Mini-tentoonstelling over de Bijbel Waddinxveen F1 biedt Feyenoord F1 weerwerk Successen langebaanzwemmers Open dag hockeyclub Waddinxveen groot succes Gezond en veilig lopen bij sportclub Antilope 'Streetdance7 bij Den Edel I Hockeyclub Waddinxveen telt 250 leden PAGINA 19 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De voetballertjes van Waddinxveen F1 tussen de Fl-tjes van het Rotterdamse Feyenoord. van de conditie.Kosten: f 15,-. Beginners veense keeper te passeren, waardoor de einduitslag 0-7 werd. Daarna werden de penalties genomen en daar was de sco re in het voordeel van Wad dinxveen. Keeper Freek wist een aantal allen mooi te stop pen of keek ze gewoon over of naast. Wellicht dat het vol gend jaar nog beter gaat en wordt het dan een gelijkspel. ligt hem beter en als voorde len noemt hij verder het bete re overzicht en feit dat je on- De snertrace op zondag 13 de cember heeft niets te maken met slecht weer of een moei lijk parcours. De naam van deze kleine, maar daardoor gezellige prestatieloop geeft in het bezit van een kunst- grasveld en een natuurgras- veld zodat er de hele winter door gespeeld kan worden. van internationals. In mei sluiten de teams het seizoen af met een 1 of 2 daags toernooi. Ook voor de senioren worden dag van de hockeyclub Waddinxveden. Naast verschillende uitga ven van de bijbel treft men er gebruiksvoorwerpen aan uit de landen rond de Mid dellandse Zee, waar de Bij bel is ontstaan. Zondag 13 september start dit ’Bijbeljaar’ officieel in de Domkerk te Utrecht. In het jaar dat daarop volgt wordt een groot aantal activiteiten gepresenteerd, waarin de betekenis van de Bijbel voor qeatstandszwemmers Jan Willem van c icamp, Wanda den Boer, Michelle Nahon en Hans den Boer. het einde van de eerste helft werden de geel-zwarten ech ter iets te enthousiast en dachten met z’n allen te kun nen aanvallen. Maar dat liep voor Waddinx veen verkeerd af: Feyenoord wist in de laatste vijf minu ten drie keer te scoren! Na de limonade hadden de jongens goed in hun oren geknoopt niet met z’n allen te kunnen aanvallen. Het lukte Waddinxveen een paar keer uit te breken, maar het kwam helaas niet tot sco ren. Feyenoord lukte dat wel en wist drie keer de Waddinx- WADDINXVEEN - Afgelopen week is de voorbereiding voor de allerjongste voetballers van de voetbalvereni ging Waddinxveen gestart. Na twee trainingen stond woensdagavond een oefenwedstrijd tegen het Rotter damse Feyenoord F1 op het programma. er bij hockeyclub Waddinx veen vele activiteiten georga niseerd zoals het mini-slaap- weekend, pannenkoekenfes tijn, sinterklaasfeest, mini van de week, wild-west toer nooi, ratjetoernooi, diverse hun leeftijdsgroepen deelne- jeugdfeesten en trainingen men zijn er de komende drie weekeinden nog vijf lange- baan wedstrijden. Het ziet er naar uit dat de Gouwestaetemasters in de eindklasseringen heel hoog diverse activiteiten georgani- zullen komen, waarbij zij aangetekend dat Hans den Boer op de schoolslag 55+ tweede blijft als hij nog één km zwemt. En daarin heeft hij een zwaar hoofd omdat hij georganiseerd door actieve le- bij de te verwachten lagere temperaturen niet te water gaat. WADDINXVEEN - Door de harde wind was het open zwemwater afgelopen week einde verre van rustig. Met name in het grote Bussloom- eer bij Apeldoorn, waar zater dag juist in de windhoek werd gezwommen, was het vooral voor debutanten een bijzondere ervaring. Er stond daar een deinende golfslag die op de terugweg het zicht en de ademhaling parten speelde. Desondanks waren er massale inschrijvin gen. Alleen op de twee km vrij- eslag heren kwamen al ruim honderd deelnemers aan de start, waarbij van de Gouwe- staete-afvaardiging Jan Wil lem van den