Ravage na kantelen vrachtwagen FOTO'S 19 cent KEUKENS Proefproject met cultuur-vak op Coenecoopcollege Einde zomerseizoen met 29e zwemvierdaagse Ontbijten bij de Rabobank Waddinxveen s IA ALLES VOOR UW OPEL... HVB: excursie langs Boskoopse kerken Uitbreiding en vernieuwing Snelheidscontroles in Waddinxveen Betrapt met vals geld Beeld uit tuin gestolen Bromfiets door politie in beslag genomen Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Jaarmarkt/kermis in Hazerswoude buitenschoolse opvang in Waddinxveen TUINCENTRUM 't Kopje van Bloemendaal Bloemendaalseweg (Otweg 3) Waddinxveen (0182) 39 4815 Ruime parkeergelegenheid GROOTSTE TUINMEUBELSHOW INDEREGIO I Stoer CARWASH OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN Omdat het ontwikkelen van een kost, vond de directie van het Coenecoopcollege een proef project geen slecht idee. Op de school hebben acht docen ten een werkgroep gevormd ger filmkunde en theaterwe tenschappen gedaan, dus ik houd me er eigenlijk altijd WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat zich inspannen om de buitenschoolse opvang met 46 plaatsen uit te van een die niet op de opvang zitten en samen meedoen aan aller lei activiteiten in de buurt. Verwacht wordt dat het be trekken van scholen bij de mers zich sponsoren voor hun deelname. Er werd dan ook 2.855,35 bij elkaar gezwom men voor het Ronald Mc Do nald Fonds. Met deze 29e zwemvierdaagse is weer een einde gekomen aan het zo merseizoen 1998. @foto: de heer van Veen en Tjarda Zorg als oudste en jongste deelnemer __/Auto\_ snelservice ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S vanaf WADDINXVEEN - Uit een tuin aan de Thorbeckehoeve is tussen zondag 16 augustus en maandag 17 augustus een beeld van een slanke geklede vrouw gestolen. Het beeld is ongeveer een meter hoog. Het stond vastgelijmd aan een te gel. Die dader of daders heb ben het beeld met tegel en al meegenomen. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp Dat mag ook wel, want tij dens het proefproject, komen de lesuren dat de docenten zich-met CKV gaan bezighou den bovenop hun normale lesrooster. Ze krijgen daar voor niets extra’s betaald. Geen probleem voor Engels man en Kooijman, ze hebben er zin in. ‘Het lijkt me leuk WADDINXVEEN - Veran dering van spijze....'. Wie kent die eeuwenoude wijs heid niet? Immers, velen passen dit gezegde toe, maar dan meer bedoeld als ‘bij wijze van spreken'. De Rabobank Waddinx veen brengt voor deze keer werkelijk verandering in die 'spijze', en nodigt u nu alvast van harte uit voor de ontbijtbijeenkomst Cij fers Trends ’98 -’99. Deze bijeenkomst komt in de plaats van de traditio nele lunch en zal worden gehouden op donderdag morgen 1 oktober. U bent vanaf half acht wel kom bij Dekker in Zoeter- meer. Samen met trendwatcher Maurice de Hond kijken we dan niet alleen terug, maar blikken we ook voor uit op de informatietech nologie en de millenium- problematiek. Wat de leerlingen van het nieuwe vak vinden, weten de twee Coenecoopdocenten nog niet. ‘We moeten het ze nog gaan uitleggen. Ik denk dat ze eerst een drempel over moeten. Cultuur wordt in het algemeen niet met stoer geas socieerd', aldus Engelsman. ‘Maar het is juist de bedoe ling dat die drempel om naar het theater te gaan of naar het ballet lager worden. Cul tuur moet iets gewoons wor den, iets yoor iedereen'. Dat laatste kan nog wel eens een probleem worden. Het plan van minister Netelenbos is leuk, maar hoe het alle maal gefinancierd gaat wor den is de nog ontbrekende factor in het geheel. ‘Het is nog niet bekend of de ouders een extra bijdrage moeten ge ven voor het vak', aldus En gelsman. ‘Misschiem moeten er speciale fondsen worden opgericht om het te kunnen uitvoeren. Het is heel verve lend om ouders verplicht te stellen dat hun kind bijvoor beeld naar tien voorstellin gen en exposities per jaar moet als je er niet bij kan ver tellen waar het geld vandaan moet komen. De boeken voor het vak zijn natuurlijk ook niet voor niets'. Kooijman voegt