Jubileum braderie in stijl 'sixties Bij het ontbijt... nque op bedrijvenbeurs Krea Musica brengt musicalmelodieën Nieuwe elementen Hassan rijdt weer met vrachtwagen door Europa Wandelavondvierdaagse zit Oranje niet dwars TOOS-turners in de prijzen CD-recordables 680 Mb all speed 1 -ƒ3,35 10-/32,90 25-/74,90 Rijnen Gouwe Mannen gepakt na bedreiging Vijfde plaats Wim den Hertog Kerkdienst Dodelijke aanrijding Vuilnis op andere dag Inbraak in twee auto's Opbrengst collecte WADDINXVEEN - De op brengst van de Waddinxveen se collecte van de Nederland se Hartstichting bedraagt ƒ19.784, 20. Het geld wordt besteed aan onderzoek, pre ventie en voorlichting, aldus afdelingdvoorzitter L. Ma thol. Nachtrit van Gouwe Rijders I I I I I I I I I I I p I I I I I I I I PAGINA 23 DINSDAG 19 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN iè Oorlogstrauma’s Krea Musica, dat dinsdag avond 26 mei om acht uur voor Waddinxveense senio ren optreedt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- WADDINXVEEN - Hassan, wiens naam uit privacy-oog- punt is gefingeerd, is een in Waddinxveen wonende Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. veen bijna twee uur te laat aankwam. Voor velen was het een prettig weerzien. De leden van Zaboj hadden zelfs een speciaal welkomstlied in gestudeerd. Het hoogtepunt tijdens het bezoek aan Pelhrimov was het concert op vrijdagvaond in de fraaie St. Vituskerk. Krea Musica bracht daar on der leiding van John Muller een gevarieerd programma met een selectie van bekende melodieën uit de musical ’Les Miserables’. Zaboj trad op met het ge mengde koor en met het man nenkoor. De pianist van Krea Musica, Michiel Steenwinkel, vertolkte tijdens een inter mezzo een wals van Chopin. Tot besluit van het concert werd door beide koren het lied ’Zum Abschied’ gezonden op de bekende melodie van Amazing Grace. Gelet op de reacties uit het publiek heeft men de avond zeer gewaar deerd. WADDINXVEEN/ZEVEN- HUIZEN - Dinsdagavond 12 mei kwam bij de politie de melding binnen dat twee mannen uit Rotterdam en Waddinxveen bij een horeca bedrijf aan de Dorpstraat gasten en voorbijgangers las tig vielen en beledigden. De politie sprak de beide mannen aan, waarop ze ver trokken. Rond elf uur kwamen ze ech ter terug, in gezelschap van drie andere mannen in de leeftijd van 20 tot 25 jaar uit Gouda. Er werden bedreigin gen geuit dat ze de zaak zou den verbouwen. Toen de politie met twee au to’s ter plaatse kwam gingen de vijf mannen weer weg. In verband met de bedreigin gen is de auto van de drie Goudse mannen uit Gouda langs de kant gezet en zijn de mannen aangehouden. In de auto waren twee honk balknuppels en een wapen stok aanwezig. De politie heeft de zaak verder in de on derzoek. en woensdag gewoon opge haald. Donderdag 21 mei wordt er geen huisvuil opge haald. Vrijdag 22 mei wordt het vuil van donderdag en van vrijdag opgehaald. Het afvalstation aan de Zui delijke Rondweg is op Hemel vaartsdag eveneens gesloten. De Tsjechische aankondiging van het concert van 'Krea Musica' met het Tsjechische gemengd koor 'Zaboj'. (Fo to: H. Nieswaag). BOSKOOP/WADDINXVEEN - De jaarlijkse Boskoopse Najaarsbraderie wordt vrijdag 18 en zaterdag 19 sep tember voor de twintigste keer in het kwekersdorp ge houden. De dorpskern zal dan de sfeer van de ’back to the sixties’ uitstralen. Het Waddinxveense algemeen gemengd koor 'Krea Musica' trad op in de fraaie St. Vitus kerk van Pelhrimov met een selectie musicalmelodieën. (Foto: H. Nieswaag). F- lip I de belangrijkste plaats in. Praktisch alle winkels, gele gen aan het parcours, nemen deel. Maar ook steeds meer Bo skoopse verenigingen geven acte de présence. Deelnemers van buiten Bos koop worden streng geselec teerd. Door aan branchebe- scherming te doen wordt er geprobeerd een zo groot mo gelijk assortiment aan te bie den. Het