HEFBRUG ACTIE ft Weegje geen stadsplantsoen' Vader van Jan Havenaar Bakker bouwt acht landhuizen was een vurige SDAP'er Mirjam Overdam scoort voor Oranje Kenteken graveren bij Groensvoorde fcii Kaartmarathons in 'De Unie' H. Evengroen leidt schakers ED REUSKEN Een nul te veel Bonsai show in Boskoop PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 JULI 1998 Opdracht princi- Oorlog Vingerwij zing Bouwteams i Uw specialist op het gebied van: I i I I I I een van en het uit de Her- Kiesvereniging stand voor te overwinnen ge weest. Maar ik werd toch ge kozen in de gemeenteraad. En daarin heb ik telkens op de hand Gods mogen wijzen1. Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren dat is kracht. vader bijvoor- vroeger MOERKAPELLE/WADDINXVEEN - Het pand van Auto Baas, de showroom en de bedrijfsruimte van Mitsubis hi Boonstoppel, het wooncentrum Zuidplasstaete, Van Berkesteijn Wooncultuur en de befaamde ’wokkels’ van Waddinxveen zijn zomaar wat voorbeelden uit de lange reeks van bouwwerken die het Moerkapelse bouwbe drijf Bakker op haar naam heeft staan. Aan de lijst wordt nog steeds gewerkt. Op dit moment worden on der meer acht landhuizen gebouwd aan de Brugweg in het Gouwedorp. Na de poulewinst in het acht- landentoernooi verloor Ne derland zaterdag met 9-7 van de latere toernooiwinnaar WADDINXVEEN - Op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijm- laan is begraven Jan Ha venaar. De Waddinxvener, die aan de Elzenhorst woonde en 75 jaar werd, is twintig jaar (1970-1990) voor de Staatkundig Gere formeerde Partij (SGP) lid geweest van de gemeente- raadsfractie van de Prote stantse Combinatie Wad dinxveen (PCW). ZEIST/WADDINXVEEN - Het nationale dameswaterpo- loteam, met daarin Gillian van den Berg en Mirjam O verdam van het Waddinxveense Gouwestaete, is der de geworden bij de strijd om de ’Dutch Trophy’ in Zeist. In de poulewedstrijden won Nederland met 17-5 van Griekenland, met 9-7 van Canada en met 6-4 van Rus land. WADDINXVEEN - Het natuur- en receatiegebied ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid mag door de ontwikke ling en de komst van het aan de andere kant van de Noordringdijk gedachte nieuwe bedrijvenpark ’Gouwe Park’ geen stadsplantsoen worden. De vader van Jan Havenaar vond dat hij op Gods dag geen zondagarbeid meer kon doen. De socialistische beweging wilde hem vervolgens kwijt omdat hij ervan ging getui gen dat er meer was dan le ven tussen wieg en graf. ‘Doordat hij op zondag niet meer kon werken kreeg hij ontslag', wist Jan Havenaar. ‘En dat in die moeilijke crisis jaren waarin je haast niet meer aan het werk kon ko men. Maar God leidde zijn en onze weg naar Benthuizen'. In Benthuizen slaagde Jan’s vader weer in zijn oude vak - timmerman - aan de slag te komen. Op 3-jarige leeftijd verhuisde het oud-raadslid mee naar deze landelijke plaats in de buurt van Wad dinxveen. ‘Ik heb daar de lagere school bezocht en ging naar de am bachtschool - zo heette die toen nog in die jaren - in Lei den. Tot aan de Tweede We reldoorlog heb ik van alles ge daan. Ik was ook niet vier jaar slagersknecht in Pijnak- cer'. WADDINXVEEN - Per abuis is in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week de indruk gewekt dat de Vereni ging Historisch Genootschap Waddinxveen een cheque heeft ontvangen ter waarde van ƒ25.000. Het juiste bedrag dat bedrijfs en kantineservice C. de Rooij aan het Genootschap heeft overgemaakt is ƒ2.500. Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. BV bestaat dit jaar zeven tig jaar en is altijd in de fami lie gebleven. G.J. Bakker be gon het bedrijf aan de Dorps straat in Moerkapelle in 1927. Zijn zoon, Hans Bak ker, nam het bedrijf in 1965 over en sinds 1996 is het be drijf in handen van Johan Bakker, de kleinzoon van de oprichter. ‘Toen ik jong was had ik hele maal niet de ambitie om in het bouwbedrijf van mijn va der te gaan werken. Sterker nog, het leek me niets', blikt Johan Bakker terug. ‘In een bouwbedrijf ben je al tijd bezig letterlijk iets op te bouwen. Als het project is af gelopen, moet je weer van vo ren af aan beginnen en dat leek me niets. Die spanning van dan weer veel werk en dan weer weinig'. Verder was mijn vader ont zettend veel weg, hij was al tijd in het bedrijf bezig. Maar uiteindelijk is gebleken dat ik wat ik toen als nadeel zag, nu voordelen vind. Altijd hetzelf de is ook niet alles'. ‘Het is een uitdaging om steeds opnieuw opdrachtge vers te vinden en om bestaan de relaties te onderhouden. Het is dynamisch werk. Je hebt met een heleboel facto ren te maken'. ‘De economie beïnvloedt de huizenmarkt, je moet op de hoogte blijven van de plan nen van de gemeente en de provincie. Ik zou niet anders meer willen', aldus Johan Bakker. ‘En het resultaat blijft lange tijd zichtbaar, dat is ook een leuk aspect van het werken in een bouwbedrijf. Bouwbedrijf Bakker bestaat uit een bouwafdeling en een schildersbedrijf. In totaal zijn 35 personen werkzaam in Moerkapelle. In het kantoor aan de Moerkapelse Am- bachtstraat - waar het bedrijf sinds 1981 is gevestigd - ver telt Johan Bakker over het familiebedrijf dat inmiddels een begrip is in de Goudse re gio. “We zijn altijd trouw gebleven aan oude principes. We leve ren een kwaliteitsproduct en we gaan een vertrouwensre latie aan met de opdrachtge ver. Volgens ons kan het niet anders*. ‘Mijn opa heeft altijd goede producten geleverd omdat hij dorpsaannemer was en dus direct werd geconfronteerd met de opdrachtgever. Mijn bouwing zal worden toege staan. Volgens de werkgroep Duur zaam Waddinxveen, die be last is met de uitvoering van de Lokale Agenda 21 voor het Gouwedorp, gaat het hier om een echt dilemma. Dat wil zeggen er moet een keuze worden gemaakt uit twee elkaar uitsluitende ont wikkelingen die elk bezwaren opleveren. Of aantasting van milieu en natuurgebied, of beperking 'van economische groeimogelijkheden buiten de agrarische sector. ‘Want het Groene Hart is na tuurlijk ook een toplocatie voor de veeteelt en omdat de Nederlandse rundveeteelt als de productiefste in de wereld bekend staat, is het nog maar de vraag of bijvoorbeeld han- delsvestigingen ‘hoogwaardi ger' zijn', aldus de werkgroep. ‘Het is dus een keuze waarbij aan de orde komt wat we met onze toekomst willen. En daarom moeten alle belang hebbenden in een vroeg stadi um bij de ontwikkeling van het nieuwe bedrijvenpark worden betrokken'. Beide plaatselijke en regiona le milieu-organisaties vinden dat de discussie over het ’Gouwe Park’-plan een testca se moet worden voor zowel de ‘milieutoets' die de gemeente Waddinxveen vorige maand heeft ingevoerd, als voor het ‘interactieve besturen', dat Burgemeester en Wethou ders zo nadrukkelijk tot be leid heeft verheven. De werkgroep Duurzaam Waddinxveen meent boven dien dat het bedrijvenplan zich ook leent voor een duur- zaamheidstoets, zoals die al in een aantal gemeenten wordt toegepast. De duurzaamheidstoets