I Ni< Geers zwemt in één race 4 records Geen finaleplaats dames Gouwestaete Middenmoter Korbis lijdt klein verlies Remise troef in schaaktop van WSV Zwemmers blijven in de hoogste afdeling Sport week met jeugdzeskamp Welpen kampioen Sjoeluitslagen Kaartavond Gouwe Rijders Geen promotie Be Fair-voetbal Goede scores van boulers Titel voor Florida 3 Be Fair-tennis goed op gang Forse winst Flyers-heren Klaverjassen De Vrij 1 wint bedrijfstoernooi PAGINA 31 WOENSDAG 6 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tijdens de driedaagse in- Prijzen tussen W. Hennink (2) en N. Nederlaag Overwinning WADDINXVEEN - De spe lers van Be Fair-tennis (Sn- iepweg) zijn duidelijk goed pas 9-4 laten aantekenen. In de vierde periode scoorde Miijam Overdam 10-5, Sand- van E. Hildebrand, die de niet geringe A. Bos een schaaklesje gaf. In de tweede periode kwam Gouwestaete sterk terug en leek het nog een spannende wedstrijd te worden. Ingrid van Veen scoorde 4-2 en Mir jam Overdam, Marion van Hooft en Gillian van den Berg uit een viermeter. Hierna liep Gillian van den Berg tegen haar derde p-tje op en kon Donk de eindstand bepalen op 14-7. In de uitwedstrijd te goed met een doelpunt van Wendy de Frankrijker, doch achtereenvolgens scoorden de strijd de stand op 5-5. In de derde periode werd Gouwestaete ineens royaal vorens in juli weer de trainin gen voor het nieuwe seizoen beginnen. Een nieuw seizoen met de nieuwe trainster Hel- Wim Lebbing hielp Korbis weer aan een 4-3 voorsprong, maar Korbis miste in deze fa se nogal wat doelrijpe kan sen. DSO maakte minder fou ten in de afwerking en boog de achterstand om in een 4-5 voorsprong. Na een door Mark van den Brink benutte strafworp leek de wedstrijd op een 5-5 rust- Ook wist de doelman van WDS nog diverse kansen te- zich verzoend leek te hebben met een gelijkspel wist de spits van WDS kort voor tijd uit een scrimmage alsnog de winnende treffer te maken. Komende zaterdag treedt Be Fair aan tegen Oud-Beijer- land in de achtste finales om Het Het ging om zwemnummers in een 50 meter bad en af standen van 200 meter en langer. Boskoper Nic Geers slaagde er in zijn nieuwe leef tijdsgroep van 60-64 jaar op de 1.500 meter vrijeslag niet alleen in om in één race twee maal Duits kampioen te wor den, maar hij verbeterde te vens zowel op deze afstand als op onderweg de 800 meter het Nederlandse en het Euro pese record. Op de 800 meter bleef Nic Geers met een tijd van 11 min. 25.3 sec. ruim 2 min. 12 sec. onder het oude nationale record en ruim 8 sec. onder het Europees record. Aan de finish op 1.500 meter was zijn tijd 21 min. 52.7 sec., een verbetering van het na tionaal record met 3 min. 46 en het Europees record met 25.4 sec. Daarnaast zwom Nic Geers nog vier afstanden. Op alle Kim Middendorp (1983) was succesvol op de 100 m rugslag met een tijd van 1.11.2. Me lissa Dings (1983) haalde het met een tijd van 1.20.0 op de 100 m schoolslag. Beide meisjes gaan deelne men aan de NK voor junio ren. Inge v.d. Schrier zwom 9.25.8 op de 800 m vrije slag en mag op dit nummer deel nemen aan de NK voor senio ren. WADDINXVEEN - De uitsla gen van de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm- laan) zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1436, 2. Wim Slingerland jr. 1427, 3. André van Gemeren 1414; klasse B: 1. Ed den Drijver 1361; 2. G. Renesse 1331; 3. T. van Leeu wen 1323; klasse C: 1. 