Beraad over Treintaxi in Waddinxveen aan Kinderen vinden mammoetkies Sloop van pand e Kerkweg Vrienden van Souburgh dragen binnentuin over -1 RTW-radio Excelsior van der linde BWi b BURGER-: Kalkhoven ALLES VOOR UW OPEL... INSEKTEN HOR(R)EN BUITEN ih 1 f v Van Elswijk b.v. 1 I BE VAKANTIE PUZZEL door BERT J. WOUDENBERG Puzzelaars opgelet: door MAAIKE THÜSS 4 CARWASH Computersupplies Printercartridges OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN vindt u elders in deze krant. Alles voor uuv PC vindt u bij WADDINXVEEN - Tijdens het spelen in een hoop zand aan de Prinses Beatrixlaan, groef de 10-jarige Bardine Monster uit Waddinxveen ineens iets geks op. Later bleek dat wat ze samen met haar broertje naar boven haalde een kies te zijn van een duizenden jaren oude mammoet. de ruimte in het hoofdkantoor veel te beperkt is. zolder, er ruiten waren inge gooid en er geruchten de ronde De Tweede-Kamer-fractie van GroenLinks wil inmiddels van Jorritsma-Leb- bink (Verkeer en Waterstaat) on derneemt om te voorkomen dat het Treintaxinet inkrimpt. Deze Kamerleden stellen voor dat de minister met NS-Reizi- gers overlegt om de NS-bijdra- ge voor onrendabele ritten te handhaven. ONDERHOUD ALLE MERKEN DESKUNDIG ADVIES brug die zorgcentrum Sou- burgh met de winkels ver bindt. en één zo’n centrum staat hier in Waddinxveen1, aldus Peter Husson. ‘Hadden wij de reguliere ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e jaargang nummer 2603 WOENSDAG 22 JULI 1998 CD-roms tess actie cd-rom 7,95 INTERIEURVERZORGING INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen _/Auto\__ snelservice POLITIE VEILIG^ WONEN APK-KEURINGEN ten Wervershoof, Zeewolde, Rijnswoude, Voorst, Hattem, Doorn, Andijk en Brederwiede. Die bevatten in totaal vijftien kernen. Treintaxi stelt dat een paar gemeenten inmiddels een afspraak hebben gemaakt om ‘Ik wist niet wat het was. Ik dacht een of andere steen of zo. Ik ben naar huis gegaan en mijn vader wist ook al niet wat het was. Hij dacht eerst dat het een stuk kaak was‘, vertelt Bardine. ‘Hij heeft hem aan ie dereen laten zien‘. “Wij hebben tien gemeenten aangeschreven om bij te dra gen in de exploitatie. Van de 111 gemeenten waar wij op rij en om hoeveel reizigers in to taal. Uit gegegens van Treintaxi i maan delijks 3.200 reizigers gebruik bijdrage wordt afgebouwd. Wij moeten op zoek naar andere fi nanciën', aldus Paul Essens van Transvision, de NS-doch- ter die verantwoordelijk is voor de Treintaxi. Transvision heeft als norm dat 65 procent van de kosten ge dekt worden door de opbrengst van ritten. De rest wordt tot nu toe aangevuld door de NS. wat er met een belangrijk deel van hun bijdragen is ‘Het loopcircuit, de totstand- gebeurd, houdt zorgcentrum Souburgh speciaal voor hen komende zaterdagmiddag 25 juli van twee tot vier uur WADDINXVEEN - Het ontruimde bedrijfspand tussen de Rabobank Waddinxveen en het postkantoor aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen is vorige week donder dag met de grond gelijk gemaakt. bijvoorbeeld is een plek waar nog wel eens wat wordt gevon den en af en toe en soms tij dens baggerwerkzaamheden. In het oosten van het land worden veel meer mammoet- botten gevonden. Een bekend veen, maar ook om de gemeen- voorbeeld is de mammoet ge naamd ’Bomse Boris’ die twee jaar geleden bijna geheel in tact gevonden werd1. Dat Bardine Monster een kies vond in Waddinxveen komt doordat het hoopje verbou- wingszand waarin ze speelde over de zaak te gaan praten. De Treintaxi’s rijden op zo’n 750 plaatsen en vervoeren jaarlijks 3,8 