Plattelandsvrouwen heten voortaan 'Vrouwen van nu ^DfCQRK Eerste paal voor nieuw pand Toyota Van Leeuwen Dochter (15) houdt moeder onder schot Speelplekken moeten voldoen aan nieuwste veiligheidseisen BERGA KIBA kalkhoven ALLES VOOR ÜWOPEL... Geen botulisme bij Contactweide H12 Ml 7- I 1 Gondelvaart gaat door Drie kerken geopend op Monumentendag Geen botulisme bij Contactweide Rotondes in gebruik Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Autoruit ingeslagen J CARWASH //ïW. Y OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN KOPEN/VERKOPEN? ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S _/Auto\— snelservice Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. INBRAAKBEVEILIGING POLITIE VEILIG WONEN, STAATSLOTEN Bij ons te koop t/m maandag 14 september voor de trekking van dinsdag 15 september. Als u bij ons niet I slaagt, dan slaagt I u nergens ■r I* k... MyZ. ST-»»» -■ !-;• -.w eekblad voor addinxveen GEDUBENOt Pt VAKANTIE PtMOOt ZUH WIJ gtOPtNO 'Vrouwen van nu' beschikt over een actieve crea-kring. 'i' O BOSKOOP - De voor vrijdag 18 september geplande gon delvaart, op de avond van de braderie, gaat door. Op dit moment zijn er zo’n 30 deelnemers en dat is voldoen de voor een mooie stoet ver sierde en verlichte vaartui gen. De gondelvaart start op 18 geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2610 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 4714 (nieuw!) Zerk iiotvncertificwi Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 een zaak van vertrouwen KEURMERK I DE KURKSPECIAALZAAK ook voor laminaat parket, zonwering, Wicanders. Lange Groenendaal 67 2801 LR Gouda Tel. (0182) 58 18 22 en vraag naar Mart v. Leeuwen krediet is louter en alleen be stemd om de bestaande speel plekken veiliger te maken, dus niet om nieuwe speeltoe stellen bij te plaatsen. Nieuwe aanvragen van bewo ners daarvoor worden dus met dit geld niet gehono reerd. In de praktijk gaat het merendeel om de afstemming en aanpassing van de val hoogte van het speeltoestel tot de bodem en de speel ruimte voor kinderen tussen de attributen onderling. Dat kan ook betekenen dat op sommige locaties er speeltoe stellen worden verplaatst en de bodem moet worden ver vangen door ander materiaal dan de meestal aanwezige verharding van klinkers of tegels. In het uiterste geval moet soms een speelattribuut van botulisme blijft wel prio riteit van de gemeente en daarom wordt er hard ge werkt aan het schoonmaken van de sloten en in samen werking met het Hoogheem raadschap Rijnland gekeken naar een betere doorspoeling van de watergangen. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 september is het Open Mo numentendag. De hervormde Brugkerk (Kerkweg-Oost), de Remonstrantse Kerk (Zuid- kade) en de St. Victorkerk (Zuidkade) zullen dan van 10.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open zijn. lUn de drie ’oude’ kerken zijn mensen aanwezig, die iets over ’hun’ kerk kunnen ver tellen. Diverse organisten zullen acte de présence ge ven. De Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen zal in de St. Victorkerk staan, terwijl de Werkgroep Bode monderzoek van het Genoot schap in de Brugkerk zijn vondsten zal tonen. Aardige bijkomstigheid is dat de Werkgroep Bodemonder zoek een oproep doet aan die genen die ooit in hun tuin of elders iets bijzonders hebben opgegraven en niet weten wat dit is. De werkgroep zal proberen deze vondsten te dateren en te omschrijven. In de kerken is komende za terdag ook het boekje ’Speu ren naar sporen van Oud- Waddinxveen’ verkrijgbaar, geschreven door J.D. Geel. nemingen. In de loop van de jaren zestig stapten echter steeds meer tuinders en der gelijke over op aardgas. Daarom besloten ze het over een andere boeg te gooien en begonnen onder meer een au tobedrijf. In 1972 verwierf men het dealerschap van het toen nog relatief onbekende Toyota voor Waddinxveen, een jaar later al volgde Gouda. Hoe wel de naam van Van Leeu wen voortleeft in het bedrijf hebben Rob en Ewoud den Boer sinds enkele jaren de leiding. Jaap van Leeuwen, de zoon van een van de oprichters, houdt zich bezig met de truckservice Van Leeuwen, dat officieel dealer is van MAN-VW. Ook dit bedrijf is thans nog gevestigd aan de Piasweg in Waddinxveen, maar het realiseert nieuw bouw op het nieuwe distri- park bij de Bredeweg. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 2 september heeft zich in de middaguren in Boskoop een gijzelingsactie afgespeeld. WADDINXVEEN - Vrouwen van nu’, zoals de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen zich voortaan noemt, start het nieuwe seizoen in Waddinxveen met een afdelingsavond waarop de leden ’aan de hand van’ Rien Mouw zullen zwerven over de Velu- we. WADDINXVEEN - Met het slaan van de eerste paal op de nieuwe locatie op het Waddinxveense bedrijvenpark Coenecoop is de verhuizing van Toyota-dealer Van Leeuwen van de Piasweg naar een modern geoutilleerd pand een stuk dichterbij gekomen. WADDINXVEEN - Met een door de Waddinxveense ge meenteraad beschikbaar gesteld krediet van 375.000,- BOSKOOP - Laboratoriu monderzoek heeft uitgewezen dat de sterfte van tientallen watervogels niet de oorzaak' is van botulisme. ’Er is een bacterie gevonden die longontsteking veroor zaakt’, zo meldt een woord voerder van de gemeente. Het voorkomen van botulis me blijft wel prioriteit van de gemeente en daarom wordt er hard gewerkt aan het schoon maken van de sloten en geke ken naar een betere door spoeling van de watergangen. Een 15-jarige meisje hield vanaf de galerij van een flat aan het Dijkzicht haar moe der in een woning door te dr eigen met een - naar later bleek - gaspistool. De dochter is uiteindelijk door de politie overmeesterd en aangehouden. Er zijn geen gewonden gevallen. Rond één uur kwam bij de po litie een melding binnen dat een dochter haar moeder zou bedreigen met een vuurwa pen. De aanleiding hiervoor zou een ruzie in de familie sfeer zijn. De dochter bleek buiten op de galerij te staan met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. Haar moeder zat op dat moment in een woning aan die galerij. De moeder heeft tijdens het gebeuren steeds telefonisch of persoonlijk contact met de politie gehad. De politie ging naar de flat en nam in de om geving posten in. Ook waarschuwde de politie een arrestatieteam om indien nodig bij de aanhouding te assisteren of een aanvalsplan te maken. Via de andere kant van de flat gingen politie mensen via het balkom de flat van de moeder binnen en WADDINXVEEN/BO- SKOOP - Donderdag 10 september worden de ro tondes bij de kruising van het Noordeinde (N455) met de Zijde en de Hooge- veenseweg en bij de krui sing van het Noordeinde met de Snijdelwijklaan in Boskoop officieel in ge bruik genomen. Gedeputeerde T.F.J. Jan sen van de provincie Zuid- Holland en wethouder I.A.M. ten Hagen van de gemeente Boskoop ver richten de officiële hande ling. Voordat het zover is is er eerst een ontvangst in het Plantariumgebouw. Na de officiële handelin gen keert men er terug voor enkele toespraken. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp helemaal verdwijnen. Voor de toetsing van alle speelplek ken is een routing voor diver se wijken van Waddinxveen opgesteld. Voordat met de uitvoering wordt gestart, worden de omwonenden met een bewonersbrief op de hoogte gebracht van de speci fieke veranderingen op de speelplek voor hun deur of in hun directe woonomgeving, zodat ze niet onaangenaam kunnen worden verrast. verdient is de crea-kring. In oktober start deze kring weer. De creativiteiten vin den plaats op woensdagoch tend in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kre- ater’ (Kerkstraat) en op maandagavond bij een van de kringleden thuis. Het programma voor het komende seizoen luidt t- shirt tamponeren, glas ver- WADDINXVEEN - Zondag 30 augustus tussen 18.00 en 22.00 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Groenezoom. Een ruit is ingeslagen en er wordt een oplaadsnoer van een mobiele telefoon vermist. Vanaf de Prinses Beatrix- straat werd zaterdag 5 sep tember een personenauto van het merk Opel Kadett gesto len. De grijze auto is voorzien van rode strepen. Aangifte werd gedaan door de 51-jari- ge eigenaar uit Moordrecht. ‘De voorbereidingen hebben een langere tijd in beslag ge nomen dan we hadden ver wacht', aldus directeur Rob den Boer van Van Leeuwen. ‘Maar als de bouw voorspoe dig verloopt, zullen we begin volgend jaar onze intrek ne men in het nieuwe pand. Het ziet er mogelijk zelfs naar uit dat we de nieuwe werkplaats nog dit jaar in gebruik kun nen nemen*. De Toyota-dealer beschikt nu over vestigingen in Gouda (aan de Blekerssingel) en in Waddinxveen (aan de Pias weg). Bij de twee bedrijven werken in totaal meer dan dertig mensen. Rob den Boer: “We hebben zo wel in Gouda als in Waddinx veen in de afgelopen jaren uitstekend kunnen werken. Maar om onze service op een hoog niveau te kunnen hand haven, zoals de klanten van ons gewend zijn, vinden wij het noodzakelijk om deze stap te maken. We bouwen nu een autobedrijf dat in alle opzichten modem is en waar we dus weer een flink aantal jaren vooruit kunnen1. De keuze voor Coenecoop is niet toevallig: zowel vanuit Gouda als vanuit Waddinx veen is deze plek zeer goed bereikbaar. Toyota Van Leeuwen krijgt er de beschik king over een showroom van precies duizend vierkante meter en een werkplaats van zo’n 600 vierkante meter. Er komen twaalf werkplek- BOSKOOP - Laboratoriu monderzoek heeft uitgewezen dat de sterfte van tientallen watervogels niet de oorzaak is van botulisme. ’Er is een bacterie gevonden die long ontsteking veroorzaakt’, zo meldt een woordvoerder van de gemeente. Het voorkomen ven, kerstworkshop, scha- duwquilten, tulp of muis antieken, voorjaarsworks- hop, werken met fimoklei en kartonnage. Aan het eind van het sei zoen houdt de kring altijd een gezellige inhaaloch- tend. Alle technieken die het af gelopen seizoen geoefend werden, kunnen op deze ochtend afgemaakt of inge haald worden. Woensdag 14 oktober wordt een boswan deling georganiseerd in de omgeving van Baam. De wandeling vindt plaats on der leiding van een gids. PRIMERA GROENENDIJK Koninginneweg 11D Boskoop o (0172) 23 07 17 zullen fasegewijs alle Waddinxveense speelplekken worden beoordeeld op de nieuwste veiligheidseisen en waar nodig aangepast. Voor de uitvoering van het gehele plan heeft het ge meentebestuur drie jaar uit getrokken, maar nog dit lo pende jaar wordt reeds 125.000,- aan het project be steed. Er is een prioriteiten lijst opgesteld. Dat betekent dat binnenkort de eerste 20 urgent te bezoeken speelplek ken worden getoetst aan de normen van het meest