Hoek in 26.15 twaalfde werd, Mark Nahon in 29.34 werd 37e en Nic Geers (60) werd in 31.45 65e. Bij de dames kwam Michelle Nahon op dit nummer in 28.15 tot de elfde plaats. On der de debutanten bevond zich van Gouwestaete Wanda den Boer, die nog nooit een wedstrijd in open water had gezwommen en nu bij de masters uitkwam op de 1000 m vrijeslag leeftijdsgroep 25- 34. Ondanks een begin van zee ziekte zette zij door en werd twaalfde. Ook de door de wol geverfde veteranen Nic Geers en Hans den Boer (67) waren Gestart wordt op donder dag 3 september van 18.30-19.30 uur bij sport instituut Den Edel, Sniep- weg 13h, Waddinxveen, tel. 0182-613659. door Feyenoord. Waddinxveen wist tot vijf mi nuten voor de rust door goed verdedigend werk goed partij te geven. Tot dat moment stonden de geel-zwarten op een 0-1 achterstand. Feyenoord was weliswaar meer in balbezit, maar Wad dinxveen gaf maar één kans weg en jammer genoeg was dat ook één doelpunt. Tegen slechts aan dat na gedane ar beid een welverdiende kom erwtensoep klaar staat. De deelnemers aan de loop- cursus kunnen gratis, als af sluiting van de cursus, tij dens deze prestatieloop hun eerste vorderingen neerzet ten. Voor informatie of aanmel ding voor de fittest en de loopcursus kan men terecht bij Gerard Dekker, telefoon nummer 0182-616593. Hij zal een toelichting geven en, in het geval van aanmelding, in overleg een tijdstip voor de fittest vaststellen. onze samenleving centraal staat. WADDINXVEEN - Nog steeds enthousiast. Dat zijn de organisatoren en alle vrijwilligers van de Waddinxveense sportclub Antilope over het project ’Gezond en veilig lopen’. aspect (het lopen in een groep, vooral voor vrouwen en zeker ’s avonds). Daarnaast maakt men ken nis met het verenigingsleven en kan men vervolgens be wuster kiezen om wel of juist niet lid te worden van een at letiekvereniging. Snertrace Landelijk is in dit kader te bezoeken het Bijbels Open lucht Museum in Nijmegen, dat in september een bijzon dere tentoonstelling opent, en het Rembrandthuis in Amsterdam, dat met ingang van september prenten toont die Rembrandt maak te met het Nieuwe Testa- den van, hockeyclub Wad dinxveen onder wie ook veel jeugdleden. Bij de Waddinxveense sportclub Antilope staat 'gezond' en 'veilig' lopen voorop. seerd zoals het 30+ toernooi, feesten in stijl, nieuwjaars borrel en ouder-kind trai ning. Al deze activiteiten worden De loopcursus voor beginners (f 60,-) bestaat uit 12 lessen, waarbij ’gezond’ en ’veilig’ lo pen voorop staan. Met ’ge zond’ wordt bedoeld, op een verantwoorde manier en on der deskundige leiding bezig zijn met lopen, waarvan een gezondheid bevorderende werking uitgaat, terwijl ’vei lig lopen’ enerzijds slaat op het voorkomen van blessures door gerichte trainingen en anderzijds op het veiligheids- op dit nummer bij de 55-plus- sers niet klein te krijgen en eindigden respectievelijk als een en twee. Daarna won Hans den Boer de kilometer schoolslag, waardoor hij tweede is komen te staan in het landelijk klas sement op dit onderdeel. En aangezien Jan Willem van den Hoek bij de masters 25- 34 als tweede eindigde schal de de naam Gouwestaete nog al eens triomfantelijk over het meer. Zondag vonden de langebaan- wedstrijden plaats in het kleinere meer ‘De Put' in Rijswijk. Opnieuw met mooie successen voor de masters en vooruitgang bij de niet aan leeftijd gebonden twee kilo meter nummers. Op de twee km vrijeslag werd Jan Willem van den Hoek nu in 24.41 tiende, Mark Na hon 39e in 28.05 en Nic Geers 55e in 30.32 waarmede de drie Boskopers aanmerkelijk sneller waren dan in Bussloo, hetgeen ook wel het gevolg was van de meer beschutte ligging van ‘De Put'. Ook Mi chelle Nahon profiteerde daarvan en werd