groot succes Weerzien van schaakspelers Elke ochtend... Ouder- en kindgym Korbis-korfbal viert het 20-jarig bestaan De Sperwer Tentoonstelling kunst Open dag van Waddinxveen Bewegen bij TOOS voor kinderen vanaf 1 jaar Trainen voor Coenecooploop Eerstlustrum Bedrijvensportdag Jeugdtitels bij Love 70 Schaakseizoen Moerkapelle Bridge 50+ Recreanten volleybal populairder Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I a WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 Orleans Saran Britta Duursma. op Rijn en Gouwe. Naam: Sterkste acht Bekerwedstrijden staan op het programma om de vorderingen te controle ren. Dinsdag wordt er getraind op het ITC-terrein bij Boskoop en donderdag in het Gouweb- os of op de weg. Gezamenlijk worden de trainingen afge werkt met warming-up, loop- scholing, rekkingoefeningen, loopprogramma’s en cooling down. Daarna staat een feestavond in de Korbistro op het pro gramma met entertainment. Tafel Rotary september start de schaak vereniging Moerkapelle het nieuwe schaakseizoen. Op de eerste clubavond wordt een wedstrijd georganiseerd tus sen de leden die in Moerka pelle wonen tegen diegenen die elders woonachtig zijn. Vanaf 20.00 uur is de schaak- zaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. De om 18.45 uur. Er zal een nieuwe wor- zen. De overige uitslagen Toch geeft zo’n ogenschijn lijke schertswedstrijd wel 76 79 85 104 109; J. Toor 68; H. Vink 99; T.H. Twigt Zn 107. Door middel van niveaugroe pen kan iedereen op zijn ei gen niveau werken aan zijn of haar conditie. De duurloop dient individueel gelopen te worden. De voorbereiding loopt van 1 september tot de Waddinx- veense Coenecooploop op za- Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op profes sionele wijze voor te bereiden is het mogelijk gedurende 7 weken met de loopgroep mee te trainen. Het enige wat wordt ge vraagd is een goede basiscon ditie en enige loopervaring op een 10km. Iedere loper zal worden bege leid bij de training. Tijdens de training wordt het pro gramma afgestemd op per soonlijke capaciteiten. Het programma bestaat uit drie trainingen per week. Op dinsdag en donderdag wordt getraind op basissnelheid en looptechniek. Op vrijdag of zaterdag wordt de duurloop gelopen. Een aantal testlopen oeroude koppen, kobolden en trollen een rol spelen. Som migen vinden het sinister maar het werk van Gré is niet somber van toonzetting, ze gebruikt heldere en vrien delijke kleuren. Religie speelt op de achtergrond mee, maar op een niet aan cultuur ge bonden manier. m Mm a wmmw ,"4'4 BOSKOOP - Boskoop heeft binnen het ouderenbeleid er een activiteit erbij. Op dins dag 1 september start de KBO met een cursus bridge. Deze cursus wordt gegeven in de parochiezaal aan de A.P. van Neslaan in Boskoop, aan vang 14.00 uur. De kosten voor deze cursus van 10 les sen bedragen 50 gulden. Bridgers met ervaring of zij die hun kennis wat willen op frissen zijn welkom. Na deze 10 lessen zijn de kosten 3 gul den per middag. Voorwaarde om mee te doen is: lid KBO Boskoop, dit kost 22.50 gul den per jaar. Hiervoor krijgt u 10 keer per jaar een infor matief blad over het ouderen beleid. Heeft u interesse en wilt u zich aanmelden: Secre tariaat KBO, Dir. Moerland- straat 8, tel: 0172-21 44 85. 