TOOS danst sterren van de hemel Wisselend su«es Be Fair-tennis Zwemploeg Gouwestaete beste van KNZB-kring Winterklassement van masters Gouwestaete Vier Waddinxveense turnsters geplaatst Open toernooi De Gouwe Smash voor dubbels Formidabel puntensaldo Jubileumavond WSE-voetbal Kans op gratis fotograferen Jan Kersbergen sjoelkampioen Drie zwemmers op wereldranglijst Jeugd van Rowah bedwingt kampioen Voorverkoop WSE-kaarten Clubkampioen Moerkapelle Titels voor Korbis-jeugd J. van Elswijk wint hengelprijs PAGINA 23 WOENSDAG 27 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN In de dinsdagcompetitie is su«esvol optreden in de Goudse Schouwburg. door MAAIKE THÜSS van vorig jaar. meterbad. Boskoper Nic. Geers rang schikte zich, ondanks het feit top tien van de wereld. Zijn beste prestatie was een derde bracht zij ook de tweede set op eenvoudige wijze met 6-3 op haar naam. In de herenenkel had Cees Boonstoppel niet de minste Even werd het nog spannend toen in de vierde partij Ton Claassen en Hans Groen in Victoria 1. In de singles bleek er geen enkel probleem. Lies- beth van Bergeijk won de eer ste partij en Nel Vermeulen in de dubbel- en mix-catego- rieën C2 25+ en D 25+. Dit kan tot en met het komende Pinksterweekeinde Kaarten daarvoor zijn ver- bij aanschaf van een camera wordt verstrekt. derslag bij de meisjes onder 15 jaar. Ook ging er weer een record van zijn clubgenoot Hans den Boer aan. Deze had het nationaal re cord op de 100m rugslag met 1.28.9 nog op zijn naam staan uit de tijd dat hij in die leef- stelling WSE nu en WSE toen’ te zien zijn. Op een later tijdstip zal het eerste exem plaar van het jubileumboek aan ere-voorzitter Wim Ver hoef worden aangeboden. bracht dat nu op 1.25.7. De 100m vrij en de 50m vlinder slag won hij ook, maar daar 7.90, balk 8.65 en vloer 8.10. Verona v.d. Leur zal op zater- GOUDA/WADDINXVEEN - De kleine zaal van Goudse Schouwburg was zaterdagmiddag en -avond gevuld met danseressen van de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS en met een enthousiast publiek. De danseressen gaven de spetterende voorstelling ’Quatro’ met de groepen FoKus, FoKus 2, MG en de jeugdselec- tie. WADDINXVEEN - Opnieuw drie kampioenschappen bij de jeugd van Korbis-korfbal. Op de laatste competitiedag veroverden Bl, F1 en W3 de titel. Bij BI duurde het tot de laat ste seconde voordat definitief het team van Yvonne Visser met 7-6 won. Al vroeg in de balk 88.65 en vloer 9.10. Haar zus Maij oleine behaal de hier een zevende plaats met 30.95, sprong 8.45, brug in. Dat gold ook voor Judith van Berkel. De Koudekerkse werd wel eerste op de 400m vrij, de 25m rug, de 200m wissel, de 50m vlinder en de een derde plaats. Vooral haar brugoefening verliep niet zo als het behoorde, sprong 8.50, brug 7.25, balk 8.20 en vloer 9.10. Marjoleine Verweij turnde deze plaatsingswedstrijd be nemen aan het NK A-lijn. Ook de Waddinxveense zus jes Berlinda (15) en Maijolei- ne (13) Verweij van het Zoe- termeerse Pro Patria waren aanwezig bij deze beide forceren en met 7-5 wonnen. Dit bleek mentaal voldoende te zijn om de tweede set met 6-3 af te kunnen maken. De derde partij ging vervolgens zonder enige problemen met 6-1 en 6-1 naar Truus Boere en Elly van Tol. een 7.80 op brug en mooie oefening