Aktie kenteken Robert Bekker, paragnost uit roeping graveren in Waddinxveen Vluchtelingenwerk AZC zoekt vrijwilligers Record aantal deelnemers seniorenfietstocht Muziekles voor baby's, peuters en kleuters Politie arresteert autodieven na klopjacht Optreden Salutary op Flevo Festival Dronkaard veroorzaakt aanrijding op Al 2 Open dag bij Derksen Aanrijding met letsel Spelen met muziek 4 4 GioeKRik GroenRijk De Bosrand ook Vluchtelingenwerk probeert bewoners van het AZCbe hulpzaam te zijn bij het vin den van antwoorden op die vragen. Deze onafhankelijke organisatie is van mening dat iedereen die in Nederland asiel aanvraagt een recht vaardige en zorgvuldige be handeling van zijn asielver zoek verdient. Vanuit dit standpunt bieden vrijwilli gers in het AZC juridische on dersteuning. De werkzaam heden lopen uiteen van tele fonisch navraag doen bij de Immigratiedienst tot het zoe ken van ondersteunende lan deninformatie voor een asiel zaak. Vaak fungere vrijwilli gers als intermediair tussen de asielzoeker en de Neder landse instanties waar hij mee te maken krijgt. Momenteel zoekt Vluchtelin genwerk ter versterking van het team gemotiveerde vrij willige medewerkers. Een ju ridische achtergrond is niet nodig, maar affiniteit met ju ridische zaken is wel vereist. Daarnaast wordt betrokken heid bij vluchtelingenproble matiek verwacht, nauwkeu rig kunnen werken en een re delijke mondelinge beheersing van het Engels. heden zet ik op een goed spoor maar ze zullen zelf de trein in beweging moeten zet ten en zelf het traject af leg- e de armen van hun ouders te dansen. Dat wordt eigenlijk te weinig gedaan. Veel ouders moeten er ook aan wennen. Genieten van muziek en be weging is iets om samen te doen. De baby- en peutercur- sussen duren acht weken en kosten ƒ48,- voor 8 bijeen komsten van een half uur. De kleutercursus muziek be slaat een heel jaar, is eens per week 1 uur en kost 240 gulden, die in 3 termijnen kan worden betaald. Inlichtingen en aanmeldin gen tijdens kantooruren bij Kreater, Kerkstraat 13, tele foon 614422. 2 BOSKOOP - Mede dankzij de nodige tips van Boskoop se burgers heeft de politie zondagmorgen drie jeugdige autodieven aan kunnen houden na een klopjacht in Snijdelwijk. 6 k en wordt er in de handen ge klapt. De laatste jaren zijn er heel veel nieuwe liedjes ont- staan/gemaakt met gebaren erbij. Bij iedere handeling van een kind past wel een liedje: leren lopen, tanden poetsen, schoenen aantrek ken etcetera. Een ander vast onderdeel is samen dansen. Het vertrouw de gevoel van wiegen is erg lekker. Ook de wat grotere peuters vinden het heerlijk in Muziek op schoot is bedoeld voor baby’s en hun moeders. Er worden veel kinderliedjes gezongen die de moeders vaak zelf niet meer kennen. Bij de liedjes komen gebaren Rond 10.30 uur kwam een melding binnen dat drie men sen hadden geprobeerd een auto te stelen op de Zijde. Na dat ze betrapt waren gingen de drie er vandoor met een Opel Kadet waarbij ze pro beerden in te rijden op een getuige. Kort daarna kreeg het drietal autopech en ging te voet verder. Inmiddels was de politie van IJssel en Gou we, samen met de politie van omringende districten en de Verkeersdienst een zoekactie begonnen. Omdat de helicop ter van het Korps Landelijke Politiediensten al boven Zoe- termeer vloog, werd deze ook naar Boskoop gedirigeerd. Voorts werden honden inge zet. weleens bij me terug en dan kijken we samen hoe het ver der kan. Wanneer ik bij mensen thuis word gevraagd om hun huis te ’reinigen’ dan word ik tij dens de sessie geleid door mijn gidsen. Zij nemen dan de geesten mee en geven ze rust. Nee, zelf hou ik er niets van over. Het enige lastige is dat ik weleens boodschappen ’s nachts doorkrijg. Helaas vaak over nare dingen zoals steekpartijen in de stad. Wanneer ik dan de volgende dag de krant lees wordt de boodschap bevestigd.’ Geloven WADDINXVEEN - Pianoles voor peuters en vioolles voor baby’s? Nee, zo gek maakt Kreater, het Centrum voor Kunstzinnige Vorming het nog niet. Toch is er een speciaal aanbod voor deze leeftijdcategorieën. Paragnosten worden soms in gezet bij recherche onder zoek. In veel gevallen blijkt dat veel paragnosten zich uit zichzelf melden met allerlei verhalen. Wie en wat moet je zo onderhand geloven. In ie der mens schuilt een pa ranormale geest. De één heeft WADDINXVEEN - Het is even wennen wanneer je Ro bert Bekker ontmoet. Hij is paragnost en op zijn kaart je staat dat hij gespecialiseerd is in spookhuizen. Als snel rijst de vraag: ’Heb je hier dan spookhuizen, die komen toch alleen in Engeland voor?’ Robert Bekker helpt mensen met pijnklachten. ’Ik kan ze niet van hun kwaal af helpen maar de pijn vermin deren lukt wel. Kijk, zelf groei ik ook nog elke dag in dit vak. Mensen met moeilijk- De politie kreeg bij de zoekac tie veel hulp van inwoners die meldden waar de drie ver dachten heen gingen. Zo kon den na een tip van een buurt bewoner een 17-jarige jongen uit Nijmegen en een 19-jarige jongen uit Cuijck in een tuir aan de Kievitstraat worden aangehouden. Korte tijd latei werd een derde verdachte een 16-jarig meisje uit Nijme gen, aangehouden op het Pas toor Daalmansplantsoen. De Opel Kadet bleek in Nijmegen ge stolen te zijn en het drieta] heeft op verschillende plaat sen geprobeerd brandstof uit auto’s te stelen. De drie zijn in voorlopige hechtenis geno men. paratie logischerwijs verkie zen boven een dure vervan ging van de ruit, wordt vanaf een WA-plus dekking de repa ratie volledig vergoed. Mocht een vervanging toch noodzake lijk zijn dan geeft Novus een korting van 150 gulden op het eigen risico. Zo hoeft er nie mand meer met een kapotte voorruit rond te blijven rijden en is de veiligheid onderweg optimaal. Na een jarenlange daling is het aantal autodief stallen in 1997 weer toegeno men. Om uw auto onaantrek kelijk te maken voor een auto dief wordt geadviseerd het kenteken inclusief NL-teken in alle ruiten te laten grave ren. Een gegraveerde auto is voor een dief namelijk onver koopbaar omdat eerst alle rui ten vervangen moeten wor den. Tevens wordt gevreesd dat een deel van de toename te wijten is aan de afschaffing van Deel III achter de voor ruit. Om dit te voorkomen wordt juist nu geadviseerd om het kenteken te laten grave ren, ook als de auto al op een andere manier is beveiligd. In dien de auto is gegraveerd, blijft het gemakkelijk kontro- leerbaar voor politie en doua ne of ze eventueel te maken hebben met een gestolen auto. Novus Autoglasspecialisten is vrijdag 21 augustus (van 11.00 tot 17.30 uur) en zater dag 22 augustus (van 10.00 tot 16.00 uur) met een profes sioneel team aanwezig in Waddinxveen bij Winkelcen trum ’Groensvoorde’. Alle au tomobilisten kunnen op deze dagen terecht om de voorruit vakkundig te laten inspecte ren op beschadigingen. Het kenteken kunt u voor 25 gul den in alle ramen laten grave ren. Voor informatie kunt u gratis bellen naar 0800-0525. Muziek geeft een gevoel van veiligheid en welbehagen. Wanneer kinderen daar op heel jonge leeftijd al mee in aanraking komen, kunnen ze er ook later veel aan ontle nen. Robert Bekker is helder ziend, heldervoelend en hel- derwetend. Hij zegt gestuurd te worden door gidsen. ’Wan neer je aan me vraagt waar gen. Ze komen onderweg nog komt dat paranormale nu vandaan dan zou ik het niet weten. Ik snap zelf niet wat het is. Ik heb het aanvaard en mag er mee werken. Doe ik het verkeerd of maak ik mis bruik van mijn positie dan krijg ik vanzelf de kous op món kop. Daar zorgen de gid sen wel voor. In principe kan ik zo bij iemand naar binnen kijken. Op straat, in een win kel of gewoon in de trein. Mijn beroepsethiek verbiedt me dat. Paragnosten hebben overigens ook niet altijd suc cesvol contact. Dat wisselt maar dat is niet erg. In zo’n geval moet je ook eerlijk zijn tegenover je cliënt.’ Spoken en pijn de behoefte om dit te ontwik kelen en de ander niet. Het wil ook niet altijd zeggen dat het klikt tussen de gekozen paragnost en de cliënt. Het is heel goed mogelijk dat er blokkades zijn waar de geko zen paragnost niet doorheen komt. Op de vraag of je ook altijd moet geloven wat ze zeggen en er naar gaan leven zegt Robert: ’Nee, ik kan handreikingen doen en ie mand op weg helpen. Uitein delijk moet men het zelf doen.’ Wie om welke reden dan ook een consult bij Robert Bekker wil kan hiervoor een afspraak met hem maken. Een kennis- makingsconsult kost 20 gul den. Desgewenst kan het ge sprek plaatsvinden in Wad dinxveen. Hij is te bereiken onder telefoonnummer 010- 4556503. Informatie wordt ook verstrekt door De Steen bok tel. 0182-615107, op maandag gesloten. (K.G.) WADDINXVEEN - Een dron ken Rotterdammer heeft vo rige week woensdag rond vie uur s’ochtens een aanrij din; veroorzaakt op de Rijks we; A12 in de richting van Dei Haag. Toen de politie na de meldin; ter plaatse kwam, werd al leen een beschadigde aut< aangetroffen in de berm. D< bestuurder was spoorloos Onderaan de oprit nabij he Noordeinde vond de politii uiteindelijk een 35-jarigi Rotterdammer die verklaar de de bestuurder te zijn. De man bleek zwaar onde: invloed van alcohol te zijn. Ii zijn bloed werd een alcohol promillage aangetroffen vai 1,7 terwijl 0,5 het maximaa toegstane promillage is. Tegen de man in proces ver baal opgemaakt, tevens wen zijn rijbewijs ingevorderd. ontwikkeld om de mensheid te helpen. Het is niet de be doeling om de mensen met mooie praatjes financieel uit te kleden. Daarom draag ik ook mijn gewone jeans outfit. Ik heb geen behoefte om een mooi pakje aan te trekken of fraaie reclameteksten te spuien. Ik ben net zoals ieder ander. Een gewone jongen met een beroep dat toevallig paragnost is. Je zou het kun nen vergelijken met een kunstschilder, die werkt ook vanuit zijn talent. Ik werk zo wel van huis uit, of bij de mensen thuis als ook vanuit de winkel De Steenbok in Waddinxveen. Wanneer ik op beurzen zit heb ik meestal ’s morgens weinig te doen. De meeste mensen trekken direct naar de collega’s met een commer ciële uitstraling. In de mid dag zijn de rollen omge draaid. Je voelt gelijk of het klikt tussen jou en de cliënt.’ zoekt hij een geschikt res taurant uit waar de deelne mers een kopje koffie kun nen drinken en hun boter ham kunnen opeten. Er staan voor dit seizoen nog twee tochten op het pro gramma en wel op 15 sep tember en 13 oktober. Be langstellenden kunnen voor meer informatie contact op nemen met de S.W.W. op te lefoonnummer (0182) 631932 of 615555. ten, ontdekken de mooie routes die worden samenge steld door vrijwillliger en fietsliefhebber Dick Immer- zeel. Tijdens de tochten die hij on derneemt met zijn eigen fa milie maakt hij aantekenin gen die hij vervolgens uit werkt voor de tochten van de stichting. Sinds 1995 heeft hij zo al 21 tochten samenge steld. De tochten zijn altijd 40 kilometer. Daarnaast In het asielzoekerscentrum (AZC) in Waddinxveen ver blijven ruim 600 vluchtelin gen. Velen van hen zijn af komstig uit conflictgebieden als Irak en Afghanistan. De meeste bewoners van het AZC zijn nog in afwachting van een definitieve beslissing op hun asielverzoek. Bij veel bewoners roept het verloop van hun asielproce dure vragen op. Bijvoorbeeld waarom een beslissing nega tief is en of men het recht heeft daartegen beroep aan te tekenen. Maar ook hele prak tische zaken: hoe bereik je per openbaar vervoer de rechtbank waar de asielaan vraag wordt behandeld? Daarnaast brengt het verblijf als asielzoeker in Nederland veel vragen met zich mee. Behulpzaam WADDINXVEEN -WADDINXVEEN - Tot zo’n 25 jaar ge leden moest al bij het kleinste barstje of sterretje in de voorruit de gehele ruit vervangen worden. Er mee door blijven rijden was, en is nog steeds, onverantwoord; het zicht werd belemmerd en de beschadigde ruit kon ie der moment ’doorschieten’. WADDINXVEEN - De VluchtelingenWerkgroep in het asielzoekerscentrum te Waddinxveen is op zoek naar gemotiveerde mensen die zich in willen zetten als juri disch begeleider. WADDINXVEEN - Derken <S Zn. houdt op zaterdag 22 au gustus een open dag in haai kantoor aan de Staringlaan in Waddinxveen. De open daj is bedoeld voor mensen die een