Gouwestaete in Oranjeteam WSV beheerste snelschaakstrijd Balgoochelaars stelen de show Kwiek besluit met partnertoernooi Waddmxveeivtennis draait mee aan kop Laatste week 53e Sportweek Deens goud voor Barry van Bommel Kampioenstitels voor vier jeugdtennisteams Redelijke vangst HSW Selectiewedstrijd 'Reigersburgh' Joziasse wint Luilaktoernooi Klaverjassen in 'De Unie' Zwemmen niet zonder gevaar OK 1 ML.. PAGINA 31 WOENSDAG 10 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Prijsjes Voordat het Upper Deck AU Stars team in sportzaal De Dui- De minicompetitie is bedoeld Nieuwe bondscoach tij te beheersen, maar moest in een hektische slotfase te gen middernacht alsnog de Het Waddinxveense team, dat met 98-65 werd versla gen, bestond uit de eredivisie- een Beide teams begonnen wat aarzelend, mede doordat men nog aan elkaar moest wen nen, maar hierna werd er op Ellen van der Weijden-Bast en Petra Meerdink van GZC, alsmede Daniëlle de Bruin van Keiler Keukens Donk ge selecteerd. A.A. Bentvelzen B.V. Windhorst Transport B.V. Greenlink B.V. Drukkerij Het Groene Hart Kooter Handelsonderneming B.V. Moret Ernst Young Plantariumgebouw Van Stijn Rijnwoude B.V. Proba Adviesburo Boskoopse Veiling woensdag 8 tot en met zon dag 12 juli in het KNZB- zwembad te Zeist zal worden gehouden. De sterkste acht landen ter wereld zijn hier voor uitgenodigd. De waterkwaliteit wordt door de provincie Zuid-Holland tweewekelijks gecontroleerd. Voor geïnteresseerden heeft de provincie een folder uitge geven met daarop de. zwemlo- caties in Zuid-Holland en in formatie over kwaliteitscon trole, gezondheidsklachten, botulisme en diverse tips. Voor meer informatie of als men klachten heeft over de kwaliteit van het zwemwater kan men te allen tijden con tact opnemen met de zwem- watertelefoon van de provin cie Zuid-Holland, tel. 070- 4417550. de vele vrijwilligers, de EHBO’ers, lopers en Businessrunners voor het succesvolle verloop van de 8e ITC FLORA-Run goedde veel. De eerste acties waren van Erwin Hageman, die met goed centerwerk de toeschou wers op de banken kreeg. De ruststand werd 44-27. De tweede helft was het beste van de wedstrijd. De spelers vonden elkaar makkelijker en driepuntens en dunks wis selden elkaar af. Het toetje op het geheel lukte net niet. Het Upper Deck All Stars team ging op jacht naar de honderd punten, maar het Verzijl Dutch All Stars verde digde met de moed der wan hoop. Het scorebord bleef bij 98 steken (98-65). Topscoorder bij Upper Deck was Donnie Boyce (Alanta Hawks) met 28 punten (5 driepunters) en bij Verzijl All Stars Nicolai Simic (Libertel Den Bosch) met 16 punten. Zondag 7 juni werden in het Gouwedorp de rayonkam- pioenschappen van de Neder landse Ponyclub gehouden. Hier vond ook de selectie plaats voor deelname aan het nationaal kampioenschap op zaterdag 4 en zondag 5 juli in Kootwijk. Eerder waren al drie voorron des gehouden waaruit een aantal ruiters naar voren is gekomen die zullen deelne men in Kootwijk. Er is tradi- met een wedstrijd in de Oude Rijn bij Bodegraven. Hier was het gezamenlijke vangst- gewicht ongeveer 20 kilo. De uitslag was: 1. M. Rei chard 4570 gram, 2. J. Ver hoef 3430 gram, 3. M. van Leeuwen 3310 gram, 4. J. Brouwer 2560 gram, 5. E. Keizer 1630 gram. HSW nam voorts met een aantal leden deel aan de Ring Gouda, een hengelcompetitie over drie wedstrijden van ne gen aangesloten