HEFBRUG ACTIE Van stoffige docent tot grappige clown Souburgh is van alle markten thuis ■K Martin Tas wint Nacht van Zevenhuizen Nieuwe naam BGD Arbodienst Midden-Holland Poppentheater voor kinderen van AZC Waddinxveen moet financieel bijdragen aan ontsluiting In Memoriam Alie van Hengel De Klup zoekt vrijwilligers Excursie KNNV naar Stolwijkse Boezem Klaverjassen in De Boog h Jongetje gewond na val van fiets Opbrengst collecte 38 Kinderen slagen voor A-diploma Man gepakt voor rijden onder invloed Fietstocht voor 50-plussers naar de Meije ED REUSKEN h Ir’' PAGINA 13 n WOENSDAG 8 JULI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN leerlingen op eenwielige fietsen oefenen, balanceren op de lat, steltlopen of diaboiospelen. Op grote ballen lopen, jongleren met hoepels en ballen en LI met knotsen gooien, alles kon. In de piste buiten konden de ]en die geblazen werden WADDINXVEEN Vervolg van pagina 1 de GOUDA - Voor zaterdag 11 Vincent van Loenen. Uw specialist op het gebied van: Tel. (0172) 21 22 71 l_ Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771XJ Boskoop Maar Groen Links week niet van haar standpunt af en wil op dit moment absoluut geen koppeling tussen het besluit en een voorkeursvariant. W. De gesloten verpleegafdeling op de begane grond heeft der tig plaatsen voor psychisch- geriatrische patiënten, eigen degraafse gemeenteraad af wachten. Een optimistisch klinkende Van der Kolk zei nog allerlei mogelijkheden te zien en ook te verwachten dat Eemland zich onder de nieu we naam Arbo Unie Midden- Nederland. Deze Arbodiensten werken reeds enkele jaren nauw sa men om de kwaliteit van de arbodienstverlening en -in novatie te verbeteren en de efficiency te verhogen, zon der dat de afzondelijke arbo diensten him regionale iden titeit verliezen. De aandacht van de drie samenwerkende Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren huiskamers, een badkamer, een loopcircuit met een bin nentuin. De afdeling Dagverzorging biedt opvang voor geïndiceer de eigen bewoners en inwo ners van Waddinxveen. Voor Waddinxveners die uit een in het centrum van Boskoop wordt bereikt. Ook andere fracties realiseren zich dat bewoners van de flats voor ouderen op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Ju liana van Stolberglaan zijn eveneens welkom bij de eve- De gemeente zal in afwach ting van de bouw van het nieuwe winkelcentrum het Stolberglaan een flinke op knapbeurt geven. dinxveen is op dinsdag 30 ju ni voor de laatste keer dit sei zoen gezwommen voor het A- De be- WADDINXVEEN - Zaterdag middag is op het Koningin Wilhelminaplein een vijfjarig jongetje uit Waddinxveen ge wond geraakt en naar het zie kenhuis in Gouda vervoerd. Het slachtoffertje zat achter op een fiets en raakte met zijn been bekneld tussen de spaken, waarna de fietser ten val kwam. De fiets werd be stuurd door een ouder broer tje. Het jongetje liep verwon dingen op aan het gezicht. I I «3K& den geleerd na het zingen van een ’circusfeestlied’. Het was een geslaagde dag, mede dankzij het goede weer. Na afloop kregen alle kinde ren een ballon, een jojo en een verrassing van de ouder raad. De volgende dag was het meteen weer raak en gingen de leerlingen van 3 t/m 8 naar het echte circus uit Ethiopië. Ze begrepen nu ook hoelang deze kinderen hadden moeten oefenen om hun kunsten te vertonen. verzuim, ook in het Midden- en Kleinbedrijf. Bij Arbodienst Midden-Hol- land zijn momenteel 65 me dewerkers in dienst, die werken voor ruim 800 be drijven met een totaal be stand van 45.000 werkne mers. durig gewogen. Het blijft na tuurlijk een feit dat er in principe zes miljoen (’maxi maal, geen blanco cheque’) op tafel komt zonder een afge rond plan. Het besluit zal ze- WADDINXVEEN - Op vrij dag 10 juli vindt er in buur- centrum De boog weer een koppelklaveij astoernooi plaats. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is ƒ10,- per koppel en het eerste kopje koffie is gratis. De Boog is te vinden aan de C. Huy- genslaan 2 te Waddinxveen. Openingtiiden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 -17.00 uur WADDINXVEEN Wellicht komt er straks toch een va riant uit waarmee Groen Links wel kan instemmen, dan heeft u te vroeg nee ge- proces-verbaal zegd. Daarmee sluit je alle mogelijkheden af. Diezelfde voorwaarden gelden ook voor het bedrijfsleven en dat heeft immers ook ja gezegd’, aldus de wethouder. Een uitputtende discussie over varianten, zoals eerder in een commissievergadering, vond vrijdagmiddag tijdens de ingelaste raadsvergade ring niet plaats. Maar het voorstel werd niettemin lang- groot deel van het beschikba re budget op, terwijl het maar de vraag is of hiermee echt een stukje verkeersontlasting Souburgh heeft regelmatig activiteiten in de Marchand- zaal. Bingo, creatieve bezig heden, kerkdiensten, muzi- een soort rondwegconstructie kale optredens, modeshows met twee ontsluitingswegen een betere oplossing is. Fi nancieel is dit alles nog een groot vraagteken maar men besefte ook dat na A nu ook B gezegd moest worden. lang is, zoals een extra ont sluiting in zuidelijke richting op de N207. Zijn fractiegenoot B. Vermeer merkte op deze optimistische vanuit het zorgcentrum. Zij houding van de wethouder wel te begrijpen, maar niet te delen. Vermeer stemde wel in met het voorstel maar heeft niettemin grote zorgen. De beoogde ontsluiting in ooste- uniek in lijke richting slokt een veel te Souburgh had eerder een pri meur door als eerste zorgcen- ling en langs de Juliana van trum in Nederland het kwali teitscertificaat te behalen. arbodiensten blijft primair gericht op het eigen werkge bied. De invoering van de nieuwe naam heeft tot gevolg, dat er diensten Utrecht en Gooi- en een nieuwe huisstijl is ont wikkeld die door de drie ar bodiensten uniform zal wor den toegepast. Dit om de herkenbaarheid van de sa menwerkende diensten te vergroten. Arbodienst Midden-Holland heeft reeds 50 jaar ervaring in de regio Midden-Holland in het adviseren en onder steunen van ondernemingen bij de verbetering van de ar beidsomstandigheden en het terugdringen van het ziekte- Naast het zorgcentrum, aan de Juliana van Stolberglaan, bouwde Woonpartners Mid den Holland de eerste woon zorg combinaties (wozoco’s), ter vervanging van de niet meer aan de eisen van deze tijd voldoende huisjes van de voormalige Woningbouwver- ening Waddinxveen. Hier wo nen mensen zelfstandig met dag en nacht de mogelijkheid tot verzorging en verpleging - kunnen tevens gebruik ma ken van alle faciliteiten in bouwd. De tuin voor het het moederhuis, dat zij via hoofdgebouw is al aangelegd, een overdekte loopbrug kun- nen bereiken. Deze opzet is uniek in Midden-Holland. gaan, want eind 1998 moet er een plan zijn. Het signaal vanuit Bodegraven, dat men daar niet wenst mee te wer ken aan het Boskoopse plan voor een aansluitng op de ker langdurige gevolgen heb- Nil, kwam op een ongeluk- ben voor de financiële positie van Boskoop en de lasten die de burgers opgelegd moeten worden. Het ziet er naar uit dat Boskoop voor haar inwo ners van Nederland gaat worden en het zal moeilijk genoeg zijn dat de