Gouwebad 'de Sniep' is meer dan een zwembad Wereldniveau voor masters Gouwestaete Randstad Kampeersport kiest voor kwaliteit Nic Geers wil eerste worden in open water 2090,- Scoutingkamp in het bos 1 Oe Sniep WADDINXVEEN1 kop zomerschakers 1 De Sperwer Klaverjassen in 'De Boog' Love-toernooi goed verlopen Zesde plaats voor Oranje iva/ite PAGINA 21 WOENSDAG 22 JULI1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gratis Vervelend Derde plaats tien jaar mee. Hans Mol ziet Maandag t/m vrijdag 10.00 uur -19.00 uur (woensdag tot 22.00 uur) zaterdag en zondag 10.00 uur -16.30 uur. Openingstijden 29 juni t/m 16 aug. Het was een goede gok. Al snel bleef de productie niet beperkt tot caravan-voorten- ten, maar kwamen ook de grote ’bungalow’ of ’family- tenten’ in zwang. Op die laat ste categorie richt Hans Mol zich vooral. ‘De grootste groep kampeer- Aanvoerder van de ranglijst is Jan Evengroen, die tijdens ronde 7 en 8 geen medelijden kende met W. Mulder en P. veen en stormt het in Anna Paulow- na. En die storm stond bovendien ten. ‘Dit is pas zwemmen', zei Nic Geers en liet de concurrentie ver achter zich. ‘Dit deed mij aan vroeger denken', mijmer de Judith van Berkel, doe lend op een oversteek bij slecht weer van een meer van 80 km in Canada in twintig uur. Aan de langebaan competitie nemen van de Gouwestaete bij de masters ook deel de Waddinxveense Karin Berc- kenkamp (in Eersel voor het eerst weer gestart waarbij zij vierde werd) en de Boskoper wat uitvallers, maar de Gou- westaete-zwemmers hadden in de woeilige zee bij Casa- vuren gestaan. Hoewel ze bij glad water betere tijden maken, hadden ze eigenlijk wel schik OPRUIMING SHOWROOM MODELLEN ‘De jeugd heeft de toekomst1, geldt in het algemeen. Maar voor zwembaden lijkt het er- Uitslagen (eerste vijf duiven): Joh.L. Bol 1 3 6 8 10; mej. M. van Vliet 2 32 37 40 41; R.A. van der Made 4 5 7 27 34; me vrouw E.J. de Wit 9 12 71 98 114; C.A. Bode 14 20 22 38 50; P. Noorlander Zn. 15 16 52 53 66; D. Breedijk 17 26 35 55 73; M. Tollenaar Zn. 18 45 49 56 81; W. Breedijk 25 63 69 72 80; J. Jansen Zn. 28 29 51 61 74; H. Metselaar 42 59 88 106 124; D. Heeren 43 44 48 54 60; Davy Hofman 46 84 134 145 148; J. Toor 57 141 154; A.H. Kivits 67; C.G. Hofman 76 101; J. Troost 108; C. Smitskamp 123 142; D.M. Degenhardt. Chantilly WADDINXVEEN - Ondanks de weinig zomerse omstan digheden is de langebaancompetitie in open water in Spaarnwoude begonnen en zijn er inmiddels zwem wedstrijden afgewerkt in Steenwijk, Bodegraven (Ou de Rijn), Breukelen, Sluis, Terneuzen, Oss en Amster dam. Uitslagen: DE-D2-poulewin- naar mevrouw Hoogervorst; HE-D2-J. Hordijk winnaar van L. Vuik; GD-D2-H. Kor- ving en W. de Graaf winnaars van A. Koetsier en C. Wag ner; HD-D2-J. Meyer en M. Veerman winnaars van Ho- gerbrug en C. Wagner; DE- Dl-S. Delwel winnaar van Ch. Veilenga; HE-D1-F. Fla- ton winnaar van J. van Es; GD-D1-K. Morsch en M. Po- tuyt winnaars van H.L. Ko en R. van Zwam; DD-D1-J. Lloy- od en D. Vlasman winnaars van J. v.d. Linde en A. Schep; HD-D1-J. van Es en H. Boon- stoppel winnaars van A.H uurman en E. The; DE-C2- poulewinnaar S. Pothecary; HE-C2-D. Davelaar winnaar van G. Slingerland; GD-C2- M. v.d. Nat en J. Bakker win naars van S. Pothecary en H. Both; DD-C2-poulewinnaars S. Rademaker en Y. Rem men; HD-C2-F. Flaton en W. Vemes winnaars van E. Mar- tienus