2 o.l.v. Suzan Bik, dinsdag in de Staringlaan van 16.00- 17.00 uur voor kinderen van groep 1 en 2 o.l.v. Ria Zwij- nenburg en woensdag in De Duikelaar van 15.45-16.45 voor kinderen van 3-4 jaar o.l.v. Ria Zwijnenburg en van 16.45-17.45 voor kinderen van 5-6 jaar o.l.v. Ria Zwij nenburg. Ouder-kindgym Ook recreanten zijn fanatiek en willen winnen in een wed strijd. Mensen die kiezen voor recreatief volleybal zoe ken eigenlijk een teamsport maar willen in het weekeind graag vrij zijn. Door de NeVoBo wordt er in de regio een recreatieve com petitie georganiseerd op ie ders niveau waarvoor teams kunnen worden ingeschre ven. Deze competitie gaat in oktober van start. De wed strijden zijn altijd op een doordeweekse avond en be ginnen meestal om acht of ne gen uur. Voor het komende seizoen heeft Be Fair al vier gemeng de teams ingeschreven. Bij de gemengde competitie bestaat een team in principe uit 4 vrouwen en 4 mannen. Be Fair streeft naar gemengde teams. Aangezien er elk seizoen toch enig verloop is bepaalt Be Fair aan het begin van het seizoen, afhankelijk van de nieuwe aanmeldingen, of er nog een gemengd team of een herenteam wordt ingeschre ven. Op dit moment zijn de dames enigzins in de minder heid. van de les wordt er gewerkt aan de basiselementen zoals klimmen en klauteren, sprin gen en duikelen en wordt er ook gewerkt op de minitram poline. In het balgedeelte van de les worden voornamelijk spelen derwijs de onderdelen mik ken en treffen, stuiteren en werpen met een bal geoefend. Dit alles gebeurd zowel met de hand als met de bal aan de voet. Natuurlijk zal ook de muziek en een spelletje in de les niet ontbreken. Deze lessen zijn voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar. De drie baltieklessen worden gegeven op maandagmiddag van 17.00-18.00 uur in De Duikelaar (7-9 jaar) o.l.v. Trix Grit, donderdagmiddag van 16.00-17.00 uur in de Staringlaan (5-7 jaar) o.l.v. Rene Kleiweg en vrijdag middag van 16.00-17.00 uur in de J. Postlaan (7-9 jaar) o.l.v. Jolanda Geurts. Meer informatie over de les sen, over de prijzen en wan neer men kan beginnen kan men krijgen bij TOOS (tel. 0182-613839 en 0182-632931 na 17.30 uur). Of tijdens een van de lessen langs te gaan om het één en ander van dichtbij mee te maken. Toch is het bij de recreatieve afdeling van Be Fair absoluut geen must om aan de recre antencompetitie mee te doen. Een aantal leden kiest er voor om alleen te trainen en op de trainingsavonden on derling wedstrijden te spelen. Op een gezellige manier wordt zo de conditie op peil gehouden en het is redelijk vrijblijvend. Be Fair: ‘Het is niet van be lang hoe je volleybalkwalitei- ten zijn. Je komt gewoon lek ken ballen en al snel zul je merken dat het steeds beter gaat en dat je het spelletje steeds leuker gaat vinden*. Dat recreatief volleybal nog steeds wint aan populariteit blijkt ook wel uit het bedrijfs- volleybaltoernooi dat Be Fair ieder jaar organiseert. Elk jaar komen er teams bij en inmiddels is de maand april recreatievolleybal- maand geworden want elke woensdagavond wordt er dan een toernooi afgewerkt. Wie belangstelling heeft voor deze vorm van teamsport ge lieve contact op met Alex v.d. Krans (tel. 0182-610869). WADDINXVEEN - De Waddinxveense gymnastiekver eniging TOOS heeft het komend seizoen voor kinderen vanaf één jaar een gevarieerd aanbod te bieden. Zo kunnen de peuters en kleuters kiezen uit kleutergym, jazztiek, baltiek en zelfs ouder- en kindgym. Jazztiek Jazztiek is gymnastiek in combinatie met jazzdans. De ze vorm van gymnastiek wordt alleen gegeven aan kleuters, omdat het voor de jonge kinderen nog moeilijk is om een keuze te maken. De lessen worden voorbereid