gaat verder dan het vaststellen wat voor effecten een plan op het milieu zal hebben want het maakt duidelijk wat een plan voor een duurzame ont wikkeling van Waddinxveen kan betekenen. Jan Havenaar aan schouwde in de Prinsenstad het levenslicht als zoon van een stoker op een aardewerk fabriek. ‘Mijn vader was een vurige SDAP’er', vertelde het vertrekkende PCW-raadslid eens. ‘Aan dat beroep van stoker was zondagarbeid verbonden. Maar mijn vader werd krachtdadig door God be keerd. En die bekering bleef uiteraard niet zonder gevol- Jan Havenaar, die zich in zijn gen*. laatste raadsperiode terug trok als fractievoorzitter ten vader leverde kwaliteit en heeft daardoor een vaste klantenkring kunnen opbou wen en wij zetten die lijn voort. We moeten achter ons product staan, anders kun nen we het niet verkopen'. ‘In ons vak is het eigenlijk on mogelijk om een slecht pro duct af te leveren', vindt Jo han Bakker. ‘We moeten het vaak hebben van ’mond tot mond reclame’. Ook is het vaak zo dat een op drachtgever meerdere malen met ons in zee gaat. Mis schien eerst om een bedrijfs pand te bouwen en later nog eens om een verbouwing uit te voeren'. ‘Daarom is voor ons een on partijdig advies belangrijker dan winst. Zelfs als dat bete kent dat we een ander bouw bedrijf adviseren, bijvoor beeld als een project buiten de regio ligt en daardoor voor de opdrachtgever behoorlijk prijzig wordt'. Het oud-raadslid heeft het volksvertegenwoordiger zijn twintig jaar lang opgevat als een vingerwijzing van God. Op die plaats heeft hij moe ten doen wat zijn hand vond om te doen. En dat betekende twee decen nia lang een vasthoudend principieel geluid, dat begon in de raadzaal van het oude gemeentehuis aan de Zuidka- de en sinds 1978 werd voort gezet in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raad huisplein. ‘Wij zijn door Gods Voorzie nigheid lid van de gemeente raad geworden. Ook voor het politieke leven geldt het Ge bod Gods. Wij hebben dus een hoogst verantwoordelijke taak, te getuigen in de raad van de wil Gods'. ‘Zouden we dit niet doen, dan zal in de dag der dagen als Christus zal komenom te oordelen over de levenden en de doden het bloed van de zielen van onze burgers van onze hand geëist worden'. ‘Dat getuigen van God is geen gemakkelijke taak, omdat we altijd tegen de stroom op moeten roeien. Daarbij heb ben we altijd ons zelf tegen, omdat we evenals ieder ander mens van nature een God vij andig hart bezitten en we een verduisterd verstand heb ben'. ‘Dat geeft soms een zwa re strijd in ons binnenste, die gepaard gaat met aanvallen van buiten van binnen. Door Gods genade hebben we tot nu altijd nog mogen spreken'. Jan Havenaar was een mar kante figuur in de Waddinx veense gemeenteraad. Een man die zich niet alleen als principieel raadslid verdien stelijk heeft gemaakt. Namens het gemeentebe stuur zat hij in de algemene besturen van het drinkwater- leidingbedrijf De Rijnstreek en van het Gemeenschappe lijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken. Voorts was hij voorzitter van de plaatselijke zendingscom- misie Mbuma-zending, was hij districtscommissaris in Zuid-Holland en was hij be stuurder van de Gerefor meerde Bijbelstichting in Waddinxveen. en onderhouden van deze plan ten en men kan veel informatie inwinnen bij deskundigen. Ook bestaat de mogelijkheid om onder lei ding zelf de beginselen van het bonsaisnoeien te leren. De showtuin in Boskoop is vrijdag en zaterdag geo pend van 10.