secretariaat van Willem Kruiswijk schrijft de deelne mers in. Ondernemers wór den zoveel mogelijk persoon lijk benaderd. Voor aanmel dingen kan men terecht bij braderievereniging Boskoop, Burgemeester Colijnstraat 31, 2771 GE Boskoop, tel. 0172-216092. BOSKOOP/RIJNWOUDE - Nieuw, verrassend en aan trekkelijk, dat wordt de be drijvenbeurs Ondernemen in Midden-Holland en Rijnland die dit jaar plaatsvindt op 28 en 29 oktober in het Planta- riumgebouw op het ITC. Meer dan ooit wordt dit jaar gewerkt aan een aantrekke lijke en affectieve combinatie van contacten leggen, infor matie en entertainment op de beurs. De samenwerking tussen ondernemers, -ver enigingen en gemeenten blijkt daarbij een sterke aan trekkingskracht op het zake lijk bezoek te hebben. ’Proef het succes van zaken doen’, is dit jaar het aanvul lende thema van de beurs. Aanbieders van producten en diensten, die alles te ma ken hebben met de ’verwor venheden’ van succesvol za ken doen, zullen zich dit jaar op een verrassende wijze op de beurs presenteren. Inmid dels is een aanvang gemaakt met de realisatie van een ge- de raad naar Rijsbergen te gaan en zich’ daar te melden bij een aanmeldcentrum voor vluchtelingen. Hassan vertelde niet wie hij was, want aan zijn naam wist de jongen direct tot welke be volkingsgroep hij in Bosnië behoorde, en dat kon gevaar lijk zijn. Maar hoe kom je daar als je berooid bij een benzinesta tion aan de grens staat en geen woord spreekt van een West-Europese taal? Na enig heen en weer gepraat bood de wildvreemde jongen hem ten slotte een lift aan naar Rijs bergen. [STtkop:In opvangcentra In Rijsbergen heeft Hassan alle papieren die hij bij zich had aan de contactambtenaar van Justitie gegeven. Twee nachten verbleef hij daar en werd toen in een bus gezet met onbekende bestemming. Het werd het opvang- en on derzoekcentrum in Leiden dat net was geopend. Ruim vijf maanden verbleef Has san in dit centrum, waar hij andere Bosnische vluchtelin gen ontmoette en in zijn ei gen taal mee kon praten. Inmiddels waren zijn vrouw en dochtertje ook uit Bosnië gevlucht. Via Rijsbergen kwamen ze echter niet in Lei den terecht, maar in een an der asielzoekerscentrum. Na drie dagen zoeken werd met behulp met het computer- zoeksysteem voor vluchtelin gen zijn vrouw en dochtertje gevonden. In Leiden kregen ze een voor waardelijke vergunning tot verblijf, wat inhoudt dat ze voorlopig een jaar in Neder land mochten blijven. Na Leiden werden ze gehuis vest in Someren, waar ze in december de A-status kregen. Eindelijk konden ze gaan bouwen aan een nieuwe toe komst in Nederland. vluchteling uit Bosnië. Hij rijdt na zijn vlucht in 1995 weer als vrachtwagenchauffeur met de ’vlam in de pijp’ door West-Europa. zal de finish zijn tussen 19.00 en 20.30 uur. Op de slotavond echter, vrijdag 12 juni, zal worden gestart om 18.30 uur door de 10-kilometer-lopers, terwijl de 5 km-lopers om 19.00 uur zullen vertrekken. De gezamenlijke intocht zal beginnen om 19.30 uur wan neer de lopers, begeleid door diverse muziekkorpsen, het evenemententerrein aan de Dreef verlaten. De intocht zal dit jaar niet al leen worden begeleid door verschillende muziekkorp sen, maar tevens zal een aan tal ervaren ruiters van mane ge Reigersburgh (Piasweg) de intocht te paard begeleiden en wel zodanig dat zij de stoet zullen aanvoeren. Aan de avondvierdaagse wordt, evenals vorig jaar, een loterij gekoppeld. De eerste avond zal bij het verkrijgen van het eerste startstempel ten behoeve van iedere loper een lot worden overhandigd, welk lot elke avond kans geeft op een prijs. De uitslagen van de trekking zullen iedere avond na de fi nish in de kantine van Be Fair-voetbal bekend worden gemaakt. opgevolgd. Uiteraard is het de bedoeling dat er geen vuil op straat wordt achtergela ten. Het comité ‘Waddinxveen wandelt' roept een ieder we derom