Floreant zaterdag 2 in het nieuw Balletlessen van Marcella in 'Kreater 'Invictus' begint badmintonseizoen Veel jeugdlesuren bij Waddinxveen-tennis Versterking voor dames Gouwestaete Zwemwater te koud voor NK-langebaan Nieuwe gezichten bij Be Fair-volleybul Kerkelijke fietstocht van parochiefederatie Bingo in De Boog Presentatie WSE-voetbal Nieuw seizoen WRB begonnen Redelijke vangst HSW Nieuwe cursussen De Schaakklas Kaartavond van Gouwe Rijders Sjoeluitslagen Sportinstuif in 'de Dreef' Open middag handboogsport Zwemmen met Tuur Natuur7 Levend aas nu verboden PAGINA 31 WADDINXVEEN - De uitsla gen van het sjoelen van de sjoelvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zijn ■als volgt: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1428, 2. Dick Dros 1392, 3. A. Brozius 1387; klasse B: 1. Peter van Leeuwen 1297, 2. Frans Bot- ger 1290, 3. Gerard Vos 1281; klasse C: 1. Davind Sihnema 1196, 2. Jan van Beek 1193, 3. O. Supusepa; klasse D: 1. A. Warmelink 1079, 2. Oor Kersbergen 1070, 3. Sjaan vervangen door Danny Bij land, die het vrij rustig had. Na de hervatting leek Aar- landerveen op gelijke hoogte te komen. Jan Vink kon onge hinderd uithalen maar zijn schot ging voorlangs. Zijn ploeggenoot Joost Schouten mocht het ook nog eens pro beren van de Boskopers maar er kwam slechts een hoek schop uit voort. Daarna stel de Floreant orde op zaken. De voor Aarlanderveen invallen de keeper Jeroen v.d. Laan maakte een fout ën Denny Houtman kon simpel 0-2 sco ren. Na een pegel van Paul v.d. Maas op de paal werd Fred Houtman volgens het boekje op pad gestuurd en het was 0-3. Aarlanderveen bracht de bui- tenspelval in stelling als wa- speelavonden woensdag, WADDINXVEEN - Afgelopen week zijn bij balletschool ’Marcella’ in het centrum voor kunstzinnige vorming De kleuters leren op speelse wijze de beginselen van het tietraining doen. De deelname kost drie gul den. Van een lidmaatschap is geen sprake en dus geen ver plichtingen. Voor meer infor matie kan men bellen met Piet Wesseling, tel. 0182- 616773. sen vaak dagelijkse bewegin gen als lopen, rennen en rol len, maar ook bijvoorbeeld de ademhaling als uitgangspunt van het bewegingsmateriaal genomen. Er wordt gedanst op heel ver schillende soorten muziek, vari ërend van pop tot klas siek en van percussie tot piano. Ook is er in deze les ruimte voor eigen creativi teit. De tennisvereniging Wad dinxveen heeft het goed voor Voor veel van de Invictus-le- den begint half september ook weer de badmintoncom- petitie, waarin weer vele spannende en meeslepende partijen zullen worden afge werkt met de nodige sportivi teit. te verkennen houden de vier parochies zondag 4 oktober een fiets- en puzzeltocht. In iedere kerk kan gestart worden. In Waddinxveen start men niet in de Ont- moetingskerk (Groensvoor- de), maar in de St. Victor- kerk aan de Zuidkade vanaf 11.00 uur. De dag begint in iedere pa rochie met een feestelijke viering om half tien (in Wad dinxveen in de St. Victor- kerk). Iedereen die meefietst krijgt een aantal vragen mee. Ook voor kinderen zijn er opdrachten en vragen ge maakt. Voor hen worden in de deelnemende rooms-ka- BOSKOOP - Een matige wedstrijd met positief resul taat. Dat was de tweede ronde om de Amstelbeker van Floreant-zo. tegen Aarlanderveen. De Boskopers won nen weliswaar royaal met 0-5 maar die uitslag had veel groter kunnen en moeten zijn gezien het krachtsver schil. De Boskoopse spitsen schoten nogal eens tekort. een zeer belangrijk seizoen. Zij zullen zich in 1999 óók mogen strijden, waar moeten maken bij de kwalificatietoernooien, het geen uiteindelijk zal moeten metdejongstejeugdvanötot en met 8 jaar. Deze meisjes en jongens kunnen lid wor den, zonder dat ze contributie