Uitstel voor Bentwoud Koninklijk 25% É3 ■te FOTO'S vanaf 19 cent Dominee is tegen 'luchtjes' in bibliotheek Youp van 't Hek in Waddinxveen bezoek in Waddinxveen HYPOTHEEK Verkeersexamen met 372 scholieren DolfinG ALLES VOOR s UW OPEL... t Van Elswijk b.v. Kop en schotel voor senioren 4iad& Z 945 Senioren Mode TUINCENTRUM GROOTSTE TUINMEUBELSHOW IN DE REGIO KORTING op alle jacks en mantels CARWASH OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN gen elkaar. Toen werd voorgelezen over de koning die in de modder ha^te, rwtej De, taakte, Pastee/ niet gedaan. In het afspra kenkader hebben de Provin cie Zuid-Holland en het mi- rarische Commissie Bentwoud (ACB) en de Wes- ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Auto\— snelservice lijk’ gebaar de eerste be- drijfsvlag van advies- en con- structiebureau Smit (Nesse) en een vaatje nieuwe haring INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen 't Kopje van Bloemendaal primera groenendijk koninginneweg lid boskoop (0172) 23 07 17 officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J De toegestroomde nieuwsgie rigen moesten daarna wel twee keer kijken toen zij een dame met hoed uitzagen stappen die verrassend veel WADDINXVEEN/BOSKOOP - De provincie Zuid-Hol- land heeft bij het nog te formeren kabinet de noodklok geluid over het met de met uitstel bedreigde aanleg van het Bentwoud tussen Waddinxveen en Zoetermeer. ten en wens kenbaar ge maakt aan de informateurs Els Borst (D66), Wim Kok (PvdA) en Gerrit Zalm (WD). Namens de Provincie Zuid- Holland heeft T. van der een deel van de stagnatie is gele gen in het uitblijven van de uitspraken van de Raad van Eerder waren de senioren tijdens de reis, die naar Giethoorn ging, al verrast met een gebakje. jongens voorbereid met het vertonen van dia’s van de op een gecontroleerde fiets te rij den route. Geen van hen kan dus zeggen niet bekend te zijn met de diverse verkeers situaties onderweg. De organisatie van het prak tische verkeersexamen is in handen van een team van acht personen van de afde ling Waddinxveen van de ver eniging Veilig Verkeer Ne derland (WN). Voor de 11 controleposten bij kruispun ten onder weg hebben zich 79 vrijwilligers aangemeld. ten aangaande het Streek plan Zuid-Holland Oost van de provincie Zuid-Holland. ‘Een groot aantal agrariërs viel riep Michelle hard ’Gei nig hè, Kimberley?’ Een an der had het nog even over de ’hagelslag" die ze vanmorgen WADDINXVEEN - Youp van ’t Hek, zijn vrouw Debbie Petter en hun twee kinderen Julius en Anna hebben vrijdagavond een bezoek gebracht aan Waddinxveen. Ze werden welkom geheten door burgemeester Fedde Jonkman en WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden. WADDINXVEEN - Ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Rabobank Waddinxveen hlebben de senioren die vandaag (woensdag 3 juni) hebben deelgenomen aan de 66e seniorenreis een kop en schotel gekregen. De kop en schotel, voorzien gen de ontwikkeling van het Bentwoud in het kader van de vaststelling van het Streekplan Zuid-Holland Oost. Inmiddels hebben er twee hoorzittingen plaatsge vonden bij de Raad van State, maar een uitspraak is er nog van bonbons, werd tijdens het diner in Vianen aan al le ouderen uitgedeeld als herinning aan het eeuw feest. het Limburgse Heel, Karei van Soest. Advies- en constructiebureau Smit begon in 1973 op een zolderkamer. Frits Smit ver liet daarvoor het architecten bureau Stuurman Partners (Brugweg). Het bedrijf is in middels uitgegroeid tot een onderneming aan de Nesse met 22 vaste medewerkers. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan verscheen een speciale editie van het eigen informatiebulletin ’Smit Nieuwsflitsen’ met daarin een overzicht van 50 bouw projecten waarvoor Frits en Didi Smit hebben ontwor pen, gerekend, getekend en geadviseerd. WADDINXVEEN - Ds. C.D. Zonnenberg, de predikant van wijk Noord van de Cen traal Hervormde Gemeente, vindt dat de kerkgangers in ’zijn’ Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan in Waddinxveen te veel luchtjes en geurtjes op doen. Hij schrijft dat in een ’adem- noodkreet’ in het Hervormd Kerkblad van afgelopen week. Met zijn oproep denkt hij het op te nemen voor de carapatiënten, die het naar zijn meninng ook in de Bet helkerk aardig benauwd kun nen krijgen. Ds. Zonnenberg: ‘Oh nee, ger ookt wordt er niet in Gods huis, maar geroken wel. Ach, ik weet best hoe dat gaat, ie der zet z’n beste luchtje of geurtje voor, met de meest onuitsprekelijke namen en merken, en je ruikt het goed, maar het lucht niet op voor een carapatiënt'. De hervormde predikant pleit er voor, zeker in besloten ruimtes als kerkgebouwen, ruimte te maken om te ade men, ’zowel lichamelijk als geestelijk’. *We zijn in dezen ook de hoeder van onze broe der en zuster1. I M I— M Aangezien het Bentwoud- ffijf flSI. C BV T Rjh T project tot stand komt op ba- Wl I Wil I sis van vrijwilligheid moet een marktconforme prijs wor- Ter gelegenheid van de vijfde editie van de Nationale Voor leesdag van de Stichting Le zen las Betty Jonkman beide keren voor uit ’Liselotje gaat logeren’ van Marianne Bus- ser en Ron Schröder. Gespannen of met de duim in de mond zaten de meeste peuters te luisteren naar het verhaal over prinses Liselotje die niet bang was. Anderen waren meer bezig met wat om hen heen gebeurde en weer anderen vonden het leu ker om even wat tegen de tus sen hen in zittende Betty Jonkman te vertellen. Of te- Het officiële startsein wordt volgende week dinsdagmor gen om half negen gegeven door groepscommandant A. Twigt van het politiedistrict Gouwe-IJssel. Hij stuurt dan de eerste leerling op pad. Het begin en het einde van het praktische verkeersexa men, dat volgt op het eerder dit vooijaar afgenomen theo retische gedeelte, is ook het gen Waddinxveen en mede organisator van het vijfde ballonfestijn in 1999, Youp van ’t Hek speciaal uitgeno digd. In de mand van de hete luchtballon, die werd be stuurd door de ervaren bal- lonvaarder en oud-AVRO-radioman Hans Zoet, stapte vrijdagavond niet alleen de cabaretier en zijn vrouw Debbie Petter, nieuwslezeres bij het NOS- Joumaal, maar ook hun kin deroppas Bep en uiteraard Ruud en Lenny Visser. Julius en Anna van ’t Hek re den in een volgwagen mee naar de landingsplek van de prachtige en vier jaar oude heteluchtballon met hun va der en moeder in de Krimpe- nerwaard. Omstreeks tien over acht vrijdagavond werd van het WSE-complex in de Oranjewijk vertrokken voor WADDINXVEEN - Dinsdagmorgen 9 en woensdagmor gen 10 juni wordt in Waddinxveen weer het jaarlijkse praktische verkeersexamen voor 372 scholieren van groep 8 van het basisonderwijs gehouden. De verantwoordelijk gedepu teerde J. Heijkoop van de provincie Zuid-Holland heeft aangegeven dat de dreigende nisterie van LNV met de Ag- stagnatie van de realisatie -- van het Bentwoud wordt ver oorzaakt door de sterk geste- telijke Land- en Tuinbouw gen grondprijzen. Door de nu ontstane financië le impasse kan een grote ver school hadden gegeten. Alle kinderen droegen tijdens het voorlezen een eigengemaakt hoedje. Het verhaal van de echtgeno te van Waddinxveens eerste Holland heeft T. van burger viel kennelijk in goede Meulen laten weten dat aarde, want na afloop riepen 11 alle kids dat ze het leuk von den. Ze had dan ook in woord en gebaar spannend voorgele- State inzake de beroepschrif- zen. Vervolgens kletsten de meisjes en jongens nog even na over hun eigen logeererva- ringen. Ter afsluiting kreeg elke peu- heeft beroep aangetekend te- ter een tasje mee naar huis J~ >- 1 met daarin informatie over de Openbare Bibliotheek Waddinxveen, rozijntjes, een liniaal en een boekenlegger. Allemaal mochten ze een (leen)boek uitzoeken om mee te nemen naar school. ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij (LNV) van zo’n 200 miljoen gulden om het totale project te realise ren. Daarom hebben de gezamen lijke provincies in het kader van het Inter Provinciaal o tijdens het voorleesontbijt op Overleg (IPO) hun prioritei-’ State blijkt dat deze duide lijkheid er waarschijnlijk niet voor deze zomer zal zijn. Bij de vaststelling van de No ta Bentwoud door de Provin cie Zuid-Holland is als één van de belangrijkste uit gangspunten geformuleerd dat de aankoop van de benodigde agrarische gron den in het gebied zou plaats vinden op basis van vrijwil ligheid. Destijds is ervan uit gegaan dat een prijs van 5 gulden in dat opzicht redelijk zou zijn. aan de verraste directeuren Frits en Didi Smit aan te bie den. Het tweetal gaf op dat mo ment ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van hun be drijf in ’Bibelot’ een klinkend feest met hapjes, drankjes, een asperge- en een kaas- buffet en geslaagde optre dens van artiesten voor me dewerkers, relaties, vrien den, bekenden en andere genodigden. Onder hen bevonden zich ook het bijna voltallige college van Burgemeester en Wet houders onder aanvoering van burgemeester Fedde Jonkman en oud-WD-wét- houder en burgemeester van politiebureau aan de Lima- weg in Waddinxveen. De route, die is aangepast aan de plaats van het ver huisde politiebureau en de werkzaamheden rond de Pas sage, wordt ditmaal geel uit- gepijld. De leerlingen moeten in het Gouwedorp ook enkele drukke kruispunten overste ken. Op school zijn de meisjes en Nederlandse bekendste caba retier, die in zijn nieuwe theatershow ’De waker, de slaper en de dromer’ Wad dinxveen symbool stelt voor de saaiheid in veel plaatsen, kwam naar het Gouwedorp om voor de eerste maal in zijn leven een ballonvaart te ma ken. Overigens is hij eerder in Waddinxveen geweest. Dat was op 7 januari 1984 toen hij in de toenmalige De Bonke- laar (Beukenhof) optrad met zijn voorstelling ’Man Ver mist’. Zijn nieuwe theater show werd vrijdag 1 mei door een delegatie van het Wad dinxveense gemeentebestuur in Amsterdam bekeken. Voor de Waddinxveense bal lonvaart had de Waddinx veense ondernemer Ruud Visser, secretaris van de Stichting Nationale Feestda- WADDINXVEEN - Veertig peuters van de peuterspeel zalen ’Kabouterhof en ’Pieter Pierebas’ werden vorige week woensdagmorgen in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) in twee groepen voorgelezen door burgemeestersvrouw Betty Jonkman-Kootje. een ballonvaart van ongeveer vijf kwartier. De landing was vlekkeloos in Bergambacht, het groene polderlandschap van Herman de Man’s ’Was sende water’. Onderweg had een stille Youp van ’t Hek volop geno ten van het uitzicht en de stil te op 300 tot 500 meter hoog te. Hij wist zich in goede han den bij Hans Zoet, die er al meer dan 2.000 ballonvaar ten op heeft zitten. Speciale aandacht had Youp van ’t Hek vanuit de lucht voor Waddinxveen en na tuurlijk voor de Goudse Schouwburg in Gouda, waar hij donderdagavond 1 en vrij dagavond 2 oktober zal optre den.Het was de cabaretier ge lukt naar Waddinxveen te ko men omdat hij een weekje vrij had tussen de reeks van zeven weken in een uitver kocht Koninklijk Theater Carré in Amsterdam en de rondtoer langs de schouwbur gen in Nederland die deze week in Roosendaal en vol gende week in Maastricht wordt voortgezet. Waddinxveens burgemeestersvrouw Betty Jonkman-Kootje traging ontstaan. De Zuid- l"< 'if«kA..