te volgen. (Foto: Kre ater). ‘De rol van de gemeente blijft echter volledig buiten beeld, om dat met name de PCW die rol niet ziet zitten, en de WD zich niet sterk maakte voor die rol. Toch zal het gemeentebestuur beleid moeten maken om de van rijkswege ontvangen gelden zo goed mogelijk te besteden'. ‘Daar dit niet in het collegepro gramma is opgenomen is hier een vrije kwestie ontstaan. De PvdA-ffactie zal zich inspannen om met nadere initiatieven voor de invulling van de gemeentelij ke rol te komen'. ‘Zo zal voorkomen moeten wor den dat vanwege capaciteitsge brek op gemeentelijk niveau de door het rijk beschikbaar gestel de gelden voor kinderopvang ten behoeve van eenoudergezinnen met een bijstandsuitkering op nieuw teruggestuurd moeten worden'. Marjan Stoffers benadrukt tot slot dat er aan verzelfstandiging van webad ’de Sniep’ (Sniepweg) voorwaarden verbonden moeten worden op het gebied van betaal baarheid, openstelling, tarieven voor sportverenigingen en schoolzwemmen. Het doet haar verder deugd dat er heel wat punten in het college programma voorkomen die aan sluiten op de wensen van de Pv dA. Hiertoe behoren maatregelen ter bescherming van de zwakke ver keersdeelnemers, overdekte fiet senstallingen, het onderzoeken van de mogelijkheden voor een dorpsbus, continuering van de inzet van dorpswachten, stimu lering van werkgelegenheid voor achterstandsgroepen, onderzoe ken of scholen een wijkfunctie, dan wel een functie in de buiten schoolse opvang kunnen heb ben, activering van het toerisme en de voorbeeldfunctie van de gemeente waar het gaat om ener giebeleid. legenheid voor discussie. Charles Wijnen werd be stookt met vragen die even eens confronterend waren. Er werd hem gevraagd of zijn so ciaal-democratische hart niet sneller ging kloppen als de kleine middenstander door of een glaasje fris worden ge- openstelling van winkels op dronken. zondag gedwongen wordt zijn Het inschrijfgeld bedraagt 3,-. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis mee. De tocht, die ongeveer 30 kilometer belang te achten en juist in de lang is, voert langs een mooi gehaaste maatschappij van vandaag een dag per week rust (niet persé de zondag) huizen in de richting van de een goede zaak te vinden. Met betrekking tot de opmer king in zijn inleiding dat christenen socialer zouden moeten zijn, werd het één en ander door de aanwezigen ge- stukje fruit, nuanceerd. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat) halverwege deze maand, voornamelijk in de namiddag of in de avonduren, jong en oud opnieuw de kans tegen een lager tarief zes we ken lang kennis te maken met muziekinstrumenten, zang en beeldende vorming. De reeks korte cursussen, die gegeven worden door de eigen docenten van Kreater, kosten voor zes lesuren 58 gulden. Instrumenten zijn gratis be schikbaar voor de duur van de cursus. Eenmalig is de workshop mei van 10.30 tot 12.30 uur. De docent is Cees Tijssen. Deze workshop kost 20 gulden per persoon. Iris Duchateau geeft voor de eerste keer twee vioolcursus- sen voor kleuters, die begin nen op dinsdag 12 mei en re spectievelijk vrijdag 15 mei, steeds van 16.00 tot 17.00 uur. Het aanbod van Kreater wordt volgend seizoen uitge breid met zang door Saskia Marz. De introductiecursus begint woensdag 13 mei. Men kan kiezen tussen 19.00- 20.00 uur en 20.00-21.00 uur. Deelnemers muziek kunnen zich voorts opgeven voor kor te cursussen elektrische gi taar, akoestische gitaar, de voorgenomen Het zal de laatste dagen niemand zijn ontgaan: de euro is weer het Gou- een stuk dichterbij gekomen. programma RTW-radio. De uitzending start na het nieuws van negen uur met een column. Daarna volgt muziek en een bijbelverhaal voor de kinderen. Om half tien wordt rechtstreeks de kerkdienst uit de Kruiskerk (Passage) uitgezonden. Na de kerkdienst kan men luisteren naar een afwisse- 7 37 79 83 110; H. Metselaar lend programma van muziek en poëzie en naar een gesprek over ’christelijke politiek’ met PCW-gemeenteraadslid 49 54 56 95; Davy Hofman 18 Wiebrand Dijksterhuis. 