WADDINXVE rit door de regio Kinderen winnen tekenprijzen Old-timers maken Drie zonen openen bedrijf van vader Pasjes weg 'Krea Musica' voor senioren Rondvaart in Amsterdam OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° R U B R E K rria: Marco (13), Robin (9) en Xander (4). MILIEUZAKEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN RUIMTELIJKE ORDENING BOUWZAKEN GROEN WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL COLLECTEROOSTER BEZWAAR CHEMOCAR WADDINXVEEN - Zes kin deren hebben van de Stich ting Gastouderproject Wad dinxveen en ongeving een prijs gekregen voor hun teke ning, die zij maakten in het kader van de wervingscam pagne van het project. i winkeliers willen bij vol doende animo de ’Kikkerrit’ tot een jaarlijks evenement maken. WADDINXVEEN - De cultu rele commissie van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt dinsdag avond 26 mei om acht uur haar laatste culturele avond van dit seizoen. Ondanks de verbouwing van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad), waar door minder avonden konden worden gegeven, kan op een succesvol seizoen worden te ruggezien. Dinsdagavond 26 mei komt het algemeen gemengd koor ‘Krea Musica' zingen. Het 90 leden tellende koor zal een breed scala aan muziekstijlen ten geboren brengen. Ter afwisseling van de avond is er een pianist, een dwars- fluitduo en het Aartrio (fagot, klarinet en hobo) te zien en te horen. De toegangsprijs is 4,- per persoon. WADDINXVEEN - Dinsdag 12 mei is ingebroken in een woning aan de Jan Campert- laan. Via een raam is men naar binnen geklommen, waarna een slot van een deur is geforceerd. Er worden foto- en videoapparatuur en pasjes vermist. WADDINXVEEN - Het nieuwe pand van bedrijfs- en kantlneservice C. de Rooij op het bedrijvenpark Coe- neCoöp in Waddinxveen werd vorige week donderdag- midjag op een feestelijke manier gedaan door de drie zonen van directeur Cees de Rooij en zijn vrouw Wil- KONINKLUKE ONDERSCHEIDINGEN ouders kwam redelijk op gang. Jammer genoeg meld den zich de gastouders zich niet altijd aan in de plaatsen waar ze het hardst nodig zijn. Nieuwe gastouders kunnen zich nog altijd aanmelden. Zij worden dan uitgenodigd om de eerstkomende infor- matie-avond voor adspirant- gastouders te bezoeken. Voor meer informatie kan men bellen met het Gastou derbureau, tel. 0182-619591. De jongelui, vijf meisjes en één jongen, kregen een ge- schenkbon die ze voor het aanschaffen van tekenmate riaal kunnen gebruiken. Ook kregen ze een setje van de door henzelf gemaakte prentbriefkaarten. De wervingscampagne Wel eens gedacht aan het zorgen voor kinderen bij u thuis?’ is al even achter de rug. Het was voor de medewerkers een drukke tijd. Er werden informatiestands verzorgd op verschillende plaatsen, krantenberichtjes gemaakt, stukjes voor nieuwsbrieven geschreven en posters en folders ver spreid. Het werven van nieuwe gast- WADDINXVEEN - De jaarlijkse reis van de ’Stichting Ouderen Onder ling Sociëteit’ (SOOS) wordt gehouden op dins dag 1 september. Voor deze reis kan dins dagmiddag 26 mei om twee uur worden inge schreven in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De deelname kosten bedragen voor SOOS-bezoekers 50 gul den per persoon en voor ander belangstellenden f 67,50 per persoon. Met twee bussen wordt op 1 september vanaf negen uur koers gezet naar Nieuw-Vennep waar koffie wordt gedronken. Hierna wordt er een mooie tocht gemaakt door de Bollens treek naar Haarlemmer- liede. Hier wordt de war me lunch geserveerd. Vervolgens gaat de reis naar Amsterdam voor een rondvaart door de grach ten. Het stichtingsbestuur verwacht dat iedereen die dag rond zes uur weer te rug is in Waddinxveeen. Aan een grote fles champag ne zaten drie touwtjes. Door eraan te trekken vlogen kleu rige ballonnen de lucht in. Na de officiële opening hield het bedrijf, dat tot voor kort aan de Strainglaan was geves tigd, een tweedaags open huis. ‘Koffie en alles wat daarbij hoort', vat directeur Cees de Rooij (39) zijn handel samen. ‘We leveren suiker, koffie melk, frisdrank, sterke dran ken, schoonmaakmiddelen en kleine apparatuur (koffiezet apparaten en dergelijk) aan verschillende afnemers'. De afnemers zijn voornamelijk Wa’ddinxveense bedrijven. ‘Ik ben een geboren en getogen Waddinxvener', zegt Cees de Rooij. ‘Ik heb altijd bij mijn vader in de