op balk uitpartij tegen Oudelande 1. Alleen in de eerste dubbel, met Peter Vink en Hans Groen, ging de winst na een het tweede team, van aan voerder Ric Fontijn, dit jaar op de kampioenstitel afste- plezier heeft in het dansen. Het dansen van de groep voor gevorderden, FoKus, doet zeer professioneel aan. Na het zien van de optredens van deze danseressen, weet ieder een ineens waarom dansen naast een sport ook een kunst is. TOOS mag haar handen dichtknijpen met zo’n uitvoe ring. bij de dames was ook voor Gouwestaete. Michele Nahon, Miranda Boer, Denise de Riet en Inge v.d. Schrier lieten een tijd van 9.40.0 klokken. Op de 4x100 m wisselslag es tafette werden Kim Midden dorp, Melissa Dings, Denise Bouwmeester en Michelle Na hon met goud beloond voor zal weer een week lang riva liteit met sportiviteit worden In de zaal wordt gefluisterd: ’Kom op Jennifer!’ Even voor ’Quatro’ begint is het bij de kleedkamers een drukte van jewelste. Tiental- Vanaf de zomervakantie had den de groepen al geoefend op de dansen met choreografie van WADDINXVEEN - Het open Zwijenburg toernooi van tennisvereni- ging De Gouwe Smash (War- Bij en Aart Duiser, die naarplantsoen) wordt gehou- op een tweede den van zaterdag 13 juni tot en met zondag 21 juni. De leiding is in handen van Ank plezier dat de kinderen eraan van Broekhuizen. hadden. Grappige piraten KATWIJK/WADDINXVEEN - Bij de zwemkampioen- schappen van de KNZB-kring Gouwe-Rijnstreek in Kat wijk heeft het Waddinxveense Gouwestaete haar hege- Bovendien perste Boskoper monie bevestigd met 65 kringtitels. Bovendien legden de Waddinxveners beslag op 61 zilveren en 42 bronzen medailles. een podium, je hebt colissen, kortom, genoeg om je nerveus te voelen'. ‘Maar als je een maal aan het dansen bent valt het wel mee. De eerste van de vier dansen die we moeten doen, een dans op ’Open doors’ van ’Slagerij van Kampen’, zit er goed in, dus dat zal wel goed gaan1. En inderdaad, van de zenu wen is tijdens het nummer niets te merken. Met strakke bewegingen in legerkleren voert de groep de dans uit. Leuk om naar te kijken, maar het liedje doet meer Afri kaans aan dan ’stoer’. Het tweede nummer van de groep, ’A Feast for me?’ van Elisa, is prachtig om te zien. De dans, de belichting en de muziek vormen een geheel. Blauwe balonnen maken het morgen werd W3 zonder ver- ng van ’af. Je kunt zien dat de groep liespunten kampioen. Tegen FoKus2 plezier heeft in het dansen. De Bermen werd met 21-13 gewonnen. F1 werd zeer over tuigend kampioen door in IMMIWIllMIWffllilWBIIIi1 IM'H'W i tl''K W'.l j 1 'liijii I 'ilWn ll'i immui 'i i'iIBTiï 7 n ning van een uitvoering mee maakt. ‘We doen wel eens mee aan wedstrijden. Laatst is van een plaats bij de lande- nog in Arnhem bijvoorbeeld. Maar dat is altijd in sporthal len1. ‘In een schouwburg is het toch heel anders. Het pu bliek zit vlakbij en kijkt een GROOTEBROEK/WADDINXVEEN - Tijdens de afslui tende zwemwedstrijden in het Zuyderzee Mastercir cuit in Grootebroek hebben de zwemmasters Judith van Berkel en Nic Geers van de Waddinxveense zwem- club Gouwestaete hun leidende posities in het winter klassement nog meer verstevigd. Ze wonnen al hun on derdelen, zodat zij de bijbehorende bokalen mee naar huis konden nemen. kerk). In de uitwedstrijd was van deze tegenstander nog kans loos verloren. De meisjes van en coach Sonja van Stel waren dan ook gebrand op een spor tieve revanche. