Campingbaas en -gast tevreden over Hollandse zomer Nieuwe reeks Doel is nu ontsluiten naar oost en zuid internetsite Elke ochtend... Opleidingscentrum SVS bewegingslessen Nanny Vogelaar Vernieuwde Film over AF-centrum Cydaam-kweker heeft milieucertificaat Aanrijding met letsel Rijn en Gouwe Realiseren van 'ruggengraat' kost 2,8 miljoen Klaverjassen in De Boog J. de Gruijl naar Spanje Mfe/pen St. Victor op zomerkamp I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 13 WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Samen met nog twaalf collega-kwekers ont ving de Moerkapelse kweker Roker een milieukeurcerti- ficaat uit handen van veiling-directeur Theo de Groot. (Foto: Bloemenveiling Holland) De kinderen vermaken zich opperbest in de speeltuin van camping De Randstad in Moer kapelle. (Foto: Sjaak Noteboom) donderdag Door MAAIKE THÜSS Zuid-Frankrijk op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Seizoen begint voor Concordia dat ze tijdens deze cursus een kijkje komen nemen bij Con cordia om kennis te maken Deze lessen, die worden gege ven op maandagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdag ochtend van 10.45-11.45 uur, Concordia maar krijgen bij Kreater muziekles. staan van Concordia is het promconcert op zaterdag 7 november in de sporthal ’de Dreef, waar ook pianist Jan Vayne zijn medewerking aan zal verlenen. Het plan omvat de ontwikke ling van de sierteelt, compen satie van natuur en milieu door natuurgebieden, verbe tering van de waterkwaliteit door inlaat vanuit de Oude Rijn en een betere ontsluiting van bedrijven en het gebied door verbetering en/of aanleg van wegen. Vooral dit laatste is een heikel punt. De landin richtingscommissie heeft bij de planvorming al heel wat schoten voor de boeg gekre gen. Voor een goede ontslui ting van het gebied moet over de gebiedsgrenzen heen geke ken worden, waarmee een Campingbaas Harry Uithol is zelfs tevreden over het zo merseizoen van 1998. ‘Al leen de eerste twee weken van de schoolvakantie was het wat minder, nu zitten we praktisch vol tot het ein de van het seizoen. We heb ben in totaal 220 plaatsen waarvan 180 vaste plaatsen voor sta-caravans. De men sen die zo’n plek hebben ko men toch wel. Die hebben geen last van het weer. Ze zijn van alle gemakken voorzien, het is een tweede huis voor ze‘. Dat geldt zeker voor Nel Gerrits uit De Haag. Ze is dit jaar voor de achttiende Als vervolg hierop heeft Bloe menveiling Holland het ini tiatief genomen' om milieu keur als verkoopconcept te ontwikkelen. Postcode: Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Maandag 17 augustus begint de Bo- skoopse Nanny Vogelaar (tel. 0172-231702) met een uit leerlingen van Concordia (Waddinxveen) en Excelsior (Boskoop). Ze hebben al onge veer 1 a 2 jaar les, zodat zij op 1’ op kunnen, doen. WADDINXVEEN -De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, afdeling Seniorenwerk, houdt op woensdag 19 augus tus a.s. een filmmiddag in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Wad dinxveen. De film gaat over de activiteiten die de stich ting organiseert voor senio ren in het centrum. Deze film is gemaakt ter gelegenheid van van de heropening van het activiteitencentrum en is vertoond op de open dag op 7 februari jl. Omdat velen slechts een deel hebben gezien of helemaal geen gelegenheid hebben ge had de film te zien, wordt de film op verzoek nogmaals ge draaid. De zaal gaat Open om 13.35 uur. De film begint om 14.15 uur en duurt 90 minuten. Halverwege wordt er een pauze ingelast. De toegang is gratis. Alle senioren zijn van harte welkom de 19e. r I I wcK.cn vuui reveil uui iri uc urn. vwi ucz.c vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Samen met hem ontvingen nog dertien leden van de Bloemenveiling Holland een certificaat. De kwekers zullen de ruim twintig vestigingen van int- ratuin gaan voorzien van planten met milieukeur. Naast stacaravans zijn er op De Randstad veertig plekken voor tenten en ge ren luisteren naar muziek, muziek maken en noten le zen. Verder oefenen de kinde- WADDINXVEEN - Op vrij dag 14 augustus a.s. is er weer buurtcentrum ’de Boog’aan de Constantijn Huygenslaan gebruiken naar voren laten 2. