Boskoopse stichting biedt hulp aan noodlijdende Russen Jeugd treft het goed met jeugdvakantieweek TOOS-gymnastiek in startblokken Officiële opening Sportinstituut Den Edel Zwemvierdaagse in Gouwebad Fietstocht: Waag het er eens op Jan Evengroen winnaar van zomerschaak 1998 Lichtgewichten waren wat snel 3 De Sperwer HSW-cursus jeugdvissen Open dag hockeyers Open dag Waddinxveen Cursus vrijuit leren spreken - X pagina 25 WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN week is er de Nationale Zwemvierdaagse. Hockeyclinic Vuurwerk terdagmiddag 19 septem ber. Op die middag om half vier verricht Waddinxveens bur gemeester Fedde Jonkman Alle Wagen liggen midden in het centrum van de histori sche stadjes. Zij zijn goed be- Vooral gezinnen met jonge kinderen maakten de gang naar het zwembad. De dage lijkse controle op de kwali teit van het zwemwater is voor deze gezinnen een be langrijk motief om voor het zwembad te kiezen in plaats van het buitenwater. Het zomerseizoen wordt vol gende week afgesloten met WADDINXVEEN - Volgende week maandag start de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS weer met al haar gymnastiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring- en trimlessen. Er is een speciale jubileum- korting voor 6- en 7-jarigen die zich op deze dag aanmel den. Nieuwe leden (junioren, senioren, veteranen, trim mers) uit Waddinxveen, Bo skoop, Moerkapelle, Zeven huizen en andere ge ïnteres seerden die zich komende zaterdag aanmelden, hoeven geen entreegeld te betalen. achtste, N. Dannis L. v.d. Haven H. de Roodt en L. Willemen. De laatste positie in het klassement werd een prooi voor Peter Kok die er in slaagde om het hele toernooi op deze plaats te vertoeven. Zo is er voor elke leeftijd (van 1 tot en met circa 65 jaar) wel wat bij. Gekozen kan er wor den uit een van de 55 lesuren die er worden gegeven. TOOS biedt gymnastiek voor jongens, meisjes, dames en heren, trimmen voor dames en heren, aerobic, steps en BBB voor dames en heren en De Stichting Humanitaire Hulp Bazkovskaja heeft in nauw overleg met een werk groep ter plaatse een drietal hulpprojecten ter hand geno men, Om het werk van de stichting te steunen kan ge bruik gemaakt worden van giro 13 00 30 ten name van de Stichting Humanitaire Hulp Bazkovskaja te Bo skoop. BOSKOOP - In Boskoop/Waddinxveen wordt door MPC een cursus vrijuit spreken georganiseerd. Tij dens de cursus wordt gewerkt aan het versterken van het zelfvertrouwen, helder for muleren, kritiek geven zon der te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cursus duurt vijf avonden en is praktijkgericht. De cursus start op 22 september. Voor informatie: MPC, tel. 078- 6127119. land. Hier zijn veel agrari sche bedrijven - voormalige kolchozen - en mijnbouw. De staat heeft geen geld voor sa larissen en mijnwerkers ko men in opstand door het blokkeren van treinrails en een permanente zitstaking bij het Witte Huis in Moskou. water en zondag zullen in ‘De Put* van Rijswijk zes zwem mers op acht onderdelen pro beren hun posities in de lan delijke klassementen te ver beteren. deelnemers een pet en een T- shirt. Door het mooie weer, de vele kinderen en het fan tastische programma kon de ze speciale jeugdvakantie- week uitgroeien tot een waar feest voor jong en oud. (Hans Démoed) ‘Het is voor mij echt jeugd sentiment om samen met mijn beide jongens de brand- weerslang te kunnen richten op het huttenbouwhout. Dat is toch een echt kinderfeest. Eigenlijk zou dit ieder jaar weer op deze manier moeten. Het is toch een mooie afslui ting voor de kinderen', aldus een zichtbaar genietende va der. Daarbij is het natuurlijk sport om zoveel mogelijk om standers ook met een nat pak thuis te laten komen. Uiter aard hield de brandweer bij alles een oogje in het zeil en liet men de brandstapel rus tig uitbranden. Inmiddels hadden de hutten bouwers en hun ouders meer aandacht voor de inwendige mens. Dankzij de gastvrij heid van enkele aanwonen- den kon de organisatie een grote Amerikaanse party or