Kermis in Waddinxveen Bouw restaurant 'Kaagjesland Rode Waterlelie Tachtig vrijwilligers en 250 pony's en paarden Plattelands- F nu voor Geen topplaats WSV-schakers F ED REUSKEN ACW|EI^XnD Kerkdienst Avond over borstvoeding Nieuwbouw Woonpartners Midden-Holland op Coenecoop is begonnen RTW-radio is bij Van Dijk-toernooi Meisjes naar halve finale Gedichtjes voor vader vrouwen gaan naar Brussel De Zonnebloem naar Keukenhof Van 19.95 nu voor z GroenRijk De Bosrand -- -w /F WOFNSDAG 27 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 e o rk (o o F HET RIJKE TUINLEVEN Elke zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur kunt u advies inwinnen bij onze tuinontwerper Horst Nalbach Jónderdag ^vrijdag koopavond |G70en7ij< ''.U' •3 X y Op het bedrijvenpark Coenecoop is de eerste officiële paal geslagen voor het nieuwe kan toor Van WoonpartnerS Midden-Holland. (foto: Woonpartners Midden-Holland Henk Snaterse). Uw specialist op het gebied van: le kans weggegeven. Vier goals van Judith door vier assists van Lesley zorgden Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe winkel te Boskoop hebben wij gedurende 1 maand de volgende acties: Openingstijden: di. t/m vrij, vrijdagavond zaterdag 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur op de Weegh op Speedy en Li- sanne Hoornweg op Xantos. o) O 4 O o Galerij 2 (tegenover de hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 pleegafdeling onder de aan dacht te brengen., ‘De huiska mer van de verpleegafdeling is uitgebouwd. De binnentuin maakt deel uit van een geslo ten wandelroute voor de be woners van deze afdeling', al dus Truus Fahmer. ‘In de binnentuin komt de boom te staan die de Plattelandsvrou wen al aan Souburgh hebben geschonken. Het wordt een WADDINXVEEN - Met het oog op Vaderdag (zondag 21 juni) heeft de Wereldwinkel Waddinxveen (Koningin Wil- helminaplein) de kinderen in het Gouwedorp gevraagd een gedichtje te schrijven. Wie het mooiste gedichtje schrijft mag een cadeautje voor va der uitzoeken. Van alle ge dichtjes wordt een boekje ge maakt. Iedereen die meedoet krijgt het boekje waar het ei gen gedicht ook in staat. De gedichtjes kunnen wor den ingeleverd bij de Wereld winkel Waddinxveen tot en met woensdag 10 juni. De prijsuitreiking is woensdag middag 17 juni om twee uur. o o g 6 Ss r- r- o tv V o Ss 'U r r 0 o 0) kb 5 •4 O Os rk b f b. b tk b e WONING PROJEKTSTOFFERING schat te bouwen restaurant 'Kaaaii weids uitzicht hebben op het polaer- plaatst. Nummer 2 was Ex celsior Pernis 1, nummer 3 Excelsior Pernis 2 en num mer 4 CW Zwervers. Er werd volgend het knock-out systeem gespeeld. De eerste regeldheden voorgedaan. De politie hield voortdurend een oogje in het zeil. Het publiek heeft zich volop kunnen ver maken. WADDINXVEEN - Komende zaterdag wordt zoals bericht bij voetbalvereniging Alphen het 12e Van Dijk-toemooi ge houden met onder andere Be Fair, WSE en Waddinxveen. Aan dit toernooi doen 29 ploe gen mee. Een recordaantal deelnemers. Onder hen be vinden zich ook de 26 win naars van de Rijn en Gouwe- beker, een competitie die in 1958 door de toenmalige chef- sport van die krant, Mijndert vart Dijk, in het leven is ge roepen. De locale RTW-radio zal za terdagmiddag verslag doen van dit toernooi en de ver richtingen van de Waddinx- veense ploegen op de voet vol gen. In het programma Sport- café (tussen vier en zes) zal de definitieve uitslag van het toernooi worden gemeld. Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren voor een eindstand van 4-0. De beslisisng wie er naar de halve finale in Tilburg zou gaan moest komen uit het duel Waddinxveen-Excelsior Pernis 1. Het duurde even voordat de meisjes over de zenuwen heen waren, maar nadat de eerste goal gescoord was door Lesley was het ijs ge- WADDINXVEEN - Meer dan 80 vrijwilligers waren ’s morgens om zes uur uit de veren gekomen om het 33e Ruiterconcours Waddinxveen van manege Reigers- burgh op Hemelvaartsdag (donderdag 21 mei) tot een succes te maken. naar Alletta v.d. Breggen op Kwikzilver voor de categorie B paarden. Alle winnaars naast hun ereprijzen nog ex tra prijzen in de vorm van een shabrack en zakken biks. De dagwinnaars ontvingen bovendien een luxe statiede- ken. De amazones Aletta v.d. Breggen en Els v.d. Heiden lieten zich in deze categorie bij de paarden allerminst on betuigd; tweede en derde plaatsen waren hun deel. De categorie L dressuur, een hogere klasse dan B, leverde ook al ereplaatsen op voor lo cale amazones: Leonie Deren dorp op Tamara (zesde in een veld van 21) en Leonie Bar nas op Puck die tweede werd bij de pony’s. Bij de paarden leverde de strijd voor Sonja Servaas en Rene Duyvensteijn, respec tievelijk op Magie Macho en Fabian, tweede, derde en vierde plaatsen op. De pony’s dressuur M2 lever de voor Marloes Kuiper op Kantje’s Cassanova een ver rassende eerste plaats op. Aukje v.d. Graaf veroverde bij Ml dressuur bij de paar den een tweede prijs en dat terwijl haar paard voor het eerst op hoefijzers liep. Van de plaatselijk bekende amazones en ruiters verricht ten bij het springen Yvette Broer op Valeska en Claudia Nijbroek op Rambo een huza renstukje. Zij wonnen respec tievelijk de categorieën B en Gespannen startten de vrij willigers met hun werk, want op deze dag moest een im mense klus worden geklaard. Meer dan 250 pony’s en paar den zouden de terreinen aan de Piasweg met daarop acht professionele dressuurringen en een springtuin komen be zoeken. En dat bezoek is er ook geko men: 150 auto’s plus trailer, 125 personenauto’s en meer dan 100 fietsen. Het parke ren verliep onder soms hecti sche omstandigheden uitste kend dankzij de beschikbare weilanden als parkeerruimte en de inzet door de parkeer wachters. Vanaf het inschrijven voor de wedstrijden tot en met de laatste prijsuitreiking voor paarden en pony’s verliep de dag in logistiek opzicht op de klok nauwkeurig. Vanaf tien minuten voor acht ’s ochtends tot kwart over vijf ’s middags is er in 39 rubrie ken strijd geleverd om de eer ste en ereplaatsen, alsmede om een selectieplaats voor het rayon- en nationaal kam pioenschap. Bij de categorie B-dressuur pony’s leverde wedstrijden prachtige ereplaatsen op voor de plaatselijke amazones Jel- ka Zeeman op Fenna, Renee van het Comité Sportweek Waddinxveen. Er hebben zich gedurende de vijf kermisdagen, zoals eer der het geval was, geen onge- WADDINXVEEN - Op de avond van Eerste Pinkster dag (zondag 31 mei) om half zeven houdt de hervormde stichting ’De Rank’ een lof- prijzingsdienst in de Remon strantse Kerk (Zuidkade). De voorganger in deze dienst is ds. H.W. van den Brink uit Den haag. De samenzang van de liederen wordt begeleid door het combo. Na de dienst is er gelegenheid bij een kop- i nr» f* ii z» 1 fris na te praten. hobby en kan pas slapen als zijn gasten met een tevreden gevoel en een gevulde maag huiswaarts zijn gekeerd. Acht jaar lang hebben Carla en Rien Achterberg het res taurant The Green Apple in Houten gedreven waar Carla gastvrouw was en Rien de scepter over de keuken voer de. Doordat het gebouw waarin het restaurant gevestigd was een andere bestemming kreeg, moesten zij tot grote ontzetting van de vele vaste gasten de zaak beëindigen. In het nieuwe restaurant ’Kaagjesland’ wordt uitge gaan van f 15,- voor voorge rechten, f 32,50 voor hoofd gerechten, f 15,- voor nage rechten en menu’s van f 42,50 tot f 69,50 (prijzen van- je koffie of thee