WADDINXVE 1 Nieuwe bewoners voelen zich veilig in zorguppartementen OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° F* n PAGINA 3 WEEKBLAD VOORWADDINXVEEN ENSDAG 29 JULI 1998 T N E E E M E G woners met plezier en veilig wonen. 'A woning aangeboden'. ‘Met mijn man, die bijna tien maanden geleden overleed, zij via vrienden naar Wad- dinxveen. De ruime woning aan de Busken Huëtlaan pleegster Van Belzen haar man. ren derd, maar ik heb het wel ge daan. Mijn huisarts heeft me het laatste duwtje gegeven'. ‘Ik woon hier nu veertien da- GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN CHEMOCAR GEMEENTERUBRIEK RUBRIEK heb ik ruim vier jaar in één van de kleine huisjes achter Souburgh gewoond. Het was een zware stap al die herin neringen achter te laten, dat wel.' Mevrouw Van Gils pakte zelf al haar spullen in. ‘De verhui zing zelf heb ik niet meege maakt. In één dag was het hier een gladde boel. Met z’n negenen hadden ze alles INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN lijk. Dit appartement is be slist niet kleiner dan de flat aan de overkant. En de we tenschap datje zorg krijgt als je die nodig hebt is fijn. Ik had in de vorige flat schatten van buren, die alles voor me deden. Gouden mensen, maar WADDINXVEEN - Vrijdag 19 juni kreeg mevrouw J.A. van Gils-van Deelen uit handen van directeur René Mascini van Woonpartners Midden-Holland de eerste sleutel en een boeket bloemen uitgeriekt in haar toen nog kale appartement in het splinternieuwe woonzorg complex naast zorgcentrum Souburgh (Prins Bern- hardlaan). Ze was tevens, vier dagen en nachten lang, de enige bewoonster. gen. Verhuizers hebben mijn spullen overgebracht, de kin deren hebben alles inge ruimd. Ik kan veel dingen niet vinden. Mijn huis is net een hooiopper. Veel fut heb ik niet meer'. ‘Maar ik vind het hier heer- BEZWAAR Mevrouw J.A. van Gils-van Deelen is tevreden met haar nieuwe appartement naast zorgcentrum Souburgh. (Foto: Sjaak Noteboom). Vijf weken later leidt zij be zoekers trots rond. ‘Al mijn eigen spulletjes heb ik mee kunnen nemen. Het zitje voor de tuinkamer kreeg ik van mijn zoon', vertelt zij. "s Och tends drink ik daar in de zon mijn kopje koffie. Ik heb het best naar mijn zin.' In de slaapkamer staat een niet gezellig was. En zo ruim, ’t Is wel een eindje verder lo pen voor het uitslaan van de stofdoek op het balkon dan in het kleine huisje, maar ik ben ziekenhuisopnames. Twee een heel tevreden mens. Ik jaar geleden verloor oud-ver- ben al in het winkeltje van Souburgh geweest. Koffie- man. Haar getrouwde kinde- drinken in de Marchandzaal ren wonen in Utrecht en is er nog niet van gekomen, ik Leusden. Zij heeft twee klein- heb voortdurend visite ge had'. Mevrouw E.A. van Belzen- Burgers is 84 jaar en komt uit STRAATNAAMGEVING RUIMTELIJKE ORDENING neergezet, waar de nieuwe be- (Foto: Evert Hardendood). meneer twee weken naar Souburgh. Daarna zaten bei den dertien weken, op ver schillende verdiepingen in het Goudse verpleeghuis Bloemendaal. Hun zoon hoor de van de geplande nieuw bouw naast Souburgh, zijn ouders kregen na een gesprek een indicatieverklaring en zijn nu uitermate tevreden. ‘Ik had artrose, maar dat gaat nu beter', zegt mevrouw Emmerzaal. ‘Ik heb nu acute reuma, maar daar is ook wel iets aan te doen, onder meer door ander schoeisel'. De zekerheid van 24 uur zorg is voor beiden een grote ge ruststelling. De rasechte Rot terdammers kwamen negen jaar geleden naar Waddinx veen, omdat hun enige zoon, zijn vrouw en drie kleinzoons hier wonen. In de erker of tuinkamer staat de naaima chine van mevrouw Emmer zaal. Voor het tafeltje daar gaat ze nieuwe kleedjes ma ken. Haar man puzzelt en luistert naar het gesprek. Desgevraagd zegt hij: ‘Ik heb het hier heel goed naar mijn zin. Ik ben niet moeilijk'. Met zijn elektrische rolstoel gaat hij vaak naar buiten. Voor binnen is er een andere stoel en op de gangt staat zijn ho metrainer. ‘Koken doe ik zelf, zegt mevrouw Emmer zaal. ‘Ik kan best nog het een en ander. De kinderen zijn heel blij dat wij hier wonen. Ook