WADDINXVE Kinderen AZC terug van kamp J UINT4 RI HO Scholen zijn weer begonnen MET JE ROLLETJE.. ”EN NU OP EEN L. Doorgaan met bouw 'Gouwe Residence' ■KJ Nieuwe cursus van Ank Mets Meer techniek op Plantarium Voorverkoop bij VVV Vox Jubilans begint weer OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK Ntt St. De Gouwebloem zoekt vrijwillig(st)ers WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E E M E G Vervolg van pagina 1 volop doorgegaan. en Dat gebeurde maandagmor gen op een basisschool in Den Haag in aanwezigheid van de nieuwe minister van Verkeer en Waterstaat, Ti neke Netelenbos. WADDINXVEEN - Nu ook de bouwvakvakantie weer voorbij is kan ook worden doorgewerkt aan het woon complex ’Gouwe Residence’ aan de Zuidkade in Wad- dinxveen. Het ’rode-draad-thema’ van de cursus is de betekenis van handen van ARW Bouwbe drijf BV te Waddinxveen. De architect was Hans Mooi- man. De bouw is in handen van bouwbedrijf Variant BV uit Alphen aan den Rijn. het aquariustijdperk. Tij dens de cursus maken cursis ten kennis met en leren ze omgaan met begrippen als aura, de chakra’s, energie, vi sualisatie en transformatie. HAZERSWOUDE - De tech niek heeft altijd vast onder deel uitgemaakt van Planta rium. Dit jaar pakt de vak beurs uit met een groots opgezette buitenpresentatie op het gebied van techniek. Circa 20 deelnemers zullen op het buitenterrein hun pro ducten tonen. GROEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense jongerenkoor Vox Jubilans begint woensdag 26 augustus met het nieuwe zangseizoen. Die avond wordt van 19.30 tot 21.15 uur gere peteerd in de hervormde Re- hobothschool (Sperwerhoek). Voor het eerst zal het koor onder leiding staan van de nieuwe dirigent Ton van der Horst. Hij is de opvolger van Jan Mulder. Het jongerenkoor nodigt ie dereen die vijftien jaar of ou der is en belangstelling heeft, eens te komen kijken en lui steren naar Vox Jubilans. Met de jaarlijkse wordt door WN bij het gemotoriseerd verkeer met nadruk aan dacht gevraagd voor de vei ligheid van het schoolgaan de kind. De scholieren moe ten na de zomervakantie weer wennen aan de dage lijkse route lopend of op de fiets naar en van school en aan een nieuwe route als ze naar het voortgezet onder wijs gaan. Ook de overige weggebruikers moeten de gelijk rekening houden met de ongeveer 1,5 miljoen scholieren die weer dage lijks op pad zijn. De cursus bestaat uit 10 les delen die een maal per twee weken wordt gehouden. Voor inlichtingen of aanmeldingen ken men bellen met Ank Mets, tel. 0182-612720. Voorts zijn de scholieren voorstander van 1. meer snelheidscontroles, 2. hoge re boetes, 3. meer verkeers drempels, 4. het plaatsen van waarschuwingsborden en 5. de aanleg van meer ze brapaden en vluchtheuvels. ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT WADDINXVEEN - Akasha, het Waddinxveense centrum voor reiki, meditatie, rner- gie-transformatie en intuïtie ve ontwikkeling van Ank Mets, start woensdag 23 sep tember en misschien ook op maandag 28 september een basiscursus Intuïtieve ont wikkeling. Naar aanleiding van een op roep in het VVN-tijdschrift voor het basisonderwijs, JeugdVerkeersKrant, heb ben honderden kinderen in de afgelopen maanden hun mening gegeven over met name het onderwerp snel heid. Van een aantal van hun uitspraken heeft Veilig Verkeer Nederland in de vorm van een ’bericht van kinderen voor hardrijders in woonwijken’ de nieuwe fol der ’Scheuren mag niet ge beuren! Minder snel dank u wel’ gemaakt. Op die manier worden de kinderen ook zelf actief betrokken bij acties om te hard rijdende automo bilisten en bromfietsers uit hun woonwijk te weren. Uit de tips van scholieren zijn de ’Tip Top 5 voor Rappe Gasten’ en de ’Rem d’r op Top 5’ samengesteld en in de folder opgenomen. Hardrij ders (’rappe gasten’) krijgen daarin van de jeugd het dringende advies 1. goed op de verkeersborden te letten, 2. niet te snel te rijden, 3. re kening te houden met spe lende kinderen, 4. zich be wust te zijn van een langere remweg en 5. vaker de fiets of het openbaar vervoer te