Fedde Jonkman maakt kennis met Pelhrimov eri| Euroles van Rabobank Kampioenstitels Be Fair-tennis Noordeinde ongerust over eendenfolck Fietstocht 50-plussers Titel Be Fair mini-jongens Bevers op kamp Lisse Jeugdkoor Vox in net zilver PAGINA 25 WOENSDAG 10 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN door INE JANSEN Vriendschapsband sterrrein Lhotha opende bur gemeester Fedde Jonkman van de omringende landen. Bij het onderwerp werkgele genheid werd duidelijk dat her van dit jaar organiseert de Kamer van Koophandel een ondernemersbeurs. in het betrekken van de plaatselijke bevolking bij eve nementen, als stimulans voor bedrijven om te sponsoren. Muziek gediscussieerd. Welke taken gaat de gemeente uitvoeren voor haar inwoners en welke taken blijven uitgevoerd wor den door of voor de staat. 6 naar huis. In de dubbelpartijen konden alleen Truus Boere en Lies- beth van Bergeijk de tweede partij winnen (4-6, 3-6) en moesten de dames de twee andere dubbel partijen, die over de bekendmaking van de plannen: een summiere me- fabrieken. Met een weg voor de aan- en afvoer van kui kens en eenden, stro voor de Het bedrijf moet 9.500 een- denkuikens in zeven weken dedeling in de gemeenteru- briek van het Weekblad voor Waddinxveen. Slechts een ingewijde kon daaruit afleiden wat er stond te gebeuren. Of de gemeente Waddinxveen medewerking wil verlenen weet Simons niet. Hij werd op het gemeente huis niet wijzer. Wat hem ook verbaast is dat men in Bo skoop, toch ook op korte af- gebroeders Spruijt, agrariërs elders aan het Noordeinde en eigenaars van een enorme lap grond in de polder, is gepro jecteerd vlak achter de parti culiere woningen Noordeinde 112 en 114. De eigenaren hiervan, maar ook andere bewoners in de nabijheid, zijn zeer ongeluk- zag in de eenwording van Eu ropa antwoordde hij, dat er geen enkel risico of bedrei ging was. Evenmin zag hij kansen. De Kamer van koophandel kent ook een ondernemers- bijvoorbeeld verkoop en ver huur van grond en 20% komt van de staat. Het grootste verschil zijn de taken die door de ambtelijke organisatie worden gedaan. Het kent stads- en staatstaken. drijven in wegmaterieel en - materiaal, textiel en levens middelenbranche. Regionaal zijn bier, levens middelen en de aardappel- en na een zware hartoperatie, werd er letterlijk ziek van. En dat geldt ook voor de bu ren.’ WADDINXVEEN - Vanuit de woonkamer heb je een het geld van de toekomst4, aldus Lankhaar. Het sim pelweg overdragen van dorre getallen, feiten en wetenswaardigheden ’Natuurlijk heb ik contact ge zocht met de gebroeders Sp ruijt. Ik heb ze verteld dat ik mij zou verzetten. Maar na de publicaties is het contact minder goed. Ze zijn niet be reid van hun plannen af te van Pelhrimov een voorzit tershamer en daarmee wer den de afspraken nog eens jaar en ouder zijn van harte bevestigd en het bezoek afge sloten. De plaatselijke pers nachtelijke telefoontjes ageerden ze heel koeltjes en vonden het maar een opge klopt verhaal’. Simons heeft zelf ook z’n be denkingen tegen de bio-in- dustrie (’De eend als culinai re hap. Of dat ethisch is moet iedereen zelf maar uitmaken. Het mag nu eenmaal’) maar is boos omdat die ’fabriek’ uit gerekend achter de woningen van hem en zijn buren moet komen. ’Ik heb natuurlijk wel m’n vermoedens maar die kan ik niet hard maken. Maar als die fabriek er komt dan ben ik bang dat we zullen moeten verhuizen. Dit mooie plekje Noordeinde-bewoner verlaten en daar heb je dan je heeft zich ook boos gemaakt hele leven hard voor gewerkt. Het was mijn oudedagsvoor ziening.’ deinde-bewoner S.C. Simons vreest voor een heel ander uitzicht daar er plannen zijn voor een grootschalige WADDINXVEEN - Vorige maand bracht een Waddinx- veense delegatie onder leiding van burgemeester Fed de Jonkman een vijfdaags bezoek aan Pelhrimov, de Tjechische zustergemeente van Waddinxveen. oostblok het niet zien zitten met één Europa. Men heeft angst voor nog meer werk- Verkiezingen, vergaderingen en structuur van het gemeen tebestuur vertonen overeen- blijft ook voor de toekomst komsten. In Tsjechië hoeft de burgemeester niet partijge bonden te zijn. Met een ze kerheid van 1.000 stemmen WADDINXVEEN - Zaterdag zou bij Be Fair-tennis (Sn- iepweg) de laatste ronde van de landelijke tenniscom petitie worden gespeeld, maar helaas moest een aantal partijen worden uitgesteld tot komende zaterdag. Dit nam niet weg dat er toch al een aantal Waddinxveense tennisteams feest konden vieren want voor hen was de strijd al eerder deze week beslist. betekende onder andere dat er met Chinese stokjes werd gegeten aan een lage tafel. Ook werden er Chinese hoe den en lampionnen geknut- geïnteresseerd in de euro, seld. In de dagen dat de bevers in China (Lisse) waren hebben ze een Chinese mevrouw ge holpen om haar gouden lam pion terug te krijgen. Deze was namelijk in handen ge komen van een draak. Via een aantal speurtochten, waarbij drakenpoten en Chi nese tekens werden gevolgd, kwamen de bevers de draak op het spoor. Uiteindelijk slaagden de bevers er in de nen hun medewerking Kees Alers (dwarsfluit), Roxane Steffen (contrabas), Dinge- man Coumou (gitaar) en Fred ning destijds kocht Mak (orgel). Dirigent Jan Mulder bege leidt zijn koor vanachter de vleugel. Na een prettige sa menwerking van ruim 11 jaar gaat hij *Vox Jubilans’ verla ten. sioneerde Simons vol overtui ging. ’Mijn rechtsgevoel is hierdoor enorm aangetast. Deze fa brieken komen op 50 meter achter onze woningen en op zo’n 150 meter van nog een aantal woningen. Ook daar wachten de bewoners onge rust af. De den. De Chinese bedankte daarna de bevers voor hun hulp. Als dank kreeg iedereen een mooie Chinese waaier. Het kamp werd afgesloten met een dagje Linneaushof in Bennebroek. heeft enkele politici benaderd om ze te wijzen op de komen de ontwikkelingen. Tot overmaat van ramp heeft een aantal tegenstanders van bio-industrie Simons en zijn buurman verantwoordelijk gehouden voor de komst van het bedrijf. Nachtelijke tele foontjes, scheldpartijen en ■bedreigingen waren aan de orde van de dag. Simons: meer. als symbool van de vriend schapsband. Namens het gemeentebe stuur van Waddinxveen ont- Simons zocht vervolgens de eendenfokkerij de instem- publiciteit en plaatste een ming van de gemeente Wad- groot bord langs de weg. Daarna werden de telefoon tjes minder. Zijn vrees voor de komst van een eendenfok- WADDINXVEEN - Zaterdag avond 20 juni om acht uur geeft het zilveren jeugdkoor dat ook die plannen voor een Vox Jubilans’ uit Waddinx- eendenfokkerij de instem- veen een jubileumconcert in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). De koorle den presenteren zich dan in nieuwe koorkleding. polder. Mogelijk niet lang meer als de eendenfokkerij er is. (Foto: A. Fioole). bij bedrijven die zich op het Coenecoop De middag stond in het teken van een bezoek aan het muse um. Daar werd het gezel schap rondgeleid door de oud- eenden voor consumptie. S.C. Simons, bewoner van nummer 114, is voornemens zich met hand en tand te ver zetten. Volgens hem is het al lemaal het gevolg van de Simons: ’We sliepen niet Bentwoud-plannen waardoor meer. Mijn vrouw, toch al er plotseling veel bouwactivi- tobbend met haar gezondheid teiten kwamen langs het Noordeinde. Overal verschij nen enorme loodsen. Simons: ’Dat schijnt nu in eens te kunnen. Ik ben bang en Alexander Diepeveen de laatste ronde met ruime cij fers 2-10. Tenslotte werd in de vrijdag- nog schuren en een mestput, avond recreantencompetitie het eerste gemende team on der de bezielende leiding van tijd opfokken tot 2,5 kg zware captain Karei Kool kam pioen. Met niet één