1. Fl oor van Abshoven 1216; 2. David Sinnema 1214; 3. C. van Wijk 1211; klasse D: 1. Ceron van Beek 1103, 2. F. Feenstra 1095, 3. Ronald Me ijer 1062. WADDINXVEEN - In de thuiswedstrijd tegen DSO (Klundert) is Korbis-korfbal er niet in geslaagd de pun ten in Waddinxveen te houden. Nadat de eerste helft af- uur; dinsdag 26 en woensdag 27 mei: sportweekvoetbal, Be Fair, 19.00 uur; vrijdag 29 mei: sportweek voetbalfi- nale, Be Fair, 19.00 uur: dinsdag 2 juni: biljarten, An ne Frank-cerntrum, 20.00; uur; woensdag 3 juni: school- voetbal, Be Fair, 13.00 uur en bridgedrive, Anne Frank- centrum, 19.30 uur; donder dag 4 juni: schoolzwemmen, Gouwebad ’de Sniep’, 19.00 uur; maandag 8 juni: biljar ten, café Royal, 20.00 uur; dinsdag 9 juni: biljarten, café Sport, 20.00 uur; woensdag 10 juni: klaverjassen 60+, Anne Frank-centrum, 13.30 uur en evaluatie sportweek, De Boog, 20.00 urn1; zaterdag 13 juni: school voetbal, Be Fair, 08.00 uur, koppelkla- verj assen, hotel-café-restau- rant De Unie, 11.00-17.00 Gouwestaete was ingedeeld bij de onderste acht ploegen in het tweede bad van ‘De Kwakel1. In de bloedhete zwemzaal was het af en toe rommelig en soms zelfs chao tisch. De Waddinxveners deden het echter uitstekend en eindig den op de derde plaats. In het eindklassement van alle 15 clubs steeg Gouwestaete van de 12e naar de 10e plaats. Eind goed al goed na de angst voor degradatie in het begin van het seizoen. 6), stond er ook na de tweede helft een voor Korbis nadelige stand op het scorebord (9-10). ze driesetter werd gewonnen, het voormalig Oostduitse Gera heeft Nic Geers van de Waddinxveense zwemclub ‘Gouwestaete1 vier records in één race gezwommen. vier verbeterde hij de natio nale records en op drie werd hij eveneens eerste. WADDINXVEEN - Remise was troef bij de schaaktop van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV tijdens Berg de 30e ronde van de interne competitie. Koploper L. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Gouwe- staete-waterpolo heeft in de play-off-wedstrijden tever geefs gestreden voor een plaats in de finale van het landskampioenschap. Een spannende partij tussen B. David en J. Markus, waar bij de zwartspeler al blunde rend in het eindspel een win nende partij uit handen gaf De Brabantse korfballers ble- en zelf de nul moest incasse ren. Opnieuw een overwin ning voor A. Hennink, die ro- De 400 vrij ging in 5.28, de 200 rugslag in 3.01, de 40 wisselslag in 6.33 en op de 200 meter vlinderslag werd hij vierde in 3 min. 27 sec. Voldaan kwam de Boskoper met een tas vol prijzen thuis. Hij werkt alweer toe naar de Nederlandse kampioenschap pen in juni in het 50 meter- bad van Apeldoorn waar hij verwacht de records weer te kunnen aanscherpen. Op die titelstrijd in Gelder- land’s tweede stad zullen naast Nic Geers nog drie Gouwestaete-masters aan de start verschijnen. Dat zijn Erika Vlasman (25-30 jaar), Judith van Berkel (55-59 jaar) en Hans den Boer (65- 69 jaar). Eén van de 20 partijen was die tussen A. van Nieukerke (9) en koploper L. Willemen, die de laatste weken met mindere prestaties wordt achtervolgd. Dat was ook de ze ronde het geval. Subtopper A. van Nieukerke speelde een gedegen partij. Hij gaf geen kansen weg en liet zich de gehele partij niet door de koploper verrassen. Optische winst leek voor de subtopper mogelijk, ware het niet dat de koploper het toch ook niet meer zag zitten om tot het bittere eind de partij uit te spelen en blij mocht zijn met een nauwelijks ver diende remise. Eveneens een puntendeling Na de thee