ganiseren aan de Heerelaan, zodat de 25e Jeugd vakantie week in stijl kon worden afge sloten. Met een fantastische Ameri kaanse party aan de Heere laan en de verbranding van het huttenhout werd het zil veren jubileum van de Ha- zerswoudse jeugdvakantie- week afgeslotën. De Hazers- woudse brandweer laat het vreugdevuur op vrijdagavond om 19.00 uur ontbranden en daarmee herleefden oude tij den, niet zo zeer voor de kin deren, maar veel meer voor hun ouders. jazz voor meisjes, dames en ook heren. Voor de allerklein sten onder ons is er ouder- en peutergym, jazztiek, baltiek en kleutergymnastiek. In het nieuwe seizoen wordt een nieuw lesrooster aange houden. Er worden lessen ge geven in de volgende gymnas tiekzalen: ‘De Duikelaar' in de Zuidplas, ‘De Staringlaan' in de Vondelwijk en de ‘J. Postlaan' in de componisten- buurt. Wie vragen heeft over een van de lessen bij TOOS of een uitgebreid nieuw lesrooster wil hebben, kan bellen met 0182-613839 of met 0182- 632931. Salarissen die wel worden uitbetaald liggen laag: vaak niet meer dan 100 gulden per maand bij westerse prijzen. Bazkovskaja is een klein dorp aan de rivier de Don in het noorden van de provincie Rostov, ongeveer 1000 kilo meter ten zuiden van Mos kou en 350 kilometer boven Rostov-na-don. Bazkovskaja is de bakermat van de be roemde Don-kozakken. Met het wegvallen van het staats- communisme viel ook de in frastructuur weg om de agra rische producten te verhan delen. Enkele producten uit eigen tuin voorkomen dat men sterft van de honger. Geld voor school voor de kin deren of voor medische voor zieningen is er niet. Het openbaar vervoer is dermate verouderd en versleten, dat nauwelijks een lijndienst in stand kan worden gehouden. De meeste inwoners bezitten echter zelf geen auto en zijn afhankelijk van het openbaar vervoer. WADDINXVEEN- Sportin stituut Den Edel heeft be sloten de nieuwe vestiging in het sportpark ’de Sniep’ officieel in gebruik te gaan namen. Dat gebeurt op za- BOSKOOP - Het Russische platteland kampt met enor me problemen. De Russische economische problemen hebben effect op heel Rusland, maar het platteland wordt alleen getroffen door negatieve aspecten van het nieuwe Russische economisch systeem. vangst mocht nemen, werd en nog druk nagekaart over de verrassingen die het toer nooi weer met zich had mee- de 25e jeugdvakantie- gebracht en werd er ook voor uitgekeken naar de aanvang van het nieuwe WSV-seizoen. ook het schuimduiken op het Het schaakseizoen begintt donderdagavond 20 augustus om acht uur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) met de traditionele waarop ook niet leden van harte wel kom zijn om een partijtje mee te spelen. HAZERSWOUDE - De 25e jeugdvakantieweek in Ha- zerswoude-dorp kon mede door de overvloedige zonne schijn uitgroeien tot het door de organisatie beoogde Zevende werd P. de Louw, feest. achtste, N. Dannis L. v.d. Gouwebad 'de Sniep' werd tijdens de warmte afgelopen week druk bezocht. Volgende De ongetwijfeld meest be ruchte Waag staat in Oude- water en bezit nog de ruim 500 jaar oude weegschaal, waarbij men tot op heden een ’certificaet van weginghe’ ontvangt om nooit meer van hekserij beschuldigd te wor- Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Duf fel. Weersgesteldheid: matige west-zuid-westen wind. Af stand 108 km. In concours 543 duiven. Gelost om 09.20 uur. Aankomst eerste duif 10.31 uur. Laatste duif 10.39 uur. Snelheid eerste duif 1491 m.p.m. Uitslagen: C. Smitskamp 1 33 35 66 69 88 97 116; Joh.L. Bol 2 3 4 5 6 8 9 10 11 16 18 20 22 26 29 30 31 34 36 37 38 43 47 48 49 50 54 57 60 62 74 81 89 92 99 100 101 109 113 118 124; R.A. van der Made 7 13 15 17 21 23 39 44 45 56 63 65 70 80 84 86 94 96 98 108 111 114 115 121 122 125 128 129; J. Jansen Zn 12 32 40 53 82 83 95; C.A. Bode 14 25 28 42 51 52 67 68 73 93 104 105 120 123 131; Mej.M. van Vliet 19 41 58 71 75 87 91 119; W. Breedijk 24 103; M. Verbeek 27 107 112 117; P. Noorlander Zn 46 72; Davy Hofman 55 110 126; D.M. De genhardt 59 79 127; D. Bree