(0182) 61 89 50 VAKANTIE- BEZORGERS m/v 3 79. I W'veense rechter: Procedures in het vreemdelingenrecht moeten stuit korter Coenecoop College presteert gemiddeld B 25. DE OPRUIMING BIJ GOUWE MEUBEL... GOUWE MEUBEL 10% korting! Weekblad voor Waddinxveen Jaarvergadering Derde fase Coenecoop is tevens de laatste Info-avond over beroerte Open toernooi van Love 70 'Concordia' werft leden Van 109." feTT De Bosrand Vuurkorf Verpleegkunde studeren in Gouda Le Drugstore wordt Etos Geslaagden A-diploma Collecte voor gehandicapten Uw scoringskansen liggen bij Gouwe Meubel voor het oprapen met koopjes in kwaliteitsmeubelen! Wij geven de voorzet u mag inkoppen! Video van'Concordia' GroenRijk capten met voorzieningen. is tevens adjunct-directeur Is op zoek naar Voor TUINLEVEN ’^77 G7OEN7u< Electrisch tuingereedschap van Bosch 10% korting! (alleen geldig van 15 t/m 20 juni) Interesse? Bel dan drie gemeenten, waaronder de ondernemerskring Indus- ‘De belangstelling is buiten sporig groot1, vertelt C.K.W. van Splunder, hoofd van de afdeling economische zaken van Gouwe Park ter hand te nemen1. ‘Ook de rijksoverheid gaat akkoord met Gouwe Park; Ook is er een plan voor een milieupark, A12-Noord, spe ciaal voor milieuhinderlijke bedrijven, zoals bijvoorbeeld transport-, timmer- en me- over verre landen culturen leert’. Mr. Adriana van Dooijeweert over de lange procedures in het vreemdelingenrecht: ‘De verwachte teruggang van het necoop 2 bijna 3,5 hectare uitgegeven, in 1996 was dat slechts 1,5 hectare. Het is heel erg hard gegaan, nu zit ten we echt met de laatste ka vels1. ‘Het succes van Coenecoop is -w •o V O 9 tk tk O e r. 3 Triton 800 F k e r. catie1, weet Pierre Kooien. ‘Het te bouwen object moet voldoen aan de regels en wel- standseisen van de gemeente, met een bedrijvigheid die past in de milieucategorieën 1 tot en met 3 (lichte indus trie en handel)1. ‘Een aanvraag wordt zo snel uitgebleven. Terwijl de Immi- en Naturalisatie dienst en wij de hausse aan asielaanvragen uit 1994 pro beerden weg te werken, ble ven er in 1997 meer nieuwe asielzoekers dan verwacht’. Mr. Adriana van Dooijeweert over de inzet van meer perso neel: We hebben te maken met een groot verloop onder de medewerkers. Vreemde- is een klein en eenzijdig gebied. Ju risten willen na een paar jaar Op de HAVO van de school voor voortgezet onderwijs aan de Dreef, is het percenta- gehandicapten en in de psy chiatrie. Belangstellenden kunnen de inloopmiddag bezoeken die maandag 22 juni van 13.00 tot 18.00 uur wordt gehouden op de locatie van Tergouw aan de Livingstonelaan 52 in Gouda. WADDINXVEEN - Deze week wordt er in Waddinx veen weer gecollecteerd door de vereniging AVO Integratie trieeï Contact Waddinxveen (ICW), vinden de gezamenlij ke ontwikkelingen zo belang- ken met de aantrekkelijke lo- rijk dat ook zij voor dit doel zijn gaan samenwerken in de Gouwe Hart Federatie. ‘Zoals het er nu uitziet zijn wij binnenkort uitverkocht', vertelt Pierre A.M. Kooien, economisch beleidsmedewer ker van de gemeente Wad dinxveen. Vorig jaar hebben we op Coe- mogelijk beoordeeld. Wad dinxveen staat bekend als een ondernemende, slagvaar dige gemeente. In tegenstel ling tot wat algemeen van ge meenten gezegd en gedacht wordt zijn wij geen log en traag apparaat1. ‘Bedrijven die zich hier on langs gevestigd hebben zijn daar inmiddels van over stellende en proberen direct antwoord te geven op de vra gen. Men ervaart het als posi tief dat we snel en duidelijk zijn in onze reacties; ook als we nee moeten verkopen1. De ruimtelijke ontwikkeling van nieuwe bedrijventerrei nen wordt steeds schaarser. Ook Gouwestroom, het ter rein ten westen van Gouda langs het Gouwe Kanaal, Maar ook Coenecoop 2 (24,5 loopt al aardig vol. hectare) herbergt bedrijven op een kavelgroote van ge middeld 3000 vierkante me