Informatieavond aanstaande ouders Jaloers Cursus babymassage bij De Vierstroom Catharina Gasthuis drie dagen dicht GOUDA/WADDINXVEEN - Het Goudse museum Het Catharina Gasthuis (Oosthaven) is wegens de verplaat sing van een aantal altaarstukken drie dagen gesloten op dinsdag 22, woensdag 23 en donderdag 24 septem ber. i3i Informatieavond in Gouda over dementie GOUDA/WADDINXVEEN - In het kader van de Wereld 'Singing Vivace' nieuw gospelkoor Boonstoppel begint met 'Mitsubishi Young Cars' September Daaldermaand f “tri i Twee voorlichtingsavonden zwangeren en hun partners GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagavond 16 septem ber worden er in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Jozeflokatie) twee voorlichtingsavonden gehouden voor zwangere vrouwen en hun partners. De eerste is om half acht en de tweede om half negen. De toegang is gratis. Controles Muziekband in Ontmoetings- kerk Thema-avond verzoening Taizévieringen van vier kerken Avondcursus emotioneel lichaamswerk Ruilbeurs Open huis dag bij Van 't Hof '55-plus in beweging4 scoort in de regio Het Motorhuis Gouda Bijbeldubs weer gestart Geslaagd V i 1 PAGINA 17 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Nieuw bij het Waddinxveense autobedrijf Boonstoppel Jr. BV aan de Zuidelijke Rondweg zijn de Mitsubishi Young Cars. ak in rijden GTOEN7|J< geldt een maximum van 50 km/u. bedraagt gemiddeld 6 tot 9 maanden. Bovendien hebben ze vaak niet veel kilometers gereden, verkeren ze in een prima staat en zitten ze een flink stuk onder de nieuw prijs. Ook is het zo dat young cars welke ’het kraambed’ wordt genoemd. De nieuwe cursus bestaat uit vijf wekelijkse bijeenkomsten van anderhalf uur en is be doeld voor ouders van baby’s van ongeveer twee tot negen maanden oud. Tijdens de cursus leren de deelnemers hun baby te mas seren. Daarnaast leert men hoe men een kindje het beste op kan pakken, zodat het zich gebor gen voelt. Ook wordt er uitgebreid stil gestaan bij het tempo waarin een baby leeft. Dit is namelijk niet gelijk aan het tempo waarin volwasse nen leven. Verder besteedt de cursus aandacht aan wat men het beste kan doen als de baby veel huilt, slecht slaapt of 4 door Zeeland. De hekkeslui- ter is dit jaar Zuid-Limburg. ’55-plus in Beweging* wordt door NOC*NSF, de Neder landse Hartstichting en Ya- kult gedragen en nancierd door de Nederland se Kankerbestrijding/KWF. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 september is er van 13.30 tot 17.00 uur een ruilbeurs voor ’verrassingseieren’ in buurtcentrum De Boog (C. De verhuizing moet buiten het museum om gebeuren omdat de altaarstukken bin nen het gebouw niet door de deur passen. Zelfs de ramen en deuren in de Gasthuis zaal, waar de altaarstukken zich nu bevinden, zijn niet groot genoeg voor deze wer ken.Een deel van de muur bo- vén één van de ramen zal worden uitgebroken zodat de altaarstukken - in een kist - er doorheen kunnen. Een deel van de Molenwerf wordt tijdelijk afgesloten zo dat de kostbare, kwetsbare panelen met de grootste zorg vervoerd kunnen worden. Deze verhuizing buitenom is de eerste stap in de verplaat sing van alle altaarstukken naar de Gasthuiskapel, die daarvoor vorig jaar geklima- tiseerd is. Het ensemble van i GOUDA/WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 19 september van 10.30-13.00 uur houdt Van ’t Hof Makel aardij een open huis dag. De bedoeling is geïnteres seerden dan vrije toegang tot alle woningen te verlenen om zo, zonder vaste afspraak, bij één of meerdere panden een kijkje te kunnen nemen. Op deze wijze hoopt Van ’t Hof elke eventueel aanwezige drempelvrees bij adspirant- kopers weg te nemen en een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Na afloop van de bezichtigin gen is het publiek van harte welkom op het kantoor van Van ’t Hof Makelaardij BV te Gouda. Men kan zich dan na der laten informeren omtrent de financiering, woonvergun ning, hypotheekgarantie en alle mogelijke andere zaken. heeft met het dirigeren van koren. De Zoetermeerder zal het koor begeleiden op een piano samen met een combo bestaande uit een dwarsflui- tist en een drummer. Woensdagavond 16 septem ber is de eerste repejitie- avond. Iedereen vanaf 18 jaar die zingen leuk vindt en houdt van een vlot gospelre pertoire is welkom. De repetities worden gehou den elke woensdagavond in de Prins Willem-Alexander- school, locatie Oranjelaan. Een repetitie duurt van 20.15 tot 22.15 en wordt onderbro ken voor een koffie- en thee pauze. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Paul Wildeboer, tel. 0182- 616331. WADDINXVEEN - De Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, gaat in Waddinxveen de cursus baby- massage houden. De naam van het nieuwe gos pelkoor ‘Singing Vivace1. ‘Dit betekent levendig zingen en geeft goed aan wat het koor van plan is', aldus Paul Wil deboer van de Sperwerhoek. ‘Singing Vivace1 wil proberen zich van andere koren te on derscheiden met het zingen van liederen met een christe lijke strekking en af en toe ook optredens te verzorgen. Eén tot twee keer per jaar wordt er een concert gegeven waarvoor een nieuw repertoi re wordt ingestudeerd. Het repertoire bestaat uit vlotte gospelliederen die op een hoog kwaliteitsniveau uitge voerd gaan worden. Dirigent van het nieuwe koor is Ronald de Jong uit Zoeter- meer. Hij is een bekend orga nist die de nodige ervaring Mitsubishi-fabrieksgarantie hebben. De Mitsubishi Inter Euro Service, een uitgebreid mede gefi- Op deze avond zal een kli nisch geriater informatie ge ven over de verschijnselen van dementie, de diagnose van dementie en verdere be geleiding van de patiënt en zijn omgeving. De Alzheimerstichting geeft informatie over wat zij voor familieleden en andere be trokkenen kan doen. In de pauze zal er schriftelijke in- l van hulpprogramma bij pech on derweg in heel Europa, is eveneens van toepassing op deze auto’s. Mitsubishi’s met praktijkervaring zijn interes sante auto’s. Van deze young cars heeft autobedrijf Boon stoppel Jr. BV altijd een rui me keus in uitvoeringen, kleuren en accessoires. Voor bijna elke smaak heeft de Waddinxveense dealer wel GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdag 15 september gaat in Gouda op initiatief van El lips Trainingen de 15-delige avondcursus emotioneel li chaamswerk van start. Met behulp van uitgekiende lichaamsoefeningen, theorie en ontspanning worden de deelnemers zich weer bewust van gevoelens, emoties en li- chaamssignalen. Belangrijke hulpmiddelen zijn ademha ling beweging en stem. De cursus is onder andere be doeld voor mensen die meer in contact met hun gevoelens willen komen, anders willen leren omgaan met dagelijkse spanningen en zich fitter wil len voelen. Voor mensen die kennis wil len maken en aan den lijve willen ervaren wat de cursus inhoudt is er een gratis infor matieavond in Gouda op dinsdag 8 september om half acht in De Carrousel aan het Scholenpad 4 te Gouda. een passende young car. Bovendien zijn bijna alle ac ties die voor nieuwe Mitsub ishi’s gelden ook van toepas sing op deze aantrekkelijke occassions. Zowel technisch als optisch verkeren young cars in topconditie. Zo is elke auto strikt onder houden volgens de richtlijnen van de fabriek. Bovendien heeft een young car nooit ern stige schade gehad en wordt deze gekeurd op een groot aantal punten. De young cars zien er onbe rispelijk uit. En ook onder huids zijn ze tiptop in orde. Daarvoor steekt autobedrijf Boonstoppel Jr. BV zijn hand in het vuur. Voor young cars kan tevens een lease-overeenkomst wor den afgesloten. Op deze ma nier is het mogelijk om tegen een opmerkelijk voordelig ta rief in een fraaie Mitsubishi te rijden. Voor een aantrek kelijke prijs rijdt de koper in een Mitsubishi, die bijna niet van nieuw te onderscheiden is. REGIO - De campagne om li chaamsbeweging voor 55- plussers te stimuleren start dit jaar op 11 september in Utrecht. De organisatoren van ’55- plus in Beweging!’, zoals de campagne heet, hebben ook nu weer gekozen voor regio nale campagnes, omdat dui- WADDINXVEEN - Wie in de laatste vakantieweek de tent van de Centraal Hervormde Gemeente op het Wingerd- veld of aan de