Ruiterfeest en loterij Elke ochtend... Boekje Peter de Vries over pensioen en toen Proefloeien' voor voortaan alleen Meer spreekuren bij Opvoedbureau rampen in juni Bedrijfsbrochure C de Rooij /andaagFeestelijkeOpe^ Cde Hooi] 14-5- N% Maaike Feih in Boskoop VBOK-kraam op braderie 'Wandelen en genieten van W'veen' Luilakfeest zonder wapens en pillen Inbreker fietst weg Fietsers botsen Victor-scouts in wandelmars Rijn en Gouwe Diefstal van vier konijnen en een scooter I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I L Ai PAGINA A WOENSDAG 27 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Fedde Jonkman. KiET UUIxiSLQEKll EK! TQEK! Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. De Waddinxveense auteur Peter de Vries. -s Ruiters en amazones deden goed hun best op het jaarlijkse Concours Hippique van de Stich- De omslag van het boekje 'Met pensioen! Een toen...'. ting Rijvereniging Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen. (foto's: Manege Reigersburgh). Directeur Kees de Rooij van bedrijfs- en kantineservice C. de Rooij opende het nieuwe bedrijfspand op Coenecoop samen met zijn vrouw Wilma en drie kinderen Marco (13), Robin (9) en Xander (4) door uit een grote champagnefles kleurige ballonnen te laten komen. (foto's: Sjaak Noteboom). r I r Ie klanten. ‘Alles is te leve- BOSKOOP/WADDINXVEEN Naam-: Adres: Plaats: lein kon worden overgeno men was het mogelijk een Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. dinxveen toestemming had verleend. Tips en IdeeSn otn te genieten v*n het leven tw het werk' WADDINXVEEN - Maandag 18 mei zijn op het fietspad langs de Henegouwerweg een 59-jarige fietser uit Waddinx- veen en een 53-jarige fietser uit Bodegraven tegen elkaar gebotst. Beide fietsers zijn per ambu lance overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zieken huis. De 53-jarige man uit Bodegraven had last van zijn been en had diverse schaaf wonden. De 59-jarige Wad- dinxvener had last van zijn borstkast en rugklachten. WADDINXVEEN/GOUDA - Het maandelijkse ’proefloei- en’ heeft ook in Waddinxveen zijn langste tijd gehad. Het nieuwe electronische waarschuwingssysteem voor rampen, dat volgende maand klaar is voor gebruik, maakt een maandelijkse test overbodig. Voortaan zul len de sirenes nog maar eenmaal per jaar worden ge test. bruik. Tussen toen en nu zijn er nog zes bijgeplaatst. Luisterproeven hebben uit gewezen dat er nog drie sire- nemasten bij moeten komen om een betere ’dekking’ te bereiken. In Waddinxveen betreft dat het bedrijfster rein Doelwijk aan de Brede- weg. Dat gebeurt in 1999. Binnenlandse Zaken heeft inmiddels een campagne ge start om bekendheid te ge- WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman hoopt dat de deelne mers aan de tweede avond vierdaagse van het comité “Waddinxveen Wandelt' vier van Nederlandse Pony en Paar- denclub de dressuurproeven werden gehouden, het spring concours werd afgewerkt, werd geslecteerd voor het Ne derlands NPPC-kam- pioenscghap later dit jaar en op diverse plaatsen hapjes, versnaperingen, dranken en ruitersportartikelen werden verkocht. Tijdens het ruiterconcours is ten overstaan van notaris mr. J.A.M. Koek ook de trekking gehouden van de door de Stichting Rij vereniging Rei- gersburgh gehouden loterij, waarvoor de gemeente Wad- I r vlakte van het bedrijfscomplex omvat 2.862 vierkante meter, waarvan zo’n 2.100 vierkante meter wordt gebruikt. Dat bete kent dat