Zeven koren in l Gouden speld voor J.T.A. Stolk Leerlingen op reis IMET KORTINGEN TOT 8M| de Bethelkerk Luilaknacht besloten met koopjes 'Passage' Kijken naar wat groeit en bloeit Hond centraal op schoolexpositie Bushokjes vernield Open huis vijf vrouwen Voorlichting over ecoteams Expositie Maaike Feih Brons in de kraamzorg Orgelconcert M. Oosterom Zuidplas zoekt volleybalteams Motorrijders komen ten val Open huis en schoolfeest op PWA-basisschool PAGINA? WOENSDAG 3 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN J.T.A. Stolk ontvangt de gouden erespeld met oorkonde van opleiderLJ. Hoy- i DEN een Bezoek van leerlingen van het Coenecoop College zoek bij de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking dinxveen en de Stichting Wereldwinkel Waddinxveei 6 van de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool (Zuidpla- gen van groen 6 van de protestants-christelijke Koningin Beat brachten een landenvoorstelling. (Foto: Koningin Beatrixschool). ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Haastrechter J tema van Konijnenburg. woord. Elk groepje van 4 of 5 leerlingen bleef een half uur Leerlingen van slaan) T van nemen en moet samen met de baas met een bootje over een sloot varen. om de Ronald Berger-wissel- beker. Dit evenement begint voor de tentoonstelling. Naast de hondententoonstel den. Op het podium werden avonturen beleefd uit Ameri ka, Griekenland, Engeland en Italië en er werd een quiz over Portugal gepresenteerd. ge motorrijder uit Schiedam last van suikertekort terwijl sendoor werd wereldnieuws gebracht en gezongen. Jaarlijks voert iedere groep voor ouders en twee andere groepen hun kunsten op. Bij de voorbereiing is al veel ple- die als thema ’Koraal cen traal’ hebben. I WADDINXVEEN/SCHOON- waar en waardevolle, breed inzetbare medewerkers voor het be drijf. Onder hen W addinxveensen Piets en Stieneke de Vries. en een den. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en eindigen on geveer om 17.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50. Er worden nog teams gezocht. Het is de regel dat met gemengde teams wordt gespeeld, waarvan maximaal twee deelnemers in competi tieverband volleybal mogen spelen. De wedstrijden staan in het teken van ontspanning en plezier. Tevens moeten per team minimaal twee dames meedoen. De hoofdprijs is een wisselbeker, maar i krijgt een aandenken aan de dag. Teams kunnen zich opgeven bij Johan van der Sloot, Tar- weakker 12, Waddinxveen, tel. 0182- 610819. den. In elke hoek van een kleuter- lokaal wordt een knuffelhoek ingericht met hondenknuf fels. Voor de groepen 1, 2 en 3 wordt een - zaamheden in het weekeinde van vrijdag 12 tot en met zon dag 15 juni. Hiervoor is het noodzakelijk enkele wegen tijdelijk af te sluiten. Om de overlast zo trisch schakelen, meet- en re geltechniek, besturingstech- niek, laagspanningsdeskun- dige en PLC-systemen wist te behalen. De uitreiking werd namens Air Products Nederland bij gewoond door Europa-direc- teur R.S. Cops, Benelux-di- recteur A.G. van der Horst, Benelux-manager mevrouw B. Verhelst en P. Moerman, directe chef van de heer Stolk. Hierbij waren ook zijn echtgenote en enkele colle ga’s aanwezig. I kunnen deelnemen vraag. De gemeente Waddinxveen heeft een eenmalige subsidie veel mogelijk te beperken, is beschikbaar gesteld van ƒ240 besloten het verkeer tijdens een weekeinde om te leiden. