Muziekschool van Gabriëla Lukassen viert eerste lustrum Goedaardige tuinheks uit Waddinxveen Zaterdag open huis bij 'Lotje Open huis Kreater doorlopende show ■MR Vertelling in 'Margriet laus COLOPHON Bingo 'De Boog' Veel app i muziekavond Dronken rijder (31) Vergadering van platform SWW zoekt vrijwilligers vakantiewerk graveren op Kenteken r MEDISCHE DIENSTEN Peuterspeelzaal f KERKDIENSTEN door MARJAN BERK Wachttorenbe- f Mi A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 0182-616801, J. Frinking- Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172-213898 F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 617255 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 18.30 uur ds. H. Schipaan- boord Weekblad voor Waddinxveen haar tuin heeft gedaan om hem weer in volle glorie her boren te laten worden. ‘Ik gedraag mij als een mol, ik graaf de wandelpaden af; die bodemaarde is heel licht en die strooi ik dan bij wijze van compost over de perken. Dat gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoed gevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 0182- 612737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Emma- straat 29, Gouda, tel. 0182-518995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Pelmolenerf 59, Gouda, tel. 0182-511215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 79, tel. 0182-610462. 9.30 uur ds. P.J. Teeuw, Veenendaal 17.00 uur ds. A.W. van der Plas Arts: C. Vroom, Weidezoom 50, tel. 612979 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. E. Brink 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst WOENSDAG 10 JUNI 19.30 uur ds. A. Bac 10.00 uur A. Verduyn 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG 10 JUNI 19.45 uur ds. J.G. van Til burg 9.30 uur ds. P.C. de Lange, Thesinge 18.30 uur ds. P.C. de Lan ge, Thesinge WADDINXVEEN - Vrijdag avond 5 juni om acht uur wordt er in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan) weer een bingo-avond gehouden. Er zijn mooie prijzen te win nen. Martina Pruijmboom vertelt me wat ze deze winter in met de groep volgens een re delijk vaste indeling er een fijne morgen van maken. 10.00 uur ev. G. van den Bos, Ede (Coenecoop Colle ge) Cafetaria-eethuis ’Het Ouwe Dorp’ bouwt aan de kant van stomerij Van Mullem een terras, waar bier en frisdran ken kunnen worden gekocht. Om half twee komt een ijsco- man de sfeer extra verhogen en deelt gratis ijsjes uit aan de jeugd. Jongens en meisjes tot en met twaalf j aar kunnen mee doen aan een quiz, waarin vragen over muziekinstru menten wbrden gesteld. Al die instrumenten zijn binnen bij Kreater te bekijken. Rond Wethouder drs. Aad van Hol- steijn (PvdA) verricht op dit podium komende zaterdag morgen om tien voor tien de officiële opening van het open huis en de braderie. Hij opent tevens de tentoonstel ling van gevarieerd werk van leerlingen en docenten van Kreater, die in het gebouw tot zaterdag 20 juni kan wor den bekeken. is veel beter dan zware aarde. Vervolgens komen er jongens van de gemeente met een kar vol houtsnippers die van het bomen zagen over zijn. En die snippers werp ik als een grote tuinkabouter weer over de af gegraven paden. Ik haal ook de oude bloemen, die ik de he le winter heb laten staan voor het silhouet, weg (als het vriest en rijpt, dan weet je niet wat je ziet: die skeletten van de oude zonnebloemen zijn wonderschoon!), breng ze naar de composthoop en dan kan het bloeien en groeien weer een aanvang nemen. En reken maar dat alles het door mijn flinterdunne laagje com post uitstekend doet. Mijn voorkeur gaat uit naar de bo tanische planten, knollen en bollen, kleine hyacinten, ane monen, krokussen, lage nar cissen, die allemaal ook mooi verwilderen. En bij iedere zonnestraal trek ik de tuin in om te schilderen!1 10.00 uur Openbare toe spraak 11.00 uur spreking WADDINXVEEN - Zaterdag 6 juni van 14.00 tot 17.00 uur zal in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade het eerste lustrum van muziekschool Gabriëla Lukassen gevierd gaan worden. Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur streekdienst in Boskoop (in samenwerking met de Vrijzinnige Hervormden) Veel soorten muziek, zang, dans, ballet en toneel wisse len elkaar af. De 100-jarige muziekvereniging ’Concor dia’ doet eveneens mee. Afri kaanse muziek en dans ko men van docente en profes sioneel danseres Rebecca Atanga, solo en samen met haar leerlingen. De wereld- muziekband ES5 van docen te Rineke Marwitz sluit de dag af met een optreden. Terras ‘De viering van het 5-jarig be staan omvat een minimusi- cal-presentatie, een foto-ex- positie, een lekkernijenbuffet met drankjes en hapjes en een reünie1, vat Gabriëla Lu- -•s. - DINXVEEN - De slot- avond van de culturele com missie voor senioren van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) is vorige week dinsdagavond een groot succes geworden dankzij het optreden van de Waddinx- veense gemengde zangver eniging Krea Musica. Het optreden omvatte ook een pianorecitel van pianist Michiel Steenwinkel en mu ziek van het Aar Trio met El len van Zanten (fagot), Wim van Zanten (klarinet) en Jan Anceaux (hobo). Krea Musica stond onder leiding van John Muller.De combinatie van koor, piano en trio bleek een goede keus te zijn. Door het gemengd koor werd zowel voor als na de pauze een aan tal liederen gezongen, met onder meer drie medleys. Erg mooi was het lied ’Alles wat ademt’, dat wordt gezon gen door Rob de Nijs. Maar ook het koor bracht dit lied prachtig ten gehore. Wat ver der door de vooral vrouwelij ke koorleden ten gehore werd gebracht kreeg alle lof van de aanwezigen. Pianist Michiel Steenwinkel en het Aar Trio mocht zich verheugen in een langdurig applaus van het aanwezige publiek. Als toe gift van Krea Musica werd met de aanwezigen nog een aantal oud-Hollandse liede ren gezongen.In zijn slot woord dankte voorzitter A. Both alle medewerkers aan deze geslaagde avond. De di rigent en de pianist ontvin gen een bos bloemen en de le den van het Aar Trio een en veloppe met inhoud. De eerstvolgende avond van de culturele commissie voor se nioren van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk is op dinsdagavond 29 september. Martina Pruijmboom maakt fraaie aquarellen en legt met haar kwasten razendsnel ie der bloei- en groeimoment in haar heksentuin vast. De Waddinxveense is een goed aardige tuinheks, dat staat voor mij vast. En ik vrees dat ik de tech- niek-ontregel-heks ben. Ooit kreeg ik van mijn jongste zoon een echte heksenbezem. Een vriendje had er zo een staan en zei: ‘Hier! Neem die maar mee voor je moeder, dat is toch een heks!1 Waaruit blijkt dat ook ande ren mijn heksenbloed her kennen. Ach, wat lijkt het mij fantastisch om met een clubje goedaardige heksen een be- zemstelen-vliegtocht te ma ken! Een beetje laag vliegen, hier een plaagstootje geven, daar een bosje rododendrons jat ten. En veel giechelen hoog in de lucht, zodat de mensen opkij ken en denken: wat vliegt daar nou voorbij? Martina Pruijmboom en ik vliegen voorop, wij wijzen de weg. En ondertussen leer ik al vliegend van haar hoe je van je tuin een levensecht sprookje kunt maken! zier als ze kunnen laten zien hoe en waarmee ze spelen in de speelzaal en wat ze de af gelopen weken allemaal voor moois hebben gemaakt. Spe ciaal voor hen heeft de leiding ook nog allerlei verrassingen in petto. Stichting Lotje is vier ochtenden per week geopend voor groepen van 18 peuters. Per ochtend zijn er twee lèid- sters aanwezig, die samen ‘Dat betekent eerst lekker spelen in de speelzaal, cre atief bezig zijn met allerlei materialen, fietsen en step pen in de hal of buiten, sa men eten en drinken en ge zellig in de kring voorlezen en zingen', aldus Hannie Smit van de peuterspeelzaal ’Lotje’ (tel. 0182-619406). WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond 27 mei rond vijf over elf trok de politie naar het Raadhuisplein, om dat een auto daar benzine zou lekken.Daar