burgers uit te leg- overleg laten plaatsvinden en gen in een dorp waar het qua dan een standpunt van de Bo- voorzieningen maar mager tjes is. Bovendien hebben alle frac ties het er moeilijk mee dat lange tijd alleen is gekeken naar oplossingen binnen het Reeuwijk en Waddinxveen fi nancieel bij zullen dragen aan een ontsluiting die voor deze gemeenten ook van be- gen, dansen of spelen. Er wordt niet gesproken, zo dat de voorstelling voor ie dereen te begrijpen is. Er hoeft dankzij de steun van een aantal fondsen geen entree te worden betaald. Het poppentheater moet het negatieve beeld dat veel mensen van vluchtelingen hebben veranderen. Ook wil de groep meer over an dere culturen naar buiten brengen door middel van het spel. In Waddinxveen is het poppentheater deze keer voorbehouden aan kinderen van asielzoekers omdat de ruimte waarin wordt opgetreden aan de kleine kant is. Visch, later op de avond soms ook nog aangevuld met de mannen van het Shantykoor. De wedstrijd werd uitein delijk gewonnen door Mar tin Tas in een Laser. Zon der onderbreking volbracht hij de 18 achttien in een eenmans boot. Hij voer in totaal 35 ronden over de Rottemeren. De tweede plaats was voor een 16 kwadraat, met de zeilers Bonemeyer en Krens aan boord. Verrassend veroverde Rob bert Elzinga de derde plaats. Deze jeugdzeiler in de Optimist wist zo goed te zeilen, dat hij een groot aantal ervaren zeilers ach ter zich liet. In de kajuit- boot klasse won Otto Ren- sen, terwijl de aanmoedi gingsprijs, voor veelbelovende prestaties in de wedstrijd, gewonnen werd door Leen Gorissen met zijn bemanning. Goris sen voer in een 16 kwad raat.! WADDINXVEEN -In het asielzoekerscentrum Wad dinxveen treedt donderdag 9 juli om 11.00 uur het pop pentheater Tn de Wolken’ op. Het poppentheater speelt ’De liefdesverhalen van kapitein John’ voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Tn de wolken’ werd vijfjaar geleden opgericht door een aantal naar Nederland ge vluchte professionele kun stenaars afkomstig uit het voormalig Joegoslavië. De 40 minuten durende voorstelling die donderdag in Waddinxveen is te zien bestaat uit een aantal aparte scenes waarbij de kinderen mee kunnen zin- Souburgh verzorgt naast de maaltijden in het eigen huis tevens Thuisdiners voor ou deren door heel Waddnxveen en jongeren die tijdelijk niet in staat zijn hun eigen potje menten in Souburgh. te koken. Deze maaltijden Het is de bedoeling dat snel worden dagelijks door vrijwil-, begonnen wordt met de sloop ziekenhuis worden ontslagen ligers rondgebracht. van de resterende losstaande, en niet meteen naar huis Naast het zorgcentrum, aan oude huisjes. Na de bouwvak kunnen, is er een mogelijk- de Juliana van Stolberglaan, wordt nog een tweede com- heid tot tijdelijke opvang. bouwde Woonpartners Mid- plex wozoco’s, eveneens in de WADDINXVEEN - In het De keuken van Zorgcentrum den Holland de eerste woon- sociale sector, gebouwt. Daar- Gouwebad De Sniep te Wad- zorg combinaties (wozoco’s), na bouwt aannemer Trebbe een aantal appartementge- bouwen in de vrije sector. Als de bouwactiviteiten voorbij diploma. beoordelingscommissie stond uit de heren Wim van Minnne, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren deze keer 38 kandi- daatjes die allen zijn ge- brug, die snel zal wórden ge- slaagd. De namen van die bouwd. De tuin voor het kinderen zijn: Tjarda Zoeg, Joyce den Hollander, Mart- Jan Roos, Jikke Voerman, Bianca Kamperman, Rudolf Hoógendoom, Anne Wisger- groen achter de verpleegafde- hof, Annemieke de Nijs, Ro bin Hofkamp, Esther