Concordia schuift nieuw clubgebouw op lange baan duijKendijk KEUKENS Fit-gym bij TOOS op mooie muziek Prijswinnaars kleurwedstrijd Rabobank Waddinxveen 1 60% y i Woonpartners verzorgt toewijzing voor Beth-San Alle bankzaken bij één bank meubelen Stijgende lijn vakopleidingen afwerkings- en afbouwbranche r I Workshops van Akasna weer open Klassemeubelen voor lage prijzen Fietstocht Zonnig Zuid Viswedstrijd voor de jeugd Info-avond gastouders 10-30% CONTANTE KORTING! Kerkdienst RTW-radio Klaverjassen inOranjewijk Jeugddienst Zevenhuizen Kom-Inn V Zaterdag weer Luifelbaandag - 1 TOT 1 J PAGINA 13 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De jeugdige prijswinnaars van de door de Rabobank Waddinxveen gehouden kleurwedstrijd ter gelegenheid van 'Waddinxveen Wandelt' (Foto: Rabobank Waddinxveen-Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Afgelopen Lessen Activiteiten klanten een pakket aan te bieden met veel voordelen. vangtehuis voor straatkinderen. I i v KORTINGEN w o N N E WADDINXVEEN - De activiteiten van het ’comité van aanbeveling* van de Waddinxveense muziekvereniging ’Condordia’, die dit jaar het 100-jarig bestaan viert, zul- In een gesprek met PvdA- wethouder drs. Aad van Hol- dan kan hij onmiddellijk zijn passen en cards laten blokke ren via één centraal telefoon nummer'. WADDINXVEEN - Het aan tal leerlingen en cursisten dat via het Opleidingscen trum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen een opleiding schadelaan 54; 5. Sietske Dreschler, Heggewinde 8; 6. Geert van Stuijvenberg, Ju- lianastraat 7; 7. Ellen Wes seling, Ringvaartsingel 18; 8. Caroline de Pater, Prinses Beatrixlaan 7 en 9. Emile Kossen, Stationsstraat 35. In het bankgebouw aan de Kerkweg-Oost krijgen zeven jeugdige winnaars (twee wa ren er met vakantie) hun prijs uitgereikt door bank- medewerkster Diane Konin- ga. I i Rene Kleiweg in de gym nastiekzaal aan de Staring- laan. passen, cards en waardepa- t re gistreren. Mocht iemand ge- WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen heeft de uitslag bekend gemaakt van de kleurwedstrijd die eerder dit jaar werd gehouden ter gelegenheid van het voor de tweede maal gehouden wan delevenement ’Waddinxveen Gespecialiseerd in eiken (blank, donker en honing), modern, grenen en kersen. 5000 m2 toonzalen! ZEVENHUIZEN - Zondag avond 6 september om zeven uur is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ‘De zin van zondag?* Ds. Van Beek uit Zevenhui zen zal met de aanwezigen over deze vraag nadenken in de jeugddienst. Na afloop is iedereen van harte welkom in het Hervormd Centrum. b behoren verder I met chipknip en De comitéleden hebben zich destijds zeer duidelijk uitge sproken alleen bereid te zijn een actie te ondersteunen met een concreet doel, met name nieuwe huisvesting. Nu dat nog ver weg is lijkt het Concordia beter om ook de ac tiviteiten van het comité op te schorten. ‘Wij willen de co mitéleden wel vragen be schikbaarse blijven en afban- ft* ‘Wij zijn voornemens om zelf nog wel een actie te houden onder de bevolking en bedrij ven. Dat zal dan natuurlijk niet zo professioneel zijn als ons eerst voor ogen stond met het comité*. ‘Concordia zal zich beperken tot een eenvoudige en dus niet kostbare brochure welke huis aan huis verspreid wordt. Wij vragen daarin een jubileumgift, dan wel dona teur te worden. Ook kunnen er nog herdekingsmunten be steld worden en natuurlijk kaarten voor het promcon- cert*. Bedrijven en instellin gen zullen ook door Concor dia worden benaderd om een bijdrage voor de jubilerende vereniging. De ondernemin gen kunnen VIP-plaatsen van 50 gulden bestellen voor het promconcert. WADDINXVEEN - Akasha, het Waddinxveense centrum voor reiki, meditatie, energie- transformatie en intuïtieve ontwikkeling van Ank Mets (tel. 0182-612720), is van plan in de weekeinden van 12-13 september en van 17- 18 oktober een reiki-I works hop geven. In het weekeinde van 3 en 4 oktober wordt een reiki-II workshop gegeven. De drie workshops bestaan uit vier dagdelen en