39 72 75 99; M. Tollenaar Zn. 19 46 67 102 105; C.A. Bo de 20 26 33 76 77 78 91 93; M. Verbeek 21 23 51 85 86 113; Mw. E.J. de Wit 28 47 64 71; W. Breedijk 29 31 70 73 111; W. Hofman 30 84; T.H. Twigt Zn. 35 101; J. Toor 41; C. Smitskamp 43 59 98 114; D. Heeren 48 74; D.M. Degen hardt 55; C.G. Hofman 65; P. Noorlander Zn. 81 88; E. van Beek 92. Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Pe- ronne. Weersgesteldheid: matige noorden wind. Af stand 266 km. In concours 401 duiven. Gelost om 09.00 uur. Aankomst eerste duif georganiseerd door de Wad- 13.04 uur. Laatste duif 13.27 uur. Snelheid eerste duif 1086 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 1 2 3 6 7 9 10 11 12 14 16 17 18 23 25 26 27 29 41 42 44 46 48 52 53 54 55 59 61 64 68 71 78 83 88 91 96; C.A. Bode 4 20 73; D. Heeren 5 15 40 60; H. Metse laar 8 22 28 34 36 38 39 43 50 82 86; Davy Hofman 13 87 94 98 99; R.A. van der Made 19 32 33 37 49 56 69 89 90 92; J. Jansen Zn. 21 47 62 74 76; J. Toor 24 35 67 75 95 100; W. Hofman 30 84; P. Noorlander Zn. 31 79; W. Breedijk 45 57 72 80 85; M. Verbeek 51 65 66 81; M. Tollenaar Zn. 58 70 97; H. Vink 63 77; M. Hof man 93. voort uit de opdracht die de mens aan het begin van zijn bestaan heeft gekregen. ‘God gaf de opdracht om de aarde te bewerken en te on derhouden. Hoewel deze op dracht van voor de zondeval is geldt deze ook nu nog. Ook betekent het dat dit voor alle terreinen van het menszijn van kracht is. Het gaat dus niet om politieke macht maar veel meer om God te dienen*. WADDINXVEEN - Korbis- Als je de verhalen mag gelo- korfbal houdt vrijdag 8 en za- ven heeft het paarse kabinet terdag 9 mei in en om het veel tot stand gebracht. ‘Wat aan de Dreef de niet gezegd wordt is dat de armen armer zijn geworden en de rijken rijker. Dat is de essentie van paars*, weet Bart van der Roest. ‘Wat dat betreft zal er een ombuiging moeten komen. Terug naar een samenleving waar we zorg voor elkaar hebben. Het moet niet pri mair om geld of economie gaan. Het gaat niet alleen over welvaart maar vooral over welzijn en het zich wel bevinden*. ‘In een aantal gevallen zul je misschien wel moet zeggen dat een economisch gezien lo gisch besluit niet uitgevoerd moet worden omdat de mens er niet mee gediend is. En daarbij geldt ook dat het niet alleen de mens betreft, maar ook de leefomgeving van de mens, het milieu*. Bart van der Roest gaf in zijn kan handelen alsof dat op de bijdrage aan welke punten destijds een belangrijke rol speelden bij de oprichting de De SGP is daarentegen naar RPF. Dat waren de toenmali- de mening van de RPF te eng. ge kerkelijke geslotenheid ‘RPF’ers zijn van mening dat van het GPV en het steeds het handelen geënt mag zijn meer opgaan van het gedach- op het feit dat Christus is op- tegoed van de CHU en de gestaan en ARP in het CDA. Voor de RPF geldt als enige norm voor het politieke den ken en handelen het onfeilba- geen onderscheid maken tus- re en gezaghebbende Woord van God. Zo gezien is het CDA naar zijn mening te open. ‘Dit komt bijvoorbeeld zoals fitis, mezen en andere WADDINXVEEN - Maandag 11 en dinsdag 12 mei houdt de Stichting Wijkwerk De rZuidplas in het wijkgebouw sieerden er onder andere met PCW-gemeenteraadslid Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) ing, Bart