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de regio Leiden van de Koninklijke Christe lijke Zangersbond (KCZB) wordt er maandagavond 8 juni om acht uur een feestelijke zangmanifestatie ge houden in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). WADDINXVEEN - Het Luilakfeest in Waddinxveen be tekende voor de jeugd van vrijdag- op zaterdagnacht tussen tien en zes uur een muziekfeest (terug van weg geweest) in sporthal ’de Dreef en voor hun ouders goedkope aankopen doen op zaterdagmorgen tussen zeven en negen uur in het winkelcentrum ’de Passage’. een feestelijke bijeenkomst bij Air Products Nederland BV aan de Noordkade in Waddinxveen heeft service engineer J.T.A. Stolk de gou- vrijdag 29 mei de voorronden den speld met oorkonde ge- dan komen kijken. ving deze onderscheiding uit handen van L.J. Hoytema van Konijnenburg van het technisch opleidingsinstituut ROVC in Ede omdat hij in ze ven jaar intensieve studie de diploma’s dieselmotoren, hy- drauliek pneumatiek, elec- nielingen en vandalisme van baldadige jongeren op de avond en nacht voor Pinkste- ren te voorkomen. De jongeren werden ditmaal van de straat gehouden door bekende dj’s als Michel de hey, Rustier, Biacnhi en Bram en muziek van The Scoundrel en Nexus. Er was meer dan 100.000 Watt aan licht en 28.000 Watt aan ge luid. De toegangsprijs be droeg f 17,50. Na de officiële opening geeft de hondenbrigade uit Gouda een demonstratie Op het schoolplein. De kleutergroepen krijgen vervolgens bezoek van de 73- mevrouw met kelingssamenwerking Wad dinxveen en de Stichting We reldwinkel Waddinxveeen werden door de leerlingen voor educatie bezocht. Voorts leerden ze hoe de vrij willige brandweer een demonstratie HSVW-terrein. GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinxveense organist Marien Oosterom opent don derdagmiddag 25 juni om half een een reeks van 10 toe ristenconcerten die elke don derdagmiddag in de Goudse St. Janskerk zullen worden gegeven. De concerten worden mede met steun van de Stichting Gouda, Hart van Holland door de Stichting Gouds Or- gelcomité gegeven. Naast de middagconcerten is er dit jaar ook sprake van een reeks van 18 avondconcerten zier te beleven en de uitvoe- _in de Goudse St. Janskerk, ring met publiek is het echte hoogtepunt. staat. De afgelopen maanden zijn er al diverse activiteiten ge weest, aanstaande zaterdag is HOVEN - Onder grote be weer de jaarlijkse clubmatch langstelling van collega’s, fa milie en bekenden zijn bron zen en zilveren jubilarissen ’s morgens om tien uur op het bij Kraamzorg De Waarden terrein van de HSVW aan de in Schoonhoven gehuldigd. motorvoertuigen. Het Middelburgseweg. Onder hen waren ook de De deelnemers moeten met Waddinxveensen Debora hun hond het nodige laten zien. De hond moet een deel Zij werkten twaalf de behendigheidsbaan half jaar jaar bij Kraamzorg De Waarden, die jaarlijks aan 6.000 gezinnen kraam zorg biedt. 'N PK,JS- iggoor w tfgwcf de luilak zijn in Waddinxveen vernielingen gepleegd aan bushokjes, straatmeubilair en tuinaanplant. De politie heeft extra gesurveilleerd van vrijdag- op zaterdag nacht, terwijl er ook nog spra ke was van een muziekfeest voor Dreef. WADDINXVEEN - Agnes Alblas, Pien Kroes, Han j| Korteland, Trix Brouwer f en Lenie van Putten hou- den woensdag 10 juni van 10.00 tot 18.00 uur een vrij toegankelijk creatief open huis in de boerderij aan het Noordeinde 122a j I in Waddinxveen. Tijdens het open huis wor- den werkstukken van de j vijf vrouwen tentoonge- J I steld, zijn er demonstra- i ties en bestaat er volop ge- legenheid tot inschrijven voor het cursusprogram- j j ma in het nieuwe seizoen. Maar liefst zeven koren zul len in Waddinxveen een op treden verzorgen. De toegang tot de zangavond is vrij, er is ook geen collecte. Aan deze zangmanifestatie nemen deel kamerkoor *Vo- cales' uit Oegstgeest met di rigent A. van Kapel, het Ne derlands Hervormde Kerk koor uit Oude Wetering met dirigent H. van der Luit, de Christelijk Gemengde Zang vereniging ‘De Lofstem' uit Aarlanderveen met dirigent H.J. Schuller, de Christelijk Gemengde Zangvereniging ‘Excelcior' uit Leimuiden met WADDINXVEEN - Leerlin gen van groep 6 van de prote stants-christelijke Koningin Beatrixschool (Zuidplaslaan) hebben vrijdagmiddag 29 mei een geslaagde voorstelling verzorgd. Het publiek werd meege voerd naar verschillende lan- FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein WADDINXVEEN - In sport- willige brandweer milieu- zaal ’De Duikelaar’ (Zuidpla- vriendelijk blust, op welke --jx_.x-j._nn.