Teus de Beer zilveren Juliana Fonds De Klup zoekt Drie open dagen bij Opleidingscentrum ue Klup zoekt vrijwilligers jubilaris Woonpartners steunt rijdende 'hangplek COLOPHON Aanmelden voor IPM'99 via PPH ■Cf 4 MEDISCHE DIENSTEN Meer keuze KERKDIENSTEN Wachttorenbe- Halve dagen Avonduren r groep kunnen tegelijkertijd 10.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg 17.00 uur ds. H. Schipaan- boord A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 0182-616801, J. Frinking- Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172-213898 Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172-217834 Weekblad voor Waddinxveen en individueel een opleiding volgen die bij hen past. Door de individuele aanpak kan op vele momenten in het cursusjaar worden gestart met de opleiding. Dat kan op momenten dat het de cursisten schikt in de och tenduren (ook op zaterdag morgen), de middagen of op de maandag- tot en met don derdagavond. De individuele aanpak houdt in dat wordt aangesloten bij de beginsituatie van elke cur sist. De opleidingen zijn be stemd voor zowel de particu lier als de (startende) onder nemer op een het niveau van de beginner of de gevorderde. 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 17.00 uur ds. A.W. van der Plas De regeling ‘medische weekeinddienst1 is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg 17.00 uur ds. J.G. van Til burg 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. M. van Veelen, Delft 10.30 uur Evangelie studie- klassen 11.20 uur Algemene vergade ring 9.30 uur student C.C. den Hertog, Apeldoorn 18.30 uur student C.C. den Hertog, Apeldoorn WADDINXVEEN - ’Leren door doen, in de eigen omge ving* is het motto van Opleidingscentrum Waddinx veen (tel. 0182-645444) dat het nieuwe cursusjaar van start laat gaan met drie open dagen op donderdag 20 augustus van 09.00-22.00 uur, vrijdag 21 augustus van 09.00-16.00 uur en zaterdag 22 augustus van 09.00-12.00 uur. 10.00 uur ev. G. v.d. Bos, Ede (Coenecoop College Eucharistieviering op dins dag 19.00 uur. 9.30 uur ds. A. Schaap, Moerkapelle 18.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg ‘Die keuze aan keukenblok ken is toch wel een stuk verbeterd. Wij proberen het nu tenminste de huurders ook meer keuzes te geven. Ze kunnen de badcel laten betegelen, een kleurkeuze in het schilderwerk maken en een centrale verwar ming in de woning krijgen'. Veel van die werkzaamhe den gaan tegen huurverho ging. Er zijn nog steeds mensen die zeggen ‘dan doe ik het voor de woningbouw vereniging', maar dat vind ik juist niet. Je woont ge middeld 20 jaar in een wo ning, dan doe je het toch voor jezelf. ‘Je woont er toch zelf in. Je hebt er het genot van. Dan zou je 20 jaar in een woning moeten zitten zonder luxe, daar heb je toch alleen je zelf mee?' “Vanaf de start van Woon- partners Midden-Holland ben ik specifiek verant woordelijk geworden voor de woningtoewijzing. Ook bij de woonruimteverdeling is veel veranderd. Vroeger moesten de mensen zich als woningzoekende inschrij ven op een wachtlijst bij de gemeente'. ‘De gemeente had zijn kan didaten en de woningcorpo raties hadden kandidaten en dan moest je proberen het zo eerlijk mogelijk te doen, maar er zat te weinig systeem in. Nu nieuwe wo ningzoekenden zelf reage ren op de woning-adverten- ties en met het puntensys teem, van starters en doorstromers, is het veel duidelijker geworden'. ‘Bij veel gevraagde wonin gen reageren soms 40 men sen. Je kunt dan maar één huishouden helpen en 39 mensen zijn teleurgesteld. Want iedereen denkt dat hij het meest urgent is. Dat is hetzelfde gebleven, daar ontkom je niet aan'. Systeem eerlijker Een goede reden om eens met deze trouwe werkne mer terug te blikken op die lange periode, waarin er veel veranderingen hebben plaatsgevonden in de plaat selijke volkshuisvesting en woningtoewijzing. Teus de Beer kwam in 1973 in dienst als administra teur bij woningbouwvereni ging Waddinxveen. Hij kreeg een all-round functie en werd belast met het ma ken van de jaarrekeningen, de huurincasso en contac ten