verloren partij sloten zij vrijdagavond het seizoen af. over de voorlopig nog denkbeeldige euro vol staat niet volgens haar. ‘Een videoband, compu terprogrammatuur en een aantal lessen die direct aansluiten op de^ actuali teit zijn een veel betere methode. Jongeren willen de euro voelen4, zegt Jo- landa Swart, docente van het Coencoopcollege. Het lesmateriaal is ont wikkeld voor de ongeveer 100 Havo-4-leerlingen van het college. WADDINXVEEN - De mini-jongens 3B van Be Fair-volleybal zijn kam pioen geworden van het rayon Gouda. Vincent Dijkstra, Reinier Goddijn, Jermo Janmaat, Freek van Oord en Micha el Strooband hebben het hele seizoen al goed ge presteerd bij de miniwed- strijden, waarbij er drie tegen drie gespeeld wordt op een klein volleybal- veld. De vijf jongens hebben tij dens hun competitie nau welijks punten laten lig gen en hun fanatisme op de trainingen en tijdens de wedstrijden heeft dus zijn vruchten afgeworpen. De minileden van Be Fair zijn niet alleen kampioen geworden van het rayon Gouda, zij mochten hier door ook meedoen aan de supercup 1998 van het district Zuid-Holland. De wedstrijden voor deze supercup werden op za terdag 6 juni gespeeld in sporthal De Noortsyde in Oudewater. Samen met trainer-coach Cor Lag- rouw lieten ze zien wat zij konden. De minikampioenen van de rayons Gouda (Be Fair), Den Haag (Gemini Kangaroes) en Leiden (Zovoc Zoetermeer) speel den voor de supercup 1998 tegen elkaar. Alhoewel de eerste set nog met 11-15 werd verlo ren werd de tweede ge makkelijk met 15-3 van Den Haag gewonnen. De tweede wedstrijd tegen het veel zwakkere Zovoc (Zoetermeer) gaf twee verschillende sets te zien. De eerste set werd duide lijk en terecht door Be Fair met 15-1 gewonnen. In de tweede set werden de drie mini’s zich bewust van het dichtbij liggende kampioenschap en wer den zij ietwat nerveus. Doch na een spannend be gin en een gelijk opgaan de wedstrijd tot 11-11 kwam het team dankzij een rustige coaching van Cor tot een 15-11 set- winst. dinxveen hebben. Het heet ’intensieve veehouderij’ te zijn en dat past in het agrari sche bestemmingsplan. Maar kerij niet. In de afgelopen 25 jaar heeft hier is sprake van bio-indus- het jeugdkoor Vox Jubilans’ trie, hier komen twee enorme zich ontwikkeld tot een koor met een eigen geluid en re pertoire. Aan de jubileumavond verle- stallen, voer en mest.’ De Noordeinde-bewoner raakt niet alleen zijn uitzicht zien. Op mijn verhaal over de kwijt - waarvoor hij de wo- nachtelijke telefoontjes re en ver bouwde - maar vreest een he leboel extra zwaar verkeer, stank en vliegen door de me- stopslag. Voor zover de democratische middelen reiken zal ik alles in het werk stellen om dit te Mede onder zijn enthousiaste voorkomen’, stelt de gepen- leiding heeft het koor zich ontwikkeld tot een eigentijds jongerenkoor. Ton van der Horst is bereid gevonden het dirigeerstokje over te nemen. Na het concert heeft men de gelegenheid Jan Mulder de hand te schudden. WADDINXVEEN - Tien be vers van scouting Sint Victor hebben in Lisse deelgenomen aan een driedaags kamp. Ze logeerden in het clubhuis van een andere scoutinggroep aan de rand van het Keuken- hofbos. Het thema van het Waddinx- WADDINXVEEN - Dinsdag veense kamp was China. Dit 16 juni houdt het senioren- werk van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) de derde fietstocht vor 50-plussers van dit sei zoen. De tocht van ongeveer 40 ki lometer gaat deze keer rich ting Reeuwijkse Hout. Bij goed weer wordt om 10.00 uur vertrokken vanaf het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Zowel voor het vertrek als na In de dinsdagcompetitie werd het eerste damesteam, dat in de hoofdklasse uitkomt, voor de derde maal op rij kam pioen. Dat betekent dat zij de districtsbeker nu definitief in hun bezit hebben gekregen. In