zaak gestaan. Hij had een levensmiddelen groothandel in Waddinxveen. De Rooij zit al sinds 1919 in dit Gouwedorp. Die zaak is nu overgenomen door mijn broer'. ‘Ik ben zeven jaar geleden voor mezelf begonnen. Ik ging met een Volkswagen busje langs de bedrijven om te vragen wat ze nodig had den. Het werd steeds meer*. ‘Toen ben ik begonnen aan de Staringlaan. Door de groei NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES van het aantal afnemers en als gevolg daarvan natuurlijk een groeiend aantal produc ten die we moeten opslaan waren we min of meer ge dwongen te verhuizen naar de Coenecoop'. Bij het bedrijf, waar Cees de Rooij met zeven personeelsleden werkt, hoort een behoorlijk magazijn. ‘In principe is het bij ons: van daag bestellen, morgen gele verd', aldus Cees de Rooij. ‘We rijden met twee auto’s en we hebben geen vaste route, dus dat moet kunnen. We le veren niet alleen aan kanti nes, op kantoren, bij gemeen ten, bedrijven, buurthuizen en bij fabrieken in Waddinx veen, maar tot ongeveer 30 kilometer daarbuiten'. ‘Er zijn wel meer bedrijven die hetzelfde leveren als wij. Onze kracht zit echter in het totaalpakket1, prijst de onder nemer zijn bedrijf aan. “We hebben hier alles in een', lacht Cees de Rooij. De uitdaging van zijn werk vindt hij in de zoektocht naar producten om zijn klanten te vreden te stellen. ‘Iedereen heeft specifieke wensen. Ik probeer die te vervullen zodat de klant tevreden is en zodat ik er zelf ook nog wat aan over houd'. De naam ’Kikkerrit’ slaat op het waterrijke sierteelt- gebied. De tocht is voorbe houden aan voertuigen die voor 1960 zijn gebouwd. Deelname is gratis. Lief hebbers dienen zich op te geven bij Carla Rijnbeek in Boskoop tel. 0172-216305. De start is ’s morgens om negen uur op het ITC-ter- rein aan de Hoogeveense- weg. Er wordt dan een kor te rit naar Waddinxveen gemaakt. Daarna wordt door het Reeuwijkse plas- sengebied gereden naar Driebruggen en Bodegra ven waar een lunch wordt geserveerd. Vervolgens gaan de deelne mers door het landelijke ge bied naar het centrum van Boskoop en worden de voer tuigen bij aankomst omst reeks half twee geparkeerd aan de Burgemeester Co- lijnstraat, Zijde en Koning inneweg. Ze kunnen daar worden be keken terwijl de eigenaars een WV-boottocht maken, gevolgd door een hapje en een drankje. Dit alles is gratis voor de deelnemers aan de rit. De Boskoopse Dorpskern- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Tientallen klassieke auto’s maken zaterdag 20 juni een rit door de Goud se regio en zijn dan ook in Waddinxveen te bewon deren. Het gaat om de ’Kikkerrit’, voor het eerst georgani seerd door de Boskoopse Dorpskernwinkeliers. GEMEENTEHUIS GESLOTEN WIJKBEZOEK M PAGINA 3 DINSDAG 19 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de i een de afdeling Openbare 3 s a i l VERLEENDE SLOOPVERGUNNING Kerkweg Oost 159, 1 boom op het perceel een dubbele Bi De zes kinderen die een prijs kregen van de Stichting Gastouderproject Waddinxveen Stichting Gastouderproject Waddinxveen en (Foto: Gastouderproject-Kobie Koorengevel). omgeving. 624680 en L' li I Het bedrag wat dus te veel is berekend moet in mindering worden gebracht op het nog te betalen bedrag. In het geval Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. Voor een tussentijdse aanvraag moet men rekening houden met een termijn van ongeveer drie maanden na de indiening van het voorstel. Het is raadzaam om, voordat een aanvraag wordt ingediend, overleg te plegen met het organisatieonderdeel Staf Bestuur en Organisatie (SBO), telefoon 624638. Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit en opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Burgemeester en wethouders delen mee dat op 12 mei 1998 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend aan: De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 25 mei 1998 gedurende zes weken ter inzage. BESLUITEN 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Deze aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Willem de Zwijgerlaan 34, het slopen van een berging en het verwijderen van asbest golfplaten dakbedekking Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00 - 08.20 uur Kromme Esse 08.30 - 09.15 uur wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplashof 09.20 - 09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat 09.55 - 10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan 10.45 - 11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20 - 12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom 12.50 - 13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde 13.35 - 14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan 14.25 - 15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde 15.15 - 16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. w i CORRECTIES OP AANSLAGEN WORDEN VERZONDEN VOORBEREIDINGSBESLUIT BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN I I I I SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In verband met Hemelvaartsdag vinden de volgende wijzi gingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. HUURSUBSIDIE De formulieren voor het aanvragen van huursubsidie voor de periode 1 juli 1998- 1 juli 1999 zijn vanaf heden verkrijgbaar. Mensen die een woning huren van Woonpartners of van de Stichting Bejaardenhuisvesting kunnen deze formulieren daar verkrijgen. Degenen die een woning huren bij een particuliere verhuurder kunnen een formulier afhalen bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Informatiebrochures over de huursubsidie zijn nog niet beschikbaar. 25 tot en met 30 mei Prins Bernhardfonds/Anjerfondsen Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende Op vrijdag 29 mei a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemocar afgeven. nieuwe, de gehele inrichting een zwembad op het perceel Voornoemde stukken liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoonnummer 624838, mevrouw E. van Wel). van funderings- van funderings- Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK van funderings- Het afvalstation is op 21 mei a.s. gesloten. U kunt dan dus niet uw (grof) huisvuil brengen. Voor informatie kunt u bellen naar Ruimte, telefoon 624500. De fout is destijds bij de berekening van de aanslagen ontstaan, doordat de afronding van het aantal hele waarde- eenheden achterwege is gebleven. Dit kwam voor bij alle waarden die niet deelbaar zijn door de vaste waarde-eenheid van f 5.000,00. Ook dit jaar zijn in de gemeente Waddinxveen ter gelegenheid van Koninginnedag diverse koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Voor toekenning van een.koninklijke onderscheiding ligt sinds Koninginnedag 1996 de nadruk op de zogeheten maatschappelijke verdiensten. Dit zijn de bijzondere, persoonlijke verdiensten of prestaties van iemand. Hetgeen die persoon doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend element. Ook als het een verdienste is die ligt in het verlengde van zijn betaalde werk. Het gaat erom "de stille krachten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jarenlang onbetaald klaarstaat voor de gemeenschap. Burgemeester F. Jonkman roept verenigingen, instellingen, maatschappelijke organisaties en ook burgers op hem op dergelijke personen attent te maken. Een aanvraag voor een koninklijke onderscheiding voor Koninginnedag 1999 dient, voorzien van alle benodigde gegevens, te zijn ingediend uiterlijk vóór 1 september 1998. Wijk Zuidplas 1990 extra, het plaatsen van dakkapel op twee woning Molenring (naast nr. 21), het oprichten van een fotostudio Brugweg 12 t/m 20, het oprichten van vijf woningen Roosje Voshoeve 13, het gedeeltelijk veranderen van een woning Bij belastingplichtigen die hebben gekozen voor automatische incasso zal verrekening van het verschil langs automatische weg plaatsvinden via de betaaltermijnen. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond een dakkapel op het Stearine-Kaarsenfabriek Gouda B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fabricage-inrichting van stearine kaarsen op het perceel Mercuriusweg14; de heer M.A. den Edel, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een sport-, fitness- en squash centrum op het perceel Sniepweg 13-H gemeente Waddinxveen, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor Sniepweg 13-D. 530), het oprichten van Binnenkort zullen de correcties op de voor 1998 foutief berekende aanslagen onroerende-zaakbelastingen bij een groot aantal belastingplichtigen door de brievenbus vallen. Het betreft hier een naar verhouding kleine verlaging van het foutief berekende aanslagbedrag, wat kan uiteenlopen van f 1,00 tot f 6,00 per aanslag. betaling al volledig heeft plaatsgevonden zal restitutie plaatsvinden. Donderdag 21 mei a.s. wordt geen huisvuil opgehaald. Op vrijdag 22 mei wordt het huisvuil van donderdag èn vrijdag opgehaald. Regels van de chemokar Bedrijven kunnen niet bij de chemokar en het afvalstation terecht. U mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Injectienaalden moet u in gesloten verpakking aanbieden. Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen, een hernieuwde uitgave van de gemeente Waddinxveen. Een fietsroute (ca. 15 km) op zoek naar oude gebouwen in onze gemeente. Zwemmen in oppervlaktewater, een uitgave van de provincie Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 14 april 1998 heeft besloten dat een herziening van het bestemmings plan "Dorpstraat" wordt voorbereid voor een gebied gelegen op de hoek van de Dorpstraat en de Jan Dorrekenskade-West. De datum van inwerkingtreding is bepaald op 26 mei 1998. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekeningen ligt ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Reacties zijn welkom bij de bestuursvoorlichter, mevrouw Ine Jansen, vanaf maandag 18 mei tot vrijdag 5 juni 1998. Telefonisch is zij tijdens kantooruren bereikbaar onder doorkiesnummer 624625. Een schriftelijke aanvraag kunt u richten aan: Gemeente Waddinxveen, t.a.v. mevrouw Ine Jansen (SBO), Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het wijkbezoek start in het begin van de middag met een rondrit op de fiets. Daarna is er zowel in de middag als in de avond gelegenheid voor huiskamerbezoeken. Individuele inwoners of groeperingen kunnen zelf suggesties en ideeën inbrengen voor de te bespreken onderwerpen. Dit kan voor de huiskamerbezoeken, maar ook voor de rondrit. Bij de aanvraag van een huiskamerbezoek is het niet mogelijk om een bepaald collegelid te "reserveren". Na de sluitingsdatum worden alle aanvragen ingeroosterd en krijgen de aanvragers zo snel mogelijk bericht over de tijd waarop het bezoek wordt afgelegd en door wie. Tegen de besluiten kan tot 6 juli 1998 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Burgemeester Trooststraat 64, het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 68, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 66, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 7, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 9, het opheffen van funderings- gebreken Zuidkade 227, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Busken Huetlaan 9, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Coenecoop (tegenover nr. bedrijfsgebouw Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Als u 29 mei niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen op 7 augustus, 9 oktober en 11 december 1998; uw buren of kennissen vragen uw K.C.A. af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250, tussen 10.00 en 15.00 uur of op zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Let op: u moet uw K.C.A. gesorteerd aanleveren. Tarweakker 22, het oprichten van een tuinberging Otto-erf 48, het oprichten van een serre Junolaan 28, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Linzenakker 39, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Brugweg 78, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Zesde Tochtweg 1B, het oprichten van een betonnen brug Graanakker 42, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning ,P.C. Hooftstraat 1, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Sweelinckhof 1, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning de Akker 125, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Linzenakker 49, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Kerkweg-West 2, het plaatsen van achtergeveldakvlak Sterrenlaan 124, het oprichten van een berging Stationsstraat 8, het opheffen van funderingsgebreken Op donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 22 mei 1998 is het gemeentehuis gesloten. Het afvalstation is gesloten op 21 mei. Op dinsdag 23 juni 1998 gaan het college van burgemeester en wethouders, het Managementteam en de fractievoorzitters van de politieke partijen op wijkbezoek. Deze keer zijn aan de beurt; het Centrum (inclusief Kerkweg-West en de Passage), Oostpolderwijk, Wijk Zuid, Sint Victorwijk en Zeeheldenbuurt (overkant). -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3