Beroep voor predikant aan Kerkweg-Oost had 'spreekbuis' Oud-notarishuis d Meer blauw op straat Schampende vrachtwagens Cartoon-disco De Paddestoel Meer spreekuren bij Opvoedbureau Fietstocht Moerkapelle I I PAGINA I Het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost omstreeks 1920. Wereldoorlog Sloop notarishuis A.N. Molenaar Jacob in ’t Hol De hervormde predikant ds. A.W. van der Plas. Tweede studieverlof van zes weken heeft, kreeg vorig j aar diverse andere beroepen waarvoor hij overigens steeds heeft ge meend te moeten bedanken. siteit te Leiden promoveerde. Deze zoon heeft belangrijk werk verricht op het terrein van het arbeidsrecht. Vanaf 1928 heeft hij arbeidsrecht gedoceerd aan de Leidse uni- versiteit, eerst als privaat-do- cent, later als gewoon hoogle raar. Als liberaal Eerste Kamerlid heeft prof.mr. A.N. Molenaar van 1946 tot aan zijn overlij den op 23 november 1958 gro te bekendheid gekregen. Zijn grote gaven van hoofd en hart blonken daarbij uit en bewezen dat hij zeer geschikt was om in de Eerste Kamer zitting te hebben. Gerrit Vos te vinden en verzorgde aller lei opdrachten. Eén keer kreeg hij ‘de notarisbus1 mee, wel gesloten met het hangslot maar leeg. Dat was natuur lijk een vergissing, ’s Avonds kwam de bus weer gesloten terug. Bij de opening bleek er een briefje van de ontvanger der registratie in te zitten waar op stond geschreven ‘Niets dan lucht'. Met ingang van 30 april 1937 werd notaris G. Vos eervol ontslag verleend, waarna hij te Zeist ging wonen. Hij over leed op 12 augustus 1956 in de ouderdom van zesentach tig jaar. D.B. van der Most A.N. Molenaar, notaris van 1849-1879. G. Vos, notaris van 1910- 1937. Inmiddels kwam in 1967 de benoeming af van de nieuwe notaris Jacob in ’t Hol. Hij heeft nog tijdelijk in het oude notarishuis gewoond. Daarna vestigde hij zich met zijn praktijk in een pand aan de Prinses Beatrixlaan. In diezelfde laan kocht hij ook een woonhuis. Waddinx- veen breidde zich na 1967 be langrijk uit. Daardoor namen ook de notariële werkzaam heden toe. Door het pand zuidelijk van het nieuwe notariskantoor gelegen aan te kopen en dit bij de bestaande kantoren te trekken, werd de behoefte aan meer ontvangst- en wer kruimte opgelost. Al gauw waren er drie kandi- daat-notarissen aan het om vangrijke kantoor verbonden en daarnaast nog enige man nelijke en vrouwelijke kler ken. Eén van de kandidaat- notarissen, mr. P.L. van der Meulen, zou zich als notaris associëren met notaris J. in ’t Hol, die hij aan het begin van deze jaren negentig ook zou opvolgen. Was Waddinxveen eerst met bijna 22.000 inwo ners twee notarissen rijk, in renhuis, omgeven door een fraaie tuin. Voor het huis liep een brede sloot. Er werd een dam ingelegd waarop een sierhek van smeedijzer werd geplaatst. Dit hek werd ge maakt door Daam Vis van de Noordkade, in die tijd een be kwaam vakman. Op 14 april 1874 was notaris A.N. Molenaar 25 jaar ge trouwd en 25 jaar notaris van Waddinxveen. Er werd die dag met de burgerij groot feest gevierd. De notaris ontving als ge schenk een geldtas, met daar op een gouden plaatje met de insciptie ’1849-14 april-1874’. Notaris Molenaar overleed op 19 augustus 1879. Zijn vrouw, die ook in 1819 was geboren, overleefde hem bijna dertig jaar; zij overleed in 1909. Beide echtgenoten werden op het oude kerkhof begraven. Mr. I. Molenaar Op 14 april 1849 werd tot no taris in Zuid-Waddinxveen Anthonie Nicolaas Molenaar benoemd. Hij was afkomstig uit Zoetermeer en werd gebo ren in 1819. Bij zijn komst naar Waddinx veen was hij nog niet ge huwd. Hij begon zijn praktijk in de Nesse. Op 8 november 1849 trad hij in het huwelijk met Annie Sophia van der Poort, eveneens afkomstig uit Zoetermeer. De vader van A.N. Molenaar, I. Molenaar