WADDINXVE Zonnebanken/-hemels Open dag 'Kreater' en braderie een vrolijke happening OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Jessica wint prijsvraag over Ethiopië 16.95 150. WOENSDAG 10 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T E M N U B E E R R E E G K ZOMERPIEK BIJ PUBLIEKSZAKEN hun Let op: 's avonds geopend BELEIDSPLAN 1999 - 2002 ving bijeen brengt. Nu de gemeente geld heeft vrijgemaakt voor een multi cultureel centrum voor de jeugd, riep hij alle belangstel- GROEN met hoge kortingen op o.a. diverse showroommodellen COLLECTEROOSTER De sociaal-democraat toonde zich verheugd dat dit evene ment zowel de commerciële als de culturele aspecten van de Waddinxveense samenle- BOUWZAKEN WADDINXVEEN - Tijdens de Dorpstraatbraderie op za terdag 6 juni hield de Kern groep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen een prijsvraag over Ethiopië, die werd gewonnen door Jessica v.d. Schee (Passage). In de kleurig ingerichte kraam op de Kerkweg-West troffen de bezoekers veel as pecten aan van het leven in dit Afrikaanse land. Ook het belangrijke werk van de Et hiopische partnerorganisatie REST van de Kerngroep kreeg aandacht. De mensen van REST werken samen met de bevolking aan een duurza me ontwikkeling van het platteland. Zij richten zich vooral op verbetering van de grond en behoud van het schaarse water door aanleg van dammen en terrassen. Dit wekte de aandacht van de bezoekers en leidde tot inte ressante discussies. De moge lijkheid een prijs te winnen zette ook veel jongeren ertoe aan de prijsvraag mee te doen. Op een blanco kaart van Afrika moest de ligging van Ethiopië worden aange geven. Verder moest men uit drie vreemde schriftsoorten die van Ethiopië kiezen. Tenslot te was het nodig koffie als be langrijkste exportproduct aan te kruisen. Wie goed op lette kon in de kraam infor matie vinden voor de goede- antwoorden. Er werden 571 oplossingen ingediend, waar-i van er 48 goed waren. Het lot wees Jessica v.d.! Schee van Passage 43 aan als gelukkige winnares van de prijs. Zij heeft de Wereldwin- kelcadeaubon ter waarde van f 25,- al ontvangen. De leerlingen v bij het publiek Koorengevel). VERGADERINGEN lenden op hierover ideeën in te brengen. Burgemeester Fedde Jonk man, zijn vrouw Betty, Kre- ater-voorzitter Puck van Leeuwen en de voorzitter Jan Heemskerk van de winke liersvereniging Dorpstraat maakten onder hun paraplu’s de opening mee. De 100-jarige muziekvereni ging Concordia en daarna het opleidingsorkest zorgden op het podium voor een spette rende muzikale opening. “Wij blazen de wolken weg‘, beloofde dirigent Pieter Boer van Concordia. En dat lukte de uitstekend presterende muzikanten onder zijn lei ding wonderwel. De regen trok weg. De kra men in de Dorpstraat raak ten rond elf uur steeds beter bezet en bezocht. Bij Kreater liep de doorlopende show op rolletjes. De zon brak door en het publiek stroomde toe. Leuke aanbiedingen van de winkeliers, ballonnen, loterij en en tal van andere attrac ties sloegen aan. Bij Kreater zorgde het eigen personeel met veel docenten en medege bruikers van het gebouw voor een wisselend aanbod. Kramen werden na de door komende zon van binnen naar buiten gebracht. Coördi nator en docente van Kre ater, Rineke Marwitz, die de van een operatie herstellende directeur Aad Koremans ver ving, hield de touwtjes soepel en zeer efficiënt in handen. Cafetaria-eethuis Het Ouwe Dorp had naast stomerij Van Mullem een terras neergezet, waar aan dorstige consumen ten bier en frisdranken wer den verkocht. De ijscoman, die door Kreater was inge- BEZWAAR WADDINXVEEN - In een striemende regenbui opende wethouder drs. Aad van Holsteijn (PvdA) zaterdagoch tend op het overdekte podium van ’Kreater5 (Kerk straat) de jaarlijkse braderie van de Dorpstraat, de open dag van het centrum voor kunstzinnige vorming en de tentoonstelling van leerlingen van Kreater in het gebouw. Bel nu 0800-0230353 addinxveen zaterdag dankzij het centrum voor kunstzinnige vorming 'Kreater' kennis maken met muziekins- ie leerlingen van danseres Rebecca Atanga hadden succes met hun Afrikaanse dansen. (Foto: Kobie SUPER”! aanbieding Alisun EGS 10 zonnehemel