met de huurders. WADDINXVEEN/GOUDA - De Klup, een stichting voor gespecialiseerde vormings- en ontspanningswerk die dagelijks vrijetijdsactiviteiten voor mensen met een verstandelijke handicap organiseert, zoekt voor de ac tiviteiten in Waddinxveen en in Gouda vrijwilligers. ‘Bovendien kun je nu met behulp van de automatise ring veel meer doen aan het onderhoud en bouwen van woningen. Het was natuur lijk eerst wel wennen, maar achteraf zeg ik dat de sa menwerking in Woonpart- ners Midden-Holland ei genlijk jaren eerder had moeten gebeuren'. ‘Toen ik begon werd je in veel dagelijkse werkzaam heden nog gecontroleerd door de gemeente. De ge meente is begonnen dat al lemaal af te stoten en het rijk speelde ook een grote rol'. ‘Er waren allerlei subsi dies, het rijk bepaalde het beleid en woningbouwver enigingen hadden dat maar uit te voeren, zoals bijvoor beeld de jaarlijkse huurver hoging'. ‘Vijf jaar geleden werd dat anders, veel subsidies wer den afgeschaft. Het was in middels een miljoenenbe drijf geworden; je sprak over grote kapitalen'. ‘De verantwoordelijkheid voor alle huurders is groot, het werk moet echt profes sioneel gebeuren. Nu heb je meer specialisten en de verantwoordelijkheid is nu ook veel meer verspreid'. ‘Hoeveel werk zit er nu al niet in alle contacten met de huurders en de bewo nerscommissies. Daar had je vroeger gewoon geen tijd voor. De inspraak van de huurders was vroeger nihil. Het rijk bepaalde de huur verhoging en dat had je maar uit te voeren en er was geen enkele vorm van inspraak'. Geen keuze Eucharistieviering op zon dag om 9.30 uur (dit kan ook een woord- en communievie ring zijn). Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinxveen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gouwe en IJssel, Limaweg 35, Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen, tel. 0182-621666. De politiemensen van de re gio Hollands Midden zijn voor meldingen die ’zonder zwaailicht’ kunnen bereik baar onder telefoonnummer 0900-8384. ‘In de jaren zeventig en tachtig deden bestuursle den nog veel uitvoerend werk zelf in de avonduren. Dat werd steeds moeilijker want ze hadden ook een veeleisende baan overdag. Er werden steeds meer uit voerende taken van het be stuur overgedragen aan het personeel'. ‘Toen werd ook duidelijk datje met een kleine bezet ting ontzettend kwetsbaar was. Er is gelukkig nooit wat gebeurd, maar je moest er niet aan denken dat Ger ard of ik in die tijd ziek ge worden waren'. ‘Dat is ook het grote voor deel van de samenwerking in Woonpartners Midden- Holland. Dat er een groot aantal collega’s is en dat je elkaar kan vervangen waardoor de organisatie minder kwetsbaar is'. 10.00 uur Openbare toe spraak 11.00 uur spreking derclub is op zoek naar leuke leiding om deze enthousiaste groep van circa 15 kinderen op woensdag te begeleiden hij hun wekelijkse avonturen. Klup Waddinxveen is dit af gelopen jaar erg gegroeid en heeft veel nieuwe deelnemers erbij gekregen die eens in de twee weken op zondagmiddag wisselende activiteiten on dernemen in buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Deze enthousiaste club is op zoek naar versterking van leuke vrijwilligers. Mensen die geïnteresseerd zijn om in één van bovenstaande clubs vrijwilligerswerk te gaan doen of meer informatie wil len hebben over het werk van De Klup, kunnen contact op nemen met De Kluphoeve, Bloemendaalseweg 68 te Gouda, tel. 0182-527566 (tij dens kantooruren). ‘Met een renovatie stond er van tevoren vast wat er ging gebeuren. De bewo ners hadden geen enkele keuzevrijheid. Dit is nu be ter en er wordt meer over gepraat. Vroeger was er al leen de witte keuken met een witte tegel. Nu kan de huurder een kleur keuken en een kleur tegel uitzoe ken. De verschillen tussen koop- en huurwoningen worden ook kleiner'. ‘Bij de nieuwbouw kon je vroeger duidelijk zien wat de koopwoning en wat de huurwoning was. Dat is la ter wel minder geworden. De huurwoningen hadden bijvoorbeeld plaatmateri aal op de gevel, zoals bij de Mozartlaan en bij de koop woningen gewoon steen'. ‘De