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Concordia plannen om mee te doen aan een festival in Schoonhoven op zaterdag 10 oktober. Het hoogtepunt van de activi- met het leerlingen- en harmo- teitn rond het 100-jarig be- nieorkest en met het musice ren in een orkest. WADDINXVEEN - ’Je zal maar op de camping zit ten’ is zo ongeveer de meest gehoorde kreet van deze zomer. Deze week valt het mee, maar regen, onweer en wind stoten beheersten het weerbeeld deze zomer. De campings zullen wel leeg zijn geweest en de campingbazen chagrij nig. In Moerkapelle op camping De Randstad valt het allemaal wel mee. WADDINXVEEN - Het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen heeft een vernieuwde inter netsite in gebruik genomen. De nieuwe pagina’s zijn sterk uitgebreid en bevatten een breed scala aan infor matie over opleidingen, cursussen, nieuws en geplande activiteiten in de komende periode. komen. De lesinhoud omvat een warming-up, rek- en strekoefeningen, 12 gezond- BOSKOOP - Vijf ontsluitingsvarianten waaronder één hoof don tsluitingsroute, telt het bij gestelde plan voor herinrichting van Boskoop-oost. De totale kosten wor den geraamd op 16 miljoen gulden, op te brengen door rijk, gemeente(n), het bedrijfsleven, waterschappen en hoogheemraadschap. N207: via de Halve Raak of via de Toegangseweg. Maar de voorkeur gaat uit naar aansluiting op rijksweg 11. Voor deze route is een ’rug gengraat’ van essentieel be lang. Binnen deze ruggen graat zijn de volgende wegen opgenomen: keer op vakantie in Moerka pelle. De spiksplinternieu we stacaravan is haar trots. ‘Deze hebben we vorig jaar gekocht. We zijn echt van alle gemakken voorzien. Toen we achttien jaar gele den op deze plek begonnen, hadden we dat allemaal nog niet hoor, wij zijn ook met een klein zwart-wit televi- sie-tje begonnen!1. Nel en haar man hebben het inder daad goed voor elkaar. Er is kabeltelevisie, een video, een magnetron een grote koelkast een oventje. Ze hebben een klein ’rommel- kamertje’, een slaapkamer en een badkamer. Buiten staat een tuinstel, is een schuurtje met tuingereed schap en een redelijk grote tuin om de gereedschappen in te gebruiken. Is er nog wel verschil met een gewoon woonhuis? ‘Waarom we hier naar toe gaan bedoel je? Nou we wonen in Den Haag op een bovenhuis en hier ben je in één stap buiten. Het is hier heerlijk rustig, je hebt privacy en gezellig heid. Je hebt hier heel ande re sociale contacten dan thuis. In onze straat zeg je elkaar alleen gedag, hier maak je eens een praatje, heel gezellig. Vroeger gin gen mijn zoon en dochter - wegingslessen Tai Chi omdat zij nog in opleiding is. Verder wil zij alleen de ge- zondheidskant van deze prachtige oude Chinese be wegingskunst in haar lessen gebruiken en niet de verdedi- gingskant zoals die bij Tai Chi lessen wel aan bod ko men. Daarbij wil Nanny Vo- koppelklaveij assen in gelaar, zoals in al haar les sen, ook andere elementen 4. Aan te leggen weg ten wes ten van de Wijkdijk. De nieuwe wegen krijgen een verhardingsbreedte van 6 meter, bermen van 3 meter en aan weerszijden een berm- sloot. De huidige Middelweg blijft gehandhaafd. De Wijk dijk wordt fietspad. Bij de uitwerking van de ontsluiting wordt rekening gehouden met de minimaal vereiste doorvaarthoogten in de vaar wegen. Deze ’ruggengraat’ kost in totaal 8.274.000 gul den. Hiervan wordt de helft gesubsidieerd door het Rijk, de overige 50 procent wordt bijgedragen door de gemeen te Boskoop. Deze gemeente krijgt ook het eigendom, be heer en onderhoud. Voor het vervolg van de ruggengraat is een rijksbijdrage beschikbaar van 3,6 miljoen gulden. Dit bedrag is opgenomen in de begroting. de verwachting. Ook het doorgaande verkeer vanuit Reeuwijk zal van beide rou tes gebruik kunnen maken en komt er ook verbetering in de problematiek van de Brug weg in Waddinxveen. Mocht de gebiedsoverschrij- dende