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd, hetgeen resul teerde in een gelijk opgaand duel. Na een achterstand bij de rust van 3-4, werd knap met 8-8 gelijk gespeeld. Dit betekende het eerste puntverlies van Satumus. Het B2-team bestaat uit An- nemarie Coevert, Elise De- reikt is zo klein. Het zal wel altijd mijn hobby blijven1. Nathalie moet vier nummers dansen. Ze heeft heeft de meeste zin in de streetdance die ze moet doen. ‘Lekker los1, vindt ze die. ‘Je kunt lekker swingen, het is vlot1. Bij de dans op het nummer ’Afscheid’ van K’s Choise moeten andere vaardigheden naar voren komen. ‘Omdat het liedje zo rustig is, moet je heel goed op je balans letten. Je moet een beetje toneelspe len1, vertelt een ander meisje van FoKus2. ‘Tijdens de dans moeten we van onze lerares Arienne denken aan een vakantie waar je eigenlijk niet weg wilt, dan dansje beter zegt zij altijd1. Tijdens het dansen van het nümmer was inderdaad aan de gezichtsuitdrukking - de danseressen van T te zien dat ze zich aan het ad vies van Arienne hielden. Het afscheid was niet leuk, de dans daarentegen wel. Voordat Claudia Kortekaas op moet, is ze zenuwachtig. ‘Dat begon gisteren al1, ver telt de 16-jarige danseres van MG. ‘Misselijk, pijn in m’n buik1. Toch is het niet de eer- Maassluis met 0-10 te win nen. Door een 7-1 nederlaag bij OZC was er geen kampioen schap voor Cl. D2 werd op de laatste competitiedag tweede na een 3-4 overwinning op Vi tesse (Barendrecht). Dl zorgde nog net voor een stunt door uit tegen Bolnes met 4-0 achter te staan en toch nog met 4-5 winnen. Al won met 20-6 van Trekvogels en eindigde op de tweede plaats. LEKKERKERK/WADDINXVEEN Op diverse plaatsen in ons land zijn de vier plaatsingswedstrijden gehou den voor de Nederlandse kampioenschappen turnen dames in de A-, B-, en C-lijn. Onder de deelnemers be vonden zich vier Waddinxveense turnsters. Ze plaat sten zich voor de landelijke finales. WADDINXVEEN - De voor- jaarscompetitie van de jeu de boulesvereniging Waddinx- veen (Alberdingk Thijmlaan) meijer, Nicole Sloof, Marieke is afgelopen. Van de 22 wed strijden wonnen Roy Huls kamp, Hans Cammeraat en Marco van Wageningen er 19 wedstrijden. Ze sloten af met een formidabel puntensaldo van +120. De strijd om de tweede en derde plaats is lange tijd zeer spannend geweest. Het team Ton Hulskamp, Gerben Nieuwland en Arnold Jans sen, dat lange tijd op de twee de plaats heeft gestaan, viel buiten de hoofdprijzen met een vierde plaats. Zij wonnen 13 wedstrijden met een saldo van +35. De tweede plaats is behaald door de klimmers van de laat ste weken Jan Kooistra, Bet sy Lanting en Piet v.d. Made. hadden een puntensaldo van +65. De derde plaats is voor Wim van Bockom Maas, Nel Ou- dijk en Norbert Schiflerling, eveneens met 14 gewonnen jeugdige leeftijd nog zonder wedstrijden en +54. winst waren, moesten het In het laatste weekeinde was Inge v.d. Schrier goed voor vier gouden plakken bij de da mes. Ze toonde zich een klasse apart met overwinningen op de 100 m vrije slag (1.01.5), de 100 m rugslag (1.12.1), de 200 m vlinderslag (2.38.3) en de 400 m vrije slag (4.36.3). Op de 100 m schoolslag ging de titel naar clubgenote Mi randa Boer die een tijd van 1.22.0 liet noteren. Kim Mid dendorp won de 50 m vrije slag bij de dames met een NK- limiet van 28.4. Bij de heren toonde Jan Wil lem v.d. Hoek zich de snelste zwemmer op de 200 m school slag, in 2.45.7, de 200 m vrije slag, in 2.06.1 en de 200 m vlinderslag, in 2.25.8. Bij Marcel Zijderhand zat het venijn in de staart want op het laatste nummer, de 200 m vlinderslag bij de jongens on der 19 jaar, leverde hij zijn beste prestatie door dit num mer met een NK-limiet van 2.21.9 te winnen. Michelle Nahon deed het met drie kringtitels bepaald niet slecht. Bij de meisjes van 1981 won zij de 100 m vrije slag (1.05.3) en de 100 m schoolslag (1.28.6). Ook de 400 m vrije slag bij de meisjes onder 17 werd met een tijd van 4.53.6 een prooi voor Michelle. Wilke v.d. Valk maakte op de 100 m rugslag bij de meisjes van 1981 een tijd van 1.18.8 en pakte hier mee een gouden medaille. Bij de meisjes van 1983 was het goud voor Melissa Dings op de 100 m schoolslag. De tijd van Melissa (1.20.8) beteken de een startbewijs voor de na tionale jeugdkampioenschap pen. Denise Bouwmeester boekte met een tijd van 2.44.2 een overwinning op de 200 m vlin- gecombineerd. Vanaf het terras heeft ieder een goed zicht op het wed- Bij de heren leek het erop dat strijdverloop. Dit jaar is ook de vierde baan len tetterende dames wisse- van verlichting voorzien len lippenstiften uit, oefenen waarmee extra speelruimte nog snel even de laatste pas- vende, maar zaterdag gooide is gecreëerd. jes, vertellen elkaar hoe ze- het team van duidelijk roet in het eten. In hun thuiswedstrijd kon den zij slechts in één dubbel- MOERKAPELLE - Wouter Vroegindeweij heeft bij de schaakvereniging Moerka pelle de clubtitel gewon nen. Bij de jeugd won Aart-Jan van Vliet. In de finalestrijd viel Dick Bac als eerste af. Hij moest risico nemen en werd ver nietigend verslagen door de vrijuit spelende Gerard van Ommeren. Wouter Vroegindeweij kwam intussen zo goed als verloren te staan tegen de onberekenbare René Or- delman en leek dus uitge schakeld, temeer omdat hij moest winnen. De aandacht richtte zich toen op het bloedstollende duel tussen Maarten Vroe gindeweij en Jesse van El- teren. Beiden kregen uitzicht op de winst. Uiteindelijk ein digde deze partij in remise, waardoor Jesse uitgescha keld was. Op het allerlaatste mo ment moest Maarten Vroe gindeweij echter de titel overlaten aan zijn broer Wouter, die het punt in de schoot geworpen kreeg door de falende René Or- delman. De laatste over schreed met een simpele remise voor het grijpen de bedenktijd. Bij de overige senioren leg de Wim Vroegindeweij be slag op de eerste plaats. Tweede werd Ben van Gef- fen en derde Jacques de Lange. De schaakjeugd zag de titel gaan naar Aart-Jan van Vliet. Twee de werd Jan van Helden en derde Michiel Rensen. De meisjes die zich tijdens voorrondes voor deze wed strijden geplaatst ha'dden dag 20 juni in Opmeer deel-' moesten twee van deze wed- ntk- a.i;;» strijden turnen waarbij de beste score telde voor een eventuele deelname aan de fi nale. De Waddinxveense Denise aanwezig bij deze v.d. Leur (9), turnend bij Sa- plaatsingswedstrijden om te tumia in Bleiswijk, turnde turnen