er L. Willemen Gouden WSE-voetbal eert vier vrijwilligers Koplop handhaaft zich net Ingrid Riep (12) wint eerste jeugdzeskamp van Sportweek Derde plaats voor meisjes Waddinxveen Medailleregen voor masters Gouwestaete Ouders en kinderen volleyballen l«r De Sperwer Bingo Zuidhonk IUIF Zilver voor Nando Gerling Twee titels voor 'Love 70' VERZIJL sport fill Met in totaal drie jeugd- zaal op Peronne c klasse 65-69 jaar. Hij behaal- met een persoonlijk record van 10.16.59. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) wordt zaterdagavond 20 juni om acht uur een bin- go-avond gehouden. De prij- Nic Geers zwom een Euro pees record in de leeftijds- aan de start. Bij de meisjes van 1986 lever de Nanda Gerling een aantal uitstekende prestaties met als uitschieter de tweede stuk spannender. Uiteinde lijk won het team van Kees, Marlies, Eugene en Marleen in een spannende finale met 19-14 van team 7, met daar in Sybrand, Floortje, Han en Yvonne. Afsluitend werd het jon- kunnen doen. De speelsters van Waddinxveen waren huldigd voor het behaalde kampioenschap. Onder luid applaus ontvingen Vincent, Michael, Reinier en Jermo zitter André Moons een erete ken opgespeld. Joop van der Lans, al meer dan 25 jaar be stuurslid, werd ook door de KNVB onderscheiden. Alle aanwezigen konden tij dens de receptie ook de ten toonstelling ’WSE toen en nu’, die in het jeugdhonk van de oranje-zwarten was opge bouwd, bezichtigen. De uitgebreide collectie van en voorwerpen gaf een aardig beeld van de clubhistorie en trok twee dagen eerder tij dens de reünie van leden en niet, terwijl ook bestuurders van de KNVB, de NKS en van verschillende andere sport verenigingen uit Waddinx veen en omgeving de avond opluisterden. Tijdens de receptie werden vier vrijwilligers tot erelid be noemd. Joop van der Lans, Cor Droog, Cor Blonk en Thijs Fens, die zich elk op hun eigen manier al jaren verdienstelijk maken voor de voetbalclub uit de Oranje- WADDINXVEEN - Met nu nog één ronde voor de boeg hield de Waddinxveense Schaakvereniging WSV vorige week donderdagavond 11 juni de 35e ronde van de huishoudelijke competitie. Koploper L. Willemen wist nog net te handhaven. stand op 0-9 wisten te hou den. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats was duide lijk dat de meisjes het pu bliek, maar vooral zichzelf, wilde laten zien dat ze wel degelijk kwaliteiten bezit ten. iedereen terugkeren Waddinxveen. Bij koomst werden de Waddinx veense meisjes Susan, Wen dy, Lesley, Judith, Nikita en leidster Toos (de tweede leidster Astrid moest bij de ze finale helaas verstek la ten gaan door verplichtingen in het buitenland) nog in de bloemetjes gezet worden door het jeugdbestuur. sum waren de zenuwen een stuk minder aanwezig en in een spannende wedstrijd, waarbij de beide teams tot het uiterste gingen, werd een schitterende 4-2 over winning uit het vuur ge sleept. Na de tranen die er te zien waren na de eerste wedstrijd kon er nu dan toch gejuicht worden om de behaalde der- zouden staan en de verliezer de plaats van Nederland, zou dan strijden om de derde Met een tevreden gevoel kon en vierde plaats. iedereen terugkeren naar Op de parkeerplaats naast Waddinxveen. Bij terug bet stadion was voor deze gelegenheid een mini-sta- dion gebouwd waar enkele honderden mensen hadden plaats genomen. In de wedstrijd tegen de meisjes van Buitenveldert uit Amsterdam bleek dat Waddinxveen totaal