Czn., was notaris te Zoetermeer van 1827 tot 1866. Notaris A.N. Molenaar liet in 1859 een huis bouwen aan de Kerkweg-Oost. Hij gaf het de naam ‘Genot en Zorg'. Het was een voornaam he- Hun voorgangers in Wad dinxveen begonnen echter in het oude notarishuis (1859) aan de Kerkweg-Oost en aan de Nesse (1849). Het in de jaren zeventig afge broken notarispand staat in ieder geval in de naoorlogse historie van Waddinxveen model voor wat er allemaal in het Gouwedorp in de loop der jaren is gesloopt. In het boek ’Waddinxveen 750 jaar’ (1983) van oud- Waddinxvener W. Verboom staat overigens dat Jacobus Hagelaar in Zuid-Waddinx veen al notariële acten op maakte in 1670, zij het dat het toen nog zelfstandige Zuid-Waddinxveen in de per soon van Cornells de Bruijn in 1708 de eerste echte nota ris kreeg. Openbaar ambt In juni 1980 werd het oude huis afgebroken en onderging zo hetzelfde lot als de villa Beukenhof ernaast, die in 1866 gebouwd werd en al eer der onder de slopershamer viel. Zo verdwenen deze fraaie, ne gentiende eeuwse huizen, waarin vroeger de burge meester en notaris woonden. ‘Met weemoed denk ik terug aan deze panden met hun bouwstijl uit de vorige eeuw, aan de mooie tuinen en oude bomen, zo’n prachtig plekje langs de Kerkweg-Oost. Het slopen daarvan betekent een verarming', besluit W. Ver boom het hoofdstuk ’De nota rissen en het notarishuis’ in zijn boek Waddinxveen 750 jaar’. Hun zoon, mr. Izaac Mole naar, die op 6 november 1851 te Waddinxveen geboren was, volgde zijn vader als notaris op 1 november 1879 op. Hij was nog jong, bijna 28 jaar. Maar de nodige prak tijkervaring had hij reeds op gedaan op het kantoor van zijn vader en bovendien ken de hij de cliënten goed. Bijna een jaar eerder, op 22 november 1878, was hij ge trouwd met Hendrika Johan na Verboom Soumain. Had het notariskantoor van zijn vader reeds grote bekend heid, hij wist de goede naam en faam nog verder uit te breiden. Op zijn kantoor waren doorlo pend jonge kandidaat-nota- rissen werkzaam, die later tot de vooraanstaande nota rissen in het land behoorden. Ook kandidaat-notaris Fik- kert, bekend als samensteller van Fikkerts jaarboeken voor het notariaat, heeft daar in zijn jonge jaren gewerkt. Mr. I. Molenaar moet met zijn grote snor en het in die dagen in de mode zijnde witte vest een markante persoon lijkheid zijn geweest. Auteur W. Verboom sprak oude Wad- dinxveners die hem goed ge kend hebben en nog veel bij zonderheden van hem en zijn kantoor wisten te vertellen. Van zijn werkkamer liep een spreekbuis naar het kantoor van zijn personeel. Aan dat eind zat een fluitje in de buis. Als de notaris wat wilde we ten van een van de perso neelsleden, blies hij van zijn kant door de buis en zo kon men spreken. Er was toen nog geen electri- citeit, maar op deze wijze ging het zelfs beter dan door op een schel te drukken. ‘Ik vermoed dat deze spreekbuis reeds bij het bouwen van het huis is aangelegd', denkt W. Verboom. Mr. I. Molenaar is van 1879 tot 1910 notaris te Waddinx veen geweest. Hij overleed op 16 maart 1917 te Rheden. Hij heeft nog beleefd dat zijn zoon, A.N. Molenaar, die te Waddinx veen geboren werd op 20 april 1888, in 1916 aan de univer- Mr. I. Molenaar, notaris van 1879-1910. De volgende notaris te Wad dinxveen, na het vertrek van mr. I. Molenaar in 1910, was Gerrit Vos. Hij kocht het no tarishuis en het kantoor bleef in hetzelfde pand gevestigd. De naam van het huis ‘Genot en Zorg' veranderde hij in 'Ameborch', wat betekent ‘Rondom het water'. Dit was wel toepasselijk, want aan de noord-, zuid- en westzijde van het bezit bevonden zich slo ten. Aan de zuidzijde (waar nu de Stationsstraat ligt) liep zelfs een brede sloot, de Vaart ge naamd, die op de nog be staande, maar toen grotere