hervond Korbis zich en via een strafworp van Jaco Wineke en een afstands schot van Yvonne Visser werd de stand weer tot 7-6 in het voordeel van Korbis om gebogen. Korbis kreeg een aantal kansen om de voor sprong verder uit te bouwen, maar was niet erg gelukkig in de afwerking van deze moge lijkheden. Twee achtereen volgende doelpunten van DSO gaven de stand weer een ander aanzien (7-8). Marino van Zwet was inmid dels bij Korbis in de ploeg ge komen voor Frits Visser. Na dat Jaco Wineke de stand via een strafworp weer gelijk had getrokken, was Yvonne Vis ser andermaal van afstand succesvol voor Korbis (9-8). De Waddinxveense korfbal lers boden in de slotfase on voldoende weerwerk aan het net iets feller spelende DSO, hetgeen in de laatste minu ten nog leidde tot twee doel punten voor de Brabanders (9-10). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 8 mei om acht uur is er weer klaverjassen voor volwas senen bij wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel (Lijster besstraat). De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 voor leden en ƒ3,50 voor niet-leden. Het Waddinxveense achttal opende de score door een doelpunt van Yvonne Visser. Het evenals Korbis ook in de middenmoot geklasseerde DSO wist daarna echter ook de korf te vinden (1-1). Via een doorbraak van Wim Lebbing en een afstandsschot van Jaco Wineke nam Korbis enige afstand van DSO (3-1). vlinderslag finishte hij bij de top-3. Met een tijd van 2.19.9 werd het een derde plaats. Sandra Berckenkamp deed het weer verbazend goed bij de dames. Zowel op de 50 m vrije slag (27.9), als op de 100 m vlinderslag (PR van 1.08.5) werd zij als derde geklas seerd. Het laatste nummer, de 10x50 m vrije slag estafette gemengd, gaf weer vuurwerk te zien. De ploeg van Gouwe staete, bestaande uit Denise de Riet, Joost Krommenhoek, Kim Middendorp, Patrick van Keulen, Inge v.d. Schrier, Marcel Zijderhand, Sandra Berckenkamp, Mark v.d. Schrier, Miranda Boer en Jan Willem v.d. Hoek, nam aan vankelijk een grote voor sprong maar werd in de slot fase door twee andere ploe gen ingehaald. Met een tijd van 4.33.6 werd het tenslotte de derde plaats. Tijdens limietwedstrijden in het Amersfoortse Sportfond- senbad (50 meterbaan) heeft een aantal leden van Gouwe staete toelatingsbewijzen verdiend voor de diverse na tionale kampioenschappen. Denise de Riet (1984) zwom limieten voor de NK-junioren op de 200 m vrije slag en de 800 m vrije slag. De respec tievelijke tijden waren 2.20.4 en 10.09.1. zijn partij met 6-0, 6-1 en Britt maakte haar partij met 6-1, 6-1 af. De herendubbel werd door Jeroen en Mathijs Alma ge wonnen met 6-2, 6-2, even- als de damesdubbel met Britt en Saskia Bos die zij met 6-3, 6-2 binnenhaalden. Alleen de damesdubbel ging aan de Be Fair-spelers voor bij. Zij verloren met 3-6, 6-7 en 6-0. Het heren 35+ team van captain Max van Os, dat dit seizoen weer eens in de eer ste klasse speelt, kon in him partij tegen Barendrecht 2 met een krappe winst van drie punten huiswaarts ke ren. Evenals het eerste gemengd dubbelteam 35+ van Casper Heerma van Voss die tegen Jop 2 met een 3-2 overwin ning genoegen moest ne men. WADDINXVEEN - Het is Be Fair-voetbal niet gelukt te promoveren. Eerst werd in een wedstrijd met een reeks onbenutte kansen van het Schiedamse WK verloren (1- 4), zaterdag moesten de Wad dinxveners met 3-2 het on derspit delven tegen het Drie- brugse WDS. De wedstrijd tegen WDS be gon met een offensief van de