route naar rijksweg 11 niet haalbaar worden ge acht door de nu ingestelde gebiedscom- missie, dan kiest de land inrichtings commissie voor de zuidelijke route naar de provinciale weg N207. Voor deze route zijn drie va rianten mogelijk via de Mid- delburgseweg of Rijerskoop- Lansing en een aan te leggen weg naar de Randenburgse- weg en de N207. In noordelijke richting zijn ook verschillende mogelijkhe den voor aansluiting op de nu 22 en 26 jaar oud- nog mee en zaten we ’s avonds bijna elke avond in de kanti ne, kaarten, bingo, je kunt er van alles doen. Tegen woordig gaan we niet zo vaak meer, die behoefte wordt minder als je wat ou der bent. Nu genieten we van de rust1 De Haagse is van april tot en met september op De Randstad te vinden. Haar man moet daardoor wel elke ochtend naar Den Haag en ’s middags weer terug om te werken. ‘Af en toe kan ’ie z’n stuur wel opvreten doordat hij elke keer in de file staat', lacht Nel, ‘Maar hij heeft het er wel voor over hoor. We zouden niet anders wil len. Het buitenland trekt ons gewoon niet‘. Eigenlijk heeft het echtpaar twee huizen. ‘Dat lijkt wel heel wat te kosten, maar wij gaan natuurlijk verder nooit op vakantie. Neem een vakantie naar Gran Cana ria, dat kost je zo ƒ4000. Als je dat van al die jaren bij el kaar optelt, kom je op het zelfde uit, toch?1 tehuis, op 8 en 10 september zijn er voorlichtingsavonden in de Rozenburcht. Na bestudering van de ver- keersaspecten heeft de land inrichtingscommissie voor keur voor één hoofdontslui ting: een oostelijke route via de Warmoeskade naar de toe komstige rijksweg 11 bij Bo degraven in combinatie met een zuidelijke route via de polder Randenburg naar de provinciale weg N207 nabij de waterzuivering. Wordt deze combinatie van ontsluitingen in oostelijke en zuidelijke richting gereali seerd dan zal de kern van Bo skoop flink ontlast worden en veel minder hinder hebben van doorgaand verkeer, zo is wone caravans. In een van de caravans is de familie Beuwer uit het oosterse 01- denzaal neergestreken. ‘We wilden eigenlijk naar. Frankrijk, maar we hadden niet zoveel vertrouwen meer in de caravan. En de campings in Zuid-Frankrijk zijn trouwens toch vol‘, al dus Jan Beuwer. ‘We heb ben het hier prima naar ons zin‘, vertelt Gerrie Beuwer. “We maken steeds uitstap jes. We zijn gisteren naar het strand geweest, we gaan nog een dagje naar Duinrel. Je kunt daar ook wel op een camping gaan staan, maar voor ons is een dag Duinrel voldoende. Voor de kinderen is er in ieder geval genoeg te doen. Elke dag zijn er activi teiten voor ze‘. Op De Randstad is een acti viteitenteam van twee per sonen die rond de 25 activi teiten per week voor kinde ren organiseren. Daarnaast is er een speeltuin en een zwembad met een grote glij baan. Ach als het maar droog is, is het al goed. Het is gewoon Hollands weer en in Frankrijk regent het ook vaak genoeg1, vindt Jan Breuwer. ‘Maar goed, deze week is het natuurlijk fan tastisch weer, we hebben goed gegokt!' dingscentrum SVS voor het schilders-, afwerkings- en glaszetbedrijf verzorgt, staan ook op het Internet. Dit blok je cursussen wordt in toe komst nog verder uitgebouwd met cursusbeschrijvingen en een overzicht van cursussen voor de afbouwsector. Be langrijke evenementen, waaraan zal worden deelge nomen, staan in de agenda. Zo kan de internetgebruiker zien, dat het Opleidingscen trum SVS vertegenwoordigd zal zijn op het evenement 100 jaar Het Witte Huis in Rot terdam (10-13 september) en de eerste Europese Beroepen wedstrijd in Groningen (26- 31 oktober). Aan de nieuwe site zal voort durend gebouwd gaan wor den. Het is de bedoeling om de site binnenkort uit te brei den met een beschrijven het Opleidingscentrum SVS in Vandaag start de verkoop en Duits, van de ’milieuvriendelijke planten’ in de intratuinvesti- gingen. In 1997 zijn de eisen voor bloemen en planten met mi lieukeur vastgesteld. heidsbewegingen van Tai Chi en een speciale oefening. Elementen uit de Tai Chi die in de loop der tijd ook aan bod zullen komen zijn