blok keerde door de zenuwen. Vooral door de getoonde kwaliteit van de Amster damse meisjes was het ook op het programma staande erg moeilijk om wat terug te finale zaten. Zo werd deze 1 wedstrijd verloren met 5-1. van Waddinxveen Toen was er eindelijk de gro- dan ook blij dat zij de eind- te dag waar iedereen naar toe leefde. Gesteund door een grote groep supporters vertrok het gezelschap, in een voor deze gelegenheid ter beschikking gestelde au to van 2B Car Rent, naar het Tilburgse Willem II-stadion. Tijdens de Shell-KNVB- jeugdvoetbaldag stonden tal Tegen de meisjes uit Hilver- van landelijke finales op het programma. Naast het straatvoetbal, was er ook de schoolfinale, de C-junioren finale tussen Sparta Cl en Vitesse Cl en de B-junioren finale tussen Ajax en Fe- ijenoord. Wanneer Waddinxveen de eerste wedstrijd zou weten te winnen, wisten zij dat zij later op de dag in de finale TILBURG/- WADDINXVEEN - Tijdens de landelijke finale van de Shell-KNVB-jeugdvoetbal- dag in Tilburg heeft het meisjesteam van de voetbal vereniging Waddinxveen (Sniepweg) de derde plaats weten te behalen in het lan delijke 4 tegen 4 straatvoet- baltoernooi. De Waddinxveense meisjes hadden in de eerste wed strijd in de voorrondes voor de landelijke finale in Hille- sluis weinig moeite gehad met de meisjes van Uden. Na 15 minuten was de eind stand 7-3 in het voordeel van Waddinxveen. In de tweede wedstrijd zou de beslissing vallen of zij de geel-zwarte kleuren van Waddinxveen mochten ver dedigen tijdens de finale in het Tilburgse Willem Il-sta- dion. In de stromende regen wisten ze al snel op voor sprong te komen, waarna er geen enkel moment gevaar bestond dat deze voorsprong uit handen gegeven zou wor den. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in 4-1 voor Wad dinxveen. In de derde wedstrijd van de dag moesten de meisjes te gen de andere poulewin- naar. Het uit Almelo komen de Luctor maakte er goed ge bruik van dat de meisjes van Waddinxveen al met hun ge dachten bij de voor zaterdag er in ’Groenswaard’ kicksen weer eens uit het vet. Terwijl de Amazing Stroop wafels op het terras voor de WSF kantine een optreden v i zorgden speelen zij een 7 tetren 7 toernooitje. I ii. werd gestart met acti- x ten voor de jeugd en be- sDten met een gezellige bar- lue en muzikaal entertain- n ent The Key Stork Jazz Men. I’e jubileumcommissie van V SE kan terug kijken op ge- sl.iagde activiteiten. Zij n el:t zich nu op voor hét onement van de jubi leumviering. Dat is de wedstrijdenreeks van WSE-regionale selectie tegen Feijenoord (dinsdag 14 MOERKAPELLE - Twee teams van de Moerkapelse tennisvereniging ’Love ’70’ zijn eerste geworden in hun afdeling van de competitie. Het gaat om het heren team 35 jaar (derde klas se) van Hans de Niet, Hans Borghouts, Nico Heesterman en Gerard de Jager en om het heren team 35 jaar (vierde klas se) van Jacques Muusz, Jacques Hessing, Chris van der Nat en Evert van Gist. Beide teams waren eigen lijk al voor het einde van de competitie zeker van hun eerste plaats. Hier door kon het wisselvallige weer niet echt spelbreker worden. Veel teams moes ten door de enorme regen buien uitwijken naar de hal of op een andere ma nier een oplossing vinden voor deze afsluitende com- petitiedag. De voorverkoop van passe partouts voor deze wedstrij den is inmiddels in volle gang. Voor slechts 25 gulden per stuk zijn deze te bemach tigen bij verschillende