St. Victorparochie oneens met M&M-kritiek van Rome WADDINXVEEN Waddinxveen informeerde provincie voldoende Bibliotheek krijgt aansluiting internet Iepen aan Kanaaldijk moeten worden geveld Jongerenkoor met nieuwe dirigent VANUIT HET BUITENLAND debitel f^^ERTEL •I Telefoon gestolen Ring verloren Gratis groenten voor EcoTeams Proef met mobiel loket station Noord Aanrijding met letsel Twee gewonden bij ongeval op Al 2 Bij WZHO nieuwe commissarissen Achthonderd boetes bij controles PAGINA 3 WOENSDAG 22 JULI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Berekening huis werd gebracht. geroepen en de ’felle afwij- daarop ter communie. WADDINXVEEN - Woensdag 15 juli tussen 9.00 en 9.30 uur is een 72-jarige man bij super markt Aldi aan de Kerkweg- Oost zijn ring verloren. Een cassière heeft kort daarna een vrouw gezien die een ring oppakte en meenam. De ring, die ruim 60 jaar oud is, heeft grote emotionele waarde. van harte bevestigen en on dersteunen'. Hierbij stoorde het de recht bankpresident dat bij de be- __ix.x.i, aan tal vierkante meters bruto vloeroppervlak voor de nieu we ’de Passage’ niet is uitge gaan van de officiële NEN- norm. De Passage Combinatie Wad- dinxveen (beide projectont wikkelaars) en de gemeente zijn intussen voortdurend in WADDINXVEEN - Eén van de meest beruchte bomen ziektes heeft in onze regio weer een aantal slachtoffers gemaakt: de iepeziekte. Deze voor iepen dodelijke schimmelziekte, die wordt overgebracht door een klein kevertje, heeft nu al zo’n dertig Waddinxveense bomen aangetast. Ook langs een aantal provinciale wegen zijn dracht van de Afdeling Open bare Ruimte van de gemeente gesprek over verschillende vervolgscenario’s. Uitgangs punt voor beide partijen is het Wegnemen van de bezwa ren. Hoe daaraan precies te gemoet kan worden gekomen blijft maar liefst vier maan den onderwerp van gesprek. Niet eerder dan in de loop van september wordt- volgens B. en W. meer bekend over het te volgen scenario. spreekt. Ook de naam jeugd koor werd op deze avond voor het laatst genoemd. Vanaf september gaat het koor ver der onder de naam jongeren- Dat schrijft ir. E.J.P. Ver heul, hoofd bureau Oost-Zuid van de provincie, op dringend verzoek van het gemeentebe stuur in een brief aan het Waddinxveense college. BOSKOOP Wie deelneemt aan het EcoTeam Program ma kan dit jaar voordelig kennis maken met biologi sche groenten. In het kader van het project Tijd voor Duurzaamheid kunnen Eco Teams een gratis EKO-groen- tenpakket aanschaffen om op deze manier kennis te maken met Van de jubileumavond van het jongerenkoor Vox Jubi- lans’ is een bandopname ge maakt. Iedereen die een bandje wil hebben (ƒ15,-) kan contact opnemen met Ton Willem Burger, tel. 0182- 633475. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het college van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland is het niet met de pre sident van de Haagse arrondissementsrechtbank eens dat het college van Burgemeester en Wethouders de provincie onvoldoende informatie heeft verstrekt over de ontwikkeling van het nieuwe winkelcentrum ’de Passage’. In elke bibliotheekvestiging komt minimaal één geavan ceerde computer met Inter net voor publiek gebruik; in grote bibliotheken zal het om minimaal vijf computers gaan. Hiermee krijgen de burgers de mogelijkheid ken nis te nemen van elektrische overheidsinformatie. Voor de aanschaf van de be nodigde apparatuur, de bij scholing van het bibliotheek personeel en de ontwikkeling van intemet-cursussen heeft de staatssecretaris in totaal 15 miljoen gulden beschik baar gesteld. Uit onderzoek is gebleken dat overheden weliswaar hun in formatie steeds meer via in ternet aan de burgers aanbie den, maar dat het bereik hiervan bij het grote publiek nog gering is. Ongeveer 11 procent van de Nederlandse huishoudens heeft toegang tot Internet. De belangrijkste drempels voor aanschaf en gebruik van de benodigde apparatuur zijn niet alleen de hoge kosten, maar ook de ingewikkeldheid van het medium. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft daarom beurt. Het aangetaste hout moet worden vernietigd of ge schild. Ongeschild iephout, dat als openhaardhout wordt gebruikt, is de grootste ver spreider van de ziekte. Bewoners die twijfelen of hun boom aan de ziekte lijdt kun nen informatie krijgen bij de afdeling Openbare Ruimte van de gemeente. Goed nieuws over de bestrij ding van de ziekte is er ook: voor het eerst is op grote schaal een hoeveelheid beeld bepalende iepen preventief geïnjecteerd tegen de ziekte. Onder de behandelde bomen is geen uitval geconstateerd. Alle potentiële ’slachtoffers’ injecteren is in verband met de hoge kosten die eraan zijn verbonden geen optie volgens de gemeente. maakt met de kap en de ver nietiging van de zieke bomen. Daarbij zijn een aantal beeld bepalende en waardevolle ie- WADDINXVEEN - De kerkelijke leiding van de rooms katholieke St. Victorparochie in Waddinxveen heeft zich met andere pastores uit het dekenaat Gouda afge zet tegen de kritiek op enkele aspecten van de kerkelij ke huwelijkssluiting van prins Maurits en Marilène van den Broek (M&M). zing* van het kerkelijk ingrij pen moeten ervaren. ‘Een sprookjeshuwelijk met een zichtbaar gelukkig bruid spaar en een aansprekende kerkelijke viering die indruk maakte op een groot deel van het Nederlandse volk, wer den verduisterd door kerke lijke leiding in Rome was ook lijk ingrijpen, dat door velen niet anders verstaan is dan het krampachtig vasthouden aan onbegrijpelijke regeltjes', oordeelt kardinaal Simonis. Uit een deel van de reacties is volgens hem gebleken dat ge lovig inzicht in wat de eucha ristie is, grotendeels ont breekt. Wanneer de eucharis tie niet meer is dan ’samen breken en samen delen’, dan te bewaren en door te geven. Tijdens de kerkelijke viering lijk worden vervangen, van het huwelijk van prins Maurits en Marilène van den broek, zaterdag 30 mei in Apeldoorn, nodigde de rooms katholieke priester G. Oost- vogel in strijd met de regels van de rooms-katholieke kerk alle aanwezigen uit aan de communie deel te nemen. En kele niet-katholieke leden van het koninklijk huis, prin ses Juliana, prins Bemhard te zijn aan het evangelie, dat terie dat Hij zichzelf in spijs en drank aan ons wil geven’. De rooms-katholieke bis schoppen zeggen als opvol- te sluiten'. te hebben de eucharistie als Aan deze woorden wordt nog geheim van het geloof zuiver toegevoegd dat ze door de pastors Van der Helm, Hof- fschulte en Hulspas aan het papier zijn toevertrouwd op initiatief van en in overleg met de pastores van de rooms-katholieke Bonaventu- raparochie te Woerden. Kardinaal dr. A.J. Simonis, die kapelaan in Waddinxveen is geweest, heeft ruim 200 brieven ontvangen over het prinselijk huwelijk. Daarin heeft hij de Reel sterke emo ties’ die dit huwelijk heeft op- en prinses Margriet, gingen vrijdag twee mensen gewond geraakt. Bij de aanrijding waren volgens de politie min stens drie voertuigen betrok ken. Mede door de vakantie- drukte ontstond direct na het ongeluk een file van ongeveer tien kilometer. Het ongeluk koor omdat de naam jeugd- gebeurde op de noordbaan van de A12 richting Den Haag, toen een automobilist een auto voor hem wilde in halen. Daarbij week hij waar schijnlijk zonder te kijken uit naar links, waardoor hij in aanraking kwam met een an dere auto. De bestuurder van deze auto kon zijn voertuig niet onder controle houden, kwam in de rechterberm terecht en schoot vervolgens het drie meter hoge talud af. De auto raakte daarbij een boom en werd flink beschadigd. In eer ste instantie leek de bestuur der bekneld te zitten, maar omstanders slaagden er toch in de man uit zijn auto te be vrijden. Hij werd met onbe kend letsel overgebracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. De tweede ge wonde zat in de auto die de aanrijding door de inhaal- manvoeuvre veroorzaakte. Dit voertuig raakte na de eer ste botsing nog een auto, waarna de passagier