verenigin gen uit de streek. Er waren 90 deelnemers. Het HSW-korps was weinig suc cesvol en eindigde op de zesde plaats. Individueel ging het beter. De leden A. van Leeu wen, M. Reichard en R. Pol dervaart vielen in de prijzen. Men kan zich komende zater dag vanaf 12.00 uur aanmel den voor de zeskamp. Bij de aanmelding ter plaatse geeft men een briefje af, waar op naam, adres, postcode, woonplaats, school, groep en leeftijd staan. De deelname kost f 1,-. Het Nederlandse jiu-jitsu- team onder leiding van Bert van Haren behaalde in totaal vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles. Er waren voor het begin van het toernooi in Denemarken nog een aantal vraagtekens. De voornaamste was of de sporters die in het duo-sys- teem uitkomen wel op tijd fit zouden zijn. De concurrentie op de Deense titelstrijd was zeer sterk met sterke teams van Frankrijk, Duitsland, Zweden en Denemarken. In vorige j aren liepen de spor- tontmoetingen als een rode draad door het programma van de Sportweek Waddinx- veen. Dit jaar wordt dat an ders. Zaterdag 13 juni zal tussen 12.00 en 15.00 uur op één van de velden van Be Fair-voetbal een speciale zeskamp worden gehouden voor basisschool leerlingen. Het evenement bestaat uit VOLVO Hooftman B.V. Info Groen Fred Stolwijk HAWA sport Smederij Pos B.V. Gebr. Koetsier B.V. Stegroplant C.J. van Eek Edo Koi Holland schillen niet zo groot waren. Het echtpaar Tine en Jelle Troost bleek uiteindelijk over de meeste ervaring en begin- nersgeluk te beschikken. Zij eindigde op een gedeelde eer ste plaats met Harry en Kora Heikamp, maar de onderlin ge wedstrijd tussen deze twee paren besliste echter in het voordeel van Tine en Jelle en werden zij tot winnaars uit geroepen. Voor wat betreft de wedstrij den is hiermee een einde ge komen aan het tafeltennissei- zoen, dat medio september weer van start zal gaan. Voor informatie over het nieuwe seizoen kan men bellen met secretaris Dick Sol, tel. 0182- 614399. van het 25-jarig bestaan van Flyers-basketbal een wed strijd gespeeld tussen Upper Deck AH Stars uit Ameri ka (dat een toernee door Europa maakt) en Verzijl Dutch AH Stars. Jeffrey Zwinkels en Levi Sch- wiebbe. En tenslotte het team meisjes tot en met 10 jaar met Debbie Langbein, Mirjam Rijlaars dam, Stephanie Rebel, Hen riette Spijkervet en Maijet van Vuuren. Ze werden op het nippertje kampioen met 29 punten ten koste van ten nisvereniging Lommerrijk. Met 46 punten eindigde op de tweede plaats het jongens- team tot en met 12 jaar met Eelco Ossenjuk, Mamix van der Eijk, Jermo Janmaat en Kevin Zwinkels. Het gemengde team tot en met 10 jaar behaalde met 43 punten ook een tweede plaats met Rens Philipsen, Brent Compeer, Cynthia Nomen en Rozemarijn Haagsman. Na de laatste speelmiddag werden de vier kampioen- teams gehuldigd en ontvin gen ze een medaille. Iedere speler kreeg een teamfoto en een vaantje uitgereikt ter herinnering aan de minicom petitie 1998. WADDINXVEEN - Wie aan het begin van deze tennis competitie had gezegd dat het eerste team van Wad- dinxveen-tennis (Alberdingk Thijmlaan) direct aan de voor de jeugd tot en met 12 kop van de derde klasse zou gaan meedraaien zou waarschijnlijk een meewarig hoofdschudden hebben gekregen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek (J.W. Frisoweg) heeft het seizoen voor de senioren afgesloten met het partnertournooi, dat werd