aangekomen kon de politie aan het benzine spoor zien dat de auto steeds vijf tot tien meter was ver plaatst. Een getuige wist te vertellen dat een man steeds probeerde weg te rijden, maar na een aantal pogingen weg was gelopen. De man, een 31-jarige man Hagenaar, meldde zich later bij de auto en bleek behoorlijk onder invloed van alcohol te verkeren. Hij bleek een alco- holpromillage van ongeveer 1,9 te hebben.Dat is bijna vier keer zoveel dan wettelijk is toegestaan. De man kreeg van de politie een rijontzegging van tie uur opgelegd en zijn rijbewijs werd ingevorderd. WADDINXVEEN/AMSTER- DAM - De meningen over het wel of niet bestaan van hek sen zijn verdeeld. Ik neig naar het geloof in heksen, sterker nog, er zijn momen ten dat ik vermoed dat ik zelf een scheutje heksenbloed in mijn aderen heb. Dat zijn de ogenblikken waarop elektrische appara ten door mijn aanraking kort sluiting veroorzaken, video- apparaten dienst weigeren als ik de knoppen beroer, en het weer gelijktijdig met het omslaan van mijn humeur dramatisch verandert. En: ik heb een echte heks le ren kennen. O nee, geen kwaadaardige boze vrouw met gemene bedoelingen, nee, een goedlachse creatieve tuinheks! En omdat het nu voorjaar is en de tuinen weer tot leven komen, wil ik hier vertellen over die unieke tuinheks uit Waddinxveen, Martina Pruijmboom. Natuurlijk, als je Pruijm boom heet, schept dat ver plichtingen. Dan moet er wel haast een innige band met de natuur bestaan, en mijn tuin heks Martina heeft een heel hechte band met alles wat groeit en bloeit. Zij beheert (aan de Brugweg in Waddinxveen) een stuk grond dat ze dan ook De Hek sentuin heeft genoemd. Eén keer per jaar geeft Martina ’gelegenheid’; dan haalt ze een aantal kunstenaars in haar tuin die daar de meest bijzondere plastieken, beel den en ritselende bamboe-ob- jecten mogen laten zien. Dan zitten er op de meest on verwachte plekjes kikkers, nimfen met hun tenen in het water, honingbloemen van keramiek, waar je, door in het hart een beetje suikerwa ter te gieten, enorme hoeveel heden vlinders mee kunt lok ken. Geheimzinnige laantjes, bijzondere doorkijkjes, ban ken op plekken waar het uit zicht adembenemend is... Het is een echte heksentuin. Triomfaterkapel, Haven straat 10.00 uur ds. H.G. Koek- koek 18.30 uur ds. H.G. Koek koek WADDINXVEEN - Donder dagavond 4 juni om half acht komt het Permanente Plat form Armoedebestrijding Waddinxveen weer bijeen in het gemeentehuis (Raadhuis plein). Er zal onder meer gesproken worden over de voortgang van het plaatselijke minima beleid, ontwikkelingen in het gebruik van sociale voorzie ningen gedurende de laatste maanden en de mogelijkhe den die het sociaal en cultu reel fonds biedt. Uit dit sociaal en cultureel fonds kan door de gemeente een vergoeding worden gege ven voor kosten van deelna me aan sociale, culturele, re creatieve en sportieve activi teiten. In verband hiermee zijn ook vertegenwoordigers van Waddinxveense verenigingen voor de bijeenkomst van het Permanente Platform Armoe debestrijding Waddinxveen uitgenodigd. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) zoekt vrijwilli gers voor de vakantie-activi- teiten die deze zomer voor kinderen van 4-12 jaar weer gehouden gaan worden. In de eerste week van de gro te vakantie zijn er activitei ten op dinsdag 7 en woensdag 8 juli. In de laatste vakantie week zijn die op woensdag 12 en donderdag 13 augustus. Beide weken staan alle acti viteiten in het teken van één thema. Ze worden gehouden in het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ (Kerk straat), waar ook het kantoor van de stichting is gehuis vest. Op de in totaal vier dagen met vakantie-activiteiten wordt ’s morgens om half elf begonnen. De activiteiten lo pen door tot drie uur. Deelna me kost f 2,50 per kind per dag. Vrijwilligers die willen hel pen bij de activiteiten kun nen voor informatie contact opnemen met Astrid de Weerd van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (tel. 0182-631932), waar ook kin deren die mee willen doen zich kunnen opgeven. 