op tijdens de wandel- avondvierdaagse zo min mo gelijk met de auto naar het Be Fair-terrein te komen in verband met de beperkte par keergelegenheid. Het parkeerterrein bij de voetbalvereniging zal worden afgesloten om de veiligheid van de lopers bij start en fi nish zoveel mogelijk te waar borgen. Fietsers kunnen hun rijwiel stallen in de fietsenkelder van het Coenecoop College. Evenals vorig jaar zal op dinsdag 9 tot en met donder dag 11 juni worden gestart tussen 18.00 en 18.30 uur, waarbij geen onderscheid wordt gemaakt tussen de 5- en de 10-km-lopers. Afhanke lijk van de wandelsnelheid 5,50 per persoon in school- of groepsverband (tien personen of meer). Voor individuele in schrijvers komen de kosten op f 6,50. Inschrijving vindt bij Be Fair-voetbal (Wamaarpant- soen) plaats door overlegging van volledig ingevulde formu lieren en betaling van de startgelden. Een inschrijfformulier is op genomen in een huis aan huis te verspreiden informatie- boekje. Ingeschreven kan worden op zaterdag 23 mei van 10.00- 14.30 uur; en zaterdag 6 juni van 10.00-14.30 uur. De na-inschrijving is op dins dag 9 juni van 17.00-18.00 uur, doch dan bedragen de in schrijfgelden f 7,50 respectie velijk f 8,50 per persoon. De organisatie legt er hierbij de nadruk op dat tijdens de route de aanwijzingen van de vrijwilligers en politie door de wandelaars dienen te worden zamenlijke presentatie van ondernemers uit de gemeen te Moordrecht. Dit in aan vulling op de gezamenlijke succesvolle presentaties uit Bodegraven, Zoetermeer, Gouda, Waddinxveen en Reeuwijk. Het resultaat van het cluster Alphen aan den Rijn zal dit jaar naar ver wachting tot een prominente deelname uit deze gemeente leiden. Nieuw is dit jaar ook een begeleidend programma waarin aandacht zal worden besteed aan de onderwerpen: de Euro en het millennium. Het aanbod van de beurs be strijkt een groot aantal vak gebieden, te weten bouw, techniek en logistiek, kan- toorefficiency en -automati sering, managementadvies en promotie, horeca en voor lichting. De inschrijving is inmiddels geopend. Voor meer informatie en mo gelijkheden voor deelname: UTEC BV, de heren Ben Wichmann en Paul Feijen, tel. 0343-414262. NIEUWEGEIN/WADDINX- VEEN - De Waddinxveense metselaar in opleiding Wim den Hertog (19) is tijdens de nationale beroepenwedstrijd voor bouwtimmeren in Nieu- wegein vijfde geworden. Hij was door het Samenwer kingsverband Praktijkoplei ding Bouw voor Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinx veen geselecteerd voor deze landelijke wedstrijd. De nummers één voor bouw timmeren, metselen en tegel- zetten nemen deel aan de eer ste Europese beroepenwed strijd EuroSkills in Groningen. Wellicht volgt in 1999 de beroepenolympiade in het Canadese Montreal. ZEVENHUIZEN - ’Het ont spannende van het geloof staat zondagmiddag 24 mei om vier uur centraal in de oe cumenische kerkdienst die dan wordt gehouden in de Ge reformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. In de dienst gaat ds. A.J. van der Kamp voor. Kinderkoor Levi brengt enkele liederen ten gehore. WADDINXVEEN - Za terdag 16 mei werden in Alphen aan den Rijn de regionale tumkampioen- schappen voor heren ge houden. Van de acht deelnemende TOOS-he- ren, vielen er vijf in de prijzen. In niveau 2c (16 en 17 jaar) kwam Anton Stoter uit voor TOGS. Hij turn de een goede wedstrijd en zijn eindtotaal van 45,70 punten was goed voor een tweede plaats. Michel Brand. Richard Nobel en Tim Verkleij turnden in niveau 4c (12 en 13 jaar). Ook deze he ren hebben goed ge turnd. Dit resulteerde in een eerste plaats voor Michel met 45,10 pnt. Tim en Richard deelden samen de tweede plaats. Zij scoorden beide 42,90 pnt. De overige vier TOOS-heren, Wouter de Graaff, Dennis van Hof, Daan Vermeij en Menno Versluis, vertoonden hun kunsten in niveau 6c (8 en 9 jaar). Daan