Spruijt, Joep van den Meiracker, Jac queline van Tol, Daisy Don- nars, Eline Koetsier, Lisa Hendriksen, Liselore Kop pen, Daniel Windhorst, Fen ny Postma, Lonneke van Keulen, Ashley Degrijse, Nik ki Eterman, Roy Voskuil, Anouk van der Veen, Dayar v.d. Steeg, Sydney de Schep per, Dylon van der Meer, Ogier Geels, Boudewijn van den Berg, Yousef Mugrabi, Stefano Hogenelst, Max Phi- lippo, Melvin Veldhuis, Kim Schotte, Arne Veenman, Ai- mane Anakhrouch, Niels van en blokgehied, terwijl voor ieder een duidelijk was dat échte oplossingen alleen mogelijk zijn in een ruimer verband. Daarbij moeten Bodegraven, Reeuwijk en Waddinxveen betrokken worden. Maar dit besef is pas erg laat tot ande ren doorgedrongen. Dat is de reden waarom nu een princi pebesluit genomen moet wor den om de overheidssubsidie veilig te stellen, terwijl de Gebiedscommissie nog aan het werk moet. Met nog slechts enkele maanden te zijn wordt een fraai park aan gelegd tussen en rond de be bouwing. Het complex wordt met het nieuwe winkelcentrum De Passage verbonden met een Afgelopen woensdag was het afscheid van groep 8. Onder leiding van juf Hofstra voer den ze de musical ’Feestlift’ op voor de ouders en verdere familie. Een groot applaus werd hun deel. Toen alleen de ouders er nog waren, be gon het officiële gedeelte. De leerlingen kregen allen hun getuigschrift, verkeersdiplo- ma, foto’s en een boek. Na een hapje en een drankje ging iedereen voldaan naar huis en op vakantie. WADDINXVEEN - Op vrij dag 3 juli rond 1.30 uur is op de Jan Campertlaan een 21- jarige man uit Waddinxveen aangehouden wegens rijden onder invloed. Bij een blaas- test bleek dat hij te veel had gedronken en na de aanhou ding is de man overgebracht naar het politiebureau voor een ademanalyse, waaruit bleek dat de man een alcohol- promillage had van 1,2. De man heeft een rijverbod van vijf uur, een en een boete gekregen. Door de toename van het aantal klanten is de huidige kantoorruimte aan de Jan van Beaumontstraat te klein geworden. Dit jaar wordt een nieuwe huisvesting in gebruik genomen om de klanten een nog betere dienstverlening te kunnen aanbieden. WONING PROJEKTSTOFFERING en nog veel meer. Er is een ei gen toko, waar bewoners hun dagelijkse spullen kunnen kopen. In de hal zijn gezellige zitjes, waar bewoners hun fa milie kunnen ontvangen. De juli organiseert de KNNV, vereniging voor veldbiologie, een excursie naar de Stol wijkse Boezem. De Boezems in de Krimpenerwaard zijn oorspronkelijk bedoeld als op- der Veen, Bart Steenhuis slag voor polderwater. Door verlaging van de polderpeil zijn de meesten aan het ver- landen. Het zijn schraalgras- landen waarin orchideeën en zonnedauw aangetroffen wor den. De excursie staat onder lei ding van Rudi Terlouw van het Zuid-Hollands Land- schap. Er wordt om 9.00 uur bij de ophaalbrug Goudse- weg/Gouderakse Tiendweg, op de grens van Gouda en Gouderak, verzameld. De ex cursie, die de hele dag duurt, vindt plaats al fietsend. Voor inlichtingen: 0182-618037. Darm Stichting. De op brengst in Waddinxveen be droeg ƒ1118,50. De Maag Le ver Darm Week staat in het teken van ziekten. Eén op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. Mensen die de col lectant hebben gemist, kun nen alsnog een bijdrage stor ten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over spijsvertering kan ge beld worden met de infolijn: 0900-2025625 (22 cent per minuut) op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur. kig tijdstip maar wethouder Van der Kolk wil er op dit mo ment niet op reageren