«»kAp Hollandse gedeputeerde heeft aan de informateurs la ten weten dat de marktprij- WADDINXVEEN - Honder den Waddinxveners keken vorige week donderdagmid dag vreemd op toen een heli copter boven het dorp zweef- Organisatie (WLTO) afge- de en landde op het grasveld- sproken dat er geen actieve je bij restaurant ’Bibelot’ aan grondverwerving plaatsvindt de Limaweg. zolang deze uitspraken er De toegestroomde nieuwsgie- niet zijn. ’Dat betekent niet’, aldus Van der Meulen, ’dat wij in het ge heel nog geen gronden heb ben verworven. In de praktijk leek op koningin Beatrix, blijkt dat een aantal agra- De imitatie-majesteit was riërs vanwege persoonlijke even in Waddinxveen neer- omstandigheden hun bedrijf gestreken om in een ’konink- willen beëindigen en ons de - 1 -1 den geboden. Het is onmoge- grond te koop aanbieden. In lijk om met het beschikbare die gevallen wordt er uiter- budget van onder meer het aard wel tot grondverwerving van Landbouw, overgegaan. Het wachten is echter op de Raad van State1. Wanneer de Raad van State uitspraak doet in de be roepschriften is onduidelijk. Eerder was al sprake van no vember 1997 en mei 1998. Uit navraag bij de Raad van V’ BW' =5 eekblad voor Waddinxveen las spannend voor aan de Foto: Bert Woudenberg) L Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. Overtocht 23, 2411 BS Bodegraven Telefoon (0172) 65 08 71 Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 4714 (nieuw!) HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2596 WOENSDAG 3 JUNI 1998 'inancieelcentrum DKC alle financiële zaken onder één dak Prinses Beatrixlaan 6a Waddinxveen Tel. (0182) 64 42 44 Noordemde 76a Waddinxveen tel: (0182) 61 25 96 Bloemendaalseweg (Otweg 3) Waddinxveen (0182) 39 4815 Ruime parkeergelegenheid POLITIE KEURMERK VEILIG WONEN dreigt doe-het-zelf-materialen •kasten «wand- en vloertegels tuinhout •sierbestrating^ «badkamers Enige gespannenheid is wel af te lezen van de gezichten van Youp van 't Hek en zijn vrouw, die nog niet eerder een ballonvlucnt hadden gemaakt. ■as spannena voor aan ae peuters van 'Kabouterhof' en 'Pieter Pierebas' in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen ter gelegenheid van de vijfde Nationale Voorleesdag van de Stichting Lezen. (Foto: Sjaak Noteboom), zen in het gebied zijn gêste- I/erkend sloten V expert stichting lotencertificaat kalkhoven Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 Voordat de 372 leerlingen van groep 8 van de Waddinxveense basisscholen aan het jaar- li|kse praktische verkeersexamen deelnemen controleert de politie hun fietsen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). constructiebureau Smit (Nesse) door op het grasveld bij een helicopter te stappen en hen de eerste vlag van hun mn doch- (Foto: Sjaak Noteboom). OPENINGSTIJDEN: donderdags van 10.00 tot 18.00 uur vrijdags van 10.00 tot 18.00 uur zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur. rolstoelvriendelijke winkel Nederlands bekendste cabaretier Youp van 't Hek op 300 meter boven Gouda. Hijf kijkt zelfverzekerd, maar z'n hart bonst. Links geniet zijn echtgenote Debby Petter. (Foto: Ruud Visser), i De ballon is klaar voor vertrek vanaf het WSE-voetbalcomplex. In de mand vooraan caba retier Youp van 't Hek en zijn echtgenote Debby Petter. Naast hen hun kinderoppas Bep en Lenny Visser, echtgenote van organisator Ruud Visser (links achter). Ballonvaarder Hans Zoet (met baard) treft de laatste voorbereidingen. (Foto: Bert Woudenberg). Een look-a-like van koningin Beatrix verraste het ondernemende echtpaar Frits en Didi Smit van het zilveren advies- en f- •- - restaurant Bibelot (Limaweg) uit een helicopter te stappen en hen de eerste vlag zilveren bedrijf en een vaatje nieuwe haring te overhandigen. Rechts op de foto h ter Helen. K

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1