Toename geweldsdelicten baart politie zorgen Inloopmiddag diabetes in Gouds ziekenhuis Grand café en geldwinkel in Rabobank Zevenhuizen Fancy fair Bosgouwruiters Tentoonstelling vijfde Edo Bonsai Trophy Open vrijwilligers* dag op 19 september 1 J Tuinieren blijft Boskoop verleden en toekomst Jaarvergadering Novitas Plantae Nieuw seizoen badminton Tweedeling detail handel tuinbouw producten Cursus 'Omgaan mét kinderen bij scheiding' Thema-avond verzoening in 'De Brug' PAGINA 13 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een ritje te paard voor één van de bezoekers van de fancy fair. betes Informatie Posten’ (DIP). BOSKOOP/HAZERSWOUDE - Edo Plant, gevestigd aan de Belgiëlaan op het ITC, organiseert op 19 en 20 sep- bereid om hieraan mee te werken maar dat moet dan ook van huis uit gestimuleerd worden,’ meent Huijsse. Lokale problemen ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het eerste wat op valt als men de Rabobank in Zevenhuizen-Moerkapelle binnenloopt, is dat het er eigenlijk helemaal niet op een bank lijkt. Vanuit de vier prijswinnaars, die elk een certificaat en 250 gulden ontvangen, wordt één ’overall’ winnaar gekozen die een wisselbeker krijgt met de titel ’winnaar Edo Bonsai Trophy 1998’. Deze wedstrijd geniet be kendheid in binnen- en bui- DVN heeft ruim 240 mensen tot DIP opgeleid. Dit zijn mensen die uit eigen ervaring spreken, doordat zij zelf dia betes hebben of een partner of kind hebben met diabetes. Men kan niet alleen terecht voor de praktische kant van het leven met diabetes, maar ook als het gaat om emotione le problemen door diabetes. wac maar in vergelijking met de rest van de regio valt het mee. Als grootste probleem worden de hangplekken ge zien. Er zijn een paar plekken waar de jeugd zich verzameld dat allochtone jongeren meer delicten plegen,’ aldus Huijs se. ’Het leefbaar en 1 houden van een gebied is voor tiger of juist stil en gesloten of het gaat op school niet goed. Sommige kinderen ge ven ogenschijnlijk geen pro- J 1 .1 J 1 X gevoel hebben dat er iets niet BOSKOOP - Het weer werkte niet echt mee toen zaterdag bij de Bosgouwruiters een fancy fair werd gehouden. Op het verenigingsterrein aan de Diabetes of suikerziekte is een chronische aandoening en heeft daardoor grote in vloed op iemands leven. Le ren omgaan met diabetes gaat niet van de ene op de an dere dag. Het is een aandoe ning die iedereen, zowel de mens met diabetes als de mensen in zijn of haar omge ving, moet leren ervaren. De ring nihil. De laatste tijd is er ook in de avonduren meer blauw in de Boskoopse straten. Regelma tig gaan politieagenten een kijkje nemen in de plaatselij ke horecagelegenheden en maken daar een sociaal praatje. De snelheidscontro les op de Boskoopse weg wer pen zeker hun vruchten af. In twaalf bijeenkomsten wordt met ongeveer tien ou ders in groepsvorm bespro ken hoe de scheiding, juist voor de kinderen zo goed mo gelijk kan verlopen. Aan de orde komen: - bij wie gaan de kinderen wonen - bezoekrege- groep die kan vertellen hoe ze aan vrijwilligers komen. Het Netwerk Criminaliteit en Veiligheid biedt voor activi teiten die de veiligheid of het veiligheidsgevoel bevorderen een bonus van 6000 gulden aan (voor tien groepen). Er moeten wel vrijwilligers inge schakeld zijn. Wie net een bedragje tekort komt om een leuke dag te or ganiseren kan een beroep doen op het Open Vrijwilli gers Fonds- De organisatie van de landelijke ondersteu ning ligt bij de Stichting Ha meien, die subsidie krijgt van overheden en fondsen. Het is een non profit service project. Een aantal landelijke koepels in het vrijwilligerswerk en de deelnemers van vorige jaren hebben om deze actie ge vraagd, te weten sociaal cul tureel werk, de zorgsector, musea, natuuronderhoud, re classering, sport enz. Alle be langstellenden dienen zich zo snel mogelijk te melden op het organisatieadres om van één en ander te kunnen pro fiteren. Joos Korporaal