er op Coenecoop nog 700 vierkante meter be schikbaar is voor uitbrei- ven aan het nieuwe systeem. De campagne is ook bedoeld om nog eens duidelijk te ma ken wat burgers moeten doen als het alarm echt af gaat. Het proefloeien blijft voortaan beperkt tot de eer ste woensdag van de maand juni. In de campagne wordt opnieuw het ’basisscenario’ (naar binnen gaan, ramen en deuren sluiten, radio of tv aan) onder de aandacht ge bracht, voornamelijk met ra dio- en tv-spots (Postbus 51). Die spotjes worden via de pu blieke en commerciële om roepen een maand lang uit gezonden. In deze weken staat in de spots het basis scenario centraal; deze en komende week het landelijke ’luide proefalarm’ op woens dag 3 juni. In de spots zal worden ver wezen naar folders die bij postkantoren en bibliothe ken kunnen worden afge haald. Op dinsdag 2 en woensdag 3 juni zal boven- Postcode: GOUDA/WADDINXVEEN - Het Opvoedbureau Midden- Holland, Centrum voor Jeugdzorg, aan de Jan van Rie- beecklaan 101 in Gouda (tel. 0182-573933) breidt het aantal spreekuren in de Goudse regio uit met drie, waarmee het totaal komt op elf. gratis en alle ouders kunnen er voor advies bij de opvoeding van hun kinderen zonder ver wijzing terecht. Per jaar ma ken honderden ouders ge bruik van de mogelijkheid hun vragen met de pedagogen te bespreken. Uit onderzoek blijkt dat ouders erg tevreden zijn over deze vorm van kort durende ondersteuning en dat ze daarna vaak geen zwaarde re hulp nodig hebben. De start van de nieuwe spreekuren wordt mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Nederlek en van de Stich ting Bonaz in Bodegraven. WADDINXVEEN - Op He melvaartsdag (donderdag 21 mei) hebben 300 amazones en ruiters op het feestelijk inge richte terrein van manege ’Reigersburgh’ aan de Pias weg in Waddinxveen in aller lei klassen gestreden om de eerste rubriek- en dagprijzen van het Concours Hippique 1998 voor paarden en pony’s, gehouden door de Stichting Rijvereniging Reigersburgh. Er heerste grote drukte op de weilanden achter de manege waar onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond WADDINXVEEN - Zaterdag 6 juni houdt de winkeliersver eniging Dorpstraat weer een braderie in het op één na oud ste winkelcentrum van Wad dinxveen. Op deze braderie is ook de 20 jaar bestaande werkgroep Waddinxveen van de Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind (VBOK) met een kraam aan wezig. De VBOK heeft als doel ongewenst zwangere vrouwen en meisjes en hun ongeboren kind te helpen. Door middel van voorlichting op scholen en affiches op NS-stations pro beert de VBOK hieraan be kendheid te geven. Hiervoor is geld nodig en probeert men le den te werven. Ter gelegen heid van het vierde lustrum kunnen kinderen voor 50 cent een leuke button maken. Voor nieuwe leden is er een leuk jaar al een dergelijk evene- presentje beschikbaar. voor woord van het informatie- boekje voor het wandelfestijn over 5 of 10 kilometer dat wordt gehouden van dinsdag 9 tot en met vrijdag 12 juni en waaraan vorig jaar 1.100 wandelaars deelnamen. De start is vier dagen lang tussen zes uur en half zeven het voetbalcomplex van Be Fair in het Warnaarplant- soen. De finish is telkens twee uur later. In de kantine van Be Fair is zaterdag 23 mei en za terdag 6 juni van 10.00-14.30 uur ook de voorinschrijving voor groepen (f 5,50 per per soon) en particulieren (f 6,50 per persoon). Bij de na-in- Vries worden geïllustreerd schrijving