met WADDINXVEEN - Het nekklachten richting zieken- kwam de eigenaar duur te staan dat hij zijn auto even niet afsloot toen hij deze rond elf uur ’s avonds parkeerde aan de Vondellaan in Wad dinxveen Toen hij terug kwam bleek namelijk zijn mobiele telefoon uit zijn auto te zijn gehaald. WADDINXVEEN - De Ne derlandse Spoorwegen hebben bij wijze van proef een mobiel loket bij het NS-station Waddinxveen- Noord gezet. Deze servicewinkel staat er om de andere donder dag van zeven tot elf uur ’s ochtends. De proef duurt tot en met 17 september. NS-station Waddinxveen- Noord heeft sinds juni vo rig jaar geen eigen loket meer, maar de NS zijn zich ervan bewust dat een aan tal klanten behoefte heeft aan een vorm van persoon lijke dienstverlening. Dat is de belangrijkste re den voor de proefneming. Is het mobiele loket een succes, dan overwegen de Nederlandse Spoorwegen hier meer gebruik van te maken. Treinreizigers kunnen bij de servicewinkel terecht met vragen over de kaart jesautomaat, informatie over alle NS-kaartsoorten, verkoop van spoorboekjes, reisplanners en het infor- matieboekje. en in een gezond milieu en bij de teelt wordt geen gebruik gemaakt van chemische be strijdingsmiddelen en kunst mest. Daar staat het EKO- keurmerk garant voor. Groentenpakketten met bio logische groenten zijn op be stelling te verkrijgen via di verse natuurvoedingszaken en groentenwinkels. koor vaak geassocieerd werd met een kinderkoor. Na afloop van het concert nam dirigent Jan Mulder offi cieel afscheid van het koor. Na ruim elf jaar voor het koor te hebben gestaan, gaat hij zich nog meer toeleggen op componeren. Het dirigeerstokje wordt overgenomen door Ton van der Horst. Hij zal woensdag avond 26 augustus voor het eerst voor het koor staan tij dens de eerste repetitie in het nieuwe seizoen. Derhalve zijn GS (nog steeds) van mening dat Waddinx veen het provinciebestuur over de berekening van de vierkante meters bruto vloer oppervlak voor winkels en ho reca in het nieuwe winkelcen trum ’de Passage’ en het bij behorende kaartmateriaal naar behoren heeft geïnfor meerd. ZEVENHUIZEN - Woensdag ochtend 15 juli vond in Zeven huizen een aanrijding plaats Tussen een fietser en een auto mobilist op de oversteekplaats van het fietspad langs rijks weg A12 en de Noordelijke Dwarsweg. Een 27-jarige fietser uit Menaldum verleende geen voorrang aan de 18-jarige au tomobilist uit Zevenhuizen. De fietser is per ambulance overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis voor onderzoek aan rug en enkel. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Alle openbare bibliothe ken in Nederland krijgen binnen twee jaar een aanslui ting op internet. Dat heeft staatssecretaris mr. Jacob Kohnstamm van Binnenlandse Zaken laten weten. GOUDA/WADDINXVEEN - Met ingang van deze maand zijn drie nieuwe commissaris sen aangetreden bij de Raad van Commissarissen van NV Watermaatschappij Zuid-Hol land Oost (WZHO) te Gouda, waarbij ook Waddinxveen is aangesloten. De Raad van Commissarissen bestaat uit negen vertegen woordigers van een cluster van gemeenten uit het voor- zieningsgebied en drie com missarissen met specifieke deskundigheid, benoemd door de Raad van Commissarissen. Als vertegenwoordiger van een cluster zijn benoemd bur gemeester A.H. Meerburg van Alkemade en wethouder P.A. Zevenbergen van Alblasser- dam. S. Schaap is daarnaast aange treden als commissaris met specifieke deskundigheid. Hij is dijkgraaf van het Water schap Groot Salland te Zwolle en aangezocht vanwege zijn kennis en ervaring in de wa- terschapwereld. WZHO wil in de toekomst meer samenwerken met wa terschappen en gemeenten omdat dat fikse kostenbespa ringen kan opleveren. Een aantal gemeenten in het voor- zieningsgebied laat de riool- heffing al afrekenen door WZ HO. Dit wordt het financiële waterspoor genoemd. Door ook bijvoorbeeld het be heer van de riolering af te sto ten naar WZHO, het brede waterspoor, kunnen bijvoor beeld op een meer effectieve