WADDINXVEEN - Deze week is de Waddinxveense bad- aangespeeld mintonclub ’Invictus’ begonnen met het nieuwe bad- mintonseizoen. Zaterdag 5 september begint het voor de mini’s (6-9 jaar) weer in de sportzaal ’Groens- werkelijke waard’ (Wingerd) van 09.30- 11.00 uur. Deze training wordt dan begeleid door een aantal enthousiaste Invictus- leden. De recreanten zijn begonnen op dinsdag 1 september. De trainingen starten op woens- ’de Dreef en donderdag 10 september in sportzaal ’De Duikelaar’ (Zuidplaslaan) en sporthal ’de Dreef. dag 1-speler Rick Houtman, stak de ploeg in schitterende nieuwe tenues. Uiteraard in de kleuren geel en blauw. Er waren voor alle spelers ook nieuwe sporttassen. John Kleyn van Electro Technisch Bureau Kleyn, gevestigd aan het Reyerskoop, vergrootte de WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 3 september om acht uur hun traditionele kaart avond in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg- Oost). Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men betalen. In de winter is er voor deze groep een ’opstap- cursus’. De cursus wordt ge geven door clubtrainer Frank van den Berg op woensdag van 15.00-16.00 uur of van 16.00-17.00 uur. Als er erg veel belangstelling is wordt er uitgeweken naar de dinsdag of vrijdagmiddag om 16.00 uur. Rackets zijn er in bruikleen. De kinderen die twijfelen kunnen eerst een keer gratis meedoen om te kijken of ze het leuk vinden. Voor opgave of nadere informatie kan men terecht bij Frank van den Berg, tel. 0182-613551 (’s ochtends of ’s avonds na 21.30 uur). BOSKOOP - Floreant-zater- dag 2, uitkomend in de KNVB reserve 2e klasse wordt de komende drie jaar gesponsord door Fouragehan- del G.J. Houtman BV aan de Halve Raak. De firma Hout man, het bedrijf van onder anderen oud-Floreant zater- Aangezien keepster Karin Bouwens niet meer beschik baar is voor het team van GZC en er geen goede ver vangster voorhanden was, ontstond er een situatie, waarin GZC een uiterst moei lijk jaar tegemoet zou gaan. Deze twee dames besloten daarom de overstap naar Gouwestaete te maken. Voor de twee internationals, bei den toch ook echte clubspeel- sters, moet dit een moeilijk besluit geweest zijn. Doch de mogelijkheid om te blijven acteren op hoofdklas- seniveau in een volledig en gemotiveerd team heeft voor hen de doorslag gegeven voor Gouwestaete te kiezen. Door de komst van de drie nieuwe speelsters moet het voor Gouwestaete mogelijk zijn mee te draaien met de toppers Keiler Keukens- Donk, WVZ-Nereus en Da- mixa-Ravijn. Immers met Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en keepster Francine Lankhuy- zen heeft Gouwestaete ineens vijf internationals in de gele deren. Hiermee is wellicht de basis gelegd voor deelname aan de play-offs, of zelfs meer aan het eind van het seizoen 1998-1999. Met name voor de internationals is het toch al WADDINXVEEN - In okto ber begint de ’schaakklas’ in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat) met twee nieuwe cur sussen voor beginners en ge vorderden. Beide schaakcursussen zijn op maandagavond vanaf 5 ok tober en zijn toegankelijk voor scholieren en volwasse nen die zich bezig willen gaan houden met de schaaksport. ‘Schaken is goed voor de ont wikkeling van de menselijke geest. Naast het plezier dat schaken kan verschaffen is het met name bevordelijk voor de ontwikkeling van de concentratie, het denkvermo gen en het geheugen', aldus initiatiefnemer Ton van Ni- eukerke. De cursus voor be ginners vangt aan om 18.30 uur. Onder begeleiding van gediplomeerde docenten wór den de basisvaardigheden bij gebracht zodat men na een half jaar in staat is om een behoorlijke partij schaak te kunnen spelen. De cursus voor gevorderden start om 19.20 uur en