voor verkoopadressen In Waddinxveen worden de kaarten verkocht bij bloem- sierkunst Mia en Wim Rip, bloemen- en plantencentrum Verkleij, Wijsman Hoveniers, Mulder Herenmode, video theek Videoland, juwelier Sp- ruytenburg, Albert Heijn, fir ma De Bruin, Bavelaar Ga- rantmarkt en bij WSE zelf. juli), Excelsior (zaterdag 25 juli) en Sparta (dinsdag 4 au gustus). APELDOORN/WADDINXVEEN - Op de driedaagse Ne derlandse open zwemkampioenschappen voor masters in het 50 meter buitenbad in Apeldoorn voor de lange re afstanden, hebben vier masters van het Waddinx veense ’Gouwestaete’ 17 medailles bijeengezwommen. een ’aanmoedigingsprijs' en werden ze op de foto gezet. Ook in het komende seizoen zullen deze enthousiaste mi ni- en jeugdleden weer gaan trainen om goed te preste ren tijdens de competitie wedstrijden. Volwassenen en kinderen die interesse hebben in het volleybalspel kunnen voor informatie contact opnemen met Kees Swets, tel. 0182- 618803 (jeugd) of Yvonne van Erk, tel. 0182-614319 (mini’s, 8-12 jaar). WADDINXVEEN - I1 ‘«-k Waddinxveen is zaterdag bij Be Fair v<> Aainaarpantsoen) afge sloten met de fïnab -■ - ,vr>"thalwedstrijden en een jeugdzeskamp en koppelklaverjassen in hotel- café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost). Tenslotte werd door de dui ven De Sperwer deelgenomen aan een vlucht vanuit Peron ne. Weersgesteldheid: matige zuid-zuid-oosten wind. Af stand 266 km. In concours 200 duiven. Gelost om 07.15 uur. Aankomst eerste duif 09.55 uur. Laatste duif 10.04 uur. Snelheid eerste duif 1646 m.p.m. Uitslagen: Davy Hofman 1 32; M. Tollenaar 2 39; M. Ver beek 3 20 37; R.A. van der Made 4 41; E. van Beek 5 24 26 40 43 47; Joh.L. Bol 6 11 15 21 23 28 29 30 34 35 36; J. Jansen Zn. 7 9 27; H. Met selaar 8 10 22 45 49; W, Hof man 12; D.M. Degenhardt 13; J. Toor 14 19; T.H. Twigt Zn. 16 31; H. Vink 17; W. Breedijk 18 25 48; P. Noor- lander Zn. 33 42; C. Smits- kamp 38; C.G. Hofman 44; C.A. Bode 46; D. Heeren 50. De WSE-jubileum-reünie trok enkele honderden eu thousiaste belangstellend» n. Velen die in het verleden voo WSE uitkwamen ha.ildei voor deze gelegenheid hun de brons met de tijd 29.33. Voor Judith van Berkel en Nic Geers vormden deze Ne derlandse kampioenschap pen een goede opsteker voor de komende wereldkam pioenschappen in Casablan ca. Nic Geers zal daar uitko men op de wisselslag en op al le vrijslagnummers tot en met de vijf kilometer in open water behalve de korte sprint. Judith van Berkel neemt in Casablanca deel aan de vijf kilometer vrije slag. oud-leden van WSE dan ook veel bekijks. WSE zal na de jubileumvie ring het jubileumboek uitge ven. In het 80 pagina’s tellen de boekwerk zal ook een im pressie van jubileumactiviteiten worden opgenomen. Het boek van 25 gulden kan worden besteld door overschrijving op bank rekening 490030289 ten na me van de Stichting WSE Ac tiviteiten. Er was volop schaakstrijd, ze ker bij de eerste 10. Ze pro beerden zich allemaal te plaatsen voor het gepromo veerde eerste team, maar ze ker ook voor de kampioensti tel 1997-1998. Voor deze voorlaatste ronde diende H. van Woudenberg (4) met de zwarte stukken zich te bewijzen tegen koplo per L. Willemen. Sprake was van een interessante partij, waarbij de koploper in de ope ning een licht optisch voor deel leek te bezitten. Naarmate de strijd vorderde, kwam de zwartspeler flink terug, waartegen zijn tegen stander weinig kon