is men twee gulden met tekeningen van Herman Müller. De verkoopprijs be draagt f 19,75. De tien prijzen vielen als volgt: le prijs: Olympus com pact camera Muij-zoom 140: lotnummer 1815; 2e prijs: schoudertas: 0379; 3e prijs: ovale verzilverde fotolijst: 0571; 4e prijs: rugtas: 1980; 5e prijs: badlaken: 1093; 6e prijs: standaard met vier mokken: 1647; 7e prijs: aar dewerk waxinelichthouder: 1668; 8e prijs: bijoudoosje: 0726; 9e prijs: glazen fruit schaal: 1259; 10e prijs: kan delaar met kaars: 2013. duurder per persoon uit. Het verheugt Waddinxveens eer ste burger dat zich voor het evenement, dat wordt ge coördineerd door Leen Wil- lemstein, opnieuw veel vrij willigers inzetten, terwijl ook een groot aantal organisaties en verenigingen de tweede avondvierdaagse mede moge lijk maken. Naar de mening van Fedde Jonkman staat voor de laat ste wandelavond een spette rende intocht op het program ma met een optreden van de 100-jarige muziekvereniging ’Concordia’ op het Be Fair-ter- rein. ‘Waddinxveen Wandelt1 is mede financieel mogelijk gemaakt door winkelcentrum Zuidplas, Bakker Meubelen, Toyota Van Leeuwen, Gou- webad ’de Sniep’, de 100-jari- ge Rabobank Waddinxveen en de 5-jarige Stichting Be- drijvensportdag Waddinx veen, het samenwerkingsver band van vier Waddinxveense serviceclubs. Het idee voor de Waddinxveense wandel- avondvierdaagse ontstond in 1996. De tijd was te kort om in dat De nieuwe spreekuren wor den na de zomervakantie geo pend in Nieuwerkerk aan den IJssel, Nederlek en Bodegra ven. Op dit moment zijn er al spreekuren in Gouda, Moord recht, Waddinxveen en Schoonhoven. Het Opvoedbu reau Midden-Holland is een samenwerkingsverband van de Stichting Spel- en Opvoe dingsvoorlichting, BJ Midden- Holland-Rotterdam, De Vier- stroom en de GGD. Tijdens de spreekuren van het Opvoed bureau kunnen ouders ant- ment te houden. Óp 8 juni 1997 was de eerste editie van “Waddinxveen Wandelt', waarvoor 40 vrijwilligers ac tief waren. Coördinator van ‘Waddinxveen Wandelt' is L. Willemstein. Het secretariaat wordt ge voerd door mevrouw M. Goud- riaan en mevrouw P. van Ber gen. In het comité van aanbe veling hadden vorig jaar zitting mevrouw L. Jonkman- Kootje, A.J. Ammerlaan, N.J. van Ooik, mevrouw T.J. Kooy-Poutsema, B.J. Wou denberg, A. de Rijke en J.J. Alberts. WADDINXVEEN - Donder dagmorgen 21 mei rond tien over half zeven heeft een in braak plaatsgevonden in een woning aan de Wilhelmina- kade. Een raam is geforceerd, waarna de inbreker de wo ning is binnengegaan. Een logé werd wakker van een geluid en ging kijken. Zij zag een blanke man van in de twintig met donkerblond, halflang haar en een petje op wegfietsen. dien een landelijke en regio nale dagbladadvertentie ver schijnen. De ’Wet rampen en zware ongevallen’ schrijft voor dat gemeenten niet alleen een hoofdrol spelen in de bestrij ding van rampen, maar ook in de voorlichting. Op grond van het ’Besluit in formatie inzake rampen’ zijn woord krijgen op opvoedings- vragen en advies bij proble men. De spreekuren zijn gemeentèn verplicht jaar lijks de bevolking te informe ren over het waarschuwings- stelsel en het basisscenario. Daarnaast moet eenmaal in de vijfjaar een uitgebreidere campagne worden opgezet en uitgevoerd. Gemeenten met bijzondere risico’s hebben bovendien de verplichting hun bevolking eenmaal in de vijf jaar te in formeren over specifieke risi co’s in hun regio. De landelijke voorlichtings activiteiten