miljoen klanten. Een rit kost f 7,- en dat zou te weinig zijn voor een kosten dekkende exploitatie. AutOwMI snelservice het snelle en persoonlijke adres voor: In het pand heeft eerst jaren lang juwelier Ez. Vermeij geze ten en daarna het assurantie kantoor De Rooij-van der Loo. Omdat dit kantoor de activitei ten concentreerde in de vesti ging aan de Noordkade besloot eigenaar N. de Rooij met die plek iets anders te gaan doen. In de eerste plaats moest het niet meer in goede staat zijnde complex worden gesloopt, zo dat het straks plaats kan ma ken voor een nieuw kantoorge bouw, dat gehuurd zal gaan worden door de Rabobank Waddinxveen. De sloop werd vorige week snel uitgevoerd omdat er in de afge lopen weken in het lege pand een brandje was gesticht op officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp Deze overdracht gebeurde bij de ochtendkoffie in de Marchandzaal, waar veel bewoners en bezoekers van de afdeling dagverzorging aanwezig waren. uit de Noordzee kwam. “Daar door is de kies ook zo goed be waard gebleven1, weet archeo loog Kok. ‘De kies is wel verkleurd van ouderdom. Oorspronkelijk was het de kleur van bot, net als mensentanden. Ik weet niet veel van dit soort opgravingen, normaal houd ik me bezig met minister A. menselijke zaken, maar ik denk dat deze kies afkomstig weten welke stappen zij is van een nog niet volwassen mammoet omdat hij niet te gek groot is‘. Volwassen of niet, het blijft een eeuwenoude kies. Het ty pische van de kiezen is dat ze bestaan uit een groot aantal ’lamellen’ die dicht op elkaar staan en dat de kies erg hoog is. De opvallende grootte van de mammoetkies is te danken aan het feit dat het dier steeds in iedere kaakhelft maar één kies tegelijk gebruikte. Achter de kies die gebruikt werd, werd in de kaak een nieuwe gevormd die langzaam zijn voorganger eruit duwt en ver vangt. Als het dier zo oud is geworden dat alle kiezen zijn opgebruikt, dan stierf het letterlijk van de honger. Deze vorm van hori zontale tandenwisseling is te genwoordig nog terug te vin den bij olifanten en kangoe roes. Dat de kies zo hoog is komt doordat het dier zich heeft aangepast aan het eten van hard voedsel. Daardoor slijt het gebit harder en moet het dier wel een hoge kies hebben om die slijtage op te vangen. Bardine en Henk hebben hun eerste vakantie-avontuur be leefd. leden - de grond zo’n 12 meter lager lag1. ‘Er kwam steeds meer veengrond overheen. De overblijfselen liggen er dus waarschijnlijk wel, maar te diep om tijdens verbouwingen of iets dergelijks te worden op- gegegraven1. WADDINXVEEN - De locale RTW-radio zendt zaterdag middag 25 juli in een extra uitzending een rechtstreeks verslag uit van de voetbal wedstrijd van de WSE-regio- selectie tegen het Rotterdam se Excelsior op het complex aan de Willem de Rijkelaan in de Oranjewijk. Deze wedstrijd is een onder deel van de viering van het 50-jarig jubileum van de Waddinxveense voetbalver eniging WSE. Evenals bij de wedstrijden tegen FC Volen dam (0-6) en Feyenoord (1- 11) zendt de RTW uit vanaf het WSE-complex. De extra radio-uitzending be gint om 15.00 uur met voor beschouwingen, waarna om 16.00 uur de aftrap plaats vindt. Van deze speciale wed strijd zal live-verslag worden gedaan door diverse commen tatoren. Gadegeslagen door 2.200 toe schouwers won Feyenoord vo rige week dinsdagavond met 11-1 van WSE. In de wed strijd debuteerde Peter van Vossen bij de Rotterdam mers, waar ook de Brazili aanse nieuweling Tininho was opgesteld. Voor en na rust liet trainer Leo Beenhakker twee ver schillende ploegen