ter. Coenecoop 3 beslaat bru to 6 hectare grond en is gele gen op een zeer aantrekkelijke locatie even wijdig aan de Kanaaldijk, tussen het Coenecoop College en de Gasunie. Wat betreft uitstraling zal dit bedrijfsterrein een verlengde worden van Coenecoop 1 en 2. De kavelgrootte is echter een stuk kleiner, maximaal 2000 de bloeiende economische ontwikkelingen. Fase 1 (6 hectare) is vrijwel geheel ver kocht, van fase 2 (7 hectare) zullen de kavels voor een groot deel dit jaar nog ver kocht worden1. ‘Met fase 1 hebben we vrij lang gezeten, totdat er eind 1997-begin 1998 een enorme opleving van de vraag kwam. Nu gaat het zo hard dat we voortvarend de ontwikkeling taalverwerkingsbedrijven. Dit plan is op korte termijn daarbij dat we vrij veel jonge echter financieel niet haal baar en staat dus in de koel kast. Gouda. ‘Mijns inziens heeft dat voor een groot deel te maken met Weliswaar is Distripark aan bloeiende economische de Bredeweg in ontwikkeling kwijtgeraakt. Deze medewer- (51 hectare aan de zuidkant kers zijn van eminent belang van de A12), maar dat is be stemd voor transport en dis tributie. Het is een particu lier initiatief. wordt weer druk gediscus sieerd in het land. Welke ei sen mag je aan goed onder- ge geslaagden 88. Het gemid- wijs stellen? Een goede sfeer delde examencijfer is een 6,4. Het percentage allochtonen bedraagt 4, het percentage zittenblijvers is 11 en van de uitvallers is dat 8. Ook het VWO van het Coene coop College behoort tot de. wijs’ een rol. middenmoot met 92 procent geslaagden. Het gemiddelde cijfer is een 6,5. Hier is het percentage allochtonen 3, het percentage zittenblijvers 5 en van de uitvallers is dat 6. WADDINXVEEN - In de tweede grote ’scholentest’ van 2.100 scholen in het voortgezet onderwijs, afgelopen za terdag gepubliceerd door het landelijke dagblad Trouw, scoort het Waddinxveense Coenecoop College evenals vorig jaar gemiddeld. op school, aandacht voor nor men en waarden, het aan- kwekenm van een gezonde dosis nieuwsgierigheid, de schoolprestaties: dat alle maal speelt in ’goed onder- MOERKAPELLE - Van maandag 6 juli tot en met zondag 12 juli houdt de Moer- kapelse tennisvereniging ’Lo ve ’70’ op de eigen vijf banen het open Hovens-toemooi. De categoriën waarvoor men zich in kan schrijven zijn de dames-enkel, heren-enkel, dames-dubbel, heren-dubbel en gemengd-dubbel. Dit alles in C2, Dl en D2. Bij de dub belspelen gaat het bovendien om 25+. Iedere dag zal er tijdens de toernooiweek voor een maal tijd gezorgd worden. Het wedstrijdsecretariaat is in handen van H. de Niet, Joh. Frisoplantsoen 8, Moerkapel- le. De inschrijving sluit zon dag 28 juni. echt niet meer, zonder de meetlat voor de kwaliteit van de rechtspraak lager te leg gen. En dat willen we natuur lijk niet’. Mr. Adriana van Dooijeweert over mogelijke oplossingen voor kortere werktijden: ’Iets nieuws ver zinnen is verschrikkelijk moeilijk. Je kunt wel de wens hebben om quota vast te stel len voor het aantal mensen dat Nederland binnenkomt, maar het vluchtelingenver drag houdt nu eenmaal in dat iedereen die zegt vluchteling te zijn, het recht heeft op zorgvuldig onderzoek’. Mr. Adriana van Dooijeweert over de rol van de politiek: ’Misschien is ër winst te ha len in goed overleg met de buurlanden over de verdeling van de instroom. Nederland vangt na Duitsland het groot ste aantal asielzoekers op. Dat zou beter moeten worden verdeeld’. Mr. Adriana van Dooijeweert over het wetsvoorstel om het hoger beroep weer in te voe ren in het vreemdelingen recht: ’Een dezer dagen zul len de vreemdelingenkamers hun commentaar op dit voor stel aan de politiek kenbaar maken. De REK zal hierdoor niet overbodig worden, omdat het hoger beroep slechts in een klein deel van de gevallen mogelijk zal zijn. Het is nog maar de vraag of met dit wetsvoorstel het gewenste doel wordt bereikt. Wij vre zen dat hetop deze manier in voeren van hoger beroep niet altijd kosten- en tijdbespa rend werkt’. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen wonende me vrouw mr. Adriana Rietveld-van Dooijeweert (Weide- zoom) is sinds 1 maart van dit jaar landelijk coördina tor vreemdelingenzaken. Ook is zij voorzitter yan de rechtséenheidkamer (REK). WADDINXVEEN - Op de open dag van Kreater en tij dens de braderie op de Dorpstraat heeft de 100-ja- rige harmonie van ’Concor dia’ o.l.v. Pieter Boer een aantal lichte muziekwer ken ten gehore gebracht. Na dit optreden kon men luisteren naar ’Wannabe’ van de Spice Girls, ’YMCA’ en ’River City Ramble’, ge speeld door het opleidings- orkest van Concordia met leden van Excelsior (Bo-, skoop) en Concordia (Wad dinxveen). Op de braderie verkocht Concordia diverse jubileu- martikelen zoals de jubi- leumpenningen (nikkele penningen van 15 gulden en zilveren penningen van 75 gulden) en T-shirts met het logo van Concordia. Concordia bracht zichzelf ook onder de aandacht bij eventuele nieuwe leden. In eeen folder staat omschre ven hoe Concordia in sa menwerking met Kreater aan hen lessen geeft. Er meldden zich een aantal nieuwe leden bij Concordia aan. WADDINXVEEN - Etos, de drogisterijketen van Zaanse concern Ahold, neemt Le Drugstore over. Dat betekent dat Le Drugstore in Wad dinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein eveneens wordt overgenomen. Reden voor de overname is dat Etos door het verwerven van de winkels van Le Drug store een l krijgt van zijn eigen zaken in GOUDAWADDINXVEEN - In augustus van dit jaar wordt in Gouda de opleiding ver pleegkunde via leren en stage gestart. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen heeft besloten toestemming te geven aan de samenwerkende school voor gezondheidszorg Tergouw en het Crabethcolle- ge om met deze opleiding te beginnen. Dat betekent dat alle leerlin gen van VBO-MAVO met ten minste alle vakken op D-ni- veau en leerlingen met een overgangsbewijs van HAVO- VWO 3 naar 4, die voor okto ber 16 jaar worden, aan de vierjarige opleiding tot ver pleegkundige kunnen begin nen. De school zorgt voor stage plaatsen in een algemeen zie kenhuis, een verpleeghuis, bij a 2500 vierkante meter, de thuiszorg, bij verstandelijk Pierre Kooien: ‘Met de klein schaligheid van Coenecoop 3 houdt dinsdagavond 23 juni spelen we prima in op de vraag in de markt. De plek leent zich bijvoorbeeld uitste- In Trouw wordt geen beoor deling gegeven van het VBO- onderwijs dat in Waddinx veen op de openbare school, zoals de school wordt gekenschets wordt gegeven. Dat valt op omdat dat bij andere scholen wel het geval is. Over de schooltest van Trouw den in het kantoor van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening) aan de Antwerpseweg 7 te Gouda. Jaarlijks worden 24.000 men sen in nederland door een be roerte getroffen. Van hen overlijhdt 40% binneen een jaar. Beroerte is de belang rijkste oorzaka van invalidi teit. Met een gezonde leefwij ze kan hwet risico op een be roerte drastisch worden verminderd. Een verpleeghuisarts zal in formatie geven over CVA, de onzichtbare gevolgen en ka rakterveranderingen. Een patiënte vertelt hoe zij haar ziekte heeft ervaren. De patiëntenvereniging Sa men Verder geeft informatie over wat zij voor haar leden doet. De Vierstroom infor meert de aanwezigen over de cursus CVA. Er is ruim gele genheid tot het stellen van vragen. De toegang is voor le den van De Vierstroom ƒ2,50, voor niet-leden ƒ5,-. Deelna me alleen na telefonische op gave vai de Vierstroom Zorg lijn, tel. 0182-594500. ij WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep1 (Sniep- weg) is dinsdag 9 juni weer gezwommen voor het A-diplo ma. De beoordelingscommis sie bestond uit