toe: ‘Dat is inderdaad een zwakke schakel in het ge heel'. Volgende week maken de leerlingen van Atheneum 4 voor het eerst kennis met Cultureel Kunstzinnige Vor ming op het Coenecoopcolle ge. WADDINXVEEN - Op het Coenecoopcollege zijn de vierde klassen van het Atheneum dit jaar proefkonijn voor het nieuwe vak Cultureel Kunstzinnige Vorming (CKV). Het vak wordt volgend jaar verplicht voor de leerlingen van alle middelbare scholen in Nederland. Minister Tineke Netelenbos van Onderwijs heeft dat tijdens de voorbereidingen van de zogenaamde Tweede Fase aangegeven. klassikaal een aantal uren voorbereidende en inleidende lessen. Vervolgens trekken ze er in groepjes zelf op uit. Ze bezoeken zelf musea, gaan naar het theater of naar een concert. Van de bezoeken wordt een verslag gemaakt, een werkstuk, een toneelstuk of wat maar mogelijk is. Daarvan wordt een dossier gemaakt. Aan het einde van het vak, twee jaar later, moet het dossier met een voldoen de worden beoordeeld. Pas als dat het geval is, mag de leerling deelnemen aan de examens. Engelsman: ‘Nu is het nog zo dat lang niet alle scholen leerlingen de mogelijkheid bieden om examen te doen in bijvoorbeeld tekenen, hand- breiden. De gemeente maakt daarbij gebruik stimuleringsmaatregel van de rijksoverheid. WADDINXVEEN - Afgelopen week heeft voor de 29e keer de Nationale Zwemvierdaag se plaatsgevonden in het Gouwebad ‘De Sniep‘. Liefst 778 deelnemers hebben 4 avonden lang hun banen ge zwommen. Dat het een akti- viteit is voor het hele gezin bewijst de leeftijd van de deelnemers. WADDINXVEEN - Twee Waddinxveners zijn door medewerkers van het postkantoor aan de Kerk- weg Oost in Waddinx veen vorige week dinsdag betrapt met vals geld. Rond het middaguur wil de een 34-jarige man uit Waddinxveen vijf valse biljetten van 100 Duitse Mark omwisselen voor Nederlands geld. Het op lettende personeel had in de gaten dat het vals geld betrof en belde de politie. Deze was snel ter plaats en hield de Waddinxve- ner nog in het postkan toor aan. Buiten werd eveneens 21-jarige man uit Wad dinxveen aangehouden die volgens de politie mo gelijk medeplichtig is. De technische recherche is bezig met een onderzoek naar de valse bankbiljet ten. De verdachten zijn in verzekering gesteld. Per 31 december 2000 moet de uitbreiding een feit zijn. Het gaat overigens niet al leen om uitbreiding van de capaciteit, maar ook om ver nieuwing van de opzet. Kin deren zijn niet altijd tevreden over de buitenschoolse op vang zoals die nu is georgani seerd. Zeker de wat oudere een opvang die beter aansluit bij hun wensen en behoeften. Het college van burgemeester en wethouders heeft in een startnotitie aangegeven hoe ze toe wil werken naar deze uitbreiding en vernieuwing van de buitenschoolse op vang. In hun visie dient de buitenschoolse opvang goed aan te sluiten bij de leefwe reld van de jeugd. Kinderen in hun eigen omgeving naar WADDINXVEEN - De politie van Waddinxveen kreeg afge lopen woensdag een melding binnen dat een jongen over last bezorgde met zijn brom mer. De jongen bleek op een speel veld met kinderen aan het rij den te zijn. De politie heeft de snorfiets in beslag genomen en zal de brommer onderwer pen aan een technisch onder zoek. HAZERSWOUDE - In het centrum van Hazerswoude- dorp wordt op 27, 28 en 29 augustus de vierentwintigste jaarmarkt gehouden met di verse evenementen. Deze be ginnen al op woensdag 26 au gustus als om 14.00 uur de kermis op het Raadhuisplein open gaat. De kermis blijft tot en met zaterdag. Vervolgens is er een gondelvaart op don derdag 27 augustus langs de Burg. Wamaarkade vanaf 20.30 uur. Burgemeester Boelen opent dan de jaarmarkt vrijdag om 19.00 uur en kinderen van de basisscholen zullen ballon nen oplaten. Aansluitend be gint de braderie op de Dorps- straat en het Ambachtsplein. Om 22.30 uur begint in de Avantihal de Veronica Drive- In show. De kermis en brade rie openen zaterdag om 14.00 uur. Het Historisch Museum is die dag vanaf 12.00 uur open, de UFO’s vanaf 14.00 