en G. Martienus. Uitslagen: Joh.L. Bol 12 3 4 5; C. Smitskamp 6 19 24; C.A. Bode 9 39; D.M. Degenhardt 12; M. Tollenaar Zn. 14; R.A. van der Made 15 17 23 33 38; W. Breedijk 16; me vrouw E.J. de Wit 18; P. Noorlander Zn. 21 45; M. Verbeek 26 47; J. Jansen Zn. 27 31; J. Troost 28; J. Toor 35 48; E. van Beek 37 43 49 50 52 54; D. Heeren 41; M. Hofman 51 53. Tweemaal moest uitgeweken worden naar het tennis- en squashcentrum van Ottevan- ger, dat gratis ter beschik king van Love 70 was gesteld. De finales werden binnen ge houden op drie banen. Dit in tegenstelling tot de vijf banen waarover Love 70 beschikt, een extra klusje voor de wed strijdleiding bestaande uit Michel Hessing, Guy Mar tienus en Wouter de Niet. De finales werden iets later afgerond dan gepland, maar Love 70 kan terugkijken op een geslaagd toernooi, mede door de financiële hulp van hoofdsponsor Hovens Makel aardij. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 juli om half negen is er weer koppelklaveij assen in buurtcentrum ’De Boog” (C. Huygenslaan). Het inschrijf geld bedraagt ƒ10,- per kop pel. Het eerste kopje koffie is gra tis. Tijdens de zomermaan den vindt deze activiteit we kelijks plaats. De langebaankalender bevat echter nog 14 locaties, zodat de diverse klassementen nog ruimschoots gehaald kunnen worden. Hierbij zal dan ook Karin Berckenkamp van de partij zijn. Zij komt in het klassement voor de 1000m vrijeslag masters uit in de leeftijdsgroep 25-29 jaar. Van de in totaal zes Gouwestaete- leden komen er twee uit in twee klassementen. Jan Willem van den Hoek en Nic Geers zwemmen het 1000m klassement vrije slag voor masters en het 2/3 km klassement, waarbij Michelle Nahon zich intussen bij de eerste tien bevindt. Jan Willem van den Hoek en Judith van Berkel verdedigen hun beker van vorig jaar in het, masterklassement. Nic Hans van Woudenberg staat nu op de derde plaats dankzij winst op D. van Offeren en een remise tegen H. de Roodt. Verrassing van de avond was de opmars van Biniam David naar de vierde plaats. Na z’n winstpartij tegen P. de Niet slaagde hij er ook in om tegen G. van Ommeren de winst binnen te halen. Schaakfamilie Hennink be leefde ook een goede avond: zowel vader Wim als zoon Ar jan behaalden beiden de volle winst deze avond. Verder een 100% score voor W. Mourits en H. van Offe ren. Kersverse WSV-kam- pioen Leon Willemen was ook van de partij en moest na winst tegen A. de Jong berus ten in een remise tegen E. Singeling. Slechte dag wat gas terug neemt. Hij probeert nu bij de eerste tien op dat onderdeel te ko men en wil net als vorig jaar op het in de In het bedrijfscomplex leidt een trap naar boven naar de grote collectie tenten, waar van een deel uit eigen produc tie bestaat. Degelijke beige-kleurige ’py- ramide-tenten’, die er tijdens een duurzaamheidstest van de ANWB als de beste uit kwamen, worden hier al ruim dertig jaar zelf gemaakt. Het was een gokje toen Hans Mol in 1965 voor het eerst be gon met de productie van voortenten voor caravans. “We speelden in op een moge lijke trend1, vertelt hij. ‘Mijn vader is begonnen met een zeilmakerij, waar de ba sisprincipes van het tenten maken in zitten. Toen ’met de caravan op vakantie’ in op komst kwam, besloot hij over te gaan op de productie van tenten. Die waren er nauwe lijks1. Vrijheid WADDINXVEEN - Een ’supermarkt’ vol