dijk 61 64 77 85 130; C.G. Hofman 76 102; J. Toor 78 106; H. Metselaar 90 132 133; E. van Beek 134 135; H. Vink 136. Eén van de organisatoren van de jeugdvakantieweek, Piet Rademaker, kijkt terug op een zeer geslaagde week: den. Het sfeervol gelegen Waaggebouw op de Dam in Schoonhoven kwam in 1616/17 tot stand. In 1758 werd het dak verbreed en werden er aan de voorkant twee Ionische zuiltjes ge plaatst. Binnen is nog de ba lans uit 1662 te bewonderen. Bij de fietsroute horen vijf voordeelbonnen, die bij alle drie de Wagen, ’t Backertje in Oudewater en het Neder lands Goud-, Zilver- en Klok kenmuseum een reductie op kaas, koffie, pannekoek of en tree geven. De route is onge veer 45 km lang, deelname kost 2,50 gulden en kan tot en niet 27 september. In schrijven bij de VWs in Gouda, Oudewater of Schoon hoven. de officiële opening van het complex waarin eerst het squashcentrum Waddinx veen was ondergebracht. In het nieuwe sportinstituut wordt na de officiële ope- Erik Jazet (speler van Bloe- mendaal) en Fleur van de Kieft (HC Laren) komen een hockeyclinic geven voor 60 kinderen van HCW rondom het thema 'scoren'. Zij zullen de verschillende technieken om te scoren demonstreren. Na de afgelopen World Cup- hockeywedstrijden in Utrecht, waar de Nederland se heren een eerste plaats veroverden en de dames tweede werden, zijn Erik Ja zet en Fleur van de Kieft fa vorieten in de hockeywereld. Erik maakte al 146 doelpun ten voor Oranje. Van 15.00-17.00 uur wordt de clinic op het kunstgrasveld aan de Sniepweg (achter Texaco) gehouden. Bovendien mogen de jeugdleden een vriendje of vriendinnetje meenemen om gratis kennis te maken met de hockey sport. ‘Wij hebben de hele week schitterend weer gehad en dat is fantastisch. In deze jeugdvakantieweek hebben de kinderen zeer genoten van het vuurwerk dat donderdag- Na de prijsuitreiking waar- avond voor het slapen is afge- bij iedereen een prijsje in ont stoken. Wij hadden dit vuur werk als verrassing voor de deelnemers opgenomen in het programma, juist vanwe ge week', vertelt Rademaker. Een hoogtepunt was zeker -1_ 1. -L .1J_ veldje achter de Jan Steen straat. Met behulp van de Hazerswoudse brandweer werd er flink wat schuim en water gespoten. Ondanks het snelschaakavond, zonnige weer was de tempe ratuur op donderdag 13 au gustus toch een stuk gedaald en sommige deelnemers wer den dan ook klappertandend aangetroffen: ‘Het was heel gaaf om tussen al dat schuim te duiken en te spelen en tij dens het bouwen van de hut ten had ik het hartstikke heet, dus het geeft niet dat ik het nu koud heb', aldus de 11- jarige Rick. Na afloop van het schuimduiken waren er scho ne kleren voor de deelnemers. Zo kunnen de huttenbouwers en de andere deelnemers aan Hierin bleek Mulder de meest koelbloedige van het tweetal en mocht de beker voor de derde plaats in ontvangst ne men. Van Woudenberg viel hierdoor net buiten de prijzen maar kan toch terugkijken op een geslaagd toernooi met een knappe vierde plaats. Mourits werd dankzij de eer dergenoemde overwinning op Van Geffen vijfde. Plaats zes werd een prooi voor de jeugdi ge Ronald Dannis die in deze laatste ronde een maatje te groot bleek voor Hugo van El- teren. Sociale voorzieningen als ge zondheidszorg en onderwijs worden nauwelijks meer door de staat betaald en sala rissen en uitkeringen al maanden niet meer uitbe taald. De regio Rostov aan de Don is wellicht inmiddels de armste provincie van Rus- Vanaf maandag 24 augustus kan iedereen (vanaf één jaar) weer terecht bij TOOS voor één of meer uurtjes ontspan ning per week. Helemaal fit en goed uitgerust staat de ge diplomeerde TOOS-leiding weer te popelen om aan een nieuw seizoen te beginnen. WADDINXVEEN - Za terdag 22 augustus wordt bij de voetbalvereniging Waddinxveen (Sniepweg) weer de jaarlijkse open dag voor de jeugd gehou den. de Nationale Zwemvier daagse. Vanaf maandag 24 augustus start het winter seizoen weer met alle beken- dee activiteiten. Het buiten bad blijft nog enkele weken gebruiksklaar