voor hun is het goed te weten dat wij hier zo goed verzorgd zijn'. vlakbij Souburgh, op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Juliana van Stolberg- laan. Zij heeft een bewogen leven achter zich. Haar man, een rasechte Zeeuw, wilde na zijn pensioen weer in Vlissingen weken geleden hoorde ik dat gaan wonen. Afschuwelijke er voor mij een plaats in dit buren dreven het echtpaar gebouw was. Ik was overdon- snel weg. Na een periode in ’s Graven polder en een ziekenhuisop name van haar man, kwamen GROEN BOUWZAKEN kinderen. Zelf is ze een ras echte Brabantse. ‘Vijf weken na de dood van mijn man reed ik met mijn de flat met de bronzen vogels, auto in totale verwarring te gen een muur. Vijf operaties volgden', vertelt mevrouw Van Belzen in alle rust. Ja renlang had zij een praktijk als pedicure. Nu kan zij, ze is daar heel eerlijk in, niets meer. ‘Acht, misschien negen In de kleine bejaardenwoningen aan de Prins Bernhardlaan woont niemand meer. Ze zijn straks allemaal gesloopt. Met het verdwijnen van de bejaardenwoningen in de 0ranjewi|k is een fase in het plaatselijk huisvestingsaeleid voor ouderen in Waddinxveen afgesloten. (Foto: Sjaak Noteboom). nieuwe kast, waar mevrouw Van Gils al haar spullen in kwijt kan. ‘Verder heb ik niks negenen hadden nieuws hoeven kopen. We neergezet en alle dozen uitge- zijn altjd zuinig op onze meu- pakt. De volgende dag heb- bels geweest. Ik ben 77 jaar ben een dochter en een en dan krijg je nog zo’n mooie schoondochter alles afgewas sen'. Elf getrouwde kinderen, 45 kleinkinderen en twaalf ach terkleinkinderen zijn de trots van de actieve, lieve dame. “Vroeger stond ik op wasdag om twee uur in de nacht op en ging ik aan de slag. Overdag had ik voor de was geen tijd. We woonden eerst aan de He negouwerweg, waar nu de flat staat. Later kregen we een eigen huis op onze kwe kerij, waar nu mijn jongste zoon woont'. Mevrouw Van Gils heeft veel aanloop. ‘Er zijn wel honderd mensen bij me geweest en aan de Busken niet één heeft gezegd dat het werd opgegeven, toen de heer Van Belzen de trap niet meer op kon. In de flat hebben beiden pret tig gewoond, ondanks vele ziekenhuisopnames. WET GELUIDHINDER ik vond dat het te veel voor ze werd'. Mevrouw Van Belzen man keert veel, maar klaagt niet. De pacemaker noodzaakt haar een alarm te dragen, maar dat ziet niemand. ‘Het bandje niet om mijn hals, maar vastgespeld aan het bandje van mij bh en het alarm daarin', zegt ze vrolijk. Zij heeft een rollator, naar haar eigen idee voldoende hulp en zij is tevreden. Zoals ze daar in haar gezellige ka mer zit en relativerend en met gevoel voor humor praat, oogt ze minstens tien jaar jonger en zeer vitaal. Dat wil mevrouw Van Belzen graag zo houden. Het echtpaar Em- merzaal-Pons krijgt van be zoekers regelmatig de vraag of zij veel nieuwe meubels hebben gekocht. 'Helemaal niet', zegt mevrouw Emmer zaal (72). ‘Hier staat alles veel ruimer en komt dus veel mooier uit.' Dat handwerken en Hindelo- per schilderen haar hobbies zijn, blijkt al in de hal en ver der overal in het apparte ment. Drie weken geleden kwamen beiden uit 55+-wo- ningen aan de Anna de Waal hoeve (Zuidplas) naar hun nieuwe stek. Haar man, eer tijds slager, lijdt al dertig jaar aan een ernstige spier ziekte en is op verpleegkundi ge hulp aan huis aangewe zen. Toen zijn vrouw vorig jaar mei binnenshuis een on geluk kreeg, met een scheur in haar knie als gevolg, ging Aan de kant van de Juliana van Stolberglaan is de eerste reeks seniorwoningen-met-zorg 7 X x het station van de de Gouwe- een 'b een 624680 afspraak via de en Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 Het raadsbesluit en de daarbij behorende stukken liggen voor eenieder op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage bij de receptie van de afdeling Publiekszaken op het gemeentehuis. 