om te voorkomen dat er een argu mentenwisseling via de me de duurste gemeente dia gaat plaatsvinden. Hij wil eerst de Gebiedscommissie haar werk laten doen, het ZEVENHUIZEN - De wa tersportvereniging Zeven huizen heeft in het week end van 27 en 28 juni weer de traditionele Nacht van Zevenhuizen op de Rotte meren georganiseerd. On danks concurrentie van het WK voetbal en de negatieve werking van een slecht weerbericht, verscheen toch nog een redelijk aantal boten aan de start. Vooral de echte wedstrijdzeilers hadden de tocht naar de Rotte gewaagd en trotseer den de verwachtingen van de weermannen en -vrou wen. Ook dit jaar was het evene ment een groot succes. Ge steund door een uitsteken de zeilwind, 's nachts rede lijke temperaturen en een redelijk zonnetje werd er een tot het eind toe span nende wedstrijd gevaren. Ook op de kant was het erg gezellig, met op zaterdag avond een zeer geslaagd op treden van het Zevenhui- zense vrouwenkoor Sootje Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG finan cieel aantrekkelijk voor u! Met medewerking van de Provincie Zuid-Holland geven wij kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering! grote ballen lopen, jongleren met hoepels en ballen en met knotsen gooien, alles kon. In de piste buiten konden de leerlingen op eenwielige fiet sen oefenen, balanceren op de lat, steltlopen of diaboio spelen. Ondanks de voetbalwed strijd Nederland- Mexico (2- 2) kwamen er veel ouders kijken naar het optreden ’s middags. Alle leerlingen mochten aan hen demon streren wat ze die dag had- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Theo Thijssen- school leek op donderdag 25 juni even op een circus. Met behulp van circus Kristal werd ’s morgens alles klaar gezet om de leerlingen te la ten oefenen voor de voorstel ling van ’s middags. Op het schoolplein werd een piste- mat neergelegd en kwam 'een soort stellage te staan. In de school was er in de di verse lokalen iets te doen. De leerlingen van de Theo Thijssenschool en van de Pa pegaai, die in de voorafgaan de weken een project over het circus hadden gedaan, maakten een goocheldoos. Waarom dat was hoorden ze in het overblijflokaal: een echte choogelaar van Kristal leerde de kinderen een truc met drie stuivers. In een an der lokaal konden de leerlin gen zichzelf, een ander kind of een van de leerkrachten schminken. In weer een an der lokaal stonden bellen- blaasbakken klaar. De bel- 1 wa- ren groot genoeg om in te staan. De leerlingen hadden zich bijna allemaal verkleed en ook de leerkrachten waren prachtig gekleed in clown- kostuum, als dompteur, als muziekmeisje of als ballet girl. In de gymzaal stond een stel lage en daar vertelde de baas van Kristal wat er allemaal te doen was die middag; op WADDINXVEEN - Met in gang van 1 juli presenteren BGD Arbodienst Midden- Holland, met de hoofdvesti ging in Gouda, en de Arbo- WADDINXVEEN - Zorgcen trum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan heeft 79 plaat sen in de afdeling verzorging. Hier wonen echtparen en al leenstaanden zelfstandig in appartenten, met zorg op maat. WADDINXVEEN - Klup Waddinxveen is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers. De stichting voor Gespeciali seerd Vormings- en Ontspan ningswerk De Klup in de re gio Midden-Holland, organi seert dagelijks activiteiten voor mensen met een ver standelijke handicap. Zo zijn er verschillende sport en hobbyklups, sociëteiten, vormingscursussen en wor den er feesten, vakanties en vakantiedagactiviteiten geor ganiseerd. De meeste van de ze