vanuit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-lang- zaam, spannen-ontspannen, recht-rond of samenwerking. Een thema wordt op een gym nastische en dansante ma nier uitgediept, waardoor de kinderen elke les weer nieu we bewegingservaringen op doen. De vier jazztieklessen voor kinderen van 3 tot 6 jaar zijn op maandag in de Staring laan van 16.00-17.00 uur voor kinderen van groep 1 en ders vele leuke oefeningen die de basis grondvormen weergeven van de gymnas tiek. Liedjes en spelletjes komen natuurlijk ook veel aan bod. Klimmen, klauteren, sprin gen, rollen of spelen met bal len, blokken of pittenzakken. De kinderen kunnen al naar de lessen toe als ze zelfstan dig kunnen lopen. Er worden drie ouder-kind- gymnastieklessen gegeven op dinsdagmorgen van 9.00- 10.00 uur (1-2-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg, op dinsdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur (2-3-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg en woensdagmorgen van 10.00- 11.00 uur (2-3-jarige kinde ren) o.l.v. Lynn Geertsen. Baltiek In de gymnastiekzaal ‘De Staringlaan* geeft TOOS les aan zowel de peuter als de meegekomen ouder of opa en oma. Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er ge werkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken spelen derwijs samen met hun ou- dag, die om 9.00 uur specta- culier wordt geopend en eveneens op bijzondere wijze zal worden afgesloten met de uitreiking van de prijzen om 16.30 uur door Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman. De Waddinxveense muziek vereniging Concordia, een partyband en sportschool Den Edel werken mee om de ze dag tot een succes te ma ken. Door de vele sponsors, circa 80, en de adverteerders zal het financieel fundament weer gezond zijn. dinxveen-voetbal zaterdag 29 augustus aan het serieuzere werk beginnen. Op die datum worden de vol gende bekerwedstrijden ge speeld: Zwammerdam Al - Waddinxveen Al, Waddinx- veen Bl - Sportlust ’46 BI, Si- veo ’60 Cl - Waddinxveen Cl, Waddinxveen Dl - CVC Reeuwijk Dl, Zevenhoven El - Waddinxveen El. Voor de overige teams staan er allemaal oefenwedstrijden op het programma: Waddinx veen Mj - Ammerstol Mj, Waddinxveen D2 - WOR D2, Moerkapelle E2 - Waddinx veen E2, Waddinxveen F1 - Moerkapelle Fl, Waddinx veen F2 - Moerkapelle F2. WADDINXVEEN - De Waddinxveense postdui venvereniging ’De Sper wer’ nam deel aan een con cours vanuit Houdeng. Weersgesteldheid: krachti ge westenwind. Afstand 177 km. In concours 436 duiven. Gelost om 08.20 uur. Aankomst eerste duif 10.18 uur. Laatste duif 10.27 uur. Snelheid eerste duif 1.483 m.p.m. I Uitslagen: Joh.L. Bol 12 3 4 5 6 8 9 10 11 12 14 15 16 24 25 27 29 31 33 34 37 38 40 41 43 47 56 61 63 67 71 75 78 80 81 82 87 90 94 96 97 98 103; M. Verbeek 7 48 65 100 102; C.A. Bode 13 21 32 42 44 45 51 64 83 92; J. Jansen Zn 17 18 30 59 60 93; R.A. van der Made 19 20 23 26 35 39 53 54 55 57 66 73 74 88 91 95 105 106 108; D. Breedijk 22 46 84 101; H. Metselaar 28 36; C. Smitskamp 49 52 70 77 86; W. Breedijk 50 72 89; Mej. M. van Vliet 58 62 69 BOSKOOP - In Boskoop wordt met ingang van 24 augustus weer ’ouder en kind’ gym gehouden voor peuters van 2 tot 4 jaar, samen met ouder of grootouder in groepsver band. Het opdoen van bewegingservaring is op deze leeftijd heel belang rijk. Thuis willen de kinderen overal opklimmen wat niet altijd kan of mag. In een gymzaal zijn daar voor alle mogelijkheden. De begeleiders helpen daarbij, ze stimuleren en activeren. Het