evenwicht, innerlijke en fysieke balans, aandacht voor de rustige li chaamsbewegingen, het ge bruik van handgebaren, het ontwikkelen van je vermogen tot creatieve visualisatie, het gebruik van de ademhaling, het luistervermogen, stukjes theorie. Nanny Vogelaar begint aan het tweede jaar van haar Tai Chi-docentenopleiding. De opleiding in Utrecht duurt drie jaar en het opleidingsin stituut is op dit moment bezig in nauwe samenwerking met Stichting Tai Chi Nederland een rijkserkenning te verkrij gen. Daarnaast volgt zij groepslessen in Den Haag en privélessen in Rijswijk. Engels, Frans en Duits. Daarnaast zullen ook alle boeken, die voor een breder publiek interessant zijn, op internet worden gepresen teerd. WADDINXVEEN - Dinsdag 1 september is het precies twintig jaar geleden dat fysi otherapeut J. de Gruijl zijn praktijk aan de Prins Bem- hardlaan in Waddinxveen be gon. Twee decennia later begint hij opnieuw en wel in het plaatsje Javea aan de Costa Blanca in Spanje. Deze ver andering brengt met zich dat Aris Schrooder de Waddinx- veense praktijk voor fysiothe rapie zal voortzetten. Aris Schrooder is al bijna 13 jaar in deze praktijk werk zaam en is dus geen onbe kend gezicht voor diegene die in de afgelopen jaren de prak tijk bezocht hebben. J. de Gruijl denkt dan ook dat het een goede zaak voor de praktijk en de patiënten is dat een bekendé voor de con tinuïteit zorgt. Samen zijn ze er ook in geslaagd een nieuwe collega te vinden die de open gevallen plaats zal innemen. Zijn naam is Patrick Rijn beek. Hij is reeds enige jaren als fysiotherapeut werkzaam is in het St. Fransicus Gast huis in Rotterdam. Om patiënten en kennissen te bedanken voor het vertrou wen dat ze in de afgelopen 20 jaren in de praktijk hebben gehad en om kennis te maken met Aris Schrooder en Pa trick Rijnbeek wordt er woensdagavond 26 augustus van zes tot negen uur een re ceptie gehouden in hotel-café- restaurant ’De Unie’ (Kerk- weg-Oost). MOERKAPELLE/WAD- DINXVEEN - Eigenaar Ro ker van cyclaamkwekerij Roker uit Moerkapelle heeft vorige week uit han den van Theo de Groot (di recteur van milieuproject sierteelt van de bloemen veiling Holland) een mi- lieu-certificaat ontvan gen. ren het ritmegevoel, het ge hoor en de stem. Dat gebeurt door zingen en het bespelen van ritme-, klank- en melodi sche instrumenten. Contactpersoon bij Concordia vooor informatie over de ins- trumentale lessen en de Sinds AMV-cursus is Joke Bbuman, tel. 0182-619569. Voor het nieuwe seizoen, waar Concordia weer fris aan kan beginnen, staat er al een menten en de cursus AMV aantal activiteiten op het pro- (algemene muzikale vor- gramma, die nog steeds in bedrijven, waarin alle bedrij ven zijn opgenomen die sta ges of het praktijkdeel van de opleiding via werkend leren kunnen verzorgen. De bedrij ven zijn respectievelijk gese- ken worden, waarmee lecteerd naar sector, provin- provinciale ’gebiedscommis- cie en vestigingsplaats. sie’ nu bezig is. De cursussen, die het Oplei- Het ontwerpplan ligt inmid dels ter inzage in het gemeen- Het harmonieorkest start donderdag 13 augustus met hun repetitie van 19.30 uur tot 22.00 uur. Een week later is het opleidingsorkest aan de beurt. Zij repeteren van 18.00 tot 19.15. Beide orkesten staan onder leiding van Pie ter Boer. Het opleidingsorkest bestaat ming), verzorgd door Kreater. het teken staan van het 100- - - - Voor wat betreft de muziek- jarig bestaan van Concordia. lessen zijn de leerlingen lid Zaterdag 19 september ver- van Concordia maar krijgen zorgt Concordia een concert ze bij Kreater muziekles, tijdens de jaarlijkse Bedrij- deze manier orkestervaring Voor de cursus AMV zijn de vensportdag. Verder heeft op kunnen doen. leerlingen lid van Kreater, Het orkest speelt eenvoudige maar het is wel de bedoeling muziekwerken die goed in het gehoor liggen. Na een aantal jaren kunnen deze leerlingen doorstromen naar het harmonie-orkest. Het op leidingsorkest wordt verder aangevuld met leden uit het In deze cursus leren de kinde- harmonie-orkest. Ook de