gewonnen door Tine en Jelle Troost. verslaan. In de kelder van de schaakdi- visie tenslotte een blunderen de H. Verwaal, die nu door V. Coevert op een nulletje wordt gezet. Als laatstgenoemde partij die tussen H. van Erk en L. Coevert, waarbij de wit- speler door zijn overwinning zich enigszins van de onder ste plaatsen wist te verwijde ren. WADDINXVEEN - De tot nu toe succesvol verlopen 53e Sportweek Waddinxveen is de laatste week ingegaan. Komende zaterdag is de afsluiting met schoolvoetbal, koppelklaverjassen en een jeugdzeskamp. ESBJERG/WADDINXVEEN - Tijdens het open Deense jiu-jitsu kampioenschap te Esbjerg hebben de Wad- dinxvener Barry van Bommel en zijn partner Angeli que Poort goud behaald. De organisatie van de 8e ITC FLORA-RUN te Boskoop bedankt haar sponsors: DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Zwemmen in het op pervlaktewater van Zuid- Holland is niet altijd zonder risico’s. Het water is niet overal even schoon en veilig. Het natuur- en recreatie schap Reeuwijkse Plassen weet dat velen gebruik ma ken van de Reeuwijkse Hout en de plas Elfhoeven om er te zwemmen. Zwemmen in op pervlaktewater kan, maar is altijd voor eigen risico. Gecontroleerd kelaar aantrad tegen Verzijl Dutch AH Stars werd door de Amerikaanse balgoochelaars een demonstratie verzorgd bij Verzijl Sport in 'de Passage'. (Foto: Sjaak Noteboom). een stormbaan, een hobbel- fietsenrace, klepelhangen, clownskopgooien, wervelwind en koemelken, waarbij de lei ding als clown is verkleed. Hoewel in principe het ple zier voorop staat worden zo wel de jongens als meisjes verdeeld in vier leeftijdsca- tegrorieën. Voor de drie bes ten per categorie worden prijsjes beschikbaar gesteld in de vorm van waardebon nen. Op de foto het jongensteam tot en met 12 par van de ten nisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) dat met het maximale aantal punten van 68 kampioen werd. (Foto: Tennisvereniging Waddinxveen). WADDINXVEEN - In een bomvolle sportzaal De Duike- A. Versluis tegen respectieve- laar (Zuidplaslaan) werd vrijdagavond ter gelegenheid lijk G. Torenbeek, H. van Of feren en T. Kuiper. Knap werk leverde A. Hen- nink, die A. v.d. Starre op re mise wist te houden. Een enerverende partij vond plaats tussen J. de Bock en J. van Sandijk. De witspeler wist veruit het spelers Okke te Velde, Erwin grootste gedeelte van de par- Hageman, Eelco en Jeroen Derks, Rolf Franke, Nicolai Simic, Sander Kales, Marlon Franke en Ray Wingard. punten aan zijn tegenstander De basketbal wedstrijd werd laten. een fantastisch spektakel. Een verder wegzakkende - D.J. van Offeren, die nu van J. Ponsioen wist te verliezen. P. van Offeren kroop wat om hoog door H.E. van Offeren te topniveau gepresteerd en lie ten alle spelers mooie acties zien. Jammer was het dat Eelco Derks (ex-Flyers) vroeg in de wedstrijd geblesseerd raakte. Een spannende strijd is het niet geworden. Hiervoor wa ren de Amerikaanse balgoo chelaars te sterk, maar de klasse van alle spelers ver- zo’n van koude kermis thuis. Winst werd geboekt in een partij heren enkel, dames dubbel, tweemaal dames en kel en eenmaal mix. Verloren werd een enkel-, een herendubbel- en een mixpar- tij. MLTV ’90 uit Monster werd aldus met een 5-3 ne derlaag weer naar huis ge stuurd. Hierdoor eindigt Waddinxveen 1 op een twee de plaats in deze competitie. Het tweede team van Wad dinxveen kwam