en Liebje Hoekendijk, Lindelaan 20, 1405 AK Bussum, tel: 035-6910173. Dit is 'ie dan: de Edo Bonsai Trophy voor de mooiste aonsai. WVEEN/BOSKOOP - Afgelo pen week is voor badminton club Invictus het nieuwe sei zoen begonnen. De trainin gen starten op 9 september in de Dreef en donderdag 10 september in de Duikelaar en de Dreef. Voor nieuwe leden is er alle ruimte. Er zijn na melijk drie speelavonden op dinsdag, woensdag en don derdag in de Dreef en vier in de Duikelaar: maandag, dins dag, donderdag en zondag. Meer weten? Bel. 0172- 217649. De Boskoopse groepschef W. Kruijs ging in op de lokale si tuatie. ’Op het eerste gezicht is Boskoop nog steeds een verzorgd door Mare Noelanders. De inge zonden bonsai wor den beoordeeld door een jury van bonsai- experts. Ieder die denkt een goed product te kun nen aan de deelnemen. De bon sai kunnen vrijdag 18 september tot uiter lijk 19.00 worden aangeleverd. Deelna me is onderhavig aan de goedkeuring van de jury. De bedoeling van de open vrijwilligersdag is, dat orga nisaties zich aan het begin van het nieuwe seizoen pre senteren aan het publiek, om zodoende nieuwe vrijwilligers aan te trekken en hun werk meer bekendheid te geven. Dit jaar zijn er tevens een aantal geldaanbiedingen. Ben Jerry’s bieden ter gele genheid van de open vrijwilli gersdag een groot ijsjesfeest plus 5000 gulden aan, aan de BOSKOOP - Op de zomerver gadering van Kring Boskoop wordt gesproken over de toe komst van de regio Boskoop en over oud Boskoop. Deze zo mervergadering wordt ge houden op 28 september 1998 in het Plantariumgebouw. Aanvang 20.00 uur. Over het onderwerp investe ren in de toekomst is uitvoe rig gesproken op de vergade ring van 2 juli 1998. Het ver slag van deze vergadering en de beantwoording van de toen gestelde vragen zijn ter kennisname meegestuurd met de agenda van de Zomer vergadering. Belangrijk voor de toekomst van de regio Boskoop is de herinrichting van Boskoop. Een toelichting op het ont werpplan zal worden gegeven door Ir. J.H. Polkerman. se cretaris van de Landinrich- tingsommissie Boskoop. On der de titel ’Een wandeling door oud Boskoop’ zal E.M. Bulk, historicus van Boskoop, een boeiende lezing houden over oud Boskoop. Hij maakt daarbij gebruik van dia’s over historische plekjes van Bo skoop. Het geheel belooft een zeer- interessante avond te worden. WADDINXVEEN/REGIO - In het onlangs verschenen jaarverslag van de politie district IJssel en Gouwe is sprake van een onrustbarende toename van gewelds delicten. Waren er in 1994 honderdnegen aangiften ge daan in 1997 waren dat er 260. straties gehouden zoals een viertal met Friese paarden. Een kür op muziek, een springclinic en een pas de deux. bijzonder positief hebben ge reageerd op de campagne ’Doe effe normaal’. De inzet van Dorpswachten heeft positief gewerkt. Deze Melkertbanen hebben hun ef fect gehad want inmiddels zijn bijna alle dorpswachten in dienst van particuliere be veiligingsbedrijven. Het re sultaat is dan wel gehaald maar voor de politie is het rendement van de investe- haar klanten gebruikt voor zaken die verder gaan dan het bankwezen alleen. Zo wordt er een masterclass gegeven aan een groepje jon ge ondernemers, zijn er optie- avonden en wordt de. platte landsvrouwen geleerd hoe de financiële pagina’s van de dagbladen gelezen moeten worden. ‘In plaats van op de stoel van de leraar te gaan zitten, bie den we hier juist de facilitei ten om op een interactieve manier van elkaar te leren', zegt Arno Lamot. Het concept van de Zevenhui- zense Rabobank trekt veel bekijks in de bankwereld. Hoewel de nieuwe bank eerst wat verbazing wekt, zijn de meeste bankmensen concept. ‘Ook ikzelf heb er af en toe nog wel moeite mee. Tenslot te zit ik al 10 jaar bij de bank, en dan is dit wel even wen nen', geeft Arno Lamot toe. Bij Rabobank Nederland kan men niet zeggen of de bank van Arno Lamot de vestiging van de toekomst is. ‘Dit is een mogelijkheid van hoe een bank er in de toe komst uit zou kunnen zien', zegt woordvoerder Bob Gou- looze. ‘Alle Rabobanken hebben hun eigen werkterrein en kunnen zelf bepalen of ze zo’n vorm van klantenbenadering willen invoeren. Wellicht dat we op de lange termijn meer vestigingen met een dergelij ke klantenbenadering zullen zien', aldus Bob Goulooze. 