in de mooie tijd van 27.14 bij de dames negende. Bij de masters werd uit de deelname op vier num mers 100% rendement ge haald. Op de vrijeslag km was van ment als inspiratiebron, waarbij speciaal voor de kin deren een educatief project is opgezet. De bekende kook-ster Wina Born heeft een culinaire bij bel samengesteld, waarin Bijbelse verhalen gecombi neerd worden met de ge rechten die daarin een rol spelen. Ook is het mogelijk informa tie over het Jaar met de Bij bel op Internet te raadple gen. Het adres is: http://ho- me.exs.nl/~jmdb. Evenals vorig jaar was de Rotterdamse club voor hun eerste oefenwedstrijd te gast op sportcomplex ‘de Sniep*. De uitslag was vorig jaar 1-12 in het voordeel van de Rotter dammers. ‘Echte Rotterdamse jongetjes zijn het natuurlijk niet alle maal want op deze leeftijd worden zij al bij hun oor spronkelijke club weggeplukt ’Wat een Boek!’ is het motto dat voor dit jaar gekozen is. De Waddinxveense afdeling van het Nederlands Bijbel genootschap brengt in het kader van de landelijke ac tie, de Bijbel als bibliotheek van verschillende soorten Bijbelboeken, en de leefwe reld van de landen waarin de Bijbel is ontstaan, dich ter bij de bevolking, door de ze mini-tentoonstelling in de Openbare Bibliotheek. enthousiasme in competitie verband, trimleden hebben de mogelijkheid iedere week mee te trainen zonder aan de wedstrijden mee te doen. Ieder team traint 1 a 2 maal per week onder leiding van deskundige trainers, ook jeugd is actief in het (helpen van) trainen van jongere teams. De competitie duurt van sep tember tot en met april, de WADDINXVEEN - Na de zomervakantie gaat sport instituut Den Edel (Sniep- weg) weer met iets nieuws van start: streetdance. Dit is een dans die in de ‘zwar te' straten van Amerika is ontstaan, veelal onder be geleiding van rap of hip hop-muziek. Streetdance is een vorm van beweging die niet echt met aerobics is te vergelijken. Bij street dance zijn de bewegingen afwisselend: snel, lang zaam, maar altijd cool. ‘Je krijgt het er wel warm van en het is vergelijkbaar met een lichte cardiovas culaire training maar de intensiteit haalt het niet bij het echte aerobic', aldus Bert den Edel. ‘Het moet meer gezien worden als een aanvulling. Maar wat nog belangrijken is, ge woon voor de fun doen. Ook de muziek is wat lang zamer, maar de bewegin gen zijn zeer gevarieerd'. Voor de sportcentra is streetdance enigszins ge- styleerd, omdat men de mensen ook anders break dance bewegingen moet la ten maken (wat wel deel uit maakt van het ’echte’ streetdance), maar het as pect veiligheid is een van de redenen om laatstge noemde bewegingen in de lessen achterwege te laten. Steetdance-bewegingen zijn in principe niet al te moeilijk. Streetdance is fun, streetdance is cool, streetdance is in, aldus sportinstituut Den Edel. den Hoek in 12.38 winnaar in de groep 25/34, Judith van Berkel in 16.54 en Nic Geers in 14.44 wonnen hun km bij de 55-plussers en in deze groep won Hans den Boer in 22.52 tenslotte de schoolslag wedstrijden worden in het km. De laatste geeft aan weekend gespeeld. Junior- schoolslag de voorkeur. Het teams spelen op zaterdag, se nioren op zondag, trimdames trainen op donderdagoch tend. derweg ook nog wat kunt zeg- Hockeyclub Waddinxveen is gen. Zo heeft hij weleens commentaar op de volgmotor- bootjes die goed bedoeld mee varen, maar dit weleens aan de windzijde doen waardoor Buiten de competitie worden de zwemmers in de uitlaat- dampen happen. Naast de NK 5 km open wa ter in het Steenwijkerdiep ko mend zaterdag, waaraan Jan Willem van den Hoek, Judith van Berkel en Nic Geers in WADDINXVEEN - In de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan is van vrijdag 11 tot en met