gastheren. Be Fair-keeper Arjan van Erk kreeg hielp in deze fase diverse kansen om zeep. Al na tien minuten moest trainer Arie van der Laan de geblesseerde Marco Verzijl vervangen door Wim van der Starre. Niet lang daarna kreeg WDS een goede kans om de score te openen, maar na een vlotte aanval over de linkervleugel besloot Be Fair’s William Hoogeveen met een schot op de lat. Ook de doelman van WDS kreeg nog enkele keren de ge legenheid zijn handen te war men. Zo moest hij een keihar de schuiver van René Minnee onschadelijk maken. In de 37e minuut was hij echter kansloos toen René Minnee een vrije schop van Edwin de Bruin wist te verzilveren. Alles leek erop dat Be Fair met deze stand de rust zou halen, ware het niet dat Ar jan van Erk een hoge voorzet verkeerd behandelde en de spits van WDS op slag van rust in staat stelde de gelijk maker aan te laten tekenen. Na de hervatting kwam Be Fair goed uit de startblokken, want binnen vijf minuten wist William Hoogeveen de Waddinxveners weer op een voorsprong te zetten. Echter, ongeveer 15 minuten later kwam WDS weer langs zij. In de resterende tijd heeft Be Fair diverse mogelijkhe den gehad om de wedstrijd te beslissen, maar de paal en dé op gang gekomen. In de tweede ronde van de lande lijke tenniscompetitie pres- j teerden ze in de diverse pou les uitstekend, alleen kon den de meeste partijen geen doorgang vinden vanwege het slechte weer. In de dinsdagcompetitie ging het eerste team van Tr- uus Boere, dat ook dit sei zoen weer in de hoofdklasse speelt, tegen De Belt 1 met een 4-1 overwinning naar j huis. De eerste partij werd door Liesbeth van Bergeijk ge wonnen met 6-3, 7-5 en ook Elly van Tol had op zeer overtuigende wijze geen moeite met haar tegen standster (6-0, 6-1). Alleen de eerste dubbelpar- tij ging met 6-4, 6-3 naar de tegenstanders, waarna de twee volgende dubbelpartij- en door de Be Fair-dames gewonnen werden met re spectievelijk 6-1, 6-4 en 7-6, 6-7, 7-6. Ook het zevende dames team, dat in de vierde klas se speelt onder leiding van Elvira Schenk, presteerde uitstekend. In een spannen de thuispartij waren zij te sterk voor het team van Be Quick. In de singles moest alleen uur en jeugdzeskamp, Be Fair, 12.00-15.00 uur. Voor de klaverjasinstuif van vanavond (woensdag 6 mei) in buurtcentrum ’De Boog’ bedragen de inschrijfkosten vijf gulden per persoon en voor 65-plussers f 2,50. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. Nieuw dit jaar is de jeugdzeskamp. Zaterdag 13 juni zal tussen twaalf en drie uur op één van de velden van Be Fair-voetbal een speciale zeskamp worden gehouden voor leerlingen van het ba sisonderwijs. Het evenement bestaat uit een stormbaan, een hobbel- fietsenrace, klepelhangen, clownskopgooien, wervel wind en koemelken. Deelne men kost één pilden. Hoewel in principe het ple zier voorop staat worden zo wel de jongens als meisjes verdeeld in vier leeftijdscate gorieën. Voor de drie besten per categorie worden prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van waardebonnen. UTRECHT/WADDINXVEEN - Tijdens de grote finale van de verenigirigscompetitie in het Utrechtse zwem bad ‘De Kwakel* hebben de zwemmers van het Wad dinxveense Gouwestaete zich temidden van 15 clubs weten te handhaven in de hoogste afdeling. Ekkie Blom een puntje aan de tegenstanders laten. De tweede singel was met 6-1, 6-4 voor de ’playing captain’ Elvira Schenk. Vervolgens pakten de da mes Kitty Stijn en Willy v.d. Ark met 6-0, 6-2 de