10.30 uur Evangelie stu- dieklassen 11.20 uur Algemene verga dering 9.30 uur ds. A.J. Zouten dijk, Utrecht 17.00 uur ds. C.D. Zonnen- berg 9.30 uur ds. H. Russcher, Oud-Beijerland 17.00 uur ds. G.A. v.d. Weerd, Moordrecht 9.30 uur ds. C. de Jong 17.00 uur SoW-dienst in de Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. P.A.C. Bon- gers (SoW-dienst) 10.00 uur Marcel van Zan ten 10.00 uur ds. A.W. Davidse WADDINXVEEN - Zaterdag 6 juni van 10.00-16.00 uur is er weer kenteken graveren op het parkeerterrein Groens- voorde, ditmaal door Novus Autoglasspecialisten. Men kan dan de voorruit laten in specteren en voor f 25,- het kenteken in de autoruiten la ten graveren. Een kwart eeuw geleden moest al bij het kleinste barstje of sterretje de gehele voorruit worden vervangen. Er mee door blijven rijden was, en is nog steeds, onver antwoord; het zicht werd be lemmerd en de beschadigde ruit kon ieder moment ‘door schieten1. Bovendien waren met een be schadigde voorruit de risico’s bij een eventuele aanrijding veel groter. De sterkte van een auto wordt namelijk voor een belangrijk deel door de ruiten bepaald. Om te voorkomen dat bij ie dere kleine beschadiging aan de voorruit de complete ruit vervangen zou moeten wor den, ontwikkelde Novus een methode om deze beschadi gingen te repareren. Door middel van het injecteren van hoogwaardige kunsthars werd een dure ruitvervan- ging voorkomen. Na een jarenlange daling is het aantal autodiefstallen vo rig jaar weer toegenomen. Een gegraveerde auto is ech ter voor een dief onverkoop baar omdat eerst alle ruiten vervangen moeten worden. @foto:Zaterdag 6 juni van 10.00-16.00 uur is er weer kenteken graveren op het parkeerterrein Groensvoorde in Waddinxveen. (Foto: No vus). De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. WAD] WADDINXVEEN - Schrijf ster Maijan Berk heeft in haar wekelijkse bijdrage in het weekblad ’Margriet’ dit- I maal volop aandacht be- I steed aan de Waddinxveen- I se tuinkunstenares Marti- na Pruijmboom-van Beek en haar ’Heksentuin’ aan I de Brugweg.Ze doet dat in g een humorvol artikel onder I de kop ’Fantastisch lijkt ’t me: wij heksen hoog in de lucht, giechelend op een be- zem!’ Die prachtige vertel- I ling staat hierbij afgedrukt. De bekende schrijfster, ac- trice en cabaretière Maijan f Berk is inmiddels een goede vriendin geworden van Martina Pruijmboom. Ze opende in de afgelopen ja- ren al tweemaal een buiten expositie in de met veel zorg en creativiteit aange legde parkachtige ’Heksen tuin’, die het overigens met ingang van deze zomer zon der Martina en Hans Pruijmboom moeten den. Beiden hebben deze winter na veel wikken en wegen besloten hun ’Rietveld’-huis en tuin aan de Brugweg - waar ze beiden nogal wat familiewortels hebben lig gen - te verruilen voor een nieuw huis met tuin aan de Wagnerlaan in Groens- waard 1. kassen van de Onderweg sa men. Op de middag in de Remonst rantse Kerk zullen alle men sen die betrokken zijn of zijn geweest bij muziekschool Ga briëla Lukassen volop kun nen bijpraten en foto’s kun nen bekijken. Dat betekent blikken van herkenning bij verschillende pianoleerlingen, AMV-groe- pen, hippe- en jonge muziek groepen, festivals, groepsles sen en de kerst-, winter- en Sinterklaasconcerten. Terwijl geluisterd kan wor den naar door de leerlingen opgenomen achtergrondmu ziek kan worden gesmuld van het zelfgebakken taarten buffet. Ook zullen er drankjes en hapjes worden aangebo den. Verder verzorgt muziek school Gabriëla Lukussen een aantal live-optredens, waaronder de presentatie van een mini-musical van de afdeling hippe muziek. vier uur worden onder dege nen die de antwoorden goed hebben, een aantal prijsjes verloot. Voor dezelfde leeftijdsgroep is er tussen twaalf en een uur een wedstrijd op key boards. Het gaat erom wie in een halve minuut foutloos zo vaak mogelijk het eerste deel van de Piekenmars (alom