activiteiten vinden plaats in het eigen kluphuis ‘De Kluphoeve', Bloemendaalse- weg 68 te Gouda. Sinds vijf jaar heeft De Klup ook activi teiten in Waddinxveen. Eens per twee weken wordt er op zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een klupmiddag ge organiseerd die plaatsvindt in wijkgebouw Het Zuidhonk te Waddinxveen. Door de toenemende vraag naar activiteiten, zal De Klup er in de nabije toekomst naar streven om wekelijks deze klupmiddag te gaan draaien. Klup Waddinxveen heeft een zeer gevarieerd programma. Naast de creatieve en spelle tjesmiddagen, worden er ook playbackshows, buitenactivi teiten en feestmiddagen ge houden. Al deze activiteiten worden door vrijwilligers ge organiseerd en begeleid, daarbij ondersteund door de beroepskrachten van De Klup. Ter aanvulling van het bestaande enthousiaste team vrijwilligers, zoekt De Klup mensen die gemotiveerd zijn en die het leuk vinden om met anderen om te gaan. Er varing is niet vereist, maar wel doortastendheid en ver antwoordelijkheidsgevoel. WADDINXVEEN - In week van 21 tot en met 27 ju ni heeft een collecte plaatsge vonden van de Maag Lever Wegerif vond op zijn beurt Stichting. De op- dat anderen zich te makkelijk lieten overhalen. ’Het ver baast mij dat de andere frac ties zich zo makkelijk in een spijsverterings- planologisch vacuüm laten op de zeven storten.’ Een opmerking die niet op prijs werd gesteld. ’Dat is uw perceptie’, reageer de H. de Jager (CDA) onmid dellijk, bijgevallen door G. Dazler (VVD). Op zondagmorgen 28 juni in alle vroegte overleed Alie van Hengel op de leeftijd van 76 jaar, ‘me vrouw Hengel van het dierenopvangcentrum', zoals zij in de dorpsmond heette. Jarenlang heeft zij in onze dorpsgemeen schap een zeer centrale plaats ingenomen waar het de opvang en verzor ging van dieren betreft. Menig kind kwam met een uit het nest gevallen vogeltje, aangereden eend of huisloos muisje naar haar toe, maar ook met gewonde katten en honden kon men bij haar terecht. Met grote kunde, door zelfstudie en jaren lang praktijkervaring heeft zij voor de dieren veel betekend. Dat ervoe ren zij die bij haar in de leer waren. Ook logeer honden en katten hadden het goed bij haar. Met een gerust hart konden hun bazen en bazinnen op reis gaan; ze vonden hun dieren in goede wel stand terug. De afgelopen acht maan den moest wegens de slo pende ziekte van me vrouw Van Hengel beetje bij beetje haar pension worden gesloten; een moeilijk en verdrietig ge beuren. Na een te lange lijdensweg is zij nu over leden. Waddinxveen is een heel bijzondere vrouw minder rijk. We zullen haar missen. Na mens al de vrienden die van haar hielden. ODETTE ENLOES BONGERS Waddinxveen WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, organi seert voor dinsdag 14 juli de vierde fietstocht van dit seizoen. De tocht van veertig kilometer gaat de ze keer richting de Meije in Bodegraven. Bij goed weer vindt de start om 10.00 uur plaats vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad te Waddinxveen). Zo wel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn ƒ4,- per persoon (in clusief 3 consumpties). Alle enthousiaste fietsers vanaf 50 jaar zijn van wel kom. Het is niet nodig om vooraf in te schrijven. Geïnteresseerden kunnen op de dag zelf inschrijven. De volgende fietstochten zijn voorlopig gepland op 11 augustus, 15 septem ber en 13 oktober. Voor meer informatie kan con tact opgenomen worden met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk: 0182-615555.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13