nemen. BEZWAAR De op die plek aan de Gouwe te bouwen 18 appartementen en 4 penthouses zijn allemaal verkocht. De koopsommen la gen boven de 405.000 gulden. De projectontwikkeling van ’Gouwe Residence’ was in WADDINXVEEN - Bijna dertig kinderen van het Asielzoekerscentrum in Waddinxveen, kwamen afge lopen zaterdag uitgelaten terug van een weekje va kantie in Leusden. De groep van 27 kinderen van al lerlei nationaliteiten zagen er stuk voor stuk uit als of ze het verschrikkelijk naar hun zin hadden gehad. overal in heel Nederland spandoeken en affiches op gehangen om weggebrui kers te attenderen op de schooljeugd die weer mas saal onderweg is. In een nieuwe folder van WN in samenwerking met het Cen traal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) roepen kinderen ’iedereen die wel eens te hard rijdt’ op hun snelheid in woonbuurten te matigen. De radiostations krijgen van WN een door kinderen zelfbedachte en in gesproken radiospot aange boden. Met medewerking van de Stichting Keurmerk Busbedrijf worden voorts 550 touringcars aan de ach terzijde voorzien van een grote sticker met de tekst ’De scholen zijn weer begon nen. Let op: schoolbus’. Op de eerste schooldag in deze regio Midden is ook de nieuwe voorlichtingscam pagne ’de scholen zijn weer begonnen’ van Veilig Ver keer Nederland van start gegaan. WADDINXVEEN - De Gou webloem is een stichting die zich nuttig wil maken voor de gehandicapten, de chronisch zieken en al diegene in de ge meente die niet meer volledig aan het maatschappelijk le ven kunnen deelnemen. Voor onze aktiviteiten en be zoeken aan onze deelnemers zoekt de Gouwebloem nog en thousiaste vrijwillig(st)ers. Voor nadere informatie kunt u zich melden op dinsdag 25 augustus om 20.00 uur in ons gebouw aan de Tollenslaan 161 te Waddinxveen, of bij Mevr. J. Baas tel. 616203. Door de grote hoeveelheid aan bedrijven en materialen heeft de bezoeker een goed overzicht van wat er op de markt te vinden is. Getoond wordt onder andere: spuitap paratuur, beregeningsinstal- laties, logistieke oplossingen, meetinstrumenten, bio-tech- nologie, bedondergronden, tuinbouwmachines, watercir- culatie, pootmachines, stroomaggregaten en (folie) kassen. toe, ik had nog wel een week willen blijven. Maar ik ben wel blij om mijn moeder weer te zien'. Dat gevoel hebben meer kinderen. Ouders en kinde ren sluiten elkaar links en rechts van de bus in de ar men alsof ze een jaar weg zijn geweest. Mede-organisator van het vakantiekamp Jannie Bruinsma. ‘Ouders hadden best veel moeite om hun kinderen mee te laten gaan van tevoren. Ik heb moeten kletsen als brugman om ze mee te krijgen. Heel vaak uitleggen dat er bijvoor beeld geen varkensvlees wordt gegeten en dat de jon gens en de meisjes apart slapen. Dat is voor veel mensen die hier zitten heel erg belangrijk. Gelukkig zijn er 27 kindren meege weest. Het is goed voor ze, ze wilden eigenlijk geen van allen terug naar huis. Ik vind een Asielzoekerscen trum eigenlijk het ergst voor de kinderen. Als ze klein zijn is het terrein nog best wel groot en kunnen ze WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen zijn de basis scholen weer begonnen. Volgende week volgt het Coe- necoop College voor de middelbare scholieren. Dat de scholen weer zijn begonnen blijkt eveneens uit span doeken en affiches die in het Gouwedorp boven en langs de weg zijn opgehangen door de gemeente Wad dinxveen en in samenwerking met de plaatselijke af deling van Veilig Verkeer Nederland. In het geval van de 13-jarige Hasa uit Irak was dat ook zo. Al was de jongen te moe en te verlegen om meer uit te brengen dan: ‘Het was erg leuk, we zijn naar het zwembad geweest'. De zusjes Selma (12) en Al ma (11) uit Bosnië waren duidelijk een stuk minder moe. Giechelend vertellen ze dat ze eigenlijk nog lang niet terug wilden naar huis. ‘We sliepen met z’n zessen in een tent', we hebben heel erg gelachen', vertelt Selma. ‘We hebben heel veel spelle tjes gedaan in het bos en we hebben een vlag gemaakt met ons groepje'. Het meisje pakt de vlag uit haar tas en houdt ’m trots omhoog. Wij