WADDINXVE Binnentuin Vechtpartij op Sniepweg Koloniale trend woonaccessoires van Souburgh kost geld Legpenning voor broeds Ongeval met vrachtwagen Twee auto's opengebroken 'Vox' zoekt oud-leden OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N* Kopstoot voor Waddinxveense dé zonwering- specialist! R E K R U B E T E E N M E G MM«-> Gebroeders A. en Gouwe, tel. 0182-621666. Een foto van de tekening van de besloten binnentuin van VAN OEN BERG Truus Sou- gen, vertrouwde omgeving te verwisselen voor zorg of ver pleging binnen Souburgh, dan heeft de Waddinxveense samenleving de plicht hun verblijf hier zo prettig moge lijk te maken‘. Zodra het geld voor de bin nentuin is vergaard, zal het bestuur van Vemiging Vrien den van Souburgh zeker niet op zijn lauweren gaan rusten. ‘Ook zorgcentrum Souburgh heeft het één en ander moe ten inleveren', weet Jongejan inmiddels. ‘Het is de taak van ons bestuur de geldstroom le vend te houden'. Truus Fahmer valt hem bij. ‘Eén bootreis per jaar vinden de bewoners al prachtig, maar zijn er twee te kunnen ma- ‘Mensen die voor het eerst op bezoek komen zeggen wel eens: nooit geweten hoe ge zellig en goed geregeld het koor. Wie oud-leden kent wordt verzocht dit aan Vox Jubilans door te geven. WADDINXVEEN - Donderdagavond 28 april rond half negen is er op de Sniepweg gevochten. Daarbij is een Waddinxvener gewond geraakt aan zijn been en borst kast. De politie is op zoek naar getuigen van dit hand gemeen. GROEN KLEDINGINZAMELING COLLECTEROOSTER hier in Souburgh is. En dan zeg ik: Dat is mooi, want dan maakt u zich geen zorgen meer over de tijd dat u misschien heel oud en afhan kelijk wordt*. naar getuigen van de vecht partij aan de Sniepweg. Zij kunnen zich melden bij de po en BOSKOOP/WADDINXVEEN - Op Koninginnedag (donder dag 30 april) gebeurde op de kruising van de Zijde met het Noordeinde bijna een aanrij- zelf ding tussen een Boskoopse automobilist en een groepje van zes fietsers. De fietsers gaven de automo bilist geen voorrang waar door deze hard moest rem men. Dit gaf over en weer de nodige ergernis waarop de bestuurder van de auto uit stapte. Er ontstond een woor denwisseling, waarna de 22- gaan wij bewust niet uit de weg, want iedereen kan zien hoe goed-het nog gaat en hoe aangenaam hun verblijf in Souburgh is*. ‘Bovendien kun je even met ze meelopen, een arm om ze heenslaan, even zwaaien. Op de tweede of derde verdieping gebeurt dat veel minder*. Voorzitter A. Jongejan heeft met zijn bestuur van WS, waarvan Truus Fahmer ook lid is, de ledenwerving en de fondsvorming met verve aan gepakt. ‘De sociale zorg voor mensen heeft altijd mijn bijzondere aandacht gehad*, zo zegt hij. ‘Ik heb 37 jaar bij hetzelfde bedrijf gewerkt en mij daar in nevenfuncties ook op het so ciale vlak ingezet. Bovendien was ik twaalf jaar diaken en heb ik een vrouw, die zeer ac tief is in het bejaardenwerk*. ‘Wat ik heel belangrijk vind*, vervolgt Jongejan, ‘is mensen te steunen die zelf niet in staat zijn hun zaken te rege len. Hoogbejaarden zijn in de ze groep heel kwetsbaar. Zij kunnen zich meestal niet meer verdedigen. Deze men sen hebben wel gezorgd voor de welvaart, waarvan wij nu profiteren*. 30.000 gulden, bijeen te bren- ‘Zijn zij gedwongen hun ei gen. De tuin heeft tal van verras sende details en uiteraard zitjes. Stenen, schelpen, zand, struiken, een waterbol, bamboe en hekjes wisselen elkaar af. De sfeer is vriendelijk en be schermd, met alle aandacht voor privacy. De kamerdeu ren van de verpleegafdeling op de begane grond aan de westkant leiden rechtstreeks naar de tuin. De bewoners van de apparte menten aan de voorzijde ko men er via hun grote, nieuwe huiskamer. Zij zien tevens het plantsoen aan de voor kant en kunnen gebruik ma ken van het terras van de Dagverzorging. ‘In de meeste zorgcentra lig gen de verpleegafdelingen op ken?