Sterrenlaan heeft bezocht weet dar er ie dere zondagmorgen ook bij- belcluhs voor kinderen zijn. Op vijf plaatsen in Waddinx veen houdt de Centraal Her vormde Gemeente clubs voor 4-10 jarigen. Op zondagmor gen in de Eben Haëzerschool van 12.00-13.00 uur (dan is er ook de 10+-club), in Het Zuidhonk van 12.00-13.00 uur, in de Koningin Beatrix- school van 12.00-13.00 uur en in de Bethelschool van 11.45- 12.45 uur.Op woensdagmid dag is er kinderbijbelclub in het speel tuingebouwtje aan de J.W. Frisoweg van 13.30- 14.45 uur. tact opnemen met Daniël Klijn, tel. 0182-617318. In De Boog worden nog steeds spullen verzameld voor een kindertehuis in Roe menië. Men kan kleding, speelgoed, schoenen en lin nen- en beddengoed in goed gesloten plastic zakken op maandag- en vrijdagmorgen rechts in de hal van buurt centrum zetten. Contactper soon is Ellis Mourits, tel. 0182-619739. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL/WADDINXVEEN - Medewerkers van Kraamzorg De Waarden houden maan dagavond 14 september om half acht een informatie avond voor aanstaande ou ders in het Ontmoetingscen trum (Vijverzaal) aan de Bos polderstraat in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op deze avond vertelt een kraamverzorgen- de over haar werk tijdens de kraambedperiode. Wat is haar deskundigheid, kortom wat mag je van een kraam- verzorgende verwachten.Een teamleider vertelt over de or ganisatie van het kraamcen- trum, de soorten en vormen van thuiskraamzorg waar men als cliënt uit kan kie zen.Zij maakt de aanwezigen wegwijs wat betreft de aan te schaffen benodigdheden voor de thuis- of ziekenhuisbeval ling en de verzorging van de nieuwe wereldburger. In de pauze kunnen de bezoekers een tafel met folders en boe ken bekijken, er is een ba- byuitzet te bewonderen en de zogenaamde kraamspullen zijn aanwezig.Er is volop ge legenheid tot het stellen van vragen. Kortom een interes sante avond voor iedereen die een baby verwacht en alles wil weten over de eerste week BOSKOOP - Donderdag 10 september is in ge bouw ’De Brug’ een avond over het thema verzoe ning. Als spreker is uitge nodigd ds. A.J. Zouten dijk, predikant van de hervormde Jacobikerk in Utrecht. De afgelopen tijd is er een discussie binnen de ker ken op gang gekomen over verzoening. De Her vormde gemeente van Bo skoop heeft naar aanlei ding hiervan het initiatief genomen voor deze toe- rustingsavond. Centraal in de discussie staat de vraag of de verzoening tot het hart van het evange lie behoort. Was Jezus’ sterven tot verzoening door voldoe ning of- ligt het anders? Belangrijke vragen die niet zonder goede ant woorden kunnen, zo meent de kerkenraad. De avond is toegankelijk voor alle belangstellenden en begint om 20.00 uur. Vooraf wordt koffie geser veerd. veel last heeft van darm- krampjes. Tot slot is er ook gelegenheid voor het uitwis selen van ervaringen. De cursus Babymassage start vrijdag 9 oktober om 9.00 uur. De overige bijeenkom sten vinden plaats op 16, 23 en 30 en 6 november (allen vrijdag). De kosten bedragen ƒ160,- voor leden van Vereniging De Vierstroom en ƒ406,- voor niet-leden. Verschillende ziektekostenverzekeraars, waaronder het Trias, vergoe den (een deel van) het cursus- geld.Wegens organisatori sche redenen kan men zich het best vóór maandag 21 september aanmelden door te bellen naar de Vierstroom- Zorglijn, tel. 0182-594500. WADDINXVEEN - De Com missie Vorming en Toerus ting organiseert komend sei zoen namens een aantal Waddinxveense kerken (Re monstrantse Kerk, St. Victor- parochie, hervormde Imma- nuëlkerkgemeente en de Ge reformeerde Kerk) een aantal activiteiten in de vorm van kringen, thema-avonden, le zingen, jongerenactiviteiten en reisjes. Er is weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Het jaarprogramma 1998- 1999 kan men opvragen bij mevrouw Bastienne Prins, Heuvelhof 12, tel. 0182- 610751. Nieuw dit jaar zijn de Taizé vieringen. Deze vieringen hebben een heel eigen stijl: eenvoudige meerstemmige liederen, korte bijbelteksten, veel stilte, iconen en kaars jes. De liturgie is ontstaan in een oecumenisch