vinden dan ook plaats in samenhang met re gionale en locale inspannin gen. Het ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft daar toe voor brandweerregio’s en gemeenten verschillende voorlichtingsmiddelen be schikbaar gesteld, zoals fol ders, affiches, een bewaar- kaart en een instructiebro- chure voor scholen. Het nieuwe boekje van de Woubrechterf-bewoner, WD- gemeenteraadslid, trouw ambtenaar en Rabobank-be- stuurslid is uitgegeven door uitgeverij Mingus te Woerden en is voor f 19,75 te koop in de boekhandel en grote waren huizen. De 65-jarige leeftijd om met pensioen te gaan is inmiddels vrijwel een gepasseerd sta tion. Veel mensen hebben zelf financiële maatregelen ge troffen om eerder met werken te kunnen stoppen. Natuurlijk staat dat los van de vraag of het voor de sa menleving wel economisch gewenst en verantwoord is op vroege leeftijd te stoppen met werken. De discussie op welk moment de mens moet stoppen met werken is in ons land uiterst actueel en ligt uiteraard voor iedereen verschillend. ’Toch’, zegt de vervroegd met werken gestopte Waddinx veense auteur Peter de Vries, ’komt voor ieder mens het moment dat hij of zij een punt zet achter zijn dagelijkse werkzaamheden en een nieu we levensfase intreedt’. Voor veel mensen blijkt dat een probleem te zijn en zien zij dat als een donkere wolk aan de horizon. Het gevaar ’in het zwarte gat te vallen’ is dan levensgroot’. Vaak hebben zij niet vol doende tijd of gelegenheid ge had een hobby te ontwikkelen en zijn ze nog veel te actief om achter de geraniums te gaan zitten’, zegt Peter de Vries. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 mei hebben de esta’s, ka bouters en welpen van de Waddinxveense scouting groep St. Victor een sportieve prestatie geleverd door mee te lopen in de 52e editie van de landelijke Sint Jorismar- sen voor scoutinggroepen in Oegstgeest. De St. Victorgroep stond ’s middags om twee uur met zo’n 40 jeugdleden en 15 ou ders en leiders klaar bij de start om te beginnen aan de tocht van 7,5 kilometer. Mede door een heerlijk zon netje zat de stemming er bij de wandelaars al snel in. Al zingend liepen ze onder ande re door de nieuwbouwwijken van Oegstgeest en langs de Haarlemmertrekvaart. On derweg stonden er verschil lende drumbands van scou ting te spelen. Na halverwege in de berm te hebben geluncht, waarbij ze vele andere groepen voorbij zagen lopen, werd vol goede moed begonnen aan de laat ste kilometers. Al snel was kasteel Oud Poel geest in zicht, het start- en eindpunt van de wandelmars. Daar kregen de Waddinx veense scouts hun felbegeer de medaille. Voor de esta’s was de Sint Jo- rismars het begin van een weekendkamp. Zij werden bij Volgende week woensdag 3 aankomst op het clubhuis juni om twaalf uur vindt in verrast met een barbeque en deden op zaterdagavond en zondagmorgen verschillende leuke spelen. Waddinxveen en in de ande re gemeenten die deel uitma ken van de Regionale Brand weer Midden-Holland het eerste jaarlijkse hoorbare proefalarm van het nieuwe sirenestelsel voor de calami teitenalarmering plaats. De Goudse regio doet mee een het landelijke proefa larm van het ministerie van Binnenlandse Zaken om de - Vrijdag bevolking attent te maken op -4._i bestaan van de alarmsi- renes en het geluid ervan en opnieuw een controle uit te voeren op het bereik van de sirenes. Voor het proefalarm zullen de sirenes driemaal ander- ’Ook hebben zij vaak geen en kel