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Auto- mark, dat al twaalf jaar in Nederland professioneel kentekens in autoruiten graveert, houdt vrijdag 17 juli van 9.00-17.30 uur en I zaterdag 18 juli van 9.00- 16.00 uur op het parkeer- terrein Groensvoorde de actie ’Ruit repareren en I graveren’. j Door de snelle werkmetho- de zijn er meestal geen j wachttijden en hoeft geen afspraak gemaakt te wor- I den. Het aanbrengen van gravures neemt enkele mi nuten in beslag, een ruitre- paratie duurt ongeveer een half uur. Reparatie van de voorruit is voor WA-plus- en all risk-verzekeringen zonder kosten. Het graveren van het kenteken kost ƒ25,-. Dit is inclusief twee waar- schuwingsstickers op de s voorportieren. Het kenteken laten grave ren wordt aanbevolen door de politie, ANWB, verzeke- Jan Havenaar, die de tijd meemaakte dat de burge meester in jacquet de maan delijkse gemeenteraadsver gadering voorzat en de verga dering met gebed werden geopend en beëindigd, heeft het raadslidmaatschap altijd als een moeilijke opdracht ge zien. ‘Er worden door B. en W. soms voorstellen gedaan, waarop mijn verstand anders reageert dan mijn hart. Dan moet ik kiezen. Dat geeft soms veel strijd waarover ik soms slapeloze nachten heb en waarin ik gewaar wordt dat ik van nature niet anders ben dan andere mensen. Dat geeft strijd, maar gelukkig overwint altijd de Heere'. Jan Havenaar toetste alles wat er in de gemeenteraad aan de orde kwam aan de Bij bel. ‘Dat is voor mij het kom pas van het leven. Het is mijn heilige overtuiging dat wij de dageraad zullen hebben als wij allemaal als Nederlan ders naar dit Woord zouden gaan leven. Vandaar mijn op stelling in de raad, waar ik soms geheel alleen in sta. Maar het is voor een heilig moeten'. WADDINX- VEEN/BOS- KOOP - Zater dag 18 juli zullen er in de showtuin van de KMTP- ’Groei en Bloei’ bij het voormalige hotel Neuf te Boskoop prachtige en bijzondere exemplaren bonsai’s te bewonderen zijn. Er worden demonstraties gegeven over het snoeien WADDINXVEEN - Kla- veijasclub ’t Spoor houdt vijf koppelklaver- jas-zaterdagen, waar van twee marathons, in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg- Oost). De dagen waarop ge speeld wordt zijn zater dag 18 juli, zaterdag 1 augustus en zaterdag 15 augustus. Er worden dan vijf partijen ge speeld. Zaterdag 25 juli en za terdag 8 augustus wor den twaalf partijen ge kaart. De aanvang is op alle kaartzaterdagen om 11.00 uur. Voor opgave kan men bellen tel. 0172-217798 of 0348- 688891. Oud-PCW-qemeenteraadslid Jan Havenaar (rechts op de fo to) werd mj zijn afscheid als gemeenteraadslid in 1990, sa men met het toen ook vertrekkend PvdA-raadslid Marie Boere, koninklijk onderscheiden door burgemeester Kees van der Linden. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Tij- dens de 5e en 6e ronde I van het zomerschaak- toernooi in het wijkge- 1 bouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) zaten don- i derdagavond 9 juli toch j nog zo’n 40 schakers ach ter de borden. Koploper H. Evengroen rekende snel af met ach- tervolger Ronald Dannis. Hij won ook met de zwar te stukken van B. Jansen. Van Geffen, nu op de tweede plaats, deed goede zaken door ook beide par- tijen van deze avond te winnen. P. de Louw en R. Dannis waren de slacht- I offers. De derde plaats I wordt gedeeld door H. de f Roodt en G. van Omme- l ren, die beiden één partij I wonnen en in een onder- ling