WADDINXVE ITV 1 i! JI11 'dI HO NIETJE ROLLETJE.» ”EN NU OP EEN L. Zondag recreatiedag in Reeuwijkse Hout Reas goed in keuring Zoetermeers Kinderkoor is in oprichting Brandweer rukt voor niets uit OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Aanrijding PAGINA 3 WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1989 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T N E U R R B E E E M K G E B. ■■■HMM school Zuid-Holland REEUWMK/WADDINXVEEN - Het natuur- en recre atieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarbij Waddinxveen met ’t Weegje is aangesloten, houdt zon dag 16 augustus een recreatiedag in de Reeuwijkse Hout ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het schap. INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN Voldoet een Keurslager bij een keuring niet aan de ei sen dan kan hij het lidmaat schap verliezen. de klap en het plonsgeluid te hebben gehoord en daarom werd ook de brandweer en een helicopter van het Korps Landelijke Politiediensten te hulp geroepen. Rond 1.30 uur werd de zoek actie gestaakt omdat niets er op wees dat daadwerkelijk een auto te water was ge gaan. Aan de kant van Rot terdam had wel een eenzijdi ge aanrijding plaatsgevonden rond 23.50 uur. Hierbij was geremd en was een paal uit de grond gereden. ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT doende vorderingen hebben gemaakt tijdens de lessen en koorrepetities, kunnen zij na een toelatingstest lid worden van het C-koor. Dit koor heet het Zoeter- meers Kinderkoor en wordt het concertkoor van de Zoe- termeerse afdeling. Alle les sen en repetities vinden plaats in de Paulusschool, Dr. BOSKOOP - Tijdens een on aangekondigde keuring door de landelijke Keurslagers- vereniging, uitgevoerd door het Kwaliteit Bewakings Bu reau Levensmiddelen, is het rundergehakt van Keursla ger Reas positief beoordeeld. Het aangekondigde gehakt werd onderzocht op bacterio logische gesteldheid, samen stelling en behandeling. Op deze drie onderdelen scoorde Reas gemiddeld een 8,3. De jaarlijkse product- Troubadour Bert van Baar zingt tijdens deze dag de lof over de recreatiegebieden in Zuid-Holland in het alge meen en over de Reeuwijkse Piasen in het bijzonder. Daarnaast kunnen de bezoe kers meedoen aan diverse Oud-Hollandse volksspelen. Dit alles in het kader van de Groene Toer 1998. De Oud-Hollandse trouba dour Bard de Beer is ver dwaald in de tijd. In de zomer van nu zoekt hij een oplos sing in de natuur. Tijdens de Groene Toer ontmoet hij in Zuid-Holland de liedjeszan ger Bert van Baar, een zin gende natuurgids die ook ac cordeon, luit, gitaar, trekzak, klompviool en hommel speelt en een mysterieuze stereo speeldoos bedient. Naast genieten van de zang en muziek van Bert van Baar kunnen jong en oud meedoen aan diverse Oud-Hollandse volksspelen. Behalve stok- vangen, ringsteken, galgke- gelen en kruisboogschieten kunnen' belangstellenden ook midgetgolfen of springen op een springkussen. De deelnemers kunnen met of zonder scorekaart meedoen aan in totaal twintig spelen (men kiest zelf voor wel of geen competitie) en natuur lijk zijn hier aardige attenties mee te verdienen. Deelname aan alle activiteiten is gratis. Ontwikkeling hij verschillende elpees en cd’s uit die lovend werden ontvangen door de pers. Eind van dit jaar zal Bert van Baar debuteren als auteur in de jubileumbundel van uitge verij Conserve. J.W. Paltelaan 3 te Zoeter- meer. Kinderen van 6 tot 14 jaar die zin in zingen hebben, kunnen (met hun ouders) een informatiepakket aanvragen bij docent-dirigent Caro Kindt, telefoon 010-5212703. Men kan ook schrijven naar ’Zangschool Zuid-Holland, af deling Zoetermeer’, Postbus 7263, 2701 AG Zoetermeer. ZOETERMEER/WAD- DINXVEEN - Kinderen uit Zoetermeer en omgeving die van zingen houden, kunnen vanaf oktober lid worden van een nieuwe Zoetermeerse afdeling van de Zangschool Zuid- Holland. WADDINXVEEN - Kort voor middernacht op maandag kwam er bij de Waddinxveen- se politie een melding binnen over een mogelijk te water ge raakte auto. Aan de Rotteka- de in Zevenhuizen hadden in woners een auto horen rem men. Vervolgens hoorden ze een klap en een plonsgeluid. Zowel de politie van Hollands Midden (district IJssel en Gouwe) als de politie van Rot terdam Rijnmond gingen poolshoogte nemen. Ter plaatse bleken meer getuigen BEZWAAR WVEEN/BOSKOOP - Op de Henegouwerweg tussen Bos koop en Waddinxveen vond op 4 augustus een botsing plaats. Een 29-jarige automo bilist uit Wijchen sloeg bij een inrit rechtsaf maar zag daarbij de scooter op het naastgelegen fietspad over het hoofd. De 17-jarige brom