bij Delft niet verder dan slechts één over winning. Met 7-1 werden de punten in het Westland ach tergelaten. Waddinxveen 3 en Waddinxveen 4 deelden de punten met At Risk 3 en Halfweg 6. Bij de zaterdagafdeling kon een kampioen worden inge haald. Het vierde herenteam speelde een gewonnen wed strijd tegen Hoogvliet 4 (2-3) en eindigde daarmee in de vijfde klasse op de eerste plaats. Het team van captain Ruud.van Rijswijk komt dus volgend jaar uit in vierde klasse. Het jeugdteam zag het kam pioenschap in de tweede klas se net aan hun neus voorbij gaan. In een uitwedstrijd werd weliswaar tegen De Sluipers (Reeuwijk) 4-4 ge speeld, waardoor zij'met een zelfde aantal punten als de nummer 2 eindigden. Het on derling resultaat ging toen meetellen en toen bleek dat zij één punt voor het kam pioenschap tekort kwamen. Deze week worden bij Wad dinxveen de jeugdclubkam- pioenschappen afgewerkt met finalepartijen op zater dag en zondag. Het in de re gio bekende B-C toernooi wordt van maandag 29 juni tot en met zondag 5 juli ge houden. WADDINXVEEN - De tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) kan tevreden terugblikken op de prestaties van de minicompetitie. Vier jeugdteams werden kampioen. Het WSV-team, bestaande uit L. Willemen, T. van Nieu- kerke, N. Dannis sr. en R. Dannis jr., leverde een prima prestatie door als winnaar uit de strijd te komen. Het twee de viertal van WSV mocht zich ook op zijn schaakborst kloppen door de zesde plaats te pakken. Voor de interne competitie werden voor de 34e ronde weer veel wedstrij den gespeeld. Uitstekende ontwikkelingen in deze ronde voor koploper L. Willemen vanwege zijn puntenvoor- sprong, die hij al wekenlang licht ziet slinken. Aangezien grootste rivaal W. Hennink (2) niet verder kwam dan een puntendeling tegen P. de Louw (5) in een voor beide kanten sterke par tij bleef L. Willemen onbe dreigd. Een goed acterende P. de Louw deed in deze ronde niets onder voor W. Hennink. Hij weet zich in zijn eerste WSV-jaar uitstekend te ma nifesteren. Koploper L. Willemen kreeg uitstekende kampioenskan sen door zijn overwinning op WADDINXVEEN - Vorige week werd alsnog een schaak- feestje gevierd bij de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV. Het door de schaakvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel gehouden snelschaaktoernooi, waaraan door 18 verschillende clubviertallen werd deelgeno men, werd door WSV beheerst. Bij manage 'Reigersburg' werden selectiewedstrijden ge houden voor de Nederlandse kampioenschappen. (Foto: Reigersburgh). 1 jaar. De spelers moeten enig- zins de techniek van fore hand, backhand en het serve ren beheersen. De competitie wordt op de woensdagmiddag gespeeld. Dit seizoen waren er zes teams opgesteld voor de mini competitie bij Waddinxveen, waarvan vier teams kam pioen werden. Dat zijn om te beginnen de meisjes tot en met 12 jaar, met daarin Marlies Swets, Annemarie Roozeboom, Pa tricia Ros, Eva Nederhof, Amanda Kortenhoeven. Zij behaalden 67 punten. Voorts team 2 meisjes tot en met 12 jaar met daarin Kim Helmer, Elina van Rijswijk, Sanne van Nes en Denise En gelhart. Zij behaalden 45 punten. In de derde plaats het jon gensteam tot en met 12 jaar dat de maximale 68 punten haalde, bestaande uit Tim Geers, Pascal Hoogendoom, De overige speelsters die de nieuwe bondscoach Jan Mensink heeft opgeroepen zijn Karla van der