manier leidingen beheerd en aangelegd worden. Naast een kostenbesparing levert het brede waterspoor ook duidelijkheid voor bur gers op over wat het gebruik van water eigenlijk kost. Nu zijn er drie instanties die zich bezig houden met water. Het waterbedrijf zorgt voor drinkwater van bron tot tap, de gemeente verzorgt de riole ring en de waterschappen dragen zorg voor de zuivering en lozing van afvalwater. Sa menwerking kan leiden tot optimalisering van het keten beheer. Zoals bekend deed de recht bankpresident op 14 mei van dit jaar uitspraak omtrent een ingewilligd verzoek van de werkgroep ’Passage Rond om’ en 86 anderen en me vrouw R. de Bruijn-Vis om een voorlopige voorziening inzake het besluit van B. en W. voor het nieuwe winkel hart, waarbij gebruik werd gemaakt van een verklaring van geen bezwaar vart de pro vincie. Volgens de in Gouda wonen de bestuursrechter mr. Jan Doornewaard is er in de stuk ken van de gemeente Wad dinxveen de ene keer sprake van een verhoudingsgewijze beperkte overschrijding, de andere keer van een forse ontwikkeling. Stoorde AJs het weer omslaat en de zomerse temperaturen ook in Waddinxveen gemeten wor den, kunnen nog meer iepen worden aangetast, zo ver wacht de gemeente. De ziekte is te herkennen aan een snel le afsterving van bladeren en vroege bladval. Particulieren met een zieke iep in Wad dinxveen zijn verplicht hun boom te kappen. Regelmatig controleren groenmedewer- kers of dat daadwerkelijk ge- ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT FotoKlein met 16 vakiaken altijd bij u in de buurt! klei ff ’Vanuit ons verlangen trouw te zijn aan het evangelie, dat spreekt van een liefdevolle en uitnodigende Heer, voelen wij ons geroepen om aan de tafel van de Heer niemand buiten te sluiten’, aldus pas tor Ad van der Helm van de Federatie Levend Water Voor het jubileumconcert was sprake van een grote op komst in de hervormde Bet- helkerk (Bilderdijklaan). Op deze avond werd muzikaal te ruggekeken op 25jaarjeugd koor. Zo werden er naast nieuwe ook enkele oude nummers ten gehore gebracht. Vooral de nummers die gezongen wer den met de oud-leden vielen in de smaak van het aanwezi ge publiek. De medewerkende solisten zorgden voor een instrumen tale begeleiding van hoog ni veau. De improvisaties van Kees Alers (dwarsfluit), Roxane Steffen (contrabas), Dingeman Coumou (gitaar) en Jan Mulder (vleugel) wa ren indrukwekkend. Tijdens dit jubileumconcert zong het jongerenkoor voor het eerst in nieuwe kleding. De verouderde kleding is dankzij de enthousiaste inzet van de leden vervangen voor eigentijdse kleding die ook bij de jeugd veel meer aan- GEMEENTERUBRIEK oude Iepen langs de Kanaal dijk nabij de Burgemeester Troosttsraat. Ze bleken niet meer te redden. Ook bomen aan de Peter Zuidlaan de Peppelhosrt en onlangs - als onderdeel van het Nationaal Actieprogram ma Elektronische Snelwegen (NAP)- in samenwerking met het ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen, het IPO (provincies) en de VNG (gemeenten) het pro ject Communicatie Overheid- Burger gestart. Het project wordt uitgevoerd door het Nederlands Biblio theek en Lectuur Centrum (NBLC), de koepelorganisatie van de openbare bibliotheken in Nederland. De openbare bibliotheken zijn op dit moment het meest geschikt om de rol van pu bliek distributiepunt van overhiedsinformatie te ver vullen, omdat ze over een uit gebreid netwerk van voorzie ningen beschikken in de di recte omgeving van nagenoeg de gehele bevolking. Ruim 4,5 miljoen Nederlan ders zijn lid van de biblio theek; daarnaast trekken bi bliotheken ook veel bezoekers die geen lid zijn. Voor veel Nederlanders is de openbare bibliotheek de aangewezen plaats voor het verkrijgen van allerhande informatie, inclusief die van de overheid. Er is en selectie gemaakt op grond van waarde voor de omgeving, leeftijd en gezond heid. Dit groepje zal jaarlijks preventief worden behandeld tegen de iepeziekte. Specia listen verwachten dat deze