worden maandelijks gehouden. Ieder een kan leren om met behulp van deze healing-methode bij lichamelijke en geestelijke problemen ondersteunende- en genezende hulp te bieden. Ook worden er maandelijks reiki-inloopavonden gehou den. Zij zijn bij uitstek geschikt om met reiki kennis te ma ken, maar natuurlijk ook voor mensen die reeds be kend zijn met reiki. sparen*. ‘Tot het Rabo TotaalPakket een europas i een gouden ting van zo’n 35%*. Rabocard. De europas is te vens een museumjaarkaart, waarmee klanten kosteloos de beste superrekenin- toegang krijgen tot zo’n 400 Nederlandse musea1. Ook de persoonlijke service die bij het TotaalPakket hoort, wordt door de Consu- voorzitter en oud-CDA-wethouder Jan Hielema zich al wegens persoonlijke redenen terug. WADDINXVEEN - Zondagmorgen 6 september van 9.00 tot 12.00 uur zal de wekelijkse kerkuitzending van de lo cale RTW-radio verzorgd worden door de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen. Van 09.00 tot 09.30 uur wordt het kinderprogramma uit gezonden. Om 09.30 uur wordt er overgeschakeld naar de Brugkerk voor de uitzending van de kerkdienst. Voorgan ger in deze dienst is ds. A.W. v.d. Plas. Na de kerkdienst, om ongeveer 10.50 uur, volgt er een gos- pelprogramma. Afsluitend is er een interview met enkele Waddinxveense jongeren over hun reis naar India. Ze ver tellen over hun ervaringen met het bouwen van een op vangtehuis voor straatkinderen. dingscentrum SVS "dat de be langstelling voor een beroeps opleiding in het afwerkings- en afbouwbedrijf, na een aan tal jaren met een redelijk sta biel aantal leerlingen, weer toeneemt. Bovendien weet een groter aantal leerlingen met succes de eindstreep te halen. Het betreft de woningen aan de Wilde Veenen in Moerka- pelle. Woonpartners Midden- Holland verzorgt de woning- advertentie, selecteert de kandidaten op basis van de gemeentelijk huisvestings verordening en geeft de huis- vestingsvergunning af. Het gereformeerde bejaar dentehuis Beth-San maakt vervolgens de huurovereen- kunstzinnige vorming ’Kre- ater’. *Wij hebben onze wensen daarvoor ingediend en gaan ervan uit dat dit wel enkele WADDINXVEEN - Zondag 6 september wordt de uitgestel de fietspuzzeltocht van de wijk- en speeltuinvereniging ’Zonnig Zuid’ (St. Victorwijk) verreden De populaire fietstocht had in juni al verreden moeten wor den, maar is toen vanwege het slechte weer tot een late re datum uitgesteld. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. De tocht is ongeveer 47 kilo meter lang en voert door lan delijke gebieden over voorna melijk fietspaden. Met be hulp van route-aanwijzingen moet de weg worden gevon den. Langs de route zijn de antwoorden op de vragen te vinden. Halverwege de tocht is er ge legenheid tot rusten met een drankje en eventueel een hapje. De kosten voor deelna me zijn ƒ3,50 per persoon (in clusief een consumptie en een overtocht). Voor de beste puz zelaars staan prijzen te wachten. Kinderen die niet zelf fietsen, mogen gratis mee. Z Wandelt’. Er zijn negen prijswinnaars: Thirza de Wilde, Burgemeester Trooststraat 11; 2. Nathalie Hoogendoorn, Groensvoorde 92; 3. Jack de Heer, Burge meester Trooststraat 58; 4. Sharmila Ghirrao, Tessel- komst op en geeft voorlich ting aan de geselecteerde huurders. Mevrouw C.J. Va- vier, directeur van Beth-San: ‘Het gesprek met directeur R.J. Mascini van Woonpart ners Midden-Holland is posi tief verlopen. Ik ben content met de gemaakte afspraken en hoop op een goede samen werking*. Al eerder heeft ook aanne mingsbedrijf Groen en Breg- man uit Hazerswoude beslo ten de woningtoewijzing van 47 huurwoningen in Zeven- huizen-Moerkapelle door Woonpartners Midden-Hol land te laten verzorgen. Met ingang van donderdag 1 oktober zullen de vrijkomen de woningen in Zevenhuizen- Moerkapelle niet meer gead verteerd worden in het Week blad voor Waddinxveen. Het gehele aanbod van huurwo ningen dat via Woonpartners Midden-Holland geregeld wordt daarin vermeld. MOERKAPELLE/WADDINXVEEN - Woonpartners Mid den-Holland is met de Stichting