-....- manier een autobedrijf het minst milieuschadelijk kan werken en met welke milieu- Verder was er een optreden van de ’Back Street Boys’, ’Fi ve’ en de ’Spice Girls’. Tus- De tuinset van het winkelcentrum 'de Passage' werd ge wonnen door de heer en mevrouw T.J. Schoonaerwoerd van het Schuberthof in Waddinxveen. Links Passage-voorzitter Jan Mulder. (Foto: De Passage - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het ge meentehuis wordt morgen avond (donderdag 4 juni) een voorlichtingsavond gehouden bedoeld voor raadsleden en duo-raadsleden. Het Eco- team-Meldpunt Midden-Hol- land zal de voorlichting ver zorgen. Een ecoteam is een groep mensen uit verschillen de huishoudens die heeft be sloten dat zij met elkaar het ecoteamprogramma willen uitvoeren. De gemeente Wad dinxveen ondersteunt de uit voering ervan. Het is een soort cursus waarin buren, kennisen en vrienden leren een milieu- en geldbesparend huishouden te voeren. Men krijgt tips en informatie over diverse onderwerpen zoals af val, energie, water en ver voer. In de regio Midden-Holland zijn al vele ecoteams actief. In Waddinxveen start het eerste ecoteam in september. Wellicht ook het tweede, raadsleden-team. In Gouda zijn sinds begin 1996 zelfs 23 ecoteams. Dit heeft geleid tot een ver mindering van de uitstoot van CO2 van meer dan 150 ton. Een gemiddeld ecoteam- huishouden in Midden-Hol land heeft in 1997 910,- be spaard. Voor meer informa tie: J. Schoenmaker, tel. 0182-589404. op be- J Wad- -de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen (Ko ningin Wiihelminaplein) tijdens de milieufietstocht. (Foto: Wereldwinkel Waddinxveen). de gehele dag een kijkje genomen bij bedrijven en or ganisaties en in de natuur. WADDINXVEEN - De prote stants-christelijke Prins Wil- lem-Alexanderschool aan de Wingerd houdt vrijdag 5 juni een gezellige dag met een open huis ’s morgens en een schoolfeest ’s middags. Ouders, verzorgers en be langstellenden hebben ’s morgens vanaf half tien gele genheid een kijkje in de school te komen nemen. Ze kunnen dan zien wat de kin deren allemaal op een gewo ne schooldag doen en wat de school te bieden heeft. Na de open dag wordt het schoolfeest gehouden, waar voor zich weer voldoende ou ders als vrijwilligers hebben opgegeven. Het feest begint om twee uur. De leerlingen van groep 1 en 2 kunnen zich anderhalf uur vermaken met maar liefst twaalf verschillende spelle tjes. Daarna zullen er liedjes bij gitaarmuziek worden ge zongen. De meisjes en jongens van groep 3, 4 en 5 gaan op het schoolplein eveneens ver schillende spelletjes doen. Leerlingen van de oudere groepen 6, 7 en 8 doen mee aan een speur- en spelletjes- tocht in het Gouwebos. De spelletjes worden geza menlijk besloten met het eten WADDINXVEEN - Tijdens van pannenkoeken. Bij mooi weer buiten, anders binnen. Tot slot is er van half vijf tot half zes een playbackshow, waarvoor op donderdag 28 en vri zijn gehouden. Iedereen kan kregen. De Haastrechter ont- Tot nu toe kwamen ruim 200 cursisten in aanmerking voor de gouden erespeld, terwijl het ROVC Technische Oplei dingen in haar 27-jarig be staan ruim 120.000 diploma’s uitreikte. Allround worden is voor ruim 75% van de ROVC-cursisten de reden om cursussen te vol gen. Met name de gouden jarige blind erespeld-cursisten maken dit haar geleidehond. worden daardoopr De tentoonstelling bestaat uit 16 panelen met foto’s en bege leidende teksten over onder meer de helpende hond, hon- WADDINXVEEN - Op de Ka denbelasting en andere re- naaldijk in Waddinxveen is gels, van wolf tot huishond en maandag rond 17.15 uur een de strijd tegen hondenpoep. 