biedt leerstof op meerdere niveaus waarbij dieper wordt inge gaan op de verschillende facetten van het schaakspel. Zes avonden per seizoen be staat er de gelegenheid om trainingsavonden te volgen, die verzorgd worden door re gionale topschakers. Een avond zal worden ingevuld door een schaakmeester. De kosten voor deze cursus sen bedragen ƒ40,- per sei zoen (21 avonden). Aanmel den kan telefonisch of schrif telijk bij De Schaakklas, Dt Akker 96 2743 DP Waddinx- Ook het feit dat de trainer in de winter op een aantal basis scholen tijdens de gymlessen tennisles heeft gegeven, droeg bij tot deze groei. Maar de instuif in het voor jaar, die deze ploeg organi seerde, trok nog de meeste twijfelaars over de streep. Het aantal jeugdlesuren is dan ook nog nooit zo groot ge weest. De jeugd heeft zich eveneens van haar beste kant laten zien. Een team bij de jongens tot en met 12 jaar werd kam pioen en bij de meisjes tot en met 12 jaar werden twee ti tels behaald. De vierde titel bij de jeugd was niet de minste. Deze werd namelijk in de zater- dagcompetitie in de hoofd klasse tot en met 14 jaar be haald. Daarnaast strijden er der Weijden-Bast nog twee jonge talenten mee in de finale van het PIP-toer- nooi. Dat zijn Pascal Hoogen- doorn en Levi Schwiebbe. Zij zullen zaterdag 12 september in Spijkenisse om de beker Ook dit jaar is weer een aan tal leerlingen aangenomen op een dansvakopleiding. Marie Claire Goemans en Jamy Schinkelshoek gaan naar het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en Sanne Wich man gaat naar de vooroplei ding van de Rotterdamse TY •-» -«n z*«-> r\ i zx sporthal ’de Dreef en vier (maandag, dinsdag, donder dag, zondag) in sportzaal De Duikelaar. Voor leden met een proeflid- maatschap zijn de eerste vier weken gratis (de gehele maand september). Voor eventuele verdere vragen, in lichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij Hilda Mathot, tel. 0172-217649. naar een nieuwe spelverde ler. De voorbereiding op het competitieseizoen in de eer ste klasse kent oefenwedstrij den tegen Velo, Skania en Thor en zaterdag 5 septem ber de deelname aan het Rijn en Gouwe-toemooi. Beide teams weten zich even als de gehele vereniging weer verzekerd van de steun van hoofdsponsor Keukencen trum Waddinxveen. Ook dit seizoen zijn hun namen ver bonden en speelt de gehele vereniging in het shirt van de hoofdsponsor. Al in de eerste minuut was het raak toen fout uitverdedi gen van Aarlanderveen door Ralph Erkelens werd afge straft. De meegereisde Bo skoopse supporters maakten zich op voor een monsterscore maar kwamen, vooral in de eerste helft, bedrogen uit. Tot de pauze bleef het 0-1, de tal rijke kansen ten spijt. Denny Houtman zat er dichtbij maar stuitte op keeper Leon van Lith. Ralph Erkelens, hele maal vrijstaand en goed aan gespeeld door Denny, faalde terwijl ook Fred Houtman in riante positie was maar mis te. Op slag van rust voegde Ramon Erkelens nog een noot toe aan dit koor van gemiste kansen. Intussen had Emiel Borst zich wegens een weer opspelende blessure laten feestvreugde door voor nieu we trainingspakken te zor gen. Zaterdag, in de thuis- competitiewedstrijd tegen RWH 3 uit Ridderkerk (11.00 uur), zal Floreant 2 voor het eerst in de nieuwe tenues uitkomen. Afgelopen zaterdag oefende het team van leider Eric Veenendaal tegen FC Dauwendaele 2. Het werd een doelpuntrijk duel dat de Boskopers met 5- 4 wonnen. Doelpuntenma kers waren Martin Uittenbo- gaard, Arjan van Veen, Rob Dekker, Amoud de Kooter en William Koster die een straf schop benutte, maar er ook nog een miste. een correcte houding is er nog veel ruimte voor improvisatie en een spelletje. ‘De meisjes en jongens vanaf 7 jaar leren al veel echte bal- letpasjes. Vanaf 