gymuurtje is op maandag van 8.45 tot 9.45 uur in het AOC Groen College aan de Zij de, dinsdagmorgen van 8.45 tot 9.45 uur in de sportzaal aan de Putte- laan. Informatie bij Henny de Laat, tel. 215225. Afgelopen donderdag werd het nieuwe seizoen officieel geopend met een nog veel losser programma: snel- schakpartijen van zeven minuten per persoon per partij, later op de avond zelfs vijf minuten. Bij een dergelijk tempo ge beuren er verschrikkelijke dingen. Volkomen compe tente spelers laten hun ko- ning in schaak staan; ande ren zien dameverlies in een enkele zet over het hoofd; weer anderen laten zich in een zet mat zetten. afgelopen jaren de revue ge passeerd. De teams voor dit jaar is weer een mooie selectie: ABN-Amro Bank, gemeente Waddinxveen, BOB Oplei dingen Bouwcentrum, hove niersbedrijf J. Willemstein, Boonstoppel Autobedrijf, machinefabriek Van der Loo en Glasbeek Autoschade, Van Noort Transportbedrijf en de Rabobank Waddinx veen. In grote advertenties zal alle aandacht worden gegeven aan alle facetten van deze Baltiek is de nieuwste les bij TOOS. De les bestaat uit twee gelijke delen: een gym- gedeelte en een balgedeelte. In het gymnastiekgedeelte BOSKOOP - In Sportingclub Midden-Holland, te vinden op de Stolwijkkavel achter ZWN, is een tentoonstelling te zien van Gré Froentjes. Ze maakt poppen en schilderijen en laat zich inspireren door mythen, sagen en door per soonlijke ervaringen. Gré Froentjes (63) woont in Ro den en is autodidact. Ze hield zich eerst bezig met collages, applikaties en textielschilde- rijen, kenmerkend door hun sterk op de binnenkant van de natuur gerichte thema tiek. Wat in de natuur ver trouwd aandoet is tijdens het verval, als de binnenkant zichtbaar wordt, verwarrend en vreemd. Daarna ontwik kelde ze eigen technieken waarbij het ontstaan van bi zarre vormen aan het toeval wordt overgelaten. De wereld van mythen en sa gen, zoals die lang op het platteland is blijven bestaan maar ook bijvoorbeeld voort leeft bij de Indianen in Noord-Amerika, heeft Gré Froentjes door veel te lezen in zich opgenomen. Vertaald in een heel eigen artistiek hand schrift worden ze in haar werk opnieuw geboren. Ar chetypisch en intuïtief werk uit een mythische wereld, als in Tolkien, waarin draken, WADDINXVEEN - Maandag 1 september start het seizoen voor volleybalvereniging Be Fair. Volleyballen is in Wad dinxveen mogelijk op elk ge wenst niveau. Buiten de zaterdagcompetitie heeft Keukencentrum Wad dinxveen Be Fair een levendi ge recreatieve afdeling. Deze vorm van volleyballen wordt steeds populairder. Met name mensen die een teamsport wilen beoefenen maar zich niet willen vastleg gen in een reguliere competi tie beoefenen deze vorm van volleybal. Deze afdeling is verdeeld in drie trainingsgroepen, die el ke week op de dinsdagavond actief zijn. Het gaat om ge mengde groepen. Ze worden weliswaar recreanten ge noemd maar dat wil helemaal niet zeggen dat het alleen maar om de gezelligheid gaat. op papier hoorden ze ook minstens in de tweede groep mee te doen en dan misschien net geen prijs te winnen, of misschien net wel. Iets soortgelijks valt te zeg gen over Hans van Offeren, winnaar van de laatste groep. Maar er ontstond verbazing, dat Jaap van Sandijk daar de tweede plaats haalde. Er mankeert niets aan zijn strijdbaarheid: vele malen heeft hij de langste partij van de avond gespeeld, maar dat komt, doordat hij in de regel geen snelle weg naar winst vindt. Zo’n speler verwacht je