kampeerartike- zijn klanten daarom niet erg len vult de benedenverdieping van Randstad Kampeer sport aan de Mercuriusweg in Waddinxveen, dat wordt geleid door Hans Mol. MOERKAPELLE - Voor de 18e maal is bij tennisvereni ging Love 70 te Moerkapelle het open Hovens-toernooi ge houden. Op de matecobanen zijn partijen gespeeld in de verschillende categorieën. Het was verstandig van de wedstrijdleiding om al in het voor-weekeinde enkele wed strijden te plannen, want de voorspellingen voor het weer waren niet al te stabiel. 1998 is in volle gang in het wijkgebouw ‘Het Zuidhonk* (Zuidplaslaan). Halverwege het toernooi kan gezegd worden dat er enige tekening komt in de ranglijst. WADDINXVEEN - De 56-jarige Judith van Berkel uit Koudekerk aan den Rijn en de 60-jarige Nic Geers uit Boskoop zijn voor het Waddinxveense Gouwestaete masterzwemmers van bijzondere klasse. Directeur Cock Rehorst van het Gouwebad 'de Sniep'. Vakanties en diverse andere verplichtingen hebben de in breng van het Waddinxveen se Gouwestaete beperkt tot een enkele wedstrijd van Jan Willem van den Hoek, vier wedstrijden van broer en zus Mark en Michelle Nahon en het meedoen van de masters Nic Geers en Judith van Ber kel, die vanwege de wereld kampioenschappen in Casa blanca de begin wedstrijden van de langebaancompetitie moesten missen. Dat probereen ook zus en broer Michelle en Mark Na- Geers heeft kans om die be ker, welke hij in zijn diverse leeftijdsgroepen tien jaar achtereen wist te winnen, weer de zijne te mogen noe men. Dat slaat goed aan‘. Voor ouders met jonge kinde ren is het een heel geschikte recreatieplaats. Je sluit wel iswaar de oudere jeugd bui ten, maar die trekt op warme dagen toch liever naar de Reeuwijkse Plassen'. Honderden schoolkinderen krijgen elke week zwemles in ’de Sniep’. Cock Rehorst vindt het van belang dat deze vorm van educatie op basisscholen blijft bestaan, maar weet te gelijkertijd dat de rijksover heid er steeds minder geld voor uittrekt. ‘Echt vervelend', vindt hij. ‘We vinden het allemaal maar heel gewoon dat we ’s zomers met mooi weer mas saal naar het water trekken. Maar daar is wel wat aan vooraf gegaan: zwemles'. “We kunnen ons nu nauwe lijks voorstellen dat er vroe ger volwassen mensen waren die niet konden zwemmen. Stop je met zwemles dan dreigt die situatie opnieuw'. Nieuwe doelgroepen op dat VUT’ers meer toe komst bieden. ‘Op dit moment hebben we vrij veel senioren bij het acti viteitenprogramma ’Meer be wegen voor ouderen’. Zij hou den zich bewust bezig met hun gezondheid. Bovendien is ook het sociale contact voor hun heel belangrijk1. ‘Wij zijn voor veel mensen meer dan een zwembad. Re gelmatig organiseren we een dagje uit en je merkt dat seni oren ook buiten de zwemuren om veel contact met elkaar hebben. Als er iemand ziek is, krijgt hij binnen een week be zoek. Ze stimuleren en moti veren elkaar om actief te blij ven'. Behalve VUT’ers zijn er meer nieuwe doelgroepen waar Cock Rehorst brood in ziet. Het bedrijfsleven, bijvoor beeld. ‘We overwegen om bedrijven een kortingskaart aan te bie den waarmee het personeel voor een gereduceerd tarief kan deelnemen aan activitei ten. Het is voor een bedrijf belangrijk dat zijn werkne mers niet ziek worden. Spor ten draagt daar ongetwijfeld aan bij'. AUPING AURONDE 1000 ind. achterwand ind. elektr. verstelbare spiraal •90x200 