‘ ‘Daarnaast willen we probe ren geld bijeen te brengen voor leuke dingen in huis, voor zoveel mogelijk bewo ners. Niet alleen de mensen uit de wozoco’s, ook degenen burgh betekent immers uit de seniorenflats aan de overkant willen wij de kans geven straks op het terrein van Souburgh te wandelen, een praatje te maken, deel te nemen aan activiteiten*. Beiden ervaren regelmatig dat tal van Waddinxveners geen idee hebben hoe groot en goed de zorg vanuit Souburgh WADDINXVEEN - Nog tot en met zaterdag 9 mei pre senteert Van Berkesteijn Wooncultuur (Kanaaldijk) de nieuwste trends op het gebied van woonaccessoires. Ook staan er tuinpresentaties op het programma. Dit alles gebeurt in het kader van de tiendaagse vooij aars show ’It’s Springtime’ met vo rige week een ’High Tea Roy al’ op Koninginnedag (don derdag 30 april) en op de twee dagen daarna. Eén van de trends bij Van Berkesteijn Wooncultuur is het koloniale verleden, waar bij tijger- en zebraprints, bruin hout en ecru tinten een belangrijke rol spelen. Gekoppeld hieraan is de hang naar oude scheepsmodellen en alles wat met het nauti sche en de zee te maken heeft. De kleuren rood, wit, geel en blauw zijn hier duide lijk aanwezig. Exotisch is het thema China in licht gouden tinten. De ex- clusieve-Chinese A Lam Lee- collectie vormt de hoofdmoot van dit thema. De schilderijen, lampen, fot- olijsten, beelden, dozen en andere objecten - nu eens niet in het befaamde Chinese rood, maar in de kleurschake ringen ivoor, goud en zilver - passen zowel in het klassieke als in het moderne interieur. In het kader van een ander thema ’De tuin in beeld’ wordt getoond hoe de woon kamer tot tuin kan worden en de tuin tot woonkamer. Zo gaat het windlicht in glas of staal van binnen naar buiten en kan dat grappige tuin stoeltje weer van buiten naar binnen. ‘Met de zomer in zicht biedt dit thema veel mogelijkheden en wordt dan ook in twee kleurnuances uitgewerkt: de ene in wit en de ander in de zomerse kleuren blauw, geel en groen*, aldus directeur Hu go van Berkesteijn. ‘It’s Springtime* houdt hij sa- De man uit Waddinxveen werd door twee auto’s klem gereden toen hij weg wilde rijden. Uit de auto’s stapten volgens getuigen ongeveer acht personen met bivakmut sen en knuppels. Het gezelschap vernielde de men met het Waddinxveense hoveniersbedrijf J. Willem- stein. Een bezoek aan de mo- deltuinen bij het complex is komende zaterdag 9 mei van 11.00-17.00 uur inspirerend en dus de moeite waard. Extra aandacht wordt dit maal geschonken aan de tuinaanleg met water, waar bij het leuk is om te zien wat het effect is van spiegelglas in de tuin. Daarnaast is de eigen tuin vormgeefster aanwezig en la ten beregeningssystemen be zoekers ontdekken hoe een voudig water geven wordt. Origineel zijn de huisjes voor vlinders, bijen, lieveheers beestjes, kikkers, vleermui zen en vogels. Bij Van Berkesteijn Wooncul tuur trekken niet alleen de nieuwe meubelcollecties, maar ook tuinmeubelen in massief teakhout en in Lloyd Loom-uitvoering. WADDINXVEEN De verpleegafdeling van zorgcen trum Souburgh (Prins Bernhardlaan) krijgt aan de westkant van het hoofdgebouw, in het verlengde van het woonzorgcomplex, een besloten binnentuin naar een ontwerp van het Waddinxveense hoveniersbedrijf Wijsman. de bovenste verdiepingen*, geeft Truus Fahmer aan. Wij hebben bewust gekozen voor de parterre, omdat de bewo ners hier veel meer zien en meemaken. En de wandel route zal zeker bijdragen tot hun welzijn*. ‘Deze mensen zijn geestelijk ziek, maar lichamelijk vaak kerngezond. Bewegen, wan delen, activiteiten, frisse lucht; ze genieten ervan en het verbetert hun conditie*. ‘De confrontatie van deze groep met andere bewoners VERGADERINGEN C. Lugthart met hun echtgenotes. Recths op de foto C. de Bas van de Kamer van Koophan del en Fabrieken Rotterdam. (Foto: Arno Lugthart). WADDINXVEEN - Tijdens een feestelijke familiereünie in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) kregen de gebroeders A. en C. Lugthart een gouden legpenning uit gereikt. Deze legpenning met oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rotterdam kregen beide broers j - zoals vorige week al kon worden bericht - uit handen van bestuurslid C. de Bas. De onderscheiding viel het tweetal ten deel wegens hun I 40-jarig zelfstandig ondernemerschap voor het Waddinx- veense loon- en grondverzetbedrijf ’Gebroeders Lugthart en Zonen’. I zorgcentrum Souburgh, zoals die ontworpen is door het Waddinxveense hoveniersbedrijf Wijsman. (Foto: Jan Oskam). is. Verzorging, verpleging, dagverzorging, thuisdiners