niet als prijswinnaar in een snelschaakwedstrijd op wat voor niveau ook. Maar mis schien is hij bezig, die zwakte te overwinnen. Alle anderen hebben ook goed hun best gedaan. Volgende week moeten er in de jaarvergadering nog enkele punten op puntjes op de i gezet worden, zodat men weet waaraan men zich te houden heeft. De ervaring leert dat er na de vergadering wel wat tijd zal overblijven voor een weer iets andere vorm van pretschaken. terdag 17 oktober. De voorbe reiding zal worden afgesloten met een gezellig etentje in Boskoop. Voor het meetrai nen gedurende 7 weken zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. De start is op dinsdag 1 sep tember om 20.30 uur en op donderdag 3 september om 19.30 uur bij de kantine van AV47 aan de Hoogeveense- weg te Boskoop. De atletiekbaan van AV47 bevindt zich bij de sportvel den in Boskoop bij busmaat schappij Zuidwestnederland. Na afloop is het mogelijk in de kantine bij te komen met van koffie of andere dranken. Kleedgelegenheid en douches zijn aanwezig. Voor aanmeldingen en infor matie kan men contact opne men met de trainers van de loopgroep van AV47, Aad Rotteveel, telefoon 0172- 214842 of Hans van Til, tele foon 0172-215126. WADDINXVEEN - Zaterdag 22 augustus was het weer zo ver. Net zoals de voorgaande jaren was er weer open dag bij de voetbalvereniging Waddinxveen in het sport park ’de Sniep’. Op zo’n dag kunnen kinderen kennis maken met deze voetbalclub. Veel enthousiaste kinderen (en him ouders) maakten hier gebruik van. Rond half elf meldden zich ongeveer 30 kinderen, die mee wilden doen. Sommige ouders vertelden dat hun kind vanwege de spanning onrustig had gesla pen, maar aan de kinderen was nu niets te merken. Na dat ze in het kort te horen kregen wat de bedoeling was, werden begeleid naar de vel den om daar samen met leef tijdgenootjes te gaan trainen. Dribbelen, passen, keepen, hoog houden, keepen, kortom alles kwam aan bod. Om 12.30 uur werd gezamenlijk geluncht en dat ging er goed in. Na anderhalf uur inten sief trainen lust je natuurlijk wel wat. Daarna was het tijd voor 4 te gen 4 partijtjes. Er werd flink gescoord en voor ieder doel punt werd natuurlijk uitbun dig gejuicht. Gelukkig hadden de weergo den met dit evenement reke ning gehouden, want tot het geplande einde (14.00 uur) bleef het droog. Maar precies om 14.00 uur begon het te re genen. Na afloop mocht de jeugd commissie 15 inschrijfformu lieren in ontvangst nemen en van een aantal deelnemers werd vernomen dat ze in de loop van de week zich zouden aanmelden. Kinderen die deze dag heb ben gemist en toch willen voetballen kunnen ze contact opnemen met André Land weer (tel. 0182-619546, na 18.00 uur). WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense korfbalvereni- i&ing Korbis staan de eerste weken van het nieuwe korf- balseizoen naast de voorbereiding voor de competitie vooral in het teken van een aantal festiviteiten, die ge organiseerd zijn om het 20-jarig bestaan luister bij te zetten. tweede en derde klasse lan delijk, terwijl Korbis 2 na het afgelopen seizoen ook lande lijk mag spelen. De jubileum-activiteiten zul len zich concentreren op za terdag 29 augustus. In het begin, van de middag staat een ouder-kind toernooi op het programma, waar de ver schillende jeugdleden samen met hun ouders in een team uitkomen tegen elkaar. Verder kunnen de jongste Korbissers zich ook uitleven op een springkussen op het Korbis-veld. Na afloop van het ouder-kind toernooi