van Het grootste deel van de dag was het droog op de jaarlijk se braderie in de Dorpstraat. (Foto: Evert Hardendood). huurd, deed eveneens uitstekende zaken. Op het podium pre senteerden zich na Concordia de pop groep Kreater van Meerten Huisman, Krea Musica met di rigent John Muller, balletschool Marcel la, diverse ensembles van Kreater-leerlin- gen, het jongerenkoor Gioia en het combo Myosotis van de bap tistengemeente Icht- hus. Groot was het succes van de groep leerlin gen van de danseres Rebecca Atanga met Afrikaanse dans en muziek. De wereld- muziekband Es 5 zorgde voor een spet terende finale. Velen bekeken de tentoonstelling in het Kre- ater-gebouw, die tot en met volgende week zaterdag 20 juni blijft. Voorts waren er in de diverse lokalen kleine op tredens en openbare lessen. Bezoekers konden praten met docenten en kennisma ken met instrumenten. Met de onlangs verspreide bro chure in de hand gaf menig een zich op voor een cursus in het nieuwe seizoen. Toen de lucht weer donker werd en de eerste bliksems tralen een zwaar onweer aan- kondigden, waren de brade rie en de open dag van Kre ater afgelopen. Iedereen blikte zeer tevreden terug op een in alle opzichten geslaagde dag, waarop jong en oud in de Dorpstraat en de Kerkstraat gezellige uren doorbrachten. - onden m •g trumenten. Op de foto blaast een meisje op een trompet. (Foto: Ko bie Koorengevel). funderings- in de 1. 2. funderings- MWMMM 624680 afspraak via de en UW REACTIES OP HET BELEIDSPLAN ZIJN WELKOM Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Deze aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Voor informatie kunt werken en Verkeer. Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Als u nog vragen heeft over wat u precies moet mee nemen, bel dan gerust met de medewerkers van de afdeling Publiekszaken. Zomertijd: piekdrukte op het gemeentehuis De ervaring leert dat, met de zomervakantie in aantocht, heel veel mensen het gemeentehuis bezoeken voor een nieuw reisdocument. De wachttijd bij de loketten kan daardoor flink oplopen. Dat geeft irritatie bij onze klanten en levert extra werkdruk op voor onze baliemedewerkers. Geen ideale situatie dus 1 Uitbreiding openingstijden in de avonduren Om het werkende deel van onze inwoners nog beter van dienst te kunnen zijn, wordt de openstelling van de balie in de maand juni op de dinsdag- en donderdagavond uit gebreid: vanaf 18.00 uur kunt u dan bij ons terecht. Tussen uw werk en de warme hap kunt u nu bij ons uw reis document laten maken. Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) Middelburgseweg 14b, het oprichten van een bedrijfsloods Nesse 16, het oprichten van een tuinmuur Koekoekdreef 9, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Burgemeester Trooststraat 64, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 68, het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 66, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 7, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 9, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 24, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 26, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 28, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 30, het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 32, het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 34, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 36, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 38, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 40, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 42, het opheffen gebreken BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN 15 tot en met 20 juni 1998 AVO-Integratie Gehandicapten PAGINA 3 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 zaterdag van 10.00-17.