nieuw of een bestaanc huis willen gaan kopen of de overwaarde van hun huis wil len benutten. Een onafhanke lijke hypotheekdeskundige geeft die dag twee presenta ties en er zijn twee specialis ten aanwezig om bezoekers van een op maat gesneder advies te voorzien. Deze zogenaamde ’hypothee! infodag’ is bedoeld voor parti culieren. Omdat op korte ter mijn nogal wat woonruimte vrijkomt in Waddinxveen er omstreken wordt de infodag gehouden. Enkele onderwerpen die wor den belicht: De financiële si tuatie tijdens de bouw, bouw rente, renteverlies tijdens d( bouw, eventuele overbrug ging en de fiscale aspecten er consequenties. Verder is ei informatie te krijgen ovei verschillende soorten hypo theken. WADDINXVEEN - Dins dagmiddag vond op de Henegouwerweg tussen Waddinxveen en Boskoop een aanrijding' plaats tussen een personenauto en een scooter. De 29-ja- rige automobilist uit Wij- chen sloeg rechtsaf een inrit in. Hij kruiste daar bij het fietspad maar merkte een tegemoetko mende bromfietser, een 17-jarige Hagenaar, niet op. Zowel de bromfietsbe stuurder als zijn 16-jari- ge passagier kwamen hardhandig met het weg dek in aanraking. De 16- jarige, eveneens uit Den Haag afkomstige, raakte daarbij gewond. Zij is met onbekend letsel over gebracht naar het Bleu- landziekenhuis. Afgelo pen donderdag rond 16.40 uur heeft eveneens een aanrijding plaatsge vonden op de Brugweg te Waddinxveen. Een 18-ja- rige fietser uit Waddinx veen fietste daar toen de ketting van zijn fiets eraf liep. Hij begon hierdoor te slingeren en reed te gen een stilstaande auto aan, die voor een ver keerslicht stond te wach ten. De fietser is met ver wondingen aan zijn hoofd overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis. Op dezelfde dag rond 17.50 uur heeft een ver keersongeval plaatsge vonden op de Rijksweg A12 in de richting van Den Haag. Een bestuur der van een vrachtauto moest uitwijken voor een andere vrachtauto. Hij raakt van de weg en kwam via de berm in de sloot tot stilstand. De po litie van IJssel en Gouwe heeft de weg enige tijd af gesloten, terwijl het Korps Landelijke Politie diensten de aanrijding afhandelde. Niemand raakte gewond. WADDINXVEEN - De fiets tocht op 11 augustus jl. heeft een record aantal van 152 fietsende senioren op de been gebracht. Toen de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in 1995 van start ging met deze activiteit kwamen er per tocht gemid deld zo’n 45 fietsers. Het aantal deelnemers is de af gelopen jaren toegenomen. Steeds meer senioren, ook uit de omliggende gemeen- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense ’thrash-core’ band Salutary treedt donderdag 20 en zaterdag 22 augustus op tijdens de 21e editie van het Flevo Festival te Eindhoven. Donderdag 20 augustus speelt Salutary om 16.15 uur in De Loods, het tweede podi um tijdens het festival. Zater dag 22 augustus speelt Salu tary om 01.30 uur ’s nachts in De Kelder, het derde podium van het festival. Het harde genre wordt naast Salutary nog meer vertegen woordigd door de Nederland se ’techno-deathmetal’ band Tefilla en de Amerikaanse ’emotional hardcore’ band Stavesacre. Het Flevo Festi val vindt plaats van 20 tot en met 23 augustus op voorma lig vliegveld Welschap te Eindhoven. Het Flevo Festi val heeft naast Nederlandse bands vele internationale bands op de diverse podia staan. Trekkers dit jaar zijn onder andere All Star United (VS), Larry Norman (VS) en Darrell Mansfield (VS). Het Flevo Festival wordt jaarlijks door zo’n tiendui zend jongeren bezocht. Naast muziek biedt Flevo ook films, workshops en spreekbeurten. Robert reageert onomwon den: ’Je heb hier zeker spook huizen. In Engeland is men echter anders ingesteld en gaat men er veel dieper op in. Wij Hollanders zijn nuchter der en raken niet zo gauw in paniek. Toch zijn er wel dege lijk huizen waar kwade gees ten hun domicilie houden. Deze geesten zijn van overle den personen en je zou kun nen zeggen dat deze mensen destijds niet rustig gestorven zijn en nu nog steeds hun gram willen halen in de we reld der levenden.’ Robert Bekker, begin vijftig en opa van een schattige kleinzoon, is sinds vier jaar dag en nacht bezig met zijn roeping. Zelfheeft hij het niet makkelijk gehad. Hij zegt hierover: ’Het lijkt wel of je zelf eerst door diepe dalen moet gaan om anderen ver der te kunnen helpen. Als kind wist ik al dat ik anders was dan anderen maar daar geef je niet aan toe. Volgens de normen en waarden van de maatschappij ga je naar school en leer je een vak. Ik heb onder andere als glazen wasser en schilder mijn brood verdiend. Wel ben ik vanaf mijn twintigste meer gaan le zen over paranormale zaken. In principe heeft ieder mens het in zich maar velen gebrui ken het niet. Dat is ook niet nodig. Wanneer je het bij je zelf ontdekt is het belangrijk dat je het accepteert en er mee om leert gaan.’ Betrouwbaar WADDINXVEEN - Do cente Rineke Marwitz van C.K.V. Kreater aan de Kerkstraat in Wad dinxveen, geeft ook dit jaar weer cursussen Spe len met Muziek voor ze ven- en achtjarigen, ver deeld over twee cursusja ren. In groepjes van minimaal twaalf kinderen worden op woensdag- en donder dagmiddagen allerlei as pecten van muziek op een speelse, educatieve ma nier onder de aandacht van de jeugdige cursisten gebracht. Ritme- en me- lodie-instrumenten ko men aan bod. De kinde ren leren daarmee om gaan en daarnaast wordt ook veel gezongen. Alle deelnemers krijgen de beschikking over een blokfluit. Tevens wordt een bezoek gebracht aan een repetitie van Concor dia, waar de jonge cursis ten hopelijk de smaak te pakken krijgen van het samen musiceren in een bloeiende vereniging. Inlichtingen bij de admi nistratie van Kreater, Kerkstraat 13, telefoon 0182-614422. Bovendien waren met een be schadigde voorruit de risico’s bij een eventuele aanrijding veel groter, de sterkte van een auto wordt namelijk voor een belangrijk deel door de ruiten bepaald. Om te voorkomen dat bij iedere kleine beschadiging aan de voorruit de complete ruit vervangen zou moeten worden, ontwikkelde Novus een methode om deze bescha digingen te repareren. Door middel van het injecteren van hoogwaardige kunsthars werd een dure ruitvervanging voor komen. Het ging snel en het resultaat was perfect: de ruit was weer een massief geheel, de beschadiging was nagenoeg onzichtbaar en er werd een hoop geld uitgespaard. Omdat verzekeringsmaat schappijen een voordelige re- Vluchtelingenwerk vraagt een beschikbaarheid van 1-2 dagen per week, voor langere tijd. Vluchtelingenwerk biedt u zinvol en boeiend werk in een gemotiveerd team, diverse scholings- en trainingsmoge- lijkheden, inhoudelijke bege leiding en een onkostenver goeding. Interesse? Bij de coördinator Inge Dekker kan een infor matiepakket worden aange vraagd. Telefoonnummer: 0182-641658. Schriftelijk: Vluchtelingenwerk AZC- Waddinxveen, Zuidelijke Rondweg 225, 2742 HZ Wad dinxveen. Voor mensen die een para gnost willen raadplegen maar niet weten waar en naar wie ze toe moeten gaan is voor informatie het Plat form Paranormale Contacten in Rijsbergen te consulteren. Zij kunnen aangeven welke paragnost er in de buurt woont en of hij betrouwbaar is. Het Platform is volgens Bekker ook in het bezit van een ’slechte’ lijst. Twijfelt men na een consult dan kan men dus ook nog even bellen. Bekker hekelt de commercië le paragnost. Wij hebben on ze gaven gekregen en 4 F UUl e o rk PAGINA 1 WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HET TUINLEVEN Robert Bekker, hier voor De Steenbok in Waddinxveen, komt graag zo A gewoon mogelijk over. (Foto: Kate Goudriaan). r.' r. P rk O O o o •J •J tN O o' •j b O •4 U x» 'W O V Ti •4 t r» e o’ U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen a/d Rijn Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 VRIJDAG KOOPAVOND RIJKE Vele aanbiedingen op r’ vijvers, tuinhout, tuinmeubelen, potterie en andere artikelen. Een aantal fietsers houden een rustpauze langs de Mije, halverwege de fietstocht. (Foto: J. Oskam) Opruimin A 1 E- r o

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17