de laatste partij tegen Lommerijk 1 hadden de da mes onder aanvoering van captain Truus Boere aan een 3-2 overwinning genoeg om de titel veilig te stellen. In de eerste single ging het Elly van Tol gemakkelijk af. Zij won de partij met overtui gende cijfers 0-6 en 1-6. De tweede single partij begon echter zwaarder. Liesbeth van Bergeijk moest het in de eerste set tot een tiebreak laten komen alvo rens deze te kunnen winnen. In de tweede set speelde zij duidelijk een tandje hoger en Daarna volgde een onver- voor een concert in de St. Vituskerk. Dit concert werd verzorgd door jongeren die eindexa men hadden gedaan aan de muziekschool. 's Avonds vermaakte het ge zelschap zich in de stadst heater met een optreden van de folk-popgroep Nezmari. De discussie op vrijdagmor gen in het gemeentehuis van Pelhrimov stond in het teken ver schillen tussen beide gemeen tebesturen. Jolanda Swart (links) docente van het Coencoopcollege krijgt het eurolespakket overhandigd van Yyonne Lankhaar (rechts) van de Rabobank. (Foto: Sjaak Noteboom) aal, interieur en werkplekin richting zouden volgens Ne derlandse maatstaven niet meer kunnen. Arbo-normen hebben nog geen intrede gedaan. Opval lend in het productieproces is, dat er niet gewerkt mag worden met conserverings middelen, zodat het bier maar beperkt houdbaar is. Dit geldt overigens voor alle levensmiddelen. De bierbrouwerij is (nog) ei gendom van de staat. De dis cussie hierover is gaande; of in particuliere handen, of de gemeente investeert hierin, of de staat investeert of heft de bierbrouwerij op. Dat laat ste is aannemelijk omdat de capaciteit van de brouwerij onvoldoende is. Het bier smaakte overigens best. Na dit bezoek ging het rich ting Museum of Records, Ra rities and Curiosities. Hier waren via foto’s prestaties te zien om enkele recorden te verbreken. Zo was er een wedstrijd win- kel-wagen-rijden. De langste afstand in één uur en in 24 uur. Kleding gemaakt van veiligheidsspelden of knopen en daarmee een modeshow lo pen. Boodschap loosheid. Het bedrijf KANA richt zich en I gericht op de oost Europese markt. Belangrijkste argu ment daarvoor is het kennen van de cultuur en de markt kan hij of zij zich op een par tijlijst plaatsen. Inkomsten van de stad be- staan voor 40% uit belastin- Tsjechië niet gebruikt kan gen, 40% eigen inkomsten uit worden als schakel in het productieproces vanwege la gere arbeidslonen. Handelspartner nam opnamen tijdens de vergade- Voor ring en de kranten van vrij dag 15 en zaterdag 16 mei de den uitgebreid verslag van het bezoek. Een ander belangrijk punt op de agenda was de vriend schapsband tussen Waddinx veen en Pelhrimov. Nu de viering van het eerste lus trum van de vriendschaps band in zicht is, moet er dui delijkheid komen over wat er verwacht kan worden. Aan Waddinxveense zijde er vaart men het achterblijven van initiatieven aan de kant van Pelhrimov. Deels is dat begrijpelijk, omdat het wer ken met vrijwilligers een on bekend fenomeen is. Vorig jaar is in Pelhrimov een nieuwe regel afgesproken over omgaan met stichtingen. De Stichting Vriendschaps band Pelhrimov-Waddinx veen die zij hadden, is niet geregistreerd. De stichting moet nu onder de regelgeving vallen of een particulier ini tiatief worden. Het gemeentebestuur be grijpt dat het een impuls moet geven om de vrijwillig heid te stimuleren. Het mag niet ten koste gaan van de vriendschap. De inhoud moet door mensen van de stichting worden gegeven. Het probleem zit in het initië ren van activiteiten. De ideale oplossing zou zijn dat op het gemeentehuis in Pelh rimov een ambtenaar gedeel telijk belast zou zijn het on derhouden van de contacten tussen de vrijwilligers in de stichting en het gemeentebe stuur. Burgemeester Miroslav Bre- zina deed tijdens de vergade ring een voorstel. Hij stelde