12 jaar kun nen de leerlingen ook op spit zen leren dansen', vertelt ge diplomeerd balletdocente Marcella Kouwenhoven. Ook voor volwassenen is er een les op de Waddinxveense balletschool. Voor mensen die vroeger op ballet zaten en de draad weer op willen pakken is deze les ideaal. Nieuw dit seizoen is de les moderne dans voor kinderen van 10 tot en met 13 jaar. In tegenstelling tot klassiek bal- „„„4l."J- 4- WADDINXVEEN - Bij de tennisvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) is 1998 een goed jaar voor de jeugd. Vooral door de inzet van het bestuur en een enthousiaste jeugdcommissie groeide het aantal jeugd leden dit jaar fors. WADDINXVEEN - Na een zomerstop gaat vrijdagavond 4 september om acht uur het bingoseizoen van start in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan). Er zijn weer mooie prijzen te winnen. ÉEVENHUIZEN/WADDINX- VEEN - Deze maand is er yeer naturistisch zwemmen in de regioanle zwembaden, die voor dat doel worden ge huurd door de Waddinxveen- se naturistische zwemvereni ging ’Puur Natuur’. Zo kan men op zaterdag van 16.30-18.00 uur zwemmen in zwembad De Koornmolen in Zevenhuizen, ’s Zondags kan men van 13.00-14.30 uur te recht in zwembad De Ther men in Alphen aan den Rijn en tevens van 16.15-17.45 uur in zwembad De Dolfijn in Maassluis. De start van het nieuwe sei zoen is zaterdag 5 september in Zevenhuizen, gevolgd door zondag 6 september in Maas sluis. De afdeling Alphen aan den Rijn van Puur Natuur be gint, in verband met repara- tiewerkzaamheden aan het zwembad, zondag 20 septem ber. WADDINXVEEN - Van avond (woensdag 2 septem ber) om zeven uur zal het nieuwe WSE-voetbal zich aan de pers presenteren. De selectie, onder leiding van hun nieuwe trainer, heeft zich met een aantal goede spelers versterkt en gaat voor het kampioenschap. Niet alleen zijn er nieuwe ge zichten in de selectie maar ook zal de nieuwe hoofdspon- sor Bakker Intersport in sa menwerking met Cruijff Sport worden voorgesteld en zullen officieel de contracten worden ondertekend. WADDINXVEEN - Maandag 7 september gaat voor het 22e jaar de wekelijkse sport instuif in sporthal ’de Dreef weer van start. In de sporthal kan iedereen van 18 jaar en ouder op de eerste avond van de werk week vanaf 17.45 uur tot even na 19.00 uur op ont spannen wijze een uurtje vol leyballen, badmintonnen, xvcioMcigcu iu<u, o. ujaan ^basketballen, tafeltennissen, Faay 1066. Het gemiddelde zaalvoetballen of aan condi- van deze avond was 117.94. Het gemiddelde van de ver eniging is 117.938 en het to taal 58969.000. WADDINXVEEN - Het eerste dameswaterpoloteam van het Waddinxveense ’Gouwestaete’ is door de komst van de Goudse GZC-speelsters Ellen van en Petra Meerdink enorm versterkt. Ook clubgenote Evelyn de Tyssonsk heeft besloten de overstap naar Waddinxveen te maken. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag hield de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) haar achtste wedstrijd voor de zomercom petitie in de Oude Rijn bij Al phen aan den Rijn. Er werd redelijk vis gevan gen, ofschoon het hoofdzake lijk de kleine(re) exemplaren waren die belangstelling had den voor het aangeboden aas. Het gezamenlijke vangstge- wicht bedroeg ongeveer 30 ki lo. De uitslag was als volgt: 1. R. Poldervaart 5.250 gram, 2. M. van Leeuwen 4.510 gram, 3. J. van Egdom 4.230 gram, 4. J. van Elswijk 3.930 gram, 5. A. van Leeuwen 3.680 gram. WADDINXVEEN - Onder auspiciën van de parochiele der atie ’Levend Water* wordt er zondag 4 oktober een fiets- en puzzeltocht van 25 kilometer gehouden bij wijze van start van een nieuw kerkelijk seizoen in Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk en Zevenhuizen- Moerkapelle. De vier rooms-katholieke parochies van Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen (waartoe ook de rooms-ka- tholieken van Moerkapelle- Zevenhuizen behoren) wer ken inmiddels intensief met elkaar samen. Zo is er een pastoraal team in het leven geroepen dat be staat uit de pastores Hof- fschulte, Hulspas en Van der Helm. De drie geestelij ke leiders zijn door de Rot terdamse bisschop mgr. A.H. van Luyn begin januari van dit jaar geïnstalleerd. In het gebied van de pa- Voor de damesselectie staat het nieuwe seizoen in het te ken van verandering. De re organisatie van de Neder landse Volleybalbond (NeVo- Bo) resulteerde in één derde divisie voor de gehele regio mid-west. Door de goede klassering van vorig seizoen mogen de Wad dinxveense volleybalsters hierin komend seizoen acte ren. Daarbij komen ze veel bekende tegenstanders tegen en staan er leuke streekder- by’s te wachten. Ook in de bezetting werden veranderingen doorgevoerd. Trainer-coach Paul van Ype- ren vertrok naar de reserves van Nesselande en een nieuw trainersduo maakte zijn op wachting: Gerard Lupgens en Dory van der Meent. Beide zijn geen onbekenden voor Be Fair. Dory van der - Meent was ooit spelverdeel- ster in de Waddinxveense hoofdmacht en Gerard Lup gens was in het verleden al eens trainer van de herense lectie en de damesselectie. Toch zijn er ook nieuwe ge zichten in de selectie van de dames. Gerard Lupgens en Dory van der Meent selec teerden aanvalster Marit van de Louw, een jonge speelster van 17 jaar, voorheen uitko mend voor Agon en Orion. Uit het tweede damesteam kwam middenaanvalster Thamar Kok (22) de selectie versterken. Marjolijn Ha- meetman gaat voorlopig in het tweede team spelen en spelverdeelster Wilma de Jong keerde terug na haar zwangerschap. De damesselectie bestaat ver der uit Cora Bos, Annemarie WADDINXVEEN - Maandag 31 augustus hebben de vol leyballers en volleybalsters van het Waddinxveense ’Be Fair’ de trainingen weer hervat. In sportzaal ’Groens- waard’ (Wingerd) en in de gymzaal van het Coenecoop College wordt weer enthousiast geoefend voor de nieu we competitie die zaterdag 4 oktober begint. de Rooy, Jacqueline van der Ruit, Anneke Marck en de routiniers Liesbeth Gras, Marcella Bos en Antoinette Wijker. De tien speelsters bereiden zich nu voor op het komend seizoen met diverse oefen wedstrijden. Zaterdag 19 sep tember wordt in sportzaal Groenswaard geoefend vanaf 13.00 uur tegen Taurus uit Houten, VCC’92 uit Wormer en Alcazar uit Rotterdam. Na een trainingskamp in Eind hoven volgt zondag 4 oktober de competitiestart tegen VTC Woerden 1. Ook in de herenselectie veel nieuwe gezichten. Trainer- speler Wim Kleijn moest we gens drukke werkzaamheden stoppen met volleybal. Zijn plaats wordt ingenomen door de jonge en ambitieuze Je roen Stalenhoef (27). Jeroen Stalenhoef koos al jong voor het trainersvak en was onder meer actief bij de jeugdselectie van district Zuid-Holland. Hij combineert zijn trainerschap bij Be Fair met zijn functies als jeugd trainer bij het Alphense Rid- derveld en assistent-trainer bij de Nederlandse Volleybal- school. Ook in de herenselectie vin den we nieuwe namen van jonge spelers. Middenaanval- ler Michel Vermeulen kwam van VSTS Bodegraven, Jo han Veldhuis uit het tweede herenteam en voormalig se lectielid Steven Roes kwam weer terug, na een periode te zijn gestopt. Theo van Eijk heeft na een lange carrière in de selectie een stapje terug gedaan naar het tweede team en Robin Koele maakte de overstap naar het Alphense Ridder- veld. De selectie bestaat verder uit Michael van Maaren, Harm van Weezel, Emile Buring, Reinier Hoedemaker, Bobbie van Maaren en Edwin van Erk. Omdat het meespelen van spelverdeler Mare Poulissen vooralsnog een vraagteken blijft is Jeroen