fietsbestuurder en zijn 16-ja- rige passagiere smakten op het wegdek, waarbij de 16-ja- rige gewond raakte. keuring is bedoeld om de Keurslagers alert te houden op de kwaliteit van de door hen geleverde producten. Van de landelijke Keursla- gersvereniging zijn 550 zelf standige ondernemers lid. Onderling zijn afspraken ge maakt over assortiment, hy giëne, kwaliteit en service. dinxveen, die drie decennia geleden van start ging met het idee om de oorspronkelij ke Reeuwijkse plassen te ont zien, is uitgegroeid tot vol waardige recreatieve en toe ristische voorzieningen in diverse recreatiegebieden. In dertig jaar tijd is er veel veranderd rond de Reeuwijk se Plassen, maar het oor spronkelijke karakter van de gebieden is altijd behouden en daar is het mede aan te danken dat ook de natuur waarden zich goed hebben kunnen ontwikkelen. Tegenwoordig vinden in de weekeinden honderden recre anten hun weg naar de Reeuwijkse Plassen en omge ving om er te genieten van openluchtrecreatie. De recreatiedag is op zondag 16 augustus in de Reeuwijkse Hout, bij Paviljoen Reeuwijk se Hout van 11.00-17.00 uur. De Reeuwijkse Hout is be reikbaar vanaf de A12, afslag Reeuwijk. Daarna borden Reeuwijkse Hout volgen. Bij de Groenbus van de pro vincie Zuid-Holland kunnen belangstellenden informatie krijgen over recreatiemoge lijkheden zoals wandelen, fietsen en kanovaren in Zuid- Holland en de overige data en locaties van de Groene Toer. Bert van Baar werkte ruim twintig jaar als (natuur)jour- nalist en eindredacteur, maar besloot zijn artikelen zelf te gaan zingen. Hierbij begeleidt hij zichzelf op snaar- en toetseninstrumen- ten. Bert van Baar schreef diverse shows en trad op tijdens het Oeral-festival. Verder bracht FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! zangschool met 5 opleidings- klassen en drie kinderkoren. Door deze gelaagde structuur ervaren alle kinderen vol doende uitdaging en is het goed mogelijk om ook oudere nieuwkomers een plaats te bieden. Kinderen die lid worden ko men tweemaal per week naar de zangschool. Op maandag krijgen de kinderen les in no ten lezen en van blad zingen. Tijdens deze lessen wordt ge bruik gemaakt van de nieuw ste methode voor kinderkoor: ’Jongleren’. De kinderen werken in eigen tempo de oefenboeken door. Op vrijdag repeteren de ver schillende koren. Nieuwe leden zingen, naar gelang hun leeftijd, eerst in het A-koor of het B-koor waar zij op verschillende niveaus koorervaring op kunnen doen. Wanneer de kinderen vol- Het Haags Kinderkoor, één van de koren die is De Stichting Zangschool Zuid-Holland werd in 1990 opgericht door de bekende kinderkoorpedagogen Marij ke van Klaveren en Silvère van Lieshout. Doelstelling is om kinderen een all-round muzikale op voeding te bieden met als uit gangspunt het meest natuur lijke instrument: de stem. Zingen in een kinderkoor met ambitie levert een bijzondere bijdrage aan de ontwikkeling van kinderen. Zij leren noten lezen en van blad zingen. Er wordt ge werkt aan de ontwikkeling van de stem. Daarnaast wordt het zelfver trouwen en doorzettingsver mogen versterkt en leren de kinderen in sociaal verband te functioneren. Het op ni veau musiceren en optreden levert onvergefelijke ervarin gen op. Eén van de koren die is aan gesloten bij de Zangschool Zuid-Holland is het Haags Kinderkoor. In korte tijd heeft dit koor nationale en in ternationale erkenning ge kregen. Hoogtepunten uit de carrière van het Haags Kinderkoor waren de productie van twee cd’s, een uitwisseling met een koor uit Polen en het behalen van een eerste prijs cum lan de op het ’Europees Muziek festival voor de Jeugd’ te Neerpelt (Belgie). Nu gebleken is dat de struc tuur van de Zangschool Zuid- Holland een succesformule is, is de tijd rijp geworden om een afdeling in Zoetermeer op te richten. Het is de bedoeling dat het Zoetermeers Kinderkoor bin nen een paar jaar zal uit groeien tot een volwaardige RUIMTELIJKE ORDENING VERZOEKEN OM VRIJSTELLING VERGADERINGEN Het natuur- en recreatie schap Reeuwijkse Plassen be staat dertig jaar. De recre atieve ontwikkeling rond Reeuwijk, Gouda en Wad- BOUWZAKEN GROEN MILIEUZAKEN het het vergroten het i 2*11 it1 tTI O t l il TTW 1 624680 en I B W zijn voornemens de volgende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen: Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 een automobielbedrijf, plaat- wasplaatsen op het perceel 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur in werking perceel op Oe Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Het Instituut Sociaal Raadslieden is i.v.m. vakantie van mevr. C.M.J. de Bakker van 20 juli tot 20 augustus gesloten. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Kievitdreef 13, het oprichten van een volière Thorbeckehoeve 4, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak een berging en Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Van Leeuwen Autobedrijf BV, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor werkerij, tankstation en Coenecoop 260. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 13 augustus 1998 gedurende zes weken voor ter inzage. Tegen de besluiten kunt u tot 24 september 1998 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Voornoemde stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM (zie boven). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken B&W bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Marga Klompèhoeve 109, 2 berken in de voor en achtertuin. Jan Campertlaan 12, één sierappel in voortuin. de Genestetlaan 14, één ceder in de voortuin en één pruim in de zijtuin en een derde boom. Brugweg tegenover huisnr. 135, 5 bomen aan de slootkant. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. en het vergroten van na afspraak via de OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Jan Dorrekenskade-Oost 82, het slopen van het verwijderen van asbest gevelbeplating Maarten Schoutenstraat 6, het slopen van een berging en een leslokaal Prinses Marijkestraat 34, het verwijderen van asbest plafond platen in een garage St. Victorplein 17, het verwijderen van asbestbevattende golfdakplaten van een berging Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een -hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. <*lCIN IN prijs ^OOT !N SCRVicr Besluiten B&W delen mee dat op 21 juli 1998 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend aan: Technisch bedrijf A. de Sterke B.V., oprichten en hebben van een metaalbewerkingsbedrijf op een het bedrijvenpark Coenecoop, nr.n.t.b., kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 634 (ged). Lehmann Troost B.V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een) distributiecentrum groenten en fruit op het perceel Bredeweg 23. (Doelwijk 3) Jkïëiff OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Prins Bernhardlaan (naast nr. 2-4), het oprichten van een woongebouw met 26 huurwoningen Meteorenweg 2 t/m 120 (even), het oprichten van drie woon gebouwen (tweemaal 17 vrije sector koopappartementen en eenmaal 26 vrije sector koopappartementen) Meteorenweg, het oprichten van 16 garages Wega 13 en 16, het oprichten van twee woongebouwen Wijk Zuidplas 1990, ter hoogte van de Poolster, het oprichten van een dag- annex dienstencentrum, 8 woongebouwen en 9 bergingen Nesse 18, het gedeeltelijk veranderen een horecagebouw met een keuken Maarten Schoutenstraat (t.o. nr. 29), het oprichten van een bedrijfsgebouw Henegouwerweg (naast nr. 102c), het oprichten van een agrarische bedrijfswoning Dorpstraat 80, het gedeeltelijk veranderen van een winkel pand Zuidplaslaan 112 en 114, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen Staringlaan 8, het gedeeltelijk veranderen en van een kantoor- annex bedrijfsruimte de Akker 101 en 103, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van twee woningen Jan Dorrekenskade-Oost 82, het oprichten van een berging Onderweg 20, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage annex berging Roosje Voshoeve 13, het gedeeltelijk veranderen van een woning Zuidkade 227, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning de Akker 103, het plaatsen van een dakkapel op het voor geveldakvlak Thorbeckehoeve 19, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Tot 10 september 1998 kunt u schriftelijk uw bedenkingen tegen de Wm-ontwerpbesluiten indienen bij het college van B W en tegen de Wvo-ontwerpbesluiten bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. U kunt voor een gedachtenwisseling over de ontwerpbesluiten of voor het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken, tel. 624838. Uw persoonlijke worden indien u dit wenst niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. De ontwerpbesluiten liggen ter inzage bij de afdeling VROM (Wm) op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838) en op het kantoor van het hoogheemraadschap, Maasboulevard 123, Rotterdam, tel 010-4537322 (Wvo). De burgemeester maakt bekend dat de volgende meldingen zijn ontvangen: 1. Brugweg 108: het oprichten van een berging annex dieren verblijf; 2. Kleikade 21: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. "Brugweg’80"; 2. "Dorpstraat", maar de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde "kruimelgevallen" als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn B&W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. B&W zijn voornemens genoemde meldingen deze vrijstelling te verlenen. De meldingen liggen twee weken ter inzage m.i.v. 13 augustus 1998, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling VROM. Tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen kunt u schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van B&W. COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op maandag 17 augustus 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a. bezwaarschriften tegen: een besluit tot toekenning van bijzondere bijstand ingevolge de Algemene Bijstandswet, ter voorziening in de eigen bijdrage in de aanschafkosten van orthopedische schoenen; een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een kapvergunning ten behoeve van het vellen van diverse hout- opstanden op het perceel Dorpstraat 33; een besluit tot afwijzing van een verzoek om toekenning van een woonvoorziening in de vorm van een financiële tegemoet koming in verhuis- en herinrichtingskosten ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten; een besluit tot toekenning van een vervoersvoorziening ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten in de vorm van een tegemoetkoming in de kosten van het gebruik van een eigen auto; een besluit tot afwijzing van een verzoek om toekenning van een woonvoorziening, ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten. De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken B&W bekend de volgende aanvraag te hebben ontvangen: Thorbeckehoeve 4, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Piasweg 14, het oprichten van een berging Schaepmanhoeve 46, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Coenecoop (naast nr. 750), het oprichten van een kantoor met bedrijfshal Lindengaarde 19, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning annex garage Poolster 2, het oprichten van een erfafscheiding Thorbeckehoeve 19, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Staringlaan 18, het geheel vernieuwen van een antennemast Aletta Jacobshoeve 20, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Brugweg 35, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak Henegouwerweg 115, het oprichten van een warenhuis Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt'bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan Langs de Puttelaan ter hoogte van het station van de Nederlandse Spoorwegen staan een aantal (bijna) dode bomen. Deze bomen zullen eind augustus of in september van dit jaar verwijdert worden. Het betreft hier zowel een aantal gemeentelijke bomen als een aantal bomen die eigendom zijn van de Nederlandse Spoorwegen. Ontwerpbesluiten B W en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheem raadschap Schieland zijn voornemens de volgende vergunning(en) ingevolge resp. de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren te verlenen aan: Harva Verpakkingen B.V. Boers Exploitatie B.V. De Wm-vergunningen betreffen A. het oprichten en in werking hebben van een distributie centrum voor aardappelen, groente en fruit op het bedrijven terrein Doelwijk, Bredeweg, ongenummerd, kadastraal Bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, nrs. 4143 (ged); een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een lm en exportbedrijf van land- en tuinbouwproducten en bloemen en planten op het perceel Bredeweg 22. De Wvo-vergunningen betreffen het in het oppervlaktewater lozen van afvalwater, uitsluitend afkomstig van voornoemde bedrijven. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 10 september 1998 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B&W. U kunt voor een gedachtenwisseling over het ontwerpbesluit of voor het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken, tel. 624838. Voor het overige: zie boven. Wijziging eerder verleende vergunning Kerkweg-Oost/hoek Oranjelaan, het oprichten van een woon gebouw bestaande uit 9 appartementen en een parkeergarage VERZOEK OM MEDEWERKING B&W zijn voornemens medewerking te verlenen aan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een showroom annex kantoorruimte op het perceel Mercuriusweg 16a. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt m.i.v. 13 augustus 1998 gedurende twee weken, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, ter inzage bij de afdeling VROM. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk bedenkingen indienen bij B&W.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3