uitrich ten. Wat echter al vaker bij H. van Woudenberg het geval was, gebeurde ook deze ron de: het uitdelen van de beslis sende zet in het eindspel om de overwinning definitief vei lig te stellen. Bij geraffineerd eindspel was de koploper zeker tegen een nederlaag opgelopen, maar door veel spoken en onzeker heid werd door H. van Wou denberg de koploper alsnog een remise cadeau gedaan. Grootste rivaal W. Hennink (2), dit seizoen slechts één verliespartij, deed het beter en zit sinds de jaarwisseling nog altijd in een prima schaakvel door deze ronde simpel H. de Roodt (9) te ver slaan. Door deze ontwikkelingen zal bij winst de laatste ronde van W. Hennink ook de koploper zijn partij winnend moeten afsluiten om de kampioens- beker in ontvangst te nemen. Opnieuw uitstekend spel van T. van Nieukerke (8), die B. Jansen op remise wist te hou den. Dezelfde uitslag voor L. v.d. Haven (10) en P. de Louw E. Philipse (6) bleek te sterk voor N. Dannis (11). Voorts ook een goed WSV-seizoen voor A. Kardol (7), die nu te gen A. Prins (13) de punten wist te behalen. In de subtop remisepartijen tussen W. v.d. Hoek en L. El lers en T. Goor en G. v.d. Knaap. J. Muit kon het niet bolwerken tegen J. v.d. Bom. J. Stam bleef puntloos door een zwakke partij tegen J. van Gort. In de grote middengroep moest J. van Sandijk na een lang gevecht een nederlaag incasseren tegen A. Versluis. Opnieuw verlies voor J. v.d. Heiden, nu tegen B. David. F. Ritter en A. v.d. Starre ble ven eikaars gelijke. Verder positieve uitslagen voor H. van Offeren en A. Hennink (knap) tegen respec tievelijk M. Moerland en T. van Offeren. In de kelder van de schaakdi- visie klauterde G. Torenbeek wat omhoog door V. Coevert te verslaan. D.J. van Offeren is al weken totaal van slag en pakte nu een nauwelijks ver diende remise tegen T. Bronk. H. Verwaal, ook al weken uit vorm, kwam tot een krappe remise tegen E. Hildebrand. Rode lantarendrager L. Coe vert bleef ook nu zonder pun ten met als tegenstander J. de Bock. chaël Jongenengel voor zijn tijd van 30.5 op de 50 m vrije slag. De jongste deelneemster, Eri ka Vlasman, was verrassend sterk in haar leeftijdscatego rie 25-29 jaar. Ze traint wa terpolo en legde in de snelle jonge klasse beslag op drie bronzen, twee zilveren en een gouden medaille, waardoor zij eveneens het certificaat ’kampioen van Nederland’ kreeg. Vooral haar 10 minuten en 59.4 seconden op de 800 me ter was goed van gehalte en opzienbarend was haar strijd op de 200 meter rugslag. Met 3.01 als derde geklasseerd, won zij op dit onderdeel goud in 2.54. En dat vlak na de zil veren 1500 meter van de Bo- skoopse in 20.55.5. Goud WADDINXVEEN - De Wad dinxveense eniging ’De Sperwer’ deel aan een concours vanuit Creil. Weersgesteldheid: zuid-oosten wind. Afstand vlinderslag bij de meisjes on- 349 km. In concours 268 dui ven. Gelost om 11.20 uur. tweede, terwijl het koppel L. Hogebrugge-Van der Woudt met 10192 punten derde werd. Op de vierde plaats ein digde het koppel J. Hoge- brugge-T. van den Berg met 10060 punten en als vijfde het echtpaar Deurloo met 10045 punten. De poedelprijs ging naar de dames Streng en Klatt met 7564 punten. De hoogste toernooiscore kwam op naam van het koppel J. Hogebrug- ge-T. van den Berg met 2412 punten, terwijl het koppel Murk met 770 punten tot de laagste score kwam. DORDRECHT/WADDINX- VEEN - Tijdens de finales van de Speedo-zwemwedstrij- klasse 