Stalenhoef druk bezig met het zoeken rochiefederatie ’Levend Wa ter’ staan vijf katholieke kerkgebouwen die zeer ver schillend zijn en alleszins de moeite van het bekijken waard zijn. Hierbij gaat het om de klas sieke neogotische kerken van St. Victor (Waddinx veen) en de H.H. Petrus en Paulus (Reeuwijk-Dorp), de typerende kloosterlijke kerk van St. Jan de Doper (Bo skoop) en de oecumenische kerkgebouwen van De Ark (Reeuwijk-Brug) en de Ont- moetingskerk (Waddinx veen). Om elkaar en eikaars ker ken beter te leren kennen en bovendien om de omgeving pen tegen de Boskoopse hege monie, maar dat brak de ploeg lelijk op. Denny Hout man bracht, door Jamei Boulahdaraj, de stand op 0-4 en een fraaie ac tie van Jamei zelf betekende 0-5. Een uitslag die geen recht doet aan de krachtsverhouding. Aarlan derveen toonde zich na afloop zowaar nog tevreden met het feit dat een werkelijke af straffing achterwege bleef. De wedstrijd Gouda-Unio eindigde in 0-6, Unio leidt nu met 15 tegen 1. Floreant dag 9 september in sporthal staat op de tweede plek met 9 tegen 2. De laatste wedstrijd was op 1 september waarvan geen verslag meer kon wor den meegenomen in deze Voor de nieuwe leden is er ge- krant. Bij een gelijkspel gaat noeg plek tussen de overige Unio door, Floreant moet van spelers. Er zijn namelijk drie deze ploeg winnen om de vol- speelavonden (dinsdag, gende ronde te halen. woensdag, donderdag) in Zondag 6 september start de competitie. Floreant speelt dan om 14.00 uur uit tegen Bernardus in Hazerswoude. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag 28 augustus is het zwemseizoen van de Wad dinxveense Reddingsbrigade (WRB) weer van start ge gaan. In de komende maanden wor den de leden opgeleid tot zwemmen of varend redder. Aan het eind van het seizoen zal het voor iedereen weer mogelijk zijn een brevet of di ploma te halen. Ook gaat de wedstrijdploeg weer trainen. Tegen de zomer zal er voor een aantal leden weer de mo gelijkheid zijn, te helpen bij strand- of binnenwaterbewa- king (Texel, Domburg, Zoe- termeer Noord-Aa). Iedereen kan lid worden van de Waddinxveense Reddings brigade. Hiervoor kan men contact opnemen met het se cretariaat, M. van Nes-Mul- der (tel. 0182-611492) of M. den Ouden (tel. 0182- 633480). WADDINXVEEN - Een dag voor de op zaterdag geplande nationale kampioenschappen over vijf kilometer in het Steenwijkerdiep bedroeg de watertemperatuur 15.3 gra den, terwijl 16 graden het voorgeschreven minimum is. Om die reden moest de NK- langebaan worden afgelast. De afgelasting was spijtig voor de Waddinxveense zwemclub ’Gouwestaete’, want vrijwel zeker zouden de drie ingeschreven zwemmers Judith van Berkel, Jan Wil lem van den Hoek en Nic Geers bij de masters de titel hebben gewonnen. Wellicht komt er nog een her kansing. Er wordt bezien of nog deze maand bij betere omstandigheden een nieuw kampioenschapstoemooi kan worden georganiseerd. Wel gingen zondag de regu liere zomercompetitie lange- baan wedstrijden door in het zuidelijker gelegen Wilhelmi- tholieke kerken ook spelle tjes georganiseerd. De tocht voert van Boskoop naar Reeuwijk-Brug en ver- I volgens naar Reeuwijk-Dorp ’Kreater’ (Kerkstraat) alle balletlessen weer begonnen. en dan naar Waddinxveen. In iedere kerk is een stop plaats waar de fietsers ook wat te eten en een verfris- ballet. Naast oefeningen voor sing wordt aangeboden. Er zijn op de eerste zaterdag in oktober deskundigen in de kerken aanwezig die over de geschiedenis en symbo liek van het kerkgebouw kunnen vertellen. Een ieder die geïnteresseerd is in de activiteiten van de parochies of in de kerkge bouwen kan aan de fiets tocht deelnemen. Voor infor matie kan men terecht bij de secretariaten van de pa rochies. Centraal