waren de leeuwen, dus we hebben een leeuw geschil derd en al onze zes namen erbij1. De twee Bosnische zusjes wonen sinds vijf maanden in het AZC van Waddinx veen. ‘Daarvoor hebben we nog in een ander centrum gezeten bij Haarlem', aldus Alma. ‘Ik wou eigenlijk he lemaal niet terug hier naar BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder meer kaarten voor De Kast op 17 ok tober in Hoogvliet. Backstreet Boys incl. busreis op 14 decem ber in de Arena, Oberhausen. Bee Gees concert incl. busreis op 5 september in het Wembley Stadion, Londen. Normaal Krachttour op 12 september op het ITC-terrein, Rijnwoude. Paul van Vliet van 13-7 tot 28- 8 in het Circustheater, Scheve- ningen. Nationale Taptoe van 27 augustus t/m 5 september in Breda. Andre Hazes op 19 ok tober in Ahoy, Rotterdam. Gol den Earring unplugged op 11 oktober in het Ned. Congresge bouw, Den Haag. Musical Hair op 3 en 4 oktober in het Ned. Congresgebouw, Den Haag. De Chippendales, Classics op 5 de cember in het Ned. Congresge bouw, Den Haag. Openingstijden VW (ook voor VVV geschenkbonnen): ’s maandags 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.30-12.00 en 13.30-16.30 uur, op zater dag 10.00-14.00 uur. ’s Zon dags gesloten. Telefoon: 214644. Elke zaterdagmiddag om 14.00 uur een rondvaart langs de Boskoopse kwekerij en. Start bij het Boomkwekerij- museum. BOUWZAKEN Met het afbouwen van het wooncomplex 'Gouwe Residence' aan de Zuidkade wordt na de nu afgelopen bouwvakantie FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein VERKEER van alles doen. Ze kunnen onder meer speelgoed lenen bij de uitleen. En het terrein lijkt voor hen veel groter. Voor pubers is het maar niets hier op een kleine ka mer zo ’in the middle of nowhere’ in een weiland in Waddinxveen. Vooral voor de iets oudere kinderen is de verandering van omge ving goed geweest. Eigenlijk zouden ze veel vaker zo’n uitstapje moeten hebben'. De 12-jarige Ali uit Afgani- stan had ook nog wel een weekje in Leusden willen blijven. We hebben boswan delingen gemaakt, tikkertje in het bos en we hebben el kaar natuurlijk ook bang gemaakt in het bos. De laat ste avond hadden we een disco', ratelt hij verder. ‘En we moesten in een slaapzak slapen op een matras. Heel erg leuk vond ik het. Als ik hier volgend jaar nog ben, wil ik weer mee', blikt de Michael Jackson-fan voor- uit. NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES De kinderen hebben in hun vakantie hun ouders ge mist, maar eigenlijk misten ze nog meer de rijst die ze ’s middags gewoon zijn te eten. Jannie Bruinsma: ‘Dat brood met die kaas ’s mor gens en ’s middags vonden ze maar niets'. In het kader van de voor lichtingscampagne, waar voor op plaatselijk en regio naal niveau wordt samenge werkt met de politie, gemeenten, scholen en colle- ga-organisaties, worden De 12-jarige Ali uit Afganistan samen met AZC-medewerkster Jannie Bruinsma na te rugkomst van een weekje vakantie in Leusden. (foto: Sjaak Noteboom) MILIEUZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING PAGINA 3 VBRK06W <-1 ui Wc het vergroten 624680 afspraak via de Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30-14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Marga Klompéhoeve 109, 2 berken in de voor- en achtertuin om afgifte Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Henegouwerweg 4, het gedeeltelijk veranderen van een woning Zesde Tochtweg 4, het oprichten van een garage annex berging Abr. Kroesweg 34, het oprichten van een sorteerloods Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Thorbeckehoeve 18, 20 en 22, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van drie woningen Meteorenweg 1, het oprichten van een woonwagen Pater Jornaweg 1a en 2a, het oprichten van twee stand plaatsen, twee woonwagens en twee bergingen Wijziging eerder verleende vergunningen Coenecoop 715 t/m 717 (oneven), het oprichten van twee stalen hekwerken en twee bedrijfsgebouwen met kantoor-, opslagruimte en een timmerwerkplaats Kanaaldijk 30, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een