Wim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rhijnsburger. Er wa ren deze keer 35 kandidaat- jes die allen zijn geslaagd. De geslaagden zijn Eline Kempen, Ferdy Verweij, Feli cia de Bruin, Ruben Kraayen- brink, Falko Iken, Mare Ho- gerbrug, Shanon Valk, Luuk Grootendorst, Kayleigh To- field, Frank Heikamp, Eline van Oosten, Sanne Fioole, Martij n Sluijs, Gertjan Ritse- ma, Sanne Spetter, Debbie Slappendel, Jasmina Alhaft, Harriette Boone, Karem Aat- em, Remon de Bruin, Borris Kramer, Fabian Zimmerman, Harmen Verweij, Jeroen van Yperen, Lisette de Pater, Sharon van den Bulk, Brady van Nelfen, Tobias Kemper, Raoul Kruse, Gabrielle Ey- kelboom, Marcel Kamper- man, Bart de Boer, Wim Bij man, Ayse Arslan en Boude- wijn Panhuyzen. Gehandicapten. AVO is een landelijke organi satie die streeft naar gelijke behandeling en gelijke kan sen voor mensen met een handicap of functiebeper king. In het kader van individuele financiële hulpverlening geeft AVO directe hulp aan elke gehandicapte, ongeacht overtuiging, leeftijd of politie ke kleur, die geen beroep (meer) kan doen op wettelijke regelingen. Twee van de drie gehandicap ten worden in hun dagelijkse leven belemmerd door geld gebrek. Weinig mensen heb ben uitzicht op financiële ver betering. AVO helpt gehandi- niet in de laatste plaats te x x-danken aan de goede bereik baarheid van het gebied. De daar inmiddels van centrale ligging nabij de tuigd. Wij kijken naar het rijkswegen A12 en de A20 verlanglijstje van de belang- speelt daarbij een grote rol1. ‘Door de aanleg van de Zuide lijke Rondweg is de bereik baarheid van de A12 zelfs duidelijk verbeterd. Daar naast is de uitstraling van Coenecoop zonder meer goed1. Bedrijvenpark Coenecoop 1 is verreweg het grootste in om vang. Op maar liefst 30 hec tare grond zijn met name de grotere bedrijven gevestigd. bij het voorbereiden van de zaak, het op een rij zetten van de feiten, het formuleren van juridische beslispunten en bij het schrijven van con- ceptuitspraken. Een goede secretaris opleiden kost min stens een halfjaar. Maar ook - het vinden van goede kandi daten is moeilijk, nu de ar- beidsmarkt aantrekt. Neem J WADDINXVEEN - De jaar vergadering van de voetbal vereniging Waddinxveen (Sn- iepweg) wordt gehouden op maandagavond 15 juni om acht uur. samenwerkings- Op de agenda staat de behan deling van de begroting voor 1998-1999. Het jaarlijkse Niek de Leeuw-veteranen- toemooi vind plaats op zon dag 30 augustus. WADDINXVEEN - De ont wikkeling van bedrijvenpark ’Coenecoop’ is toe aan de der de en tevens laatste fase. Daarna heeft Waddinxveen goede aanvulling binnen de gemeentegrenzen -j- -1 geen ruimte meer om de be de "randstad” waar Le Drug- drijvigheid verder te ontwik- store zich voornamelijk be vindt. Het openen van nieu we winkels is daar veel moei lijken Eind augustus moet de kwartaalblad overname rond zijn. Le Drugstore beschikt over 24 drogisterijen en heeft een omzet van 35 miljoen gulden. vrouwelijke rechters hebben. Alleen al in 1997 zijn zeven baby’s in de vreemdelingen kamer in Den Bosch geboren. Dat is heel plezierig, maar je verliest er productiviteit door’. Mr. Adriana van Dooijweert over de lange wachttijden, die volgens iedereen korter moe ten: ’De druk verhogen kan e WADDINXVEEN - Het 100-jarige ’Concordia’ schrijft belang- binnenkomen stellenden in voor de koop van een video-opname met evene menten van de Waddinxveense muziekvereniging gemaakt tussen 1972 en 1976. De kosten voor de historische video zul len liggen tussen de 30 en 45 gulden. Geïnteresseerden voor deze beelden en jubileumpenning kunnen zich opgeven bij J. Romijn, tel. 0182-616297. kelen. Dat blijt uit een reportage van Carla Govaerts in het ’Ondernemen in Midden-Holland’ van de kamer van Koophandel Rot- terdam-Gouda. Een lichtpuntje is dat Wad dinxveen, Gouda en Moord recht een