zullen de verschil lende jeugdteams van Korbis (van welpen tot m met junio ren) te bewonderen zijn in een play-back-show. ’s Avonds worden de festivi teiten voortgezet met een wedstrijd tussen het huidige Korbis 1 en het Korbis 1 van twintig jaar geleden, waarin de mannen en vrouwen van het eerste uur acte de presen ce zullen geven. staande uit 10 dames en he ren strijdt met volle overga ve voor zijn eigen toko. Sportiviteit vermengd met de wil om te winnen maakt de dag tot een grote happe ning. De jaarlijkse doelen staan daarbij centraal zoals dit jaar zorgcentrum Souburgh met financiële steun bij de aanschaf van thermostaat- kranen, Waddinxveen Wan delt en TOOS-gymnastiek met een bijdrage voor een mini-trampoline. Meer dan 20 doelen zijn de sportief gebied werden aan sprekende resultaten ge boekt. De talentvolle jeugd van Kor bis nam deel aan het Neder lands afdelingskampioen- schap, promoveerde naar het district en behoorde enige tijd tot de sub-top van Nederland qua jeugd. In 1991 moest Korbis de loca tie aan de IJsermanweg ver laten en werd op het voorma lige zwembadterrein een nieuwe ’Korbistro’ gereali seerd; opnieuw met zeer veel zelfwerkzaamheid. Na een kleine dip in het le denaantal rond deze ’bouw tijd’ heeft Korbis nu tegen de 200 leden en behoort hiermee tot de middelgrote verenigin gen in de afdeling Rotterdam. De hoogste seniorenteams zijn er geleidelijk in geslaagd om het afdelingsniveau te ontstijgen. Korbis 1 speelt wisselend Vooral op zaterdag 29 augus tus zijn er tal van activiteiten op touw gezet om de oprich ting van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis te vieren. Korbis vindt haar oorsprong in de multi-sportvereniging TOOS. Onderlinge samen werking tussen een aantal korfbal-enthousiastelingen, TOOS en de afdeling Rotter dam resulteerden in de op richting van de afdeling korf bal binnen TOOS op 6 sep tember 1978. Ondanks het feit dat Korbis de eerste jaren van haar be staan niet over een eigen ac commodatie kon beschikken, steeg het ledenaantal vrij snel. In 1981 kon het 100ste lid worden begroet. In 1984 werd aan de IJser manweg met veel zelfwerk zaamheid voor het eerst een eigen accommodatie gereali seerd: de ’Korbistro’. Ook op wat aanwijzing over speel- sterkte. De bedoeling was, dat er aan het einde van de avond vier groepen van acht zouden zitten en dat de sterkste acht in de eerste groep elkaar veel moeilijk werk zouden geven, en zo verder naar beneden. De op papier sterkste groep werd gewonnen door Wim Hennink, een van de oud- kampioenen van de club. Maar tweede werd de nog vrij jeugdige Ronald Dan nis, die in de zomerwed strijd al een visitekaartje had afgegeven. De tweede groep was voor Herman Smitskamp: ver rassend was hoogstens, dat hij niet in de hoogste groep was doorgedrongen. Als tweede eindigde Arjan Hen nink, die een beslissings- partij met vaste hand tot winst leidde. Ook deze jongeman is het ontzag voor de wat oudere schakers op een heel gezon de manier aan het verlie zen. In de derde groep won Henk Stam de meeste par tijen, met Leo van der Ha ven op de tweede plaats. Beide waren diep over tuigd, dat ze onbehoorlijk zwak gespeeld hadden en Eveneens werd deelgeno men aan een concours van uit Orleans Saran. Weers gesteldheid: matige west- zuid-westen wind (buien). Afstand 500 km. In con cours 187 duiven. Gelost om 07.30 uur. Aankomst eerste duif 13.27 uur. Laat ste duif 14.20 uur. Snel heid eerste duif 1391 m.p.m. Uitslagen: R.A. van der Made 