douches van de huur woningen werden vaak niet betegeld. Veel huurders de den daarom veel zelf aan de ‘Maar door dit systeem kan je wel uitleggen waarom ie mand een woning krijgt, omdat bijvoorbeeld iemand ouder is of iemand al veel langer in een woning i woont. Door de samenvoe ging in Woonpartners Mid- den-Holland kun je nu ook meer woningen aan wo- ningzoekenden aanbieden'. “Vroeger wist niemand wel- j ke woning er vrij kwam en je wist ook niet hoelang het zou gaan duren voordat je een woning kreeg. De wo ningzoekende had eigenlijk ook geen keuze. Op het in schrijfformulier gaf je wel aan welk type woning en in welke wijkje zou willen wo nen, maar je kon een wo ning toegewezen krijgen waar je zelf nooit op gere ageerd zou hebben'. ‘Naar het oordeel van de woonruimtecommissie was jij op dat moment het meest urgent. Dan werd de wo ning vervolgens toegewe zen en de woningzoekende kon kiezen; deze woning ac- cepteren of langer op de wachtlijst blijven staan en voordat er dan weer eens iets werd toegewezen, dat kon wel even duren'. ‘Het helpen en het werken met mensen vind ik erg leuk. Ik heb graag mensen om mij heen. Natuurlijk, vroeger wist je alles van je collega’s, je leerde elkaar door en door kennen, een soort kleine familie'. ‘Natuurlijk was dat even afwachten bij het samen gaan van de corporaties, j maar ik heb geboft met mijn collega’s. Ik ga met plezier naar mijn werk, ik vind het gezellig. Ik ben heel tevreden', besluit zil- veren jubilaris Teus de Beer van Woonpartners Midden-Hollanbd. Het landelijke fonds onder- steunt projecten die men- sen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden I daarvan zijn buurtvereni- gingen, sociëteiten van ou- deren, dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders, j buurtprojecten. Het Juliana Welzijn Fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat men- sen geïsoleerd raken. Voor beelden hiervan zijn vrij willige hulpdiensten, zorg woning. Als je ziet wat er aan luxe keukens en bad kamers soms gemaakt wor den'. ‘De huurders stellen tegen woordig ook meer eisen'. Teus de Beer vindt dat, als je een huur van 900,00 verwoont, je dan ook meer kwaliteit mag verwachten. ‘Woonpartners Midden- Holland speelt daar nu al beter op in. Dat is een be paalde manier van denken, een cultuuromslag die Woonpartners Midden-Hol land met name de laatste twee jaar heeft gemaakt. De huurders en hun wen sen staan nu meer cen traal'. WADDINXVEEN - Per 1 augustus was Teus de Beer 25 jaar werkzaam in de volkshuisvesting in Waddinxveen, eerst bij woningbouwvereni ging Waddinxveen en aansluitend bij Woon partners Midden-Hol land (Mercuriusweg). Teus de Beer over deze eer ste jaren: Tn die tijd werkte de penningmeester voor halve dagen op kantoor. Bestuursleden haalden in deze tijd de huur nog huis aan huis op. De huurach terstanden in die tijd wa ren erg laag, want als de mensen niet betaalden dan kwam een bestuurslid tot drie keer in de week langs'. ‘Het idee dat de buren za gen dat bestuursleden nog maals langskwamen, nee, dat kon niet, dus werd er alsnog betaald. De huur werd handmatig ingeboekt en vervolgens naar de bank gebracht. Het was toen al lemaal nog heel kleinscha lig, zo’n 1000 woningen'. ‘Het onderhoud aan de wo ningen deden we zelf. We hadden een aantal schil ders, een paar timmerlie den en metselaars in dienst. Gerard van Veld huizen, thans hoofd van de afdeling Service, was er toen ook al als opzichter. Ik werk nu al zo’n 25 jaar sa men met Gerard en we kunnen het echt altijd goed met elkaar vinden'. ‘Eind jaren zeventig kwam de huursubsidie. Dat bracht veel werk met zich mee, maar ik vond het heel leuk werk, vooral bij de be jaarden langs gaan. Die waren heel tevreden'. “Vroeger was het zo, dat al leen als je wat meer geld had je een wat betere wo ning kon krijgen. Door de huursubsidie is dat veran derd. Mensen met een lager inkomen komen nu ook in aanmerking voor een goede woning. Daar is het ook voor bedoeld'. “Veel mensen durfden eerst eigenlijk geen huursubsidie aan te vragen en zagen het als hand