Petteplas uitkwam. Omstreeks 1920 verkocht no taris Vos de aangebouwde vleugel (oostelijk van het huis gelegen) aan Gerrit Vis ser sr., de winkelier aan het Noordeinde. Deze vleugel was vroeger in opdracht van notaris A.N. Molenaar ge bouwd. Eén van zijn dochters was dikwijls ziek en om haar zo veel mogelijk van de zon te la ten profiteren, werden er eni ge kamers bij gebouwd. Daar kwam toen ook de gouver nante te wonen (inwonende huisonderwijzeres in dienst van de familie Molenaar). Het gezin van notaris Vos WADDINXVEEN - De predi kant voor wijk Oost van de Centraal Hervormde Ge meente van Waddinxveen, ds. A.W. van der Plas, heeft een Van oudsher is het notariaat een openbaar ambt geweest dat de bevoegdheid gaf be wijskrachtige oorkonden te schrijven. In ons land waren er reeds notarissen in de der tiende eeuw. Het notariaat in Holland was sinds Karel V onder toezicht van het Hof van Holland ge steld. In de Franse tijd werd het notariaat uniform gere geld in ons land (1803). Op 11 juni 1670 werd Jaco bus Hagelaar te Zuid-Wad dinxveen geadmitteerd om notariële acten op te maken. Tot 1696 heeft hij dit gedaan. Hij was tevens schoolmees- ter-koster. Pas op 18 december 1708 werd te Zuid-Waddinxveen als notaris geadmitteerd Cor nells de Bruijn, die zijn werk zaamheden verrichtte tot 1742. Hij was tevens school meester van ‘den dorpe'. Voor Broek, Thuil, het Weeg- je en Broekhuijzen werd op 28 februari 1799 geadmit teerd Willem Blok. Hij deed zijn notarële werkzaamheden tot 18Ö9. Van 1787 tot 1813 was Mau ritius van Kempen notaris, residerende te Noord-Wad- dinxveen, en van ongeveer 1800 tot aan zijn overlijden in 1829 was dat Adrianus Mar- tinus de Lange. In 1817 had hij het huis van schout Valk in de Kerkstraat betrokken. Beide notarissen waren te vens schout. In 1937 werd als opvolger van notaris Gerrit Vos benoemd D.B. van der Most. Hij kocht het notarishuis van zijn voor ganger en zette de praktijk daarin voort. Hij liet herstellingen aan het pand doen en trok gedeelte van de benedenverdieping met huiskamer (ook wel de tuinkamer genoemd) bij de praktijkruimte en liet daar een privékantoor van maken. Het vroegere privékantoor aan de voorzijde, met uitzicht op de Kerkweg-Oost, werd kantoor voor het personeel, terwijl het daartegenover ge legen vertrek, dat vroeger voor het personeel bestemd was, tof wachtkamer werd in gericht. Dit betekende een verbete ring en meer ruimte voor de praktijk. De notaris en zijn vrouw (zij hadden geen kin deren) gingen op de boven verdieping wonen, waar vroe ger de salon was. Dit was een grote, hoge ka mer, met ramen aan drie zij den. Het was een voornaam verblijf, geheel in de stijl van het einde van de negentiende eeuw. Het notarishuis stond op een mooi punt in de gemeente. Het kwam het meest en het mooist tot zijn recht voor 1920, toen het nog in zijn ge heel werd bewoond door de toenmalige notaris. Het was toen ook nog van de weg gescheiden door een sloot In de voortuin was een groot perk met rhododendrons. Het was een prachtig gezicht als die in de lente in bloei ston den. Notaris Van der Most liet het perk met rhododend rons verwijderen. In de jaren dertig, vóór de tijd van nota ris Van der Most, werd de sloot gedempt en het sierhek werd door de gemeente weg gehaald in verband met de verbreding van de Kerkweg. Er kwam een nieuwe, moder ne afscheiding van steen en ijzer voor in de plaats. ‘Een lelijke oplossing', schrijft W. Verboom in zijn boek ’Wad dinxveen 750 jaar’. De gemeente Waddinxveen was? in 1937 wat het aantal inwoners betreft nog niet groot. Op 1 januari 1936 was dat aantal 7.794. Op 1 janu ari 1940 waren er 7.725 inwo ners. De crisisjaren 1930- 1940 waren moeilijke jaren. Dit had vanzelfsprekend ook zijn terugslag op de