uur. Op de braderie zijn ook veel oude ambachten. Ring- rijden voor paard en rijtuig is te zien vanaf 14.00 uur op het parcours Lindelaan en ds. D.A. v.d. Boschstraat. ’s Avonds op het Ambachtsplein een karaokeshow met prij zen, om 22.30 uur live muziek in de Avantihal en om 23.00 uur vuurwerk aan de Heeren- laan. WADDINXVEEN - In ver band met de actie ’De scholen zijn weer begonnen’ heeft de politie van Waddinxveen gi steren op verschillende plaat sen snelheidscontroles ge houden. Op het Noordeinde werd tussen 9.10 uur en 10.30 uur gecontroleerd. Er kwamen 260 voertuigen voor bij, 20 daarvan reden te hard. De hoogst gemeten snelheid is 110 kilomter per uur, ter wijl 80 kilometer is toege staan. Ook op de Koningin Wilhelminasingel werd een snelheidscontrole gehouden. Van de 870 gecontroleerde auto’s overtraden 77 bestuur ders de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid hier is 74 kilometer per uur. chitectuur, het orgel en ande re interessante zaken. Tij dens de middag worden aller lei voorwerpen tentoonge steld en mensen krijgen beknopte documentatie aan gereikt. Bij het bezoek aan de Hervormde kerk behoort ook een beklimming van de (ge meente )toren vanwaar men een fraai uitzicht heeft over het centrum van Boskoop. Een mooie plek om foto’s te maken. De excursie begint om 13.30 uur. Deelnemers verzamelen zich op het Kerkplein bij ge bouw De Brug. Later is ook een koffiepauze in De Brug. Deelname is gratis, wel wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd voor de kosten die de kerken moeten maken. Be langstellenden kunnen zich tot 10 september opgeven bij Helma van de Wetering (Zuidkade 36a, tel. 0172- 215259), Tineke Verbakel (Linnaeusweg 21. tel. 0172- 215766) of Cees Bakker (Iris 11, tel. 0172-215057). Een briefje in de bus mag ook. primera groenendijk koninginneweg lid boskoop (0172) 23 07 17 uitbreiding en vernieuwing van buitenschoolse opvang kan bijdragen aan het vergro ten van de wijkfunctie van scholen. Burgemeester en wethouders willen de de plaatselijke in stellingen uitnodigen voor kinderopvang en andere be trokken instellingen (bijvoor beeld sociaal cultureel werk en onderwijs) voor een ge dachtenwisseling over de uit breiding en vernieuwing van de buitenschoolse opvang. Begin oktober houdt de ge meente hiertoe een startover- leg over buitenschoolse op vang. Aan het eind van dit jaar zal de gemeente precies aangeven welke eisen ze stelt aan de uitbreiding en ver nieuwing en de instellingen uitnodigen om ’offerte’ te doen; dat wil zeggen dat de instellingen wordt gevraagd aan te geven wat ze kunnen leveren voor hoeveel subsidie. Midden 1999 moeten de nieu we subsidieafspraken gereed zijn. De instellingen hebben dan nog anderhalf jaar de tijd om tot resultaat te komen. De startnotitie ‘Buitenschool se kinderopvang in Waddinx veen' is op te vragen bij de af deling Welzijn, Educatie en Recreatie, telefoon 624733. vaardigheid of textiel. De be doeling is dat alle leerlingen nu ’iets aan cultuur’ gaan doen ongeacht welke vakken er verder worden gevolgd'. Kooijman: We verdelen het vak onder in een aantal the ma’s. Het eerste is ’dromen en visioenen’. Een bezoek aan het theater, de film, een bal letvoorstelling of concert moet iets te maken hebben met dat thema. De bedoeling kinderen willen van het vak is om leerlingen anders naar cultuur te laten kijken. Ik kan me zo voorstel len dat ze anders naar een concert gaan als ze CKV heb ben gevolgd dan voor die tijd. Dan kijken ze misschien iets verder dan de artiest. Bij voorbeeld naar de belichting of zo‘. Wat nog meer opvalt aan het vak is dat, behalve dat het veelal buiten het klaslokaal plaatsvindt, iedere leerling de buitenschoolse opvang. Ze een eigen kunstmentor krijgt, kunnen makkelijk spelen met Kooijman: ‘Zo wordt het vak vriendjes en vriendinnetjes veel individueler. Voor de leerlingen belangrijk en voor de docenten is het ook wel De heer van Veen van de Zwijgerlaan was met zijn tachtig jaar de oudste deelne mer. Hij nam voor de 