ophouden, terwijl huursubsidie iets is waar je recht op hebt. In die tijd kende je vaak alle huurders persoonlijk. Je wist hoe het huishouden er uitzag en wat er speelde en daar kon je op inhaken door te wij zen op de huursubsidie'. ‘De huurders waren voor mijn gevoel in die tijd wat toleranter dan nu. Wat ik heel belangrijk vond en nog steeds vind, is dat de men sen met elkaar gaan praten als er wat aan de hand is. Niet meteen naar de politie of naar Woonpartners Mid den-Holland gaan, maar naar je buren toegaan en zeggen wat er aan de hand is'. “Vaak weten mensen niet eens dat ze overlast veroor zaken. Met praten kom je veel verder, tegenwoordig beginnen de mensen soms meteen te schelden'. Teus de Beer stak veel tijd in het overleggen met huurders en het oplossen van burenruzies. ‘Toevallig heb ik zelf ook een keer onbedoeld geluids overlast veroorzaakt. Vroe ger zaten mijn dochters en vrouw na het eten even te dobbelen of yahtzee te spe len in de kamer op het par ket'. ‘Toen kwam op een bepaald moment de buurman en die vroeg: ‘Goh, hebben jullie ook zo’n raar geluid, om 18.30 uur, rikketikketik, rikketikketik'. ‘Hij dacht dat er iets met de verwarming was, totdat mijn dochter opeens zei: ‘Joh, dat zijn wij met dob belen'. De buurman vond het niet erg toen hij wist welk geluid het was. Dit is zo’n voorbeeld waarbij je overlast veroorzaakt, ter wijl je dat zelf niet in de ga ten hebt'. 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. D.J. Budding, Waarder J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgeval len ieder weekeinde volgens afspraak. J. Slager en J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Wad dinxveen, tel. 0182-632051. C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bemhardlaan 79, tel. 0182-610462. (in samenwerking met de Vrijzinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur geen dienst 10.00 uur ds. H. Zijlstra 10.00 uur bijeenkomst 9.30 uur ds. A. Verdoom, Waddinxveen 17.00 uur geen dienst 9.30 uur ds. H.J. Voors, Den Haag 17.00 uur geen dienst WADDINXVEEN - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden-Holland te Waddinxveen een bij drage toegekend van ƒ20.000,- in de kosten van de aanschaf van een ’rijdende jongerenont moetingsplek’ (perso- nenbus) en voor het ma ken van een brochure. Eucharistieviering op zater dag om 19.00 uur (dit kan ook een woord- en commu nieviering zijn). Tijdens de periode van 5 juli- 16 augustus zijn er op zon dag géén vieringen. Vanaf 23 augustus is er weer een eucharistieviering op zondag om 11.15 uur (dit kunnen ook woord- en com munievieringen zijn). Net als iedereen willen ook mensen met een verstandelij ke handicap in hun vrije tijd leuke activiteiten onderne men en mensen ontmoeten. Voor veel mensen is De Klup een belangrijk onderdeel in hun leven geworden. De Klup staat voor ontspanning en plezier, een plek waar je vrienden kunt maken en je hobby uit kunt oefenen. Wekelijks komen ruim 450 mensen met een verstandelij ke handicap naar één van de vele clubs om te sporten, deel te nemen aan spelactivitei ten, naar hun sociëteit te gaan of om mee te doen aan een cursus. De meeste activi teiten zijn wekelijks terugke rende clubs, die in de avondu ren, het weekeinde of overdag gehouden worden. Deze clubs bestaan alleen bij het feit dat er zoveel enthousiaste vrij willigers zijn, die zich inzet ten bij het voorbereiden en begeleiden van deze activitei ten. Om vrijwilliger bij De Klup te worden is affiniteit met de doelgroep een vereis te, ervaring is niet strikt noodzakelijk. De Klup zoekt het komend seizoen bij ver schillende clubactiviteiten nog nieuwe vrijwilligers, zo als de sportinstuif, een plek waar mensen recreatief kun nen sporten. Voor dit evene ment op maandagavond zoekt De Klup nog sportieve leiding. Voor het eetcafé op dinsdag avond worden mensen ge zocht die willen meehelpen met het bereiden van een maaltijd en het begeleiden van een groep zelfstandig wo nende deelnemers. Het TAKT (activiteiten voor mensen die overdag geen ac tiviteit hebben) zoekt voor de woensdagmiddag