liggen, zodat er bij een mooie nazomer ook buiten gerecreërd kan wor den. Mourits verweerde zich uit stekend en toen Van Geffen een matcombinatie over het hoofd zag was de verrassing compleet. Evengroen speelde met de witte stukken tegen L. v.d. Haven en wist langzaam berg en W. Mulder. Van Wou denberg speelde tegen de sterke P. de Louw en wist met moeite en puntendeling af te dwingen. Mulder speelde met de zwar te stukken een uitstekende partij tegen WSV-kampioen Leon Willemen en wist deze partij in z’n voordeel te be slissen. Door deze resultaten kwa men Van Woudenberg en Mulder met een gelijk aantal punten op de derde plaats te recht, zodat snelschaakpar- tijen (5 minuten) uiteindelijk de beslissing moesten' gaan WADDINXVEEN - De hoc keyclub Waddinxveen (Sniep weg) opent het nieuwe sei zoen met een hockeyspekta- kel op zaterdag 22 augustus. HCW viert dit seizoen het 30- jarig bestaan en er zijn veel activiteiten gepland. In het kader van dit jubileum en het 100-jarig bestaan van de lan delijke hockeybond komen twee spelers uit het Neder lands elftal naar Waddinx veen. WADDINXVEEN - Dinsdag 8 september begint de hengel- sportvereniging Waddinx veen HSW voor de zevende maal in samenwerking met de Stichting Wijk werk De Zuidplas een cursus jeugdvis sen voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. REGIO - In het kader van de tentoonstelling ’meten is we ten’ - over de geschiedenis van maten en gewichten in Nederland - in het Neder lands Goud-, Zilver- en Klok kenmuseum te Schoonhoven heeft de VW Schoonhoven de Jeugdvakantieweek terug- /Krimpenerwaard een fiets- zeer geslaagde route uitgestippeld langs de drie beroemde Wagen van Oudewater, Gouda en Schoonhoven. Fietsend door karakteristieke, kijken op zeer geslaagde week, iets om op terug te kij ken nu de zomervakantie voorbij is. Als blijvend aan denken aan de 25e Jeugdva- karakteristieke, prachtige kantieweek ontvingen alle polderlandschappen en langs 1 m het lieflijke riviertje de Vlist zijn de drie Wagen steeds pri ma pleisterplaatsen om even uit te rusten. Ben van Geffen startte ronde 15 als koploper met slechts één punt voorsprong op num mer 2 Jan Evengroen en mocht het opnemen met de witte stukken tegen W. Mou rits. Op deze dag zal in ver schillende leeftijdgroe pen getraind worden. Jongens en meisjes die zin hebben om te gaan voetballen, kunnen op deze dag kennis maken met het jeugdvoetbal van Waddinxveen. Jongens en meisjes kun nen zich vanaf half elf aanmelden in de kantine. Vervolgens worden de kinderen bij leeftijdsge nootjes ingedeeld en wordt met de trainingen gestart. Daarna wordt gezamen lijk in de kantine gelun cht en ’s middags wordt er ook een uurtje ge traind tot twee uur. Een t-shirtje, sportbroekje, sokken, sportschoenen en douchespullen zijn de be nodigdheden die dag. Om half drie kan nog ge keken worden naar een oefenwedstrijd van de oudste jeugd van deze geel-zwarten: Waddinx veen Al-Groeneweg Al. Het voetbal staat natuur lijk op deze opend dag centraal, maar daarnaast zijn er ook andere activi teiten die het voetbal bij Waddinxveen gezellig maakt. Een greep uit de activi teiten die voor het ko mende seizoen weer op het programma staan: sleep-inn, kamp, kegel- avonden, playback-show. Voor inlichtingen over de open dag van de voetbal vereniging ’Waddinx veen’ kan men terecht bij André Landweer (tel. 0182-619546). Er ontbraken een paar zwem mers van het Waddinxveense Gouwestaete onder wie Jan Willem van den Hoek, die aan zijn conditie schaafde door deel uit te maken van een estafetteploeg van diver se masters bij een oversteek van het IJsselmeer, en Judith van Berkel, die uitkomt op wedstrijden in het Zweedse Vaesteras. Van Gouwestaete waren wel aanwezig masters Nic Geers en Karin Berckenkamp als mede de 17-jarige Michelle Nahon die de drie kilometer vrijeslag dames zwom. Door stroming en stevige wind bleken lichtgewichten zoals Karin en Michelle wat minder snel dan anders. Mi chelle werd in 45.20.8 veer tiende op de drie km dames en Karin zesde