van 4180,- voor Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Chantilly. Weersgesteldheid: matige west-zuid-westen wind (wisselvallig). Afstand 354 km. In concours 217 dui ven. Gelost om 08.00 uur. Aankomst eerste duif 11.32 uur. Laatste duif 11.45 uur. Snelheid eerste duif 1662 m.p.m. De gidsen van de Waddinxveense scoutinggroep Sint Victor waren op zomerkamp in de bossen van Aninem. In de middenmoot een slechte dag voor H. Ponsioen, Eric Hennink, C. Schepers en E. Hildebrand, die er niet in slaagden om een partij te winnen. Rode lantaarndrager blijft vooralsnog Peter Kok die de smaak van een over winning nog niet heeft mogen proeven. Ronde 9 en 10 staan op het programma op donderdag avond 23 juli om acht uur in ‘Het Zuidhonk'. Toeschou wers zijn van harte welkom. Jaarlijks bezoeken zo’n drie honderdduizend mensen Gouwebad ’de Sniep’. De grootste drukte concentreert zich in de wintermaanden, als alle activiteiten, varië rend van zwemles tot aqua- jogging, in volle gang zijn. Binnen de vier hectare van het zwembad bevinden zich een wedstrijdbad, een recre- atiebad en een buitenbad met daaromheen een uitgestrekte zonneweide. Over de inrichting van het zwembad is van tevoren goed nagedacht. Zo is het buiten bad ondiep. Cock Rehorst: “Wij hebben buiten bewust gekozen voor een ’gezinsbad’. Randstad Kampeersport een 'supermarkt' vol kampeerartikelen - aan De vestiging van F____ J_Z_ J de Mercuriusweg in Waddinxveen. De tentenverkoop concen treert zich in de maanden mei, juni en juli. ‘Het is net als met zomerkleding', zegt Hans Mol heidstest van Randstad Kampeersport. WADDINXVEEN - Sinds in 1969 het eerste ’moderne’ buitenzwembad van Wad dinxveen aan de Sniepweg verscheen, is er veel veran derd. Kwamen er vroeger op topdagen achtduizend men sen zwemmen, nu is het top drukte als datzelfde aantal het zwembad in een week be zoekt. ‘Zwemmen is niet minder populair dan vroeger, maar mensen hebben veel meer keus in het invullen van hun vrije tijd', zegt directeur Cock Rehorst van Gouwebad ’de Sniep’ tegen het kwartaal blad Rabo Kring Nieuws. Behalve de keuze in vrij etijdsbesteding is ook het aantal zwembaden in de om geving de laatste j aren toege nomen. Het Gouwebad moet concurreren en doet dat op een bijzondere manier. ‘Onze kracht ligt vooral in klantvriendelijkheid. Het lijkt een detail, maar het is van enorm belang of iemand zich hier thuis voelt'. WADDINXVEEN - De gidsen (meisjes 11-15 jaar) van de Waddinxveense scouting groep Sint Victor hielden hun jaarlijkse zomerkamp in Arn hem, waar de bossen waren omgetoverd in een Oosters kamp. Er werd weekje ge kampeerd in tenten en ge kookt in een eigen gemaakte keuken. Te midden van een met wie rook gevulde lucht opende de verhalenverteller het T001 nacht’-kamp. De eerste dag begon lekker rustig met wat Oosterse sporten en wat Oos ters geknutsel. Na een koude nacht werden de slaapzakken en veel lek kers achterop de fiets gebon den, klaar voor de tweedaag se fiets-hike. Door middel van kaart, coördinaten en be schrijvingen ging de groep op weg naar de overnachtings- plaats. ’s Nachts werd geslapen on der een zeiltje. Erg krap met groep kampeerders gericht. Voor hen is kamperen ideaal'. ‘Op een enorm veel sociale contacten. Kinderen spelen de hele dag dan wordt de tent juist te met leeftijdsgenootjes dus de groot. Dan komen mensen