of een glaasje af). WADDINXVEEN - De ge boorte van de baby en het ge ven van borstvoeding in de eerste weken is het onder werp van de maandelijkse in formatiebijeenkomst van de borstvoedingsorganisatie La Leche League (LLL) die dins dagavond 2 juni om acht uur bij Nel Veenman (Prinses Beatrixlaan) in Waddinxveen wordt gehouden. Deze avond is bestemd voor zwangeren, moeders en ande ren die geïnteresseerd zijn in het geven van borstvoeding of er mee te maken krijgen. Er zal vooral worden gespro ken over de voorbereiding op het geven van borstvoeding, het op de juiste manier aan leggen van de bay aan de borst en de frequentie van het voeden. Moeders die het kraambed al achter de rug hebben, kunnen hun ervarin gen vertellen. Wie telefonisch hulp bij of in formatie over borstvoeding wil kan bellen met Riet Boef, tel. 0182-395225. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 20 mei ging de eerste heipaal voor het nieuwe kantoor van Woon- partners Midden-Holland (Mercuriusweg) op het bedrij venpark Coenecoop de grond in. Het nieuwe kantoor zal drie bouwlagen en in totaal ongeveer 2.500 vierkante me ter vloeroppervlak omvatten. Qua constructie heeft het kantoor een duidelijke drie deling. Een deel wordt geken merkt door veel glas in de ge vel. Hier wordt de afdeling Woondiensten gesitueerd en de publieksruimte. Dit sym boliseert de openheid in de manier van werken die Woonpartners Midden-Hol land voorstaat. Het tweede deel, waar de kantoorruimten worden on dergebracht, krijgt een strak ke stenen gevel met veel raamkozijnen. Aan de achter zijde van het gebouw bestaat de gevel voornamelijk uit plaatmateriaal. Hier komt de werkplaats. Woonpartners Midden-Holland zal zelf de begane grond en de eerste verdieping gaan gebruiken. De derde etage wordt ver huurd. Het ontwerp is van de architectengroep Naarding Straesser Van der Linden uit Amsterdam. Het kantoor wordt gebouwd door aanne mersbedrijf Van Zoelen BV uit Utrecht. Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe kantoor begin 1999 wordt opgeleverd. Woonpartners Midden-Hol land beschikt dan over een kantoorruimte waar de klan ten op een comfortabele wijze kunnen worden ontvangen. WADDINXVEEN - Een aan tal leden van de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen (NBvP) brengt be gin november een bezoek aan het Europees Parlement in Brussel. Deze mededeling deed voor zitter Helgard de Nie op de drukbezochte laatste avond van dit seizoen in zorgcen trum Souburgh (Prins Bem- hardlaan). Voordat het bureau PVM uit Arnhem aan de videofilm met productinformatie begon, kreeg zorgmanager Truus Fahrner de gelegenheid de Vereniging Vrienden van Souburgh (WS) en de aan te Het nieuwe kantoor van Woonpartners Midden-Holland staat op deze tekening ingetekend. WADDINXVEEN - Het meisjesteam (5 speelsters) van Waddinxveen-voetbal gaat door naar de landelijke halve finale van het Shell 4 tegen 4 straatvoetbaltoer- nooi, dié op woensdagmiddag 3 juni in Tilburg wordt ge speeld. Na eerst in de voorronde de eerste plaats te hebben be haald, hadden de Waddinx- veense recht op deelname aan één van de districtsfina- les op het Schouwburgplein in Rotterdam. Waddinxveen was na de resultaten in de voorronde als eerste ge- MOORDRECHT/ WADDINXVEEN - Het door de schaakvereniging De IJssel in Moordrecht gehouden Van ’t Hof Zuidplas Top 12 Schaak toernooi, het derde rapid invitatietoernooi voor de sterkste schakers in het Zuidplasgebied, is ge wonnen door Moordrech tenaar Jan Evengroen van schaakvereniging Messemaker 1847. Top posities werden er door WSV-schakers niet vero verd. Met zeven overwin ningen op rij en de eind overwinning al in zicht leek titelverdediger Dirk Hoogland van