notariële werkzaamheden in Waddinx veen. beroep gekregen van zijn her vormde geloofsgenoten in het Overijsselse Wierden. De Waddinxveense predikant, die tot en met Pinksteren een WOENSDAG 27 MEI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN dit laatste decennium van de 20e eeuw zijn dat er in de per sonen van mr. P.L. van der Meulen, mr. J.A.M. Koek en mr. H.H.J. Wichman drie. Het oude notarishuis, dat ei gendom van de gemeente was geworden, begon er steeds meer vervallen uit te zien. Wel werd er een nieuw dak op gemaakt, waarbij de dakka pel verdween. Nog steeds was het in gebruik als muziek school. In 1973 kwam van gemeente wege het plan om achter het notarishuis een jeugdcen trum te bouwen. Het bouw ontwerp was er al in 1971. 'Dat plan is doorgegaan zodat het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar (nu kinderdag verblijf De Boemel) op die plaats kon worden gereali seerd. In feite was dit al de genade slag voor het oude notaris huis. Er werd niets meer aan onderhoud gedaan en dat be tekende verval; zó erg werd het dat het voor de muziek school geen waardig onder dak meer was. Inmiddels was aan het Raad- huispelin het nieuwe ge meentehuis gebouwd en in gebruik genomen. Het oude raadhuis aan de Zuidkade werd bestemd voor de mu ziekschool. Het oude notarishuis kwam leeg te staan en dreigde steeds meer te vervallen. Toen viel het woord ’afbraak’ en dat schudde menigeen wakker. Het oude vertrouwde huis, dat al sinds 1859 in de ge meente stond, bracht veel ge moederen in beweging en men trachtte het alsnog te be houden en te restaureren. Maar helaas kwamen die goed bedoelde plannen te laat. Van gemeentewege kwam nog wel een poging om het no tarishuis te koop aan te bie den. In het blad Heemschut kwam in het nummer van maart 1980 een advertentie voor ‘tot onderzoek van de mogelijkheden om te komen tot verkoop van het notaris huis door de gemeente Wad dinxveen'. De grond zou in erfpacht wor den uitgegeven.. Jaarlijkse canon ƒ20.000,-. Koopprijs ƒ90.000,- kosten koper. Er was niemand die zich onder deze voorwaarden als koper van zo’n vervallen huis meld de. WADDINXVEEN - Sinds vorig jaar is het notariaat in Waddinxveen gevestigd in een modem kantoorgebouw aan de Limaweg. Eerder zaten de notarissen mr. P.L. van der Meulen, mr. J.A.M. Koek en mr. H.H.J. Wich man aan de Prins Bernhardlaan. was klein. Het echtpaar Vos had één kind, een zoon. Later werd deze advocaat te ’s Gra- venhage. Toen hij als student op kamers ging wonen in Utrecht, besloot zijn vader de aanbouw te verkopen. Daar behoorde ook de vroege re paardestal en wagen schuur bij. In de jaren van de families Molenaar werd een tilbury (een licht tweewielig rijtuig) gebruikt. Notaris Vos was als kandi daat werkzaam geweest ten kantore van notaris Brouwer Nijhof te Utrecht. Hij bracht in 1907 (driejaar voor zijn be noeming tot notaris te Wad dinxveen) op verzoek van het hoofdbestuur van de broeder schap van notarissen een pre advies uit over ‘de aanvaar ding onder het voorrecht van boedelbeschrijving' - een boekwerk van honderd ach tenzestig bladzijden-, een moeilijk werkstuk in die tijd. Hij was een goede notaris en een beminnelijk mens. In de jaren van de notarissen Molenaar en Vos werden veel openbare verkopingen, ver pachtingen en boelhuizen ge houden. Als afslager was daarbij al tijd Matthijs Kolkman, de kuiper, aanwezig. Hij was een humorist, zijn werk tijdens die verkopingen deed hij altijd met kwinksla gen. Veilingen van hofsteden met landerijen vonden meestal op donderdagen plaats in het café ‘Het Schaakbord' aan de Kleiweg te Gouda. Het was van oudsher de ge woonte dat de notaris van Waddinxveen daar op don- dermorgen tijdens de markt zitting hield. Ook andere no tarissen uit de