opdraven. Het enige WSE-doelpunt werd gemaakt door Angelo Leverock. Halverwege de tweede helft was er een publiekswissel voor Willy Beelen, die na ze ven jaar op een lager niveau gaat spelen. Scheidsrechter bij WSE-Feyenoord, waaraan niet alleen in de regionale en landelijke dagbladen maar ook door Studio Sport van de NOS en TV West aandacht werd geschonken, was John Blankenstein. verpleegafdeling in gebruik kon worden genomen. A. Jongejan zei te hopen dat weg bewandeld, dan had het velen plezier zullen beleven zeker tot 2000 geduurd eer de verpleegafdeling er zou zijn gekomen. Nog afgezien van de politieke ontwikke- lingen en visies4. Het omzetten van zogeheten zwevende bedden in eerst structurele zwevende bed den en door inkrimping van de zorgplaatsingen in echte verpleeghuisbedden, noem de hij een knap staaltje van ’ritselen’ van onder meer Tr- uus Fahrner. ‘De Vereniging Vrienden van Souburgh is belangrijk voor de extraatjes voor de bevolking van Souburgh. Souburgh heeft veel vrien den. Aan uw bestuur de taak ze zover te krijgen dat ze lid van uw vereniging worden', zei Peter Husson. Teneinde de leden van WS Bardine Monster vond in een hoop zand aan de Prinses Beatrixlaan een duizenden jaren oud fossiel. Haar broertje Henk kwam erachter dat het om een mammoetkies ging. wijzigd overheidsbeleid Trans vision door gemeenten bena derd wordt om tegen een ver goeding de Treintaxi ook naar hun kernen te laten rijden. ‘De gemeenten Blaricum, La ren en Eemnes hebben geza menlijk 80.000 gulden over voor een Treintaxi. Is het dan onredelijk ook aan andere ge meenten een bijdrage te vra- geh?‘ ‘Een plaats als Zeewolde neemt de helft van de ritten voor haar rekening die vanuit station Harderwijk vertrek- Alleen de haven bij Rotterdam ken. Daar moet geld bij. In an dere gemeenten zien wij dat er door de overheid gesubsidieer de taxidiensten ontstaan. Dat zijn concurrenten1. Het gaat in deze zaak overi gens niet alleen om Waddinx- Voorzitter A.C. Jongejan van de Vereniging Vrienden van draagt op symbolische wijze de binnentuin aan locatiemanager Truus Fahrner-van Os en verpleeghuisarts Peter Husson. (Foto: Jan Oskam). Souburgh (links op de foto) van het Waddinxveense zorgcentrum over Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. aan de tuin, het groen, de bloemen en de verschillende elementen. Hovenier Wijs man kreeg een extra compli ment. “Voor hem en zijn mensen was het de eerste keer, dat een ontwerp moest worden gemaakt voor zo’n smal en relatief klein stukje grond. Door het leggen van een ge varieerde bestrating, afge wisseld met paaltjes, een waterbol, stenen, banken en gevarieerd groen, is een ju weel van een binnentuin ontstaan', aldus de voorzit ter van de Vrienden van Souburgh. Na de overdracht, die verge zeld ging met een boeket bloemen voor Truus Fahr ner, bedankte Peter Husson voor de tuin. Hij schetste de in staat te stellen zelf te zien vele uitbreidingen van de oude verpleegafdeling. koming van de nieuwe, ge zellige huiskamer en nu de binnentuin4, somde de ver pleeghuisarts op. ‘Ik zag dat open huis, waarbij de bin- nentuin centraal staat. ‘Juist nu willen wij de oude en de nieuwe vrienden, die kleur en fleur geven aan het leven van onze bewoners, graag laten delen in onze vreugde over deze prachtige voorziening1, aldus Truus Fahrner. PvdA-wethouder drs. Aad van Holsteijn heeft toege zegd dat het groen achter de “^LUXAFLEX3 HORREN. V GEEN DOORKOMEN AAN. Alles wat vliegt en zoemt en steekt blijft netjes buiten. Want de nieuwe ’Luxaflex’- op maat gemaakte’ rolhor sluit hermetisch