Bejaardentehuis der Gereformeerde Gemeenten Beth-San uit Zevenhuizen- Moerkapelle overeengekomen de woningtoewijzing voor 22 aanleunwoningen te verzorgen. Informatie i Gestart wordt vanaf het wijk- gebouw aan de St, Victor- straat (tegenover de St. Vic- torkerk) van 09.30-11.30 uur. Bij onverhoopt slecht weer kan vanaf 09.00 uur informa tie worden verkregen over het al dan niet doorgaan van de tocht op telefoonnummer 0182-613001. op het gebied van arbeidsom standigheden waren popu lair. Een voorbeeld hiervan is de cursus veilig werken met klimmaterialen. Het jaarverslag 1997, dat het thema vernieuwing draagt, biedt een overzicht van de be langrijkste activiteiten van het Opleidingscentrum SVS in dat jaar. De uitwerking van de Wet Educatie en Beroepsonder wijs (WEB) in de praktijk, heeft hierbij extra accent ge kregen. Naast de ontwikke lingen in de aantallen leerlin gen en cursisten, komen ook onderwerpen als contacten met scholen, de opzet van het Erkend Register van oplei- Een goede zaak, want de branche heeft de komende ja ren grote behoefte aan ge kwalificeerde vakkrachten, zo is uit onderzoek gebleken. Eind 1997 telde het Oplei dingscentrum SVS 4.245 in geschreven leerlingen, die een opleiding in de beroeps begeleidende leerweg (voor heen leerlingwezen genoemd) volgen. Dat zijn er 403 meer dan in 1996. Dat het aantal leerlingen in de lift zit, heeft onder andere te maken met het feit dat minder leerlingen voortijdig met de opleiding stoppen. Boven hebben speciale oplei dingstrajecten, zoals het pro ject werkenden (bestemd voor werknemers met een ruime werkervaring maar zonder vakdiploma), aan de toename van het aantal leerlingen bij gedragen. Ook de cursussen, die het Op leidingscentrum SVS voor de schilders-, afwerkings- en glaszetbranche verzorgt, mochten zich in een toene mende belangstelling verheu gen. Maar liefst 8.821 deelne mers namen deel aan de in totaal 675 georganiseerde cursussen. Dit is een toename van circa 20% ten opzichte van 1996. Hoog scoorde bijvoorbeeld de cursus basistechniek behan gen, maar ook de cursussen Deze gang van zaken heeft al les te maken met de stand van zaken rond de beoogde nieuwe huisvesting van Con cordia, ter vervanging van het clubgebouw ’De Hoge jaren in beslag zal nemen*, al- zaterdagis dejongereninstuif Noot’aan de J.W. Frisoweg. ’Kom-Inn’ van de Centrale Hervormde Gemeente weer gestart met de activiteiten voor het komend wintersei zoen. Kom-Inn is een vorm van open jeugdwerk op zaterdag- den, ook niet om eventueel avond vanaf half acht in De zelf nieuwbouw te plegen. Schaapskooi achter de Brug- Op dit moment heeft Concor- kerk. Jongeren vanaf 14 jaar dia dan ook nog slechts één brengen hier hun zaterdag- optie op het oog, namelijk te worden ondergebracht in een nieuw multifiinctioneel ge bouw met het centrum voor avond door met diverse spel computers, een poolbiljart en voetbalbakken. WADDINXVEEN - Alle bankzaken bij één bank onder brengen. ‘Steeds meer mensen kiezen hiervoor*, aldus Monique Groeneveld van de Rabobank Waddinxveen. Dg bank aan de Kerkweg-Oost speelt hier op in door de kelijk van de plannen eventu- klanten een pakket aan te bieden met veel voordelen. eel weer actief te worden*, aldus bram van Rutten. Cottage dealer. Dorpsstraat 119, Zevenhuizen Telefoon0180-631111 Fax: 0180-633024. Tot 18.00 uur geopend. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. WADDINXVEEN - Iedere vrijdagavond vanaf acht uur is er weer klaverjassen in het gebouwtje van de speeltuin vereniging Oranjewijk (J.W. Frisoweg). Qompetitie wordt er de eerste en de derde vrijdag van de inaand gespeeld. De andere avonden is het vrijkaarten. Voorts is er een verloting en is het eerste kopje koffie gra- len op een zeer laag pitje worden gezet. Eerder trok tis. ‘Bovendien kunnen onze klanten hun waardevolle be zittingen laten vastleggen en helpt Interhelp onder meer bij het terugvinden van verlo ren sleutels of bagage*. Tenslotte maakt ook de Door on derdeel uit van het Rabo To taalPakket. ‘Consumenten willen tegenwoordig graag hun zaken geregeld hebben en zijn veel mobieler dan vroeger. Hoeveel mensen be sluiten niet op het laatste mo ment een lang weekeinde naar bijvoorbeeld Parijs of Londen te gaan?