omgeving van Gouda deden dat in de beken de cafés in ‘de stad1. Na de Tweede Wereldoorlog werden die zittingen niet meer gehouden. Er werd steeds goed gebruik gemaakt van deze zittingen, vooral door cliënten die in Reeuwijk of Moerkapelle woonden en toch naar de markt kwamen. Het was toen dikwijls een vrolijke boel op de Kleiweg. Achter ‘Het Schaakbord' was een uitspanning voor de paarden. Veel landbouwers kwamen met paard en wagen (kaasbrik) naar de markt. Als dan de bekende Gouwe naar Holthuijsen op de Klei weg met zijn straatorgeltje verscheen, kwam iedereen in een vrolijke stemming door de gezellige muziek die hij, al draaiende aan de slinger, uit het instrument wist te halen. Deze zittingen op donderdag morgen werden ook benut om acten bij het registratiekan toor in te leveren of op te ha len. Op andere dagen werd deze taak dikwijls verricht door bode L.F. Sol uit Wad dinxveen. Door het notariskantoor was hem een platte metalen bus met een hangslot verstrekt, waarin de acten werden ver voerd. De acten die hij ’s mor gens haalde, bracht hij na de registratie ’s avonds weer te rug. Vele jaren heeft hij dit vertrouwenswerk met zorg behartigd. Elke dag ging hij met zijn hittewagen (daar voor een hondekar) langs de Zuidkade naar Gouda en te rug. Hij wist alle Goudse winkels En die moeilijke tijden wer den nog erger in de oorlogsja ren 1940-1945, toen de Duit se bezetters de baas waren en Waddinxveen geruime tijd Duitse soldaten moest her bergen. Het notarishuis werd eerst gedeeltelijk en later geheel gevorderd, zodat de notaris elders in de gemeente woon- en werkruimte moest zien te vinden. Na de oorlog kon hij gelukkig zijn eigen pand weer betrekken en kwamen er be tere tijden. De eerste nieuwe huizen wer den omstreeks 1954 gebouwd in de Bomenwijk; in 1958 werd de eerste nieuwbouw betrokken in de Oranjewijk (Puttepolder). De nieuwe uitbreidingen ga ven veel werk op het notaris kantoor. Op 1 januari 1963, toen D.B. van der Most al 25 jaar nota ris in Waddinxveen was ge weest, was het aantal inwo ners gestegen tot 12.485. De groei zat erin en die zou zich nog beduidend voortzet ten. In 1966 was het inwoner aantal 15.000. In 1967 werd notaris Van der Most eervol ontslag verleend na dertig jaar lang de notariële belan gen van Waddinxveen te heb ben behartigd. Voor zijn vertrek werd hij be noemd tot ereburger naar Waddinxveen. Hij verkocht het notarishuis aan de ge meente en vertrok naar Waalwijk. Hij overleed op 26 mei 1982 op 84-jarige leeftijd. Waarom hij destijds het nota rishuis niet aan zijn opvolger heeft willen aanbieden, is niet bekend. Maar wel werd al spoedig duidelijk dat de toekomst van het pand, dat er in 1967 nog heel goed uitzag, vaag was en allerlei verhalen deden de ronde. Het zou een schouwburg wor den, zo werd eerst gezegd en geschreven. Maar dat gebeur de niet. Veel later werd het een muziekschool. WADDINXVEEN - Op de He- nëgouwerweg heeft een aan rijding plaatsgevonden. Bij dé toerit naar rijksweg A12 reed een vrachtauto, be stuurd door een 25-jarige man uit Waddinxveen, teveel naar links, waardoor deze een tegemoetkomende vrachtauto, bestuurd door een 60-jarige man uit Zeven hoven, raakte. De spiegels van beide vracht wagens kwamen tegen elkaar en doordat beide bestuurders njet de raampjes open reden in verband met de hitte, wer den ze geraakt door rondvlie gend glas. De 60-jarige Zevenhovenaar hield er een fikse hoofdwond aan over. Hij is hiervoor door ambulance personeel behan deld. WADDINXVEEN - De wijk en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat) houdt vrijdagavond 29 mei WADDINXVEEN - Vanaf maandag 1 juni zullen de ope ningstijden van de vier poli tiebureaus binnen het dis trict IJssel en Gouwe veran deren. Het gaat hier om de