meubeltoonzaal Graanakker 46, het gedeeltelijk veranderen en van een woning *K**«IW, ™OOT !N SERVKf BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken B W bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Mozartlaan 34, het oprichten van een berging Aldebaran 16, het oprichten van een tuinberging Schuberthof 65, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids (foto: Sjaak Noteboom). KANAALDIJK TWEE NACHTEN AFGESLOTEN De Provincie Zuid-Holland maakt bekend dat de Kanaaldijk twee avonden en nachten afgesloten is i.v.m. asfalterings- werkzaamheden. Het gedeelte tussen het bedrijvenpark Coenecoop (Apollolaan) en de Zuidelijke Rondweg wordt de avond en nacht van 19 op 20 augustus afgesloten, het gedeelte Apollolaan - Sniepweg de avond en nacht van 20 op 21 augustus. De werkzaamheden starten om 20.00 uur en worden uiterlijk om 06.30 uur beëindigd. Een omleiding wordt met borden aangegeven. Coenecoop blijft steeds van een richting bereikbaar. (Brom)fietsers ondervinden geen hinder van de werkzaamheden. door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W. (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Als het om werk gaat, hoeft een handicap geen handicap meer te zijn (Wet op de (re)integratie arbeidsgehandicapten) een uitgave van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Vreemdelingen en de controle op het verblijfsrecht bij voorzieningen (Koppelingswet) een uitgave van het ministerie van Justitie Lood in drinkwater, saneren, subsidie, flesvoeding een uitgave van het ministerie van VROM Goede voeding, wat let je? een uitgave van de Stuurgroep Goede Voeding. de streek op weg, Herinrichting Boskoop een uitgave van Dienst Landelijk Gebied voor ontwikkeling en beheer Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Terinzagelegging besluiten Wet milieubeheer (Wm) en Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) B W en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheem raadschap Schieland delen mee dat vergunningen ingevolge resp. de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren zijn verleend aan: Korps Landelijke Politiediensten De Wm-vergunning betreft het oprichten en in werking hebben van een kantoor, stallingsruimte en parkeergelegenheid op het bedrijventerrein Doelwijk/Distripark, ongenummerd, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, nrs. 1877 De Wvo-vergunning betreft het lozen van afvalwater in het oppervlaktewater afkomstig van voornoemd bedrijf. Datum vergunningverlening: 4 augustus 1998 De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 20 augustus 1998 zes weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werk dagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, mevr. E. van Wel) en op het kantoor van het hoogheemraad schap, Maasboulevard 123, Rotterdam, tel (010) 453 73 22 (Wvo). Tegen de besluiten kan tot 1 oktober 1998 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. VERZOEK OM VRIJSTELLING De burgemeester maakt bekend dat een aanvraag van een bouwvergunning is ingediend voor: Bredeweg 22: het oprichten van een gebouwencomplex ten behoeve van transport en overslag, met bijbehorende administratieve ruimten en overige voorzieningen. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Veilingterrein Bredeweg", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in bovengenoemd artikel en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. G. S. van Zuid-Holland hebben inmiddels voor dit plangebied een zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrijstelling te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. B W hebben het voornemen om met gebruikmaking van deze specifieke verklaring van geen bezwaar de gevraagde vrijstelling alsmede de bouwvergunning te verlenen. In verband hiermee ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatie tekeningen, m.i.v. 20 augustus 1998 twee weken ter inzage bij de afdeling V.R.O.M. op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van B W. L 4 1 art**»*^ j

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3