voor een NK-plaats bij als eerste in Lekkerkerk. Zij behaalde daar een teleurstel lende zesde plaats. Vooral WADDINXVEEN - Het hoogtepunt van de viering van 50-jarig bestaan van WSE-voetbal vormen de drie wedstrijden tegen profclubs op het sportcom plex aan de Willem de Rij- kelaan. De eerste wedstijd is op dinsdagavond 14 juli om zeven uur tegen Fe- ijenoord, de tweede op za terdagmiddag 25 juli om vier uur tegen Excelsior en de derde op dinsdagavond 4 augustus om zeven uur tegen Sparta. De toegangskaarten (voor zover voorradig) kosten op de wedstrijddagen zelf ƒ20,- (Feijenoord), ƒ10,- (Sparta) en ƒ5,- (Excelsi or). In de voorverkoop zijn er passe-partouts verkrijg baar voor f 25,- om de drie voetbalwedstrijden te be zoeken. Deze kaarten zijn niet per soonsgebonden en zijn ver krijgbaar op diverse voor verkoopadressen. Het aantal voorverkoop adressen wordt de komen de tijd nog uitgebreid, maar tot op heden zijn dit in Waddinxveen bloem- sierkunst Mia en Wim Rip, bloemen- en plantencen trum Verkleij, G.J. Wijs man Hoveniers, Mulder Herenmode, videotheek Videoland, juwelier Spruy- tenburg, Albert Heijn, fir ma De Bruin Zuidkade, Bavelaar Garantmarkt, WSE en A.M.M. Moons (De Akker 108). Gelukkig hervonden de heren op tijd hun vorm en in de positie op de mondiale lijst tweede partij, die door J. Fer- 77 ~7 j ber en Ton Claassen werd ge speeld, wonnen zij met 1-6 en 1-6. Ook de derde partij van Jan Koetsier en Peter Vink vorm de geen probleem. De heren wonnen ook deze gemakke lijk met 2-6 en 3-6. Spannend WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense sjoelers (Al berdingk Thijmlaan) is Jan Kersbergen kampioen. Vol gend seizoen begint er weer een nieuwe competitie. De uitslagen zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1413, 2. André van Gemeren 1403, 3. Wim Slingerland jr. 1381; klasse B: 1. Pascal van Gils 1334, 2. Teus Visser 1332, 3. Teunie van Leeuwen 1330; klasse C: 1. C. van Wijk 1215, 2. Asha den Drijver 1208, 3. Otto Supusepa; klasse D: 1. Ronald Kersbergen 1121, 2. A. Warmelink 1104, 3. Ceron Zij wonnen 14 wedstrijden en van Beek 1096. Het gemiddelde van de laat ste avond was 118.85. Het ge middelde van de vereniging was 116.101. Het totaal van de vereniging was 649701.000. ni in Bladel. De finales A-, B-, en C-lijn zijn ieder jaar weer een mooie' zoen waar zeer veel trai-» ningsuren van de turnsters, aan vooraf gaan. de leidsters Arienne en Suzan Bik. Dat was te merken. het nummer ’Cabin Fever’, dat werd gedanst door de jeugdselectie, vlogen de spetters er van af. Je zag het tweede veilig. Alleen in de eerste dubbel moesten Lies- beth en Truus één puntje aan hun tegenstanders laten. In met 6-1 te hebben gewonnen de tweede dubbelpartij had den Elly van Tol en Nel Ver meulen aanvankelijk enige moeite met hun tegenstand sters. De stand liep gelijk op tot dat zij aan het eind van de moeite met zijn tegenstander eerste set één break wisten te en won zijn partij met 6-0 en 6-2. De damesdubbel, die door Hélène van Leer en Carolien Baas werd gespeeld, verliep al even vlotjes. De dames hadden aan 6-0 en 6-1 genoeg om ook deze partij voor zich te winnen. Alleen in de herendubbel en de gemengddubbel moest er een derde set aan te pas ko men waarbij Cees Boonstop pel en