voor een Waddinxveens park in Pelhrimov te creeren, niet te grootschalig, maar wel zo dat de inwoners van Pelhri mov weten dat er een vriend schapsband Pelhrimov-Wad dinxveen is. De Waddinxveense stich tingsvoorzitter stelde de vraag of de gemeente moge lijkheden heeft om initiatie ven te stimuleren. ‘Mensen in Pelhrimov zijn bereid veel te doen en hoe denkt de ge meente dat contact te leggen en te stimuleren1. De voorzitter is van mening dat vrijwilligerswerk in Pelh rimov om structuur vraagt die geïniteerd moet worden vanuit de gemeenteraad Pelhrimov. ‘Het is niet alleen hobby, want een officieel raadsbesluit in Waddinxveen vindt deze vriendschapsband belangrijk. Niet alleen leuke dingen, maar ook op gebied van bijvoorbeeld onderwijs is veel te doen. En dat lukt al leen met een duidelijke struc tuur,4 aldus de stichtings voorzitter. Burgemeester Miroslav Bre- zina beloofde alle verenigin gen en organisaties die al be zig zijn met de vriendschaps band op te roepen om gezamenlijk te discussiëren over wat er al is en hoe het nu verder moet. Tevens wordt het ’Waddinxveense park’ verder uitgewerkt. Bierbrouwerij [St]tekst:’s Middags werd een bezoek gebracht aan de plaat selijke bierbrouwerij. Materi- Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman ontving uit handen van Pelhrimov's burgemeester Miroslav Brezina de stel- tel van de Tsjechische stad. (Foto: Ine Jansen) WADDINXVEEN - Docen ten economie van het Waddinxveense Coene- coopcollege ontvingen af gelopen donderdag een lespakket over de euro van de Rabobank. Yvonne Lankhaar overhandigde het pakket. Jongeren zijn wel degelijk de omliggende landen. Tijdens de lunch was een ge sprek gearrangeerd met de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de uitvoerend directeur daarvan en de eige naar van een bakkerij. Onderwerpen waren het soort bedrijven dat is aange sloten en wat is de toegevoeg de waarde voor ondernemin- gouden lampion te pakken. Toen de lampion terecht was hebben de bevers samen met welkom. de Chinese mevrouw een De volgende fietstochten zijn lampionnenoptocht gehou- schonk veel aandacht aan het gepland op dinsdag 14 juli, 11 bezoek uit Waddinxveen. augustus, 15 september en 13 De regionale televisie nam oktober. meer informatie kan men contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 0182- 615555 of 0182-631932. Voor de burgemeester en zijn die afgezet kunnen worden in echtgenote Betty was het de eerste keer dat zij in Pelhri mov waren. Op het program ma stonden de bezichtiging van de stad en omgeving, be drijfsbezoeken, vergadering met het gemeentebestuur en museum- en theaterbezoek. De zaterdag was gereser veerd voor een bezoek aan de hoofdstad Praag. De Waddinxveense delegatie gen. Dit gesprek had een an- bestond uit de burgemeester der karakter dan die tijdens Jonkman en zijn echtgenote, de bedrijfsbezoeken. Bert Bakker van de afdeling Ongeveer 75 bedrijven zijn Welzijn, Educatie en Recre- aangesloten bij de Kamer van atie en zijn echtgenote Lies- Koophandel. Met name be- beth en bestuursvoorlichter Ine Jansen. Daarnaast woonden de voor zitter en de secretaris van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov het vleesverwerking belangrijke bezoek bij. In Pelhrimov aandachtsgebieden voor de voegden zich twee andere le- Kamer van Koophandel, al- den van de stichting bij het dus de voorzitter. In septem- gezelschap. Op de avond van de eerste dag was er een korte kennis making in het gemeentehuis Op de vraag wat de voorzitter met de burgemeester Miros lav Brezina van Pelhrimov en de vice-burgemeesters Mi chael Pacner en Miroslav Pech. Daarna werd de ken nismaking in een plaatselijk restaurant voortgezet. De volgende dag stonden prijs. Het opvallende daarin twee bedrijfsbezoeken op het is dat bedrijven kunnen mee- programma. Op