bureaus in Nieuwerkerk aan den IJssel, Boskoop, Moord recht en Zevenhuizen-Moer- kapelle. In Waddinxveen blijft het po litiebureau aan de Limaweg zeven dag per week en 24 uur per dag geopend. De politiemensen die nu nog in de bureaus zitten, zullen meer worden ingezet om op straat en in de wijken toe zicht te houden en contact te hebben met de burger en an dere partners van de politie. Op dit moment wordt in dis trict IJssel en Gouwe relatief veel tijd gestoken in het open houden van de politiebureaus in Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhui- zen-Boskoop. Omdat er meer vraag is naar politie op straat, wordt de po litieman uit het bureau ge haald. De nieuwe openingstij den zijn onder andere geba seerd op op het aantal bezoekers en de tijden waar op de bezoekers naar de ver- schillene bureaus komen. De openingstijden zijn in Waddinxveen (Limaweg) van maandag tot en met zondag 24 uur per dag, in Boskoop van maandag tot en met vrij dag van 09.00-15.00 uur en in Zevenhuizen-Moerkapelle op maandag, woensdag en vrij dag van 14.00-17.00 uur. GOUDA/WADDINX- VEEN - Het Opvoedbu-, reau Midden-Holland, Centrum voor Jeugdzorg, aan de Jan van Riebeeck- laan 101 in Gouda (tel. 0182-573933) breidt het aantalspreekuren in de Goudse regio uit met drie, waarmee het totaal komt op elf.De nieuwe spreek uren worden na de zomer vakantie geopend in Nieu werkerk aan den IJssel, Nederlek en Bodegraven, Op dit moment zijn er al spreekuren in Gouda, Moordrecht, Waddinx veen en Schoonhoven. Het Opvoedbureau Mid den-Holland is een sa menwerkingsverband van de Stichting Spel- en Op voedingsvoorlichting, BJ Midden-Holland-Rotter- dam, De Vierstroom en de GGD. Tijdens de spreek uren van het Opvoedbu reau kunnen ouders ant woord krijgen op opvoe- dingsvragen en advies bij problemen. De spreek uren zijn gratis en alle ou ders kunnen er voor ad vies bij de opvoeding van hun kinderen zonder ver wijzing terecht. Per jaar maken honderden ouders gebruik van de mogelijk heid hun vragen met de pedagogen te bespreken. Uit onderzoek blijkt dat ouders erg tevreden zijn over deze vorm van kort durende ondersteuning en dat ze daarna vaak geen zwaardere hulp nodig hebben. De start van de nieuwe spreekuren wordt mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeen- •en Nieuwerkerk aan den Jssel en Nederlek en van de Stichting Bonaz in Bo degraven. D.B. van der Most, notaris van 1937-1967. van kwart over zeven tot tien uur een cartoon-disco voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Dfe laatste grote feestdisco van het seizoen is voorzien vAn een speciaal thema. Dit jaar is dat cartoons. Het de- cqr van De Paddestoel zal I daarom in een soort teken- film-decor worden veranderd waar bekende stripfiguren zoals Donald Duck en Bugs Bunny op staan. De Wad dinxveense drive-in disco theek The Flying Dutchman verzorgt de muziek, voorna melijk house en top-50. De disco, die deze keer een half uur langer duurt dan nor maal (tot 22.00 uur), is toega- neklijk tegen betaling van ƒ1,50. De bezoekers krijgen bij de ingang een gratis lot. Hiermee is onder meer de cd- single van KC Jojo te win nen, op dit moment op num mer 1 in de top 50. MOERKAPELLE - De afde- I ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte- I landsvrouwen is van plan de- I zp zomer vijf fietstochten te gaan houden. I ïjlke woensdagavond om ze- I ven uur wordt vertrokken bij kapper Verheul voor een ge zéllig fietstochtje met een kopje koffie onderweg. De eerste fietstocht is woens dagavond 3 juni en dan voor lopig vijf weken achter el kaar. Bij voldoende belang stelling gaan ze de hele zomer door. - f I I r i r i a (foto: krthiof Sjaak Hottboom). t nu irnt.7— OW j

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 33