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 16 juni 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. V Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. UVA snelbruinings- lampen vanaf NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN WA van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- Burgemeester Trooststraat 24, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 26, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 28, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 30, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 32, het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 34, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 36, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 38, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 40, het opheffen gebreken Burgemeester Trooststraat 42, het opheffen van gebreken Roosje Voshoeve, het oprichten van een fietsers- annex voet gangersbrug Thorbeckehoeve 18, 20 en 22, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van drie woningen Meteorenweg 1het oprichten van een woonwagen Pater Jornaweg (voor nrs. 1 en 2), het oprichten van twee standplaatsen, twee woonwagens en twee bergingen Coenecoop (t.o. nr. 103), het oprichten van een dubbel van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- van funderings- U mag ook schriftelijk reageren. Uw reacties moeten dan vóór 16 juni binnen zijn. U kunt schriftelijke reacties sturen aan gemeente Waddinxveen, t.a.v. Staf Bestuur en Organisatie, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Een samenvatting van het Beleidsplan 1999 - 2002 is af te halen bij de balie Publieksvoorlichting van het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Stationsstraat 36, 2 ceders, 2 coniferen, 5 iepen (opslag) en 1 berk Kon. Wilhelminasingel tegenover nr. 811 linde in de bestrating (wordt vervangen) Vermijd de pieken De piektijden aan de .balie van de afdeling Publiekszaken liggen vooral op de donderdagavond en overdag globaal tussen 10.00 en 12.00 uur. U kunt ook op dinsdagavond en dagelijks tussen de middag bij ons terecht. Op deze tijden is het vaak (erg) rustig. Alle normale openingstijden van de balie zijn ziet u donkere balk onder aan deze rubriek van funderings- van funderings- u terecht bij de afdeling Voorbereiding Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. van funderings- en zorgperspectieven 2015 Let daarbij op de volgende punten: U wilt uw kinderen tot 16 jaar (opnieuw) bijschrijven in uw nieuwe paspoort Dan heeft u schriftelijke toestemming nodig van uw partner of van de andere ouder die de ouderlijke macht heeft. Dit geldt óók als uw kinderen al in uw oude paspoort staan. Voldoen uw pasfoto's aan de in de Paspoortwet gestelde eisen? Pasfoto's gemaakt door een schoolfotograaf zijn vaak niet goed. Verkeerde pasfoto's meebrengen betekent vertraging: u moet dan echt andere laten maken. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Uw reacties Vorig jaar hebt u over het algemeen schriftelijk gereageerd. Dit jaar stellen wij een andere procedure voor. Concreet betekent dit dat mondelinge inspraak mogelijk is tijdens commissie vergaderingen in de maand juni. De commissies vergaderen als volgt: Commissie Openbare Ruimte en Sociale Zaken vergadert 11 juni en commissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken vergadert op 16 juni, De commissie voor Algemeen Bestuurlijk Zaken vergadert over het Beleidsplan 1999 - 2002 en de door u ingebrachte reacties tijdens een extra vergadering op 25 juni 1998. Vaststelling van het Beleidsplan 1999 - 2002 vindt plaats tijdens de raadsvergadering van woensdag 1 juli 1998. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond In het Beleidsplan 1999 - 2002 staan keuzes die wij u voor leggen voor 1999, echter nog zonder financiële middelen. Tevens geven we een doorkijkje naar activiteiten voor de jaren daarna. Maar eerst willen wij van u weten of de keuzes die wij gaan voorleggen aan de gemeenteraad, ook uw instemming hebben. U kunt dus aangeven of u vindt dat wij de activiteiten in de juiste volgorde aanpakken. Daarnaast zijn we druk bezig met activiteiten die nog dit jaar uitgevoerd moeten worden. Als we een duidelijk beeld hebben van alle activiteiten, gaan we de beschikbare financiële middelen daar tegenover zetten. Aan de gemeenteraad leggen we dan onze uiteindelijke beleids voornemens voor. De financiële middelen worden in de begroting 1999 aangeboden aan de gemeenteraad. Behandeling van de begroting vindt plaats op 25 november 1998. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING en ECONOMISCHE ZAKEN op dinsdag 16 juni 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: voortgang experimenten buitenplaatsen Beleidsplan 1999-2002 voorbereidingsbesluit t.b.v. percelen Brugweg 12 t/m 20 voorbereidingsbesluit t.b.v. perceel Kerkweg-Oost 222 voorbereidingsbesluit t.b.v. gebied Nesse/Zuidkade (ged.) voorbereidingsbesluit t.b.v. perceel Mozartlaan 46 verzoeken om planschade ex art. 49 WRO stand van zaken voortgang Nieuwe Passage tussenrapportage individuele huursubsidie onderhoudswerkzaamheden woonwagencentrum Pater Jornaweg aankoop 3 woonwagens t.b.v. verhuur op woonwagencentrum Pater.Jornaweg/Meteorenweg COMMISSIE OPENBARE RUIMTE en SOCIALE ZAKEN op donderdag 11 juni 1998, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: onderzoeksverslag Gezondheids- voor de regio Midden-Holland resultaat Werkgroep "hoofdstuk senioren" in gemeentegids woningtoewijzingscriteria 52 huurwoningen bij Souburgh Op de agenda o.a.: wijziging Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OUDERENPLATFORM WADDINXVEEN op donderdag 25 juni 1998, aanvang 14.00 uur in het gemeentehuis. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een -hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Op de agenda o.a.: Beleidsplan 1999-2002 plan van aanpak Regeling Extra werkgelegenheid voor langdurig werklozen" tijdelijke werkwijze inzake WlW-werkervaringsplaatsen plus korte presentatie over werkgelegenheid renoveren rioolgemaal Sparrengaarde en het Evenals vorig jaar willen wij u opnieuw consulteren over onze beleidsvoornemens. De basis van het Beleidsplan 1999 - 2002 is het collegeprogramma 'Samen aan de slag'. Omdat ook het nieuwe college uitgaat van de missie 'Waddinxveen', complete levende gemeente in het Groene Hart' is dit Beleidsplan voor de komende jaren ook een voortzetting van het Beleidsplan 1998-2001. ALGEMEEN BESTUUR van het BEDRIJVENSCHAP REGIO GOUDA op woensdag 17 iuni 1998, aanvang 20.00 uur in net gemeentenuis Moordrecht, Westeinde 1. De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! Lid van Profzon en Sanezo "Wk 4 l (erkend door K. W. F. en Huidfonds). De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage Op de agenda o.a.: de gemeenschappelijke regeling bedrijvenschap Regio Gouda met kaart van het rechtsgebied van het bedrijvenschap en de door de raden van de drie gemeenten vastgestelde eerste wijziging van de regeling de vastgestelde begroting van het schap voor 1998 en de begrotingswijziging van 10 maart 1998 de concept-begroting voor 1999 financiële beheersverordening van het bedrijvenschap bedrijfsgebouw Nic. Beetslaan 35, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woning Kerkweg-Oost 159, het oprichten van een kantoorgebouw Kerkweg-Oost 159, het oprichten van een rijwielberging en een ombouw voor een trafo Sweelinckhof 7, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Maarten Schoutenstraat 6, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een opleidingscentrum Molenring 133, het gedeeltelijk veranderen van een woning Herbarenerf 8, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordeinde 150a, het oprichten van een woonhuis Onderweg 69, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Jan Dorrekenskade-Oost 82, het opheffen gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 84, het opheffen van gebreken Henegouwerweg 26c, het geheel vernieuwen van een werkplaats en een opslagruimte Limaweg 25, het oprichten van een rijwielstalling Schaepmanhoeve 38, het oprichten van een tüinberging Otto-erf 13, het oprichten van een tuinberging Amalia van Solmstraat 38, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Wijk Zuidplas 1990 extra (bouwkavel 14), het oprichten van een tuinberging Oostpolderweg 11, het oprichten van een tuinberging Op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Organisaties, verenigingen en inwoners worden uitgenodigd tijdens bovenstaande vergaderingen actief gebruik te maken van het spreekrecht bij het agenda Beleidsplan 1999-2002 i nü voor 1295^ Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3