Boon (keepster 7NJN Nereus) en Carla van Usen (keepster Brandenburg), Karin Kui pers en Mariëlle Schothans (Damixa Ravijn), Edmee Hiemstra en Ingrid Leijen- dekker (ZWV Nereus), Carla Quint en Leontine Koops (Po lar Bears) en Karin van ’t Hof (ZPB Profus). Ook is een viertal jeugdspeel- sters aan de selectie toege voegd. Dit zijn Heleen Peere- boom (Rapido ’82), Jorieke Oostendorp (Damixa Ravijn), Claire Kallenbach (De Ham) en Simone Koot (Branden burg). Uit voornoemde selectie zal het waterpoloteam worden samengesteld voor het acht- landentoemooi dat van Barry van Bommel en Angelique Poort behaalden jiu-jitsu- goud in Denemarken. (Foto: Barry van Bommel). H. de Roodt (7). Hierbij past wel de aantekening dat zijn tegenstander in een hekti sche slotfase domweg de fata le winstzet over het hoofd zag, zodat W. Hennink op ge lukkige wijze de koppositie nam. Verder verrassende winst voor zwartspeler H. van Wou denberg (4) tegen B. Jansen (3). Gelijk opgaande partijen en ook verrassende remise- partijen in de top 10 werden behaald door E. Philipse (6) en L. v.d. Haven (10), A. Kar dol (8) en L. Ellers (12). Voorts uitstekend werk van T. van Nieukerke, die zich bij de beste tien schakers prima weet te handhaven door nu de wegzakkende H. Smits- kamp vrij simpel te verslaan. In de subtop gelijke standen tussen A. Prins en W. v.d. Hoek en J. Stam tegen J. Muit. J. v.d. Born bleek te sterk voor J. van Gort. In de grote middengroep pun ten voor F. Ritter, T. Goor en Niets is echter minder waar. Met veel élan en een flink portie brutaliteit werden ge renommeerde clubs door de Waddinxveense tennissers naar verlies gespeeld. Zondag kwam weer smaakmakende ploeg een koude kermis WADDINXVEEN - In het ka der van de 53e Sportweek Waddinxveen wordt in hotel- café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) komende za terdag 13 juni een groots kop- pelklaveijastoernooi gehou den met mooie prijzen. Het evenement begint om 11.00 uur en eindigt omst reeks 17.00 uur. Er worden vijf partijen gespeeld. Het in schrijfgeld bedraagt f 40,- per koppel. In deze prijs is per persoon een kop koffie, een consump tie, een kop soep en twee broodjes begrepen. Tijdens het toernooi worden loten verkocht, waarmee men waardebonnen en andere aantrekkelijke prijzen kan winnen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij ’De Unie’, Kerkweg-Oost 206, Waddinx veen, telefoon 0182-612103. Barry van Bommel met Ange lique Poort lieten al snel zien dat er over hun vorm weinig onduidelijkheid bestond. Hoewel Barry nog maar net is hersteld van een zware longontsteking slaagde hij er in met Angelique de eerste plaats te halen. Met hun gouden medaille stelden beiden zich kandi daat voor minimaal een podi umplaats tijdens de wereld kampioenschappen in no vember in Berlijn (Duitsland). In de afgelopen week werden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de kruis finales biljarten gehouden en vonden de voorronden plaats van het schoolvoetbal. De finalewedstrijden van het schoolvoetbal zijn komende zaterdagmiddag 13 juni op het Be Fair-terrein (War- naarplantsoen). Ook werd er weer gebridged in het Anne Frank-centrum. Donderdag 4 juni stonden veel zwemmertjes aan de start bij de jaarlijkse school- zwemwedstrijden in Gouweb- ad ’de Sniep’. De zwemteams van de rooms katholieke Kardinaal Alf- rinkschool (Zuidplashof) wer den winnaar, op