25-jarige motorrijder Ook de werkgroep van de Stichting Gered Gereed schap, de Kerngroep Ontwik- op bezoek en fietste dan weer juni tien j__u-1 naar een1 ganisatie. Paula van der Ark gaf als ver tegenwoordigster van de deze eigentijdse milieu- kerngroep uitleg over grond stoffen suiker, aluminium, rubber en katoen. Hanny Glasbeek vertelde dat de We reldwinkels him producten rechtstreeks kopen van klei ne producenten in landen ver weg. In die landen is het vaak heel gewoon om materialen niet weg te gooien, maar opnieuw te gebruiken. De leerlingen van het Coene coop College kregen een for mulier met vragen om in te vullen dat gelijk werd nage keken. De resultaten waren heel goed. dirigent T. van der Broek, de Christelijk Gemengde Zang vereniging ‘Cantate Domino' uit Zoeterwoude met dirigent P. Jasperse, het Leids Kerk koor, met dirigent J. Ebes en het Christelijk Waddinx- veens Mannenkoor ‘De Gou- westem* met dirigent M. Mans. Er zal een zeer afwisselend en feestelijk programma ten gehore worden gebracht. Martin Mans, dirigent van het mannenkoor ‘De Gouwe- stem‘, zal de koor- en samenzang begeleiden op het orgel. WADDINXVEEN - Groepsgewijs hebben zo’n 300 brug klassers van het Coenecoop College vorige week don derdag 28 mei meegedaan aan de derde milieu-fiets- tocht. Onder het motto ‘Beleef jouw milieu' werd op ini tiatief van de Milieudienst Midden-Holland gedurende Nassausingel tussen de Ko renmolen en de Oostkanaal- weg permanent afgesloten voor verkeer wordt via borden om geleid. Van zaterdagavond 13 i uur tot uiterlijk volgend bedrijf of or- maandagmorgen 15 juni vijf uur is het gedeelte van de Bo- skoopseweg (N207) tussen het kruispunt Gouwesluis en het Rijnveldviaduct in Bo skoop in beide richtingen af gesloten voor motorvoertui gen. Doorgaand verkeer via de Nil blijft mogelijk. Een volledige afsluiting is noodzakelijk in verband met de aangescherpte richtlijnen voor veilig werken lang de weg. Bovendien kan de aan nemer zo sneller werken en is de overlast van korte duur. De lijnbussen van Zuid-West Nederland (ZWN) rijden een aangepaste route. Fietsers em bromfietsers ondervinden nauwelijks hinder van de werkzaamheden. Vroege vogels werden in ’de Passage’ beloond met scherpe aanbiedingen, mooie prijzen en gezellige muziek van de pretkapel ’De Uitblazers’. De muzikanten hadden hun nachtgewaad nog aan. Bij iedere aankoop kreeg het Rond drie uur geeft de regio- publiek een lootje, waarmee nale jachthonden vereniging men kans had op een aantal j Qp schitterende prijzen. De trek king was omstreeks negen uur door voorzitter Jan Mul der van het winkelcentrum ’de Passage’. Nadat hij bloemen, taarten en andere prijzen had verloot was de tuinset aan de beurt. Die werd gewonnen door de heer en mevrouw T.J. Schoonderwoerd van het Schuberthof in Waddinxveen. Voor de jeugd had de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk met 25.000 gulden fi nanciële steun van de ge meente Waddinxveen in sporthal ’de Dreef een mu ziekfeest opgezet. Het festijn is bedoeld om ver- Ortllpidina de tegen hondenpoep. 25-jarige motorrijder uit V/IIIIvImIIISJ Daarnaast zijn er panelen Sliedrecht ten val gekomen I met krantenknipsels, archeo- toen hij over de Coenecoop- Dll Aipn6ll logische vondsten van honden brug reed en gas wilde geven, en foto’s van surveillancehon- Hij schoof onder de vangrail ALPHEN AAN DEN den. door en kwam in de berm te- RIJN/WADDINXVEEN - De In elke hoek van een kleuter- recht. De man is per ambu- wegwerkzaamheden voor een lokaal wordt een knuffelhoek lance overgebracht naar het beter bereikbaar zuidooste- ingericht met hondenknuf- Goudse Groene Hart Zieken lijk gedeelte van Alphen aan fels. Voor de groepen 1, 2 en 3 huis. Later die dag, rond den Rijn zijn bijna klaar. Wat wordt een kleurplaatwed- 22.30 uur, kreeg een 37-jari- rest zijn asfalteringswerk- strijd gehouden. De groepen 4 tot en met 8 in klassenverband hij op rijksweg A12 (noord- aan een prijs- baan) reed, waardoor hij be gon te slingeren. Zijn vriend in reed op de motor naast hem en begeleidde hem naar de berm. Ook deze man is overgebracht naar het zie kenhuis in Gouda. Hij had Van vrijdagavond 12 juni tien ling vindt in Waddinxveen lichte