ouders hebben ’geen kind’ toch weer bij me terug', aan hun kind'. Maar niet alleen jonge gezin nen brengen hun vakantie graag op de camping door. Kampeerders zijn er in alle leeftijden en komen voor in alle lagen van de bevolking. ‘Kamperen is nu eenmaal leuk', beweert Hans Mol. ‘Je bepaalt zelf de plaats en 1 van je vakantie. Bevalt de plaats niet dan vertrek je weer. Kampeerders houden van vrijheid'. Kwaliteit WADDINXVEEN - Het Ne derlandse dameswaterpolo- team, waarin een scorende Mirjam Overdam en Gillian van den Berg van het Wad dinxveense Gouwestaete meespeelden, heeft tijdens het achtlandentoemooi in Spilimbergo bij Venetië (Ita lië) slechts beslag weten te leggen op een zesde plaats. Oranje eindigde als derde in poule A na een 5-7 verlies te gen de latere toemooiwin- naar Australië, 24-7 winst op Spanje en een 6-6 gelijkspel tegen Hongarije. In de kruisfinale haalden de dames nog verschrikkelijk uit tegen Frankrijk door met 30- 1 te winnen, doch in de strijd om de vijfde en zesde plaats wist Nederland geen vuist te maken tegen Griekenland en verloor met 7-8. Hongarije eindigde op de tweede plaats na 6-7 verlies tegen Australië. Canada werd derde na 15-14 winst te gen Italië. Spanje versloeg Frankrijk met 13-7 en eindig de als zevende. Bij Nederland was Carla Quint met 11 doelpunten töpscoorster. Karin Kuipers scoorde 10 keer. Miijam Overdam en Gillian van den Berg scoorden respectievelijk 5 en 3 keer. De waterpolosters keerden maandag 20 juli terug en kunnen nu een paar weken uitrusten van een lang sei zoen. Half augustus beginnen weer de trainingen voor de reguliere competitie. Oranje komt dit jaar niet meer in actie op toernooien. In 1999 staan weer enkele be langrijke toernooien op de rol. In april de Fina Cup in Quebec, waar de mogelijk heid wordt geboden een plaats te veroveren voor deel name aan de Olympische Spelen in Sydney 2000 en in september de EK in Florence. W GOUWEBAD Telefoon: (0182) 63 04 44 Hoewel de tenten van Rand stad niet goedkoop zijn, is er een duidelijke vraag naar. ‘Mensen kiezen de laatste ja- ren echt voor kwaliteit. Vroe ger werd een tent alleen in de zomer gebruikt, maar nu gaan mensen steeds vaker ook in het voor- en najaar tijd kamperen'. 1 Tn die maanden heeft een tent meer te verduren, zodat er vanzelfsprekend ook hete re kwaliteit nodig is. Die kwaliteit bieden wij al ruim dertig jaar'. Hans Mol weet zijn woorden kracht bij te zetten door te wijzen op het oordeel van de ANWB. Na een duurzaam- van een half jaar luidt een van de conclusies: ‘Mensen kopen het pas als het ’We hadden het nauwelijks mooi weer wordt'. anders verwacht; de geteste De tenten van Randstad gaan Randstad Bunzing kan zo in bij normaal gebruik zo’n vijf- de kofferbak en tot in lengte j tt t s. van jaren meer op vakantie!’ z’n allen, maar ook erg gezel lig. Aangezien er op het De langebaan in de jachtha- weer eerste worden kampterrein geen douches ven van Anna Paulowna één km klassement waren, hebben de gidsen de werd zaterdag een bijzondere jongste mastergroep. hele woensdag liggen dobbe- belevenis. In de kop ren in een subtropisch zwem bad. Helemaal schoonge- de Louw. Derhalve is hij nog zonder enig puntverlies de onbetwiste leider op dit mo ment. Ben van Geffen volgt op slechts 4 punten achterstand en deed ook goede zaken door zowel G. van Ommeren als H. de