muzieklessen bij het centrum voor kunstzinnige Sinds kort staan ook alle be drijven, die in het erkend re gister van SVS-opleidingsbe- drijven zijn op genomen, op het internet. De nieuwe site is te vinden op het adres ht- tp://www.svs.nl. Via internet kan ook naar het Opleidings centrum SVS gemaild wor den. Het e-mail-adres is svs@svs.nl. De vernieuwde si te van het Opleidingscen trum SVS, die in samenwer king met Boerma Reclame Adviesburo in Waddinxveen is ontwikkeld, bestaat uit vijf blokken. Na de openingspagina kan de intemet-gebruiker doorklik ken naar ’algemene informa tie’. In dit blok wordt een be schrijving gegeven van het Opleidingscentrum SVS, de organisatiestructuur en de adressen van het kantoor en de scholings- en examencen tra. Het is mogelijk om via dit blok vanaf het internet route kaartjes naar het kantoor en de centra uit te printen. Het tweede blok ’opleidingen’ biedt een overzicht van de kwalificatiestructuur, de op leidingen via werkend leren, de opleidingen in het MBO- en HBO-dagonderwijs en de adressen van de onderwijsin stellingen die eeze opleidin gen verzorgen. In dit blok kunnen geïnteres seerden ook zoeken in het er kend register van opleidings- 1. Middel- burgseweg vanaf Rei- jerskoop tot de Middel weg. Dit wegvak wordt gere construeerd. De weg wordt verbreed van 4.50 meter naar 6 meter, deze verbreding zal aan de oostzij de plaatsvinden. 2. Aan te leggen weg parallel aan en ten noorden van de Middelweg. 3. Aan te leggen weg tussen Middelweg en Wijkdijk. vorming Kreater (Kerk straat) zullen binnenkort weer van start gaan, f- augustus vorig jaar worden de muzieklessen voor blaas instrumenten, alsook voor eventueel slagwerkinstru- WADDINXVEEN - Na vijf weken zomervakantie begin nen de harmonie en het opleidingsorkest van de 100-ja- rige Waddinxveense muziekvereniging Concordia op respectievelijk donderdag 13 augustus en f 20 augustus met het nieuwe seizoen. WADDINXVEEN - Za terdagochtend zijn der tien welpen en vijf lei- dinggevers van scou ting St.Victor vertrokken naar Oos- terbeek voor het jaar lijkse zomerkamp. De welpen zijn uitgenodigd door een krantenredac tie om hen te helpen bij het uitzoeken van aller lei spannende zaken. De twee clubhuizen die voor de welpen zijn af gehuurd liggen in een mooi bos. Er is genoeg ruimte om spelletjes te doen, speurtochten te lopen en om hutten te bouwen. De welpen sla pen in een grote slaap zaal in één clubhuis. In het andere clubhuis is een keuken en eet- en speelzaal. Zaterdag 17 augustus komen de welpen weer thuis. Na het zomer kamp hebben de wel pen weer elke week op komst op zaterdagmor gen tussen 10 en 12 uur in en rond het clubhuis aan de J.W. Frisoweg tegenover nummer 71. De eerste opkomst na de vakantie is 22 au gustus. Het belooft weer een af wisselend jaar te wor den met o.a. balspelen, toneel, knutselen met hout en karton en grote spelen in het Gouweb- os. Jongens tussen de 7 en 11 jaar die het leuk vinden om eens bij de welpen te komen kijken zijn van harte welkom. De eerste 4 keer zijn gratis. WADDINXVEEN - Dinsdag middag vond op de Henegou- werweg tussen Waddinxveen en Boskoop een aanrijding plaats tussen een personen auto en een scooter. De 29-ja- rige automobilist uit Wijchen nieuwe reeks bewegingslessen Tai Chi in de dans- sloeg rechtsaf een inrit in. Hij school van Guus en Renee van der Lubbe aan de Sniep- kruiste daarbij het fietspad weg in Waddinxveen. maar merkte een tegemoet komende bromfietser, een 17- jarige Hagenaar, niet op. Zo wel de bromfietsbestuurder als zijn 16-jarige passagier kwamen hardhandig met het worden geleid door Nanny wegdek in aanraking. De 16- Vogelaar, gediplomeerd be- jarige, eveneens uit Den wegingsdocente. Zij geeft al Haag afkomstige, raakte ruim 18 jaar allerlei soorten daarbij gewond. Zij is met on- bewegingslessen. Nadrukke- bekend letsel overgëbracht lijk noemt zij haar lessen be- naar het Bleulandziekenhuis. - - - MILIEUKEUR PLANTEN: VOOR MILIEUBEWUSTE KLANT04

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13