verwondingen, uur tot en met uiterlijk nog een andere ’hondenhap- maandagmorgen 15 juni vijf pening’ plaats van de Hon- uur is een gedeelte van de densportvereniging Waddinx- Steekterbrug-Oostkanaalweg veen (HSVW) die 15 jaar be- (N207) tussen het kruispunt Gouwesluis en Nieuwkoopse- weg, een gedeelte van de Kortsteekterweg tussen de Treinweg en de Oostkanaal- weg en een gedeelte Oranje Agnes Alblas (Waddinx- I veen) geeft workshops met I een groen karakter. Het aanbod voor het najaar variëert van een pompoen van bolletjesmos, een na- jaarsguirlande en wilgen- f tenen figuren tot werk- stukken in herfst- en I kerstsfeer. De bezoekers kunnen op de open dag deelnemen aan een mini- workshop. Pien Kroes (Waddinx- I veen) geeft cursussen in mode maken, geschikt j voor zowel beginners als gevorderden. Daarnaast geeft zij ook cursussen in het maken van suède en leren kleding. Han Korteland (Zoeter- meer) geeft op de open dag demonstraties op zowel j naai- als lockmachines. Ook mogen de bezoekers i de machines zelf uitprobe- ren. Als zij hun eigen ma- f chine meenemen kan deze worden gecontroleerd en kunnen kleine problemen f direct worden verholpen. I Trix Brouwer (Waddinx- I veen) maakt al vanaf 1990 f j aquarellen. Haar liefde f voor alles wat groeit en bloeit is terug te vinden in j haar schilderijen. Lenie van Putten (Wad- f - dinxveen) maakt al 18 jaar poppen en geeft zelf cursussen. De laatste ja- ren maakt zij vooral bosfi- guren, trollen, kalebas- I mannetjes en stronkfigu- ren. Ze gebruikt steeds J natuurlijke materialen. ALPHEN AAN DEN RIJN/WADDINXVEEN Aan de vierde spiraaltentoon- stelling, die ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Regionale Kunststichting Gouda (RKG) wordt gehou den van donderdag 11 tot en met dinsdag 30 juni in de STAA Galerie in Alphen aan den Rijn, wordt ook deelgeno men door de Waddinxveense kunstenares Maaike Feih. De reizende expositie omvat het werk van 38 bij de RKG aangesloten kunstenaars. De expositie wordt officieel geo pend op zaterdagmiddag 13 juni om vier uur door Leo Peys, de nieuwe voorzitter van de STAA Galerie aan de Prinses Irenelaan in Alphen aan den Rijn. De openingstijden zijn woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en za terdag van 12.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - Wethouder Joop Neele (PCW) opent dinsdagmorgen 9 juni om kwart voor negen de natuur- tentoonstelling ’De hond’ in de rooms-katholieke Kar dinaal Alfrinkschool aan het Zuidplashof in Waddinx veen. De expositie duurt tot en met maandag 22 juni. slaan) wordt zaterdag 27 juni weer het jaarlijkse volleybal toernooi van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas gehou- vriendelijke middelen kwe kers hun gewassen gezond houden. Bezocht werden ook de recre atiegebieden Gouwebos tus sen Waddinxveen en Boskoop en ’t Weegje in Waddinxveen- Zuid, waar alles wat groeit en bloeit in de bodem en het wa ter werden onderzocht. PvdA-wethouder drs. Aad van Holsteijn kwam ’s mid dags samen met de leerlingen een kijkje nemen bij de activi teiten van Groencomposte- ring Waddinxveen BV aan de iedereen Tweede Bloksweg. Bij de werkgroep van de Stichting Gered Gereedschap konden de meisjes en jongens zien wat voor gereedschap wordt ingezameld en naar de Derde Wereld verzonden. Ook diverse apparaten die milieu- en energiebesparend werken stonden opgesteld. De kerngroep en de Wereld winkel hadden gezamenlijk een tafel ingericht in de We reldwinkel (Koningin Wilhel- WADDINXVEEN - Tijdens minaplein). Daar lagen grondstoffen en artikelen die in ontwikkelingslanden van afvalmateriaal worden ge maakt. De scholieren kregen uitleg over de activiteiten van de plaatselijke organisaties en over de tentoongestelde ma de jeugd in sporthal ’de terialen. Na de uitleg werden vragen gesteld en beant- I A I 1 1T l 1 1 TA TT J i jJ_ FOTOKLEIN’S MAGAZIJN- UITVERKÓOP •"'Mi

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21