treffen remise over een kwamen. Opvallend is de uitstekende presta- tie van D. van Offeren die j samen met H. van Elte- ren, P. de Louw, W. Mul- der en H. van Wouden- g berg de vierde plaats mag delen. Een grote groep achtervolgers staan op de plaatsen 5 en 6. Ze zullen j zich in de komende we- g I ken nog flink moeten in- spannen om terreinwinst l te gaan boeken in het g klassement. Tegenvallen- l de resultaten voor E. Sin- j I geling, H. Doornhein en M. Tilburg die daardoor afzakken naar de onder- g ste regionen. Opvallend feit onderin de rangschik- king is de 100% score voor Alex de Jong die zich daarmee duidelijk heeft losgemaakt van de laat- ste positie. Deze wordt nu ingenomen door Peter Kok, die na opnieuw twee verliespartijen nu als eni- ge rode lantaarndrager is.Donderdagavond 16 ju- g li vanaf acht uur zullen I de messen geslepen wor- den als ronde 7 en 8 op het programma van de zomerschaakcompetitie staan. De eerste SGP-man was tij dens de vijf raadsperiodes voor de PCW in zijn optreden steeds duidelijk J- 1 T T - --- volksvertegenwoordiger werd hij bij zijn afscheid in 1990 koninklijk onderscheiden. Jan Havenaar stemde twee decennia lang tegen sport en - ge jongerencentrum ’De Bon- Partij, het Gereformeerd Po- kelaar’ (Beukenhof), de litiek Verbond en de Refor- komst van de samenwer- matorische Politieke Federa- kingsschool voor HAVO- tie heeft gefunctioneerd, Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG finan cieel aantrekkelijk voor u! Met medewerking van de Provincie Zuid-Holland geven wij kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Johan Bakker, eigenaar van Bouwbedrijf duurzaam v v door dat we NVOB- ringen en de Consumen- tenbond omdat het de goedkoopste anti-diefstal- methode is. De methode is tevens effec tief Als een dief een gesto- len auto met gravures wil doorverkopen, dan moet hij alle ramen vervangen want op de (valse) papie- ren staat een verkeerd kentekennummer. Geble- ken is dat een dief liever twee straten verderop een j auto steelt zonder gravu- res. Meer dan de helft van de i gestolen auto’s is van het merk Opel of Volkswagen. Van de gestolen auto’s is 25 procent ouder dan tien jaar. Nieuwe wagens met startonderbreker krijgen te maken met een andere i vorm van autocriminali- teit; als de motor loopt, j wordt de eigenaar gedwon- I gen uit te stappen. Het I graveren van de ruiten kan dit soort zaken voorko men. Dat stelt de Vereniging voor Natuur- en Milieu-Educatie (NME) en de werkgroep Duurzaam Waddinxveen, die over de plantontwikkeling van Waddinxveen, Gouda en Moordrecht aan de bel heb ben getrokken. Beide organisaties hebben in middels aangekondigd dat zij willen dat voor het nieuwe bedrijvenplan zowel de nieu we Waddinxveense milieu toets wordt toegepast als ook een in de provincie Zeeland ontwikkelde duurzaamheids toets. De plek waar het Gou we Park is gepland wordt door de initiatiefnemers een ‘absolute zichtlocatie' ge noemd. Op het terrein van 65 hectare recht tegenover ’t Weegje zouden na de eeuw wisseling ‘hoogwaardige1 lich te industrie- en handelsbe drijven moeten worden ge vestigd. Het gaat om gezamenlijk initiatief Waddinxveen Gouda Moordrecht. De ondeme- merskringen uit de drie ge meenten hebben zich daar voor gebundeld in de ‘Gouwe Hart Federatie'. Het gebied zou in principe bestemd moe ten worden voor ondernemers uit Midden-Holland, want er voor gewaakt moeten worden dat bedrijven door gebrek aan