bomen hierdoor behouden kunnen worden. Anders dan rechtbankpresi dent mr. G.H.J. Doornewaard in zijn uitspraak overweegt, geven GS aan geen redenen te hebben te twijfelen aan de door het Waddinxveense ge meentebestuur verstrekte ge gevens en informatie noch aan de betrouwbaarheid daarvan. BOSKOOP Bij twee snel- met biologische groenten, heidscontroles op de N207 bij Biologische groenten worden Boskoop zijn vorige week in milieuvriendelijk geteeld, totaal achthonderd voertuigen Biologische produkten groei- gefotografeerd. De eigenaren van de auto’s krijgen binnen kort een boete in de brieven bus. De hoogst gemeten snel heid was 106 kilometer per uur, waar een maximumsnel heid van 50 kilometer geldt. Ongeveer vijf procent van het totale aantal gecontroleerde voertuigen drukte het gaspe daal te diep in. Het zilveren jeugdkoor 'Vox Jubilons' tijdens het jubileum concert in de hervormde Bethelkerk. (Foto: Jan Oskam). De rooms-katholieke St. Victorparochie (op de foto de kerkdeuren van de St. Victorkerk aan rekening van het totale de Zuidkade) is het niet met 'Rome' en met kardinaal dr. A.J. Simonis eens dat niet-ka- ----- tholieken tijdens een eucharistieviering niet samen zouden mogen breken en delen. WADDINXVEEN - De leden van het zilveren jeugdkoor WADDINXVEEN Bij een “Vox Jubilans' in Waddinxveen, die het zangseizoen ongeval op de A12 ter hoogte met een feestelijk jubileumconcert hebben afgesloten, van de afslag Waddinx- genieten van een welverdiende vakantie. In het nieuwe veen/Boskoop zijn afgelopen seizoen gaan ze verder als jongerenkoor en met diri gent Ton van der Horst in plaats van Jan Mulder. Maar vooral mensen die wel een meer gelovige visie op de niet waarom deelname aan de communie dan met ’door veel iepen besmet met de ziekte, mensen gemaakte regeltjes en wetjes’ omgeven moet wor- Op dit moment wordt in op- den. Velen spreken in dit ver band ook over ’de Liefdevolle Jezus, die iedereen uitnodigt Waddinxveen een begin ge en niemand uitsluit’. Kardinaal Simonis wijst in dit verband de gelovigen op (Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk). Vanuit de kerke- T>1 bij de rooms-katholieke St. Victorparochie nog eens on derstreept dat het niet-katho- lieken niet is toegestaan bij een eucharistieviering en een communieviering deel te ne men aan de communie. ‘Dit bericht is op zich niet verrassend. Het herhaalt een bekend officieel standpunt', zo wordt in ’Victorientje’, het wekelijks verschijnend kerk- is het volgende de kardinaal blad van de St. Victorpa- heel begrijpelijk dat er weinig rochie, gereageerd. of geen begrip is voor een ker- ‘De afgelopen 25 jaar evenwel kelijke regelgeving, is bij christenen van verschil lende kerken het verlangen en de praktijk gegroeid op be- eucharistie hebben, begrijpen langrijke levensmomenten gezamenlijk de maaltijd van de Heer te vieren. Ze beleven dit heel positief als diepe ver bondenheid in de Heer'. ‘Graag willen we als pastores van de Federatie Levend Wa ter aangeven dat we samen met bijna alle pastores van het dekenaat deze ontwikke ling naar een open communie wat Jezus in Johannes 6 vers 51 en volgende uitdrukkelijk pen inbegrepen, zoals de drie voorhoudt, namelijk ’onvoor- ‘Vanuit ons verlangen trouw waardelijk geloof in het mys- spreekt van een liefdevolle en uitnodigende Heer, voelen we ons geroepen om aan de tafel van de Heer niemand buiten gers van de apostelen de taak in de omgeving van Zwembad De Sniep moeten worden ge veld. Ze zullen in het komen de plantseizoen zoveel moge- R 1 ii De volgende rubriek staat in het Weekblad van volgende week. GEMEENTE V f^e,N IN fUUS, ^OOT !N SERVKf 5 MAANDEN LANG GEEN ABONNEMENTSKOSTEN 50; GRATIS BELLEN Normaal vindt u op deze plaats de gemeente- rubriek van de gemeente Waddinxveen. In verband met de vakantie treft u deze week geen officiële bekendmakingen en mededelingen aan in deze krant. (Foto: Arthief Sjaak Noteboom). i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3