*, weet Moni que Groeneveld. ‘Dan is het prettig te weten dat de reisverzekering gere- WADDINXVEEN - De Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS heeft voor dames en ook heren tussen 25 en 65 jaar veel trimuren op het program ma staan. Deze uren bestaan niet alleen uit condi tietraining, maar bieden een wat breder aanbod aan oefenstof. WADDINXVEEN - Woens dagavond 9 september is er weer een viswedstrijd van de wijk- en speeltuinvereniging ’De Paddestoel’ (Lijsterbes straat) voor de jeugd tot en met 14 jaar. Er zijn leuke prijzen te win nen. Voor visvoer wordt ge zorgd. Er wordt om 18.15 uur bij De Paddestoel vertrokken. De viswedstrijd is ongeveer om 20.00 uur afgelopen. Vergunning WADDINXVEEN - Maan dagavond 7 september van acht uur tot kwart voor tien houdt het Gastouderbureau Waddinxveen en omstreken in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een in formatieavond voor aspirant- gastouders uit Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Iedereen die overweegt gast ouder te worden wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. Op deze avond zal een beeld van het gastou derbureau geschetst worden, wat het betekent om gastou der te zijn en wat het is om kinderen van veelal werken de ouders in het eigen huis op te vangen. Aan de orde komt wat ie mands motivatie kan zijn om gastouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe men de eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkin- deren op de neiwue situatie kunnen reageren. Ook wordt over de financiële en de belastingtechnische kant informatie gegeven. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelich ten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige aspirant-gastouders beslui ten om al dan niet ingeschre ven te worden bij het Gastou derbureau Waddinxveen. Voor meer informatie kan men bellen naar het Gastou derbureau, elke werkdag van 08.30-17.00 uur en op vrijdag tot 12.30 uur (tel. 0182- 619591). De les is aangepast aan het niveau van de deelne mers, zodat elke leeftijds groep zich binnen deze lessen thuis kan voelen. Ligt het accent bij de he- rengroepen meer op con ditie en op volleybal, bij de dames is het aanbod elke les anders. Zo gaat inspanning (veelal op muziek) en ontspanning heel goed samen. worden hoge eisen gesteld aan de financiële dienstverle ner. Hij wil goedkoop kunnen beschikken over een bankdiensten. ‘Een i biedt deze diensten tegen een aantrekkelijke prijs. Boven dien zitten in zo’n pakket veel extra’s, waarvoor de klant weinig of niets betaalt en al les is één keer geregeld*, zegt Monique Groeneveld. Eerder dit jaar noemde de Consumentenbond het Rabo TotaalPakket van de Rabo bank, het Premium Plus Pak ket van de Postbank en de A la Carte rekening van de VSB lopende Reisverzekering Bank de beste alles-in een-re- keningen die er zijn. Monique Groeneveld is hier trots op: ‘Ja dat klopt. En er wordt gezegd dat de Rabo bank de beste kredietfacili teit biedt. Bovendien is Tele bankieren gratis binnen het Rabo Totaalpakket*. Monique legt uit wat dit is: ‘Een mogelijkheid om bank zaken via de computer te re gelen. Bijvoorbeeld overboe- o o kingen, saldo opvragen of geld is. Dat geeft een veel vrijer gevoel. Bovendien krij gen de klanten met een Rabo TotaalPakket hierop een kor- TW ia Nu in september (de laatste maand) extra afgeprijsd! WADDINXVEEN - Zaterdag 5 september wordt door de winkeliersvereniging De Lui- felbaan (Brederolaan) weer de jaarlijkse Luifelbaandag gehouden. Aan het einde van de zomer vakantie wordt het winkel centrum in Waddinxveen- Noord omgetoverd in een ge zellige braderie met gratis koffie. Er zijn noviteiten, lek kere hapjes, proeverijen, spe ciale koopjes en demonstra ties. Verder zal de Waddinxveense Reddingsbrigade aanwezig zijn met informatie en de monstraties. Kinderen