groeimogelijkheden de Goudse regio verlaten. Voor het bedrijvenpark ’Gou we Park’ moeten weilanden met koeien worden opge offerd. ’Zo verdwijnt weer een stuk Groene Hart’, aldus de afdeling IJssel en Gouwe van de vereniging Natuur- en Mi lieu-Educatie. In een brief aan de betrokken drie gemeentebesturen heeft de afdeling op voorhand be zwaar gemaakt tegen aantas ting van ’t Weegje door het ’Gouwe Park’. Want juist omdat het om een waardevol natuurgebied gaat, werd in het verleden vastgesteld dat binnen een straal van 500 meter vanaf de grens van Weegje geen be- Australië. Deze uitslag bete kende dat Oranje zondag in de ’troostfinale’ moest aantre den tegen Amerika dat met 7- 6 van Rusland had verloren. Canada werd vijfde tegen een verzwakt Italië dat met 11-8 werd verslagen. De Grieken maakten korte metten met Duitsland en werden zevende; zij wonnen met 17-7. Oranje begon teghen Ameri ka sterk. In de eerste periode scoorden Edmee Hiemstra en Mirjam Overdam met een fraaie boog 2-0. De tweede pe riode was de beste voor het Nederlandse team, ondanks dat Amerika 2-1 scoorde. Vervolgens scoorde Karin Kuipers driemaal, terwijl In grid Leijendekker en Edmee Hiemstra voor 7-1 zorgden, alvorens de USA de periode afsloot met een 7-2 achters tand. Nederland leek op een gemakkelijke zege af te ste venen. Maar in de derde periode drongen de Amerikanen steeds meer aan. Ondanks de 8- 3 door Edmee Hiemstra en de 9-4 door Ingrid Leijendek ker, sloten de Amerikaanse dames de periode af met een 9- 6 achterstand. In de vierde periode kon Ne derland geen vuist meer ma ken. Op bijna twee minuten voor tijd kwam de USA met 9-8 nog erg dichtbij, doch Neder land verdedigde de benauwde voorsprong met verve en werd daardoor derde. Vandaag (woensdag 15 juli) vertrekt Oranje met Gillian van den Berg en Mirjam Overdam naar Venetië, waar wederom een sterk bezet toernooi wordt gespeeld. Daarna krijgen de dames een maand rust om maandag 17 augustus weer te starten met de clubtraining. In 1999 zal Oranje zich moeten plaatsen voor de Olympische Spelen van 2000 in het Australische Sydney. Jan Havenaar moest in 1943 vanwege de arbeidsinzet naar Duitsland. Daar kwam hij in de wagenfabriek van de Deutsche Reichsbahn te wer ken. Maar in 1945 kon hij weer naar Nederland terug. In Leiden volgde hij een om scholingscursus tot electrisch lasser. ‘Met een onderbreking van anderhalf jaar, waarin ik op een scheepswerf in Capelle aan den IJssel werkte, ben ik in 1947 gaan werken bij het constructiebedrijf Haring in Boskoop. Ik ben daar begon nen als electrisch lasser, werd voorman lasser, klom op tot fabrieksbaas en vervol gens arbeidsanalist. Op het laatste was ik daar werkvoor- bereider-coördinator'. De politieke scholing, die wat hem betreft van een SDAP- opvoeding uitmondde in het lidmaatschap van de Staat kundig Gereformeerde Partij (SGP), kreeg Jan Havenaar van zijn vader. ‘Opgevoed in de leer van de Bijbel had mijn vader Gods Woord in zijn jon- gelingjaren de rug toegekeerd en was in het socialisme te recht gekomen. Hij was daar van een grote voorvechter'. ‘Totdat God hem tegenkwam. Hij leerde verstaan dat de mens niet alleen bij brood zal leven, maar uit alle Woord vanuit Gods Mond. En dat in zicht bracht hem bij de SGP. Over die tijd heeft mijn vader mij vaak verteld. Toen ik na de oorlog thuis kwam en het politieke leven weer op gang kwam ben ik ook lid van de SGP geworden'. De gesprekken met zijn vader overtuigden