aan op uw raam- of deurkozijn. Van binnen- of van buitenuit centraal bedien- baar. In een handomdraai op gerold, als er géén insekten zijn. Kom vliegensvlug bij ons kijken vóór de invasie begint. De komplete Luxaflex® hor- renkollektie bij: WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten in te gaan op de uitnodiging van Transvision om te gaan praten over het meefinan cieren van de onrendabel gebleken Treintaxi van Gouda naar Waddinxveen. Omdat het leegstaande bedrijfspand aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen in zeer slechte staat verkeerde, werd het afgelopen week met de grond gelijk gemaakt. (Foto: Sjaak Noteboom). Voor het Gouwedorp liggen de kosten van het Treintaxiver- voer te hoog, omdat de ge- X 1 t X_1 X NS-station Gouda is gelegen en er inmiddels sprake is van intensief gebruik. Als de gemeente Waddinxveen niet zou willen bijdragen aan de exploitatie van de Treintaxi wordt hierachter over een half baar vervoer in de regio, jaar een punt gezet. Met het oog daarop willen B. en W. dan ook weten hoe groot het exploitatietekort is, om deden dat drugsdealers er zich hoeveel ritten per dag het gaat den, zitten zij onder de op ophielden. en om hoeveel reizigers in to- brengstennorm die wij hante- Reden genoeg dus om de sloop- taal. ren‘. hamer tevoorschijn te halen. Uit gegegens van Treintaxi ‘Tot nu toe hebben zij de Trein- Op het stuk braakliggende blijkt dat vanuit Gouda maan- taxi gratis gekregen. De NS- 1 Jx "LZ1 1_ 1 1ZZ1 n C1AA - maken van deze vorm van openbaar vervoer. Ruim een kwart daarvan, 710 mensen, heeft Waddinxveen als eindbe stemming. Het Waddinxveense college, dat zegt nog geen reacties van reizigers op het eventueel ver dwijnen van de Treintaxi te hebben gekregen, is voorts van grond wordt binnenkort begon nen met de bouw van een nieuw kantoorpand, dat er in het vooijaar van 1999 kan staan. Door middel van een loopbrug wordt het nieuw te bouwen pand met het huidige hoofd kantoor aan de Kerkweg-Oost verbonden. De Rabobank wil hier het eigen bedrijvencen- trum vestigen, omdat daarvoor mening dat er ook sprake moet Gesteld wordt dat door het ge- zijn van een gedegen onder bouwing van het financiële dag de binnentuin van zorgcentrum Souburgh (Prins gen. ‘Zorgcentra met zoveel Bernhardlaan) officieel overgedragen aan verpleeg- mogelijkheden als Souburgh huisarts Peter Husson en locatiemanager Truus zijn er amper in Nederland Fahrner-van Os. Dat hebben B. en W. in een re- verzoek, alvorens hierop een actie op de brief van Transvi- antwoord gegeven kan worden, sion, de exploitant van de Nieuw is in ieder geval dat ge- Treintaxi die heeft aangekon- meenten tegenwoordig voor de digd vanaf 1 januari volgend ’inkoop’ van Treintaxidiensten jaar te willen stoppen met de kunnen aankloppen bij de pro- onrendabele ritten naar Wad- vincie, omdat die bestuurslaag dinxveen, laten weten. zeggenschap heeft gekregen over de openbaar vervoer-gel- den. De onverwachte stap van meente eigenlijk te ver van het Treintaxi-exploitant Transvi sion is een gevolg van het af bouwen van de NS-bijdrage aan de Treintaxi en het over heidsbeleid waarbij provincie en gemeenten geld te besteden hebben voor specifiek open- Het broertje van Bardine, de 11-jarige Henk Monster, bracht de oplossing. ‘Ineens kwam hij naar beneden en zei dat het een mammoettand was‘, aldus vader Aad. ‘Ja, ik lees wel eens in een boekje over fossielen', zegt Henk. En ik herinnerde me ineens dat ik zo’n ding wel eens in het boekje had zien staan. Zo kwamen we er achter wat het was‘. Een nadeel