het bedrijf- dingen naar een prijs als zij evenementen en activiteiten in Pelhrimov steunen. officeel het bedrijf VHS Vodo- Veel energie wordt gestoken hospodarske stavby. in het betrekken van Een onderneming in water- leidingkabel. Hier bood de burgemeester aan de direc teur van het bedrijf een Wad dinxveense vlag aan, net als j. 1. jj. i i bedrijvenpark vestigen. Daarna volgde een rondleiding door de fabriek. Het tweede bedrijfsbezoek was aan KANA, een fabriek burgemeester Jan Tomasek. in huishoudelijke artikelen. Ooit begonnen als verfrollen- wachte uitnodiging producent, nu een modem ge outilleerd bedrijf. Met directeur van het bedrijf onstond een discussie over een gemeenschappelijk Euro pa en de handelscontacten. Dit bedrijf richt zich met na me op de oost Europese markt. Dat heeft te maken met de cultuur en de inhaalslag na 1989. Het bleek dat de rand gebieden rond het voormalig van overeenkomsten en Het woonhuis Noordeinde 112 van S.C. Simons. Vanuit de door Nel Vermeulen Jen Eny woonkamer hebben de bewoners een wijds uitzicht oyer de van Tol gespeeld werden, aan hun tegenstandsters laten. De tweede kampioenstitel ging naar het derde dames veteranenteam. Zij speelden voor eigen publiek een uitste kende wedstrijd en sloten hun seizoen met een 5-0 over winning af. In de eerste dubbel pakten Marjan Bons en Trudy Land- prachtig wijds uitzicht over de polder. Daar waar mo stra de eerste punten met een gelijk ooit toch nog het Bentwoud komt. Maar Noor- 6-2, 6-2 overwinning waarna Corrie Bron en Ria Tanis in de tweede partij aan 6-1 en 6- 2 voldoende hadden. eendenfokkerij op 50 me- Eveneens eenvoudig pakten ter achter zijn woning. stuurde haar opponent met 2- Trudy en Barbel Schouten in De fokkerij, een idee van de de derde partij met 6-3 en 6-3 de overwinning en om de hele wedstrijd kompleet te maken wonnen Marjan en Ria de laatste partij met 6-2 en 6-4. Bij de woensdag middag ’mi- ni’-competitie werden de jon gens onder de 10 jaar kam pioen. In hun uit wedstrijd wonnen Stephan Peterse, Koen Verwey, Gilles Bresser kig met het plan. Dit voorziet stand, van niets weet. Simons in enkele tientellen meters grote loodsen met een nok- hoogte van 7,6 meter, verder Het kleinste boek, de grootste tandenborstel, stropdas en pyjama waren er te zien. Evenals een poging de lang ste sjaal te produceren. De dames gaven gehoor aan de uitnodiging een eindje aan de sjaal te breien. In dit museum schreef burge meester Fedde Jonkman een boodschap op voor de toe komst. Het was immers de dag dat de brief aan de toe- kosmt geschreven moest wor den. In het dagboek dat daar lag schreef hij: ’Enthousias me, vindingrijkheid en creati viteit op de dag van de toe komst’. Een autotochtje naar Kreme- snik aan het einde van de middag bracht het gezelschap naar het hoogste punt van Pelhrimov. Een oord waar pelgrims naar toe trekken om zich te bezinnen. In het ge beid eromheen is de Kruis weg uitgebeeld, 's Winters een geliefd skigebied (com pleet met skilift). De zaterdag stond in het te ken van een bezoek aan de hoofdstad Praag. In gezel schap van vice-burgemeester Miroslav Pech met echtgeno te en zoontje werd het een on vergetelijke dag. De mooiste plekjes en bezienswaardighe den zijn bezocht.’s Avonds was het afscheidsdi ner. Burgemeester Fedde Jonkman ontving uit handen van zijn collega een sleutel afloop van de tocht is er gele- ii - j_ j genheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn ving het gemeentebestuur ƒ4,- per persoon (inclusief draak in slaap te zingen en de - n.n consumpties) Alle en- 11 11 thousiaste fietsers vanaf 50 Tsjechië is bezig zich als vol waardige handelspartner te ontwikkelen met producten Hierover wordt nog uitvoerig ambtenarenapparaat T "Sin- a 1 #- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25