16 7 44; Joh.L. Bol 2 9 12 15 21 24 29 36 38 41 42 43; D. Heeren3 1122 27 31 45; Mej. M. van Vliet 4 13 14 18 19 33; C.A. Bode 5 20 46; H. Vink 8 39; J. Jan sen Zn 16 34; D. Breedijk 17 25 26 28 47; Davy Hof man 23 30 32; A.H. Kivits I 35 40; Mw E.J. de Wit 37. WADDINXVEEN - Tij dens de zomermaanden heeft de huishoudelijke competitie van de Wad dinxveense Schaakver eniging WSV stilge staan. De boog kan niet altijd gespannen zijn. Wel is er acht weken lang zomerschaak beoe fend, maar in een tempo van twee partijen per avond zet men daar zijn partijen toch wat meer uit de losse pols op het bord. Tel.: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Na een aantal oefenwedstrij den. eaat de ieued van Wad- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Dinsdag 1 september start de loopgroep van de Boskoopse atletiekvereni ging AVM7 de voorbereiding voor de Coenecooploop op zaterdag 17 oktober in Waddinxveen. Voor de loop groep geldt deze loop als de openingsklassieker van het nieuwe loopseizoen. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 september vindt in de sporthal ’de Dreef de vijfe Bedrijvensportdag van de serviceclubs Lions, Ronde, Rotaract en plaats. Dit jaarlijks terugkerend festijn op de derde zaterdag van september heeft de afge lopen jaren bewezen een vast 'gewaardeerd evenement in Waddinxveen te zijn. De animo bij de bedrijven, maar ook bij de deelnemers om met deze sportdag mee te doen is groot. Elk team be- Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad OnRiinPnC™ I Vooral de finale bij de jon- jeugdcommissie, werd gepre- gens was heel spannend. Ste- zen. ven Quick had de eerste set De overige uitslagen waren: met 6-4 gewonnen. De tweede jongens van 10-12 jaar: 1. Mi set won Sander Compeer met chael van Eijk, 2. Micha Wil- 6-0 en hij kwam in de derde denberg, 3. Jilles Eindhoven: set met 4-1 voor te staan, meisjes van 10-12 jaar: 1. Su- maar Steven wist de stand zanne Boevee, 2. Sanne toch nog tot 6-6 terug te bren- Duursma, 3. Hanneke Duurs- gen. ma: meisjes en jongens tot 10 Toen moest de partij onder- jaar: 1. Marko van Leeuwen, broken worden door de regen. 2. Rutger van Oosterhout, 3. Na een een half uur werd de strijd hervat. Steven Quick trok aan het langste eind in de tie-break, die hij met 8-6 won. Derde werd in de cate gorie jongens t/m 17 jaar Timme Ham. Clubkampioene bij de meisjes MOERKAPELLE' - Vrijdag 4 (t/m 17 jaar) werd Sandra van der Pol. Zij won van Li- sanne Ham (6-1, 6-3). De der de plaats werd behaald door Mandy van der Nat. De beide clubkampioenen bij de jeugd - Sandra van der Pol en Steven Quick - doen deze week mee met de clubkam- pioenschappen van de senio ren. Aan het eind van de middag jeugd begint echter al bedankte de voorzitter van Love 70, Charlotte Veilenga, beginnersgroep gevormd heel hartelijk diegenen die den. zich er voor ingespannen heb- Hierin is nog plaats voor jon gens en meisjes vanaf 6 jaar. Er hebben zich reeds enkele kinderen opgegeven. Voor in ben om deze clubkampioen- schappen zo goed en gezellig te laten verlopen. Vooral de inzet van Anja Tep- formatie kan men terecht bij per en Ingrid van der Zwan, Ben van Geffen, tel. 079- OTl tliQi o cfn lorloT-» von J” EOQOOQQ ZEVENHUIZEN - Zaterdag 22 augustus werden bij de Zevenhuizense tennisvereniging Love 70 de clubkam- pioenschappen voor de jeugd afgesloten. Adres: Plaats: Postcode: (voor controle op de bezorging)

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27