idee hoe zij die plotselinge overdaad aan vrije tijd kun nen besteden’. Om die reden heeft hij op ver zoek van Uitgeverij Mingus te Woerden het boekje ’Met pensioen! En toen...’ geschre ven. Het boekje wil een hulp zijn voor alle mensen die uit WADDINXVEEN - Waddinxvener Peter de Vries (56) heeft deze week zijn derde boekje het licht laten zien. Na de uitgaven ’Trouwen’ en ’Feestideeën’ - samen ge schreven met Liesbeth Bakker - heeft hij in ’Met pen sioen! En toen...’ tips en ideeën om te genieten van ’het leven na het werk’ in boekvorm opgeschreven. WADDINXVEEN - Het Lui lakfeest, dat van vrijdag avond 29 mei om tien uur tot zaterdagmorgen 30 mei om zes uur in sporthal ’de Dreef wordt gehouden, moet vrij blijven van wapens en pillen. Dat is het streven van de or ganisatoren van de zevende editie van het Waddinxveen se muziekfeest voor jongeren dat weer terug is van wegge weest. Voor de veiligheid van iedereen wordt er uit voor zorg gewerkt met de inzet van twaalf veiligheidsmen sen. Vorig jaar ging het feest in Waddinxveen niet door om dat er een houseparty in Bo skoop was. Voor het Luilak feest komen komen de beken de dj’s Michel de Hey, Hustler, Jack, Bianchi, Bram, Nexus en The Sound- rel naar Waddinxveen. Ze be schikken over een geluidsin stallatie van 28.000 Watt. De muziek wordt ondersteund door een complete superlicht- show met laser en strobo scoop van 100.000 Watt. Het Luilakfeest is toegankelijk tegen betaling van f 17,50. In de voorverkoop bij het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) kosten de kaarten f 15,-. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. en de Stichting ontworpen - bedrijfspand op Coenecoop worden de zaken nu voortgezet door Kees de Rooij en zijn 6 full-time en 2 part-time medewerkers. Het grootste gedeelte van het bedrijfspand, met de bouw waarvan door aanne mer J. v.d. Speld uit Reeuw- ijk in september vorig jaar werd begonnen, bestaat uit een rechthoekige opslag ruimte van 1.200 vierkante meter met een hoogte van 7,5 meter. Verder is er een geïnte greerd representatief kan toor over twee lagen en een showroom voor produkten uit het brede assortiment (van koffie en thee tot hotel- WADDINXVEEN - Ter gele genheid van de officiële ope ning van bedrijfs- en kanti- neservice C. de Rooij op het bedrijvenpark Coenecoop heeft de onderneming een kleurige bedrijfsbrochure uitgebracht. ''Hoewel de bedrijfs- en kanti- neservice sinds 1991 bestaat gaat de bedrijfshistorie van de firma C. de Rooij terug tot in het jaar 1919. Toen start te de grootvader van Kees de Rooij een groothandel in margarine in het Gouwe- dorp. Diens zoon zette het bedrijf voort en bouwde het uit tot een groothandel in levens middelen. Later nam een het arbeidsproces treden en inhoud aan die nieuwe le vensfase willen geven. Tal van mogelijkheden bie den zich dan volgens Peter de Vries aan. ’Afhankelijk van je gezondheid, je interesse en je vroegere werkervaring is er voor ieder mens wel iéts zin vols te bedenken’. De tientallen voorbeelden die hij in het boek geeft variëren Wa^ddinxveens burgemeester van medewerker van het Bu reau Slachtofferulp tot het oprichten van een hondenuit- laatservice, van het verzame len van antiek tot het mee doen in een mannenkook- clubje, van toneelspelen tot leren golfen. Hij raakt niet uitgepraat over al die moge-, lijkheden. Een hobby ontwikkelen, vrij willigerswerk doen of een sport onder de knie leren krij gen