klooster in Taiz'e in de Bourgogne (Frankrijk). Op vrijdag 2 ok tober is de eerste Taizévie- ring van 19.30-20.00 uur in de St. Victorkerk aan de Zuidkade. Na afloop is er kof fie of thee. Iedereen is van harte wel kom. Wie is geïnteresseerd of bereid is mee te helpen voor bereiden kan bellen met Joke Snoeker, tel. 0182-610091 of pastor dr. Ad van der Helm, tel. 0182-612452. zestiende-eeuwse altaarstuk ken van onder meer Dirck Barendsz, Anthonie van Blocklandt en Pieter Pourbus wordt landelijk tot de top ge rekend. Samen met de schilderijen die Wouter Crabeth II in op dracht van pastoor Petrus Purmerent maakte voor de schuilkerk aan de Hoge Gou we, het kerkelijk zilver en een aantal belangrijke bruik lenen zullen zij de nieuwe vaste opstelling vormen van de heringerichte Gasthuiska pel. Vrijdag 27 november zal de opening plaatsvinden. Zater dag 28 en zondag 29 novem ber kunnen alle belangstel lenden een kijkje nemen in de heringerichte kapel op de open dagen (gratis toeganke lijk). WADDINXVEEN - Nu het interkerkelijk koor ’Meeting’ is opgeheven heeft een aantal Waddinxveners heeft het initiatief genomen een nieuw gospelkoor in het Gouwe- dorp op te richten. GroenRijk De Bosrand oriëntatie, moeilijkheden met denken en verandering van gedrag. Dementie kan veroorzaakt worden door verschillende ziekten, bijvoorbeeld de ziek te van Alzheimer, maar er zijn meer ziekten die deze verschijnselen kunnen ver oorzaken. Er zijn dus verschillende vor men van dementie. Naar schatting lijden in Nederland tussen de 150.000 en 200.000 mensen aan dementie. Vanaf maandag 14 septem ber heeft de Gezondheidswij zer aan de Boelekade in Gouda een informatiehoek over dementie. Het centrum is open op maandag vanaf 13.30 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-15.00 uur. De Gezondheidswijzer biedt informatie over gezondheid, ziekte en zorg. De balie in de Thuiszorgwinkel is open op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en ’s maandags tus sen 13.30 en 17.00 uur (tele foonnummer 0182-594658). WADDINXVEEN - ’Mitsubishi Young Cars’ is de nieuwe loot aan de stam van het Waddinxveense autobedrijf Boonstoppel Jr. BV aan de Zuidelijke Rondweg. WADDINXVEEN - Zon dagmiddag 13 septem ber, startzondag van de Samen op weg-gemeente van de hervormde Im- manuëlkerk en de gere formeerde Kerk, zal de hip hop band Vorm’ een optreden verzorgen. De muziekstijl van Vorm’ bestaat voorna melijk uit een melange van jazz, hip hop en een snufje soul. Het optreden begint om twee uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) en zal ongeveer een uur duren. Naast deze prestaties zijn een groot aantal kramen in gericht met informatie over borstvoeding, flesvoeding, di verse babyverzorgingspro- dukten, luierservice en kraamzorg. Ook zijn een verloskundige en verpleegkundige van de afdeling aanwezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan tele fonisch tussen 9.00-12.00 uur bij de afdeling verloskunde van het Groene Hart Zieken huis, tel. 0182-566445. Op dit zelfde nummer is meer informatie over deze voorlich tingsavond te verkrijgen. middel van onder andere een plus een tafeltje is gratis, handleiding biedt het lande- Voor informatie kan men con- lijke campagneteam meerde- tact opnemen re materialen en ook activi- teiten, waarvan gratis ge bruik kan worden gemaakt. In iedere regio duurt de cam pagne 7 tot 10 dagen. Bij de opening op 11 septem ber in Utrecht zijn verschil lende manifestaties. De hele stad Utrecht doet mee aan de campagne. Er zijn open lessen in diverse takken van sport (waaronder sportklimmen). Ook worden er fit- en wandeltesten geor ganiseerd en geeft een fysio therapeut ergonomische tui- niertips. Op 17 september houdt de campagne halt in Friesland, waar in Leeuwarden het startsein is. Begin oktober is Twente aan de beurt, gevolgd Alzheimerdag houdt het informatiecentrum Gezond heidswijzer Gouda maandagavond 21 september om acht uur een informatieavond over dementie in de gro te zaal van zorgcentrum Goverwelle aan het Midden- molenplein te Gouda. controleerd op het Reijers- koop