eerste dubbel, gevolgd door een overwinning van Elvira en Jolanthe de Lange met 6-2 en 6-3. Voor de laatste dub- belpartij traden Willy en Jo lanthe nogmaals aan en wonnen ook die met 6-4, 6-4. In de vrijdagavond recrean tenpoule waren er een paar uitstekende thuiswedstrij den. Het tweede gemengde team onder aanvoering van Gerrit ter Beek speelde de sterren van de hemel tegen het team van Ter Steeghe. Er werd overtuigend gewon nen met 8-0. Eén van de partijen die on danks het slechte weer nog gespeeld kon worden was die van het vijfde gemende team in de derde klasse. Dit team onder aanvoering van Britt van Braam Morris pakte tegen Halfweg 3 vier punten. De singelpartijen waren voor Jeroen Jaakke en Britt geen probleem. Jeroen won WADDINXVEEN - Welpen 2 van Korbis-korfbal kan zater dag tegen IJsselvogels (Moordrecht) kampioen wor den, welpen 3 kan dat een week later vanwege de over winning tegen WION (24-11). Welpen 4 won zaterdag van Gemini (11-10). Ook BI kan kampioen wor den. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ’De Gou we Rijders’ houdt donderdag avond 7 mei om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is welkom. Na het kaarten is er de prijsuit reiking met leuke prijzen. WADDINXVEEN - Bij bad mintonclub Invictus is na Florida 2 ook het derde jeugd- team kampioen geworden. Nog spelend onder de oude clubnaam werd de titel bij Ai- gis binnengehaald. Maarten Bakker won makke lijk met 1-15 en 1-15. Tim Kalkman had in zijn enkel weinig te vertellen en verloor dan ook. Bianca Boeters won de eerste set zonder moeite. De tweede set ging nog mak kelijker (3-11 en 4-11). De tweede damesenkel met Leonie Sloof verliep soepel en werd gewonnen met 3-11 en 6-11. Rienke Teerink en Tim Kalkman bleken een goed ge smeerd koppel en wonnen ge makkelijk van de tegenstan der. Door deze winstpartij werd het team ook meteen kam pioen in hun klasse. De twee de mix werd daarna verloren, maar de dubbels werden weeer gewonnen (2-6). Een andere hele mooie strijd was er tussen Florida 8 en Delft 4. Erik Kranendonk speelde de eerste herenenkel. Hij won met tweemaal 15-9. Alain Kruijf en Erik Kranen donk speelde tegen Kevin v.d. Berk. Alain won de eerst set met 18-15, maar kon het in de tweede niet zo volhouden (11- 15). In de derde set ging het de hele tijd gelijk op, maar net op het laatste kon Kevin v.d. Berk toch de winst grijpen (1- 1). Annika de Jong speelde even eens een driesetter. Ze won poet 11-4, 9-11 en 12-10. An gela Jansen won redelijk ge makkelijk en ook de twee mixen werden zo gewonnen. De spannendste wedstrijd was waarschijnlijk wel de dubbel van Erik en Alain. In de eerste set was de spanning al meteen om te snijden. Na een vermoeiende set werd het 18-17. De tweede set ging ruim ver loren met 8-15, maar de beide heren kwamen goed terug in de derde. Wederom werd er bij 13-13 verlengd en weer konden Erik en Alain de ver lenging winnend afsluiten (18-16). Ook Annika en Angela maak ten er een driesetter van. Hier waren de verschillen per set alleen veel groter, maar de prestatie daarom natuur- lijk niet minder, want ook de- ternationale zwemkampioenschappen voor masters in Daardoor werd het 7-1 in het voordeel van Florida. WADDINXVEEN - De 53e ’Sportweek Waddinxveen’ gaat vanavond (woensdag 6 mei) om acht uur van start met een klaveijasinstuif in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan). Het evenement wordt zater dagmiddag 13 juni voor de eerste maal met een jeugd