schaakver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel alsnog langszij te komen. Evengroen moest toen remise toe staan aan de voor Moer- kapelle uitkomende Moordrechtenaar René Ordelman en verloor ver rassend van Nieuwerker- ker Cees Klein. Bij winst in het onderlin ge duel in de laatste ron de zou Hoogland alsnog op gelijke hoogte komen. Ook Moerkapellenaar Gerard van Ommeren had dan nog zicht op de titel. Evengroen liet het evenwel niet zo ver ko men. Reeds in de beginfa se verkreeg hij een kwali- teitsvoorsprong en dat bleek voldoende voor de winst. Van Ommeren legde daardoor beslag op de tweede plaats. Behalve verlies tegen Evengroen moest hij ook in René Or delman zijn meerdere er kennen. De eindstand in de invi- tatiegroep is als volgt: 1. Jan Evengroen (Mes semaker 1847) 9; 2. Ger ard van Ommeren (Moer- kapelle) 8; 3. Dirk Hoog land (Nieuwerkerk aan den IJssel) 7; 4. Bart Jan sen (WSV) 7; 5. René Or delman (Moerkapelle) 6; 6. Dick Bac (Moerkapel le) 6; 7. Sjaak van der Linde (Nieuwerkerk aan den IJssel) 5; 8. Frank Visser (De IJssel, Moord recht) 4; 9. Léon Wille men (WSV) 4; 10. Wim Hennink (WSV) 3; 11. Gerard van der Wouden (De IJssel, Moordrecht) 3; 12. Cees Klein (Nieu werkerk aan den IJssel) 2. Naast de invitatie- groep was er ook dit jaar een kandidatengroep. Deze werd gewonnen door Gosse Romkes van schaakvereniging Nieu werkerk aan den IJssel. Hij verdiende hiermee een uitnodiging voor de invitatiegroep in 1999. Jeugdspeler Mark van Putten uit Gouda en uit komend voor Moerkapel le legde beslag op de tweede plaats. De eindstand in de kan didatengroep: 1. Gosse Romkes (Nieu werkerk aan den IJssel) 8; 2. Mark van Putten (Moerkapelle) 7; 3. Edu ard Philipse (WSV) 7; 4. Jesse van Elteren (Moer kapelle) 7; 5. Ed Jans sens (Nieuwerkerk aan den IJssel) 7; 6. Hugo van Elteren (Moerkapelle) 6; 7. Ton van Nieukerke (WSV) 6; 8. Hans Ranft (Nieuwerkerk aan den IJssel) 6; 9. Menno van Dijk (De IJssel, Moord recht) 5; 10. Hans Noor- dam (De IJssel, Moord recht) 3; 11. Jacco Heek (De IJssel, Moordrecht) 2; 12. Theo Goor (WSV) 0. De bestuursgroep, een vierkamp tussen verte genwoordigers van de be sturen van de vier deel nemende verenigingen, werd gewonnen door Arie Hoogduijn van schaak vereniging Moerkapelle. In het jeugdtoemooi werd de eerste plaats bij de oudere jeugd gedeeld door Dennis Zijderhand en Ferron Palyama. Bij de allerjongsten even eens een gedeelde eerste plaats voor Ruben Even groen en Remco Keijzer. Op het evenemententerrein aan de Dreef was er weer een lunapark op iniitiatief van de Stichting Sportweek Waddinxveen. (Foto: evert Hardendood). Een tekening van het naar architectuur van Henk Schat te bouwen restaurant 'Kaagjes land' in Reeuwijk-Dorp, waarin de bezoekers een landschap. •vra •-vryw-oy wedstrijd ging tegen Zwer- broken. Al gauw werd het 2- vers. 0 en zelfs 3-0. Er werd lekker aanvallend Daarna bracht Excelsior gespeeld. Er werd geen enke- Pernis de spanning terug (3- 1). Uiteindelijk werd de stand naar 7-1 door Lesley (3), Judith (3) en Susan. WADDINXVEEN - Vorige week is op het evenementen terrein aan de Dreef weer een lunapark gehouden. De ker mis is een jaarlijks initiatief WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 20 mei heeft de afdeling Waddinxveen van De Zonnebloem met 56 gas ten en medewerkers een be zoek gebracht aan de Keu kenhof in Lisse. In de bus gingen vier gasten in een rolstoel mee. In de Keukenhof, waar het goed weer was, stonden 22 rolstoe len klaar om de Waddinxve- ners rond te rijden. Begonnen werd met koffie en appelgebak. Hierna kon men het park bekijken. Om één uur werd een goed verzorgde lunch geserveerd. Vervolgens was er nog gelegenheid de