de voet ge volgd door die van de protestants-christelijke Ko ningin Beatrixschool (Zuid plashof). Aan het evenement deden dit jaar elf basisscho len mee. Het verdere programma ziet er als volgt uit: woensdag 10 juni: klaverjassen 60+, Anne Frank-centrum (Jan van Bij nenpad), 13.30 uur; woens dag 10 juni: evaluatie Spor tweek Waddinxveen, buurt centrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan), 20.00 uur; za terdag 13 juni: schoolvoetbal, Be Fair-terrein, 08.00 uur, koppelklaverj assen, hotel- café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost), 11.00 uur, jeugdzeskamp, Be Fair-ter rein, 12.00 uur. J eugdzeskamp Ruim twintig deelnemers wa ren opgekomen om te probe ren ervaring en beginnersge- luk zo goed mogelijk te combi neren. Het ging - aan het eind van het seizoen - natuurlijk vooral om de gezelligheid. Dankzij het mooie weer kon buiten de barbeque worden opgesteld, zodat de inwendi ge mens ook met een hartige saté kon worden versterkt. Het partnertournooi verliep in een uiterst gemoedelijke sfeer en, naar mate de avond vorderde, bereikte het spel peil soms een verrassend ni veau. Als finale werd er een vijf kamp gespeeld. Alle wedstrij den werden in drie games ge speeld, wat aangaf dat de ver- WADDINXVEEN - Het jaar lijkse Luilaktoernooi van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijm laan) is gewonnen door Jan Joziasse. Tweede werd Wout Versluis en derde Meindert Stuut. Tussen de partijen door was er een gezellig ont bijt. In de tête a tête (1 tegen 1) competitie wordt poule A aangevoerd door Roy Huls kamp. Norbert Schifferling bezet de tweede plaats en op de derde plaats staat Step han Tabben. Poule B wordt aangevoerd door Nel Oudijk, tweede is Piet v.d. Made en derde Mar co van Wageningen. De stand is enigszins vertekend omdat de laatste twee een wedstrijd minder gespeeld hebben. WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW viste voor de vier de wedstrijd van de zomer competitie in de Heimanswetering bij Wou- brugge. Twaalf deelnemers vingen gezamenlijk 40 kilo witvis. Winnaar werd J. van Elswijk met 8020 gram, 2. A. van Leeuwen 7970 gram, 3. M. van Leeuwen 4710 gram, 4. H. Kraan 4660 gram en 5. H. de Kwaadsteniet 3440 gram. De tussenstand in deze competitie is 1. A. van Leeu wen 23.610 gram, 2. M. Rei chard 22.240 gram, 3. M. van Leeuwen 18.550 gram, 4. H. Kraan 18.370 gram, 5. J. van Elswijk 17.150 gram. De zomeravondcompetitie ging dinsdag 2 juni van start WADDINXVEEN - Na het geslaagde concours op Hemel vaartsdag hield manege ’Reigersburgh’ aan de Piasweg alweer een ander paardensportevenement in Waddinx veen. WADDINXVEEN - Gillian van den Berg en Mirjam Overdam van het Waddinx veense Gouwestaete zijn op nieuw geselecteerd voor het nationale waterpoloteam. Ook de nieuwe keepster van Gouwestaete, Francine van Lankhuijzen, is geselecteerd. De opvolgster van Hellen Boering is afkomstig van het Haagse HZ-Zian. tioneel een sterke vertegen- Verder zijn de streekgenoten woordiging uit Waddinxveen op de Nederlandse titelstrijd. Voor de categorie M en Z was er in Waddinxveen een vrije inschrijving. Voor de klasse B en L moest om een plaatsje worden gestreden. Manege Reigersburgh bond weer de strijd aan in teamverband. Al enkele keren won een Wad dinxveense afvaardiging een nationale titel. ■S" VI V

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31