zeskamp op het voetbalcom- plex van Be Fair (Wamaar- plantsoen) afgesloten. De organiserende ’Stichting Sportweekcomité Waddinx veen’ is er in geslaagd een sportief programma in el kaar te zetten. Ruim vijf we ken lang kan worden deelge nomen aan allerlei evene menten, zoals bingo, bridgen, hengelen, klaver jassen, koersballen, zwem men en natuurlijk voetbal len. Het lunapark op het eve nemententerrein aan de Dreef ontbreekt evenmin, evenals de autopuzzelnacht- rit. Nieuw is de jeugdzes kamp, welk onderdeel inGouwebad ’de Sniep’, 18.30 beginnen ook voor hen weer de bondstrainingen in Zeist, waarna nog enkele intema- Dannis (8), waarbij laatstge- tionale toernooien volgen, noemde het betere van het De overige speelsters kunnen spel liet zien en net te kort nog even langer uitrusten, al- kwaïn om winst te forceren. B. Jansen (3) was te sterk voor W. v.d. Hoek (11). Een degelijke remise werd afge wikkeld door P. de Louw (6) len Boering. en E. Philipse (4). Eveneens een puntendeling tussen L. Ellers (13) en H. van Wou denberg (5) en H. de Roodt (7) en L. v.d. Haven (12). In de subtop een zwaar be vochten zege voor A. Kardol tegen J. Muit. Een knappe prestatie werd geleverd door A. Prins door H. Smitskamp op een nederlaag te trakte ren. Verder een verrassende ne derlaag voor T. Goor tegen J. Stam. J. Smit permitteerde het zich om in een hektisch eindslot in tijdnood een win nende partij tegen J. van Gort te verkwanselen. In de middengroep positieve gesloten was met de kleinst mogelijke achterstand (5- uitslagen voor J. v.d. Heiden, G. v.d. Knaap, A. Versluis, C. Klaassen en J. van Sandijk tegen respectievelijk F. Rit ter, A. v.d. Starre, H. van Of feren, D.J. van Offeren en J. Ponsioen. In een bomvol Gouwebad ’de ra Berckenkamp 11-6 en Sniep’ werd de eerste wed- 'Wendy de Frankrijker 11-7 strijd tegen het Goudse Kei ler Keukens Donk met 14-7 verloren. De volgende dag moesten de Waddinxveensen in het Goudse zwembad ’De Tobbe’ met 13-6 het onderspit gen Donk begon Gouwestaete delven tegen de Goudsen. De Waddinxveense waren al in het Gouwebad niet opge wassen tegen Donk. Reeds in Goudsen vier keer op rij. de eerste periode stonden zij met 3-1 achter. Alleen Wendy de Frankrijker wist te scoren (2-1). Ook in de tweede perio de bleek de ploeg van coach Jan Middendorp, als vervan ger van Martin Pronk, geen vuist te kunnen maken tegen brachten halverwege de wed de Goudse ploeg. Ook hier wist alleen Wendy tot scoren te komen (4-2). Na 6-3 door Heike Koglin in de derde pe- getracteerd op U20, waardoor riode, liep Donk verder uit en Donk uitliep naar 8-6. Alleen kon de jarige Cindy de Geus Miijam Overdam wist te sco ren. Met wederom een derde p-tje voor Gillian van den Berg kon Donk in de vierde periode de scbre nog wat op voeren en de eindstand bepa len op 13-6. Een goed seizoen voor de dames van Gouwesta ete is ten einde. Hanneke Kappen gaat nog even door bij de KNZB met trainingen voor het nationale jeugd - team. Voor Gillian van den en Mirjam O verdam breekt een periode van wel- Willemen zal zich met nog zes ronden voor de boeg verdiende rust aan. In juni flink moeten inspannen om de titel niet mis te lopen. Joost Krommenhoek zocht naar zijn vorm maar wist toch de 100 m vlinderslag bij de jongens onder 14 jaar win nend af te sluiten (1.05.1). Bij de meisjes onder 14 jaar ging Denise de Riet uit haar dak na een uitstekende 1.05.3 op de 100 m vrije slag, goed voor de derde plaats. Bij de meisjes onder 