kun nen op een racecircuit hun rijvaardigheid testen. Voor de allerkleinsten is er een mini-kinderboerderij aBOHoaNMMiMaNaaMHawMK dingsbedrijven, de ontwikke ling van leermiddelen en de organisatie van examens aan bod. Verder is er aandacht voor het nieuwe geautomatiseerde systeem van gegevensver werking binnen het Oplei dingscentrum SVS en de uit gevoerde pr- en voorlichtings activiteiten. Voor de dames is het aan bod wat groter. Zo kan men ’s avonds en ook overdag bewegen bij TOOS. Woens dagochtend wordt er in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan een les van 9.00-10.00 uur gegeven. Deze les wordt gegeven door Lynn Geertsen. De overige lessen voor da mes in de avonduren wor den verdeeld over drie da gen gegeven: maandag: 19.00 uur in de J. Postlaan- zaal o.l.v. Letty Borg, 20.00 uur in de J. Postlaanzaal o.l.v. Letty Borg; dinsdag: 20.00 uur in de J. Postlaan zaal o.l.v. Lynn Geertsen; woensdag: 19.30 uur in de J. Postlaanzaal o.l.v. Letty Borg, 20.30 uur in de J. Postlaanzaal o.l.v. Letty Borg. Voor de heren is er een les op de maandagavond van 20.30-22.00 uur. De j les wordt gegeven door dus secretaris Bram van Rut ten van het comité van aan beveling. stein is volgens Concordia ge- Voor de komende periode bleken dat het gemeentebe- staat huisvesting dan ook stuiur nog geen enkele even niet op de agenda van de geschikte locatie kan aanbie- muziekvereniging Concordia en gaat men zich volledig richten op het promconcert van zaterdagavond 7 novem ber. Als het erg slecht weer is wordt de viswedstrijd ver plaatst naar woensdag 16 september. Is het die dag ook erg slecht weer dan moet het evenement helemaal worden afgelast, omdat De Padde stoel maar voor twee weken vergunning heeft. Maandag 31 augustus is De Paddestoel weer met alle ac tiviteiten begonnen. De woensdagmiddaginstuif is vanmiddag (woensdag 2 sep tember) begonnen met een kinderbingo. Het is volgens TOOS be langrijk te zorgen dat het lichaam voldoende in con ditie blijft. Gelukkig krijgt bij steeds meer mensen trimmen (fit-gym) een vas- te plaats, want met gym nastiek blijf je fit. Hart- en bloedvaten, spie ren en botten kunnen wor den versterkt door een goe de lichaamsbeweging. Bin nen de trimlessen wordt veel gedaan aan spierver- lengende en spierverster- kende oefeningen en wordt veel aandacht besteed aan speel- en spelvormen. TOOS wil gezond, recre atief en gevarieerd bezig zijn. Elke trim-activiteit wordt begeleidt door een deskun- f dig opgeleide trainer. Een trainer die de mensen en thousiast maakt om te sporten in een groep, maar ook oog heeft voor persoon lijke zaken en inspeelt op de mogelijkheden van ie dereen. Het Rabo TotaalPakket is zo’n pakket. ‘De Consumen tenbond noemt het zelfs één van gen*, stelt Monique Groene veld van de Rabobank Wad dinxveen tevreden vast. Volgens haar is de heden daagse consument kritisch en mentenbond geroemd. Bij de Rabobank kost dit niets. ‘Onze klanten kunnen al hun of cursus volgt is in 1997 op- - nieuw gegroeid. Dat valt te pakket pieren bij Interhelp laten re- lezen in het jaarverslag 1997 gistreren. Mocht iemand ge- van dit opleidingscentrum. alles-in-een-rekening registreerde zaken verliezen, Markant is volgens het Oplei- ZITGROEPEN BANKEN FAUTEUILS SALONTAFELS EETHOEKEN KASTEN VERLICHTING KARPETTEN ACCESSOIRES TER AAR STOBBEWEG 19 - 0172-605882 (INDUSTRIETERREIN BOVENLAND) WESTKANAALWEG 100 - 0172-604441 ALPHEN A/D RIJN GOUWESTRAAT 60a - 0172-476672 GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 WOERDEN STR.V.GIBRALTAR 10-0348-481136 LANGE TIENDEWEG 56 - 66, 2801 KJ GOUDA TEL. (0182) 59 98 68 Hans Verkerk Keukens tovert deze week wel hele lage prijzen tevoorschijn.1 Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, haalt echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs uit zijn hoge hoed tevoorschijn! Profiteer mee van dit magische prijzenfeest en vraag naar de extra snelle beslisserskorting! 0R00T AANTAL VOORBROOD V; II z OR

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13