in 17.56.7 bij de dames masters 25-34 op de 1000 m. Nic Geers won zijn master km in de groep 55-plus in 15.03.1 Hij had ook inge schreven op de niet aan leef tijd gebonden drie km en werd in 46.24.8 41ste. Het komende weekeinde biedt weer een dubbel pro gramma. Zaterdag gaan in de plas ‘Bussloo' bij Apeldoorn acht Gouwestaete-leden op bij elkaar elf onderdelen te De cursus, bestaande uit acht lesavonden, wordt gehouden van 18.45 tot 20.00 uur in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) en wordt aan het einde van de cursus besloten met een viswedstrijd op zaterdag 31 oktober van 10.00 tot 15.00 uur in het water van bedrij venpark Coenecoop. Hiermee zijn leuke prijzen te winnen. Niet alleen wordt er gevist, ook wordt door middel van een wateronderzoek op speel se wijze aandacht besteed aan het milieu. Het leren kennen van de verschillende vissoorten, waterdiertjes en planten komen hierbij uitge- breid aan bod. Dit alles gebeurt onder bege leiding van ervaren sportvis sers. De hengelsportvereni- ging Waddinxveen zorgt voor de benodigde hengelsportar- tikelen tijdens de cursus. Bij de te houden viswedstrijd zijn de ouders en begeleiders van de kinderen van harte welkom. Deelname aan de cursus voor ieder kind be draagt 2,50 gulden per avond en per dag. Het nieuwe complex van Sportinstituut Den Edel aan de Sniepweg, tot voor kort gevestigd aan de Noordkade. ning tussen vier en zes uur een receptie gehouden. Deze receptie krijgt een extra feestelijk tintje omdat Bert en Betty den Edel 25 jaar getrouwd zijn. WADDINXVEEN - Na lang wachten was het eindelijk zover, de zomer in het land. Na een aantal stille weken wist het publiek vorige week massaal het Gouwebad ’de Sniep’ te vinden. waarde, bijzondere monu menten en hebben in het ver leden het wegen als centrale activiteit gehad. Het loont de moeite deze bijzondere cul- tuur-historische hoogstand jes eens van nabij te bekij ken. De Waag in Gouda da teert van 1668 en is in Hollands Classicistische stijl gebouwd door de bekende ar chitect Pieter Post. In Gouda staat het wegen (uiteraard) in het teken van kaas. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen weekeinde vonden de langebaan zwemwedstrijden voor de klasse- mentsbekers in open water plaats in de Afgedamde Maas bij Wijk en Aalburg in Noord-Brabant. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging ’De Sperwer’ nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weersgesteldheid:. Afstand 354 km. In concours 237 duiven. Gelost om 08.00 uur. Aankomst eerste duif 12.13 uur. Laatste duif 12.32 uur. Snelheid eerste duif 1.388 m.p.m. Uitslagen: C.A. Bode 1 9 10 17 51; R.A. van der Made 2 7 13 18 26 27 30 42; Joh.L. Bol 3 16 22 23 24 25 36 37 50 57; Mej.M. van Vliet 4 6 8 12 14 20 21 35 43 49 55 58; D. Hee- ren 5 11 32; D. Breedijk 15 41 47; M. Tollenaar Zn 19 45 53; C.G. Hofman 28 38; J. Jansen Zn 29 59; H. Vink 31 44; Davy Hofman 33 52 54; A.H. Kivits 34 39; P. Noorlan der Zn 40 48; W. Breedijk 46; T.H. Twigt Zn 56. Duffel Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij W. de Bruin, Alpherbrink 20, Wad dinxveen, telefoon 0182- 619005 of bij mevrouw H. de Vries, Gruttodreef 29, Wad dinxveen, telefoon 0182- 617889. WADDINXVEEN - De 15e en tevens laatste ronde van het achtste zomerschaaktoernooi werd afgewerkt op donderdag 13 augustus in het wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan). Dankzij niet verwachte uitslagen was er sprake van een bijzonder slot. Zomerschaak- kampioen werd Jan Evengroen. maar zeker voordeel in de partij op te bouwen en dit voordeel om te zetten in winst. Dankzij deze overwinning werd Jan Evengroen evenals vorig jaar winnaar van het zomerschaaktoernooi en mocht derhalve de bijbeho rende prijzen in ontvangst nemen. Van Geffen moest na z’n teleurstellende resultaat brengen, genoegen nemen met de tweede plaats. Om de derde plaats werd ge streden door H. van Wouden- i -e 14 DEN EDEL 7 (foto: Cotk Rehorst). B

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25