Niek Oostendorp de herendubbel wonnen. Alleen in de mix-dubbel moesten Hél'ene en Niek de winst aan de Moordrechters laten. Het tweede en het derde gemeng de team van Simon van Ge meren eveneens op een tweede plaats in het klassement stonden, behaalden beiden thuis slechts een magere 3-2 winst, waardoor de promotie Op het knusse tennisparkje dansten met spirit onder aan- kansen voor hun danig in ge- zal weer een week lang riva- moediging van het publiek, vaar lijken te komen. Heren Zevensprong In de toernooiweek zullen er nuwachtig ze zijn en pakken diverse nevenactiviteiten ontplooid worden, terwijl in de kantine de verrichtingen van het Nederlands elftal in Fontijn en Ton van Fulpen Frankrijk gevolgd kunnen worden. Woensdagavond 17 juni ver zorgt Richard Palm tijdens dance vanaf haar vierde jaar. de Indische avond zijn rijst tafel. Daarnaast is er vrijdag 19 juni een feestavond voor alle deelnemers. hun ’toi-toi-tje’ uit. ‘Dat krijgen we altijd voor een uitvoering van Suzan en Arienne1, vertelt Nathalie Kranenburg (14) uit Wad dinxveen. Nathalie danst bij FoKus2 en doet al aan jazz- JPItJ Wat ik zo leuk vind aan dan sen? Alles! Ik zou het heel erg leuk vinden om er mijn be roep van te maken, maar de kans dat je er iets mee be de junioren B-lijn. -- Berlinda Verweij behaalde in De afdeling jazzdance.van de Waddinxveense multisportveremging TOOS verzorgde een lende zesde plaats. Vooral Lekkerkerk een mooie eerste (foto: A. Galavazi-Honnipman). met haar balkoefening had ze plaats met een totaal van erg veel pech en plaatsings- 34.15, sprong 8.35, brug 8.05, wedstrijd in Eibergen ging het veel betr. Denise v.d. Leur begon met een goede 8.20 voor haar overslag op het paard. Hierna 6.20, balk (ze viel er helaas volgde een 7.80 op brug en twee maal aft 7.50 en vloer een mooie oefening op balk 8.80. waar ze 8.10 voor kreeg. In Eibergen moest Berlinda Voor haar vrije oefening Verweij genoegen nemen met' kreeg ze 8.15 zodat haar to- j—i- -iw-1 ste keer dat Claudia de span- taal op 32.25 kwam. Dat le verde haar een mooie vierde plaats op, zodat ze verzekerd WADDINXVEEN - WSE- voetbal bestaat dit jaar een halve eeuw. De rooms-katho- lieke sportvereniging ’Excel- van 4.26.8 wezen zij Barracu- sior’ werd op 9 juni 1948 op- da terug. gericht. De 4x200 m vrije slag estafette Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan houdt het be stuur van WSE dinsdag avond 9 juni vanaf half acht een gezellige jubileumavond in de kantine De Lansbrekers op het sportcomplex aan de Willem de Rijkelaan voor ver enigingen, sponsors, leden, vertegenwoordigers van de gemeente en de KNVB. him snelste tijd van 4.53.5 bij Tijdens de avond worden vier de meisjes onder 17 jaar. WSE-leden onderscheiden De laatste estafette bij de da- met het erelidmaatschap. In mes, de 4x100 m vrije slag, gaf het jeugdhonk zal de tentoon- ook al een overwinning voor Gouwestaete te zien. Met een tijd van 4.24.1 trokken Kim Middendorp, Michelle Nahon, Miranda Boer en Inge v.d Schrier aan het langste eind. Nic Geers er in zijn nieuwe leeftijdsgroep van 60-64 jaar een verbetering van zijn Eu ropese record op de 400m vrijeslag uit. Hij haalde er twee seconden af en bracht Nanda Gerling deed bij de het op 5.9.3. meisjes van 1986 tweemaal een