'Maar,' zegt de woordvoerder, ‘in de steden zou ook een trend kunnen ontstaan naar bijvoorbeeld een bijna volle dig geautomatiseerde bank in iedere wijk voor de alledaag se bankzaken, in combinatie met een meer klantvriendelij ke grotere vestiging waar de niet alledaagse bankzaken kunnen worden gedaan'. De wegen van verschillende groepen dataillisten gaan uit een. Waar het aantal groen tezaken slinkt, openen steeds meer bloemenzaken en tuin centra hun deuren. De daling in het aantal groentezaken wordt veroorzaakt door de concurrentie van supermark ten. Het ’boomen’ van de tuincentra heeft te maken met de tuinengekte van de laatste jaren. Deze cijfers staan in ’Uitgerekend de tuinbouw 1998’, een nieuwe publicatie van het Product schap Tuinbouw met cijfers en leuke wetenswaardighe den over de Nederlandse tuinbouw. Ook de boomkwekerijsector profiteert van de bloeiende tuinbusiness. De omzet van deze sector is gegroeid naar 1,2 miljard gulden. Nieuw is dat boomkwekerijproducten via de bloemenveilingen naar de klant gaan. Voorheen hoorden boomkwekerijpro ducten niet op bloemenveilin gen thuis. In zeven jaar is de waarde van de aanvoer meer dan verdubbeld. Het gaat vooral om ’visueel aantrekke lijke’ tuinplanten. Verder blijkt uit ’Uitgere kend de tuinbouw’ dat bijna de helft van het Nederlands tuinbouwareaal wordt benut voor groententeelt. Dat be treft de teelt onder glas en in open grond samen. Het over grote deel van de groenten teelt vindt plaats in open grond. Ook als de totale tuin bouw wordt bekeken valt het areaal glasteelt in het niet bij de oppervlakte vollegrond; namelijk 10.000 tegenover 120.000 hectare. Nederland is wereldwijd ge zien de nummer 1 in de ex port van tuinbouwproducten. Bij de siergewassen springt dat het meest in het oog. Ne derlandse handelaren nemen meer dan 90 procent van de wereldexport voor hun reke ning. In de Nederlandse ex port top-3 staat Rusland op de derde plaats als afnemer van Nederlandse groente en fruit. En dat terwijl er in 1992 nog helemaal geen spra ke was van export naar Rus land. Vanuit het niets is dit land in de top-3 binnengeko men. Op nummer één en twee staan respectievelijk Duits land en het Verenigd Konink rijk. ’Üitgerekend de tuinbouw 1998’ is voor kwekers, hande laren. hoveniers en fabrikan ten gratis te verkrijgen bij het Productschap Tuinbouw onder telefoonnummer 070- 3041296. Dankzij het lik-op-stuk beleid zijn we in staat om de arres tant direct een dagvaardiging drag is van het grootste be- mee te geven, alvorens we lang. Daarom ben ik ook zo hem heen zenden. Dat spaart blij dat de Boskoopse scholen ons een hoop tijd en werk uit want je hoeft later niet meer achter hem of haar aan om de oproep uit te reiken. Belangrijk is dat de hele maatschappij zich inzet om de normen en waarden te handhaven. Dat begint in fei te al thuis bij de opvoeding van de kinderen. Wij sprin gen er met een voorlichtings programma op de basisscho len in. De kinderen zijn best ’De politie stelt duidelijke pri oriteiten’, zegt Huijsse. ’Bij het oplossen van zaken gaat een geweldsdelict voor de af handeling van een fietsen diefstal. De schade die men sen ondervinden van een ge weldsdelict is groot en dat onderschatten wij niet. Daar om wordt er ook gepleit voor meer blauw op straat om de veiligheid van de burger te bewaken. We moeten de cri mineel een slag voor blijven maar helaas hebben we ook nog te vaak het nakijken. Er is een constante stroom van geweld. Neem nu de overval len met als doel geld. Een cri mineel verlegt zijn werkter rein. Wanneer de banken goed beveiligd zijn komen