be kend als de Vlooienmars) kan spelen. Ook hier is een prijs te winnen. Twee docenten van de Jeugd theaterschool Zuid- Holland, Ariënne Zwijnen- burg en Erik de Reus, geven van twaalf uur tot half twee een workshop Musical The atre. Zij trainden eerder de spelers in de voorstellingen ’Oliver’ en ’De rode ballon’. In de workshop voor jeugdi gen van 7 tot en met 17 jaar worden bekende musical- nummers gezongen en wordt gedanst. Na afloop is er een kleine presentatie in de gro te zaal van Kreater. De toegang is gratis en tot slot krijgen alle deelnemers een gratis ijsje. Voor het Kre- ater-gebouw staat een groot aantal kraampjes, waar met Kreater samenwerkende en inwonende verenigingen en organisaties zich presente ren. Binnen is een expositie van docenten en cursisten teke nen, schilderen, beeldhou wen, boetseren en fotografie, die tot zaterdag 20 juni door gaat. Hier en buiten demon straties boetseren, beeldhou wen, tekenen en schilderen. Tevens zullen enkele works hops worden gehouden, on der meer rond ’Spelen met muziek’ en de kleutercursus ’Muziek’. Docenten geven toelichting op de cursussen voor het seizoen 1998-1999, waarvoor deelnemers zich bij de administratie kunnen op geven. Het is mogelijk een instru ment even uit te proberen. Kreater heeft zelf een ver wijs- en informatiekraam op de braderie. Bij slecht weer gaat alles gewoon door. De optredens gebeuren dan in de grote zaal van het Kre- ater-gebouw en de kraam pjes worden over de gangen verdeeld. Eucharistieviering op zon dag om 9.30 uur (dit kan ook een woord- en commu nieviering zijn). Eucharistieviering op za terdag om 19.00 uur en op zondag om 11.15 uur (dit kan ook een woord- en communieviering zijn). WADDINXVEEN - Peuter speelzaal ’Lotje’, sinds drie maanden ondergebracht in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan, houdt komende zaterdag 6 ju ni open huis van tien uur tot half een. Het open huis is bedoeld voor de ouders, broers, zusjes, op a’s en oma’s van de peuters, maar ook voor andere belang stellenden en bekenden. Het doet de peuters zeker ple- WADDINXVEEN - Zaterdag 6 juni houdt het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) op dezelfde dag van de braderie in de Dorpstraat een open huis met doorlopende voorstellingen op een groot bui tenpodium aan de Kerkstraat. I L PAGINA 9 WOENSDAG 3 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ZONDAG 7 JUNI 1998 Aad Schrijfster Marjan Berk met links op de foto Martina Pruijmboom in 'De Heksentuin' aan de Brugweg in Wad- dinxveen. (Foto: Archief - Ton Bennemeer). CHRISTELIJK 4 Dienstdoende verloskundigen: Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Sie- mons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 618613 Dienstdoende apotheek: De Hoeksteen, Esdoorn- laan Aanvraag visites Weekeinddienst dierenarts: NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost ZATERDAG 6 EN ZONDAG 7 JUNI 1998 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerk straat OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Merturius- weg: AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag O8.3O - 17.00 uur. Hervormde Stiihting 'De Rank', Zuidkade 59 (Rem. Kerk) Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 - 63 03 32 JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Troost- straat REMONSTRANTSE GEMEENTE Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat 10 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda Bethelkerk, Bilderdijklaan De Morgenster, Sterren laan Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk Mededeling: Spreekuur waarnemend huisarts mende zaterdag 6 juni een open huis. (Foto: Peuterspeelzaal 'Lotje'). PvdA-wethouder drs. van Holsteijn verzorgt de opening van de braderie in de Dorpstraat en het open huis van 'Kreater'. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Vittorkerk, Zuidkade Ontmoetingskerk, Groens voorde t. B j novus

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 9