60-64 jaar, 800 meter den, die zijn gehouden in het vrije slag in 11 minuten 20.2 zwembad ‘Aquapulco1 in Dor- seconden. Verder twee keer drecht, kwamen voor het een Nederlands record op de Waddinxveense Gouwestaete 200 meter wisselslag (3.01.6) Nanda Gerling en Ferry Boon en op de 200 meter vrij aan de start. (2.38.0). Hij zwom acht on- Bij de meisjes van 1986 lever- derdelen en ze werden alle de Nanda Gerling een aantal acht met goud bekroond. uitstekende prestaties met WADDINXVEEN - Vorige Judith van Berkel zwom in als uitschieter de tweede week dinsdag 9 juni vierde de haar categorie (55-59 jaar) plaats op de 800 m vrije slag Waddinxveense rooms-katho- twee nummers, de 400 meter wisselslag en de 200 meter vrij eveneens twee gouden Naast deze zilveren medaille medailles bij elkaar. Hans den Boer kwam alleen uit op Met de score van 84 iu’rii' i! werd de 12-jarige Ing rid Riep winnares. Ui De Unie werd het koppel klaverjassen gewonnen door de dames Kuijf en Van den Berg uit Waddinxveen. Ze v erden eerste met in totaal 10891 punten over zes ron- Aan de jeugdzeskamp werd deelgenomen door 95 voorna melijk Waddinxveense scho lieren. De behendigheid bij het onderdeel wervelwind, een gesloten bak met rond vliegende ballen, gaf de door slag. Wie daar veel ballen verzamelde, had grote kans op een goede score. De 12-jarige Ingrid Riep, wo nende aan de Oostpolderweg en leerlinge van de hervorm de Eben Haëzerschool (groep 8>. wist daar wel raad mee. Met 36 ballen, alsmede een hoge score bij het koemelken 19 punten) en de andere on derdelen, bereikte zij een to taalscore van 84 punten. Dat men tijdens het toernooi ai gauw kon constateren dat leeftijd van weinig invloed was op het resultaat, bleek wel uit het feit dat de 6-jarige Thomas Twigt uit de St. Vic- torstraat 9 en leerling van de wijkschool St. Jozef (groep 2) met 81 punten de tweede plaats voor zich opeisde. Derde met 80 punten werd de 8-jarige Rianka van der Kaaden uit de Alpherwete- ring. Zij is leerlinge in groep 5 van gereformeerde school De Leilinde. De jongste deelne mer was Marin Meijer die met zijn 3 jaar een score van 46 punten wist te behalen. De 'oudste’ deelnemer was de 14- jarige Ruud die 45 punten veroverde en meedoen be- langrijker vond dan winnen. Aan het koppelklaverjassen werd deelgenomen door 26 koppels. Er werden zes ron des gespeeld. Na afloop was er een loterij met mooie prij zen. In de sfeervolle feestzaal van De Unie, waarbij het pe- roneel reeds kleurrijk was uitgedost in verband met de wedstrijd Nederland-België, werd door de deelnemers met volle overgave gekaart. Met een totaalscore van 10891 punten (gemiddeld 18151 werd het dameskoppel Kuijf-Van den Berg uit Wad dinxveen eerste. De dames Janssen-Van den Berg uit Boskoop werden met 10412 WADDINXVEEN - Aan het andere jeugdteams. einde van het seizoen heeft Bij de mini’s was het een de jeugdcommissie van vol leybalvereniging Keuken centrum Waddinxveen Be Fair weer een druk bezocht en geslaagd ouder-kind- toernooi gehouden. Met in totaal drie jeugd ig teams en zeven miniteams werd er in sportzaal gens-mini 3B team onder (Wingerd) leiding van Cor Lagrouw ge- gestreden om de beste plaat sen. Minileden met hun ouders speelden in de ene zaal op drie kleine veldjes tegen el kaar. Op het andere veld speelden de jeugdleden met De jeugdzeskamp, urn met groot enthousiast rd deelgenomen, besforit stormbaan, klepelh.mgen. hobbelfietsenrace, clown