van der Roest (RPF). de jaarlijkse baby- en kinder- spullenbeurs. De inname van de artikelen is maandag 11 mei van 19.00- 21.00 uur en dinsdag 12 mei van 9.00-11.00 uur. De ver koop wordt gehouden op dins dag 12 mei van 13.30-19.00 uur. Dat is een langere tijd dan in voorgaande jaren. Afgerekend kan er op die dag worden van 20.00-21.30 uur. Dan kunnen ook de niet-ver- kochte spullen weer worden opgehaald. Op de beurs wor den als gebruiksartikelen voor baby’s, peuters en kleu ters aangeboden boxen, kin derwagens, steppen, kinder- de apostel Paulus tenslotte fietsjes, loopauto’s, camping- tot uiting in de vereisten voor heel nadrukkelijk dat er geen het lidmaatschap, ook politie ke lidmaatschappen. Niet- christenen kunnen zonder mankeren lid van het CDA worden en ook in vertegen- volgens Bart van der Roest woordigende organen plaats nemen', aldus Bart van der Roest. ‘Het is dan de vraag of ie mand die de Bijbel niet als Gods Woord aanvaardt toch lijke politiek maar over j tiek door christenen te willen spreken. In directe bewoor dingen gaf hij aan doen en laten te worden be perkt door christenen. Char les Wijnen vond christenen zelfs onverdraagzaam, want als hij op zondag wil winke- Wijnen dat hij beknot werd in len dan maakt hij dat zelf uit. 1 ‘Ik word door christenen belet in mijn zijn*, concludeerde het oud-PvdA-raadslid. Hij illustreerde zijn inleiding met anecdotes uit zijn 12-ja- rige ervaring als lid van de Waddinxveense gemeente raad, waarbij hem was opge- 11_1 u _1-• ..j..!.”!.. 1 J gematigder zijn geworden en niet meer openbaar hun prin cipes op tafel leggen. Verder gaf Charles Wijnen aan teleurgesteld te zijn in het sociale gezicht van de christelijke partijen omdat ga’s in de politiek goede her- volgens hem juist dit bij uit- i J' TT’j stek een taak zou moeten zijn zich niet heugen ooit niet met voor de christenen in de poli- één van hen door één deur ge- tiek. De sociaal-democraat verwees daarbij onder andere naar de bestedingen van de gelden van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) en de activiteiten van het Permanent Platform Ar moedebestrijding Waddinx veen. Het standpunt van de SGP inzake deelname van vrouwen in bestuursfunctie noemde hij onzin en inconse- WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar ‘De Schaapskooi4 is een politiek café gehouden over het on derwerp ’Trouw aan je principes’. De jongeren discus- WADDINXVEEN - Traditio neel wordt het seizoen van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel zaterdagmid- quent. Na de pauze was er ge- dag 9 mei vanaf half twee af- keyboard op zaterdag 16 WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop worden twee natuurwande lingen gehouden. De eerste is vrijdagavond 15 mei om Uiteindelijk hebben wij half acht en de tweede is zondagmiddag 17 mei om twee noodzakelijkheid van uur. Belangstellenden kunnen beide gratis wandelin- rondweg onderschreven, ech- gen van ongeveer twee uur onder begeleiding meema ken. WADDINXVEEN -De ge- meenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid (PvdA) vindt niet dat de sociaal-de mocraten verkiezingsbedrog hebben gepleegd door nu de aanleg van de westelijke piano, k?arinet7 accordeon rondweg noodzakelijk te noe- 1 men, terwijl deze nieuwe weg in het eigen verkiezingspro gramma geen prioriteit had. Dat vindt fractievoorzitster drs. Maijan Stoffers. Ze schrijft dat in het PvdA-blad ’Prikbord’ en had dat ook al in de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad gezegd bij haar omarming van het collegeprogramma ’Samen aan de slag’ van PCW, WD en PvdA. Omdat onderhandelen nu eenmaal geven en