eindigde als beste TOOS-turner op een der de plaats met 46,60 pnt. Wouter greep net naast de prijzen en werd met 43,30 pnt. vierde. Menno haalde 42,50 pnt. en kwam hiermee uit op een zesde plaats en Dennis werd met 40,70 pnt. ze vende. Een goed slot wat betreft het wedstrijdseizoen voor de heren van TOOS. Er rest enkel nog een ge zamenlijke wedstrijd met de dames, ter afslui ting van het seizoen, vlak voor de zomerva kantie. MOORD RECHT/WADDINX- VEEN - Maandagmiddag 11 mei rond half vijf gebeurde een aanrijding op de kruising van rijksweg A20 (Rotter- dam-Gouda) met de Spoor- weglaan, waarbij een 61-jari- ge Rotterdammer is overle den. De 61-jarige man reed op zijn fiets over de Spoorweglaan. Vermoedelijk wilde hij op de T-kruising met de rijksweg linksaf slaan richting Nieu- werkerk aan den IJssel. Hij verleende hierbij geen voor rang aan een van links ko mende automobilist en een van rechts komende motorrij der. De Rotterdammer kwam te gen de auto die bestuurd werd door een 51-jarige vrouw uit Moordrecht en ver volgens tegen de motor die bestuurd werd door een 45-ja- rige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Een trauma-helikopter is ter plaatse gekomen en het slachtoffer werd met ernstig hoofdletsel per ambulance overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis Utrecht. Daar is het slachtoffer ’s avonds overleden. Zoals bericht kampt Vluchte lingenwerk Waddinxveen en omstreken met een groot te kort aan vrijwilligers. De noodzakelijke begeleiding van vluchtelingen komt hier door in de knel. Een wer vingscampagne is inmiddels gestart om meer vrijwilligers voor dit werk te krijgen. ’Twee woorden wist ik op z’n West-Europees uit spreken: Bosnië en asiel. Uitsluitend daarmee gewapend stond ik aan een benzinestation aan de grens in Nederland en wist absoluut niet hoe het verder moest', vertelt Has san. ‘Eén ding wist ik heel zeker: ik wil nooit meer terug naar het land waar ik zoveel gru welijke dingen heb meege maakt. Ik weet niet waar ik terecht kom en moet maar af wachten wat er met gaat ge beuren'. 'Ik hoor een jongen bij het benzinestation Joegoslavisch praten en ik ben verrast. Ik twijfel of ik hem zal benade ren. Is hij wel of niet te ver trouwen. Ik heb echter geen keus en ga op hem af en ik heb geluk. Hij wil me helpen'. Chauffeur De braderiecommissie is al vroeg begonnen met het vast leggen van deelnemers, spon sors en attracties. Artikelen, kleding, haardracht en na tuurlijk de muziek uit de ’six ties’ genieten de voorkeur. De commissieleden Gertjan Hooftman, Willem Kruiswijk en Gerrit Koetsier zijn vast van plan er weer een grandi oos dorpsfeest van te maken. Aan het evenement wordt een flink stuk Boskoop pro motion gekoppeld. Het vierde lustrum wordt dan ook aan gegrepen om extra inspan ning daaraan te geven. Van daar dat ook wordt gepro beerd de boomkwekerij sector bij het evenement te betrek ken. De ondernemers in de detail handel nemen op de braderie ’Twintig keer vang je bot, ver telt Hassan, ’maar de een en twintigste keer is hét raak. Ik wilde persé weer aan de slag. Niets doen is niks voor mij, het is onnatuurlijk, geeft me een nutteloos gevoel en maakt me ziek. Ook een uit kering ontvangen doet mij het gevoel van eigenwaarde sterk verliezen’. Nu rijdt Hassan met de vlam in de pijp over de snelwegen van West-Europa. Zijn door zettingsvermogen en de ge weldige steun van zijn vrouw hebben hem er weer bovenop doen komen. Toch vindt hij de Nederlandse taal nog steeds heel moeilijk. Zijn vrouw vindt één ding niet goed in Nederland: het weer! Het regent te veel. Wie is geïnteresseerd in het vluchtelingenwerk en meer wil weten over het werk dat vrijwilligers doen voor vluch telingen, kan contact opne men met het bureau Vluchte lingenwerk Waddinxveen e.o. en vragen naar Gerda van Leeuwen of Rombout Co- lijn, tel. 0182-611780. Er