adres is St. Victor- parochie in Waddinxveen (tel. 0182-612452 op dins dag-, woensdag- en vrijdag ochtend). toegestaan. Ook zijn er al ternatieven beschikbaar, denk bijvoorbeeld aan kunstaas. Het verbod is ingesteld omdat het vissen met le vend aas - bijvoorbeeld de blankvoom - een te grote aantasting van het wel zijn van de vis veroor- I zaakt. Hoewel er wetenschappe lijk geen overeenstem ming bestaat over de vraag of vissen pijn kun- nen ervaren, bestaat er wel overeenstemming over het feit dat vissen stressgevoelig zijn en dat langdurige stress tot de dood kan leiden. Overtreding van het ver- bod - waarbij controle zal plaatsvinden via de regio nale politiekorpsen, het Korps Landelijke Politie diensten en de Algemene Inspectiedienst van het ministerie van LNV - kan leiden tot een bestraffing van maximaal 3 maanden hechtenis of maximaal i een boete van ƒ5.000,-. GOUDAWADDINXVEEN - De Goudse handboogsport vereniging ’Gravin Jacoba van Beieren’, opgericht op initiatief van de gemeente en de Nederlandse Handboog Bond, bestaat nu iets meer dan driejaar als een zelfstan dige vereniging. Om meer mensen te laten kennis maken met de hand boogsport houdt de vereni ging, waarvan het secretari aat wordt gevoerd door de Waddinxvener P.E. Schoute- se (Schuberthof 10), zaterdag 5 september van een tot vijf uur een open middag in de Goudse sporthal ’De Sprin gers’. Iedereen vanaf acht jaar wordt in de gelegenheid gesteld onder leiding van een geoefende schutter van de handboogvereniging met de handboog te schieten. Tevens zullen er demonstraties wor den gegeven, waarbij wordt geschoten met verschillende soorten boeen. nakanaal bij Oosterhout, waar de minimum tempera tuur maar krap werd ge haald. Gouwestaete had deze keer maar twee ijzers in het vuur. Jan Willem van den Hoek was bij de jongste mas ters (25-34 jaar) op de km vrijeslag tweede in 12.40 en bij de heren twee km elfde in 38.10. Karin Berckenkamp, die evenals Jan Willem van den Hoek weinig problemen heeft met fris water, werd in de jongste damesmastergroep in 18.04 zesde. WADDINXVEEN - De hengelsportvereniging Waddinxveen (HSV) brengt onder de aandacht van de Waddinxveense hengelaars dat het minis terie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij het gebruik van levende vissen als aas in de kust en binnenwateren heeft verboden. Het vissen met gewervel de dieren als zoogdieren, amfibieën, reptielen en vogels valt eveneens on- der dit twee weken gele den afgekondigde verbod. Vissen met bijvoorbeeld wormen en maden blijft WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN leiden tot deelname aan de Olympische Spelen in 2000 te Sydney. Trainer-coach Hellen Boering beschikt nu over een selectie van 21 speelsters, waaruit het eerste en tweede team zal worden samengesteld. De selectie bestaat uit de vol gende speelsters: Yvette de Beer, Sandra Berckenkamp, Gillian van den Berg, Astrid Cornelissen, Helen Cornelis sen, Wendy de Frankrijker, Cindy de Geus, Nancy van der Hoek, Marion van Hooft, Hanneke Kappen, Heike Koglin, Francine Lankhuy- zen (keepster), Gabriëlle van der Loo-de Groot, Petra Meerdink, Mirjam de Meij hoeft geen lid te zijn om mee (keepster), Elly Middendorp, te kunnen doen. Na het kaar- Kim Middendorp, Mirjam ten is er de prijsuitreiking. Overdam, Evelyn de Tys sonsk, Erika Vlasman en El len van der Weijden-Bast. In het seizoen 1997-1998 scoorde bij de dames Gillian van den Berg met 51 doel punten de meeste goals na 20 wedstrijden. Tweede staat Miijam Overdam met 32 doelpunten en derde Sandra Berckenkamp met 25 doel punten. MMM r t 4 "9. - Al OO AQA^r» I ■■WOMHWaïliM Winst Floreant zondag in tweede bekerwedstrijd

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31