nemen is heeft de PvdA duidelijk moe ten inleveren op de aanleg van de westelijke rondweg. Maijan Stoffers windt in haar terugblikken over deze gang van zaken geen doekjes. ‘Ten tijde van de onderhande- lingen lag er al een raadsbe sluit waarin de wens was op genomen om een dergelijke rondweg te realiseren*, weet de nog wat saai overkomende trokkenheid onderstreept de noodzaak het contact met de bevolking te herstellen en te verstevigen*. Over de onderhandelingen voor een nieuw college zegt Maijan Stoffers te hoog ge spannen verwachtingen te hebben gehad. Ze had het idee dat er in gezamenlijk heid een visie op de toekomst van Waddinxveen ontwik keld zou worden. Dat bleek niet het geval. Op basis van ingediende wen- senlijstjes werden actiepun ten opgeschreven. Op die ma nier kwam wel iedereen tot het einde toe aan bod, maar er was geen ruimte voor inte grale afwegingen tussen de ka doorgebracht. Mogelijk hadden gesteld*. diverse onderwerpen. voor deze weg niet ten koste Actiepunten van ander beleid. Daarbij komt dat ons uit de campag ne is gebleken dat onze kie zers eerder vanwege het so ciale gezicht op de PvdA heb ben gestemd en minder vanwege ons standpunt inza- doende zal de saamhorigheid ke een westelijke rondweg*. Stemmenwinst WADDINXVEEN - Het Rotterdams Jeugdsymfo- nie-orkest (RJSO) zal voor de groepen 5 en 6 van het basisonderwijs op vrijdag avond 8 mei om half acht weer een concert verzor gen in de Ontmoetings kerk (Groensvoorde). Het concert is de feestelijke af sluiting van een project dat door Het Kunstgebouw en de Stichting Kunst en Cultuur Zuid-Holland in samenwerking met de ge meente, het samenwer kingsverband van de Wad dinxveense basisscholen WOOP en het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater op tal van basis scholen in Waddinxveen is gegeven. Tijdens het komende con cert staat de componist Camille Saint-Saëns cen traal. De leerkrachten kre gen ter ondersteuning een uitgebreide lesbrief en mu- ziekbandjes. RJSO is het orkest van de Rotterdamse Muziek school, waarin vergevor derde leerlingen, amateur- musici op een hoog niveau, van 14 tot 20 jaar spelen. WOOP doet de basisscho len elk jaar een aanbod, waaruit gekozen kan wor den voor muziek, toneel, ballet en film. De projecten zijn aangepast aan de leef tijden van de leerlingen. Elk onderdeel heeft een bijzondere afsluiting, waarbij de leerlingen vaak zelf een inbreng hebben. Het concert op vrijdag avond 8 mei in de Ontmoe tingskerk is gratis toegan kelijk voor alle leerlingen van de groepen 5 en 6 van de basisscholen, met hun ouders en familieleden. Leerlingen van Kreater en belangstellenden zijn eveneens zonder betaling welkom. Behalve kennismakinascursussen muziek geeft Kreater in troducties tekenen, schilderen, boetseren en beeldhouwen. (Foto: Kreater). De gemeenteraadsverkiezin gen leverden voor de PvdA Volgens haar legt het college- een mooi resultaat op. Pro- programma een voldoende centueel gezien werd de hoog- stevige basis onder de nieuwe ste stemmenwinst behaald. De huidige vijf zetels komen overeen met het aantal in de raadsperiode 1990-1994. ‘De verkiezingsuitslag geeft onderwijsachterstanden, zonneklaar aan dat de kie- zorg, sport en wijk- en buurt- Charles Wijnen begon zijn in- Immers, juist de PCW had in leiding door niet over christe- Waddinxveen gepleit voor poli- een structurele financiering i van 100.000 gulden voor het armoedeplatform en uitein- in zijn delijk is de uitkomst door de inbreng van de PvdA een inci denteel bedrag ter grootte van f 100.000,- over vier jaar. De opmerking van Charles - CC K E. - w Ft.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25