18 jaar zwom Inge v.d. Schrier een prima tijd van 2.24.6 op de 200 m wisselslag en noteerde hiermee de snelste tijd op dit nummer. Maartje Kouwenberg uit Moerkapelle (WVZ) was even snel maar kreeg van het kampgerecht de eerste plaats toegewezen. Melissa Dings kon de 200 m schoolslag niet in haar eigen leeftijdsgroep zwemmen maar trad aan bij de dames. Met een tijd van 2.45.2 dook Melissa ruim 2 seconden on der haar eigen clubrecord bij de meisjes onder 15 jaar. Kim Middendorp legde de 100 m vlinderslag bij de meisjes on der 16 jaar in 1.09.4 en ein digde met deze tijd op de tweede plaats. Bij de jongens onder 18 jaar kreeg Marcel Zijderhand een zwaar programma voor zijn kiezen. Alleen op de 200 m De strijd om de wisselbeker ging tussen beide teams van tomatenkwekerij De Vrij. In j een spannende wedstrijd, waarbij beide teams aan el kaar gewaagd bleken, wist De Vrij 1 met twee punten verschil (10-8) te winnen. De strijd om de derde en vier de plaats ging tussen de teams van de Gemeente en Stuurman Partners. Juist toen het eindsignaal werd afgeblazen stonden bei de teams met 10-10 gelijk en moest er worden doorge speeld tot een punt verschil. De Gemeente had de langste adem en werd derde. Het toernooi werd afgesloten met de strijd om de Supercup. Was het vorig jaar het mix- team van machinefabriek J. v.d. Berg Zn. Waddinxveen dat met deze cup naar huis ging, nu was het met ruim overwicht het herenteam van tomatenkwekerij De Vrij. Bij de jeugd op de woens dagmiddag speelden de jongste Be Fair-spelertjes in de minicompetitie. Het Be Fair-team in de klasse jon gens onder de 10 jaar - be staande uit Koen Verwey, Gilles Bresser, Alexander Diepeveen, Stephan Peterse en Robin Landweer - speel den voor eigen publiek een prachtige partij tennis. Ze wonnen zeer verdiend met 12-0. WADDINXVEEN - Het l eerste herenteam van Fly- ers-basketbal heeft met grote cijfers van Rebound gewonnen (95-52). Verder was er winst voor dames 2 (58-30 tegen Lo- komotief), jongens-kadet- ten 1 en 2 (tegen Gras- shoppers) en jongens mi ni’s. Heren 1 begon niet goed f aan de laatste wedstrijd van de competitie. Tot hal- verwege de eerste helft kon Rebound makkelijk bijblijven. Hierna kwam WADDINXVEEN - Op de eerste dag van Nederland se kampioenschappen tri- plette hebben drie Wad dinxveense teams van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) een dagprijs ge wonnen. Thea Springer, Barend Monster en Henry van Wa- geningen behaalden een eerste prijs in de derde klasse A. In dezelfde poule bereikten Betsy Lanting, Piet v.d. Made en Jan Kooi- stra een derde plaats. In de derde klasse B wonnen El ly Nieuwland, Toos Wub- ben en Wout Versluis even eens een derde plaats. De hoger geplaatste Wad dinxveense teams hadden een slechte dag. In de eer ste klasse wisten Roy Huls kamp, Marco van Wage- ningen en Hans Camme- raat slechts één wedstrijd te winnen. In de tweede klasse A de den Wim van Bockom Maas, Nel Oudijk en Nor bert Schifferling het niet veel beter. Zij wonnen slechts 2 van de 5 wedstrij den In de vierde klasse B won nen Francisca Laning, Ym- ca Matla en Miendert Stuut 4 van de 5 wedstrij den. Zij vielen net naast de dagprijzen maar hadden een goede uitgangspositie voor de volgende twee wed strijddagen. In de voorj aarscompetitie hebben Roy Hulskamp, Hans Cammeraat en Mar co van Wageningen goede zaken gedaan. Zij wonnen drie wedstrijden en staan nu bovenaan met 14 ge wonnen wedstrijden en +89. Hun achtervolgers