zijn zaken waaraan in het boekje veel aandacht be steed wordt. Ook het aspect dagen zullen genieten ’doorgaan met werken’ komt ‘ons mooie dorp aan de Gouwe aan bod. Peter de Vries: en omgeving'. ’Soms kan dat pure noodzaak Hij schrijft dat in het zijn als gevolg van de finan- woord van ciële situatie (de beruchte pensioenbreuk bij voorbeeld). Vaker gebeurt dat uit vrije wil gedurende een aantal uren in de week. Op die ma nier worden de sociale con tacten onderhouden en komt je opgedane kennis en erva ring uitstekend van pas als part-timer’. Een register op de laatste pagina’s vermeldt de namen en adressen van al lerlei instanties waar nadere informatie ingewonnen kan worden. Het boekje ’Met pen sioen! En toen...’ is vanaf deze week verkrijgbaar in de boek handel en grote warenhui zen. De teksten van Peter de WADDINXVEEN - 15 mei is een scooter gestolen bij het Shell-tankstation van Boonstoppel BV aan de Julia na van Stolberglaan. De 51-jarige eigenaar van de scooter ging tanken bij het benzinestation. Nadat hij had afgerend bleek zijn scooter te halve minuut lang op volle zijn gestolen. Drie mogelijke sterkte hoorbaar zijn, tel- getuigen hebben het waar- kens met een tussenpoos van schijnlijk zien gebeuren, tweeëneenhalve minuut, dus maar zij zijn niet bij de politie om 12.00 uur, 12.05 uur en bekend. De politie van IJssel en Gouwe verzoekt de getui gen zich te melden. Tussen zondag 17 en maandag 18 mei zijn vier konijnen gesto- klinken, len uit het dierenparkje in 1 het Wamaarplantsoen. De konijntjes van ongeveer een maand oud zaten in een hok dat is opengebroken. om 12.00 uur, 12.05 12.10 uur. Bij een werkelijk alarm zal de sirene eveneens anderhal ve minuut achtereen weer- maar het aantal herhalingen hangt dan af van de aard en de omvang van de ramp. Anders dan bij het oude alarmstelsel is het proefa larm nu nog maar één keer per jaar, op de eerste woens dag in juni, te horen. In de overige maanden test de brandweer het alarmsys teem onhoorbaar. Het nieu we stelsel heeft ook geen sig naal meer voor einde alar- - Op de derde spiraaltentoon- mering. stelling, die ter gelegenheid De regio Midden-Holland, van het 10-jarig bestaan van waarvoor Radio West de de Regionale Kunststichting ’rampenzender’ is, nam een Gouda (RKG) tot en met dins- jaar geleden 52 sirenes in ge dag 9 juni wordt gehouden in Boskoop, is ook werk van de Wadinxveense kunstenares Maaike Feih te zien. Aan de reizende expositie, die wordt gehouden in het ge meentehuis aan het Raadhuis plein in Boskoop, nemen in to taal 38 regionale kunstenaars deel. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. ren', was zijn motto. De za ken gingen goed en in 1993 werd er verhuisd naar de broer van Kees de Rooij dit Staringlaan. Nadat in 1994 porselein en keukenappara- bedrijf weer over. een Alphens bedrijf in kanti- tuur) op de eerste verdie- Kees de Rooij (39) koos voor ne-inrichting en hotelporse- ping. De totale grondopper- zelfstandigheid en in goed overleg startte hij vanuit het bedrijfspand van zijn vader totaalpakket aan te bieden aan de Henegouwerweg zijn en werd een bredere basis eigen bedrijf. Met zijn be- gelegd voor de toenemende drijfs- en kantineservice omzetgroei van de onderne- ging hij bedrijven en kanto- ming. In een modern en ren af op zoek naar potentië- strak - door het architecten bureau Visser Wijtman ding. MHHOPI HAMPI NOISE 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25