recent uitgegeven handboek Veilig heid van speelgelegenheden'. Sinds 26 maart vorig jaar is namelijk het Besluit Veilig heid Attractie- en Speeltoe stellen van kracht. In deze re gelgeving worden nieuwe ei sen gesteld aan de openbare speelplaatsen en de gemeente is wettelijk verplicht zich daaraan te houden. Het beschikbaar gestelde Bezoek onze 1000 m2 inspirerende showroom en overtuig uzelf van ons unieke concept Centrum voor uitzonderlijk. Wonen Meidoornstraat 1Bergambacht Telefoon (0182) 358 358 Openingstijden: Maandag van 13.00*18.00 uur. Dinsdag, woensdag, donderdag van 09.00-18.00 uur. Vrijdag van 09.00-21.00 uur. Zaterdag van 09.00-16.00 uur. Gesloten op zon- en feestdagen. i Rien Mouw doet dit met be hulp van twee projectoren, prachtige muziek en na tuurgeluiden. Hij heeft een unieke diaserie samenge steld met in elkaar over vloeiende beelden. Zijn ei gen boeiende vertelling is hierbij uiteraard onmis- I baar. Een activiteit van Vrouwen I van nu’ die extra aandacht hielpen de moeder naar een naast gelegen flat. Het arrestatieteam kwam ter plaatse, maar nog voor het tot actie over kon gaan begon het meisje rond 15.00 uur naar de hal van het flatgebouw te lopen. In de hal stonden twee poli tiemensen en op het moment dat het meisje de hal binnen wilde gaan werd ze overmees terd en aangehouden. Ze bleek een gaspistool en een mes bij zich te hebben. De dochter is overgebracht naar het politiebureau en is ver hoord. ken. In de showroom is vol doende plek om het complete gamma van Toyota (dat zich steeds uitbreidt) te’ tonen, terwijl ook een grotere hoek vrijgemaakt zal worden voor occassions. Aangezien bedrijfswagens een belangrijk onderdeel uit maken' van het aanbod van Toyota zal ook aan de presen tatie van deze categorie veel aandacht geschonken wor den. Bij het dealerbedrijf wordt te vens een groot schadeherstel- bedrijf gebouwd. Dat wordt geleid door Ewoud den Boer. Dit krijgt een totale opper- valkte van 1000 vierkante meter, een verdubbeling ten opzichte van het bestaande bedrijf. *We geloven in de toekomst van deze tak, daarom durven we ook fors te investeren', al dus Rob den Boer. Juist scha- deherstelbedrijven moeten aan veel regels voldoen om door lease- en verzekerings maatschappijen te worden er kend. Bovendien gelden strenge milieu-eisen. In de nieuwe opzet zal onder meer extra ruimte worden besteeed aan spuitcabines voor vrachtwagens. Als ge volg van de geplande groei zal de werkgelegenheid (thans werken bij het schadebedrijf tien mensen) mogelijk zelfs verdubbelen. Bij de nieuw bouw wordt eveneens een was- en tankstation gereali seerd. Daarbij kiest Van Leeuwen voor het zogenaamde zelf wassen en niet voor een auto matische wasstraat. ‘De tijd dat mensen hun auto in de straat wassen raakt echt voorbij. Wij geloven dat daar aan een steeds grotere be hoefte zal ontstaan*, zo ont vouwt Rob den Boer een stuk je van zijn toekomstvisie. Als Toyota-dealer heeft Van Leeuwen zojuist het 25-jarig bestaan gevierd. De historie van de onderneming gaat zelfs terug tot 1932, toen landbouw- en transportbe drijf Van Leeuwen werd op gericht. Na de oorlog richtten de ge broeders Van Leeuwen zich op de levering van kolen en olie aan de agrarische onder- De^eerste paal op het bedrijvenpark Coenemo^p is voor Toyota Van Leeuwen geslagen, prichter Wout den Boer wordt hier september om 21.15 uur bij we. (Foto: Toyota Van Leeuwen-Martin Droog). 9 P Ton^cheerde^van9^0 tot 18.00 uur: tel. 0172-215433. Ii ft ift fti ft 'Ml 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1