greep naar het goud met zeges op de 100 m vrije slag (1.08.5) en de 100 m rugslag (1.21.3). Met een tijd van 5.18.1 was Nanda tevens de snelste zwemster op de 400 m vrije slag bij de meisjes onder tijdsgroep zat. Nic Geers 13 jaar. In de jaargang 1985 waren er kringtitels voor Saskia Cap- tein die zowel de 100 m vrije zaten nu geen nieuwe records slag als de 100 m rugslag naar zich toe trok met tijden van re spectievelijk 1.07.2 (limiet NJK) en 1.20.2. Greetje van Eijk won haar eer ste gouden plak op de kring- kampioenschappen met haar tijd van 1.33.0 op de 100 m schoolslag bij de meisjes van 1985. Op de 4x100 m wisselslag es tafette bij de heren zegevierde het Gouwestaete-kwartet Mark v.d. Schrier, Mark Na hon, Marcel Zijderhand en Jan Willem v.d. Hoek. Met een tijd WADDINXVEEN - Spelers en speelsters van Be Fair- tennis (sportpark ’de Sniep’) hebben de zesde speelron de van de landelijke tenniscompetitie met wisselende resultaten afgesloten. In de zaterdagcompetitie ver- Dinsdag stevigde het eerste gemengde team, onder aanvoering van Hélène van Leer, haaf positie het dit jaar wederom het eer- in het klassement. ste damesteam dat in de Dit team stond na zes ge- hoofdklasse de dienst uit speelde partijen op de tweede maakt. Onder aanvoering plaats en maakt nog kans op van Truus Boere speelde het een kampioenstitel in de der- team in de zesde ronde tegen de klasse. In de thuiswed strijd van zaterdag wonnen zij vier van de vijf partijen te gen Moordrecht 1. Vooral in de singlepartijen was Be Fair stelde met 6-2 6-1 ook de duidelijk de sterkste. De damesdubbel was voor Carolien Baas geen enkel probleem. Na de eerste set van der Steeg, Renske Krol, Moniek Hoefhagel, Dineke Versteeg, Kim Hoffmans, Kim van Stel en Kim van Leeuwen. De Bl-junioren speelden een merkwaardige wedstrijd te gen Atonium (Rotterdam). Rowah speelde de eerste helft en het begin van de tweede helft ongeconcentreerd en miste (te) veel kansen. Na een ruststand van 2-5 leidde Atonium na een kwar tier in de tweede helft met 2- 8. Pas toen was Rowah vol doende bij de les en begon aan een inhaalrace. Er resteerde echter onvol doende tijd om langzij te ko men. Rowah bleef steken op een ongelukkig verlies van 11-12. De goals waren van de zusjes Marion en Bianca van Ham, Linda Hoefnagel en Mi riam van der Laan. De meisjes-C, die vanwege de zware klasse-indeling en de 100m vrijeslag. Beiden liggen - goed op schema bij hun voor bereidingen voor de komende nationale kampioenschappen 200m en meer in Apeldooom en de wereldkampioenschap pen alle afstanden in Casa blanca. WADDINXVEEN - Het lid J. van Elswijk van de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) heeft de viswed strijd van de Waddinxveense Sportweek gewonnen. Het korps van HSW legde beslag op de eerste plaats bij de korpsen. Aan deze wedstrijd, die in het Gouwekanaal aan de Broek- weg werd gehouden, deden 46 individuele deelnemers en 7 korpsen mee. Gezamenlijk vingen zij ruim 77 kilo aan witvis, een vangstgewicht dat nimmer in de twaalf voorgaande Spor- tweekwedstrijden werd ge haald. Er werd in twee poules ge vist. De eerste tien in het in dividuele klassement zijn: 1. J. van Elswijk 8340 gram, 2. C. Been 4600 gram, 3. H. van Hattem 8280 gram, 4. J. Ver hoef 3820 