10e keer deel aan de zwemvierdaagse. Tjarda Zorg van de Wingerd was met haar 4 jaar de jong ste deelnemer. Zij deed uiter aard voor de le keer mee. Ook dit jaar heten vele zwem- eens leuk om op een andere nieuw vak de nodige tijd manier met leerlingen om te gaan. Iedere docent die zich voor het proefproject heeft aangemeld is heel enthou siast. Ze vinden het allemaal interessant om zich met cul- die zich bezighoudt met het tuur bezig te houden', nieuwe vak CKV. Docente Frans Margrethe Kooijman en docent tekenen Ronald Engelsman coördineren de werkgroep. Engelsman: “We hebben ons bijna een jaar lang bezigge houden met de oriëntatie. Dit jaar beginnen we met het proefproject. De esssentie van CKV is dat leerlingen kennis maken met cultuur in de brede zin van het wooord. Theater, film, musea, podi umkunst, noem maar op. Aan aldus Kooijman. ‘Ik heb vroe- alle factetten gaan we aan dacht besteden'. Dat gebeurt op een speciale manier. Iedere leerling krijgt mee bezig'. Engelsman: 'Ik vind het be langrijk om me bezig te hou den met de ontwikkelingen in het onderwijs. Helemaal als het met mijn eigen vak te ma ken heeft. Over een paar jaar, als de Tweede Fase helemaal is ingeburgerd op scholen, be staat het vak tekenen hele maal niet meer, dan is het CKV 2 geworden'. INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen DOOR MAAIKE THÜSS BOSKOOP - De Histori sche Vereniging Boskoop organiseert op zaterdag 26 september een interes sante excursie langs en door een drietal kerken in Boskoop onder de noemer van ’Kerkenpadroute’. De drie kerken zijn alle te vinden in het centrum van Boskoop. De selectie van de kerken is redelijk subjectief, andere interessante kerkge bouwen of oud-kerkgebouwen komen bij een latere gelegen heid aan bod. Op 26 septem ber wordt een bezoek ge bracht aan de Gereformeerde kerk aan de Zijde, het gebouw van de Vrijzinnig Protestant se Geloofsgemeenschap aan de Burgemeester Colijnstraat en de Hervormde kerk aan de Burgemeester Colijnstraat/ Kerkplein. Alle drie de kerken hebben een lange voorgeschiedenis, evenals de gebouwen. Tijdens de Kerkenpadroute worden mensen in groepjes rondge leid, ze krijgen iets te horen over de historie, over de ar- Weekblad voor Waddinxveen UW TELEVISIEDOKTER •S 0182-613500 V/ L_ |«SW8C DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND X, Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie Hans Verkerk Keukens houdt deze week een Caribbean Party. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Caribbean keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2608 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Coenecoop 3S7, Watidinneen Tel. (0182) 61 4714 (nieuw: POLITIE KEURMERK VEILIG WONEN, periodiek onderhoud /zuinig en vet hg cndefhoud aan uw gasapp^uur door 0<va<en vakmensen al vanaf het begin van het aardgas werk! jaa? zomer en winter staan we voor u Idaar de warmtelijn....0172*217116 het gevolg gouwerwer bleef de 3T-'l ongeluk gebeur Je toen de bestuurder iets van zijn koers af- jjvan den broek totórstóötas bv w 1 I flex een stuurcorrectie uitvoerde waardoor de met een con- gekantelde vrachtwagen op de Hene- tainer geladen truck omsloeg. De wagen gleed enkele me* 1 te van de rioolwaterzuivering. Daarbij ters door de berm en kwam deels in de naastgelegen sloot terecht. Met zwaar materiaal is de combinatie weer op de weg gezet. Deze operatie vergde enkele uren waarbij de weg tussen Boskoop en Waddinxveen voor verkeer geslo ten WOS. (Foto: A. Fioole) GROOT AANTAL I /erkend I sloten V expert tfetacertHcMl Valkhoven Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 rnrraans 4*^ KT W'VEEN/BOSKOOP Een enorme ravage was vrijdagavond j van een z g, ter hoogte van de rioolwaterzuivering. Daarbij 1 -jarige chauffeur uit Rotterdam ongedeerd. Het ïbeurae toen de bestuurder iets van zijn I week en de betonnen afscheidingsrand tussen weg en fiets pad raakte. Aangenomen wordt dat de chauffeur m een re- - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1