en zometeen zelfstandig wo nen met de garantie van zorg rond de klok in het eigen ap partement. Gemotiveerde, hoog gekwali ficeerde en gediplomeerde medewerkers weten zich ge steund door honderden vrij- zou het niet heerlijk willigers. ‘Ik hoop dat de op richting van WS ertoe bij- draagt dat er in Waddinxveen een frisse wind opsteekt*, zegt Truus Fahmer uit de grond van haar hart. ‘Een goed leven voor de bewo ners en bezoekers van Sou- een verrijking voor de hele Wad dinxveense samenleving. Steun van buiten geeft de werkers binnen nieuwe inspi ratie*. De tuin is een onderdeel van het loopcircuit van de psycho geriatrische verpleegafdeling voor dertig bewoners, op de begane grond van het zorg centrum. Het gebied is afgesloten, maar aan de bovenkant open. Op die manier kunnen de ge bruikers, maar ook de bewo ners van de zorgappartemen- ten aan de westzijde en die van het woonzorgcomplex, de wisseling van de seizoenen in dit parkje meemaken. ‘Het is heel belangrijk dat mensen die hun eigen leven niet meer kunnen bepalen een stukje extra gezelligheid en ruimte buiten hebben*, zegt zorgmanager Fahmer-van Os van burgh. ‘Op die manier blijven zij be trokken bij hetgeen vroeger belangrijk was in hun leven. Het stukje ’wolligheid’, waar we in de zorgsector trots op waren, is afgebouwd omdat die zorg betaalbaar moest blijven. Details vielen weg*. Voor de binnentuin is geen geld beschikbaar. Het be stuur van de Vereniging Vrienden van Souburgh (WS) heeft zich tot doel ge steld de kosten, een kleine BEZWAAR KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN ruiten van de auto en deelde tevens klappen uit aan de nietsvermoedende autobe stuurder. Vervolgens liep de groep terug naar de eigen au to en reed weg. De Waddinx vener herkende in de groep twee mannen van 20 en 24 jaar, die eveneens afkomstig zijn uit het Gouwedorp. Hij is vervolgens naar de woning gegaan van deze twee en heeft daar vernielingen aan de woning toegebracht. In verband met de vernieling aan de woning is zowel de ge wonde man van 25 jaar als een andere Waddinxvener van 23 jaar aangehouden. Ze hebben bekend de vernielin gen te hebben gepleegd. Voor de vechtpartij heeft de politie een 20-jarige en 24-ja- man uit Waddinxveen een 26-jarige man uit het Gouwe dorp. De 26-jarige man heeft bekend betrokken te zijn ge weest bij de vechtpartij. De 20-jarige en de 24-jarige man hierbij een rol te hebben ge- WADDINXVEEN - Maan dagmiddag 27 april rond kwart over een is een vracht wagen gevuld met onder an dere gasflessen betrokken ge raakt bij een eenzijdig ver keersongeval. Op de Tweede Bloksweg was de 45-jarige uit Moordrecht rige afkomstige chauffeur even af- aangehouden, alsmede geleid. Toen er een tegenlig ger aankwam week de man iets te ver uit en raakte een elektriciteitsplan. Vervolgens raakte hij in de berm en kwam op een brug getje tot stilstand. De vracht- speeld. wagen kwam echter wel met Het onderzoek loopt overi- de neus in het water te staan, gens nog. De politie is op zoek Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. De vrijwillige brandweer heeft geholpen met het uitla- fitie van het district IJssel den van de gasflessen en het energiebedrijf Midden-Hol- land is gekomen voor de elec- triciteitsplan en de bovenlei ding. Een takelbedrijf heeft de vrachtwagen weer op de weg geholpen. De Tweede Bloks weg is tot half vier door de po litie afgesloten geweest. naar zijn auto en een mes of een op een mes gelijkend voorwerp pakte. Na nog een paar woorden ge wisseld te hebben heeft de 22- terdagavond 20 juni een spe- jarige man een 30-jarige Waddinxvener uit de groep fietsers een kopstoot gegeven. Hij zou zich bedreigd hebben gevoeld. WADDINXVEEN - Maan dag 27 april tussen 17.30 en 19.00 uur is er ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Willem de Zwijgerlaan. Een raam werd ingeslagen. Er wordt een attachékoffer met in houd vermist. Op de vroege morgen van Koninginnedag (woensdag 29 april) is er rond half vier ingebroken in een woning aan de St. Victorstraat. Een ruit is geforceerd en er wordt een geldbedrag ver mist. In de nacht van woensdag 28 op donderdag 29 april is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan het Sweelinckhof. Er worden onder andere een radio en een stuk gereedschap ver mist. Tussen vrijdag 24 en woensdag 29 april is inge broken in een woning aan de Brugweg. Een raam is geforceerd en er worden on der andere een schilderij en een videocamera vermist. Op maandag 4 mei is inge- broken bij een bedrijf aan het Koningin Wilhelmina- plein. Een ruit is gefor ceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt ver mist. WADDINXVEEN - Het dit jaar een kwart eeuw bestaan- jarige bestuurder terug liep de Waddinxveense jeugdkoor Vox Jubilans 25 jaar’ zoekt oud-leden. Ter gelegenheid van het jubi leum houdt het jeugdkoor za- ciaal concert in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). In verband hiermee is het be stuur op zoek naar adressen van oud-leden van het jeugd- Vervolgens is de automobilist weer in zijn auto gestapt en weggereden. Later heeft hij zich bij de politie gemeld. /Ja *s. PAGINA 3 WOENSDAG 6 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Project. houtopstanden langdurig 13 mei 1998, aanvang 20.00 De Akker 51, 1 blauwspar in de voortuin subsidie aan VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Sparrengaarde 1, 1 boom in de achtertuin en 1 boom in de 624680 en rolluik- en zonwcringspccialist ■BiBW» ’WW.. 624622 624767 624500 612570 Is 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00- 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In mei 1998 wordt een kledinginzameling gehouden door het Leger des Heils. 3 mei tot en met 9 mei 1998 Nationaal Fonds Kinderhulp. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK voortuin Lindengaarde 15, 1 berk en 2 naaldbomen in de tuin na afspraak via de Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. Voor een tussentijdse aanvraag moet men rekening houden met een termijn van ongeveer drie maanden na de indiening van het voorstel. Het is raadzaam om, voordat een aanvraag wordt ingediend, overleg te plegen met de afdeling Staf Bestuur en Organisatie (SBO), telefoon (0182) 624638. van een OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Op de agenda o.a.: Voorstel tot beschikbaar stellen gelden voor Millennium Julianastraat 24, Boskoop Telefoon: (0172) 21 38 90 COMMISSIE OPENBARE RUIMTE EN SOCIALE ZAKEN op donderdag 7 mei 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Op de agenda o.a.: Voorstel definitieve subsidievaststelling 1996 Stichting "De Vierstroom". Voorstel tot het beschikbaar stellen Stichting Kinderdagverblijf Kwiebus. COMMISSIE FINANCIËN, PERSONEEL, ORGANISATIE op woensdag 13 mei 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Het rooien van bovengenoemde bomen en heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschóon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Ook dit jaar zijn in de gemeente Waddinxveen ter gelegenheid van Koninginnedag diverse koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Voor toekenning van een koninklijke onderscheiding ligt sinds Koninginnedag 1996 de nadruk op de zogeheten maatschappelijke verdiensten. Dit zijn de bijzondere, persoonlijke verdiensten of prestaties van iemand. Hetgeen die persoon doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING EN ECONOMISCHE ZAKEN op dinsdag 12 mei 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. COMMISSIE WELZIJN, ONDERWIJS, ZORG EN SPORT op woensdag uur in het gemeentehuis. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. aanvullend element. Ook als het een verdienste is die ligt in het verlengde van zijn betaalde werk. Het gaat erom "de stille krachten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jarenlang onbetaald klaarstaat voor de gemeenschap. Burgemeester F. Jonkman roept verenigingen, instellingen, maatschappelijke organisaties en ook burgers op hem op dergelijke personen attent te maken. Een aanvraag voor een koninklijke onderscheiding voor Koninginnedag 1999 dient, voorzien van alle benodigde gegevens, te zijn ingediend uiterlijk vóór 1 september 1998. Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegid: Op de agenda o.a.: Werkgelegenheidsprojecten "Groenwacht en werklozen". 1 w

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3