de benzinestations, vervolgens de winkels en je ziet nu een toename van berovingen bij mensen in hun eigen huis of bijvoorbeeld bij de pinpas- REGIO - Ieder voor- en na jaar wordt een cursus ’om gaan met kinderen bij schei ding’ gegeven door de RIAGG Midden-Holland. De eerstvol- gende cursus start op dinsdag tember voor de vijfde maal een wedstrijd om de Edo 29 september 1998. Bonsai Trophy met een tentoonstelling van honderden Als ouders gaan scheiden is bonsaiboompjes en artikelen die bij deze hobby beho- 'dat ook voor de kinderen een ren. De wedstrijd draait om de mooiste bonsai’s in ingrijpend gebeuren. Wie privébezit en is opgedeeld in vier categorieën: buiten bonsai, kamerbonsai, Shohin (kleine exemplaren tot maximaal 25 cm) en de mooiste zelf geteelde bonsai. GOUDA - Woensdag 23 september van 14.00 tot 16.00 uur is er een inloopmiddag in het patiëntenservicebu reau van het Groene Hart Ziekenhuis, Jozeflocatie in Gouda. Tijdens de vrij toegankelijke inloopmiddagen, die verder dit jaar gehouden worden op 23 september, 28 oktober en 25 november, kunnen mensen met diabe tes en belangstellenden praten met mensen van Diabe tes Vereniging Nederland (DVN), de zogenaamde ’Dia- De DIP biedt naast een des kundig advies ook begrip en een luisterend oor. Er worden geen medische adviezen gege ven, maar men kan de bezoe ker wel zonodig doorverwij zen naar andere hulpverle ners of instanties. U kunt ook altijd telefonisch terecht bij een DIP. Onderstaande mensen zijn DIP in uw omgeving. Jac queline Hoogenboom 0172- 615754, Koos en Ellen Huij- bertsen 0172-616112, Max Andriessen 0182-351787, Riet en Tijs Klingenberg 0182-619002, Norbert Moret 0182-522955, Linda van den Brand 0182-580894 en Elly Slingerland 0172-216153. co' operatieve bank heb je een volstrekt andere onderschei dende waarde dan een gewo ne bank'. ‘In een coöperatie help je el kaar, en staat samenwerking hoog in het vaandel. Bij een gewone bank staat meer het concept ’we gebruiken elkaar’ voorop. Wij stellen onszelf duidelijk een ander doel1, legt Arno Lamot uit. De bankdirecteur noemt zijn bank ook wel een ’Mac Bank’, ofwel een bank met snelle be diening en een glimlach. ‘Als MacDonald’s het zich kon veroorloven met alleen auto maten de hamburgers en friet te verstrekken, dan zou den ze dat doen'. ‘Maar ook zij weten dat de persoon die het product aan de klanten geeft erg belang rijk is. Door een klant naar een automaat te sturen, neem je in wezen emotioneel afscheid van die klant, en dat willen we voorkomen. Bij ons moet je je juist thuis voelen1, aldus Arno Lamot. Vandaar dat er een ’geldwin kel’ is gekomen, waar een aantal baliemedewerkers de klant helpen bij de alledaagse bankzaken. In het ’adviescen trum’, dat veel weg heeft van een Grand café, kunnen de klanten onder meer een reis boeken, een verzekering rege len, een woning zoeken, of een lening afsluiten. Bij binnenkomst in het ad viescentrum wordt door een gastvrouw een kopje cappuc cino, espresso of gewone kof fie geserveerd. De van alle moderne commu nicatiemiddelen voorziene ’conference room’, met uit zicht op een mooi aangelegde tuin, wordt door de bank en Novitas Plantae houdt een jaarvergadering in combinatie met een vas te planten infobeurs op vrijdag 18 september in hotel-restaurant De Nachtegaal van Lis- se. De vergadering be gint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Daarna is er gelegen heid de Vaste Planten Info-beurs te bezoeken die wordt gehouden in het Handelscentrum van CNB, Tulpenstraat 16 in Lisse. Deze beurs is geopend van 14.00 tot 21.30 uur en de toegang is gratis. Districtschef G. Huijsse meldde in de commissiever gadering ABZ er wel bij dat de toename ook toegeschre ven kan worden aan de grote re aangiftebereidheid van het publiek. ’Er zijn vorig jaar campagnes gevoerd en dat heeft zeker resultaat gehad’, aldus Huijsse. ’Er is tevens onderzoek gedaan naar de koppeling geweld en jeugd. Uit de politieverhalen blijkt dat de helft van de aangiften gaat over jongeren beneden de 25 jaar. Vijftig procent daarvan kunnen we rekenen onder vermogensdelicten, in braken etc. maar de andere helft betreft geweldsdelicten. De cijfers zijn gebaseerd op het gehele district.’ De aangiftebereidheid in het district IJssel en Gouwe blijkt boven het landelijk ge middelde te liggen. Dat heeft tot gevolg dat de afwikkeling van de aangiften in drie cata- goriën worden opgesplitst om het werkbaar te houden voor de politie. Vorig jaar werden er in totaal 11022 processen verbaal opgemaakt waarvan 9925 naar aanleiding van een publieke melding. De overige kwamen voort uit de eigen opsporing van personen. In totaal werden vorig jaar 741 personen aangehouden. In 1994 was dit getal 517. Prioriteiten automaat. Het onder dwang afgeven van pinpassen en co des komt steeds vaker voor en niet alleen bij de geldauto maat.’ Huijsse meldt in zijn rapport goed dorp om in te wonen. Er Duidelijk minder ongevallen. Vorig jaar werden er 20500 boetes uitgeschreven voor mensen die toch nog met een te hoge snelheid reden. Van uit de Commissie ABZ kwam de klacht dat de meter wel erg krap staat afgesteld. He laas kan de politie in het dis trict niets aan doen omdat de apparatuur wordt ingesteld door justitie. (KG) Spoelwijksedijk waren kra men met (tweedehands) paardenspullen, pannenkoe ken, planten enzovoort. Daarnaast werden er demon- Tuinieren lijkt in het afge lopen vooijaar niet aan populariteit te hebben in geboet ondanks het tegen vallende lenteweer. Maar liefst ruim een kwart van de Nederlandse bevolking kocht in de lente meerjari ge tuinplanten. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Productschap Tuinbouw heeft verricht onder vijf duizend Nederlanders. De aanschaf van meerjari ge tuinplanten vindt voor al plaats in het voorjaar. Deze lente werd maar liefst drie keer zoveel geld besteed aan tuinplanten als vorig najaar. De meest gekochte tuinplanten zijn vaste planten: daarbij maakt het seizoen geen verschil. Van de mensen die in de afgelopen perio de tuinplanten aanschaf ten, kocht meer dan de helft vaste planten. Ook werd aan deze producten veruit het meeste geld be steed. Sierheesters en sierconiferen volgen re spectievelijk op de tweede plaats. In de herfst investeerde de Nederlander daarnaast relatief veel in bomen. Zo als verwacht blijkt het bloeiseizoen van de ver schillende planten bepa lend te zijn bij de aan koop. Zo werden rozen, klimplanten en kuipplan- ten duidelijk vaker in de lente gekocht, terwijl voor heideplanten de verkoop- piek juist in de herfst lag. Het tuincentrum is nog al tijd veruit de populairste plaats om tuinplanten te kopen. Daar koopt de Ne derlander én het vaakst én hij koopt daar ook de duurste planten. Als de consument echter een gro ter aantal boomkwekerij producten wil hebben, weet hij de weg naar de kwekerij te vinden. Wie gaat scheiden zit midden in de emotionele en praktische problemen. In deze verwar rende situatie moet veel gere- tenland door vermelding in geld en bepraat worden. Japanse en Amerikaanse Soms merken ouders dat hun Bonsai clubbladen. kinderen zich anders gaan Alle voor deze wedstrijd inge- gedragen. Ze zijn opeens las- zonden bonsai’s worden in het bedrijf tentoongesteld, deze expositie is (gratis) te zien op 19 en 20 september van 10.00 tot 17.00 uur. Tij- blemen terwijl de ouders het dens de manifestatie zullen verschillende klopt, activiteiten plaats- In twaalf vinden. Op een bon- saimarkt zijn alle mogelijke artikelen op het gebied van bonsai te vinden. Vrijdagavond en za terdagmorgen vindt een workshop plaats, ling - hoe leert een kind weer een relatie op te bouwen met elk van de ouder apart - hoe kunnen ouders vermijden het kind blijvend in hun conflic ten te betrekken - wat bete kent het om alleen op te voe den - hoe is het om een kind als ’gast’ te ontvangen - is laten zien mag overleg tussen