van de vondst was het tijdstip, midden in de schoolvakan tie, dus niet naar school met een prachtig en interessant /AutoX snelservice stukje land liggen en was heel benieuwd hoe je daar iets aardigs van zou kunnen maken. Welnu, dat is ge lukt. Nu het weer nog*. Peter Husson noemde Sou burgh een locatie, zoals men die overal zou willen heb ben. ‘Er is in dit zorgcen trum in de loop der jaren on gelooflijk veel gebeurd. Ik herinner me uit mijn eigen tijd de ingebruikname van verpleegafdeling en aan de de nieuwe keuken, de ver- kant van de Juliana van groting van de dagverzorgig, Stolberglaan zal worden op- de mooie tuin aan de voor- geknapt. kant met een omheind ter- In afwachting van de uit ras voor de dagverzorging, breiding van het nieuwe de verbouwing van de hal en winkelcentrum ’de Passage’ de komst van de verpleegaf- komt er eveneens een loop- deling*. Hij prees de creativiteit van Truus Fahrner en haar staf Ook hovenier G.J. Wijsman, de ontwerper en uitvoerder van zowel de tuin voor Sou burgh als van de binnen tuin, werd door de WS- voorzitter speciaal genoemd. De binnentuin is een onder deel van het loopcircuit van de onlangs door burgemees ter Fedde Jonkman geopen de verpleegafdeling van het zorgcentrum en ligt tussen deze afdeling, het hoofdge bouw en de zorgapparte- menten van Woonpartners Midden-Holland in. ‘De patiënten van de ver pleegafdeling kunnen wan delen en recreëren in hun ei gen tuin en dat is een hele goede zaak‘, aldus A.C. Jon gejan. Hij gaf aan dat zijn bestuur de totstandkoming van de tuin zeer zeker niet naar zichzelf wil toetrekken. ‘Er waren al Vrienden van Sou burgh en zij hebben samen de eerste stappen gezet tot verwezelijking. Mevrouw Truus Fahrner en dokter Peter Husson hebben de fakkel al een heel eind ge dragen'. De Stichting Zorgcentra Midden-Holland, waarvan Peter Husson tevens direc teur zorg is, heeft het totaal bedrag voor de binnentuin aan VVS voorgeschoten, zo dat deze gelijktijdig met de vemieuwe en uitgebreide WADDINXVEEN - Het bestuur van de Vereniging in het omgaan met de ruim- Vrienden van Souburgh (WS) heeft vorige week dins- te en het verkrijgen van din- verhaal. Bardine: ‘Maar waar schijnlijk houd ik na de vakan tie wel een spreekbeurt over mammoeten. Dat lijkt me hartstikke leuk!‘ Dat een mammoetkies is ge vonden is niet zo bijzonder. ‘Nederland is de grootste leve rancier van mammoetover- blijfselen*, aldus Lars van den Hoek Ostende van het Natio naal Natuurhistorisch Muse um in Leiden. ‘In ons museum hebben we kisten vol met kiezen en bij bij na elke visser kun je voor een paar tientjes een kies kopen'. Toch is de vondst van Bardine en Henk Monster opvallend. In Waddinxveen en in de rest van de regio ko men dergelijke vondsten nau welijks voor. Archeloog Ruurt Kok, die bevestigt dat het om een mammoetkies gaat: Dat komt omdat toen mammoeten leefden - zo’n 40.000 tot 20.000 jaar ge- eekblad voor addinxveen I Dorpstraat 38, Waddinxveen, (01 82) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182)61 4714 (nieuw!) KEURMERK Dorpstraat 39 - Waddinxveen L Telefoon (0182) 61 22 98 erkend sloten expert stichting slotencertificaat Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 (toto: Siaak Noteboom). Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) Bestuursvoorzitter A.C. Jongejan van de Verebiging Vrienden van Souburgh sprak een speciaal woord van welkom tot de leden van de cliëntenraad, H. van de Water en mevrouw J. Bron- van Elswijk, beiden bewo ners van de zorgafdeling.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1