convenant hebben gesloten om onder meer het nieuwe bedrijventerrein Gou we Park, tegenover ’t Weegje op Moordrechts grondgebied, te ontwikkelen. de markt op gaan1. De ondernemerskringen in de De grondprijs komt naar ver wachting iets boven de 300,-. Daarmee is Coenecoop 3 iets duurder dan Coenecoop 2. ‘Dat heeft uiteraard te ma Met de Waddinxveense top vrouw in het vreemdelingen recht - één van de 70 vreem delingenrechters in ons land - had de redacteur Bas Met sers van ’de Volkskrant’ kort geleden een interview. Volgens haar moeten de pro cedures in het vreemdelin genrecht korter, nu asielzoe kers massaal ziek worden van het lange wachten. De door haar voorgezeten rechtseenheidskamer wordt geconsulteerd wanneer de vreemdelingenkamers de Vreemdelingenwet verschil lend uitleggen. De REK toetst ook of de staatssecretaris op zorgvuldi ge wijze een oordeel heeft ge veld over de toestand in een land waar veel vluchtelingen vandaan komen. Mr. Adriana van Dooijeweert over de asielzoekers waar over ze moet oordelen: ’Het is heel iets anders dan de aan vraag voor een bouwvergun ning voor een dakkapel. De emotionele druk van dit werk is erg groot. Al is het verhaal van een asielzoeker soms ju ridisch zwak, je ziet dat ie mand emotioneel lijdt. Ik zeg niet dat alle vreemdelingen rechters slapeloze nachten hebben, maar makkelijk is waarschijnlijk omdat het hier het vak niet. Het mooie van gaat om een gezamenlijke het werk is echter dat je veel ontwikkeling. In het verleden over verre landen en verre was er nogal wat concurren tie tussen Gouda en Wad dinxveen. Het is een goede zaak dat de gemeenten nu de krachten bundelen1. De ligging langs rijksweg A20 aantal nieuwe asielzoekers is (Gouda-Rotterdam) en de A12 (Den Haag-Utrecht) gratie- maakt Gouwe Park straks tot een absolute zichtlocatie. Met de provincie Zuid-Hol- land en Rijkswaterstaat wordt overlegd over en ade quate aansluiting op de A20 en de A12. Het ongeveer 65 hectare grote terrein is in hoofdzaak bedoeld voor be drijven uit de regio Midden- Holland. Gouwe Park is primair be- lingenrechtspraak doeld voor hoogwaardige en -!2J-~ van de gemeente Gouda. Hij representatieve bedrijvigheid in de categorieën 1 tot en met gewoon weer eens wat an- van het Bedrijvenschap Regio 3. Andere mogelijkheden zijn ders. Daardoor zijn de vijf er niet voor deze bedrijven in vreemdelingenkamers in Waddinxveen. 1997 eenderde van hun hon- derdtien rechtssecretarissen GOUDA/WADDINXVEEN - Het informatiecentrum over gezondheid, ziekte en zorg van De Vierstroom, De Ge zondheidswijzer in Gouda, 1— —3 4- 1 —3 -3 van kwart voor acht tot "tien uur een informatieavond over CVA (beroerte). kend voor startende onderoe- De bijeenkomst wordt gehou- mers. Maar in eerste instan tie moet Coenecoop 2 zijn uit verkocht voordat we met ’3’ (kruiswerk Capelse Streeklxmw 745 WOENSDAG 17 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 =i i Op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen, waarvan de uitstraling door iedereen wordt geroemd, heerst volop drukte. (Foto: Sjaak Note- boom). n n I a Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 H E T ■Hl 6 'M •j o e o o 'O ■o A -o A O o 800 liter per uur Opvoerhoogte 1,6 m, 24 volt rk WIE ■aj Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen a/d Rijn Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Pierre A.M. Kooien, econo mist beleidsmedewerker van de gemeente Waddinx veen. c-c- tvectco. bLc'k'ha'He* Vaderdag O Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen ll I 1 K E -173 3'V>3-O'L'6 Tussen de bedrijven op Coenecoop door een kijkje op de rooms-katholieke St. Victorkerk. (Foto: S|aak Noteboom). U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. Nieuwerkerk a/d IJssel tel. 0t803-tM «4 IR i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 19