08.30-14.00 uur 08.30 -12.30 uur 19.00 - 20.30 uur ontsluitingsstraat voor de 38 woningen bij de Zuidkade: Achterom straten 82 woningen Zuidplas '90: Aldebaran Centauri Rigel straten 12 woningen A-3 gebied: Apollolaan Junolaan straat 9 woningen achter gemeentehuis: Raadhuisstraat bedieningsstraatje Zuidkade Jan Dorrekenskade-Oost: Raadhuispad bedieningsstraatje achter de Nesse: Nessepad De chemokar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00 - 08.20 uur Kromme Esse 08.30 - 09.15 uur wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplashof 09.20 - 09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat 09.55 - 10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan 10.45 - 11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20 - 12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom 12.50 - 13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde 13.35 - 14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan 14.25 - 15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde 15.15 - 16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alieen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Tesselschadelaan, 4 lijsterbessen achter flat met nummers 20 t/m 116 en 2 populieren naast flat (c.v. ruimte) met nummers 118 t/m 208 Beatrixlaan 124, 1 berk inde tuin Oranjelaan 7, 1 eik in de tuin Schielandweg 7, 1 es in de tuin VIJFDE SERIE WIJZIGINGEN BOUWVERORDENING B&W maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 3 juni 1998 de vijfde serie wijzigingen van de bouwverordening heeft vastgesteld. Op vrijdag 7 augustus a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemokar afgeven. In verband met de vakantie staat er volgende week (5 augustus) geen gemeenterubriek in dit Weekblad. De volgende rubriek vindt u in de editie van 12 augustus a.s. Als u 29 mei niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen op 7 augustus, 9 oktober en 11 december 1998; uw buren of kennissen vragen uw K.C.A. af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar het afvalstation. Let op: u moet uw K.C.A. gesorteerd aanleveren. De datum van inwerkingtreding van de besluiten 1 en 2 is bepaald op 31 juli 1998. Besluit 3 treedt op 30 juli 1998 in werking. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling VROM. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. Het Instituut Sociaal Raadslieden is i.v.m. vakantie van mevr. C.M.J. de Bakker van 20 juli tot 20 augustus gesloten. Regels van de chemokar Bedrijven kunnen niet bij de chemokar en het afvalstation terecht. U mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Injectienaalden moet u in gesloten verpakking aanbieden. Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Wanneer o vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Bi berging met een Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Voorts stellen B&W eenieder in de gelegenheid opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek tijdens de open bare zitting, die voor dat doel wordt belegd op woensdag 12 augustus 1998, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis van Waddinxveen. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN St. Victorstraat 41het slopen van een bedrijfsruimte Trompstraat 25, het verwijderen van een I asbest golfplatendak van funderings- van funderings- SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag: vrijdag dinsdag- en donderdagavond VASTSTELLING NIEUWE STRAATNAMEN B&W maken bekend dat het college in haar vergadering van 16 juni 1998 de volgende straatnamen heeft vastgesteld op grond van het bepaalde in de Verordening straatnaamgeving en huisnummering: VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Otto-erf 13, het oprichten van een tuinberging Anna de Waalhoeve 13, het oprichten van een tuinberging Stationsstraat 49, het oprichten van een tuinberging Nic. Beetslaan 59, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Bredeweg 23, het oprichten van een opslaghal met kantoor ruimten Zuidkade 229/St. Victorstraat 54, het oprichten van verbindingsbrug Ringvaartsingel 1, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte in een woning Sniepweg 13h, het gedeeltelijk veranderen van een squash centrum in een sportcentrum Onderweg 36, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonwagen St. Victorstraat 41het oprichten van een bedrijfsgebouw Souburghlaan 6, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Centauri 41/43, het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak Roosje Voshoeve/Aldebaran, het oprichten van een fiets-voet- gangersbnef Coenecoop (tegenover nr. 103), het oprichten van bedrijfsgebouw voor twee bedrijven Limaweg 25, het oprichten van een rijwielstalling voor het gebied van dienen tot het vaststelien van een hogere grenswaarde als bedoeld in het 'Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen' voor de geluidsbelasting van percelen nabij de Prins Bernhardlaan en de Prinses Beatrixlaan. Voor deze percelen is een aanvraag ontvangen voor het oprichten van een complex met 43 appartementen in de woon-zorg-sfeer, ook bekend als Wozoco III, ten behoeve waarvan een vrijstellingsprocedure als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening dient te worden gevoerd. Deze locatie is als woningbouw locatie opgenomen in het in voorbereiding zijnde ontwerp- bestemmingsplan "Centrum '97". Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, met ingang van 30 juli 1998 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn wordt eenieder in de gelegenheid gesteld het ontwerp en de daarbij behorende stukken in te zien en opmerkingen ten aanzien van het ontwerp schriftelijk te maken en in te dienen bij B&W. VOORBEREIDINGSBESLUITEN B&W maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 1 juli 1998 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de navolgende locaties; Brugweg 12 t/m 20 (even) Mozartlaan 46 Kerkweg-Oost 222 en boulevard ais en het Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Langs de Puttelaan ter hoogte van Nederlandse Spoorwegen staan een aantal (bijna) dode bomen. Deze bomen zullen eind augustus of in september van dit jaar verwijdert worden. Het betreft hier zowel een aantal gemeentelijke bomen als een aantal bomen die eigendom zijn van de Nederlandse Spoorwegen. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken B&W bekend de volgende aanvraag te hebben ontvangen: Trompstraat 25, het oprichten van een berging Kanaaldijk 16, het oprichten van een brug Jan Dorrekenskade-Oost 45, het opheffen gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 47, het opheffen gebreken Noordeinde 25, het oprichten van een garage annex berging Kerkweg-Oost 220, het oprichten van een garage Otto-erf 4, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Prinses Beatrixlaan 27, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Otto-erf 9, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Mercuriusweg 16a, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een showroom annex kantoorruimte Otto-erf 4, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Kleikade 21, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Henegouwerweg 115, het oprichten van een warmwatertank Prinses Beatrixlaan 27, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Brugweg 41het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordeinde 41, het oprichten van een garage annex berging Otto-erf 9, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Aldebaran 2 en Centauri 1, het oprichten van een tuinmuur met een pergola Stationsstraat 36, het oprichten van een tuinmuur en een onderheid terras Brugweg 108, het oprichten van een berging annex dieren verblijf Nic. Beetslaan 59, het plaatsen achtergeveldakvlak Kievitdreef 13, het oprichten van een volière De vijfde serie wijzigingen treedt in werking met terug werkende kracht op 2 april 1998. VERZOEK HOGERE GRENSWAARDE B&W maken bekend dat zij het voornemen hebben bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te van een dakkapel op het De wijzigingen hebben betrekking op de volgende onderdelen: het aanscherpen van dé energieprestatiecoëfficiënt voor nieuw bouw woningen; het aanpassen van de stilleggingsbevoegdheid op grond van de derde tranche Awb;

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3