waar 33 van de 308 pas serende voertuigen te snel reden. De hoogste snelheid was 81 km/u. Voorts werd ge- leden 5,-. Medewerkers controleerd op de Parklaan waar 45 van de 276 passeren de voertuigen te hard gingen met een maximum van 85 km/u. Ook op de Zuidkade is gecontroleerd, hier reden 31 automobilisten te hard met als bovengrens 72 km/u. Op Tijdens de voorlichtings avond van twee uur wordt door middel van een uitvoeri ge videofilm getoond hoe de gang van zaken is rond een bevalling op de afdeling ver loskunde van het Groene Hart Ziekenhuis. Aansluitend zal een verpleeg kundige wat vertellen over het verblijf op de afdeling verloskunde. Ook zal een medewerkster van de Kruisvereniging en het Kraamcentrum ingaan op de periode na de bevalling. WADDINXVEEN - Donder dag 10 september slaagt oud- plaatsgenoot Alexander van den Hoek, die in de Prinses Irenestraat woonde, voor het doctoraal examen aan de Fa culteit Bedrijfseconomie aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam.Na zijn VWO-op- leiding aan het Christelijk Lyceum te Gouda heeft Alexander van den Hoek de HBO-studie international management aan de HES te Rotterdam volbracht. 450 Jonge tot zeer jonge gebruik te Mitsubishi’s vormen een interessante aanvulling op het ruime assortiment nieu we en gebruikte auto’s van deze Mitsubishi-dealer. delijk is gebleken dat op deze De leeftijd van een young car manier veel mensen worden bereikt. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van de kennis en inzet van enthousiaste or ganisaties in de diverse re gio’s. Uit onderzoek blijkt dat re gelmatig bewegen een posi tief effect op de gezondheid nog enkele jaren de originele heeft. Slechts een kleine groep mensen van 55 jaar en ouder beweegt echter vol doende om deze gezondheids voordelen te behalen. In 1997 is ’55-plus in Beweging!’ ge start met de regionale cam pagnes onder regie van lokale en regionale organisaties. Organisaties voor ouderen, provinciale sportraden, GGD- en, fysiotherapeuten en na tuurlijk de sportverenigingen Huygenslaan). werken hierbij samen. Zij we- Het is de bedoeling te ruilen, ten immers heel goed wat in Er mag dus niet worden ge- hun regio aanslaat en wat handeld. Deze beurs is toe niet. gankelijk voor mensen van Naast de ondersteuning door alle leeftijden. De toegang middel van onder andere een plus een tafeltje is gratis. BOSKOOP - De politie heeft afgelopen week opnieuw re gionaal snelheidscontroles gehouden in het kader van de actie ’de scholen zijn weer be- formatie beschikbaar zijn gonnen’. In Boskoop werd ge- diverse organisaties. Er is ruim gelegenheid tot het stellen van vragen. De toe gang is voor leden van De Vierstroom ƒ2,50 en voor niet van de Gezondheidswijzer kun nen belangstellenden advise ren over vervoersmogelijkhe den naar Goverwelle of het vinden van een oppas wan neer men een dementerende verzorgt. Dementie is niet één duide- de Zijde zijn 55 te snel rijden- lijk omschreven ziekte, maar de voertuigen gefotografeerd, is de naam voor een aantal Op alle genoemde wegen verschijnselen dat tegelijker tijd voorkomt, bijvoorbeeld geheugenverlies, verlies van I TUIN LEVEN Er kan geen korting verkregen worden met Groen Rijk-daalders over de aankoop van: blok hutten, bestrating, voor gevormde vijvers, actie- C b F Cx. X? M Q Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur t 2 Wissel nu uw GroenRijk- daalders in voor klinkende kortingen op allerhande tuin- en decoratieartikelen*. Inwisselen kan 4 de hele maand september. b -w ■c en reclame artikelen en artikelen die als zodanig staan aangemerkt in de winkel of bij de kassa. DE NIEUW EOPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfit activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controie 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week Prinsen Schouw 1,2394 CX Alphen aan den Rijn Telefoon (01 72) 47 52 99, fax (0172) 49 52 51 VRIJDAG KOOPAVOND U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. g- vi-yv&n 1998 C 'J WPi v° HET RIJKE $k i x?

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17