skop gooien, wervelwind en koe- slag en 45.20 op de 50 m vlin derslag. De B- en C-kampioenschap- pen van de KNZB-kring Gou- wijk, kregen van WSE-voor- we Rijnstreek hebben weinig succes opgeleverd voor Gou westaete. Dat is niet vreemd want de meeste pupillen van trainster Trudy Vermeulen mochten niet starten in Kat- postduivenver- wijk vanwege hun hogere sta- nam tus. Nathalie van Harskamp won een bronzen plak op de 50 m der 13 jaar met een tijd van 40.6. Bij de jongens onder 15 foto’s, krantenknipsels Aankomst eerste duif 15.33 jaar ging het zilver naar Mi- uur. Laatste duif 15.54 uur. Snelheid eerste duif 1.363 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1 15 35 40 63; Joh.L. Bol 2 5 17 18 20 21 26 27 28 29 31 32 37 42 43 51 58 64 67; D.M. Degenhardt 3; M. Verbeek 4 7 10 14 23 39; M. Tollenaar Zn. 6 9 55 56; W. Breedijk 8 16 41 59 60; T.H. Twigt Zn. 11 22 46 54; Davy Hofman 12 44; P. Noor- lander Zn. 13 53; H. Metse laar 19 36 62; J. Jansen Zn. 24 30 33 61; E. van Beek 25 45 50 57; R.A. van der Made 34 38 52 65 66; C.G. Hofman 47 48; H. Vink 49. @tkop:Bourges Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Bourges. Weersgesteldheid: matige zuid-zuid-oosten wind. Afstand 573 km. In concours 161 duiven. Gelost om 06.35 uur. Aankomst eer ste duif 12.37 uur. Laatste duif 13.23 uur. Snelheid eer ste duif 1578 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 1 8 9 12 15 22 26 27 28 30 33 34 36 38; P. Noorlander Zn. 2 3 37; R.A. van der Made 4 5 6 11; H. Vink 7 14; E. van Beek 10 13 17 32 35; Davy Hofman 16 40; M. Verbeek 18 19; D. Hee ren 20; M. Tollenaar Zn. 21 23 39; A.H. Kivits 24; J. Toor 25; J. Jansen Zn. 29; W. Hofman 31. lieke voetbalvereniging WSE (Willem de Rijkelaan) haar 50-jarig bestaan. haalde Nanda oorkondes op In de kantine van de jarige de 100 m vlinderslag club werd een geanimeerde de 1.500 meter in de leeftijds- (1.17.15), de 200 m wisselslag receptie gehouden. Hierop (2.44.70), de 100 m vrije slag ontbrak het gemeentebestuur (1.07.26) en de 400 m vrije slag (5.02.71). Op de 100 m rugslag was de tijd (1.17.97) weliswaar niet slecht maar onvoldoende voor een prijs. Ferry Boon maakte zijn de buut op het nationale topni veau. Bij de jongens van 1988 liet hij tijden noteren van 1.17.21 op de 100 m vrije zenpot bestaat weer uit mooie slag, 1.29.15op de 100 m rug- prijzen. In verband met de WK-wedstrijd Nederland- Zuid-Korea wordt er geen su- perronde gespeeld. efl 1 z teit. gespeeld te hebben bleek nique, veel te sterk voor de PAGINA 33 WOENSDAG 17 JUNI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 's Gouda St. Anthoniestraat 7-11 Waddinxveen Passage 218 Alphen a/d Rijn Raadhuisstraat 408 >e 71 SWIMWEAR Een beeld van het ouder-kind-toernooi van Be Fair-volleybal. (Foto: Be Fair-volleybal-Yvonne van Erk). De kampioe nen van het ionaens- (5) . Het meisjesteam van Wad- dinxveen-voetbal tijdens de Shell-KNVB jeugavoet- baldag te Tilburg. (Foto: Waddinxveen voetbal). L-J#. De 50-jarige voetbalvereniging WSE (1948-1998) benoemde vier vrijwilligers tot erelid. Op de foto van links naar rechts Cor Blonk, Joop van der Lans (ook door de KNVB onderscheiden), Cor Droog en Thijs Fens. Geheel rechts WSE-voorzitter André Moons. (Foto: WSE-voetbal). NI Q miniteam 3B van Be Fair- volleybal. (Foto: Be Fair-vol- leybal-Yvon- ne van Erk).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 33