Jan Havenaar dat de SGP de enige politieke partij was waar mensen zoals hij, ‘met een gedoopt voor hoofd', lid van kunnen zijn. ‘Toen in mijn latere leven de Heere mij niet uit het socia lisme, maar uit het farizeïs me haalde is dit een persoon lijke zaak geworden', vertelde het oud-raadslid. Jan Havenaar, getrouwd en in 1955 naar Waddinxveen verhuisd, werd in 1970 door de ledenvergadering van de SGP-kiesvereniging op de kandidatenlijst gezet. ‘Dat ging overigens niet van zelf. Daar is heel wat tegen- Op de vraag wat het bouwbe drijf onderscheid van de vijf andere in Moerkapelle hoeft Bakker niet lang na te den ken. ‘Wij werken met zoge naamde bouwteams. Dat houdt in dat de architect, de contructeur, het bouwbedrijf, de installateurs en de advi seurs een ’horizontale over legstructuur’ hebben'. ‘Alle partijen werken op basis van gelijkwaardigheid. Over leg duurt korter en controle gebeurt uiteraard nog steeds, maar is veel minder noodza kelijk. Dat betekent dat we veel meer aandacht kunnen besteden aan andere zaken, aan details', legt Johan Bak ker uit. “Voor een opdrachtge ver is namelijk elk detail be langrijk. In het algemeen heeft iemand maar een of twee keer in zijn leven met een bouwbedrijf te maken. Het gaat tenslotte om een enorm bedrag. Mensen willen alle details overdenken en wij besteden daar zoveel moge lijk aandacht aan'. ‘Mensen kijken eerst vaak vreemd op als we ze vragen naar hun toekomst. Of ze bij voorbeeld van plan zijn om ooit kinderen te nemen, of ze huisdieren hebben of meubel stukken met grote afmetin gen. We proberen overal re kening mee te houden'. ‘We spelen per situatie in op de wensen van de opdracht gever, onze Mijn wist beeld de exacte prijs van uien, aard appels en to maten omdat hij veel zaken deed met agra riërs'. ‘Het inleven in het leven van je klanten is belangrijk, we proberen dat nog steeds, al hoewel de kwaliteit na tuurlijk het be langrijkste blijft. We kun nen bewijzen dat we een kw- liteitsbedijf zijn en dat we GJ. Bakker Zn. BV uit Moerkapelle voor bouwen het net afgeronde bedrijfspand van Marse- peinfabriek Marfix van Heeks. (Foto: Sjaak gecertificeerd Noteboom). zijn'. gunste van vormde (HKV) afkomstige oud-raads lid Jan van Wijk, volgde in Delft de technische school, en pnnci- deed vakcursussen, behaalde pieel. Voor zijn inzet als het middenstandsdiploma en werd arbeidsanalist. Het oud-raadslid, dat steeds in wisselende reformatori sche combinaties met de Her vormde Kiesvereniging, de spel op zondag, het toenmali- Staatskundig Gereformeerde (Beukenhof), de van de samenwer- o1 voor HAVO- tie heeft Atheneum en de stichting kwam in mei 1955 naar Wad- van peuterspeelzalen. dinxveen. Als werkvoorberei- De op 12 december \1922 in der-coördinator heeft hij een Delft geboren Jan Havenaar werkzaam leven achter de werd op 1 september 1970 lid rug. van de Waddinxveense ge meenteraad. In 1990 werd hij opgevolgd door de huidige SGP-PCW-wethouder Joop Neele. In datzelfde jaar ver trok overigens ook het le gendarische PvdA-gemeente- raadslid Marie Boere, die en kele zomers geleden is overleden, uit de gemeente raad. Beiden vormden ze de laatste arbeiders in de ver- ambtelijkte gemeenteraad. ■i I Tel. (0172) 21 22 71 Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop WONING PROJEKTSTOFFERING Openingtiiden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering! kV- z'. l jv

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 15