ligt een informatiepakket voor geïnteresseerden klaar. WADDINXVEEN - In ver band met Hemelvaartsdag (donderdag 21 mei) zullen wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilop- haaldienst in Waddinxveen. Deze week wordt het huisvuil (grijze container) op dinsdag nenpad), vertrok woensdag morgen 6 mei met 40 mensen (33 koorleden, dirigent John Muller en zes begeleiders) naar Pelhrimov. Na een overnachting in Duitsland arriveerde het ge zelschap op donderdag 7 mei in de late middag in Pelhri mov. Het koor werd opge wacht door een aantal leden van Zaboj. Pnnl hotffint De ontvangst was allerharte- I VUI MCHUpi lijkst, niettegenstaande dat WADDINXVEEN - Dinsdag het gezelschap uit Waddinx- 12 zijn bij een winkel aan de Passage een aantal goederen gestolen. Het winkelpersoneel heeft de verdachte, een 18-jarige Pool, aangehouden en overgedra gen aan de politie. De man is aangehouden op grond van de vreemdelingen wet. De vreemdelingendienst heeft de zaak verder afgewik- keld. WADDINXVEEN - Tussen zondag 10 en maandag 11 mei is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Willem de Rijkelaan. Een ruit is ingeslagen en een draagtas met folders wordt vermist. Dinsdag 12 mei is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Zuidkade. Een ruit is inge gooid en er wordt een mobiele telefoon vermist. ’Ik heb’ zo vertelt Hassan, ’in Bosnië verschrikkelijke din gen meegemaakt. Ik heb daarvan oorlogstrauma’s overgehouden die zo erg wa ren, dat ik behandeld moest worden in het Pieter Baan Centrum'. ‘Ik wilde graag werken, maar door die oorlogstrauma’s was ik zo nerveus dat ik mij niet kon concentreren om de Ne derlandse taal te leren. Toen we A-status kregen ging het langzaam wat beter met me. Ook ben ik toen gestopt met het lezen van en luisteren naar berichten uit Bosnië’. Langzaam begon Hassan zich wat beter te voelen en zijn vrouw spoorde hem aan om weef zijn oude beroep van vrachtwagenchauffeur op te nemen. Helaas is zijn rijbe wijs in Nederland niet geldig en moest hij zowel theorie als praktijk hier overdoen. Het tweede doel wat zijn vrouw hem voor ogen hield, was werk zoeken en vinden. Hassan slaagde in een keer voor zijn rijbewijs, zowel voor theorie als praktijk. Doordat hij het theoretische gedeelte van het rijbewijs moest halen, was dit een uit stekende stimulans om Ne derlands te leren. Nog geen maand later had hij werk ge vonden. Dat deed hij door op eigen initiatief bedrijven langs te gaan en om werk te vragen. Naast het concert was er ook voldoende ruimte in het pro gramma voor excursies met een bezoek aan Praag, waar bij enkele leden van Zaboj als gids dienden. Het waren genoeglijke en gastvrije dagenm, waarbij be staande vriendschappen ver der werden aangehaald en nieuwe opbloeiden. De vriendschapsband tussen Waddinxveen en Pelhrimov werd daarmee versterkt. PELHRIMOV/WADDINXVEEN - Het algemeen ge mengd koor ’Krea Musica’ uit Waddinxveen heeft met 33 koorleden een bezoek gebracht aan Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelhrimov. Het ging om lang verwacht een tegenbezoek van het gemengde koor ’Za boj’ in oktober 1996. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ‘Gouwe Rijders' houdt de avond voor Hemelvaartsdag (woensdag 20 mei) de traditionele nachtrit. Evenals in voorgaande jaren denkt het bestuur weer een gezellige rit te hebben uitge zet. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat de deel nemers wel en niet goed heb ben gedaan. Men kan aan deze puzzelrit deelnemen per auto en mo tor. De inschrijving is woens dagavond 20 mei vanaf half acht in restaurant Paddle’s (Zuidkade). Het parkeren en starten (tussen acht uur en half ne gen) is op het Raadhuisplein. Enkele tips van de uitzet ters: houdt rekening met an dere weggebruikers, denk aan de eigendommen van een ander, zonder schrijfge rei gaat het moeilijk en neem een goed werkende zaklan taarn mee. S\rea musica z Mofandsfa Zaboj ‘PMfimov WADDINXVEEN - De twee de wandelavondvierdaagse van het comité ’Waddinxveen wandelt’, die wordt gehouden van dinsdag 9 tot en met vrij dag 12 juni, komt steeds dich terbij. Omdat er gelopen wordt op avonden waarop het voetba lelftal van Oranje niet in Frankrijk hoeft te spelen kan iedereen zich vol overgave aan de wandelavondvier daagse overgeven. De organisatie is mede dank zij de medewerking van di verse sponsors, waaronder winkelcentrum Zuidplas, meubelspecialist Gebr. Bak ker Zoon, Gouwebad ’de Sniep’, Rabobank Waddinx veen, Toyota-dealer Van Leeuwen en uitzendbureau Start, in de gelegenheid van de tweede wandelavondvier daagse weer een gezellig, leuk en sportief evenement te maken. Ook Stichting Bedrijven- sportdag Waddinxveen, die jaar haar eerste lustgrum viert, steunt opnieuw op fi nanciële wijze de organisatie van de Waddinxveense wan delavondvierdaagse. PTT Telecom zal voor de or ganisatie diverse verbin dingsmiddelen verzorgen, waardoor de verschillende medewerkers langs en op de route perfect met elkaar zul len kunnen communiceren. Uiteraard zal op de diverse avonden ook weer een groot aantal vrijwilligers, zoals bij voorbeeld de EHBO en de verkeersbrigadiers, op de been zijn om een en ander zo goed mogelijk te laten verlo pen. De slotavond op vrijdag 12 ju ni zal om meerdere redenen feestelijk zijn. Niet alleen zullen alle wandelaars na af loop hun herinnering ontvan gen en muzikaal worden ont haald door de 100-jarige mu ziekvereniging Concordia, maar ook getracteerd worden door de Rabobank Waddinx veen op die dan haar 100-ja- rig bestaan viert. De inschrijfgelden voor de wandelavondvierdaagse be dragen, evenals vorig jaar, f Na zijn middelbare schoolop leiding in Sarajewo volgde Hassan een opleiding voor vrachtwagenchauffeur en reed door heel Joegoslavië. De oorlog in Bosnië verander de totaal zijn leven. Opgeslo ten in Sarajewo kon hij zijn beroep niet meer uitoefenen en is in die periode chauffeur op een ambulance geworden. Drie jaar lang heeft hij men sen vervoerd met de meest gruwelijke verwondingen. Om de ambulance rijdende te houden, werd van allerlei soorten brandstof gebruik ge maakt, zoals bijvoorbeeld transformatorolie. Dieselolie was wel te krijgen, maar daar moest op de zwar te markt 30 DM per liter voor worden betaald en voor ben zine 40 DM. Onbetaalbaar dus. In 1995 kreeg Hassan het be richt dat hij naar het front moest, maar hij wilde niet vechten. Mee doen aan het el kaar op beestachtige wijze ombrengen wilde hij niet, kon hij niet. Er zat maar één ding op: vluchten. Toen Sarajewo in 1995 weer iets open ging, nam hij zijn kans waar en wist via barre omzwervingen Oostenrijk te bereiken. Met een vrachtwa gen is hij toen meegelift en dwars door Duitsland gere den. Hij wist dat zowel Oostenrijk als Duitsland gevluchte Bos- niërs terug zou sturen en daarom moest hij Nederland proberen te bereiken. Totaal berooid wist hij de Neder landse grens over te komen. Aan zijn vrouw had hij ver teld dat hij naar Nederland ging en dat hij daar veilig zou zijn en niet teruggestuurd zou worden naar Bosnië. Hassan sprak geen woord Duits of Engels, laat staan Nederlands. De enige woor den waarmee hij zich ver staanbaar kon maken, waren Bosnië en asiel. Ook had hij het woord Breda onthouden, omdat dat woord zo gemakkelijk in de mond lag. Bij een benzinestation aan de grens gaf een jongen, die Joegoslavisch sprak, hem Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze I vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. I Naam: Adres: Plaats: Tel.: (voor controle op de bezorging) De Aarhof 4 Alphen aan den Rijn Telefoon: 47 58 56 Fax: 47 68 90 E-Mail: disque@Cistron.NL pfvecf&i jfvn> I. Postcode:

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 23