gram, 5. M. Rei chard 5550 gram, 6. E. Faas 3700 gram, 7. A. van Leeu wen 4520 gram, 8. E. Keizer 2840 gram, 9. A. de Groot 4210 gram, 10. B. Poeze 2440 gram. De uitslag bij de korpsen was: 1. HSW (Waddinxveen) 22.960 gram, 2. De Opsteker (Gouda) 10.480 gram, 3. Van de Pool (Gouda) 10.120 gram, 4. HSV Moordrecht 7.330 gram, 5. Biezen Vissers (Bo skoop) 6.450 gram, 6. De Ruisvoom (Waddinxveen) 5.680 gram en 7. HZM (Ze- venhuizen-Moerkapelle). WADDINXVEEN - De jeugd- teams van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah Zuidplas Assurantiën speel den zaterdag de laatste com petitiewedstrijd van het bui- WADDINXVEEN - Mensen tenseizoen. Het B2-team, dat die voor uiterlijk zaterdag 25 knap als tweede is geëindigd, juli een camera aanschaffen moest het opnemen tegen bij Combi Sjaak Noteboom in kampioen Satumus (Ridder- ’de Passage’ maken kans op een jaar lang gratis fotografe ren. Hoe die kans benut kan wor den, staat in het gratis maga- trainster Maija Sloof de tweede set gelijk op gingen zine Kijk op op camera’s dat met hun tegenstanders, maar op het beslissende moment wisten zij een break te force ren zodat ze deze met 5-7 wonnen. Ook in de laatste partij vorm de Oudelande geen gevaar. J. Feber en Jan Koetsier won nen ook deze vrij gemakkelijk met ruime cijfers 1-6 en 0-6. lijke B-finale. Haar zus Verona v.d. leur (12), die turnt bij Pro Patria ter dan de vorige en werd zes in Zoetermeer, nam aan deze de met 31.55, sprong 8.45, beide wedstrijden deel in de brug 6.20, balk 8.45 en vloer beetje op je neer, de belich- A-lijn. 8.45. Ook deze beide meisjes ting is heel mooi, je staat op In Lekkerkerk werd zij derde hebben zich geplaatst voor de met vloer 8.60, brug 8.65, finale_B-lijn op zondag 14 ju- sprong 9.125 en balk 8.35. Tijdens de wedstrijd in Eiber gen wist zij zelfs een tweede plaats te bemachtigen met afsluiting van het tumsei- een totaal van 33.80, een zeer goed uitgevoerde sprong waar ze 9.15 voor kreeg, brug WADDINXVEEN - De Gou- westaete-masters Judith van Berkel en Nic. Geers bezetten diverse plaatsen op de werel dranglijst 1997 voor oudere zwemkampioenen. De Koudekerkse Judith van Berkel zwom zich in het eer ste jaar van haar leeftijds groep 55-59 op maar liefst 15 onderdelen naar de top tien van de wereld. Haar hoogste score was een eerste plaats op de 1.500 me ter vrijeslag (23.8.6) in een 25 partij punten pakken. Ric wonnen die in 6-3 en 6-1. De singles en de overige dubbel- dat het zijn laatste jaar in de partijen gingen echter naar leeftijdsgroep 55-59 was, toch hun tegenstanders. nog op zeven nummers bij de In de veteranenpoule speelde Be Fair 2 (35+), onder aan voering van captian Ton plaats op de 1.500 meter vrij- Claassen, een verdienstelijke Ingeschreven kan er worden eslag (21.19.5) in een 50 me terbad. Als klap op de vuurpijl zwom in de jongste leeftijdsgroep van 25-29 jaar sprinter Mare verbeten strijd in drie sets ter Braake, eveneens uit Bo- met 0-6, 6-4 en 6-4 naar him krijgbaar in het clubhuis van skoop, zich op de 50 meter tegenstanders. De Gouwe Smash (tel. 0182- schoolslag in een 25 meter- Gelukkig hervonden de heren 613393). bad met 30.45 naar een vijfde op tijd hun vorm en in de p. 1 r i jJl

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 23