Roodt met lege handen achter te laten. In Nederland zijn beide in de lengterichting van de zwemmers al jaren toonaan- baan. Er waren dan ook nogal gevend op met name de lan gere trajecten, maar ook op de kortere nummers prijken hun namen menigmaal bij de, blanca wel voor hetere wereld toptien. Zo zijn Judith van Berkel en water betere tijden maken, Nic Geers van de wereldkam- JJ- pioenschappen in Casablanca in het gevecht met de elemen- teruggekomen met een zilve ren medaille op de vier km vrijeslag in open water. Nic Geers had daarnaast ook nog op vijf kortere nummers ingeschreven, hetgeen hem drie derde en twee vierde plaatsen opleverde. Eenmaal terug uit Marokko dook het tweetal in de inmid dels gestarte nationale zo mercompetitie in open water van de langebaan op diverse locaties in den lande. De afgelopen twee weekein den hebben zij in Oss, Am sterdam, Anna Paulowna en Eersel alweer de basis gelegd Jan Willem van den Hoek die voor het behalen van de eer- na enkele glorie jaren bij de ste plaats in het totale klas- 2/3 km vrijeslag bij de heren sement, dat eindigt op zon dag 13 september in de griendgaten van de Maas bij Roermond. De langebaan in de jachtha ven van Anna Paulowna van Noord-Holland waait het al- Helemaal schoonge- tijd veel harder dan in deze hon 'uit Boskoop bij de dames weekt konden ze de volgende regio. Als het in Waddinx- en heren 2/3 km klassemen- dag naar de dierentuin. veen en Boskoop hard waait, ten, waarbij Mark in de mid- Donderdagnacht was het erg stormt het in Anna Paulow- denmoot meedraait en Mi- spannend voor de gidsen die na. chelle zich keurig bij de eer- voor het eerst mee op zomer- En die storm stond bovendien ste tien handhaaft. kamp gingen, ’s Nachts uit bed gehaald, geblindoekt door het bos naar de schat Imm MM M van Alibaba, over de woestijn JU II EVUllUlVUll <11111 met een vliegend tapijt, vieze hun hand ’afgehakt’. Omdat deze nacht nogal lang WADDINXVEEN - De strijd om de zomerschaaktitel duurde werd vrijdag eerst uitgeslapen en daarna gewin keld in Arnhem. Vrijdag avond was de bonte avond, een avond met echte sterren bij het kampvuur. Het was weer een vermoeiende week met heel veel gezelligheid. vaak. “Wie net een tent van twee duizend gulden heeft ge kocht, heeft voor een aantal ders bestaat uit ouders met jaren geen nieuwe meer no- kinderen. Wij hebben ons dig. Wat ik wel vaak mee- daarom met de productie van maak, is dat gezinnen hun kwaliteitstenten juist op deze tent ontgroeien'. ‘Of er komen kinderen bij en de tent wordt te klein, of de camping heb je kinderen gaan niet meer met hun ouders op vakantie en WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging ’De Sperwer’ nam deel aan een concours vanuit Mettet. Weersgesteldheid: matige west-zuid-westen wind (wisselvallig). Afstand 195 km. In concours 719 dui ven. Gelost om 08.20 uur. Aankomst eerste duif 10.25 uur. Laatste duif 10.34 uur. Snelheid eerste duif 1.555 m.p.m. Het warme weer aan het begin van deze week betekende weer veel zwemplezier in het buitenbad van het Gouwebad'de Sniep' in Waddinxveen. - (foto: Arthief Sjaak Noteboom). HARWA (Foto: Siouting Si. Vi<tor). (foto: Sjaak Noteboom). 4 Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182) 61 61 19 1 u vindt ons twee straten achter L h.. gemeentehuis - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21