ouders over wedstrijd belangrijke opvoedingszaken toch nog mogelijk. De cursus is bedoeld voor mensen die er zo goed moge lijk voor willen zorgen dat hun kinderen niet in de knel komen tijdens of na de schei ding. De groep is voor vaders en moeders, ongeacht aan wie de kinderen zijn toegewe zen. Ex-partners worden niet in dezelfde groep geplaatst. Voor informatie: Renske van Rooijen (niet op vrijdag), tel. 0182-682326. De geur van verse koffie komt je tegemoet, in het midden van het kantoor staat een ou de houten leestafel met aller lei kranten en tijdschriften, en aan weerszijden zitten klanten onder het genot van een kopje koffie te wachten op hun beurt in de smaakvol ingerichte zithoeken. Om de klant op maat te be dienen heeft de Rabobank Ze venhuizen-Moerkapelle be grippen geïntroduceerd als ’geldwinkel’, ’Grand café’, ’ad viescentrum’ en ’conference room’. Arno Lamot, directeur van het in maart van dit jaar geo pende Rabokantoor, vertelt tegen verslaggeefster Daniël- le Rossingh van het dagblad De Telegraaf enthousiast over het nieuwe concept van klantenbenadering dat hij en zijn medewerkers in een pro ces van zo’n drie jaar hebben uitgedacht en uitgevoerd. ‘Banken worden steeds meer eenheidsworst, en zijn sterk gericht op rendement en effi ciency*, zegt hij. ‘Met dit nieu we kantoor benadrukken we dat het ons primair om de re latie met de klant gaat, en daarna pas om de efficiency en het rendement'. ‘We willen de klant benade ren als mens, want onze erva ring leert dat voor hen het so ciale contact erg belangrijk is. Van oudsher heeft de bank toch een beetje een autoritai re, ’grote sigaar’-uitstraling. We willen met dit concept juist het vertrouwen van de klant winnen1. De coöperatieve bestuurs vorm van de Rabobank leent zich uitstekend voor het con cept van het kantoor Zeven huizen. ‘Als onafhankelijke BOSKOOP - Donderdag 10 september is in gebouw ’De Brug’ een avond over het the ma verzoening. Als spreker is uitgenodigd ds. A.J. Zouten dijk, predikant van de her vormde Jacobikerk in Utrecht. De afgelopen tijd is er een discussie binnen de kerken op gang gekomen over ver zoening. De Hervormde ge meente van Boskoop heeft naar aanleiding hiervan het initiatief genomen voor deze toerustingsavond. Centraal in de discussie staat de vraag of de verzoening tot het hart van het evangelie behoort. Was Jezus’ sterven tot ver zoening door voldoening of ligt het anders? Belangrijke vragen die niet zonder goede antwoorden kunnen, zo meent de kerken raad. De avond is toeganke lijk voor alle belangstellen den en begint om 20.00 uur. Vooraf wordt koffie geser veerd. dat het geweld onder allocht- gebeurt natuurlijk wel one jongeren procentsgewijs niet groter is dan onder au tochtone jongeren. ’Wel is het geweld dat gepleegd wordt veel heftiger. Men heeft toch een ander cultuur waar men anders met elkaar om gaat en dat leidt tot ergenis van de dan in de Nederlandse cul- omgeving. Daarbij zijn ook tuur. Daarom lijkt het vaak vernielingen aangericht maar er staat tegenover dat er ook bekeuringen zijn uitge- veilig deeld. In veel gevallen wordt ook Buro Halt ingeschakeld ons van het grootste belang, die de opvang en begeleiding van deze jongeren doet. Het voorkomen van dit soort ge- Op de derde zaterdag van september zal in het hele land weer de open vrijwilli gersdag worden gehouden. Vorig jaar deden 1103 lokale organisaties mee. Alle orga nisaties die met vrijwilligers werken kunnen zich nu aan melden als (gratis) deelne mer. Men krijgt dan, ook gra tis, de vrijwilligerskrant (op lage 150.000), een informatieve krant over het hele brede spectrum van het vrijwilligerswerk, een opste ker voor elke vrijwilliger in Nederland. Tevens ontvan gen de deelnemers gratis pos ters. Ook is er ander promo tiemateriaal tegen kostprijs verkijgbaar. r, t yS - (foto: A. Fioole) IIMIMWalMWMaWWIJWMWMMMi "XXi.--

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13