Toos Wubben, Elly Nieuwland en Wout Versluis wisten slechts één wedstrijd te winnen en staan nu op 11 gewonnen en +33. Met nog twee wedstrijda- vonden te gaan worden zij behoorlijk bedreigd door Wim van Bockom Maas, Nel Oudijk en Norbert Schifferling met 10 gewon nen wedstrijden en +48. Flyers beter in het spel en begon de scoremachine te J draaien. De eerste helft j werd afgesloten met 41- 29. De tweede helft was meer een formaliteit dan een wedstrijd. Rustig spelend en steeds scorend ver- grootte Flyers de voor- sprong. Uiteindelijk werd het 95-52. Topscoorder j was Richard Hageman met 23 punten. Jongens-kadetten 1 deed in de laatste wedstrijd van zich spreken door in een uiterst spannende wed- strijd kampioenskandi- daat Grasshoppers met - een nederlaag naar huis te sturen. Lange tijd had Flyers het initiatief, maar Grasshop pers bleef steeds dicht in de buurt en kwam zelfs twee minuten voor tijd op voorsprong. Maar Flyers bleef rustig en pakte een mooie over- winning. Uitslag 73-71. Topscoorder was Vincent Hageman met 18 punten. Meisjes-adspiranten 1 kon het niet redden tegen de kampioen Voorburg. Uit slag 21-92. Topscoorster was Esther Kleinhoonte van Os met 8 punten. Jongens mini’s maakten er een spannende strijd van. Bij de rust was de stand nog 16-16, maar toen gooiden de jongens er nog een schepje bovenop en haalden het eindsig naal met een kleine over winning. Uitslag 44-41. Topscoorder was Sebasti- aan Overdam met 17 pun ten. WADDINXVEEN - Het 8e be- drijfsvolleybal toernooi van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair is gewonnen door het eerste team van to matenkwekerij ’De Vrij’. Op de laatste avond in sport zaal Groenswaard (Wingerd) lat stonden dit in de weg. streden 4 mixteams en 12 he renteams om de wisselbe- kers. Bij de mixteams verde- niet te doen. Terwijl iedereen digde bekerhouder J. v.d. Berg Zn. tevergeefs de Woerdense Poldermannen het kleinood. De heren streden verdeeld over twee poules tegen el kaar. In de ene poule werd het eerste team van De Vrij winnaar en in de andere werd de Rotterdams Dagblad Cup. het tweede team van De Vrij Deze wedstrijd begint om poulewinnaar. drie uur in het Wamaar- plantsoen. Wisselbeker plaats komt voor de spor- tontmoetingen. Het volledige programma ziet er als volgt uit: woens dag 6 mei: klaverjassen, De Boog, 20.00 uur; maandag 11 mei - vrijdag 15 mei: spor tweekvoetbal, Be Fair, 19.00 uur; donderdag 14 mei: hen- gelconcours voor individu- elen en groepen, Gouweka- naal (Broekweg), 19.00- 21.30 uur; vrijdag 15 mei: koersbalfinale, Anne Frank- centrum, 13.30 uur; maan dag 18 mei - vrijdag 22 mei: sportweekvoetbal, Be Fair, 19.00 uur; dinsdag 19 mei - zaterdag 23 mei: lunapark, evenemententerrein Dreef; woensdag 20 mei: nachtrit Gouwerijders, Paddle’s, 19.30 uur; vrijdag 22 mei: prestatiezwemmen WRB, ven de Waddinxveners echter goed partij geven en slaagde er opnieuw in om op gelijke de lantaarndrager L. Coevert hoogte te komen (3-3). geen kans gaf. In de kelder van de schaakdi- visie opnieuw een slechte beurt van H. Verwaal, die nu in J. v.d. Haven een te sterke tegenstander tegenover zich had. Opnieuw een negatief resul taat voor T. Bronk, die nu blunderend tegen H.E. van Offeren de teil in ging. Als laatste vermelding knap spel stand af te stevenen, maar - Tn TTij-i-j j-_ j_ net V00J_ yustsignaal bracht DSO toch nog een wij ziging in de stand aan (5-6). Bos 'i i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31