een gezelli ge vrijwilliger om deze soosmiddag te begeleiden. Daarnaast is het TAKT op zoek naar een vrijwilliger op donderdag tussen de middag voor het lunchcafé. De kin- OpleidingsCentrum Wad dinxveen verzorgt sinds 1995 onder de naam Opleidingsin stituut Waddinxveen cursus sen voor particulieren en on dernemers in de regio Mid den-Holland. Vanwege de groei is in de zo mer aan de Zuidplaslaan 19 een nieuw pand betrokken. Ook is er sprake van een nieuwe huisstijl en een nieu we naam, maar de formule en kwaliteit zijn hetzelfde geble ven. De cursusgroepen zijn klein, waardoor sprake is van een persoonlijke benadering. Maximaal tien personen per BOSKOOP - Van 29 tot en met 31 januari 1999 wordt in de Duitse stad Essen voor de zeventiende maal de Interna tionale Pflanzen Messe (IPM) gehouden. Dit jaar trok de in ternationale vakbeurs 54.000 bezoekers en waren er 1.150 exposanten. Een record aan tal van 33 deelnemers uit heel Nederland vormde de collectieve Nederlandse boomkwekerij -inzending. Ook voor 1999 heeft PPH een grote standoppervlakte in op tie genomen. De IPM’98 was volledig volgeboekt en het ziet er naar uit dat dit voor 1999 ook het geval is. Boom- kwekerijbedrijven die geïnte resseerd zijn om deel te ne men aan de collectieve inzen ding worden verzocht zich absoluut voor 15 augustus bij PPH aan te melden. voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislozen en ver- f slaafden. Het fonds vers- trekt jaarlijks zo’n 1.200 bijdragen; voor totaal ruim ƒ20 miljoen. Bijdragen voor bijvoorbeeld investeringen in inventaris en gebouwen, voorlichtingsprojecten, des kundigheidsbevordering, praktijkondersteunend on- jj derzoek, werkvemieuwing en de start van een organi satie. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de BankGiro- Loterij en De Lotto met on- der meer Krasloten. Op de afdeling welzijn in het gemeentehuis en in de meeste bibliotheken ligt de gratis folder ’Een beroep doen op het Juliana Wel zijn Fonds’. Hierin staat j waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organi- saties daarvoor in aanmer- king komen. gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarne mend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen be reikbaar. Triomfaterkapel, Haven straat 10.00 uur ds. M. Ezinga 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek Zl PAGINA 7 Bethelkerk, Bilderdijklaan Dienstdoende verloskundigen: Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Sie mens, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 Dienstdoende apotheek: De Morgenster, Sterrenlaan Mededeling: Spreekuur waarnemend huisarts CHRISTELIJK AFGESCHEIDEH GEMEEHTE Kerkgebouw Dorpstraat GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage GEREFORMEERDE GEMEEHTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst DE KERK VAH JEZUS CHRISTUS VAH DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur G. van Engelenho ven Hervormde Stithting 'De Rank', Zuidkade 59 (Rem. Kerk) ZONDAG 16 AUGUSTUS 1998 ^ZATERDAG 15 EN ZONDAG 16 AUGUSTUS 1998 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: F.J. van den Brule, Sterrenlaan 18, tel. 630944 Openingstijden Maandag t/m Vrijdag O8.3O - 17.00 uur. De Hoeksteen, Esdoornlaan Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 - 63 03 32 Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 12400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat 10 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 i WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Merturiusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst ROOMSKATHOLIEKE KERK St. Virtorkerk, Zuidkade GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN X.J JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost Weekeinddienst dierenarts: REMONSTRANTSE GEMEENTE EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Ontmoetingskerk, Groens- voorde Aan vraag visites Zilveren jubilaris Teus de Beer van Woonpart ners Midden-Holland. (Foto: Woonpartners Midden-Holland). BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 7