le- lietentoonstelling in het Wil lem-Alexander Paviljoen te bewonderen. Om vier uur werd weer naar huis gegaan. REEUWIJK/WADDINX- VEEN - Dinsdagmiddag 2 ju ni slaat Reeuwijks wethou der H. van der Smit de offi ciële eerste paal voor het nieuwe restaurant ’Kaagjes land’ te Reeuwijk-Dorp. Bou wer is Van der Speld Aanne mers BV. Met de start van de nieuw bouw van het restaurant, naar een ontwerp van Henk Schat, gaat een wensdroom van Carla en Rien Achter berg in vervulling: de bouw van een restaurant op grond die al generaties familiebezit is. De Reeuwijkse architect heeft samen met de op drachtgevers voor het res taurant gekozen voor een witte handvorm baksteen en voor grote overstekende dak goten. Het bijgebouw wordt uitgevoerd in standgroene rabatdelen, terwijl het ge heel is overdekt met een rood pannendak. Het horecapand aan het Kaagjesland is onderver deeld in diverse ruimten zo als een aperitiefruimte met open haard, twee restau- rantgedeelten met aangren zend een ruim buitenterras. Vooral door de situering (drie meter boven de lande rijen) zullen de bezoekers kunnen genieten van een weids uitzicht over het pol derlandschap. Carla en Rien Achterberg vullen elkaar in het vak uit stekend aan. Rien heeft als kok veel erva ring opgedaan in diversem gerenommeerde restaurants in zowel binnen- als buiten land. Hij ziet zijn vak als Nymphaea. Grote stervormige bloem die op het water drijft. Bij GroenRijk een prachtig assortiment. U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen a/d Rijn Telefoon (0172)47 52 99, Fax (0172)49 52 51 M bij zowel klassiek als progressief springen. Renald Slag op Cita K ver diende bij de categorie paar den L klassiek een mooie tweede plaats terwijl Aletta v.d. Breggen hem voor ging naar een eerste prijs. Bij de rubriek ’Bestgaande rijpony’ reed Alexander Verbree op Mistral zich naar een ver dienstelijke vierde plaats. Tot slot de ereprijzen die aan het einde van de wedstrijd dag worden uitgereikt aan ruiters en amazones die het hoogst geëindigd zijn in dres suur en springen. Deze categorie werd bijna een leggen binnentuin bij de ver- volledige Waddinxveense aangelegenheid. De Den Os-trofee voor de ca tegorie B pony’s werd uitge reikt aan Jelka Zeeman op Fenna en (precies gelijk geëindigd) aan Denise Rade- makers op Amaretto. De Vooys-trofee voor catego rie L pony’s is gegaan naar Eva van Klink op Polly. De Reigersburgh-trofee voor de categorie M-Z pony’s werd op- veilige, vriendelijke tuin met geëist door Claudia Nijbroek veel variatie in elementen en op Rambo. beplanting1. Dezorgmanager Tot slot ging de Paauw-trofee nodigde de aanwezigen uit lid te worden van WS, voor mi nimaal vijftien gulden per jaar. Het bestuur besloot een ontvingen collectebus te laten rondgaan en dat leverde spontaan 190 gulden op. Half juni zal de boom van de Plattelands vrouwen worden geplant. Bij die gelegenheid zal het eigen koor een speciaal boomlied ten gehore brengen. Het pro gramma van PVM bood be halve veel voorlichting over diverse artikelen en het blad Grasduinen de aanwezigen de kans mee te doen aan di verse spelletjes met een wed strijdelement, waarmee prijs jes konden worden verdiend. De NBvP houdt in het nieuwe seizoen in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklen burg Schwerinlaan) weer een literaire avond waarvoor een bekende auteur zal worden uitgenodigd. O mol t/m 16 mei 1008 1 5% korting op gordijnen en vitrage 4& moi t/m 23 moi 1008 -4£X korting op tapijt 25 mei t/m 30 mei 1998 10% korting op parket en laminaat 1 juni t/m 6 juni 1998 10% korting op marmoleum F f - i^^z*** ]gooa C3O [3^ ctgj iDcc RESTAURANT KAAGJESLAND

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13