vrijdag 25 september een mini-tentoonstelling te zien in het kader van het ’Jaar met de Bijbel’. WADDINXVEEN - De open middag op hockeyclub Wad dinxveen zaterdag was een groot succes. Vele belangstel lenden kwamen op het com plex aan de Sniepweg een kijkje nemen om te zien wat de hockeyclub zoal te bieden had en het resulteerde in een aanzienlijk aantal nieuwe le den. Deze middag werd gespon sord door Rabobank Wad dinxveen. Hockey-internatio- nals Fleur van de Kieft en El- len Dubbeldam-Kuipers gaven een hockeyclinic. Erik Jazet was verhinderd vanwe ge een blessure. Aan 60 kinderen van de hoc keyclub Waddinxveen, gehol pen door 10 oudere jeugd- en seniorleden, werden diverse balvaardigheden uitgelegd en nieuwe slagtechnieken bij ge bracht. Natuurlijk deelden Fleur en Ellen handtekeningen uit op shirts, sticks, hockeyballen, armen en benen. Ondanks de slechte weers voorspelling werd het een prachtige middag, waar jong en oud van genoot. Voorzitter Pim van Heel sprak na afloop een woord van dank tot de beide dames en overhandigde namens de hockeyclub Wad dinxveen een aandenken. Deze week zijn de trainingen begonnen voor de diverse ca tegorieën. Dames I is al enke le weken volop in training ter voorbereiding van het nieuwe Hockey-international Fleur van de Kieft in actie op de open hockeyseizoen o.l.v. trainer coach Niels Swiebel. WADDINXVEEN - De hoc keyclub Waddinxveen (Sniep weg) is een actieve sportver eniging met 250 leden. Deze leden zijn gedurende het hoc keyseizoen zowel prestatiege richt als recreatief met de hockeysport bezig. Hockey is een teamsport, de teams worden ingedeeld naar leeftijd: benjamins (7 jaar), junioren (8 tot en met 17 jaar), senioren (vanaf 18 jaar), veteranen, trimleden en trainingsleden. De benjamins beginnen spe lenderwijs te hockeyen en de E-jeugd begint met 6-tal wed strijdjes te spelen op een kwart veld. Dit wordt lang zaam opgebouwd naar een 8- tal op een half veld tot ten slotte een 11-tal op een heel veld (vanaf 11 jaar). leafstandszwemmers Jan Willem van den Hoek, Mark Nahon, Nic Geers, Karin Bereken- De veteranen spelen met veel Lekker in de buitenlucht, in een tempo waarbij je het ene moment even kan kletsen en het andere moment er hele maal voor gaat, om grenzen te verleggen, in een groep om elkaar te stimuleren en van elkaar te leren, met uiteinde lijk toch allemaal hetzelfde doel: fit te zijn én te blijven! Heel veel mensen zullen dit beamen. We zien niet voor niets steeds meer joggers, trimmers en fanatieke lopers op het fietspad. Zoon 850.000 mensen trekt minstens eens per week de hardloopschoe nen aan. Een aantal lopers kiest om verschillende redenen voor het lid worden van een ver eniging: continue begelei ding, discipline om te gaan trainen, ’s avonds toch kun nen lopen, gezelligheid en motivatie om te presteren. Om diezelfde redenen kan men ook niet lid worden van een vereniging en net zo goed ’gezond en veilig lopen’. Dan is het wel goed om te weten, dat Antilope méér biedt dan trainingen en wedstrijden. Zaterdag 12 september is er weer de mogelijkheid om de eigen fitheid te laten testen. Behalve een resultatenkaart en een persoonlijk advies, kan men aan de aanwezige trainers vragen stellen over loopschema’s, blessures, het voorkomen daarvan en schoeisel. Tijdens de fittest worden in ongeveer anderhalf uur ne gen eenvoudige testen afge nomen om de fitheid te kun nen meten. Onderdelen van de fittest zijn lichaamsge wicht, vetpercentage, spier kracht, coördinatie en lenig heid. Bovendien wordt er een wan del- of looptest afgenomen, om een inschatting te maken 'a BW o Sm ©I (Foto: Sjaak Noteboom). (Foto: Hoikeydub Waddinxveen). «Hm

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 19